Amerika's rundvee. Overzicht dor week. Econoraiscli-Stalistisch Gedeelte. Ge mengd nieuws. Kerknisuws. PREDIKBEURTEN. Hervormde gemeente te Texel. Zondag 16 Au?., Burg, voorm. 9.30, ds. van Schaick. Waal, voorm. 10 u., ds. de Mazure. Hen Iloorn, voorm. 10 u., da. LelYef. Oudeschikl, nnm. 2 u., ds. van Schaick. Oosterend, nnm. 2 u., ds. Leffef. Doopsgezinde gemeente. Zondag 16 Aug., Waal, voorm. 10 u., ds. Kupcrus. Ned. Herv. kerk te Noordzijpe. Zondag 16 Aug., Schagerbrug, voorm. 9.30, B. D. Eerdraans, theol. doet. en cand. te Leiden. Ncd. Herv. kerk te Zuidzijpe. Zondag 16 Aug., voorm. 9.30, St. Maar tensbrug, ds. Molière. Doopsgezinde gemccute. Zondag 16 Aug., Oudesluis, voorm. 9.30, ds. v. Cnlcar. Ncd. Herv. kerk te Sint-Maarten. Zondag 16 Aug., voorm. 9 u., Valkoog. Ned. Herv. kerk te Ecnigenburg. Zondag 16 Aug., voorm. 9.30, ds. Calkoen, van Nieuwe Niedorp. Ned. Herv. kerk te Petten. Zondag 16 Aug., nam. 1.30, ds. Calkoen. Bedankt voor het beroep bij de Ned. Herv. gem. te Hierden, ds. P. H. Versteeg, pred. te Sint-Pancras. Beroepen bij de Herst. Evang. Luth. gem. te Enkhuizen, ds. J. J. D. Duyvendak, pred. te Weesp. Buitenland. Frankrijk. Te Parijs liep jl. Zondag avond het gerucht dat Koning Milan van Servie zelfmoord had begaan. Het is door niets bevestigd en volgens berichten uit zijn omgeving, is hij rustig en wel in zijn hotel en nü den zelfmoord op de Boulevards gezien. Duitschland. De „Kieler Zeitung" deelt mede, dat de toestand van Keizer Wilhelm zeer gunstig blijft. Het nieuwe verband voldoet zoo goed, dat de Keizer niet alleen op het gekneusde been goed kan staan, maar zelfs de kajuittrap, zonder steun, kan afdalen. Oostenrijk. De Keizers van Oosten rijk en Duitschland, de Koning van Sak sen, en een groot aantal andere vorstelijke personen zullen de groote oefeningen der Oostenrijksche troepen in September a. s. bijwonen. De Koning van Servie is Dinsdag middag te Ischl aangekomen en ontvangen door den Keizer, die hem de hand drukte. De Koning en de Keizer begaven zich in hetzelfde rijtuig naar het Paleis. Rusland. De „Staatscourant" bevat een ukase van den Czaar betreffende het verbod van uitvoer van rogge, roggemeel en alle soorten van zemelen naar andere landen. Het geldt voor de havens van de Oostzee, de Zwarte Zee en de Zee van Azof en voor de westelijke grenzen des lands. Het besluit treedt in werking den 27 Aug. (nieuwe stijl). Zwitserland. De Bondsraad heeft twee buitengewone zittingen gehouden, waarin beraadslaagd is over de onderhan delingen met Oostenrijk omtrent het han delsverdrag. De Bondsraad beschouwt de onderhandelingen als afgebroken. Noord-Amerika. De mailboot „City- of Panama" is 10 dezer uit La Libertad naar San Jozé vertrokken, óndanks de weigering der regeering van San Salvador om de boot uit te klaren. De agent der Maatschappij, welke de boot toebehoort, beweert, dat de regeering dit weigert, omdat de kapitein generaal Letorra en vier andere politieke vluchtingen, die zich aan boord van de „City of Panama" bevinden, niet aan de regeering van San Salvador wil uitleveren. De president van San Salvador, generaal Ezeta, bevindt zich op het oogenblik te Acajutla met een afdeeling soldaten. De president is vast besloten zich van de vluchtelingen meester te maken. ChilL De