T een vooral in deze streken zeer populair man. Gedurende langen tijd was hij directeur der Artillerie-Schietschool op de Oldenbroeksche Legerplaats en heeft zich toen door zijn welwillendheid vele vrienden verworven. I Het „Hbld" verneemt, dat, ter voor bereiding eener herziening der Kieswet, de Regeering, door tusschenkomst van de Gedep. Staten der provinciën, van de ge- SS tinnen zij, zulks wénschende, naar overzeesche kolonie (Afrika) emigreeren, om daar een geheel nieuw leven te be ginnen. Het voornemen bestaat, om een eigen stoomschip te laten aanbouwen, waarmede de Heils-emigranten kunnen worden overgevoerd. Dat schip zou dan zoodanig worden ingericht, dat de passagiers ook gedurende den overtocht nuttig werk zaam zouden kunnen zijn, waardoor de meentebesturen en van de besturen der i ru ue tooneelcn, de vechtpartijen worden instellingen van weldadigheid, opgaven heeft gevraagd van het getal mannelijke personen, Nederlanders, niet beneden 23 jaren, die in 1890 onderstand hebben ge noten van een gemeentebestuur of van eene instelling van weldadigheid, alsmede van het getal der daaronder begrepen a. hoof den van huisgezinnenb. alleenloopende personen. Aan de „Köln Zeitung" wordt uit Arolsen bericht, dat men aan het Hof van den Vorst van Waldeck, die jl. Donder dag aldaar van zijn bezoek op Het Loo is teruggekeerd, het gerucht voor onge grond verklaart, als zou H. M. de Ko ningin-Regentes voornemens zijn eerlang naar Duitschland te kpmen. De wekelijksche besprekingen van H. M. de Koningin-Regentes met de minis ters, welke in het laatst van de jongste ministerieele crisis hadden opgehouden, worden weder hervat Heden zou de minister van justitie, mr. Smidt, door H. M. op het Loo worden jntvangen. 1 - H.H. M.M. de Koninginnen kwamen |j gisterenmorgen kwart voor tien uur aan iet station Wolfheezen aan en reden in een ijtuig met 4 paarden bespannen naar Heelsum en verder naar het hoogste punt >p de Doorwertsche heide. Van hier hadden zij een prachtig gezicht jver het geheele manoeuvreterrein. Duizenden toeschouwers waren aanwezig. Te 12 uren was de manoeuvre, die een irachtig gezicht opleverde, geëindigd, en eden de Koninginnen naar Oranje-Nassau- )ord, om daar het dejeuner te gebruiken. rlH. MM. woonden daarna een revue bij >p de Renkumsche heide, en vertrokken Je halfvijf naar 't Loo. f Binnenlandsch nieuws. - Helder. Het „Leger des Heils" hield gisterenavond in Musis Sacrum alhier eene eer druk bezochte buitengewone samen- ijj omst, waarin deadjudant Bonthuis optrad, ,f tu te spreken overhet sociaal hervor- :M ;iingsplan van Generaal Booth. |i Daar wij reeds vroeger het een en ander iji.j'it het boek van Generaal Booth: „Uit 1 tngeland's donkerste wildernissen", mede- f 'eelden, zal het plan aan onze lezers niet V i eheel onbekend zijn. Toch willen we Hjfjog eenmaal in 't kort wedergeven wat de eer Bonthuis daarvan zooal vertelde, 'ij Het plan dan, om door het stichten 'ener overzeesche kolonie tot het oplossen er sociale quaestie bij te dragen, is ge lipt in het hoofd van mevrouw Booth, die fet haren gemaal op haar sterfbed mede deelde en juist op den dag toen men het orige jaar het stoffelijk overschot van jUevrouw Booth grafwaarts bracht, werd ,e verschijning van des generaals boek in ie straten van Londen aangekondigd en 'erden er reeds dadelijk 20.000 exemplaren an verkocht Generaal Booth behoefde, gelijk men tch zal herinneren, voor de uitvoering an zijn plan de kapitale som van 100.000 ond sterling, welke na zeer korten tijd zijn bezit was. Het plan omvat de '"ichting eener stads-kolonie, eener Iand- olonie en eener zee-kolonie. De stads- olonie dient tot opname van de geval lenen die zich bij het Leger aansluiten jji die, na aldaar voldoende te zijn ont wikkeld in de gewenschte richting, naar jë z. g. land-kolonie worden gezonden, n nuttig werkzaam te zijn in de fabrieken HET GEHEIM TAN WILDE-MEG. Naar F ARGEON. j 1 Simson antwoordde met een pijnlijk gekreun, !