^Lccuno/ucu. 1 1 iiun.ut'gStvivu gehouden harddraverij om de door de Koningin-Weduwe-Regentes, uit naam van de Koningin, uitgeloofde zweep, werd door 13 paarden deelgenomen. De prijs werd behaald door „Marianne" van den heer S. Witteveen, te Reinwerd, bereden door A. Witteveen. Marine en Leger. Men bericht, dat de kapt. ter zee Lebron de Yexela ontslag uit den zeedienst heeft aangevraagd. üe „Staatscourant" van jl. Zaterdag bevat het verslag omtrent de dit jaar te Breda afgenomen eindexamens aan de officieren aan de 1ste afdeeling der Krijgsschool en aan de cadetten der Koninklijke Militaire Academie. Aan de eindexamens werd met gunstigen uitslag deelgenomen 1. van de 1ste afd. der krijgsschool, a. Leger hier te landedoor 17 2de luits. der artillerie en 2 id. der genieb. Nederl.-Ind. legerdoor 4 2de luits. der artillerie en 4 id. der genie. 2. Vau de Kon. Mil. Academie, a. Leger hier te landedoor 20 cadetten der infan terie, 7 id. der cav., 15 id. der art. en2id. der genie b. Nederl.-Ind. legerdoor 24 cadetten der inf., 5 id. der art., en 1 id. der genie. De commissie meende daarentegen als onvoldoende te moeten aanmerken de mate van kennis, welke aan den dag werd gelegd Yan de 1ste afd. der krijgsschool, door 1 2de luit. der art. van het leger hier te lande, 1 2de luit. der genie van id. en 3 2de luits. der genie van het Ned.-Ind. leger, onder wie 1, die voor de tweede maal in toegepaste machanica en burgerlijke en schoone bouwkunde niet aan det eindexamen voldeed. Van de Kon. Mil. Academie, door 1 cadet van jhet wapen der genie van het Ned.-Ind. leger. Bij Kon. besl. is aan den eervol ontslagen opzichter der magazijnen bij 's Rijks werf te Hellevoetsluis, J. E. Broek, ter zake van meer dan 65-jarigen ouderdom, met 1 Juli jl. een pensioen verleend ad f 834 's jaars. Ingevolge Kon. besl. wordt de schout-bij nacht G. Kruys met 1 September gedeta cheerd bij het Dep. van Mariue en aan hem opgedragen de waarneming der betrekking van chef van den Marinestaf. De luit. ter zee 1ste kl. J. L. Hordijk, adjudant van den minister van Marine, is benoemd tot ridder 8e kl. der Kroonorde van Pruisen. üe commissie, vanwege het Departement van Marine naar Londen uitgezonden tot het uitbrengen van een rapport omtrent de ma ritieme tentoonstelling aldaar, heeft haar taak volbracht. Zij bestond uit den hoofdinge nieur der Marine J. C. Jansen, thans minis ter van Marineden kapt. ter zee Blaauw den luit. ter zee 1ste kl. Kouwenberg, van den Marinestaf, en den adjunct-verificateur der instrumenten te Leiden. De luit. ter ree 1ste kl. L. J. K. A. Jee- kel, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, is op non-act. gesteld. Departement van Marine in Oost-Indië. Ontslagen eervol uit 's lands dienst, de ge schorste 2de machinist bij de Gouv.-Marine F. Kromhoutop verzoek, eervol uit 's lands dienst, de gezaghebber lste kl. M. Barends. Benoemd Tot 2den comm. de 3decomm. bij het mar. etabl. te Soerabaya J. F. A. Ferdinandus; tot 3den comm. de klerk H.B. Coldenhofftot gezaghebber lste kl., de gezagh. 2de kl. I. S. Van der Meer tot idem 2de kl., de idem 3de kl. N. M. Van der Ham tot idem 8de kl., de lste stuurm. W. Kuiper. OvergeplaatstVan het kustlicht der 4de orde op den Bril (Celebes) naar dat der 4de op Duiveneiland (Bezoeki) den lichtopzichter l8> HET GEHEIM YAN WILDE-MEG. Naar FARGEON. Zij liep eenige passen weg{ en stond met haar rug naar Fred gekeerd, trillend, in in hevigen zielestrijd. Fred sprak geen woord. Toen zij zich weder tot hem wendde, vervolgde zy op zachten toon, trot9 hare pogingen om alle weekhartigheid uit haar stem te bannen „Op zekeren nacht, toen die vrouw, Meg, op haar dollemansmanier door het bosch reed, vluchtende voor den ellendeling, die haar meester was, ontmoette zij een man, die in het woud kampeerde. „Die man bewees haar een dienst een kleinen dienst zoo gij wilt.maar hij deed 't. Zij was misschien slechts een halve minuut met hem samen, maar zij droeg eene zonderlinge herinnering van zijn gelaat en stem met zich mede naar Breeknek. 