tcaver \xe kiesrechtuitbreiding, dan begaat het een zelfmoord; doet het dat niet, dan krijgt het de oppositie der radicalen, en daarmede hangt zijn leven aan een zijden draad, 't Is dus een lastige toestand, waarin de regeering optreedt, zooals wij in den aan vang zeiden. Nu is er echter een licht punt de Katholieken willen geen uitbrei ding van het kiesrechtzij meenen, dat het reeds genoeg uitgebreid is, en willen ten minste met verdere stappen wachten, tot van de nu gegeven bevoegdheid behoorlijk gebruik gemaakt wordt. Zij vinden het dollemans-politiek, het kiesrecht uit te breiden, zoolang niet de helft der kiezers aan de stembus verschijnt. Welnu, bij hen vindt de nieuwe Regeering den steun, dien zij verliezen zou bij hare radicale vrienden; een steun, die het verlies rijke lijk zou vergoeden. Maakt de regeering een rechtvaardige kieswet, de hulp der Katholieken zal haar niet onthouden worden." Het ministerie zal zich verklaart „de Maasbode" verder de sympathie der Katholieken verzekeren, indien het op deze twee punten aan de rechtvaardigheid vol doet Op de eerste plaats rake het niet aan de gewijzigde Schoolwet en op de tweede plaats herstelle het den Nederlandschen gezant bij den paus. Ten slotte zegt het R.-K. orgaan Wij wenschen onze ondersteuning niet aan het liberale Ministerie op te dringen, en vragen allerminst, dat het ons naar de oogen zie. Een partij moet zich-zelf zijn (om voor een enkelen keer deze nieuw modische uitdrukking te gebruiken) en zich niet verlagen tot de sleepdraagster eener andere. Wij verlangen niet aan de Regee ring te komen, omdat zij van ons, zoolang wij 2/5 van het Nederlandsche volk uit maken, slechts postenjagers en Staats- katholieken maakt, maar wenschen den invloed uit te oefenen, waarop 2/5 van een volk rechtmatige aanspraak kan doen gelden en waaraan de liberale partij niet kan ontsnappen, indien wij slechts onze eenheid weten te bewaren en daardoor de sterkste van alle Staatspartijen uitmaken. Wij stel len onze opinie en onze wenschen aan de liberalen slechts voor, zoowel in hun als in ons belang; wij doen het, opdat op- rechtelijk geregeerd worde in het algemeen belang, in het belang van geheel het va derland." De„Amh. Ct" schrijft, naar aanleiding van het bericht, dat de afgetreden minister van Marine, de schout-bij-nacht G. Kruys, weder zal optreden als chef van den marine staf bij het departement: Wij willen den heer Kruys niet met Cincinatus vergelijken, die, als dictator afgetreden, weder aan het ploegen ging; maar het is toch een loffelijk voorbeeld voor anderen om, na zelf minister geweest te zijn, zich weder onder den minister te stellen. Men was er aan gewoon, dat zij, die eenmaal aan het hoofd van een depar tement van algemeen bestuur hadden ge staan, zich nu voor altijd te hoog achtten om eene, als het zoo heeten mag, onder geschikte betrekking te aanvaarden, alsof het ministerschap iemand zoo ver boven zijne medeburgers verhief, dat hij nauwe lijks zich in hun midden bewegen mocht. Nochtans worden ministers uit alle rangen der samenleving genomen, en er zou dus niets in gelegen zijn, wanneer zij weder hun plaats innamen onder hen, die op hun tijd ook moeten gehoorzamen aan hooger gezag. De schout-bij-nacht Kruys heeft zich op het goede standpunt geplaatst, door in te zien dat hij, ook na zijn minister schap, even nuttig werkzaam kan zijn in dezelfde betrekking, welke hij voor zijn optreden bekleedde, en zijne waardigheid er volstrekt niet onder lijdt dat hij, nommer een