AD VERTEN TIEN. De Anti-Rev. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" F. S. C. M. WIJS. voor de helft). Thnna is voor de lierv. Diakonie de heer J. Schenk Jr. administrateur. De verzorging der kinderen moet dus uit dit fonds ge schieden, wat ook zeer goed kan daar het aaulal dusdanige kindereu zeer gering is en de reveniicn vrij belangrijk. De Diaconie stelt zich nu op het stand punt, dat, daar het niet bewezen is, dat de kinderen weezcu zijn, hun zorg ten laste der gemeente komt. Als om de. kwestie nog ingewikkelder te doen zijn', deelde nu de heer Asjes mede, dnt hij bezit een copie van het testament-Breg- man, en dat door rechtsgeleerden inderlijd is uitgemaakt, dat de diaconie met die gelden kan doen wat zij wil. Spr. deeelt ook mede, in weerlegging van den Voorz. meening, dat in dnt testament niet is aangegeven voor wie die gelden bestemd zijn, maar dat de erflater Protest, en Kathol, gelijkelijk bedeeld heeft. De lieer Plomp keurt bet besluit der diaconie af, maar vindt dat de kinderen er de dupe van zijn en wil daarom voorloopig de f 8 per week toestaan. De heer Asjes kan dit niet goed vinden. De Diaconie moet er voor zorgen, als zij geen geld heeft laat zij dan een beroep doen op de particuliere liefdadigheid. Voorz. noemt het een zeer gevaarl. wegde gem. weet niet eens hoe de Diaconie met de fondsen omspringt. De heer Plomp vindt dat men over dat laatste niet kan oordeelen. De gem. kan toch niet volhouden, dnt men voor die kinderen niet moet zorgen. Voorz., dit toegevend, houdt vol, de Diaconie in de eerste plaats. De heer Stammes meent dat de gem. er voor moet zorgen. De heer Govers herinnert, dat het fonds Bregman aan de Diaconie is getrokken, omdat het vroeger gebruikt werd voor niet lidmaten de armen lieten hunne kinderen wel doopen, maar niet bevestigen. Dat was misbruik en daarom trok men het aan de Diaconie. Wie heeft het dan toegekend vraagt de heer Plomp. De heer Govers meent een Koninkl. besl. De heer Plomp stelt ten slotte voor, dat de gemeente tot 1 Jan. 1892 aan de Dia conie de f 8 per week zal betalen en verder een onderzoek in te stellen naar het fonds- Bregman. Dit voorstel, volgens mijne mee- ning nog het beete dat gedaan kan worden, werd echter verworpen met 7 tegen 3 stera men. Tegen stemden de heerenBuis, Asjes, Kooi, Hazeu, v. d. Maaten en Smit. Wat wordt er nu van de kinderen? De manier waarop op deze wijze in ons Christe lijk Nederland met zulke stakkers administra tief gesold wordt, is zeer stuitend en walge lijk. En de moraal? Hier hebt ge ze: „Had die vader zijne kinderen tot weezen gemaakt, inplaats van ze te verlaten, dan zou hq hun een weldaad hebben bewezen.* In zake de adressen tot behandeling van het overgebleven gedeelte van den Tolkerdijk is mede geen gunstige beslissing genomen. Noch bet bestuur der Herv. kerk, ofschoon eigenaresse van den dijk, noch de Polder zijn genegen bij te dragen, en de door adressanten toegezegde bijdrage is slechts f 200. De gemeente kan derhalve alleen die kosten niet dragen. Ten slotte werd aangenomen aan den afge treden wethouder, de heer Smit, eene dank betuiging te richten voor de diensten, die hij zoovele jaren der gemeente heeft bewezen. Marine en Leger. De nieuwbenoemde adelborsten iste kl. zijn gisteren op de gewone audiëntie aan den minister van Marine voorgesteld. Bij Kon. besluit is benoemd tot majoor bij het iste reg. inf., de kapt. A. S. De Ronde Bresser, van het 3de reg. Bij Kon. besluit is1. de luit.