't Een of ander in hem had haar hart ge troffen, en toen zij hem, een paar weken later, te Wilde-Meg terugzag, was zij blijde. Zij sprak hem aan, en hij sprak haar toezij wilde hem bare liefde opdringen, maar hij wees haar af met de manieren van een heer en het medelijden van een man. „Het is vreemd, maar zij werd er niet kwaad om zij beminde hem, en zou voor hem hebben willen sterven, een weinig beteekenend offer, als men bedenkt, wat zulk een leven als het hare waard was 1 Dit doet echter op hare gevoelens niet af, is 't wel, Fred P" „Neen Meg." „Die Meg had nog andere vreemde in vallen, zy kwam op de gedachte om aan haren ouden vader, in Engeland, te schrijven. Zij had geld, en zond hem van tijd tot tijd iets. Het ging hem thuis slecht, en, zonder Meg te raadplegen, besloot hij om te ver huizen en zyn achtenswaardig kind op te onle op Meindertsdroogte (Bezoeki) naar dat der 4de orde op den Bril (Cclebe3) den licht opzichter 2de kl. A. Wijkman Van het kustlicht der 4de orde op Duiveneiland (Bezoeki) naar dat der 4de orde op Mein dertsdroogte (Bezoeki), den lichtopzichter 2de kl. J. Van der Steichel. Van de lichten der lste orde in de Gaspastreten (Billiton) naar «lat der 2de orde op Edam (Batavia) als chef, den lichtopz. 2de kl. B. A. L. F. Lamie. Van hel kustlicht der 3de orde te Samarang naar de kustlichten der lste orde in de Gasparstrntek (Billiton) den lichtopz. 3de kl. J. Schmin Weijmans. BelastMet de wanrneming der betrek king van lichtopzichter 3de kl. A. Bulham en geplaatst bij het kustlicht der 4de orde te Samarang. Benoemingen, enz. Tot lijfarts vau H. M. de Koningin is be noemd de heer dr. G. P. van Tienhoven. Bij Kon. besl. is, met 1 Nov., aan den inspecteur van den Rijkswaterstaat, J. F. W. Conrad, op zijn verzoek, eervol ontslag uit zijne betrekking als zoodanig verleend, met dankbetuiging voor de door hem gedurende een reeks van jaren aan den lande bewezen gewichtige diensten. Onderwijs en Examens. Texel. Op de voordracht voor Hoofd der School aan den Hoorn komen alpbabe- tiscb voor de heerenA. Deelder, onder wijzer te HelderJ. de Groot, idem te Oudkarspel J. de Groot Jz., idem te Win kel C. VV. H. Louws, idem te Helder C. Schaap, idem te Texel, en K. van 't Veer, idem te O ad karspel. Voor onderwijzeres aan de Waal, de dames G. Tol, te Wijk aan ZeeJ. Mozes, te Rossum en J. Bakker, te Stad aan 't Haring vliet. Voor onderwijzeres in de handwerken, te Cocksdorp de dames: N. Deuzeman-Visser J. Buijs en A. Blom. Voor onderwijzeres in de handwerken te Zuid-Eierland, de dames'N. E. Flens- Van Putten M. v. Heerwaarde-Barhorst en A. Wegman-Rikkenberg. Mej. A. Zee, sedert 15 Juli werkzaam aan de school te Lutjewinkel, wegens ziekte der onderwijzeres Mej. Brunings, is benoemd tot onderwijzeres te Heer-Hugowaard, op eene jaarw. van f 500. De Vereeniging ter bevordering vau het Zeevaartkundig pnderwijs hield dezer dagen hare 19de jalgemeene jaarlijksche vergadering te Amsterdam, onder presidium van den heer J. M. Heybrock. Door de vergadering werd een besluit genomen, dat zeer zeker zal