mmmm net premien voor het constnteeren van jacht en visscherij-overtredingen, omdat de beambten, te wier behoeve aanvankelijk de premien werden ingesteld, niet meer er door gebaat worden als schadeloosstel ling voor het gemis van een deel der opbrengst van de geldboeten, en daaren tegen voor de bezoldigde rijksveldwachters sedert herhaaldelijk verhooging van jaar wedde is toegestaan. Is er ook heden nog geen oplossing van de crisis gekomen, met grond kan worden verzekerd, dat de kansen voor een spoedige oplossing zeer gunstig staan. Wat het meest belemmerend heeft gewerkt, is eenvoudig het feit, dat met het zomer seizoen vele personen, met wie moest gesproken en geconfereerd worden, afwezig en soms moeilijk te vinden waren. Van de zijde der Kroon zijn niet, zooals van sommige zijden beweerd is, belemmerende voorwaarden gesteld, althans niet van het oogenblik af, dat aan den heer Van Tien hoven de opdracht tot Kabinets-formatie is gegeven en deze door hem is aanvaard, wat later dan vrij algemeen werd aan genomen in de laatste dagen van Juli is geschied. De opdracht is niet verstrekt aan de heeren van Tienhoven en Tak gezamenlijk, maar eerstgenoemde heeft zich dadelijk tot den heer Tak gewend, die natuurlijk alleen onder bepaalde voor waarden er in kon toestemmen zich in een cventueele combinatie te laten opnemen. Zijn toetreding kan niet anders beteekenen dan dat zijn voorwaarden door den heer Van Tienhoven zijn aanvaard en een program in den geest van dat der liberale Unie, met kiesrechthervorming op den voorgrond, Regeeringsprogram zal worden. Naar men uit Tilburg meldt, heeft II. M. de Koningin-Regentes f 2500 en H. M. de Koningin f1500 geschonken voor de noodlijdenden door den hagelslag. Men bericht uit Arnhem aan het „N. v. d. D." Jl. Dinsdag zijn, tegen aller verwachting, de miliciens op moeten komen om gehuis vest te worden in eene kazerne, die men nog bezig is om te desinfecteeren, en ove rigens om ingelegerd te worden in een zoogenaamd kamp op den Galgenberg, dat niet voltooid is. Het is ongehoord, om gezonde mannen bloot te stelleu aan diph- theritus, eene ziekte die hier zoo gevaarlijk en kwaadaardig is, dat van de zeer weini gen, die er onder het garnizoen door zijn aantast, reeds drie zijn overleden. Ons werd gemeld, dat het kamp in ge bruik is genomen en dat men reeds hoorde klagen over water in de tenten. Wat de inkwartiering betreft, schijnt de adjunct-inspecteur van den geneeskundi gen dienst het voorstel te hebben gedaan, om de ingezetenen bij wie sedert Jan. besmettelijke zieken zijn geweest van de inkwartiering vrij te stellen. Niet al leen is dit voorstel gedaan voor de gemeente Arnhem, maar ook voor andere gemeenten, waar vermoedelijk troepen in kwartier zul len komen, zoo o. a. voor Wageningen, waar. ook gevallen van typhus voorkomen. Bfnnenlandsch nieuws. Helder. Aflcop der openbare verkoo- Siug van huizen cn erven, gehouden op Woens- ag 12 dezer, 's avonds 8 ure, in het lokaal „Tivoli" alhier, ten overstaan van den Notaris J. W. Hattinga Raven I. Een woonhuis, waarin banketbakkerij, met Erf, Hoofdgracht 49, koopcr de heer C. Mulders, qq, voor f 6850. 24. Drie woonhuizen en erven, West- straat 7, 8 en 9, kooper dc lieer G. Bram- lage, voor f 5000. 58. Vier woonhuizen cn erven, West straat 16, 17, 18 en 19, kooper de heer C. G. Landmeter, qq, voor f 5576. 