troepen van president Balmaceda en die van het congres zijn weer tweemaal te land slaags geweest. Na een dezer gevechten bezetten deCongres- troepen Coronel (een belangrijke haven in de Zuidelijke provincie Conception), na het andere werden zij door Balmaceda's troepen uit Vallenar (in de Noordelijke provincie Atamaca, ten oosten van de haven Huasco) verdreven. Dit gevecht werd geleverd bij Vallenar op 18 Juli tusschen 400 man regeeringstroepen en 500 Congres-mannen. Van de soldaten van het Congres werden er 70 gedood. Congostaat. Volgens berichten uit Boma is een vrij ernstige opstand onder de negers aan Stanley-Falls uitgebroken, niet alleen tegen de Arabische slavenhan delaars, maar ook tegen de bevriende troepen van den onafhankelijken Congo staat. De oproerlingen zouden de handels inrichtingen aldaar verbrand, 500 Arabieren vermoord en ook den heer Demeuse, den agent van den Congostaat, aangevallen hébben. Tippo Tip, die te Zanzibar is, zou in haast ontboden zijn om het door de opstandelingen veroverd terrein, voorname lijk op 't gebied van de Basoko's, te her nemen en zoo mogelijk een opstand te keeren van de negers van Bangala, waar voor men ernstig beducht scheen. Helder. We zagen hedenmiddag om streeks 2 ure, in den tuin van een onzer buren een zóó verregaand geval van die renmishandeling, dat wij onze verontwaar diging niet kunnen bedwingen en het hier naar waarheid mededeelen. De heer E. Jansen („Tijdgeest") heeft sedert eenigen tijd een jonge vos in zijn tuin loopen. Donderdagmiddag nu werd dat jonge dier letterlijk verscheurd door een viertal honden van den heer J. Of de honden werden opgehitst kunnen wij niet zeggen, maar dit kunnen we verze keren, dat geen poging gedaan werd om het gruwelijk bedrijf te beletten. Toen een der honden het beest na een langdurigen drijfjacht in den tuin eindelijk had gegrepen, vielen allen er op aan en trokken het dier in alle richtingen, terwijl de op den rug liggende vos gruwelijk gebeten werd. De eene had het dier bij de keel, de andere bij de buik en zoo voorts. Een bediende van den heer J. stond er in den tuin bij te kijken, terwijl de heer J. binnenskamers dat verkwikkelijk tooneel aanschouwde. Toen de vos geen teeken van leven meer gaf, werden Icindclijk de honden in hun hok gejaagd en de vos, die in laatste stuiptrekkingen de pooten nu en dan nog bewoog, door den heer J. van uit zijn kamer met een 3 a 4tal schoten uit een Flaubertbuks afgemaakt. Wij weten niet of men in zijn tuin straffeloos dieren mag mishandelen, maar verzoeken bevoegde autoriteiten beleefd, van dit geval nota te willen nemen. Jl. Dinsdagmiddag heeft in de nabijheid van het Huisduiner strand een ongeval plaats gehad, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. Twee heeren en eene dame maakten met een vlet een zeiltochtje in het Mars diep en dwaalden langzamerhand verder van de kust af, dan voor onervaren zeilers wel gewenscht kon worden geacht. Op korten afstand van het Zuidergat genaderd, sloeg het ranke vaartuigje door het over slaan van het zeil terwijl de schoot vast stond om en allen die er zich in bevon den geraakten te water. De beide heeren wisten zich spoedig op de kiel van het omgeslagen vaartuig in veiligheid te bren gen, maar met de dame ging dit minder gemakkelijk. Deze