1 l ft t Marktberichten. jjëj 1 urn T5x5\» ïtp- j' rj: de agenda gemist, en meent dat verzuimd 18 i het op de agenda te brengen. ,1 Wij moeten tot onzen spijt den heer i Zurmuhlen alweder er op wijzen, dat hij niet i juist is, want iu de vorige vergad. is dat j.' adres-Mens voor kennisgeving aangenomen. [S,! De zaak was derhalve van de baan en in I- -' ieder geval niet aan de orde en het aandrin gen van den heer Zurmuhlen haalde hem, ILjc begrijpelijker wijs, alweder de bedreiging 'f van den Voorzitter op den hals, hem tot *|l' de orde te zullen roepen. Overigens is in deze kwestie veel niet recht duidelijk. De heer Z. beweert, dat er I geld te slaan is uit eene verpachting, wel ,i f 800 meent hijwant de heer Mens alleen j;i biedt voor een deel reeds f 150. Daarentegen blijkt uit 's voorzitters verklaring, dat de heer Mens hem heeft verzekerd, dat de paling ik: uit het kanaal niet te eten is. 11 Begrijpe het wie kan. il Spreekt de heer M. tegen den eene zus Li en tegen den andere zóó? Er is aanleiding ji om dit te vermoeden. Hij biedt volgensden [i heer Z. reeds f 150 voor een gedeelte en de j|i paling is niet te gebruiken! Wat drommel, L| wil de heer M. dan soms dat water pachten j,t uit pure liefhebberij Of is het niet om de |ti paling te doen, maar om de tong of tarbot jji of iets anders? Wij begrijpen het niet. ;J Maar indien het waar is, dat het water j 1 zorder nadeel voor de schipperij kan verpacht worden, dan zouden wij wel willen voor- B stellen alsnog tot verpachting over te gaan. Alle beetjes helpen en de gemeente kan een ,1 sommetje van f 300 best gebruiken, al wordt het nu juist niet besteed (wat de beer Z. wenschte) aan „gratificaties en riooltjes." Maar we zouden dan ook de bepaling wen- [I schen te eien gesteld, dat de heer M., uit straf voor zijne dubbelzinnige inlichtingen, ,1 al die oneetbare paling zal moeten verorberen. Tot finale sluiting vestigde de heer Vos de aandacht op den bloemen-nood in het plantsoen op het Molenplein. Er zijn twee perkjes waarin geen enkele bloem staat, zeide ZEd. Daarom wilde de heer V. een bedrag daarvoor toestaan. De Voorz. kan dat echter niet toezeggen. Vroeger, zegt ZEd., voorzagen de omwonenden het plantsoen van bloemen en ZEd. vindt het zeer onheusch dat zij dit niet meer doen. Haltmijnheer de Voorz., wij op onze beurt vinden die bewering (het zij met alle eerbied gezegd) zeer onheusch. Op één na, 'die door de herschepping van het Molenplein 'in een plantsoen in zijne affaire was benadeeld, 'hebben, naar wij weten, alle bewoners van het Molenplein steeds bijgedragen in de kosten jcoor bloemen. Wij zelf hebben steeds ƒ5. jper jaar daarvoor betaald, en wij meenen: de meeste onzer buren dezelfde som. Die vrij willige belasting werd geïnd door den aan- jnemer, den bloemist Jansen. Is het nu de (schuld der bewoners, dat de nieuwe aannemer niet komt vragen om die bijdrage Wij ■houden ons overtuigd, dat hier het eenvoudige verzoek, of men, evenals het vorig jaar, bereid is die bijdrage te geven, voldoende is om die baten in de zak van den aannemer dte doen vloeien. I In het midden latende, of de op deze «wijze verkregen som toereikend is om de Tweinige perkjes van rozen en andere goed- jjkoope bloemen te voorzien, kan in ieder geval geconstateerd worden, dat een groot ^deel van de schuld van den slechteu toestand ^n het plantsoen te wijten is aan het bijna ftgeheel ontbreken van politietoezicht des nZondags. Als des namiddags de fontein "springt, loopen en staan geheele troepen Planderen en opgeschoten jongens daar rondom, T(8toppen de openingen