k m K i 'fit: s ïi' i h «i li s V 4; »l 91?; ),:i h!- ij "Si1 i\ 41 li!' tl' f n, {V ij 1 i\ i HET GEHEIM TAN WILDE-MEG, Naar FA BGEON. Telkens sprong Peter verschrikt terug, en drong zich dicht tegen zijn metgezel aan. Er was echter niets op den weg te zien dan de schaduwen, die zich rustig op de heuvels afteekenden. «Zal het nog lang duren eer de maan opkomt vroeg Peter. «Nog twee uur," antwoordde Fred „er is niets waar je bang voor hoeft te zijn, Peter." ,/AJs ik bij u ben. niet, maar als ik alleen was, dan zou ik wel bang zijn." Hij wees vreesachtig en op onbestemde wijze, met zijne hand, naar de donkere aarde «soms loop ik en kruip ik uren lang, totdat ik aan het maanlicht kom. Dan kan 't mij niet meer schelen. Het is mooi om ze te zien vechten met het maanlicht. Ik kies een plek uit, waar het helder en vroolijk schijnt, en daar ga ik liggen slapen. Hebt gij gisteren nacht de rivier gehoord?" «Ik was niet in de nabijheid. «In de laagte, bij Breeknek, sprak zij luider dan anders. Zij riep iemand. Zijn er spoken op haar bodem dat gij weet ;;Ik zou denken van niet" antwoordde Fred, die met den halfwijzen man raeêsprak. /,Gij zult wel gelijk hebben, want ik heb verleden nacht gezien, hoe het water hen tegen de rotsen nasprong. Zij hadden geen kans met 't water. Zij werden er door opgelikt even gauw als zij te voorschijn kwamen. Wacht eens even I Luister, ge kunt de rivier hier vandaan hooren." //Is dat het licht uit Meg's tent, daarginds op de hoogte?" i/Ja, daar moet ik u brengen, en u dan verlaten en hulpbehoevend zijn en aan de hulpbehoevende weduwen en weezen, door deelhebbers achtergelaten. Nadat de vergadering, die door een klein aantal leden bezocht werd, door den President, den heer P. P. J. Kloppers, was geopend, werd door den penningmeester, den lieer J. C, Abraham (de secretaris was j wegens familie-omstandigheden afwezig), I verslag uitgebracht over het vereenigingsjaar 1889/90. Uit dat verslag bleek, dat het j schoone doel, door de Vereeniging beoogd, bij iederen weldenkende in den lande steeds meer en meer wordt toegejuicht. De Vereeniging mocht het genoegen smaken de hoogeonderscheidingte verwerven, dat H. M. de Koningin-Regentes en H. K. H. de Prin ses van Saksen-Weimar als Beschermvrouw tot de Vereeniging toetraden. Groote maatschappijen en aanzienlijke landgenoo- ten, die gevoelden dat men janmaat, wan neer hem een ongeluk trof, niet hulpe loos mocht laten, gaven daarvan blijken door moreelen en financiéelen steun. De beide eere-commissarissen van het Hoofd bestuur, de heeren P. G(. Bruch en J. B. Verheij, zagen zich door den dienst genood zaakt hunne functien neder te leggen en werden opgevolgd door den kapt.-luit. ter zee J. Fichet en den kapt. der mariniers C. J. Visser. Dank zij het flink optreden van den sergeant-schrijver v. c. DJ Ver- burgh, is ook in Oost-Indie de toestand van het Marinefonds zeer verbeterd, zoo zelfs, dat op bijna alle in dienst zijnde schepen en vaartuigen van oorlog corres pondenten zijn opgetreden. Het jaar 1890 was voor de Vereeniging een goed jaarbehalve het toenemend aantal gewone leden, verwierf het Marine fonds de gunsten van een groot aantal beschermers, donateurs en begunstigers. Op 29 November 1890 bestond de Vereeni ging uit 54 beschermers, 8 beschermsters, 287 donateurs, 6 donatrices, 54 begunstigers, 38 begunstigsters en 1541 gewone leden. Gedurende het vorige jaar werd aan onder stand uitgekeerd f 1287.50, waarvan door de afdeeling Willemsoord f 392.50. De