-kolonel G. J. Sas, van het iste reg. inf., op zijn aanvrage op pensioen gesteld, en het bedrag van het pensioen bepaald op f 1800 's jaars 2. aan genoemden luik-kolonel, gerekend van den dag waarop zijn pensioen ingaat, den rang verleend van kolonel. De luit. ter zee 1ste kl. H. Slot is ge plaatst als oudste officier aan boord van Hr. Ms. torpedo-instructieschip „Marnix", eu wel ter vervanging van den luit. ter zee lste kl. S. K. Sybrandi, die op non-act, is gesteld en bestemd om in de lste helft der volgende maand met particuliere gelegenheid naar Oost-Indië te vertrekken. Ingedeeld de nieuw benoemde 2de luits. als volgtbij het lste reg. inf. te Leeuwarden J. W. D. Duburg en W. Scherpenhuizen bij het lste reg. vest. art. te Utrecht C. A. Prins, B. D. Bleckmann, W. H. baron van Heerdt en N. D. Kuiper. De lste luit. bij het korps mariniers J.A. van Toornenburg, dienende aan boord van Hr. Ms. stoomschip „Koningin Emma der Nederlanden" en belast met het bevel over het daar aan boord ingescheepte detachement mariniers, wordt met 26 dezer ter beschikking gesteld van den commandant van het korps en vervangeu door den lsten luit. C. P. van Borselen. Blijkens een bij het Departement van Marine ontvangen bericht, is Hr. Ms. schroef- stoomschip 4de kl. „Suriname", onder bevel van den kapt.-luit, ter zee H. E. J. J. Thor- becke, den 2 dezer te Paramaribo aangeko men. Aan boord was alles wel. Bij Kon. besluit zijn, ter zake van hun gedrag bij de krijgsverrichtingen in Atjeh, gedurende het jaar 1890 1. bevorderd tot ridder 8de klasse der Militaire Willemsorde, de gen.-majoor H. K. F. Van Teyn, en de majoor der infanterie G. H. R. Halewijn 2. benoemd tot ridder 4de kl. der Militaire Willemsordea. van de zeemachtde luit. ter zee lste kl. J. M. P. Kluit, en de luit. ter zee 2de kl. C. J. Van der Hegge Spies b. ran de landmachtde majoor der inf. S. de lste luit. der int. L. g. U. Lange, de 2de luit. der inf. H. N. A. Swart, de lste luit. der cav. A. B. J. W. Posno, de kapt. der art. M. B. Eost van Touningen, de lste luit. der genie F. A. C. A. Pels Rijckeu, (gede tacheerd geweest bij het leger hier te lande), I de off. van gez. 2de kl. dr. J. Van der Wal en J. A. Tamson en de fuselier G. A. Ver meer terwijl daarbij voorts de eeresabel met het gebruikelijk opschrift is toegekend aan den kapt. der inf. A. F. C. Van Bijlevelt, en bepaald is dat bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indië als in Nederland, eervol zullen worden vermeld a. van de zeemachtdc lste luit. der mariniers J. C. Schraver, de kwartierm. F. J. De Buyzer, de marinier lste kl. E. Heilbron, de matroos lste kl. C. Bakker, de matroos 2de kl. J. Kooratrab. van de land- mucktde kapt. van den gen. staf J. L. Koster, de kapts. der inf. H. Kuyk en J. P. Meijer, de lste luit. der art. H. E. P. B. C. Baermaijer von Barienkhofen, de off. van gez. lste kl. J. A. C. Maier, de serg.