was gedeeltelijk onder de vlet geraakt en kon niet dan met veel inspanning en overleg boven water wor den gehaald. Eenmaal op den bodem van de vlet zittende, moesten de ongeluk kige pleizierzcilers er voor waken het even wicht te bewaren, want bij de minste ver keerde beweging liepen zij grooten kans van hun wankele zitplaats te glijden en een prooi der golven te worden. Na vele minuten, die zoovele uren geleken, in deze hachelijke positie te hebben door gebracht, kwam er voor de schipbreuke lingen hulp opdagen. Een vijftal vletterlieden, die aan het strand hadden postgevat, met het doel om een verwacht wordend stoomschip te assisteeren, hadden [door hun verrekijker het ongeluk toevallig waargenomen en deze mannen haastten zich nu hun boot van het strand te water te brengen en de in nood verkeerenden te hulp te snellen. Ongeveer twintig minuten, vertelde ons een der geredden, hadden wij reeds op de omgeslagen vlet gezeten en we waren door angst en inspanning zóó uitgeput, dat we het geen drie minuten meer zouden hebben kunnen uithouden, toen de vlet- terlui ons te hulp kwamen. In korten tijd hadden de flinke redders den afstand tusschen het strand en de omgeslagen vlet afgelegd en spoedig waren de in gevaar verkeerenden nu ook in veiligheid. Na deze eerst aan wal te hebben gebracht, togen de redders er nogmaals op uit om het omgeslagen vaar tuig op te sporen, dat bij strandpaal 4 door hen werd aangetroffen. De namen dezer wakkere vletterlui zijn H. Kuiper, G. Huurman, J. Schendelaar, A. v. d. Broek en F. Pronk. Zonder hunne doeltreffende hulp zouden er zeker drie menschenlevens te betreuren zijn geweest. Te Callantsoog is bij paal 7 uit zee aangespoeld: een lijk van het mannelijk geslacht, in vergevorderde staat van ont binding verkeerende. Het was gekleed met grijzen boezeroen, blauwe onderbroek en dito kousen. Uit Rotterdam wordt aan het „U. D." gemeld, dat, hoewel de heer Bakker, gezagvoerder van het stoomschip „Obdam", nog op vrije voeten is, moet hij ter beschik king van de justitie blijven, zoodat hij voor de eerstvolgende reis van het stoomschip naar New-York als commandant zal moeien worden vervangen. Ook vele personen van de bemanning die als getuigen zijn gehoord, moeten voor de verdere behandeling van de zaak, op last der justitie, aan den wal blijven. Naar men zegt, beweert de kapitein, dat hij niet wist, dat zijn revolver met scherp geladen was. Eerlang zal in veiling komen het aloude en schoone huis te Linschoten, met alle aanhoorigheden, negen boerderijen,losse landen, bosschen, akkermaalshout, enz., ter gezamenlijke gïootte van ruim 350 hectaren. Het huis te Linschoten werd in 1270 door Zweder van Zuilen aan Willem van Linschoten ter leen gegeven. Het ligt van alle zijden in een breede gracht, en prijkt aan den voorgevel met drie torens. Door huwelijken kwam de bezitting, toebehoo- genaar is de graaf Von dem Brussche von ICessel te Ippenburg, in Hannover. Te 's Hertogenbosch is weer een infanterist aan typhus overleden. Jacques, de Fransche vaster, die in 't Aquarium te Londen zijn „kunst" vertoond, heeft nu reeds 10 van de 50 dagen totale onthouding van alle voedsel achter den rug. Hij is heel wel en n pd. 6 ons afgenomen in gewicht; hij slaapt gemiddeld 6 uur per etmaal en drinkt 43 