tijdelijk dicht, zoodat sommige waterstralen niet meer werken, frappen het gras plat en loopen of rollen gjtusschenbeide door de perkjes heen. Jongens en meisjes plukken de rozen en andere T(bloemen af en dit alles wordt door de politie ijzelden gezien, ofschoon het politie-bureau Ier vlak bij is. Komt een agent toevallig er langs, dan !v gt tV H$ HET GEHEIM YAN WILDE-MEG. Naar PARGEON. Hij klopte op zijn zak, waarin geen twaalf T,pond waren. „Ik deed het in negen dagen." „Arme FredHij zat nu aan de tafel, D.met het hoofd op zijn hand geleund, én was nog niet geheel zeker of hij waakte of Kclroomde. „Arme Fred Zij lag haar hand zacht op zijn schouder: „gij zult wel hongerig zijn, G.ik zal mij haasten. Gij zult binnen tien v. minuten een biefstuk hebben. Kijk van tijd katot tijd eens naar den bar, om te zien of illes goed gaat." Zij snelde heen om zijn maal gereed te fPmaken, en Fred keek, zooals zij verzocht had, door de gordijnen in de gelagkamer, net was nog altijd stampvol bezoekers. „Een drukke zaak," dacht Fred. „Gij j-^iebt eenige vreemde ontmoetingen op reis joljehad, maar deze spant de kroon." Gee Het was zeker wel de aangenaamste fran allen, en na zijn maaltijd zeide hij het »k openlijk tot weduwe Cherry. C Hij had eenige moeite om haar aan te .preken, en wist niet hoe hij haar zou noe men j juffrouw Cherry klonk te veel alsof ■ij eenen anderen toebehoorde, weduwe glherry, klonk eveneens onaangenaam, dat j^gierinnerde er te veel aan, dat zij eenen anderen G<oebehoord had. Lizzie was oneerbiedig, of Jénte vertrouwelijk of ongepast hoe het zij, °iiet juist onder deze omstandigheden te ebruiken. Hij gebruikte nu eens dit, dan ens dat, al naar het uitkwam. Zij spraken natuurlijk over het verleden, fschoon, als door stilzwijgende overeenkomst, 1 ÓmtUIIlIl IIIJ uci- J-CUCC1G plautsucii, vnmi- schillig of het kinderen zijn die kwaad bedrijven of niet, en gaat verder. Nauwe lijks is hij honderd pas verder of hetzelfde spelletje begint opnieuw. De bewoners van het Molenplein, die hunne bijdrage betalen in die vrijwillige belasting, zien dat natuur lijk met leede oogen aan, en wanneer dén agent surveilleerde in en rondom het plantsoen, ware het voldoende om dat alles te keer te gaan. De heer Vos vergist zicher zijn vier inplaats van twee perkjes waarin geen enkele bloem bloeit. Zou het niet op den weg liggen van Hélders Belang", zich het plantsoen eens aan te trekken? Het heeft er reeds banken geplaatst, laat het nu ook, met goedvinden van B. en W., de zorg voor de bloemen op zich nemen, als de bewoners hunne bijdragen aan haar afstaan inplaats van aan den aannemer. Binnenlandsch nieuws. Helder. Van de acht leden voor den Ge meenteraad, welke gekozen moesten worden, zijn thans zeven gekozen. Immers de heer Janzen heeft bij advertentie bekend gemaakt, dat hij, als contractant der gemeente, geen zitting kan nemen in den Raad. Niet onwenschelijk komt het ons voor hierbij aan te stippen, hoeveel candidaten van elke Kiesvereeniging alhier slaagden. Van de acht gestelden slaagden van „Nederland en Oranje" 7 candidaten. „Vooruitgang" 7 „Eendracht' 7 „Burgerplicht" 4 Met het oog op dezen uitslag zou het aan beveling verdienen, dat de drie Kiesvereni gingen, die het meeste succes hadden, bij eene eventueele nieuwe verkiezing voor het achtste Gemeenteraadslid, konden besluiten tot samen werking. Neemt men in aanmerking, dat die drie Kiesvereenigingen bij de stemming 5 candidaten gemeen hadden en bij de her stemming 2 daarvan ieder door twee dier Kiesverenigingen werden gesteund, dan mag men vrij wel