-maj. der inf. J. C. Hinsbeeck, de sergeant der inf. F. W. G. O. Breitung, de korporaal der cav. J. F. Senseu en de fuselier J. C. Mouthaan. Bij Kon. besluit zijn ter zake van hun gedrag bij de krijgsverrichtingen in Atjeh gedurende het jaar 1891, de kapt. der inf. N. C. Van Ileurn en de adj.onderoff. dienst doend off. der art. F. A. C. W. Hoffmann benoemd tot ridder 4de kl. der Mil. Willems orde, terwijl verder daarbij is bepaald dat bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indië als in Nederland, eerv. zullen worden vermeld de off. van gez. 2de kl. F. W. Van Haeften, de serg. der inf. J. Van der Vate en de fuselier J. Van Kan. Onderwijs en Examens. Benoemd tot onderwijzeres aan de gesub. meisjesschool van mej. Van Deventer, alhier, mej. A. W. C. Zuidema, te Zwolle. Benoemd tot onderwijzer aan school No. 60 te Arasterdam de heer J. de Groot, te Oud- karspeltot hoofd der openb. school te Sint-Pankras den heer G. Kempers, thans id. te Waal op Texel. Landbouw en Veeteelt. Texel. In weerwil van het ongunstige weder hebben de landbouwers in den polder Eierland tot nog toe niet te klagen over de gewassen. Tarwe, gerst en haver staan voor het grootste gedeelte aan den hoop en krijgen wij wat droog weder dan zal blijken dat de opbrengst ver boven het middelmatige is. De erwten zijn ook vrij goed ontwikkeld en enkele boeren hebben ze reeds in de schuren. Mangelwortelen en knollen zijn niet groot van stuk. De aardappelen zijn door de ziekte aangetast, doch de kwaliteit laat niets te wenschen over. Voor de aanstaande tentoonstelling te Alk maar schonk jhr. P. J. J. Repelaer, te Dub beldam, een gouden medaille. Kerknieuws. Beroepen bij de Herv. gem. te Akersloot, ds. Buijs, pred. te Kwadijk. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gem. te Alkmaar, door H. M. van Nes, pred. te Woudenberg. Bedankt voor het beroep naar de Herat. Evang. Luth. gem. te Enkhuizen, door ds. Duyvendak, pred. te Weesp. Buitenland. Duitschland. De Berlijnsche ge meenteraad is in zijne zitting van 3 dezer overgegaan tot de orde van den dag, ten opzichte van het voorstel van den socialist Singer, om met de overheid te beraadslagen over de maatregelen, welke genomen dienden te worden, om de te Berlijn steeds toenemende nooddruft met kracht te bestrijden. Het voorstel is dus verworpen. Het „Reichsgeseizblatt" bevat een besluit, waarbij het verbod tot invoer van varkens, varkensvleesch en worst van Amerikaanschen oorsprong met ingang van 3 dezer is opgeheven. Engeland. Te Wignehies zijn ten gevolge van eene betooging der werkstakers weder ongeregeldhedeu voorgevallen. De militaire macht moest te hulp worden geroepen om de rust te herstellen, en werd met steenworpen ontvangen. Men verwacht een algemeene werkstaking in den omtrek. Servië. In een telegram, hetwelk de „Figaro" uit Belgrado ontvangt, zou de Bulgaarsche minister-president Stambuloff vermoord zijn. Waar en op welke wijze de moord zou gepleegd zijn, wordt er niet bij gezegd. Het is slechts een gerucht, dat in de hoofdstad van Servie in omloop was, maar tot dusver nog niet is bevestigd. De Fransche regeering heeft geene enkele dépêche ontvangen, waarin wordt bevestigd dat de Bulgaarsche minister president Stambuloff zou vermoord zijn, zooals door „de Figaro" in eene dépêche uit Belgrado is gemeld. Chili. De „New-York Herald" deelt mede, dat de kruiser „1'Arairante Condell" en het transportschip „Imperiale" (de eeni- ge oorlogsschepen welke nog in de macht waren van Balmaceda's aanhangers) zich aan de Congres-Junta hebben overgegen. De Congres-Junta heeft geweigerd te voldoen aan den eisch, dien de Duitsche en Amerikaansche admiraals voor de uit levering van Balmaceda's ministers hebben Balmaceda's aanhangers op de gewone wijze zullen worden terechtgesteld. Derhalve zullen"3 alle politieke gevangenen, die zich aan boord der Duitsche en Amerikaansche schepen bevinden, op last der admiraals naar Peru worden gebracht. Eng.