ontvangsten hebben bedragen f7261,28 de uilgaven f4076.72, zoodat de Vereeni ging aan het einde des jaars kon beschik ken over f3184.561, buiten de Reservekas, die f 5400 bedraagt. Aan het einde van het verslag, doet het Bestuur een beroep op de medewerking (vooral finan cieel van ieder weldenkende, om het gebouw, eenmaal opgetrokken, te kunnen voltooien. Dit verslag werd, evenals de notulen van de alg. vergadering, 24 Febr. 11. te Amsterdam gehouden, die hierna werden voorgelezen, onder applaus voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens werden de belangen der Vereeniging besproken. Door een der aanwezigen werd voorgesteld den leden bewijzen van hun lidmaatschap uit te reiken, b. v. diploma's, zooals bij andere Vereeni- gingen. De heer Abraham maakte hiertegen bezwaar omdat iemand, die dit jaar lid is, misschien het volgende jaar weder afgevoerd zal zijn, in welk geval diploma's slechts verwarring zouden veroorzaken. Hij is er echter wel vóór, ieder lid voor zijn betaalde contributie eene kwitantie te verstrekken, die dan tevens kan cjienen als bewijs van lidmaatschap gedurende één jaar. De Voorzitter beloofde, een voorstel van deze strekking aan het oordeel der e. k. algemeene vergadering te zullen onderwerpen. Op verzoek van het Bestuur verklaarde de heer E. Slok zich bereid, op te treden als correspondent der Vereeniging, uit sluitend ten behoeve van de binnenlandsche vuurstokers alhier. Hierna sloot de Voorzitter de vergadering, met de beste wenschen voor den bloei van het Marinefonds. irden verjaardag van H. M. Koningin Wilhelraina, zal hier a. s. Maandag door het garnizoen parade worden gemaakt,' waaraan ook de schutterij zal deelnemen. Texel. Men schrijft aan het „Hbld.": De post- en passagiersboot de „Ada van Holland" is tijdelijk buiten dienst gesteld; er wordt een nieuwe ketel ingemaakt. Een andere boot (raderboot) de „Kampioen" verving de „Ada". Op hare beurt moest de „Kampioen" naar de werf om den ketel schoon te maken. Nu kregen we de „Alkmaar Packet", eene boot, die op zee bij eenig ruw weer schommelt als een wieg, waaraan met geweld wordt getrokken. Er is dan ook maar één woord, één oordeel hier over de onzeewaardige „Alkmaar Packet"; het is gevaarlijk bij ruw weer er mee te varen, zoodat passagiers of reizigers, die geen haast hebben, den overtocht met dit vaartuig niet doen willen. Jl. Donder dag wilde zelfs de machinist der „Alkmaar Packet" de reis van Nïeuwendiep naar hier niet doen. Het is te hopen dat de „Alkmaar Packet" hier niet meer komt, anders gebeuren er te eeniger tijd nog ongelukken. Men is hier benieuwd of het brieven vervoer van Helder naar hier vice versa, (dit jaar is het laatste van 't contract), publiek wordt aanbesteed. Zandvoort. 45 ingezetenen dezer gemeente hebben aan Ged. Staten der provincie Noordholland een adres gericht, waarin zij opkomen tegen het besluit van den Raad dazer gemeente van 8 Augustus, tot het aangaan eener geldleening ten laste der gemeente, groot f 22.000, ten einde den toestand ten opzichte der baden, zooals die in dit jaar door de gemeente gegeven worden, te bestendigen. Zij verzoeken met den meesten aandrang Ged. Staten, hun goedkeuring daaraan te onthouden. Leeuwarden. De vanwege Koningin Wilhelmina door de Regentes voor de Maandag a. s. te houden harddraverij uitgeloofde zweep, is een even prachtig als kostbaar stuk. Het is geheel uitgevoerd in den stijl van Lodewijk XV en besloten in een keurig mahoniehouten foudraal, inwendig bekleed met