aannemen dat zij gelukkig zijn in de keuze hunner candidaten en van hunue samenwerking stellig een goede keus te verwachten ware. Dit komt ons oneindig beter voor dan verbrokkeling van stemmen op verschillende candidaten. Helder. De uitslag van de Herstem ming voor leden van den Gemeenteraad is alweer niet gunstig uitgevallen voor „Burger plicht." Gaf de stemming slechts aan drie van hare acht candidaten een zetel in den Raad, bij de herstemming slaagde slechts één van hare drie candidaten. Onwillekeurig komt ons hierbij in gedachte, wat een harer voor naamste woordvoerders, bij de behandeling van de vraag, of er reden was de statuten van Burgerplichtte wijzigen, als bewijs daar tegen aanvoerde. Dat lid zeide 0. m.„Ons ledental neemt gestadig toe, de candidaten welke wij stéllen worden gekozen. Wat wil men nog meer?" Deze toen aangevoerde reden, kort vóór de verkiezingen uitgesproken, gelijken thans eene bittere ironie. En dan neme men nog in aanmerking, dat van de vier candidaten van „Burgerplicht," welke slaagden, drie tevens candidaat waren gesteld door de drie andere Kiesvereenigingen alhier en de vierde van hare gelaagde candidaten door één andere. Dit is nogal van eenig gewicht, want hierdoor wordt geconstateerd1. dat van de drie candidaten, door „Burgerplicht" alléén gesteld, geen enkele is geslaagd, en 2. dat de candidaat van „Burgerplicht", die bij de her stemming slaagde, alweder tevens candidaat was gesteld door nog twee andere Kiesver eenigingen. Helder. Wij zijn tot de verrassende ontdekking gekomen, dat de heer Bot bezig is telefoonpalen te plaatsen langs het Helder- sche kanaal, tusschen het Molenplein en de Postbrug. Dit feit wettigt onze bewering, in ons vorig nummer in de Nabetrachtingen van iedere toespeling werd Termeden, op den tijd, toen het jonge meisje dacht, dat Fred haar het hof maakte, betrekking hebbende. Maar bedektelijk werd er toch op den goeden- tijd gezinspeeld, zooals „En zoo zijt ge nooit gehuwd, mijnbeer Mellon „Nooit, juffrouw Cherry, gij deedthet wel „Wat moest ik doen ik was een meisje zonder ouders,- zonder een tehuis." „Dat's waar, Lizzie." „Mijnheer Cherry was tweemaal zoo oud als ik" (dit zeide zij als ter verontschuldiging). „Een heele onderneming „Hij is dood en heen, aime man „Een goede opr't spijt me voor u, Mrs. Cherry." „Gij hebt geen reden om spijt te hebben. Wij waren tamelijk gelukkig samen, ofschoon zijn humeur erg lastig was. Hij was ook lichtzinnig, koppig en veranderlijk. Maar dit zei zij medelijdend hij was een man." „Vrouwen zijn ook dikwijls lichtzinnig, koppig en veranderlijk, zooals ik gehoord heb." „Dat kunt ge van mij niet zeggen, Fred. Wat moet een arm meisje doen, als zij jaren lang wacht, en wacht, en wachtHaar lippen trilden, en zij voleindigde den zin niet. Fred zeide niets, maar dacht„Fred, je bent een ezel, maar deze vrouw is een engel." Engel of niet, hij ondervond, dat zij in ieder geval eene vrouw was, die geestkracht had en moedig waszij had ondervinding van de wereld opgedaan en er haar voordeel mede gedaan. „Ik vond altijd, dat ge voor een gehuwd man als uitgeknipt waart, mr. Mellon. Het is vreemd, dat gij nooit getrouwd zijtMaar J«rA'rtïlawirt,ès/ar», -ia» -tooi zaamheden geene vergunning vun den Raad noodig is, maar Burgemeester en Wethouders daarover alleen hebben te beslissen, volgens art. 3 der aan den heer P. verleende ver gunning. Want na de- Raadszitting van 28 Juli heeft geen zitting plaats gehad en derhalve moet de vergunniug tot het plaatsen van die palen door B. en W. gegeven zijn. Texel. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteeren de hulpkan toren werd gedurende de maand Juli ingelegd f 3160.35 en terugbetaald t 370.76. Het laatste, door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nommer 970. Schagerbrug. Den oud-strijder J. Brak Az., alhier, nog een krassen twee-en- tachtiger, die de feesten van den óojarigen gedenkdag van den iodaagschen veldtocht te 's Gravenhage bijwoonde, werd bij zijne tehuiskomst door zijne plaatsgenooten een feest bereid. Met de koets van den notaris van het spoorstation afgehaald, wachtte hem een kinderschaar, een massa inwoners, benevens de kleine kapel van Schagen bij zijne intrede in de gemeente op. Hij werd daar verwelkomd met het Wilhelmus en eene toespraak van het hoofd der gemeen te. Vervolgens in optocht naar het dorp getogen, werd hem op de zaal van den kastelein Zander de eerewijn aangeboden. Daar werd nog menig woord gesproken, nog menig lied gespeeld en gezongen en het was reeds laat in den avond, eer vet vrij goed geslaagde welkomstfeestje een einde nam. Schermer. De stoomgemalen en windmolens hebben het water in „Scher merboezem" opgezet tot 2 decimeter be neden A. P., een ongewoon verschijnsel in het hartje des zomers. Uiterwaardsland, buiten de ringdijken, heeft het hard te ver antwoorden. Het „Hornpoldertje" onder Ilpendam o. a. staat blank. Herstemming voor de Gemeenteraden. Hoogwoud. Gek. de heer Jn. Schermer. Krommenie. Gek. de heer Jb. van Vliet. Nieuwe Niedorp. Gek. de heer G. Halff. Noordscharwoude. Herkozen de heeren C. Kroon Mz. en P. de Geus Az. Obdam. Gek. de heer C. Wiering. Zijpe. Gek. de heer C. Kruijer Jbz. Marine en Leger. Heden keert van hier naar 'sGravenhage terug de 4de comp. van het 4de reg. vesting artillerie. Maandag vertrekt van 's Gravenhage naar hier de 1ste comp. van dat reg., onder com mando van den kapt. Van der Veur, om geoefend te worden in het vuren met kust- geschut. De mach. 3de kl. D. A. Sauer is met ingang van 6 dezer geplaatst bij den torpedo- dienst- te Hellevoetsluis. De luit. ter zee 1ste kl. J. H. Calmeijer heeft het bevel over Hr. MsI stoomkanonneer- boot „Dog" te Hellevoetsluis aanvaard. Den lsteu timmerman v. c. bij de Marine D. A. L. Hitz, dienende aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam, is toege kend de zilv. medaille voor 24jarigen dienst. Departement van Marine in Oost-Indië. Verleend eene maand verlenging van verlof wegens ziekte te Sindanglaija, aan denlsten luit. der mariniers J. Copius Peereboom van de „Gedeh", en aan den 2den ass. bij het hydr. bureau G. M. Kraaij. Ontslagen Eervol, uit 's lands dienst de gewezen machinist-leerling 2de kl. bij de Gouv.-Marine F. P. Voerraans; op verzoek, eervol uit 's lands dienst, de machinist-leerling 2de kl. bij de Gouv.-Marine A. H. Butteling.jj neem me niet kwalijk, uwe omstandigheden waren wellicht niet gunstig genoeg." „Zij waren gunstig genoeg, Lizzie. Mijne tante liet mij vijftienduizend pond na, in klinkende munt." „Ik hoop, dat gij er goed mede gehandeld hebt, Fred „Heel goed zelfs." Hij wierp al het geld uit zijn zak op tafel. „hier is het over schot er van tien pond." Er was niets droevigs in zijn stem hij lachte vroolijk toen hij zijn rijkdom beschouwde. „Engelsche goudstukken," riep weduwe Cherry verrukt, terwijl zij er een van in de hand nam, en het bekeek alsof het de groot ste zeldzaamheid was, „ik geef er gaarne tien pond per stuk voor." „Ze zijn niet te koop, Mevrouwriep Fred en streek het geld snel op. Nu de zaken zoover waren, besloot hij het terrein te verkennen, voor hij naar bed ging. Eerst echter zeide