-Indie. De „Times" ontvangt bericht uit Shangal, dat te Ichang weer ongeregeldheden zijn voorgevallen. De huizen der zendelingen en Europeanen worden in brand gestoken, maar er werd niemand vermoord. uu luuuuni nmuw zonder hulp te kunnen verleenen. Gemengd nieuws. Naar het „Vad." vernam is in de legerplaats bij Oldebroek een geval van typhus voorgekomen. Een ingezetene van Rotterdam schreef in het jaar 1882 op de achterzijde van een bankbiljet van f 25 het volgende versje Adieu, mijn aardig bankje 'k Kan steeds niet bij u zijn. Vertel op uwe reizen Aan bankjes groot en klein: Dat zij in mijne woning Steeds welkom zullen zijn, en zond het biljet zóó de wereld weer in. Jl. Woensdag nu kwam dat zelfde biljet weder in zijn bezit, nadat dit dus 9 jaren had rondgezworven. De rondventers van de „Sequah"- middelen verheugen zich niet alleen hier te lande in de volksgunst. Te St. Nicolaas, in België, is er een die bloemruikers en zelfs serenades krijgt. Te Rotterdam zijn drie stoelen gestolen, die stonden vooreen der politie- bureaux. Men schrijft uit 's Hertogenbosch, dd. 2 September 's avonds 11 uur Gedurende den ganschen avond was het in de stad en vooral op de Groote Markt veel drukker dan gewoonlijk. Wel hoorde men van tijd tot tijd de bekende liederen zingen, doch ditmaal meer bepaaldelijk door jongens. Ongeregeldheden van beduidenden aard kwamen niet voor. In eene plattelandsgemeente nam deze week een nieuw gekozen Raadslid voor het eerst zitting. De burgemeester kondigde in den loop der vergadering aan „Benoeming van een ambtenaar van den burgelijken stand." „Wat is er dat voor een?" vroeg het nieuwe Raadslid aan een tegenover hem gezeten wethouder. „Dat is een die trouwt", was het bescheid. „Zoo hernam de ander, „dat noemen wij gewoonlijk een bruidegom." Ten gevolge van een opzienbarend geval betreffende een jong meisje, dat in een klooster te Lissabon op gruwelijke wijze mishandeld en vervolgens vergiftigd werd, heeft de Portugeesche Regeering een Commissie benoemd om een onderzoekin te stellen naar den toestand der hospitalen, kloosters en andere kerkelijke inrichtingen, en deze op gezette tijden te inspecteer en. Te Birlaia Zerkoff, bij Kieff, is de hoofdcommissaris van politie des avonds op straat doodgeschoten. De moordenaar is niet ontdekt; men gelooft dat de moord uit wraak door nihilisten is gepleegd. In Amerika herleeft algemeen de goede oude gewoonte, om aardappelen in de schil voor te dienen, waardoor het beste gedeelte van de vrucht, dat bij het schillen verloren gaat, behouden blijft. De aardappelen in de schil worden in houten bakjes voorgediend, met houten schoteltjes voor de schillen er bij. Carmen Sylva eet weinig en houdt het bed; zij heeft pijn aan nek, rug, beenen, maar haar toestand is niet beden kelijk en ze heeft wel meer die pijnen gehad. Zij blijft helder van geest en cor