peluche en satijn. De rijk gedreven handgreep is versierd met een kunstig nitgevoerden harddraver met berijder, die den „winner" voorstelt, die den behaalden lauwer triomfantelijk omhoog heft. Aan de achterzijde prijkt het gekroonde naamcijfer der Koningin in blauw email op een vermeil fond. De zweep is verder versierd met guir landes in vermeil op een grond van blauw zijden fluweel en met de wapenschilden van Nederland en Friesland in de heraldieke wapenkleuren geëmailleerd, terwijl de in smaakvolle letters gegraveerde inscriptie luidt„Vanwege Hare Majesteit Koningin Wilhelmina". De zweep is ontworpen en vervaardigd in de Koninklijke Nederlandsche fabriek van de heeren Van Kempen te Voor schoten. Marine en Leger. Aan den korporaal der mariniers J. F. Dhaenens en den marinier lste kl. P. de Kok, beiden dienende bij het eskader in Oost- Indië, is de zilveren medaille voor 24jarigen eerlijken en trouwen dienst toegekend. De machinist 2de kl. J. F. A. Van Bruggen is bevorderd tot lste kl. en wordt met 1 Sept. a. s. gedetacheerd aan de fabriek van de Gebrs. Stork te Hengeloo tot het houden van toezicht bij den aanmaak van machinerieën. Hr. Ms. pantserdekkorvet „Suraatra", comm. kapt. ter zee P. G. Bruch, is jl. Donderdag weder van de reede in de haven alhier terug gekeerd. Thans zijn de proeven, met de met Meg alleen laten. Zeg eens, gij moest met Meg trouwen. Zij is eene zeldzaam mooie vrouw. Wat zou die Mijk dol zijn „Vooruit wat Peter Meg zal al lang op ons wachten en ongeduldig worden." Na enkele minuten hadden zij den top van Breeknek bereikt. „Meg!" riep Peter. „Meg!" „Weg, jij, Peterschreeuwde Meg, die opeens voor hen stond zij had op de heuvels op den uitkijk gestaan. Peter verdween zoodra hij haar stem hoorde. „Zijt gij het, Fred Mellon ,Ja." „Dankje dat je. gekomen bent. Niet velen zouden 't gedaan hebben. Maar ik wist, dat gij 't doen zoudt. Als ik koningin was, dan zou 'k je kunnen beloonen, dan zou je mij niet verachten, zooals je nu doet." „Ik veracht je niet, ik beklaag je. Maar je liet me niet rcepen om mij dit te zeggen, is 't wel?" „Neen." „Zeg dan wat je te zeggen hebt, en laat me gaan. Je ziet dat 'k je vertrouw. Toen 'k je brief las, was ik overtuigd, dat het geen bedrog was. Wat hangt er van mij af, dat beter is dan leven en erger dan de dood „Mijn eigen woorden, en waar, zoowaar als ik een slecht leven leidWil je naar een klein verhaal luisteren „Als 't met de dienst in verband staat, die je mij vraagt je te bewijzen, dan wel." „Het staat er meê in verband. Mijn stem is onvast, hé?" „Niet zoo helder al8 zij zijn kon, Meg." „Dat 's te zeggen, niet zoo lief als de stem van een andere vrouw, van wie je meer houdt dan van mijZal 'k je de reden zeggen Ik heb drank gedronken." „Dat dacht ik wel." „Ik heb 't gedaan door de gedachte aan Het schip keerde heden naar Amsterdam terug. Onderwijs en Examens. Texel. De Prinses Wilhelmina-Bewaar- school alhier zal waarschijnlijk in den loop van 1892- geopend worden. De Vereeniging tot oprichting en instandhouding dezer school, voor alle dorpskinderen van 3 tot (5 jaar toegankelijk, verkreeg in Juni jl. de Koninklijke goedkeuring harer statuten en heeft reeds een terrein met een daarop staand gebouw aan gekocht. Het gebouw moet echter worden afgebroken. Het bestuur, welks voorzitter, secretaris en penningmeester respectievelijk zijn de heeren Kooij, burgemeester, J. K. G. Muller, hoofd der school en W. Mets Tz., kapitein der stoomboot, zullen trachten gedu rende den