*t tranen van medelijden uit Suzes oogen I >ed stroomen. Zij stroomden langs haar neus en drup- j "delen op het gezicht van Simson, die ze j dikte, wetende dat zijne meesteres ze uit ':fde tot hem gesohreid had. „Ik weet al wat ik doen zal," dacht Suze. Jaar zijn voettreden in de wanden van den "»t, ja, ik zie ze't kan niet heel 'cp zijn ik zal naar beneden klimmen en ji'-rn op zijn gemak leggen en dan zal ik 1 *uw bij Jack in de tent een touw halen, 1 we zullen die lieve Simson naar boven f'ikken en naar huis dragen." Zij zette haar voeten in de gaten en emde zich vast aan de wortels, die hier en har uitstaken. jNauwelijks was zij vier stappen afgeklom- I en, of de aarde liét plotseliug los, en ze, niet in staat om zich weder vast grijpen» kwam boven op haren bok ["echt. iSimson blaatte van verwondering en pijn, hield zich daarna stilwant toen hij ■ze's adem rook en de warme aanraking ,*1 haar lichaam voelde, was hij tevre- a, en meende dat zy met een goed doel am. jj^ure lag ook eenige oogenblikken stilzij zich niet goed voorstellen, wat er met jfr gebeurd was. ^oodra zij eene poging deed om op te pu, viel zij met eene schreeuw terug 1 [r been lag dubbel onder haar lichaam* tegengegaan, die gewoonlijk op de emi granten-stoomers voorkomen. Voor de uitvoering van deze plannen riep adjudant Bonthuis de medewerking van alle wei denkenden in. Mededeelende wat het Leger tot heden zooal deed om de raenschheid uit haar verval op te heffen, schetste hij op treffende wijze de werkzaamheid der volgelingen van generaal Booth te Londen. Daar b.v. begeven zich de officieren van het Leger 's morgens naar de gevangenissen, om de misdadigers, die korter of langer tijd in den kerker doorbrachten en nu ontslagen worden, op te vangen en over te brengen naar een der verbeteringsgestichten van het Leger, „de Brug" genaamd, waar zij ver volgens verzorgd en aan werk geholpen worden. Verder werd er nog op gewezen wat het Leger in den jongsten strengen winter deed ten behoeve van de talrijke werkloozen, ook in ons land, en dat nu te Amsterdam een gebouw voor dakloozen is gesticht. Deze bijeenkomst, die met de gewone ceremoniën van het Leger een aanvang nam en eindigde, kenmerkte zich door eene bijzondere ordelijkheid, niettegen staande de zaal tot achter gevuld was. Alleen maakte eenige kwajongens en een paar dienstboden, die in een der achter hoeken hadden postgevat, nu en dan het den omstanders door hunne ongepaste „aardig heden" wat lastig. Ook hierin zal echter ver betering komen,daarvan houden wij ons over tuigd, want hoe men ook moge denken over de vormen, bij het Reddingsleger in gebruik, men moet achting koesteren voor dat Leger, omdat het reeds zooveel goeds heeft verricht en om de standvastigheid, waarmede de volgelingen van William Booth blijven werken, ook om de oplossing der sociale quaestie te helpen bevorderen. Texel. De gemeen tebegrooting voor 1892, ter visie liggende, wijst aan voor ontvang en uitgaaf een cijfer van f 54480.75*. De inkomsten worden als volgt geraamd I. Restanten van vroegere diensten f 499.99 II. Inkomsten vau gemeente eigen dommen en bezittingen f 573. III. Opbrengst van belastingen en heffingen f35941.76* IV. Ontvangsten van verschillen den aard en toevallige baten f 6075. V. Buitengewone ontvangsten f 11400. Als bijdrage van het Rijk in de kosten voor het lager onderwijs wordt gerekend op f 11.150, als: 30 ten honderd vergoeding enz. f 5850, en bijdrage van het Rijk enz. (hoofdst. V) f 6300.