worden toegejuicht en volkomen past bij het doel der Vereeniging het bevorderen van het zeevaart- onderwijs. Met bijna algem. stemmen werd nl. aangenomen, dat de directeuren der Zee vaartscholen, leden der Vereen., het recht hebben, indien zich onder hunne leerlingen een bijzonder verdienstelijke bevindt, "aan het bestuur der Vereen, voor te stellen, aan dien leerling een geschenk, vanwege de Vereen., aan te bieden. Het bestuur beslist welk bedrag daartoe kau worden besteed en be paalt den aard van het geschenk. Hoogstens vijf prijzen zullen er jaarlijks worden uitge reikt. De directeuren moeten hun voorstel aan het bestuur behoorlijk motiveeren en in de maand Juli inzenden. In Augustus heeft de uitreiking plaats. EeD leerling kan maar eenmaal voor eene onderscheiding in aan merking komen. Belangstellenden en belang hebbenden in het zeevaart-onderwijs wordt er op gewezen 1. dat men, om lid der Vereen; te worden, zich slechts behoeft te wenden tot een der leden van het bestuur2. dat men als donateur ook de pogingen en het doel zoeken. Hij had nog eene dochter, het kleine meisje, waarvan ik je daar straks sprak, Patty, die nu een mooimeisje[geworden was. Zij kwamen behouden aan landde vader kreeg echter in de haven een ongeluk, dat zijn dood veroorzaakte. Het was Gods wil, dat hij nooit zijn mooie Meg zou zien. Het meisje, Patty, bleef alleen. Zij wist dat haar zuster op deze goudvelden woonde, en daar zij, behalve dat deugdzame wezen, geene vrienden had, nam zij, toen haar vader begraven was, een plaats in de postwagen naar Wilde-Meg. Meg, die toevallig op den weg was, toen de wagen aankwam, herkende hare zuster, en bracht haar hier op Breeknekpunt, zonder dat iemand in de stad er iets van vernam." Er ging nu een licht voor Fred op, en hij vroeg „Is je zuster hier in de tent Meg knikte. „Kom, ge kunt haar zien." Zij opende de deur van de tent en ging binnen, Fred wenkende dat hij haar zou volgen. Patty was op de matras, die haar en Meg als bed dienst deed, in slaap gevallen, zonder zich te hebben ontkleed. Haar gelaat was zichtbaar, en het haar hing haar los over hals en schouders. Hare geheele verschijning was zóó lieftallig en onschuldig, dat Fred nu Patty, dan Meg, in stomme verbazing aanstaarde. „Is zij niet schoon ?"vroeg Meg fluisterend. „Schoon en onschuldig," antwoordde Fred op gedempten toon „zij is rein en goed, als ooit menschelijke gelaatstrekken waarheid spraken Meg begon heftig te weenenzij keek teeder naar het slapende meisje, en zeide „Kom weer mee naar buiten, dan kan ik eindigen met 't geen ik te zeggen heb." Zij gingen zachtjes naar buiten. „Fred Mellon," "sprak Meg, terwijl zij haar tranen afveegde, „toen ik Patty hier bracht, baar kuste, en iu mijne schuldige armeu drukte, toen ik haar kinderlijke stem mij vragen hoorde doen, die ik niet durfde bestaat uit de heeren J. M. lleijbroek, pves., Haarlem, Schoterweg 22P. Brug, sccr., Amsterdam, Sarphatistraat 132 en S. J. Groustra, Penningm., Amsterdam, lste Park straat 420. Landbouw en Veeteelt. De hooibouw te Texel, die anders om dezen tijd des jaars geheel achter den rug is, is nog lang niet afgeloopen. De boeren zien reikhalzend naar een geheel drogen dag uit, die echter in dit jaar eene groote zeld zaamheid is. Wat er van den graanoogst terecht zal komen, kan nog niet gezegd worden. Intusschen hebben de vele regens daar al veel schade aan tuin- en veldgewassen toegebracht. Op het eiland Terschelling is jl. Donder dag, op initiatief van de aldaar gevestigde afdeeling der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, eene