geweest zijnde, weder nommer twee wordt. van 11t mme aanmerking de heeren Sannes, notaris te Hoorn, en Ferf, lid van Gedeputeerde Staten te Haarlem. lfi) HET GEHEIM VAN 11LDE-MEG. Naar FARGEON. «Het beste goud", zeide hij tot den goud smid en, een handvol goudstukken uit zijn zak nemend, wierp hij die op den hoekbank. «Daar, smelt die maar, en maak er een lijst van." De goudsmid telde de goudstukken en antwoordde dat het lijstje te zwaar zou wor den het zou meer dan een half pond wegen. «Maak het dan zooals ge wilt," zei Fred, «en voor het overschot koopt ge een dia mant, en zet die hier of daar in de lijst." De overdreven en buitensporige bestelling werd uitgevoerd, een fraaie diamant werd in de lijst gezeten de rekening bedroeg niet minder dan vijftig pond. Fred had nooit aan de waarde van de lijst gedacht, want, als hij er naar keek, waren zijne oogen alleen op het lieve gezichtje gericht geweest, dat er door omlijst werd. Thans echter, als gevolg van zijne geluk kige gedachte, beschouwde hij de lijst meer met het oog eens koopmans. «Het moet minstens twintig of dertig pond waard zijn," dacht hij«ik ben wat, als 'k Lizzie niet vraag, om er mij twintig pond op te lecnen Hij gevoelde zich merkelijk verlicht, door de gedachte, dat hij in staat zou zijn om zijn makkers het geld te verschaffen, waar mede zij de goudader konden bereiken. «Lizzie mag niet weten wat het is," dacht hij, aangedaan, toen hij het portret, waarvan hij weldra zou scheiden, nogmaals bekeek. Hij kuste het, schreef een paar woorden op een stuk papier, en na van 't geheel een Binnenlandsch nieuws. Helder. Jl. Dinsdag heeft alhier de verkiezing plaats gehad voor één lid van den Raad onzer gemeente, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bedanken voor zijne benoeming van den heer .1. S. B. Janzen. Het aantal kiezers bedraagt 1628. Er werden ingeleverd 643 biljetten hier van waren er 4 van onwaarde en de vol strekte meerderheid was alzoo 320. Uitgebracht werden op de heerenF. S. C. M. Wijs 267, S. W. Stooker 205, T. Mooij 106, dr. P. C. F. Frowein 41, Jb. Graaff 11, G. Koppen 4 en L. Vermeulen 2 stemmen, terwijl de heeren F. Mulder, A. B. Weber en M. Witsenburg Jr. ieder 1 stem bekwamen. Geeue volstrekte meerderheid verkregen zijnde, moet alzoo herstemming plaats hebben tusschen de heeren F. S. C. M. WIJS en S. W. STOOKER. Helder. Op uitnoodiging van het voor- loopig comité, dat zich daartoe had gevormd, kwamen gisterenavond in het lokaal «Musis Sacrum* alhier een aantal belangstellenden bijeen, tot het beramen van middelenom ook hier ter plaatse iets te doen tot leniging van den nood der in deerniswaardigen toe stand uit Rusland verjaagde Israëlieten. De heer Ph. L. Vrieslander, wien de lei ding dezer vergadering was opgedragen, opende deze met een woord van dank aan de aan wezigen, voor de door de opkomst betoonde belangstelling in het droevig lot der gruwe lijk mishandelde Russchische Israëlieten. Om te doen uitkomen hoe verdiend en hoe noodzakelijk deze belangstelling is, gaf spreker eenige treffende staaltjes ten beste van de ellende, waaraan de on gelukkige verdrevenen ten prooi zijn. Hij wees er op, met hoeveel succes schier in alle beschaafde landen pogingen worden aangewend om die ellende eenigszins te lenigen, hoeveel goeds b. v. hetHirsch- comité voor dit doel bewerkte en wat reeds in verschillende grootere en kleinere plaatsen van ons land werd gedaan. Met deze goede voorbeelden voor oogen, hoopte spreker, dat de gemeente Helder, die op het