—. Als uitgaven worden geraamd voor I. Kosten van huish. beheer f 4510. II. Kosten van invordering van de plaatselijke belas tingen en teruggave des wegen f 500. III. Kosten van onderhoud van gem. eigendommen en deswege verschuldigde lasten f 6788.75 IV. Openb. veiligh. en brand weer f 2980. V. Plaatselijke gezondsheids- politie VI. Onderwijs f 23065. VIL Armwezen f 5860. VIII. Renten en aflossingen f 2881.25 IX. Pensioenen enwachtgeldenf 10. X. Andere uitgaven f 1747. XI. Buitengewone uitgaven f 6010. XII. Onvoorziene uitgaven f 387.57* en zij had er een gevoel in alsof er iets gebroken was. Daarna voelde zij de pijn duizende naalden die haar door merg prikten en haar bijna flauw deden vallen. En Simson blaatte weder, niet tengevolge van de pijn, die hij zelf leed, maar uit mede lijden met Suze. En Suze lag te beven en te kermen, en keek smachtend naar de sterren, die zij boven de schacht aan het uitspansel zag flikkeren. „O I wat zal moeder zeggen P" klaagde zij. „Wat zal ik hebben voor myn uitblijven Ik zal 't nooit meer doen, nooitnooit meer En de 'arme lijdende zondares weende onophoudelijk en Simson likte de tranen van haar wangen. Zoo gingen de minuten voorbij, en Suze was zoo afgemat, dat zij in slaap zou ge vallen zijn, als de pijn haar niet wakker had gehouden. „Wat duurt de nacht toch lang 1" fluis terde Suze met opeengeklemde tanden. „O wat een lange nacht, Simson 't Moest al lang dag zijn. Kom gauw, daglicht kom gauw l" Zij bleef tien minuten lang om dag licht roepen, en dacht dat het wel tien uren waren geweest, toen ging zij luidkeels schree- wen> in de hoop dat iemand haar zou hoo- ren, en dan weer, als zij onwillekeurig haar been bewoog, leed zij zulke pijnen, dat zij als dood neerviel. Middernacht was voorbij toen Jack langs de plek kwam, waar Suze zoo ongelukkig was geweest. Hy was in een wanhopig treu rige stemming, en zijn geest met schrikbeel den vervuld. Was Fred aan hun vriendschap ontrouw was Patty aan de liefde ontrouw Er scheen op- die vragen slechts één antwoord gemeente zijn f 500 tl 4| leening (f 23000) 1 Juni 1877 f15000 4'/, 20 Jan. 1888 f 500 a 23 Aug.1889 f 10000 a 4% Verplichte aflossing jaarlijks f 1500. Texel. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpkanto ren werd gedurende de maand Augustus in de Rijkspostspaarbank ingelegd f 2214.38 en terugbetaald f 3964,75. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 976. Texel. De havenlichten alhier zijn 24 meter naar buiten geplaatst en hebben jl. Vrijdagnacht voor de eerste maal gebrand. De voltooiing van de nieuwe haven met de bijwerken wordt tegen het einde dezer maand verwacht. Terschelling. De gemeenteraad heeft besloten, dat de telegrammen van het tele- phoonkantoor te Midsland uit met 1 Januari a. s. kosteloos aan de geadresseerden zullen bezorgd worden. In verband daarmede is eene som op de begrooting gebracht om den telephonist schadeloos te stellen voor het gemis der bodeloonen. Vooral