ons water per dag. In de gevangenis te Verona is dezer dagen onder zeer droevige omstandigheden een huwelijk 'voltrokken. De onderofficier Righi was reeds voor eenige jaren kerkelijk getrouwd en had twee kinderen. Door verduistering van 43000 Lire werd hij ontslagen en tot 14 jaren tuchthuisstraf veroordeeld. Zijn vrouw wilde zich niet van hem laten scheiden en verzocht, vóór zijn overbrenging naar 't tuchthuis, de vol trekking van haar burgelijk huwelijk. Dr. Adamkiewitz, professor te Krakau, wordt gezegd een nieuwe en doeltreffende geneeswijze voor kanker te hebben ontdekt. Op de jaarmarkt te Keulen stond een barak, waar de portretten des Keizers van Duitschland tentoongesteld waren. Boven dat van Wilhelm I stond te lezen „Ik heb geen tijd om vermoeid te zijn" boven dat van Frederik II„Leer lijden zonder klagen"en ten slotte boven het portret van den tegenwoordigen Keizer „Waar gaan wij morgen heen De houder van de kraam is door de recht bank tot 100 mark boete veroordeeld, we gens majesteitschennis. Het blijkt dat de oude vrouw, Woolfe genaamd, die nabij Cablestreet, Whitechapel, Vrijdagmorgen met doodelijke wonden aan de hals werd gevonden, sedert een aanval van influenza aan ijlhoofdigheid leed. Men gelooft dan ook dat zij zichzelf van 't le ven heeft trachten te berooven met het scheermes, dat men nabij de plek van den misdaad vond. Aan boord van het stoomschip „Servia" der Cunard-lijn is in volle zee brand uitgebroken, die in de machinekamer ontstond, en onder de 1300 passagiers een ware paniek verwekte. De officieren wisten hen echter gerust te stellen, zoodat geene persoonlijke ongelukken te betreuren zijn. In den tijd van een uur was men het vuur meester. James Russell Lowell is gisterenmor gen te Boston overleden. James Russell Lowell, de bekende Amerikaansche dichter, werd op 22 Febr. 1S19 te Carnbrïdge (Massachussets) geboren. Hij studeerde in de rechten, maar legde zich spoedig op de letterkunde toe. Als dichter en als kuntcriticus verwierf Lowell zich grooten naam. Uit Constantine wordt gemeld dat Belkassem-ben-Salah, een iulandsch amb tenaar, een gouden medailje heeft ontvan gen wegens het met levensgevaar dooden van 35 leeuwen en 34 panters. Eenige dames uit het Duitsche land stadje Sorau, allen eerbare echtge.nooten en leden van een dameskransje, zouden in de vorige week een vroolijke dag heb ben en in een naburig dorp den pot gaan verteren. Tot dat doel hadden zij een grooten char-fl-bancs wij zouden zeggen „jan-plezier" afgehuurd, waarin ze allen, juist een dozijntje, plaats namen en op deze wijze den pleiziertocht aanvaardden. Dat er onderweg druk werd gegicheld en gesnaterd zal wel niet behoeven gezegd te worden, daarvoor staathetlidmaatschap van een dameskransje borg. Zij konden het echter niet zoo druk onder elkander hebben, of een van haar merkte telkens tot hare verwondering op, dat de voorbijgan gers den wagen lachend nakeken, er naar wezen met den vinger, en eenigen van hen zelfs minder vleiende uitroepingen aan het adres der dames lieten ontvallen. Men schreef die nieuwsgierigheid en on bescheidenheid der voorbijgangers aanvan kelijk toe aan het zeldzame verschijnsel, dat twaalf dames in een wagen opleveren moest. Het duurde echter niet lang, of zij zouden de ware oorzaak