hij, met het air van eeu millionair „Als gij eenige van de Engelsche geldstuk ken wilt hebben, Miss Cherry, dan zal het mij genoegen doen ze u te geven." „Dank u, Mijnheer," antwoordde zij met gemaakten ernst. „Ik kan ze onmogelijk aannemen." „Of als ge ze voor Australische wilt inrui len, dan zal het mij aangenaam zijn u genoe gen te doen." „Gij zijt zeer vriendelijk, maar ik wil u niet lastig vallen." Hij maakte zich een glas warme grog klaar het deed haar hart goed te zien, dat hij hare gastvrijheid genoot. „Dit is de aangenaamste, en ook de won derlijkste ontmoeting, die ik in maanden heb gehad. De KerseboomHet is werkelijk een Zuijdewijn. Overgeplaatstvan „Singknwang" naar „Albatros", de gezaghebber 2de kl. T). C. Claus; van „Bogor" naar „Singkawang", de 1ste stuurman J. H. De Bosvan „Djambi" naar „Bogor" als fung. gezaghebber, de lste stuurman W. Kuijpervan „Arend" naar „Djambi" de 2de stuurman C. W. Van Heekeren. De benoemde officier van adm. lste kl. M. C. De Jong, geplaatst aan boord van Hr. Ms. artillerie-instructieschip „Aruba," wordt met 16 dezer op uon-act. gesteld en vervangen door den officier van admin. 2de kl. C. Flaes. De luit. ter zee lste kl. J. J. W.-H. Van der Toorn, behoorende tot de rol van Hr. Ms. fregat „Evertsen" en tijdelijk belast met het bevel over Hr. Ms. stoomkanonneer- boot „Balder" te Hellevoetsluis, wordt met 9dezer overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis, terwijl de luits. ter zee 2de kl. L. A. Roijen en A. Merkus, respectievelijk dienende aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis en rammonitor „Pauter," met 16 Sept. a. s. worden overge plaatst eerstgenoemde aau boord van Hr. Ms. rammonitor „Panter" en laatstgemelde aan boord van Hr. Ms. stoomschip „Koningin Emma der Nederlanden." Blykens een bij het Depart. van Marine ontvangen bericht is Hr, Ms. schroefstoom- schip „Koningin Emma der Nederlanden," onder bevel van den kapt. ter zee II. Quispel, den 7 dezer van Leith (Edinburg) vertrokken. De luit. ter zee 2de kl. Jhr. H. J. A. Pompe van Meerdervoort, behoorende tot de rol van Hr. Ms. opleidingsschip „Admiraal van Wassenaer" en gedetacheerd aan boord van Hr. Ms. instructiebrik „Castor," wordt met 1 Sept. a. s. op non-activ. gesteld. Opgave van geplaatste, overgeplaatste en op non-activiteit gestelde adelborsten en adjunct-administrateurs De adelborsten lste kl. W. Moens, van „Nautilus" op „Joban Willem Friso" C. J. Cauters, van „Buffel" op „Johan Willem Friso" L. A. C. Steffelaar, J. C. Van Iterson, E. H. Friderichs, D. E. Keus, J. Lugt, A. Quispel, J. Tissot van Pa tot, J. De Lange, jhr. H. H. Röell, E. B. J. Elias, H. H. O. Van Hecking Colenbrander, J. A. M. J. Beretta, A. F. A. graaf van Hogen- dorp, G. A. F. baron Mackay, allen van non- actief op „Johan Willem Friso". de adelborsten der lste kl., B. C. A. Van Renterghem, J. A. Barrau, F. G. Brast, G. J. Leverland, W. H. De Waal, W. P. De Eerens, F. J. Van der Esch, C. Van der Burg, W. A. Van Aken, J. J. De Vries, allen van non-actief, op de „Koningin Emma der Nederlanden" de adelborsten K. F. Sluys, van de „Guinea" op de „Van Galen" L. J. Moojen, van de „Buffel" op id.C. C. A. Last, van de „Guinea" op id.R. L. Dijk huis, id. id.J. -E. Ramond, van de „Buffel" op id.T. J. Creyghlon van de „Nautilus", op id.jhr. J. C. R. Von Miihlen, id. de adelborsten C. H. Julius, W. R. II. Van Leersum, M. K. Medenbach, H. I'. A. Buysing Damstè, G. J. Te Winkel, A. Van der Sluis, H. Van Schreven, allen van non-actief op „Van Galen" de adj.