winter het kapitaal der Vereeni ging nog wat te vergrooten. Landbouw en Veeteelt. Jl. Dinsdag kwamen op Terschelling drie leden van het hoofdbestuur der Noordhol- landsche Maatschappij van Landbouw, om te Midsland met den veestapel kennis te maken en daarna eene keuring van veulens te houden. Voor deze keuring zijn drie prijzen uitgeloofd. De onlangs opgerichte kaasfabriek te Zijde wind zal den 7den September a. s. worden geopend. Tot kaasmaker is benoemd J. Quak. Op een weiland van den heer C. K. te Zandwerven zijn dit jaar proeven genomen met bet bemesten door middel van kaïniet en thomassulphaat, terwijl ook een deel op de gewone wijze was bemest. Deze proeven hebben een alleszins bevredigende uitkomst opgeleverd, zoodat men mag verwachten, dat in dezen omtrek het gebruik^ van kunst mest zal toenemen. De consul-generaal der Nederlanden te Bern merkt op, dat het verzenden van betere qua- liteiten Hollandsche kaas naar Zwitserland de vraag naar dat artikel daar te lande zeer zou doen toenemen. Zoowel in Zwitserland, zegt hij, als in Spanje en Italië ontmoet men steeds betrekkelijk de slechtste Noordholland- sche, zoogeuaamde Edammer kaas, terwijl de goede qualiteit witte kaas, die de Engelschen steeds met den naam „Goudaschë" bestem pelen, niet wordt aangetroffen. Kerknieuws. Bedankt voor het beroep naar de Chr. Geref. gem. tc Medemblik door den heer T. de Jager, cand. te Landsmeer. Wijlen mevrouw de wed. P. Bruntink, in leven woonachtig te Utrecht en aldaar onlangs overleden, heeft aan de kerk der Chris. Geref. gemeente te Zaandam eene som van f 10000 vermaakt, onder den last van vrucht gebruik ten behoeve van iemand, te Utrecht woonachtig. Rechtszaken. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. Zitting van Dinsdag 25 Aug. W. M., G. A., A. V. en C. H. M. H., te Alkmaar, diefstal allen vrijgesproken. C. M.. te Helder, openbare dronkenschap, f 3 boete, subs. 3 dagen hecht. D. W., te Alkmaar, beleediging, 7 dagen gev. B. G. v. E., tc Hoorn, mishandeling, f 25 boete, subs. 14 dagen hecht. F. A., te Enkhuizen, diefstal 3 maanden gev. M. L., te Spanbroek, diefstal, 6 maanden gev. B. R., te Opmeer, diefstal, 3 maanden gev. E. N., wed. J. de M., te Helder, veroor zaken van den dood van een ander door schuld, vrijgesproken. Tevens werden 7 bedelaars tot verschillende straffen veroordeeld. 't geen ik ben, en 't geen ik geweest ben. Fred, ik heb me zelf vergeleken bij eene andere vrouw, wier hart en ziel rein zijn, en die gedachte maakt mij gek. Dus, eer ik gek wordt, dacht ik, zal 'k om Fred Mel lon zenden. In hem heb 'k vertrouwen, en onder zijne hoede zal ik een pand stellen, dat ik niet mag behouden." „Willen wij in de tent gaan, om te pra ten dan kan ik je gezicht zien, en mis schien beter de bedoeling van je woorden begrijpen." „Je behoeft mijn gezicht niet te zien, lie ver niet! Wij kunnen wel in't donker spre ken. Je zult me overigens gemakkelijk genoeg begrijpen. Ik zal duidelijk genoeg spreen. Ik zal duidelijk geuoeg zijn." „Begin dan maar." Zij scheen moeite te hebben om dit te doen, en toen zij weder begon te spreken, klonk haar stem hem zonderling in de ooren. Het was alsof haar geest met het lichaam in strijd was, en moeite had om de overwinning te behalen. „Je bemint me niet, Fred „Neen Meg, ik bemin je niet." „Je liefde, als je die schonk, zou aan eene reinere vrouw geschonken worden Je moet mij antwoorden. Fred." „Je hebt gelijk, Meg." „'k Dank je, dat je mijn woorden niet herhaalt. Nog iets, voor 