keuring van veulens gehouden, waarvoor 4 premiën waren uitge loofd, nl. f 10, f 7.50, t 5 en f 2.50. Als keurmeesters traden op de heeren J. Breebaart Kz., D. Schoen en J. Koop man, leden van het hoofdbestuur van genoemde maatschappij en van het Nederlandsch Paarden- en llundvee-Stamboek. De prijzen werden toegewezen aan veulens, gefokt door de heeren J. P. Kooijman, A. C. Rogge, C. C. Bos en A. C. Roos. Voorts werd nog een aantal paarden en koeien gekeurd, waarvan 16 merriëu, 6 koeien en 1 stier in het stamboek werden opgenomen. Bij enkele veehouders te Twisk is de besmettelijke varkensziekte uilgebroken er werden eenige afgemaakt. Aan de leden van het Nederlandsch Rund veestamboek werd dezer dagen ver zonden de 16de aflevering van de Mededeelicgen en berichten, houdende de notulen der achttiende algemeene vergadering, den 11 Mei 1. I. te Groningen gehouden. Het bestuur der afdeeling Noordholland heeft bij de toezending van een exemplaar daarvan aan hare leden de goede gedachte gehad bijzonder opmerk zaam te maken op twee in bedoelde vergadering genomen besluiten. In de eerste plaats werd aangenomen, om een afzonderlijk boek op te maken en 7.00 noodig uit te geven van die dieren, waarvan uit de kalverboeken bewezen kan worden, dat zij volbloed afstammelingen zijn, b. v. tot minstens de 3de generatie. De eigenaren van vee, die daarvan kunnen gebruik maken, moeten schriftelijk mededeeling doen met de noodige opgaven, telken jare vóór 1 November, aan den secretaris-penning meester, den heer P. F. L. Waldeck, te Loosduinen. In de tweede plaats mag aan de aandacht van belangstellenden niet ontgaan het besluit dier vergadering om de volgende prijsvraag uit te schrijven„Wat leeren wetenschap en practisclie ervaring omtrent de voortteling in bloedverwantschap bij het rundvee? Met andere woorden: Wat is de rationeelste wijze van veefokking, vooral met het oog op het al of niet wenschelijke van het voorttelen in bloedverwantschap Voor de best ge keurde en voldoende beantwoordingen worden uitgeloofd als lste prijs f 200, als 2de prijs f 100, terwijl aan beiden zal worden toegekend een loffelijk getuigschrift, hetgeen ook voor andere goedgekeurde antwoorden kan worden uitgereikt. De antwoorden moeten duidelijk leesbaar in de Nederlandsch taal geschreven, het moet zijn een populair werk, geschikt voor de Nederlandsche veefokkers en mag niet meer beslaan dan 5 vellen druks. Antwoorden, voorzien van de spreuk, die ook vermeld moet zijn op het daarbij gevoegd verzegeld naambrielje, moeten worden ingezou- den vóór 1 April 1892 aan het adres van den heer Waldeck, voornoemd. De bekroonde antwoorden worden het eigendom der Ver eeniging de algemeene vergadering besluit omtrent het in druk uitgeven. De onbekroonde beantwoorden, zonder te liegen, toen scheen mijne ziel mij te veroordeelen. Ik heb eens van mijn leven in een tuin twee rozen naast elkander zien liggende eene was wit, frisch, rein en schoon, de andere, een roode, was geheel verwelkt, en hare schoonheid geheel verwoest. Een uur later kwam ik weder voorbij de plaats, waar beide rozen lagen, en ik zag dat de witte roos verwelkt was -. hare bladeren waren verlept, besmet, gescheurd, even als die van hare zuster. „Toen ik Patty aanzag, en daarna in den spiegel mij zeiven beschouwde, toen dacht ik aan die twee rozen en werd bang „Zij mag niet worden gelijk ik, dacht ik. „Daar kwam dat monster, Mijk, in mijne tent, en wierp zijne slechte oogen op mijne blanke roos —en ik stond verplet. Eu toen hij met mij over haar