gebied der philantrophie steeds bovenaan staat, mede het hare zal willen bijdragen tot leniging van den nood der slachtoffers van de tyrannie der Russische regeering. Vervolgens werd overgegaan tot het kiezen van een definitief Comité, uit 9 leden bestaan de, belast om maatregelen te beramen om hier ter plaatse met het meeste succes voor het goede doel werkzaam te kunnen zijn. Tot leden van dit Comité werden gekozen de heeren C. D. Znrmuhlen, T. Mooy, S. W. Stooker, Ph. L. Vrieslander, J. Graaff, J. van Brederode, A. Senderman, B. F. van Eek en D. M. Grünwald. Van verschillende zijden werden nu middelen aan de hand gedaan om tot het gewenschte resultaat te geraken, waarvan het gekozen Comité beloofde, bij het beramen van maat regelen, nota te zullen nemen. Een der aanwezigen wenschte niet alleen door het inzamelen van gelden, maar ook door een motie van afkeuring, door bemid deling van onzen gezant aan de Russische regeering te zenden, te protesteeren tegen de willekeurige handelwijze dier regeering ten opzichte harer Israëlitische onderdanen. Door sommigen gesteund, werd dit voorstel echter van andere zijden bestreden, omdat|de pogingen, aangewend om het lot der ver drevenen te verzachten, reeds als protest kunnen gelden, volgens een ander ook, omdat dergelijke motie Rusland toch nimmer zou bereiken, nu zelfs eene Commissie uit de meest invloedrijke Engelsche kringen, die zich tot den Czaar wilde Jwenden om hem het verkeerde zijner handeling onder het oog te brengen, werd afgewezen. pakje gemaakt te hebben, bond hij er stevig touw om, en verzegelde het zorgvuldig. Hij was juist hiermede gereeed, toen wed. Cherry binnenkwam. u't Zou me wel een banknoot van honderd pond waard zijn, als ik die schoft uit mijn huis kon houden," zeide zij gemelijk. «Het kan nu eenmaal niet anders; op de goud velden moet men al het gespuis maar toe laten, dat in een herberg gelieft te komen. En als eene vrouw alleen staat voor alles, dan is dat genoeg om haar den lust te doen verliezen. Ik denk, dat ik de zaak maar aan kant zal doen, want een man, die mij zou kunnen bijstaan, zal ik wel niet kunnen krijgen." Fred deed alsof hij het verwijt niet opmerkte, dat iti hare woorden lag opgesloten. «Wat was Ruzie-Mijk's bijzondere reden van ontevredenheid vroeg hij. «Och 1 er is een nieuwe soort drank in de kolonie gekomen", antwoordde weduwe Cher ry, «en als vrouw van zaken, moet 'k dien natuurlijk ook hebben, 't Wordt roode Hart ram genoemd, en twee okshoofden zijn er nu van onderweg. Ik heb den mannen on gelukkig genoeg den naam van dien drank verteld, en zij zijn dol om hem te proeven, die schavuit, Mijk, is de dolste van allen. «Ik verwachtte de vaten vandaag, maar ze zijn niet aangekomen. Daar gaat hij me aan 't schreeuwen «waar is die roode rum P" die woestelingHij zweert, dat hij er een kan achter elkaar van zal uitdrinken, als de rum aankomt. Ik hoop dat hij 't doen zal, en dat hij er in mag stikkenSommige menschen zijn beter uit, dan in de wereld." «Een vreemde naam voor een drank", merkte Fred oproode hart-rum 't Is de FSigH Comité, wanneer hunne diensten voor het houden eener collecte als anderszins, mochten worden vereischt. Nadat nog een der aanwezige heeren had beloofd te zullen trachten te bewerken dat voor het goede doel eene tooneelvoorstclling wordt gegeven, werd de vergadering na de gebruikelijke plichtplegingen door den Voor zitter gesloten. Texel. Dinsdagavond vergaderde belangstellenden voor de oprichting van een muziekcorps aan den