rigeert thans de drukproeven van een Duitsche vertaling van een werk van haar secretaris Schneffer. getiteld „Slaap. Mej. Vacaresco corrigeertjintusschen drukproeven van een Duitsche vertaling van Carmen Sylva's „Rhapsodiën der Dumbowitza". Jl. Woensdag was de badplaats „Trevone" in Cornwales in rep en roer. Drie jonge dames, zusters, waren in een afgelegen streek gaan baden en bereikten op eenigen afstand van de kust een rots, waar zij een oogenblik wilden uitrusten. Intusschen kwam de vloed opzetten. Te laat bemerkten de zusters, dat het water reeds te hoog was gekomen en terugkeeren onmogelijk was. Op haar angstig hulp geschrei verzamelden zich weldra een menigte menschen aan het strand, die pogingen tot redding aanwendden. Tever geefs beproefden eenige heeren zwemmende de rots te bereikenzij werden door de branding teruggeworpen. Daarop trachtte men met ladders en touwen de zusters te hulp te komen, hetgeen evenmin gelukte. Steeds woester en woester beukten de golven de rots en sloegen meermalen over den top heen, zoodat de arme meisjes zich slechts met moeite staande konden houden. Thans waagde een timmerman uit Trevone een laatste poging en wierp zich met een touw tusschen de tanden in de bruischende zee. Op korten afstand van de rots ontglipte het toew hem echter, zoodat hij onverrichter zake terug moest keeren, uitgeput en bebloed. Thans was alleen redding mogelijk, zoo de zusters zich in zee wierpen en zich aan den vloed toevertrouwden. Op de herhaalde kreten van de menschenmenigte waagden zij dit eindelijk en waren weldra behouden, maar bewusteloos, weer op den vasten grond. De moeder der drie meisjes bevond zich Uit onze Koloniën. Naar men zich zal herinneren, beklaagden verleden jaar de Sultan van Broenei, op Borneo, zich bij het Britsche Gouvernement, dat Radjah Brooke van Sarawak een geeeelte van zijn grondgebied (Limbang) in bezit had genomen. Volgens een bericht uit Singapore heeft het Britsche Gouvernement aan Radjah Brooke thans toegestaan het door hem geroofde land te houden. De Gouverneur van de Slraits Scttlements is belast den Sultan een geldelijke schadeloos stelling uit te keeren. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Su metra (s.), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 3 September vnn Suez. Prinses Sophie (s.), van Batavia naBr Amsterdam, vertrok 3 September van Port-Said. Voorwaarts (s.), arriveerde 4 September van Bataria te Amsterdam. Batavia van Rotterdam naar Batavia, vertrok 8 September Marseillo. D i d a m vertrok 2 September van New-York naar Rotterdam. P. Galand van Amsterdam naarBaltimore, passeerde 3 September Dover. Antelope, kapt. Hnt, lag 25 Angnstus te Uleaborg zeilklaar naar Londen. Maria, kapt. Ketelaar, arriveerde 2 September van Nienwediep te Kökta. Marktberichton. Texel, 3 Sept. Ongewastehen Wol f 0.78, per Kg.Gevischt Zeegras f 2.75 a 3.50, gemaaid id. f 7 a 8 per pak van 100 Kg.Karweizaad f 10 a 12 en Aardappelen f 2.75 a 4, per Hl. Scbagen, 3 Sept. Aangevoerd: 15 Paarden f 50 a 255, 14 Stieren f 26 a 140, 41 Geldekoeien f 80 a 240, 20 Kalfkoeien f 180 a 250, 15 Vaar zen f 50 a 60, 10 Hokkelingen f 20 a50,11 nnebt. Kalv. f 8 a 20, 480 Schapen f 8 a 24, 50 Lamme ren f 6 a 12, 20 Varkens f 8 a 12, 30 Biggen f 3 8, Boter por kop f 0.50 a 0.55, Kip-eieren f 3 a f 3.50 per 100 atuks. Enkhuizen, 2 Sept. Biggen f 4 a 6, Konij nen 0.40 a 0.75 per stnk. Boter 60 a 62.50 ot. per kop. Eieren f 4 a 4.25 per 100 stnks. 