sprak, en in vuile woorden met hare schoonheid en onschuld gekscheerde, toen hij haar de 7,ijne noemde, en mij bedankte, dat ik haar voor hem had medegebracht, toen werd ik bijna waanzinnig 1 Kunt gij nu begrijpen, waarom ik je Het roepen „Ik begrijp je bedoeling maar half, Meg. Zié£ er mij iets meer van." Zij naderde hem zoo dicht mogelijk, en baar hand op zijn schouder leggende, sprak zij „Ik zou mijne witte roos in de armen willen leggen van iemand, dien ik heb leeren beminnen in de armen van een sterk man, die de wereld kent, en die in staat is haar te beschermen tegen den ellen- deHng, die zweert, dat zij de zijne zal worden." „Spreek duidelijker Meg, in wiens armeu P" „In de uwen." Hij deinsde stom van verwondering terug. „Onmogelijkriep hij. „Waarom?" vroeg zij scherp. „Omdat ik eene andere vrouw bemin." „Dus weigert gij haar?" riep Meg harts tochtelijk uit. nnumhriefjes teruggezonden aan de ndressen, die daarvoor door dc schrijvers worden opgegeven. De Commissie van beoordeeling wordt benoemd door het hoofdbestuur der Vereeniging. Bij gelijke waarde voor bekroning verkrijgt dat antwoord de voorkeur, dat voorbeelden aangeeft van runderen uit de boeken S. I. en K. I. der Vereeniging, waarvoor de stamboom wordt aangetoond met behulp van liet gewoon kalvcrboek. l)ezc voorbeelden moeten iu liet antwoord alleen met S. I. en K. I. worden aangeduid; de namen en stamboeknummers moeteu vermeld iu het verzegeld naambriefje. Kunst- en Letternieuws. Californie. De Oude en de Nieuwe Wereld. Feuilleton In de oude missie. Overzicht der week. Uit Merced-County. Gemengd Nieuws. Buitenland. Frankrijk. De minister De Freycinet ontving jl. Zaterdag den admiraal Gervais, die hem mededeeling deed van den uit muntenden indruk, welken zijn jongste tocht overal gemaakt heeft. De heer De Freycinet bracht den admiraal zijn hartelijke gelukwenschen voor de wijze, waarop deze zich van zijn taak heeft gekweten. In Frankrijk zou de vrees voor den oorlog epidemisch dreigen te worden. Vol gens de Matin zijn te Belfort alle forten uitgerust; 's avonds worden na den taptoe de bruggen opgehaaldde schildwachten zijn voorzien van scherp. Even over de grenzen maakt het 15de Duitsche leger korps manoeuvres en men acht 't niet zoo heel onmogelijk, dat dit korps bij wijze van oefening Belfort zou kunnen innemen en het dan evenmin teruggeven als Metz en Straatsburg. Een ex-officier van het Italiaansche leger, Rochlnetti, is te Parijs gearresteerd als spion. Hij was 's nachts in het artil lerie-park van Vincennes binnengeslopen. Oostenrijk. Te Weenen is eene brochure verschenen, men zegt afkomstig van het ministerie van Oorlog waarin wordt betoogd, dat Oostenrijk zijn wape ning moet bespoedigen, aangezien de uit slag van de oorlogen tegenwoordig afhangt van de meer of minder goede voorberei ding. Het Oostenrijksche leger moet daarom aangevuld worden met 2000 officieren, de onderofficiers-premiên moeten worden ver hoogd, de compagniesterkte van 76 op 100 man worden gebracht, enz. Zuinig berekend zou dit jaarlijks 16 a 18 millioen meer kosten. Servie. De Weener correspondent van „de Times" wijst er op, dat de regee ring 65000 manschappen heeft opgeroepen tot het houden van oefeningen bij de Bulgaarsche grens. De Porte heeft der regeering verzocht de oefeningen liever in het midden des lands te houden. Weigert Servie, dan wil de Bulgaarsche regeering ook troepen naar de grens zenden tot het houden van oefeningen. Ook de Bulgaar sche regeering heeft te Belgrado klachten ingediend. Italië. Te Rome loopen kwade