ontdekken. Toen zij op de plaats van bestemming aangekomen en door alle dorpelingen lachend en spottend nagestaard, voor een uitspanning afstapten, zag een der dames op de achterzijde van den wagen een groot bord hangen, waarop met groote letters geschreven stond „Een lading oude wijven I" Daar had men de poppen aan het dansen. Aanvankelijk scheen het alsof al de verontwaardiging en woede der dames zich tegen den koetsier zouden richten, die echter bij hoog en laag zwoer, dat hij er part noch deel aan had. Tenslotte echter nadat hem een beetje spraakwater was ingegeven, bekende hij, dat de man van een der dames zoo vriendelijk was geweest om voor den „vrachtbrief te zorgen. Hoe duur hem die aardigheid van de zijde zijner vertoornde ega is te slaan gekomen, vertelt de geschiedenis niet en wordt dus aan ieders verbeelding overgelaten. Karei heeft zich verklaard en is aange nomen en dineert nu voor de eerste maal eenigszins leestelijk bij de familie van zijn meisje. Het jongste lid des huizes, Marie's broertje Willem, heeft de oogen niet van Karei af. Eindelijk vraagt hij Zeg, deed het pijn? Ging het door de lip heen is de weder vraag. Ileusch, jongelief, ik weet niet wat je bedoelt Nu mengt mama zich in het gespreken zegt streng Als je nu niet dadelijk stil bent, Willem ga je op staanden voet van tafel Maar waarom dan mama U hebt immers gisteren zelf gezegd, dat Marie al zoo lang naar hem had gehengeld, en dat hij eindelijk had aangebeten, en nu wou ik nog maar weten De weetgierige Willem was de kamer uit, eer hij den zin voltooid had. Een weduwe, die voor het oog ruim scheen te kunnen leven, werd geplaagd door haar schuldeischers. Om uit haar moeielijkheden te geraken zond zij om een notaris (een rijk vrijgezel) en liet haar testament maken, waarin zij over een denk beeldig kapitaal van f 60,000 voor allerlei doeleinden beschikte. Eenigen tijd later vroeg de notaris haar ten huwelijk en was weldra de gelukkige echtgenoot van een wereldsch vrouwtje, dat geen cent bezat. Een afgeleefd jongmensch, met tering achtig uitzicht komt bij een dokter de hand zijner dochter vragen. Dokter. U wilt mijn dochter dus trouwen Jongmensch. Ja, mijnheer, ik ben rijk genoeg om uw dochter een onbezorgd, ja zelfs een weelderig leven te verschaffen. Dokter. Ja, dat weet ik, maar zult ge goed voor haar zijn, zult ge haar vriende lijk behandelen? Jongmensch. Mijnheer, ik zweer u Dokter, Goed, goed, in orde. Trek nu uw goed maar eens uit, opdat ik uw borst en zoo voort eens onderzoek. Mijn dochter kan wel uw vrouw; maar niet uw zieken oppasser worden, begrijpt -ge. Engelschman (die onder de gewonden hoort bij een spoorwegongeluk). Als ik dit had kunnen voorzien, zou ik zeker geen retourbiljet hebben genomen. Werkman (thuis komende van een ver gadering, vijf uur 's middags). Wel vrouw, wat eten we van middag? Vrouw. Ik heb niet gekookt. Man. Waarom niet? Vrouw. Wel gisteren heeft onze vereeni- ging„Geen slavinnen meer," vergadering gehad en er is gezegd, dat als het sterke geslacht maar acht uur wil arbeiden, het een schande zou zijn een zwakke vrouw zich zestien uur te laten afbeulen. Ik sta om zes uur op en ik schei er voortaan om twee uur uit met werken, eerlijk is eerlijk. Jantje. Ma, ma, ik heb een gulden ver diend. Moeder. Een