voor de bewoners van Hoorn en Oosterend, die op aanmerkelijken afstand van het kantoor liggen en dus nog al veel bestelgeld moeten betalen, zal dit eene aangename verbetering zijn. Wieringerwaard. Gemeente raad. vergadering van Dinsdag 1 Sep tember. Afwezig met kennisgeving de heer D. Kooij Jbs. Na de opening wordt aan de orde gesteld de beëediging van de nieuw gekozen leden. Daarna worden de notulen der vorige vergadering goedgekeurd, terwijl de heer C. Dz. Rezelraan herkozen wordt tot ambtenaar van den burgelijken stand. Op advies der in de vorige vergadering be noemde Commissie wordt de rekening van het Burgerlijk Armbestuur goedgekeurd, in ontvangst f2750,01, en in uitgaaf op f 2347.99£, met een batig saldo alzoo van f 402.01£, terwijl voorloopig wordt vastge steld de gemeente-rekening in ontvangst op f 12429,18£, in uitgaaf op f 11922,01$, dus met een batig saldo van f 507.17 Bij de goedkeuring der rekening van het burger lijk Armbestuur vraagt de heer Zijp of die goedkeuring enkel de cijfers betreft of dat deze tevens kan aangemerkt worden als een bewijs van instemming met de handelingen van het Armbestuur. De heer Groneraan antwoordt, dat het in letterlijken zin op de cijfers aankomtde Commissie, die van alle bescheiden heeft kennis genomen, stelt de goedkeuring voor en heeft dus niet alleen op de cijfers, ook op de werkzaamheid niet de minste aanmerking. Alle leden deelen deze ziens wijze en stemmen ten volle in met de woorden van dank, die de Voorzitter het Burgerlijk Armbestuur toebrengt. Vervolgens wordt vastgesteld een suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1891, tot een bedrag van f52.92. De begrooting voor den dienst 1892, in ontvangst en uitgaaf be dragende f 12298,03, zal evenals vorige jaren bij de leden worden rondgezonden en in eene volgende vergadering worden vast gesteld. Op voorstel van den heer Groneman wordt besloten de door B. en W. ontworpen algemeene politie-verordening tevens in die vergadering te behandelen het heeft spreker, aan tijd ontbroken, het hem gezonden ontwerp nauwkeurig na te zien. De collecte tot vorming van een ondersteuningfonds voor behoeftigen, gerechtigd tot het dragen van het Metalen Kruis en de Citadelmedaille, zal in de vol gende week plaats hebben. De leden van den raad, wien de voorzitter deze werkzaam heid wilde opdragen, wenschten hiervan liever verschoond te blijven. Op verzoek van den heer Groneman, zal de Voorzitter den gemeente-veldwachter opdragen, nauw lettend toe te zien op het des avonds schijnen van licht over den openbaren weg. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. te zijn. Hij was bedrogen geworden, laag hartig verraden, en hij had geen plan om in stilte te lijden. Hij besloot bedrog met be drog, huichelarij met huichelarij te beant woorden. Op welke manier dat kon hij in zoo korten tijd niet met zichzelven eens wor den, maar doen zou hij 't. Als zij hun spel verborgen, dan zou hij zeker het zijne niet met open kaart spelen. Zijne worsteling met Peter had hem eenige kostbare minuten doen verliezen. Hij vloog van den eenen kant naar den anderen, maar kon niet ontdekken, welken weg Fred en Patty gegaan waren. Hij kon dus niet anders doen dan naar zijn tent terugkeeren. Doelloos slenterde hij dieu kant uit, en niets gebeurde er om zijn zwartgalligen gedachten- loop af te leiden, totdat' hij op vier of vijf meters afstands van den put was genaderd, waarin. Suze en haar bok lagen. Toen meende