10) HET GEHEIM YAH WILDE-MEG. Naar FABGEON. VII. Wachtend op een sein van beneden. In het Peglegdal, gelegen aau het uiteinde van het stadje, op ongeveer twee mijlen van de rivier, werkten een aantal gouddelvers in den kleiachtigen bodem zij stortli n de goud bevattende aarde in groote houten bakken en waschtcn het goud in linnen pannen, met liet water uit de kreek, die door het be roemde dal stroomde. De mannen waren vroolijk onder hun werkde groeve was rijk aan goud en zij maakten mooie dagen. Op sommige plaatsen vond men het goud zóó overvloedig, dat de gouddelvers zc dc goudsmidsvvinkels noemden. Boven het Peglegdal, aan de Noordzijde, verhief zich een hooge heuvel, waarin de del vers naar kwarts zochten. Door dezen heuvel liep een goudader, waarvan het kwartz tot dertig oneen van het edele metaal per tou had opgeleverd. De ader werd ongeveer Ier hoogte van het dal ontdekt, en een half dozijn ploegen van delvers haalden er fortuinen uit. Slechts cé» groepje van drie man was niet gelukkig met het zoeken naar den ader. Zij groeven cr naar op den top van den heuvel en hunne schacht was reeds bijna tweehonderd voet diep. Over deze schacht bevond zich een zwaar, dubbel windas, aan eiken kant waarvan ecu goud delver stond, die, met de hand aan de spank, zonder beweging, onwrikbaar, het oor naar de opening van de kuil gewend, op een tec- ken van heneden wachtte. Nu klonk het hun uit de diepte tegen, Westslraat 20 en een Mem, Waagsteeg IS, kooper de heer R. Th. Luijckx, qq, voor f 2912. 11. Een woonhuis cn erf, Achtergr.-Westzijde 18, kooper de heer N. L. ten Hacken, voor f 701. 12 en 13. Twee woonhuizen en erven, Waagsteeg 12 en 11, kooper de heer P. Schagen, voor f 1705. 14. Een Woonhuis en erf, Waagsteeg 2, kooper de heer P. G. Spigt c. s., voor f 1400. 15. Eeu woonhuis en erf, Waagsteeg 1, kooper de heer J. Bethlehem qq, voor f 1680. 16 en 17. Twee woonhuizen en erven, Kruisweg 1 en 2, kooper de heer C. G. Landmeter, voor f 2670. 18. Een heeren-woonhuis, Hoofdgracht 37. Opgehouden. 19. Een woonhuis en erf, Achter-Hoofd gracht 46, kooper de heer M. J. Wallast, voor f 1220. 20. Een woonhuis en erf, Achter-Hoofd gracht 47, kooper de heer J. W. Ramler, voor f 710. 21. Een woonhuis waarin bakkerij, met erf, Spoorgracht 20, kooper de lieer P. Thoraasz, voor f 2280. Schagen. Jl. Zondag trad in het lokaal van den heer Kos alhier mej. Drucker van Amsterdam, presidente der Vrije Vrouwenverceniging aldaar, voor een talrijk opgekomen publiek ruim 200 personen als spreekster op, met het onderwerpde vrouw in staat en kerk. Na eerst het een en ander over eigendom en de lasten daarvan vooral het bezit van eene vrouw gezegd te hebben, ging mej. Drucker in eene uitvoerige rede, vol met aanhalingen van beroemde schrijvers, de geschiedenis van den toestand der vrouw door alle eeuwen heen na. Aan het einde harer rede wees spreek ster er op, dat er nu weder eene nieuwe richting ishet socialisme. Als de vrouwen daaraan medewerkten, dan moesten zij van nu af beginnen met er bepaald op te staan, dat bij de socialisten geen sprake meer zou zijn in de wetten van vrouwen en mannen, maar alleen van raenschen. Op die voorwaarde alleen zouden de vrouwen de nieuwe richting kunnen steunen. Een ieder raadde mej. Drucker aan, zijne dochters evenveel te laten leeren als zijne zoons, opdat èn de dochter èn de zoon ieder door zichzelf door de wereld zou kunnen komen. De vrouw moet niet meer afhankelijk zijn van den man. Debat volgde niet. Een collecte, tijdens de pauze voor de Bildsche werk stakers gehouden, bracht f 1.36 op. Schagen. Voor de op 18 dezer te houden harddraverij alhier, zijn aange kocht als prijzen voor de voormiddag harddraverij: PrijsVerlakt zaalschoft met borst en lederen strengenPremie: Verlakt