Burg. De heer Borstlap, van Schagen, ver strekte de noodige inlichtingen en gaf zijne denkbeelden te kennen. Het resultaat der bespreking was, dat men zou trachten het kapitaal, tot aankoop van instrumenten, te vinden door een renteloos voorschot, in aandeelen van vijf gulden, waarvan jaarlijks eenigen zullen worden uitgeloot. De heeren Stam, Dikkers en de Rooij fungeeren als voorloopige Commissie. Anna Paulowna, 26 Augustus. In de Gemeenteraadsvergadering van gis teren, waar slechts 4 leden tegenwoordig waren (de heeren van Foreest en Schenk waren met kennisgeving afwezig, de heer Zur Mühlen zonder kennisgeving) was niets aan de orde dan het onderzoek der inge komen geloofsbrieven van de HH. WaÖer en van Foreest. De heer van Gijtenbeek neemt daarbij het voorzitterschap waar en benoemd de HH. Waiboer en Geerligs tot commissie van onderzoek. De commissie kwijt zich van deze taak, en concludeert na inzage der stukken, tot toelating, waar toe besloten wordt. De vergadering wordt daarna gesloten. Oudkarspel. Aan den kolf- en biljardwedstrijd tot sluiting der kermis, jl. Woensdag alhier gehouden in de kolf baan van G. Slotemaker, werd door 26 personen deelgenomen. De prijs met het kolven werd behaald door K. van Kleef, de eerste premie door T. van Kleef en de tweede premie door A. Kist, allen te Zuidscharwoude. Aan den biljartwed strijd namen 20 personen deel. De prijs werd gewonnen door K. Pronk, te Oud karspel; de eerste premie door P. Kraakman, te Zuidscharwoude en de tweede premie door Jb. Slotemaker, alhier. Prijzen en premien bestonden in contanten. Bergen. Aan de jl. Maandag alhier gehouden jaarlijksche harddraverij, namen 11 paarden deel. De prijs werd behaald door „de Ruijter" van A. Admiraal, be rijder L. Henneman, de iste premie door „Marie" van J. Oldenburg, berijder IJ. Oldenburg, de 2de premie door „Mina" van C. Roskam, berijder P. Roskam. Schermer. Al weder zijn de ver schillende boezemwateren zeer gestegen; Schermerboezem bijv. tot 14 centim. onder A. P.een zeldzaam voorkomend feit, in het hartje des zomers. De Zaan staat tot den bovenkant der schoeiingen. Alles een gevolg van de vele regens, waardoor de polders genoodzaakt zijn voortdurend met molens en stoomgemalen krachtig uit te slaan. Avenhorn. Als opvolger voor het lidmaatschap der tweede Kamer, van den heer mr. W. K. van Dedem, benoemd tot minister van koloniën, wordt alhier en in deze omstreken genoemd de heer K. de Boer, te Assendelft. Alkmaar. De nieuwe molen in den polder de Lage Hoek is in zooverre reeds weder opgebouwd, dat hij den polder van het overtollige water ken bevrijden, wat in dezen regenachtigen tijd goed te stade komt. Men zal zich herinneren, dat de oude mo len ten vorigen jare door het inslaan van den bliksem is verbrand. Wognum. In de gehouden Raads vergadering is besloten, een nieuw dokters moeite waard ora te onthouden. En nu, mijn lieve, wilde ik je vragen mij een dienst te bewijzen." Het gelaat van weduwe Cherry helderde dadelijk op. «Ik wilde dat je mij wat geld leende, 't Is om ons in onze schacht voort te helpen, en 'k zal er je een pand voor geven." Het gelaat der weduwe betrok weder. «Kijk nu niet zoo boos, want dan ga ik ergens anders. En als je een oogenblikje wilt luisteren, dan zal je zien, dan ik van je goedheid zooveel partij denk te trekken, als ik kan." «'t Zou wat! mijn goedheid!" riep zij uit. «Hoeveel heb je noodig?" «Twintig pond, hierop," hij over handigde haar het pakje. «Er iB eene voorwaarde bij de leening. Je schiet