hij te hooren kermen en stond even stil maar niets meer vernemende, ging hij verder. Hij had nog geen twintig passen gedaan, of hij stond weder stil en keek om. Hij was niet met zichzelven tevreden. Hij wist dat er vele verlaten schachten waren langs den weg, waarop hij uu ging. Als er eens iemand in eene daarvan gevallen was Hij keerde op zijne1 schreden terug, en, naar een der putten gaande, boog hij zich over den rand en luisterde. Hij hoorde echter niets. „Wat ben 'k ook gek dacht hij„als ik niet roep dan zal ik geen antwoord krijgen. „Heeft iemand zich bezeerd?" riep hij luid. Er kwam geen antwoord. Hij liet eenige kleine steentjes uit zijn hand vallen en zij kletterden op andere steenen op den bodem van de schacht. Hij ging naar den volgen den put. „Ben je hier, kameraadriep hij. ler is gekozen' Nieuwe Niedorp. Tot wethouder alhier is herbenoemd de heer K. de Moor en tot ambtenaar van den burgerlijken stand is benoemd de heer G. Halff. Warmenhuizen. Op denverjaardag der Koningin gaf het kinderzangkoor alhier in de kolfbaan van den heer C. de" Geus eenige twee en driestemmige liederen ten gehoore, na afloop waarvan er bij het publiek in de zaal genoegzame opgewekt heid bleek te bestaan om onder het zingen van volksliederen enz. nog een paar uren zeer gezellig en genoegelijk te zamen te zijn. Hoogwoud. Den 10 October zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer W. Vetter alhier zijn werkkring begon bij de admi- nistratifin der gemeente en der banne. Daarvan was hij 40 jaren secretaris bij genoemde besturen en 42 jaren gemeente ontvanger. Hoorn. De Centrale Liberale Kies- vereeniging alhier heeft den lieer P. B.J. Ferf, lid van Ged. Staten, te Haarlem, candidaat gesteld voor lid der Tweede Kamer, met 500 stemmenop den heer mr. M. W. F. Treub waren 58 stemmen uitgebracht. Oudendijk. Op uitnoodiging van het bestuur der liberale kiesvereeniging alhier kwamen den 30 Aug. de besturen der liberale kiesvereenigingen van Schermer- horn, Beets, Warder, Middelie en Oost huizen bijeen, ter bespreking van candi- daten voor het lidmaatschap der Tweede Kamer voor 't district Hoorn. De candida- tuur der heeren H. v. d. Hoeven, predikant te Noordschermer, van Gilse te Rotterdam, P. B. J. Ferf te Haarlem, mr. Treub te Amsterdam, en K. de Boer van Assendelft werd besproken en aanbevolen. Eene motie, waarbij eene vooruitstrevende liberale richting van den candidaat wordt ge- wenscht, werd met 19 tegen 4 stemmen aangenomen. Haarlemmermeer. De gemeente raad) is in zake de toelating van het ge kozen lid, den heer Corstiaan Bos, in verzet gekomen, op grond dat de heer Bos niet in bezit zijner burgerlijke rechten is, aangezien hij, thans handelde onder de firma Gebroeders Bos, voor jaren failliet verklaard en na betaling van eenige procenten een accoord wel geho mologeerd, doch hij niet gerehabiteerd is. Amsterdam. Jl. Vrijdagavond hield de Kiesvereeniging „Amsterdam" in Café Suisse een vergadering tot het stellen van een candidaat voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer. Gekozen werd de heer Henry Tindal. Tot wethouder te Egmond-binnen is benoemd de heer J. Noort; te Egmond aan Zee de heer E. Conijn te Oudkarspel de heer A. Halfte Noordscharwoude de heer D. de Geus Dz.te Graft de heer H. Schoehuijs. Marine en Leger. In de „Staatscourant" van 4 dezer is opgenomen het verslag van het examen tot toelating als adspirant-administrateur bij de Koninklijke Nederlandsche zeemacht, aan de