geruch ten. De Koning zou bij de dezer dagen te Mondovi gehouden gesprekken met de ministers, hebben verklaard dat het onge raden is op dit oogenbHk bezuinigingen in te voeren op de begrootingen voor de Departementen van Oorlog en Marine en daarbij gezinspeeld op den on zekeren staat van zaken in Europa. Turkijë. Volgens berichten uit Konstantinopel is de Bulgaarsche minister Grekoff aldaar aangekomen. Het doel van "dit bezoek zou zijn, dat de minister „Ik zou een schurk zijn al 'k 't niet deed." „Wat zijn die mannen toch verblinde gekken 1" riep zij uit. „Slijk aanbidden zij en parelen zullen ze wegwerpen 1 't Is onmogelijk dat de vrouw, die je bedoelt, zoo lief kan zijn als Patty Hij brak hier baar woordenvloed af. „Het is noodeloos verder te gaan, Megje zuster bijstaan wil ik, als 't in mijne macht is. Ik zal een broeder voor haar zijn, méér niet." Na eenig nadenken zei Meg„Laat 't dan zoo zijn waartoe dient het oin tegen de onmogelijkheid te strijden Gij wilt een broeder voor Patty zijn, zegt gij Dien weg moet het dan maar uit. Fred Mellon, ik stel mijne zuster onder uwe hoedelaat niemand haar bezitten, die haar niet met sterken arm kan beschermen, en wiens Hefde niet tegen alles bestand is. Ge moet haar van avond medenemen." „Van avond herhaalde Fred. „Zonder een uur uitstel. Mijk heeft ge zworen, dat hij haar hebben zou. Hij kan ieder oogenblik komen. Beseft gij het ge vaar dan niet?" „Zeker doe ik. Laat mij even nadenken." Hij stapte nadenkend op de rots heen en weer. Jack Thumbwood, op korten afstand verborgeD, maar te ver af om hen te kunnen verstaan, bespiedde al zijne bewegingen. Fred had eindelijk een plan gevormd. „Meg, ik zal je zuster medenemen," zei hij. „Ik wist wel dat je het doen zoudt. God beloone je Wacht hier even, ik zal Patty roepen." Een oogenblik aarzelde zij, en tranen dron gen in hare oogen. „Laat mij je de hand drukken, Fred." Hij reikte haar zijn hand toe, en zy bracht die aau haar lippenplotseling stiet zij ech ter eeu woesten lach uit en snelde binnen de tent Porte moet aandringen op de erkeunii van prins Ferdinand van Coburg als vorst van Bulgarije. Indien de sultan blijft weigeren den vorst te erkennen, zou de Sobranje bijeenkomen en de onaihankelijk- heid van Bulgarije en Oost-Rumcliê proclameeren. Men zegt, dat de Turksche minister van Oorlog, Ali Saïb, den dood vond in een duel met den minister van Marine, Hassan Pacha; anderen zeggen, dat hij een beroerte kreeg na eene heftige woor denwisseling met een collega. Arabie. Volgens geruchten, van Arabische zijde afkomstig, is de opstand in Yemen volkomen gedempt. Ahme- drastdi is te Sana teruggekeerd met 14 kameelen, beladen met de afgehouwen hoofden van de aanvoerders der oproerlin gen. De rust is volkomen hersteld en de stammen, die aan den opstand deelnamen, zijn verstrooid. Chili. De consul der Vereenigde Staten te Valparaiso bevestigt officieel, dat de congrespartij die stad binnenge trokken is. De stad heeft zich onder 1 bescherming gesteld van de buitenlandsche i vlootvoogden tot handhaving der orde. Ook de Duitsche consul te Valparaiso beves tigt het bericht van de beslissende over winning der troepen van de congrespartij over de Balmacedisten. Toen de komman- dant van Valparaiso zag dat alles verloren was, g.af hij de stad over aan den Duitschen vlootvoogd von Valois, die op zijne beurt de stad overgaf aan den kommaadant van het leger der congres-partij. De firma Flint Cie. heeft bericht J ontvangen, dat president Balmaceda naar I Santiago terugtrok, zijne troepen bevel I gaf zich