hoofdstel met leidsel: een en ander met Berlin-zilver gemonteerd. Van af heden zijn die voorwerpen ter bezichtiging gesteld in het koffiehuis „de Beurs" van den heer W. Roggeveen Cz. Barsingerhorn. Jl. Maandagavond, ter gelegenheid van de kennis alhier, gaf de Rederijkerskamer „Oefening kweekt kennis" eene voorstelling in de kolfbaan van den lieer W. Groen. Opgevoerd werden1. „de Drie Hoe den" en 2. „De inkwartiering bij Jaap Beiersch". De voorstelling liep goed van stapel, en het publiek betuigde door het terugroepen der leden, haar ingenomenheid. De voorstelling werd opgeluisterd door de „Kleine Kapel" van Schagen. Heer-Hugowaard. Op de jl. Maandag gehouden harddraverij bij K. Kuileman, zijn de prijzen en premien gewonnen door de paarden van de heeren K. Raat, J. Scheringa, P. Kieft en W. van Slooten. met eeu geluid als van eeu echo «Op I" Dadelijk sloegen de mannen de hand vas ter aan de Bpaken, en hunne schouders bogen onder hun zware taak. Vadem na vadem van het sterke manilla- touw wond zich om de as. Geen woord werd er tusschen de beide mannen gewisseld. Met eenen voet in de lis van het touw, slingerde hun makker, Fred Mellon, tusschen leven en dood. Een misgreep van de hand, de verslapping van een spier, een kramp, en Fred's oogenblikken waren geteld. Hij had de lading gereed gemaakt, en de lont aange stoken. Met de eene hand het touw om knellend, even boven zijn hoofd, met de andere zich van de nauwe wanden afhoudend, steeg hij langzaam uit de diepe duisternis, naar het heldere daglicht. Ofschoon onbe vreesd en vertrouwende op de sterke armen zijner vrienden, die het windas draaiden, was hem toch de eerste smalle lichtstreep, die zijn oog trof, onuitsprekelijk aangenaam. Juist toen hij zijn voet op vasten bodem plaatste, en zync makkers hein uit de opening van dc schacht trokken, kondigde een dolle, zware dreun aan, dat de lading ontploft was. Een oogenblik later werd, onder een wolk van rook, een regen van steenen naar boven geslingerd, die aan hun voeten neervielen. De drie vrienden staarden op korten afstand tevreden naar den dwarrelenden rook; zij haalden gelijktijdig hunne pijpen uit den zak cn stopten ze. Fred Mellon en Jack Thurab- wood keken elkauder vroolijk aan. Kort na zijn aankomst te Wilde-Meg ont moette Fred zijn vriend Jack, en sloot zich by hem aan. Jack werkte toen, met drie kameraden, in dezelfde schacht, waarbij ze nu stonden. Maan den hadden zij reeds gewerkt, zonder een greintje goud te vinden, en twee van Jack's ryen en een gymnastiëk-uitvoenng, züïlên ter gelegenheid van de alhier van 10 tot 15 September te houden tentoonstelling ook wieler-wedstrijden plaats hebben. De prachtige Harddraverslaan, dat kleinood van den Alkmaarder Hout, is de plaats, die daarvoor is aangewezen, en die er dan ook uitnemend voor geschikt mag worden geacht. Niet alleen toch biedt zij een vlakken, volkomen effen weg, maar ook hare lommerrijke omgeving is voor de bezoekers een prettig, aangenaam verblijf. Er zal gereden worden op tweewielers, op hooge wielen en op driewielerseene aar dige gedachte echter is het ten einde eens wat afwisseling te geven bij de span ning, waarin een harde strijd het publiek brengen kan om na het tweede nummer een strijd uit te lokken tusschen houten en ijzeren tweewielers, zonder gutta-percha banden, waarvoor men kunstvoorwerpen van f8 tot f2 beschikbaar stelt. Enkhuizen. Tot lid van den Gemeenteraad alhier is gekozen de heer N. Groot Sz. Koog aan de Zaan. Naar aanleiding van het afkeurend votum, door de kiezers alhier uitgebracht over