- administrateurs W. Obbcs, van non-actief op de „Johan Willem Friso" J. Bezemer, van id. op de „Koningin Emma der Nederlanden" J. R. J. De Raadt, van id. op de „Van Galen" de adelborsten lste kl. F. H. baron Van Dedem, van de „Buffel" op non-actief. C. Fock, van de „Guinea" op id.de adjunct- administrateur J. W. Broers, van de „Johan Willem Friso", op idJ. A. Dijkman, van de „Koningin Emma der Nederlanden" op id. Hr.Ms. instructie-korvet „Nautilus", comm. de kapt.-luit. ter zee H. G. Hildebrandt, die 4 Mei jl. van Hellevoetsluis vertrok voor de oefenfngstochten buitengaats en Edinburgh en Christiania aandeed, wordt op of omstreeks 19 dezer te Hellevoetsluis terugverwacht. Dan zijn de oefeningstochten voor dit jaar geëindigd. lieve naam. Het klinkt alsof het een herberg was uit onze geliefde Engelsche lanen. En gij zijt er de eigenares van „Ja, het is alles van mij. Het land rondom behoort mij ook voor een goed deel." „Eene kostbare bezitting." „Heel goed, Mijnheer," dacht weduwe Cherry in zich zelve, „als gij wilt, dan kunt gij haar hebben," en overluid vervolgde zij „zeer kostbaar! Duizenden waard." „Dat dacht ik ook. En de zaak zelf eene der besten denk ik „Geen een beterzij brengt honderd pond 's weeks op." Fred knikte tevreden. „Prachtigje bent eene knappe handelsvrouw geworden." „Ik heb voor mij zelve moeten zorgen. Wil je even mijn bankboek inzien, Fred Je kondt het eens voor mij optelleu. Ik heb geen goed hoofd voor cijfers en bankiersbe- dieuden kunuen ook abuizen maken." „Met zeer veel genoegen, Lizzie." Zij haalde het boek uit haar brandkast, die in een boek van bet vertrek in den grond bevestigd was. Fred, die het er op gezet had de grap tot het einde toe door te drij ven, telde eenige kolommen op. Natuurlijk waren de cijfers juisf, en Fred bemerkte tot zijne verwondering dat weduwe Cherry bijna tienduizend pond te goed had. Weduwe Cherry, die hem van ter zijde aankeek, zag een spijtige trek op zijn gelaat komen maar weldra maakte deze voor eene meer edelmoedige uitdrukking plaats. Hij sloot het boek, en gaf het haar terug. „De cijfers zijn volkomen juist, Lizzie. Ik ben waarlijk zeer blij, dat het je zóó goed is gegaan." „Daar twijfel ik niet aan, Fred." „Eu nu zou ik wel naar bed willen gaan, als je het goedvindt. Ik ben doodmoe, en stoom-loodstransportachoeners „Zeemeeuw", „Schelde" an „Frans Naerebout" deelnemen aaD de manoeuvres in het Zuiderfrontier. De luit ter zee 2de kl. A. F. J. Roms- winckel, dienende op Hr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis, wordt 15 [dezer geplaatst op Hr. Ms. schroefst. lste kl. „Johan Willem Friso." Vijf cadets van het 4de studiejaar zijn, hoewel zij met gunstigen uitslag het officiers- examen hebben afgelegd, niet tot 2de luit. aangesteld, omdat zij zich in deu loop van het studiejaar aan ernstige overtredingen hadden schuldig gemaakt. Zij zullen op 1 Sept. a. s. zich opnieuw aan de Academie moeten bevinden, om daar nog eenige maanden door te brengen. Bij Kon. besluit is al9 blijk van goedkeu ring en tevredenheid, de bronzen medaille en een loffelijk getuigschrift, ingesteld bij Kon. besluit van 22 Sept. 1855, toegekend aan H. J. L. Schuurmans, kwartiermeester, behoorende tot de bemanning van het schroef- 9toomschip 4de kl. „Sommelsdijk," wegens het met gevaar voor eigen leven redden van een lichtmatroos uit de rivier de Suriname, op 10 Juni jl. Kerknieuw 8. Zestal bij de Herv. gemeente alhier (alphab.)J. C. Benit, te BovenkarspelJ. F. L. Boonacker, te Oterleek; Dr. A. Brui ning, te Grootebroek Dr. J. M. J. Hoog, te TerwoldeE. J. Huizinga, te Dronrijp en C. G. Menzel, te Zoelen. Het