mij het geld voor, voor zes maanden, en als ik je dan niet terug heb betaald, dan heb je de vrijheid om het pakje te openen, en, als je wilt, den inhoud te verkoopen. Je ziet", zei Fred, met een fijn lachje, «'t kon even goed een stuk lood zijn, dat ik zoo netjes ingepakt heb, en 't zou mij niet aangenaam zijn, als je dit nu reeds ontdekte. Stem je toe P" «Mijn beste Fred," antwoordde zij hartelijk, «'t spijt mij alleen maar, dat je niet om vijftig pond, in plaats van twintig, vraagt." «Dat geloof ik gaarne," antwoordde Fred droogjes. «Maar twintig zijn voldoende het zou mij leed doen, eene arme weduwe te benadeelen." Zij lachten beiden, en weduwe Cherry sloot het pakje in haar brandkast weg en gaf Fred twintig goudstukken. «Daar zullen we flink meê opschieten," zei Fred «als wij het zoover brengen, dat wij de ader vinder, en als de ader toevallig eene goudader is, dan, mijn lieve «Ja Fred dan Enkhulzen. De Gemeenteraadheeft besloten een 4 pCts. geldleening van f 5000 tegen den koers van 100 pCt. aan te gaan. De ontvangsten der gemeente over 1890 hebben bedragen f 83,671.93$, de uitga ven f 80,340.56, zoodat de rekening sluit met een batig slot van f 3330.37$. De geloofsbrieven der nieuwgekozen Raadsleden, de heeren Hartkamp, Laken- man, Quanjer, Burger, Korff en Groot zijn nagezien en in orde bevonden, zoodat tot hun toelating is besloten. Marine en Leger. De kapitein van den generalen staf Sahron blijft gehandhaafd in zijne functie van adju dant bij den nieuwen minister van oorlog. Bij Kon. besluit is bepaald1. dat de gen er aal-majoor J. W. Bergansius, afgetreden minister van Oorlog, gerekend van 21 dezer, geacht zal worden te behooren tot den staf der artillerie2. dat die opperoflicier ter beschikking zal zijn van den minister van Oorlog. Hr. Ms. instructiebrikken «Castor" en «Pollux", onder bevel van de luits. ter zee lste kl. J. C. van Wessein en H. G. J. Wolterbeek, keerden jl. Dinsdag van de oefe- ningstochten in de Zuiderzee met de jongens vsn Hr. Ms. opleidingsschip «Admiraal van Wassenaer" in het Marinedok te Amsterdam terug. De brikken worden 1 September buiten dienst gesteld. Met 16 September a. s. worden geplaatst op Hr. Ms. schroefstoomschip lste kl. «Koningin Emma der Nederlanden" mach. 2de kl. T. E. L. Goossens, en mach.-leerl. lste kl. J. Ypelaar, A. J. G. Timmers, J. A. C. Tempelaar en J. D. Peter; op Hr. Ms. stoomschip «Van Galen" de mach.-leerl. lste kl. A. W. van Doorn, J. P. Vos, H. Brondert, F. A. Noest, A. J. Steegsta en M. T. Speekensop Hr. Ms. stoomschip lste kl. «Johan Willem Friso" de mach.-leerl. 2de A. B. Engelbregt, G. J. Conrad, J. W. J. Cleijpool, P. Gallas en C. A. de Roode. De hoofdingenieur der Marine C. L. Loder wordt met 1 Sept. a. s. overgeplaatst naar 's Gravenhage, om aldaar op te treden als chef van het materiëel der Marine, in de plaats van den heer Jansen, die tot minister van Marine is benoemd. Onderwijs en Examens. Texel. De voorgenomen tocht van de schooljeugd naar de Koog op Maandag a. s. zal vermoedelijk in gezelschap van de school jeugd van den Hoorn plaats hebben. Op de voordracht voor derden onderwijzer aan de openbare school No. 60 te Amster dam komt voor de heer J. de Groot, onder wijzer te Oudkarspel. Benoemd tot onderwijzer te West-Graftdijk de heer C. Bruin, te Vlieland. De heer J. Roeterink heeft te Amsterdam de hoofdakte voor onderwijzer bekomen. Den 20 dezer was voor een groot deel der schooljeugd te Burgerbrug, een ware feestdag. De Vereeniging ter bevordering van