de houding van den Gemeenteraad, in zake hoofdelijken omslag, hebben de niet aan de beurt van aftreding zijnde raadsleden, de heeren E. G. Duyvis, A. Honig en J. Crok, hun mandaat nedergelegd. Amsterdam. Naar „De Amsterdam mer" verneemt, is de Raadscommissie tot onderzoek van de handelingen der politie in den avond van den isten Juli jl. niet tot eenstemmigheid kunnen komen. Er is alzoo ontvangen een meerderheids- en een minderheidsrapport. Uit beide rapporten blijkt, dat men eenstemmig oordeelt over de tekortkomin gen van den commissaris, den heer Stork, waar het betrof de voorgeschreven maat regelen behoorlijk uit te voeren, terwijl het rapport van de minderheid tevens de leiding van den heer Steenkamp op den bewusten avond veroordeelt. Marine en Leger. Hr. Ms. instructie-korvet «Nautilus," comm. de kapt.-luit. ter zee Hildebrnndt, die 8 Mei jl. Hellevoetsluis verliet voor de ocfenings- tochten buitengaats, is jl. Dinsdag aldaar teruggekeerd. De adelb. 1ste kl. O. li. van rersijn, be- hoorende tot de rol van llr. Ms. stoomschip. „Johan Willem Friso", wordt met 12 dezer op non-activiteit gesteld. Bij het lanceeren van torpedo's van Hr. Ms. Idjen" is op het Haringvliet een visch- torpedo zoek geraakt. De kleine gouden medaille voor 36 jaren dienst met daaraan verbonden gratificatie van f 50 is toegekend aan den bootsman in het vaste corps F. J. van Meer en den matroos lste kl. II. W. Steenhuis, beiden dienende aan boord van Hr. Ms. stoom kanonneerboot „Das" zoomede de zilveren medaille voor 24 jaren dienst aan den lste smid v. c. L. Addink, dienende aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam. De luit. ter zee lste kl. C. J.G. DeBooij, die als kommandant van de stoom kanonneer boot „Balder" wegens ziekte tijdelijk is ver vangen door den luit. ter zee lste kl. J. J. W. H. Van der Toorn, heeft het bevel over dien bodem weer aanvaard. De machinist 3de kl. T. L. E. Goossens, dienende op het ramschip „Buffel", wordt geplaatst op het schroefstooraschip lste kl. „Koningin Emma der Nederlanden". Bij beschikking van den Minister van Marine zijn, met ingang van 1 Sept. n. s., benoemd tot adspirant-administrateur bij de opleiding alhier, de jongelingen G. H. Hamersma, H. P. Winkelman, H. A. Peere makkers, door hun slecht geluk teleurgesteld, trokken zich uit de vennootschap terug en gaven hun aanspraken op de mogelijke win sten op. „Wij wedden er onze hoofden onder, dat gij nooit een once goud iu die schacht zult vinden," zeiden zij. „Ik hoop," zeide Fred, die juist van pas Jack ontmoette, „ik hoop dat zij de wedden schap verliezen. Zij zullen er niet veel her sens bij verliezen." De eene makker, die behalve Jack, in zijn vertrouwen op dc schacht volhardde, was een bejaarde mijnwerker uit Cornwales, die den bijnaam droeg van Ster-bij-nacht. Hij cn Jack, niet in'staat zijnde zulk een diepe schacht met hun beiden te bewerken twee man waren altijd bij bet windas noodig hadden Fred als aandeelhouder opgenomen. „Die was raak, Fred," zei Jack. „Jawel Jack, maar vergeet niet, ouwe jon gen, dat ons lont bijna op is. Wij hebben nog even genoeg voor eene andere lading." De vrienden keken ernstig voor zich cn zwegen. Ilun toestand was hachelijk. Toen Jack de eerste spade in den grond stak, dacht hij op ongeveer honderd voet diepte de ader te vinden. De schacht was nu zoowat de dub bele diepte, en geen spoor van goud te zien. Zijne kleine voorraad geld was uitgeput. Ster- bij-nacht's beurs was ledig, en Fred Mellon kon misschien tien shilling bij elkaar krijgen, die in de eerstvolgende