reeds vroeger besproken plan om de beide vacante hervormde gemeenten van Oos terend en Oude-Schild kerkelijk te combi neeren komt opnieuw aan de orde. Er is evenwel zwarigheid gemaakt om in geval van combinatie van rijkswege de beide traktementen te behouden. Verviel dit bezwaar, dan kon voo' deze gemeente met succes een beroep worden gedaan. De bisschop van Haarlem kwam jl. Don derdag te Alkmaar aan, ten einde bij te wonen de herdenking der 25jarige inwijding van de H. Dominicus kerk, aan de Laat, bij welke gelegenheid Z. D. H. het H. Misoffer opdroeg aan het altaar, door zijn voorganger op den bisschoppelijken zetel gewijd. Rechtszaken. Te Amsterdam heeft jl. Donderdag de vacantie-kamer der arrondissements-recht- bank uitspraak gedaan in de zaak van mevrouw Von Barnekow-Tindal, en haar wegens eenvoudige beleediging van den officier van justitie veroordeeld tot een geldboete van driehonderd gulden of 30 dagen hechtenis. Buitenland. België. De Koningin kon jl. Woens dagmorgen reeds weder een korte wande ling met Prinses Clementine in 't park van Laeken doen. Zij vertrok Donderdag naar Spa. Frankrijk. Volgens het „Journal des Debats" heeft de minister van Marine uit Leheville het bericht ontvangen, dat de expeditie-Crampelle vermoord is. Engeland. Het parlement is jl. Woensdag gesloten met een troonrede, waarin verklaard|wordt, dat de betrekkingen met alle mogendheden steeds gekenmerkt worden door vrede en vriendschap. Gewag wordt gemaakt van het sluiten van een verdrag met Portugal over Oost- Afrika en van een verdrag van Italië over Noordoostelijk Afrika. De onderhandelingen met de Vereenigde Staten van Noo d-Amerika omtrent de Behringquaestie zijn ver gevorderd, maar niet afgeloopen. In de troonrede wordt er op gewezen, dat de Fransche Kamers de overeenkomst met Engeland om de quaestie omtrent zal slapen als een roos. Goeden nacht, Lizzie." „Goeden nacht, Fred." Zij wees hem zijn slaapkamer, en met een hartelijken handdruk namen zij afscheid. Fred sloot de deur en ging op zijn bed zitten om met zichzelven te praten. „Fred, oude jongen, ik wil niets van je gekheid hooren. Toen gij rijk waart en Lizzie arm was, maakte je haar het hof. Je wist, niet waar, ondankbare dwaas, dat het meisje hoopte, dat je haar ten huwelijk zoudt vragen. Je hield zelf die hoop bij haar le vendig, maar je deedt het niet. Je hadt het te druk met je zelfzuchtig ik, jij ezel 1 Je hadt haar gaarne aan- het sleeptouw ge houden voor onbepaald langen tijd. Nu al je geld op is, ontmoet je haar weder op de wonderlijkste manier, nadat je haar sedert jaren lang uit het oog hebt verloren. Wat zie je nu in haar O, ja je moogt het vrij zeggen wat zie je nu Dat de oude liefde weder bij haar opkomt, zoodra zij je ziet. Windt er maar geen doekjes om, vrindje, gij kunt het uzelven wel beken nen, niemand zal je beluisteren. Vraag haar morgen, hetgeen je haar voorjaren hadt moe- ten vragen vraag haar ten huwelijk, en j zij zal ja zeggen de engelzonder een woord van verwijt over het ver'eden. Maar als je baar vraagt nu zij rijk is, en jij zelf arm bent als je haar r vraagt, dan ben je een ellendeling van 't eerste water. Wat je te doen hebt, is duidelijk, Fred, en als je het niet doet, dau spreek ik nooit meer een vriendelijk woord met je." Hij kleedde zich vastberaden uit, en tui melde in bed. Maar eer bij de kaars uitblies, kuste hij Lizzie's portret en de haarlok, die hij gedurende al die jaren als schatten be waard had, en verborg ze onder zijn hoofdkussen. (Wordt vervolgd.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2