gulden, waarmee? Jantje. U weet wel, die losse tand, die getrokken moest worden Nu, Wilhelm heeft hem er bij het vechten uitgeslagen, voor niemendal. Karei (die de oudste is, aan het diner). Ma, waarom helpt u altijd eerst Mien en dan mij Mama. Dames komen altijd het eerst aan de beurt, mijn jongen. Karei (triomfantelijk). Waarom ben ik dan vóór Mien geboren? De jonge A. is zeer rijk, maar voert een ongeregeld leven, dat zijne gezondheid aantast. Een ondeugende kennis zeide van hem„A. sterft van zijn rente." Mama. En hoe is het mijn kleine meid bevallen in de kerk? Dochtertje (dat een stuiver mee heeft gehad om in het zakje te gooien). Nu, erg prettig was 't er niet, ma, maar 't is ook zoo goedkoop. Twee kleine meisjes komen van de prijsuitdeeling, de eene met kransen en boeken beladen, de andere met ledige handen. Aan de deur der school zegt deze laatste Leen me er een; voor op straat. Uit onze Koloniën. Batavia, 30 Juli. Aan een particulier schrijven uit Atjeh, dd. 9 dezer, is het volgende ontleend. Eergisterenavond hadden onze flinke marechaussees een ontmoeting, die gerust met gulden letteren in de Indische krijgsgeschiedenis geboekstaafd zal mogen worden. Anderhalve brigade, onder commando van den Europecschen sergeant Werner en den bekenden Am- hoiueesche sergeant B. Balthnzar (die sinds 1875, eerst bij het 3e bataljon alhier en sinds October 1890 bij het corps marechaussees geplaatst was, ver sierd o. m. met de bronzen medaille van moed en trouw), gingen tegeu half acht 's avonds op weg om, nabij de linie, tusschen Lampermei en Siroen in hinderlaag te leggen. Nabij de plaats gekomen, waar zij hun stelling in zouden nemen, werden zij plotseling door een pl. m. 70 man groote bende in den flank cn in front en een oogenblik daarna nog van een anderen kont door pl. m. 30 Atjehers, met een kogelregen begroet. Attakeercn", luidde onmiddellijk het com mando van de twee sergeanten, „attakeeren" riep ons dapper troepje hun anuvoerder na en „attakeer* en ,ma;ljoe maresosc" riepen de Atjehers! Rij 'teerste treffen vielen de dnppcrc BalthBzar, door een kogel in 't hoofd getroffen, een Amhonnees met een schot in den bnik en drie Javanen, met schoten in de beenen, neder de eerste om, helaas, spoedig den laatsten adem uit te blazen. Dc marechaussees hielden manmoedig stand en attakeerden deze dappere kerels, door den sergeant Werner geïnspireerd, na elk salvo met hun beaumont-karabijntjes de Atjehers, die telkens, dan van den een, dan van den andere zijde met den klewang opdrongen en dreven den vijand oumiddcllijk terug. (Zooaü u bekend, dragen de mareohanaées, behalve de karabijn, een tot sabel ge- ganger Pattiselnno, hielden treffende redevoeriugei op 't graf. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prins Hendrik (s.), van Amsterdamjioa: Batavia, arriveerde 11 Augustus to Henna. Prinses Sop bic (s.), vertrok 12 Angostu van Batavia naar Amsterdam. C e 1 e b e s (s.), vertrok 12 Augustus van Livcr pool naar Amsterdam. Koningin Emma (s.), arriveerde 12Augnstu van Batavia te IJmuidcn. Samarang (s.), van Rotterdam naar Ba tav i; vertrok 11 Augnstus van Southampton. M e r a p i (s.), vao Batavia naar Rotterdam, orri veerde 12 Augustus te Suez. Soerabaija (s.), van Rotterdam nanr Batavii arriveerde 12 Augustus te