opleiding alhier in het jaar 1891, opgemaakt naar aanleiding der beschikking van den minister van Marine van 23 Tuli 1.1. Voor de vier opengestelde' plaatsen had den zich 27 candidaten aangemeld, van wie bij het geneeskundig onderzoek, dat vóór het schriftelijk examen plaats had, 17 werden afgekeurd en 1 voordat onder zoek niet is opgekomen. Van de candidaten hebben 3 aan al de vereischten voldaan, terwijl 1 in één en 5 in meer vakken onvoldoende kennis aan den dag legden. Eerstbedoelde is beschouwd als te hebben voldaan. (Art. 28 der huishoudelijke bepalingen.) Maar geen kameraad die er antwoord gaf, en de steentjes plasten ditmaal in een wa terpoel. Hij ging naar de derde schacht. „Holadaar benêeschreeuwde hij, en was in een oogenblik tijds geheel opgewonden. Zoo ongelukkig als voor Suze dit avontuur was, voor Jack werd het een opwekkend geneesmiddel in zijnen toestand van moede loosheid. Het leidde voor het oogenblik zijne gedachten van booze plannen af. Hij wierp zich plat op den grond en stak zijn hoofd over den rand van den put. „Wie is daarriep hy. „Ik, 0 Jack Jack I roept ge me „Ja, wie is ik?" „Suze." Haar stem was zeer zwak en het duurde lang eer zij hem bereikte, of het scheen ten minste zoo. „Suzetoch niet Suze Duff „Ja, Jacken Simson is ook hier. Is moeder bij u?" „Neen, heb je je bezeerd „O, ja „Erg „Al mijn beenen zijn kapot, Jack „O Heereriep Jack uit. „Hoe lang lig je daar, Suze „Twee of drie nachten, Jack. O, Jack kan je ons er niet uitkrijgen, denk je? Ik zal nooit meer laat uitblijven, Jack, nooit meer Suze was in vollen ernst toen zij beweerde, dat zij twee of drie nachten in den put had gelegen. Zij geloofde het stellig. „Wacht even, Suze," riep Jack, „ik kom binnen drie minuten terug." „Het was bespottelijk om haar te zeggen, dat zij wachten moest, maar haar te zeggen, een huishoudelijken schietwedstrijd te Bergen, om prijzen, hun door het hoofd bestuur van den bond verstrekt. De iste pr. eene zilveren bondsmedaille, werd met 94 punten gewonnen door den sergeant H. Essen, de 2de pr., eene zilveren dito, met 92 p., door den korporaal G. S. Groe- newoud, de 3de pr., een bronzen dito, met 90 p., door den sergeant F. Rike, de 4de prijs, een kunstvoorwerp, met 88 p., door den korporaal P. J. v. d. Kamp. Aan dezen wedstrijd werd ook door donateurs van den bond deelgenomen. De sierlijke medailles werden geleverd door den heer J. W. Stam, te Arnhem. Bij Kon. besluit is1. bepaald dat de hoofdingenieur der marine J. C. Jansen, te rekenen van 21 Aug. jl., tengevolge zijner benoeming tot Minister van Marine, bij het korps ingenieurs der Marine pro memorie zal worden gevoerd2. met ingang van 1 October a. s.a. de betrekking van chef der afd. materieel bij het Depart. van Marine opgedragen aan den hoofdingenieur C. L. Loderb. bevorderd tot hoofdingenieur der marine om geplaatst te worden als hoofd van het vak van scheepsbouw bij 's Rijks werf te Hellevoetsluis, de ingenieur der lste kl. P. L. Turk en tot ingenieur der lste kl., de ingenieur der 2de kl. J. S. Van Veen, en c. belast met diensten van algemeenen aard de ingenieur der lste kl. F. S. C. M. Wijs. Bij Kon. besluit ia aan den bootsman v. k. J. N. Van Bentum, den konstabel v. k. H. Jeuting, de sergeanten bij het korps mariniers W. Vermey, F. J. H. Franken, J. Grootendorat, L. Buisman eu J. C. Holt- kamp en den fourier bij genoemd korps G. J. L. Kennis, de vergunning verleend tot het aannemen der medaille voor „Krieger- verdienst", hun door Z. M. den Keizer vau Duitschland, Koning van Pruisen geschonken. De kolonel F. A. van Braam Houckgeest, commandant van het korps mariniers, ver toefde gisteren alhier, tot het houden eener inspectie over het 2de bataillon van het korps, alhier in garnizoen. De officier van gez. lste kl. bij de zeemacht W. W. Van der Vegt, dienende aan boord van Hr. Ms. korvet „Nautilus", wordt met 16 Sept. ep non.