vierentwintig uur als rook zouden verdwijnen. Voor Fred was die toestand nieuw en belangwekkend, en scheen hem in het minst niet te beangstigen. Om de waarheid te zeggen, was hij er zelfs mede ingenomen er lag iets in wat met zijne zorgelooze en edelmoedige natuur strookte. Maar Jack en Ster-bij-nacht zagen de zaak heden. Dc adelborst lste kl. W. A. J. Van den Hurk, behoorende tot de rol van llr. Ms. stoomschip „Johan Willem Friso", is op non- aet. gesteld. De officier-machinist 2de kl. L. W. Weckesser, wordt met 1 September a. s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. stoomschip „Koningin Emma der Nederlanden". Dezer dagen is gemeld, dat vijf cadets van Let 4de studiejaar aan de Kon. Milit. Aka- demie, hoewel geslaagd bij het officiers-exa men, niet tot luitenant zijn aangesteld, omdat zij zich zouden hebben schuldig gemaakt aau ernstige overtredingen. Tot toelichting van dit bericht wordt aan de „N. R. Ct." mede gedeeld, dat de eenige overtreding, waaraan vier van de vijf schuldig waren, in verband staat met het zoogenaamde „baren" (groen- loopen) in December 1890, waarvoor zij toenmaals reeds zeer zwaar gestraft werden (met degradatie). Hun gedrag aan de Aka- deraie is zoowel na als vóór het begaan van het feit uitstekend geweest, doch dit neemt niet weg, dat hun thans voor hetzelfde feit nog eens eene straf is opgelegd. Onderwijs en Examens. Te Amsterdam zijn voor de hoofdakte (1. 0.) geslaagd de heeren H. Laan, tc Westerblok ker en K. Schoorl, te Barsingerhorn. Voor het tweede gedeelte van het nolariëel examen zijn geslaagd de heeren J. D. Faber, te Hoorn en L. Offerhau9, te Medemblik. De Minister van Waterstaat brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in Oct. of Nov. te 's Gravenhage een vergelijkend onder zoek zal plaats hebben van personen, die wensclien te dingen naar de betrekking van klerk der posterijeD, waarvoor twaalf plaatsen ter vervulling worden opengesteld. Nadere bijzonderheden bevat de „Staatscourant" van gisteren. Landbouw en Veeteelt. De opbrengst van het karwcizaad is te Anna Paulowua beneden het middelmatige. Niet alleen laat de hoedanigheid veel te wensclien over, doch eene opbrengst,van 1000 kilogram per bunder zal wel tot de uitzonde ringen behooren de meeste landbouwers zijn dan ook besloten het artikel niet meer te verbouwen. Ook vanwege de „Vereeniging tot ontwik keling van den Landbouw in Holl. Noorder kwartier" zijn dit jaar tegen de bekende aard appelziekte proeven genomen met bouillie bordelaise en kopervitriool speksteen, o. a. te Anna Paulowna en te Wieringerwaard. De verschillende proefvelden zijn in drie deelen verdeeld een derde is besproeid met bouillie bordelaise, een derde bestoven met koper vitriool speksteen, terwijl aan bet overige derde niets is gedaan. Opmerkelijk is het, dat op dat gedeelte waarop liet middel niet is toegepast, het lof geheel is afgestorven, terwijl de overige velden volkomen frisch zien en volstrekt niet zijn aangetast. Uit de op brengst zal moeten blijken, in hoeverre het middel met voordeel is aan te brengen de berichtgever twijfelt echter geenszins aan de uitkomsten. De Secretaris der Vereeniging, de heer W. Teengs, te Wieringerwaard, or.der wiens leiding de proeven zijn genomen, zal zeker gaarne bereid zijn, belangstellenden alle gewenschte inlichtingen te geven. (Alkm. Ct.) In de jl. Maandag tc Schagerbrug gehouden vergadering van de ufdeeling Zijpe der Holl. Maatschappij van Landb., werd, na voorlezing cn goedkeuring van de notulen, besproken een schrijven omtrent het houden van