Port-Said. Obdam (s.), vnu Rotterdam naar New-York passeerde 9 Augustus Lizard. Veen dam (b.), arriveerde 11 Augustus va Rotterdam to New-Yovlc. D i d a m (s.), vertrok 12 Augustus van IJmuide naar New-York. Radnor (s.), arriveerde 11 Augustus van Ca diff te Nïeuwodiep. Hernösand, kapt. ITanssens, van Gefle im Amsterdam, passeerde 10 Augustus Elseneur. Jan Carel, kapt. Steffens, vortrok 11 Angui tus van Croonstad naar Nieuwcdiep. V i 3 s c h e r ij. Nieuwediep, 13 Augustus. Sedert jl. Dinsda worden alhier door 182 korders 5 tot 60 groote 20 tot 100 kleine tongen, 4 tarbotten, 3 tot 1 roggen, 1 tot 4 mandjes kl. schol cn 1 tot 3 m;n den schar aangevoerd j gr. tong gold 50 a 75 een kleine id. 20 cent, tarbot f 8 a 9, rog 90 een a f 1.25 per stuk, kt. schol f 2 a f 4 per mand, en schar f 3.50 n f 4 per mand. Weerk. Waarnemingen te Kelder. (Landskeet.) 1212 18 8 13 12 Z.W.t.Z. 17 Kg. W. 27 W.N.W. 18 Windrichting en kracht. Barometer I Thermometei mM. Cr. Stand. Afw. Stand. Afw 755.56 - 5.14 16.0 757.16 - 3.54 15.4 759.64 - 1.06 15.5 Weersgesteldheid. Betr., regen en wind. Bew., oiist., buiig. Bow., ousluimig. Golv. Ilolwatc id. Het Nederl. Meteorologisch Instituut meldt Een depressie, wonrvan het centrum huilen h( gebied ODzer waarneming licht, doch waarin delaa 8le bekende barometerstand ongeveer 745 m.M. i bevindt zich ver van ons en N.W.waartseen cci trum van hooge drukking ver van ons en Z.W.wanrt Grootste barometerafwijkingsverschilgistorenoehtea 8 uur, M. 3,3 V.eergisterenavond 8 uur, M. 2,- Gisteren werd het verschil grooter. Barometer Utrecht 12J uur, 759,3 m.M. Te verwachten: Z.V wind. Burgerlijke Stand van Helder, tan Dinsdag- tot Donderdagmiddag. Gehuwd: J. Kramer en M. Kramer. 0. Kater t T. Smit. BevallenT. Vink, gob. Lastdrager, d. C. Ho man, geb. Leeuw, d. A. v. d. Putte, geb. Hendrik I. G. Jongkind, geb. van Bon, d. M. Komen, ge Bakker, z. H. Koningstem, geb. de Vlagt, z. Brokken, geb. Boerdijk, z. OverledenD. vaa Amesfoort, 17 j. W. Lierse 6 w. J. Kok, 4 j. D. C. G. Oetelman3, 1G 1 J. N. Nobbes, 28 j. Levenl. aangeg. 1. Zijpe, van 31 Juli tot 7 Augustus. OverledenN. Schaap, 30 m. Schagen, van 5 tot 11 Augustus. OndertrouwdA. vnu Purstenherg, weduwn. 1 II. Bol, 88 j., en G. Korver, jonged.. 22 j., wo te Ilarcnkarspel. J. P. Smit, jonlcm., 31 j., te Amsterdam, en A. W. M. Klerk, jonged-, 19 j GeborenGerard Joscph, z. v. H. J. Knüwer 1 G. M. Voorman. Anne, d. v. W. Koopman en j lt. Meijer. Overleden: N. Noorden, 5 m.R. Berkhout, 19 j. Barsingerhorn, van 1 tot 31 Juli. Ondertrouwd: A. Zegers en A. de Graaf. GeborenKlaas, z. v. S. Groet en S. Mecrchoe Mavous, z. v. S. van Klooster en G. Meoreboer. Overleden: J. Stammes, 14 j. P. Boogaard 45 echtg. van H. P. Wcslcrhof. G. M. Snijders, 15 u Laatete berichten. 13 Augustus. Van den goedkoopen volkstrein, d gisteren van hier naar Zuidholland ve trok, maakten 110 tweede- en 440 derc kl. reizigers gebruik om een uitstapje maken naar Leiden, den Haag ot Ro terdam. Door schipper R. de Vries, met vischschuit U. IC. 180, is benoord Texel in de kor opgehaald en gisten alhier aangebracht een pakket papiere betrekking hebbende op de lading va het stoomschip „Bele," van Gothenbui naar Londen, gedateerd October 1885.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3