'k verder ga. Als je een zuster hadt, eene brave zuster zou zij zeker zijn, zou je haar dan wel in zulk gezelschap als 't mijne willèn zien?" „Ik zou 't niet willen," antwoordde hij op diep medelijdenden toon. „Dank je nogmaals, 't Is een diepe wond, die je mij daar toebrengt, maar wat kon ik anders verwachten Ik heb 't mij zelve te wijten't valt raoeielijk te zeggen, hoe 't kwam. Toen ik vijftien jaar oud was, was ik een mooi meisje, eu iedereen vertelde het mij om strijd. Dwazen 1 Ze hadden beter België. -- De „Daily News" verneemt van goede zijde uit Brussel, dat de Fransche regeering vermoedelijk spoedig de akte der Brusselsche anti-slandel-conferentie zal tee kenen. Tot groote woede van velen in Ant werpen is te Brussel dfcn comité gevormd, hetwelk in eerstgenoemde stad een gedenk- teelcen wil oprichten, gewijd aan de Fran- schen, die in 1831 de stad van de Hollanders kwamen bevrijden. Een nieuwe bijdrage tot den strijd tusschen Vlamingen en Walen. Duitschland. De invoer van rogge over de gezaraelijke tolkantoren aan de Duitsch-Russische grens was in de laatste dagen bijzonder groot. Aan de spoorwegen en de tolkantoren moest met bijzonder hulppersoneel gewerkt werden. Op het laatste oogenblik zijn nog zulke hoeveel heden rogge over de grenzen gebracht, dat men nog wel twee weken met de verzen ding bezig zal zijn. Italië. Volgens geloofwaardige berich ten is de Paus zeer zwak en goed onder richte personen rekenen op een spoedige bijeenkomst van het Conclave. Wegens den zwakken gezondheidstoestand, waarin hij verkeert, moet de Paus minder in staat zijn dan vroeger om den jegens Duitschland vijandigen invloed in zijne omgeving te bestrijden. Griekenland. De „Standard" ver neemt, dat de Mohammedanen op het eiland Creta dreigden Engelands hulp in te roepen, indien de sultan gehoor geeft aan de eischen der Christenen. De troe pen, die naar Gonia waren gezonden, keer den terug, daar de Christenen zich wape nen. De inwoners zenden hun vrouwen en kinderen naar de bergen. Dit is door gaans een voorteeken van op handen zijnd verzet. Noord-Amerika. De heer Blaine, de bekende minister, heeft een plan ontwor pen dat, wanneer het ten uitvoer gebracht wordt, eene directe spoorwegverbinding tot stand zal brengen tusschen New-York en Buenos-Ayres. Deze spoorlijn die door de geïsoleerde Staten van Midden-Amerika zal loopen, zou eene lengte hebben van ongeveer driemaal de Canadian Pacific Line. Men verwacht er evenwel niet zulke groote voordeelen van, daar de lijn door Canada de twee oceanen verbindt en hier een waterweg zou openstaan, die gemakkelijker en goedkooper is. hier willend' Gemengd nieuws. Helder. Een oud-strijder deelt aan het „N. v. d. D.", naar aanleiding van ons bericht van het overlijden van den heer E. Graat, alhier, mede, dat de over ledene, als kanonnier, deelnam aan de verdediging van de Citadel van Antwer pen. Bij die gelegenheid toonde hij een zeldzamen moed en onverschrokkenheid. Het stuk toch, wat hij met zijne kame raden bediende, bracht den belegeraars ontzettende verliezen toemaar ook zij werden de een na den ander buiten gevecht gesteld of sneuvelden. Ten laatste bleef onze dappere Graat alleen over, maar hij week niet; met den moed der vertwijfeling bleef hij doorvuren, totdat een kogel der belegeraars zijn rechterhand verbrijzelde. Door generaal Chassé werd hij om zijn moedig gedrag voorgedragen tot eene ridderlijke belooningen weldra was zijn borst met de Militaire Willemsorde versierd, waar naast later