voor drachten. Dc vraag of zij nuttig zijn, werd toestemmend beantwoord. Of er in de wijze waarop «ij zijn gehouden verbetering of wij ziging noodig wordt geacht, daaromtrent meende men het antwoord schuldig te moeten blijven, anders in. Sedert vele weken haden zij alles op crediet moeten koopen, en iederen keer als zij naar de winkels gingen zij konden Fred niet laten inkoopen dan beefden zij van angst, dat men hen met leêge handen zou wegzenden. Daar had men den smid een sombere en onbereidwillige kerel, die eeen houweel of spade zou scherpen op crediet, al was het voor zijne eigen grootmoeder. Deze uitdrukking was van hem zelf, en hij was gewoon ze zijnen geldeloozcn begunsti gers toe te brullen, alsof ccne bijzonder bittere endervinding, bij 's mans grootmoeder zaliger opgedaan, hem tot dit onherroepelijk besluit had gebracht. Met zulk een onmisbaar persoon viel echter niet te gekscheren hij uioest betaald worden. Met het oog op dit onbuigzaam heerschap was de fortuin bepaaldelijk Fred cn zijn mak kers tegen, want zij waren juist aan een taaien kleilaag gekomen, samengesteld uit ijzer, zandsteen en andere mengsels, die den spot dreef met houweel en spade, en de kunst van den smid was hen dus meer dan ooit onmis baar. Dan bad men den slagerhij was niet zoo onhandelbaar en tevreden met nu eu dan eene kleinigheid „op rekening." Edoch, van week tot weck werd de vlecschschuld groo- ter, cn het dient hier gemeld tc worden, dat ieder man op de goudvelden driemaal (langs vleescli at, bij het ontbijt, bij het middageten en bij de thee. Wel was vleesch goedkoop genoeg, drie stuivers voor schapcnvlecscb, en vier stuivers voor rundvleesch per pond, maar hun eetlust wa3 ook ongelooflijk groot. Eindelijk had men nog Daan Duif, die hen voor/ag van gereedschap, kruit, staal, krui denierswaren, tabak, sterkendrank (die hij in het geheim verkocht, want ccn „drankpatent* kostste vijftig pond), en zoowat [van alles, afgevaardigden naar de algemecnc vergadering werden benoemd de heeren A. Schermer en J. Marecs en tot plaatsvervanger de lieer W. Jimmink Dz. Als beoordeelaar van pluimvee op de tentoonstelling zal aan liet hoofdbestuur worden voorgesteld de heer T. J. de Beus. Tot bestuursleden werden benoemd de heeren J. de Moor, J. van Beusekom en J. Bood, ter vervanging van de heeren M. J. Koel man, A. Bakker en K. A. Kaan, die als zoodanig op den 1 Januari a. s. behooren af te treden. Bij de bespreking van het reg lement der onderlinge brandwaarborg-maat schappij en het schrijven van den heer dc Kauter, met verzoek een correspondent voor deze afdeeling aan te wijzen, was men vrij algemeen van oordeel, dat de brandwaarborg- maatschappij voor de leden gunstig kan wer ken, terwijl op het reglement geene aanmer kingen werden gemaakt. Alleen achtte men het salaris van den directeur te hoog en de bélooning van den correspondent, f 0.10 per aangebrachte f 1000 verzekerd bedrag, te gering. Aan de afgevaardigden wordt opge dragen daarover in de algemeene vergadering te spreken. De Secretaris, de heer J. Peet oom, verklaart zich ongenegen als corres pondent op te treden. Ook de andere aan wezigen hebben daarin geen lust, doch aan gezien iemand moet worden aangewezen, ver klaart ten slotte de heer Bossen zich bereid voorloopig het correspondentschap waar te nemen, ter wille van het goede doel. De overige op den beschrijvingsbrief vermelde punten worden uan de afgevaardigden over gelaten. Na eene opwekking aan de leden om zooveel mogelijk deel te nemen aan de tentoonstelling te Alkmaar, waarvoor de aan