83 stapels Kaas f 29 per 50 Kg. Blanke Aardappelen f 1.25 a 1.70, blanwe f 1 a f 1.60, Dien f 0 75 a 0.90 per half Hl. Mosterdzaad f 16 a 16.60, Granwe Erwten f 15 a f 16.50, Vale Erwten f 10 a 12.75, Bruioe Boonen f 13 a 13.50, Gerst f 6 a 6.25, Haver f 4.25 a f 3.50, nienw Karweizaad f 9.60 a 6.76. Enkhuizen, 4 Sept. Aardappelen (Muisjes) groote f 2.15 a 2.40, ronde blanke f 1 a 1.75, blauwe f 1 a 1.50 per half Hl. Wortelen f 1 a 1.10 per 100 stuks, grove Bloemkool f 4 a 5, witte Kool f 6 a 7, roode dito f 5.a 6.per 100 stnks. Peren f 1 a 2, Appelen f 1.80 a 2, Dien f 1.20 a f 1.30 per half Hl. Bovenkarspel (Station), 4 Sept. Bieten f 9 a f 10, Wortelen f 0.80 a 1 per 100 stuks. Streeker Hoizen, groote f 2 a 2.25, ronde f 1 a 1.80. Uien groote f 1.25 a 1.30, kleine f 1 a 1.20 per half Hl., grove Bloemkool f 4 a 6, renzen f 4 a 5, witte Kool f 7 a 8, roode Kool f 5 a 6 per 100 stnks. Schiedam, 4 Sept. Moutwijn f 13.Jenever f 18.50, id. Amsterdamschs proef f 19.76, Spoeling- Commissie f^l.20. Londen, 3 Sept. Aangebracht 1920 Amerik., Runderen 52J a 67Jet. per Kg., 630 Nederl. Kal veren 66 a 76 et. per Kg., Schapen 6018 Neder]., 60 a 72J ct. per Kg. V I s s c h e r ij. Nieuwediep, 6 September. Sedert jl. Donderdag werden alhier door 67 korders 5 tot 40 groote-, 20 tot 100 kl. tongen, 2 tot 6 roggen, 1 tarbot, 1 tot 3 mandjes kl. schol on 1 tot 2 manden schar aan gevoerd; gr. tong gold 60 a 76 cent, kleine id. 20 cent, rog 95 eent per stuk, de tarbot f 11, kl. schol f 1.50 a f 3.50 per mandje en schar f 8 a f 3.60 per mand. Enkhuizen, 3 Sept. De vissehery leverde de laatste dagen weinig opgisteren en heden werd alhier 2100 Kg. bot en 40 manden garnalen aange voerd, bot gold 17 et. per Kg. en garnalen f 2.25 per mand. Volendam, 3 Sept. De kwakknilvisschers van hier besomden per vaartuig 25 pond aal en 5 man den garnalen. beneden. Grootste beroraerer-ifwijkingsTerschU in Neder land: eergisterenavond 8 uur, H. 8,7 M., gisteren morgen 8 nnr. M. 3,3 G. Barometer te Utrecht 12J uur, 765 m. M. Te verwachten; Westenwind. Burgerlijke stand van: Helder, van Donderdag tot Zaterdagmiddag, .;Ondcrtruuwd R. Keegstra, matroos, en N. Kia- teman. A. G. van Gunst, stoker bij de Marine, eu M. P. de Wit. J. J. A. F. Kaunemans, kapitein der artillerie, eu M. Hattinga Raven. W. J. Heij- koop, sergeant-torpedomaker, en j. c. van Dgk. BevalleuAl. Zwagermnn, geb. lloddea, z. E. liarbrecht, geb. van dor llaageu, z. T. Vader, geb. Rijkera, z. g. c. Esselaar, geb. Matthysen, d. m. Nomes, geb. Smit, z. M. c. Schouten, geb. Sehmed- des, z. A. M. Hin, geb. van der Wooning, d. P. c. M. Thomassen, geb. Zeijlstra, z. Overleden: Levenl. aang. 1. T. Forst,2 w., W. Blokker, 4 w„ A. Willems, 18 j. Laatste berichten. .5 September. Ter voorziening in de bestaande pre- dikants-vacature, is bij de Herv, gemeente alhier beroepen (de heer Dr. A. Bruining, te Grootebroek. Met het oog op de tentoonstelling feestelijkheden te Alkmaar, zullen door den schroefstoombootdienst Gebrs. Zur- muhlen op Zondagen 6 en 13 September a. s. nog goedkoope retourbiljetten van hier naar Alkmaar worden afgegeven. Maandag a. s. zal in