getrouw schoolbezoek aldaar, stelde de leerlingen der twee hoogste klassen, die in het afgeloopen jaar niet meer dan 10 schooltijden willekeurig verzuimd hadden, in de gelegenheid een reisje te maken naar Amsterdam. Landbouw en Veeteelt Slechts 9 leden en een gast woonden 19 dezer de vergadering der afdeeliug Wieringer- waard van de Hollandsche Maatschappij van landbouw bij. Na opening der vergadering, lezing en goedkeuring der notulen, deelde de Voorfc. mede, dat blijkens ontvangen schrijven, het hoofdbestuur den door de afdeeling beschikbaar gestelden prijs f 25 toegezegd heeft aan de drie nummers veulen- «Wel, Lizzie, dan zou er iets gebeuren kunnen", dit zeggende stak hij het geld in zijn zak. «Ik wensch er je geluk mede, Fred. Nu, waarom steek jij je neus binnen de deur?" riep zij haar mooi buffetmeisje toe, dat de deur van de kamer zonder kloppen opende. «Een brief voor mijnheer Mellon, met spoed er op," zei het meisje. Het was een morsig briefje, waarvan de omslag erg bevlekt was, maar stevig, zij het ook kunsteloos, dichtgemaakt. Fred opende het; weduwe Cherry keek hem nieuwsgierig aan. De brief bevatte deze woorden «Fred Mellon, gij zijt de eenige man op de wereld, wien ik zou willen vragen om mij een dienst te bewijzen. Gij kunt dit nu doen. Kom naar mijne tent te Breek- nekpunt, zoodra mogelijk. Onverschillig hoe laat het ook in den nacht is, kom, en verlies geen minuut. Peter brengt dit, en zal u geleiden. Als gij de man zijt, waarvoor ik u houd, dan zult gij niet weigeren. Leven en dood, en iets, beter dan leven en erger dan de dood hangt van u af! Kom, om Gods wil 1 Meg." «Die brief komt van eene vrouw," zeide weduwe Cherry, zich op de lippen bijtende. «Dat is zoo", zei Fred, die den brief in zijn zak stak, en zijn muts opzette. «Ik moet je goeden nacht zeggen, Lizzie." Weduwe Cherry knikte met afgewend gelaat. «Je gaat vroeg weg, Fred." «Ja, vroeger dan mijn plan was." «Ga je naar je tent (dit vroeg zij op onverschilligen toon). «Neen." «Dan naar de vrouw, die je dezen brief schreefP" «Ja." Kanter, met verzoek, een lid van het best! aan te wijzen om als correspondent voor de op te richten Brandwaarborg-Maatschappij op te treden. Met het oog op de gerings belooniug en uit vrees v or het niet slagen der zaak is geen der bestuursleden genegen, het correspondentschap te aanvaarden. Het lid Blaauboer stelt zich echter beschikbaar en zal den heer de Kanter worden voorge dragen. Op desbetreffende vragen van hef hoofdbestuur zal geantwoord worden, dat de afdeeling het houden van voordrachten zeer zeker wenschelijk en nuttig acht, mits bevat telijke en populaire onderwerpen worden behandeldvoorts hangt het welslagen voor een groot deel af van de wijze, waarop voor-I gedragen wordtde afdeeling zou er b. v. j prijs op stellen in den a. s. winter den heer van Lookeren Campagne, directeur van het proefstation te Hoorn, te hooren overj het nut van het gebruik van kunstmest stoffen. Indien blijkt, dat de vanwege de vereeniging tot ontwikkeling van den land bouw in Hollands Noorderkwartier genomen proeven met bouillie bordelaise gunstige uitkomsten opleveren, zal uit de kas der afdeeling in bet a. s. voorjaar een voor de besproeiing benoodigd werktuig worden aangekocht, om dit kosteloos beschikbaar te stellen. Omtrent de punten van beschrijving der algemeene vergadering wordt den afgevaar digden vrij mandaat gegeven. In de plaats van de aftredende bestuursleden, de heeren Jb. Zijp, J. D. Schenk en C. A. Waiboer worden gekozen de