de Citadel-medaille en het Metalen Kruis prijkten. Helder. Gisterenmorgen heeft op korten afstand van onze kust een droeve zeeramp plaats gegrepen. Een visschefsvaartuig, de Urker schokker gedaan als ze mijn gezicht met gloeiende ijzers hadden verschroeid, en het mooi er af hadden gebrand. Wij waren met ons vieren t'huis vader, broeder, zuster en Meg, de mooie Meg, de trots van het huisgezin. Peter, de broeder, viel uit een raam, toen hij klein washij bracht er het leven bij af. maar hij was geheel onwijs geworden. Sedert dien tijd hing hij altijd aan de rok ken van mooie Meg, en gaf niets meer om huis. Meg evenmin, 't Was haar te doen om mooie kleeren, en lintjes, en strikjes, en vleierij, en schitterende verlichtingen. Daar hunkerde zij naar licht en muziek, en zoete woordjes zonder beteekenis. Je begrijpt wat er gebeurde. Zij liep weg van huis, waar haar vader, een arme man, sloofde en zwoegde om den kost te verdienen voor zich en Meg's zuster, een lief teer meisje, dat acht jaar jonger was dan Meg. De band tusschen Meg de vrouw, ja gende naar genot en Patty, het kind, tevreden met een ouden pop was niet sterk genoeg om Meg te verhinderen weg te loo pen naar Londen met een lichtmis, Peter met zich nemende als een soort van familieanker. Hoe was Meg's leven in Londen Vraag liever niet als je 't erg graag weet, ga dan naar Londen en neem een kijkje in de straten van het West-End, op iederen avond in de week behalve op Zondagavond. Daar zal je het antwoord vinden, vlak voor oogen. Het is hier het andere einde van de wereld is het nu nacht in Londen, zooals het hier is?" „Neen," antwoordde Fred, die haar beken tenis met pijnlijke belangstelling volgde „het is op dit oogenblik helderen dag in Londen." „Daar ben ik blij om. Zou je gelooven willen Fred, dat Meg in de handen viel van een man, die, in de weinige maanden, die hij met haar leefde, haar een soort van op voeding gaf Zij werd iu dien tijd een wei nig beschaafd, leerde fijn Engelsch spreken, tweede ton van het Westgat door een wind-^^B vlaag overvallen en sloeg ora. Alle op varenden, drie in getal, vonden daarbij 1 oogenblikkelijk hun graf in de golven. Eenige andere visschers, die gelijktijdig met het verongelukte vaartuig uit zee kwamen, waren van het ongeluk getuigen, doch zij bevonden zich op te grooten afstand van de plaats des onheils, om met eenig succès pogingen tot redding hunner onge lukkige vakgenooten te kunnen aanwenden. De namen der omgekomenen zijn Kl. Koffman (schipper), A. Ras en Hk. de Vries. Allen waren te Urk woonachtig, zoodat een gevoeligen slag dat eiland weder heeft getroffen. Ras laat eene vrouw en een jong kind onverzorgd achter; beide anderen waren ongehuwd. De omgeslagen schuit werd door vlet- terlieden opgespoord en op sleeptouw ge nomen. Deze waren door den sterken vloed echter niet bij machte het vaartuig in de haven te brengen. Daarom werd de sleepboot „Stad Amsterdam" ter assi stentie uitgezonden, die het gistermiddag masteloos en vol water alhier binnen bracht. Jl. Woensdagavond is te IJmuiden een bloedig drama afgespeeld. Tusschen Engelsche en Hollandsche visschers ontstond een vechtpartij, waarbij de eerstgenoemden het mes trokken en den Hollanders zware verwondingen toebrachten. Een der gekwetsten, A. Glas uit Egmond, vluchtte naar zijn schuitzijn kameraad, A.Kooper, te Zandvoort thuis behoorende, werd door eenige mes- en dolksteken aan hoofd en keel, doodelijk gekwetst. Des morgens werd het lijk door een zoon van den ver- slagene