gifte bij den secretaris moet geschieden vóór den 16 Augustus a. s., sluit de Voorzitter de vergadering. In den polder Waard en Groet wast de haver zeer door op velden, waarop dit gewas het meest aan den grond is geregend, zoozeer, dat van het oude gewa3 bijna niets meer te zien is. Het nieuwe gewas schiet hier welig bovenuit, zeer ten koste van de oorspronkelijke haver. In den loop van dezen zomer werden aan de kaasfabriek te Kolhorn proeven genomen met gedeeltelijke bereiding volgens Boekel's metbode. De uitkomsten zijn onbevredigend, waarom men weer tot de oude bereiding overging. In d» gemeenten Hennaarderndecl en Won- serndeel heerscht in erge mate de vlekziekte onder de varkens. In dc maand Juli kwam die ziekte bij 50 veehouders voor. Tal van varkens moesten worden afgemaakt. In de stallen van 21 veehouders, die ingeënte var kens hadden, kwam die ziekte in het geheel niet voor. Van Regeeringswege worden thans opnieuw proeven genomen. Door de inënting, meent men, is het middel gevonden om de ziekte tegen te gaan. Dc Brifsche Regeering heeft bij het Par lement een wetsontwerp aanhangig gemaakt, waarbij het vcrvalsclien van kunstmeststoffen en veevoeder strafbaar wordt gesteld. Volgens dit ontwerp zal iemand die, ten nadeele van den kooper, een artikel als meststof of vee voeder verkoopt dat niet van aard, sa menstelling of hoedanigheid is als door den kooper verlangd wordt, tenzij hij bewijzen kan, dat hij geen bedoeling had te bedriegen, gestraft worden met een boete van hoogstens 20 pd. st. en bij herhaling van hoogstens 50 pd. st. Bij het wetsontwerp wordt voorts voorzien in de aanstelling van een hoofdanalyst, die ter zijde wordt gestaan door districts-analvslen, te benoemen door de County-councils, bij wie iedereen meststoffen eu veevoeder kan laten onderzoeken voor f6.30, binnen tien dagen nadat ze hem zijn geleverd. De wet zal, als zij aangenomen wordt, 1 Januari 1892 in werking treden. wat zij noodig hadden, tot garen en naalden toe. Want de krachtige mijnwerkers moesten zelf hunne knoopen aannaaien, en vloekten niet weinig, als zij onder dit werk een dozijn keeren per minuut in hunne vingers prikten. Nu stonden Fred en Jack en Ster-bij-nacht diep bij Daan Duff in 't krijtgedurende de afgeloopen maand had hij geen zes stui vers van hen ontvangen, en Daan Duff, hoe goed en inschikkelijk ook, kon niet nalaten hen ernstig aan te kijken, als zij telkens om nieuwen voorraad kwamen. En dit is het, wat den mannen te denken gaf, toen Fred hen vertelde dat hun ammunitie bijna verbruikt was. Daan Duff moest het hun leveren, en toen hij het hun de laatste maal gaf, had hij er bij gezegd„Daar, maats, ik hoop, dat gij ons eenige rijke staal tjes zult kunucn laten zien, voordat dit ge heel gebruikt is," waarmede hij eenige staal tjes goudkwartz bedoelde, uit de schacht waarin zij dolven. Tot nog toe scheen het goud echter ver af te zijn. De moedige jongens wankelden geen oo genblik in hun vertrouwen, dat in hunne schacht de rijkste ader van al de goudvelden tc vinden was en liever dan het op te ge ven, zouden zij hunne vingers, lid voor lid, verkocht hebben, als zij maar koopers konden vinden. Zij hadden goede redenen om het te gelooven. In de naaste schacht, driehonderd el lager den heuvel af, hadden Deenschc gou dzoekers een kwartzader ontdekt van acht voet breedte, die letterlijk met goud doorzaaid was, en waaruit zij in den loop der laatste zes maan den zeventienhonderd oneen per hoofd gewasschen hadden. (Wordt vervolgd.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2