het lokaal Musis Sacrum alhier eene buitengewone samenkomst van het Leger des Heils plaats hebben, waarin door de adjudanten Vellema en Bonthuis zal worden gesproken over het Sociaal hervormingsplan van Generaal Booth. (Zie achterstaande advertentie). Schwarzenau, 3 Sept. De Keizers, van Oostenrijk en Duitschland en de Koning van Saksen zijn heden te 2 uur hier aangekomen. Ondertrouwd J. J. A. F. RANNEMANS, Kapitein der Artillerie, en M. HATTINGA RA YEN. Helder, 4 September 1891. Receptie 20 September a. a. Volstrekt eenige kennisgeving. Bevallen van een jongen M. C. SCHOUTEN—SCHMEDDES. Helder, 4 September 1891. Bevallen van een meisje A. M. HIN—VAN DER W00NING. Helder, 5 September. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een flinken jongen A. C. M. WAIBOER, geb. Kets. 's Hertogenbosch, 3 Sept. 1891. De Luitenant ter zeeCOENEN geeft hierbij kennis van 't over lijden van zijnen Oom, den Hoog Edel Gestrengen Heer R. D. W. KOOPS, Ridder der Militaire Willemsorde, Oud-Luitenant-Kolonel O. I. L. Lent, bij Nijmegen, 29 Augustus 1891. [Herplaatsing wegens misstelling.] 337ste Staatsloterij. Vierde klasse. Vierde lijstNo. 13455 f 200. Prijzen van f 45. 106 2150 3689 6587 11047 13834 16668 20283 117 2222 8867 6860 11202 14011 16826 20259 660 2350 3925 7636 11265 14186 17000 20395 789 2351 4211 8109 11341 15084 17004 20446 j 794 2471 4456 8826 11536 15139 17149 20644 I 825 2580 4671 9144 11740 15202 17276 20574 853 2725 4876 9484 12055 15428 17680 20501 908 2858 5096 9524 12325 15667 17746 1472 2860 5365 0776 13108 16257 18050 1676 2942 5400 9920 13157 16285 18202 1740 8023 5483 10310 13444 16203 18546 1793 3475 6280 10367 13471 16630 18058 1065 3626 6586 10842 13704 16655 10196 Weerk. Waarnemingen te Helder. (Landskeet.) 412 5 8 5 12 Z.W.t.W. 5 Kr. Z.W.t.Z. 4 Z.W. 6 Windrichting en kracht. Barometer mM. 768.73 765.44 765.80 f 2.93 f 4.64 f 5.00 Thermometer Ca. - IJS - 0.2 - IJ» 0.70 0.78 0.80 Weersgesteldheid. Held., ligtbew., mooi weer. id. ld. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Zoon en Broeder JACOB, in den jeugdigen leeftijd van 17 jaren. Een geduldig lijden van 7 maanden maakte een einde aan zijn voor ons zoo dierbaar leven. Tevens brengen wij onzen harte- 1 ijken dank aan allen, die zooveel goed hebben gedaan tijdens zijne ziekte. Mede namens Broeders en Zusters, C. EGMOND en Echtgenoote. Wieringerwaard, 2 Sept. 1891. Wein.glr. id. id. Het Nederl. Meteorologisch Institaat meldt: Over het algemeen ia de barometer gerezen; in het Noorden zeer veel. De depressie aldaar is verdwenen. Twee zeer weinig beduidende depressies, een over Denemarken en een over Schotland, deden langs de Noordzee de barometers dalen. Thans lijn bg ons vrij Teel rij lende. Het gebied van hooge drukking breidt zich uit. De temperatuurveranderingen waren afwisselend. In Dnitschland ligt do temperatuur boven den nor- De ondergeteekenden betuigen bij deze hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, op den 31 Augustus jl. ondervonden. J. BETHLEHEM. G. BETHLEHEM—VAN LEEUWEN. noodigt de kiezers uit, op a. s. Dinsdag trouw ter stembus te gaan en hunne stem uit te brengen op haren Candidaat, den Heer: Het Bestuur van Nederland en Oranje.'1 KORVER, Voorz. ADRIAANSE, Secr.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3