gevonden. Men vermoedt dat de moordenaars het lijk aan den dijk hebben nedergelegd, om het bij opkomenden vloed te doen wegdrijven. Oogenblikkelijk werd een onderzoek ingesteld, en bericht gezonden aan de justitie te Haarlem. In afwachting van haar komst werd een oog gehouden op de Engelsche visschers en dezen verboden te vertrekken. Tegen den middag kwam het parket ter plaatse en opende terstond het onder zoek, dat ten gevolge had, dat drie Engel sche visschers gevangen werden genomen. De toestand van Glas was jl. Donderdag middag niet levensgevaarlijk. Men hoopte, dat hij wellicht nog Donderdag in staat zou zijn voldoende inlichtingen te geven over de aanleiding en de toedracht van het gebeurde. Het voorgevallene heeft te IJmuiden en te Zandvoort natuurlijk een levendige ontroering teweeggebracht, te meer daar de verslagene, reeder en stuurman van de vischschuit IJmuiden 23, een vrouw en tien kinderen nalaat. Bij de lijkschouwing van den vermoe delijk vermoorden man is gebleken, dat deze aan verstikking gestorven is. De verwondingen waren niet van doodelijken aard; alleen het neusbeen was gebroken. Overigens worden de wonden als gevolgen van stompen of stooten aangemerkt Het gerecht heeft geen termen kunnen vinden om de drie gearresteerden in bewaring te houden en deze zijn op vrije voeten gesteld. Geconstateerd is, dat er een vecht partij heeft plaats gehadmaar er is niet aan het licht gekomen, wat of wie de oorzaak daarvan is geweest en hoe de zaak zich werkelijk heeft toegedragen. Een Engelsche kotter verkeerde bij het stormweer van jl. Woensdagmorgen tusschen Enkhuizen en Stavoren in nood. De botter E. H. 83 verliet de haven van Enkhuizen, ten einde hulp te bieden. Met veel moeite mocht het den kloeken mannen gelukken de kotter behouden aldaar binnen en begon te denken, dat zij eene dame was, toen zij plotseling wreedaardig aan haar lot werd overgelaten, zonder geld, zonder vrienden, en in een huis, dat niet van haar was. Alles werd binnen een week door de geld schieters verkocht, en Meg werd op straat geworpen. Zou ik hier het scherm niet laten vallen, Fred „Als hetgeen invloed heeft op de zaak, waarvoor je mij liet roepen." „Daar valt het scherm dan, en het blijft jaren lang omlaag. O Godals je wist wat er achter verborgen ligt 1 „Weer gaat het scherm op, man Waar is Meg Zestienduizend mijlen van huis, op de goudvelden van Wilde-Meg. Wie gaf aan deze goudstreek haar naam Ik, Wilde- Meg, ik, eene vrouw, woest, onverschillig, duivelachtig, die er geen zier om maalde, wat er van haar kwam, naar lichaam of ziel, eene vrouw, die hier aankwam tegelijk met den eersten gelukzoekerin het gezel schap van een man, neen een duivel, zonder liefde of medelijden, en dien ik, als ik kon, zou doodtrappen en roepen „Goddank Dat's één ellendeling minder „Ruzie-Mijk „Ja! Luister wat er volgt. Zij woonden dus aan de Wilde-Meg, die vrouw, met dat monster, Mijk. Een mooi paar !En zij ver dienen liet, dat zij door fatsoenlijke menschen veracht worden Maar wat raakt hun dat I De aarde en de lucht zijn vrij, en zij ade men de lucht in, en loopen op de aarde tot schande van de menschheid. Spaar ik mij zelve Fred, man „Neen, maar gij kondt edelmoediger zijn jegens eene zondares, die voor hare zonden lijdt." „Groote Godriep Meg hartstochtelijk uit, „als je weer zoo tot mij spreekt, dan zou ik van de rotsen in de rivier kunnan springen Blijf stil, spreek niet 1 (Wordt vervolgd.'/

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2