-activ. gesteld en vervangen door den officier van gez. 2de kl. A. J. Gijsen, die in de rol van Hr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis vervangen wordt door den officier van gez. 2de kl. bij den zeemacht D. P. Van Nouhnys. 't Is niet de nieuwopgetreden minister van Oorlog, maar de minister Bergansius, die den inspect. der infanterie heeft opgedragen een programma samen te stellen ter beoordeeling van de geschiktheid der miliciens, die aan spraak maken op verkorting van diensttijd. Door den minister van Koloniën is de heer W. H. Broekhuyxen gesteld ter beschikking van den Gouv.-geueraal van Ned.-Indië, om te worden benoemd tot 3den stuurman bij de Gouv.-Marine daar te lande. Ten gevolge van den uitslag van de onlangs gehouden vergelijkende examens van adspi- ranten voor eene plaatsing als volontair bij den art.-cursus te Delft en den voorberei denden practischen cursus der Milit. School te Haarlem, komen de navolgende jongelieden voor een plaats bij die inrichtingen op 1 October a. s. in aanmerking Artillerie-cursusH. de Ranitz, P. A. van Leeuwen, P. Bakker, H. Harmsen, K. E. Oudendijk en A. M. Valkenburg. Voorbereidende practische cursus der Milit. SchoolG. R. Fauchy, J. L. M. van den Brandhof, D. J. Kramer, L. de Kruyff, G. Haenen, J. Leyds, K. van Drunen, W. H. L. Vogel, J. Gouwe, J. Steen, H. G. M. de Jongh, J. Feitsma, H. van Dam, W. van der Vlerk,. H. C. B. Schregardus, M. G. Labrée, W. J. M. Diekhof, L. van de Pol, H. H. Billa en C. J. Bruyn. In verband met de groote manoeuvres in het Oosten van Frankrijk kwamen teBarsus- dat hij binnen drie minuten terug zou zijn, scheen haar heel onvriendelijk toe. „O Jack, Jackmorde zij, „hoe kan je toch zoo ondeugend zijn? Je zei drie minu ten, én het zijn al bijna drie uren I" Jack bleef zeker niet langer dan tien mi nuten weghij was naar de dichtst hijzijnde tent gevlogen eu had de slapende mijnwer kers gewekt. En nu waren zij bezig met touwen, om Suze naar boven te trekken. Zij haalden haar heel zachtjes op, en zetten haar op den grond. Daarna was de beurt aan Simson. Suze had zulk een hevige pijn, dat zij, ofschoon zij zich goed wilde houden, niet kon nalaten te schreeuwen. ^ack nam haar in zijne armen, een andere mijnwerker droeg Simson, en zoo ging het, zeer langzaam, voort, totdat zij ten ongeveer twee uur in den morgen aan Daan Duffs winkel kwamen. Juffrouw Daan was bijna uit hare gewone stemming geraakt door den angstnoch zij, noch Daan waren naar bed gegaan, maar hadden overal rondgeloopen om Suze te zoeken. Zóó als juffrouw Daan haar doch tertje zag, gaf zij een schreeuw van blijd schap en schrik, maar in een oogwenk had zij eèn bed voor Suze gereed gemaakt en Jack om den dokter gezonden. Suze's been was op twee plaatsen gebroken en er ging een uur voorbij met het reinigen en verbinden van de breukenSimson moest wachten, maar ter gelegener tijd kreeg ook hij zijn beurtzijne pooten werden onder zocht en verbonden en de dokter nam afscheid (Wordt vervolgd.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2