heeren J. L. T. Grone- man, A. K. Kaan en J. Bakker Jz. Daarna benoemt men den heer Groneman tot Voorz., R. D. Kaan tot 2de Voorz. Naar aanleiding van een in de vorige ver gadering gehouden bespreking, wordt besloten I in dezen herfst niet over te gaan tot het houden van eene keuring van fokrammen. I Met het oog op eene keuring te Schagen I vreesde men, dat de inzendingen zeer gering I zouden zijn. De bespreking omtrent eene I stierenkeuring wordt wegens afwezigheid van I den voorsteller, den heer J. Bakker, uitgesteld I tot eene volgende bijeenkomst. Zooals reeds vroeger bericht is, zullen ter j gelegenheid van de landbouwtentoonstelling I op Donderdag 10 September a. s. 's nam. 1 uur te Alkmaar nationale wielerwedstrijden plaats hebben in de Harddraverslaan. Er wordt gereden volgens de bepalingen van den A. N. W. B. Het programma is vast gesteld als volgt1. wedstrijd op hooge tweewielers. Afstand 600 ellen. inleggeld f 1. Prijzen verg. zilveren en zilveren me- I daille. 2. Wedstrijd op veiligheidswielers. Afstand 500 ellen. Inleggeld f 150. Prijzen 1 goudenzilveren en bronzen medaille. 3. Wed strijd op tweepersoons driewielers. Afstand 500 ellen. Inleggeld per tandem f 2.50. Prijzen twee zilveren en twee bronzen me dailles. 4. Wedstrijd in het langzaam rijden op eenpersoons tweewielers (alle types). Af stand 70 ellen. Inleggeld f 1.25. Prijzen zilveren en bronzen medaille. Deze nummers zijn alleen open voor leden van den Algem. Ned. Wielrijdersb. Ter afwisseling zal tus schen de nummers 2 en 3 van dit programma een wedstrijd worden gehouden op houten en ijzeren rijwielen, zonder gummi banden, over 500 ellen, zonder inleggeld en open voor alle wielrijders, om prijzen van f 8, f 4 en f 2. Bij de jl. Dinsdag te Woerden gehouden landbouwtentoonstelling werd de volgende bekrooning toegekend Voor de twee beste ooischapen met hunne lammeren lste prijs P. Ch. Boekei te Schagen. Kunst- en Letternieuws. Voor den tooneelwedstrijd der Letterlievende Vereeniging «J. J. Cremer" te Haarlem is de volgende volgorde bepaald Dinsdag 18 Oct. openingsvoorstelling door de Vereeniging zelfDinsdag 3 Nov. «Melpomene" van RotterdamDinsdag Er ontstond een oogenblik stilte. «Lizzie," zei Fred. Zij keerde zich, op den ernstigen klank zijner stem, om. «Ik gevoel, dat ik je dien brief niet mag laten zien, en ik weet, dat je hem gaarne zoudt lezen. Er is het geheim eener vrouw aan verbonden." «Welk geheim «Dat weet 'k niet. Er is mij evenmin iets van bekend als u. Alleen dit kan ik je zeggende brief bevat een bede, waarvan een man met moed en een hart in zijn lijf gevolg moet geven." «Je kunt me nog iets zeggen. Is die vrouw, waar je heen gaat, fatsoenlijk of niet?" «Neen, dat is ze niet?" «Dan kan je niet beter doen als te gaan," zei weduwe Cherry, met bliksemende oogen. «Ik wensch u goeden nacht." En zonder een antwoord af te wachten, verliet zij het vertrek. Fred stond een oogenblik verbluft, maar hij had spoedig een besluit genomen, «Ik zal baar eens een les geven," dacht hy. Hij ledigde zijn zak en stapelde de twintig goudstukken, die hij zoooven van haar had ontvangen, netjes op elkander en liet het rolletje op tafel staanhierna voegde hij zich bij Peter die buiten de herberg op hem stond te wachten. Zij wandelden te zamen naar Breeknekpunt. De lichten in het stadje waren weldra buiten het gezicht, en de twee mannen klommen, naast elkander, de heuvels op, die naar de rivier leidden. (Wordt vervolgd.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2