aldaar in vereenigen, eu van I Noord en Zuid manschappen ontboden heeft. Op die wijze zou het hem mogelijk I zijn eene grootere legermacht dan die der Congrespartij bijeen te brengen. Een officieele dépêche uit Valparaiso, geteekend door den consul Morreany aldaar, zegtHet gevecht bij deze stad eindigde 1 Donderdag met de nederlaag der Presi dentstroepen. Aan beide zijden zijn de verliezen groot De stad gaf zich over aan I de oppositie, maar onder bescherming van de Amerikaansche, Duitsche, Engelscheen Fransche admiraals, opdat de orde zou j worden gehandhaafd. De troepen der oppo- I sitie trekken de stad binnen. Het verkeer j met Santiago is afgesneden. Aan de „Herald" wordt uit Valparaiso bericht: De macht van Balmaceda is geheel vernietigd, zijn leger voorgoed verslagen. Balmaceda zelf is op de vlucht. Na drie I dagen werkeloos te zijn gebleven, hadden I zijn troepen Donderdag bij het aanbreken I van den dag hun versterkte stellingen ver- j laten en hadden zij de Congres-troepen aangevallen. Deze, goed verschanst, openden een vernielend vuur op den vijand, die I genoodzaakt was herhaaldelijk te wijken. Twee generaals van Balmaceda's leger werden gedood, vele officieren buiten gevecht gesteld. Geheele regimenten voegden zich toen bij de Congressisten, die op hun beurt een charge deden en de Balmacedis ten totaal versloegen. Het gevecht duurde 5 uren5000 man werden gedood. De bewoners van Valparaiso juichten de over winnaars toe. Het oorlogsschip van Balma ceda, de „Almirante Condel,"gaf zich na een hevig gevecht aan de Congres-partij over. De Congrestroepen hebben Santiago bezet, zonder dat zij tegenstand onder vonden. Te Buenos-Ayres is bericht ontvangen, dat president Balmaceda afstand heeft gedaan van de regeering, ten behoeve van generaal Macedano. Volgens berichten heeftghet gepeupel na Toen Jack Thumbwood in zijn schuilhoek zijn vriend Fred, alsof het afgesproken werk was, naar Meg's tent zag gaan, kon hij nau welijks zijne oogen gelooven. Hij verstond niet wat zij spraken, maar dat kon hem ook geen belang inboezemen, zoolang zijn Patty er niet bij was. Maar toen hun gesprek ge ëindigd was, en hij Meg naar binnen zag gaan, en weinige oogenblikken later weder naar buiten zag komen, met zyn meisje aan hare hand, toen begon zijn bloed van jaloersche drift te koken. De twee vrouwen stonden een korten tijd ernstig met Fred te overwegen daarna drukte Meg haar zuster hartstochteüjk aan haar borst en Fred wandelde met het meisje den heuvel af. Jack had hen dadelijk willen volgen, maar de omstandigheid, dat Meg op een paar pas sen afstand stond, hield hem terug. Als zij hem het paar zag volgen, dan mocht hij eens niet ontdekken kunnen waarheen zijn vriend zijn valsche vriend, zooals hij met bitterheid dacht het geliefde meisje voerde. Voordat zij uit 't gezicht waren, ging Meg naar binnen en sloot haar deur. Met een schreeuw van ongeduld sprong Jack hen achterna, maar op hetzelfde oogen blik werd hij door twee sterke armen gegre pen en met kracht teruggetrokken. Hij worstelde tegen zijn onzichtbaren vijand, die even sterk bleek te zijn als hij. Liefde en wanhoop gaven hem kracht. Hij slingerde zijn aanvaller woedend van zich af en her kende hemhet was Meg's broeder, Peter, die, door de hevigheid van zijn val bedwelmd, op den grond lag uitgestrekt. Zonder zich lang om den halfwijzen man te bekommeren, vloog Jack den heuvel af, maar Fred en Patty waren uit het gezicht verdwenen en nergens te ontdekken, (Wórdt vervolgd.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2