„Villa Tuintjes." ne spoordienst eenige vertraging ondervond. Maxim, de gewerenuitvinder, die zich, gelijk indertijd reeds bericht werd, thans met een vliegmachine bezighoudt, is daarmee nu zoover gevorderd, dat er eerlang een proef mee genomen kan worden. Er is reeds een som van 10,000 p. st. aan besteed en er zal nog 10,000 aan ten koste gelegd worden, als het noodig is. Voorbereidende proefnemin gen moeien goed voldaan hebben. Benoemingen, enz. Bij Kon. besluit is benoemd tot ridder der orde van den Ned. Leeuw de majoor H. W. Alma, van denslaf der artillerie, directeur der Artillerie-Schietschool. Bij koninklijk besluit van 4 dezer is aan den hoer inr. W. K. baron van Dedem, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als bur gemeester van Hoorn, met bepaling dat dit ontslag gerekend wordt te zijn ingegaan op 81 Augustus dezes jnnrs en met dankbetuiging voor de vele diensten, door hem in die be trekking bewezen. Tot gemeente-ontvanger <c Midwoud is benoemd «le heer C. Speets, te Oostwoud. Onderwijs en Examens. De heer J. v. d. Hage, onderwijzer te Zijpe, is als secondnnt benoemd te Wijk bij Duurstede. Op het drietal voor de vacature van ge meente-vroedvrouw te Haarlem komt o. a. ook voor mej. C. A. Pelrivan Heuvel te Callantsoog. Voor het toelatings-examen als leerling vroedvrouw is geslaagd mej. Jac. de Visser, geboren te Schagen. Aan den heer W. Kooiman, te Zuidschar- woude, is op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als onderwijzer aan de openb. school aldaar. Aan mej. A. C. Uilkens is, op haar ver zoek, door den Raad der gemeente Graft tegen 1 October a. s. een eervol ontslag ver leend nis onderwijzeres aan de openb. lagere school te Oostgraftdijk, Het examen voor adspirant-landmeter van het kadaster zal den 28 Sept. e. k. en volgende dagen gehouden worden aan het Departement van Financiën. Leden van de commissie zijn de hh. Van Steenbergen, inspecteur van het kadaster aan het Dep. van Financiën, voorzitter, Dr. Zeeman, hoogleeraar te Delft, Dr. Ninck Blok en Wansink, leeraren aan de H. B. school met 5jarigen cursus, P. Poot, hoofd eener openbare school te 's Gravenhage, en A. Veenhuysen, landmeter van het kadaster, werkzaam aan Depart. van Financiën, lid en secretaris. Landbouw en Veeteelt. Op de thans te Scheveningen gehouden wordende Nationale hondententoonstelling, is de kortharige Sint-Bernardshond van den heer T. E. W. van Dompseler alhier met den eersten prijs bekroond. Met ingang van l October a. s. zijn tot kaasmaker en maakster ann de te Avenhorn opgerichte fabriek „De Hom* benoemd de heer Slyksteeg en echtgenoote, te Den Hout, gem. Hoogkarspel. De teelt der Beemstet augurken kan dit jaar als geheel mislukt beschouwd worden. Kerknieuws. Beroepen bij de Herv. gem. te Akersloot, ds. Buis, pred. te Kwadijk. Buitenland. Frankrijk. Volgens de „Figaro" is de Oostenrijksche regeering voornemens de Russisch-Turksche overeenkomst betref fende de Dardanellen te beantwoorden met de formeele annexatie van Bosnië (tot dusver in naam nog steeds tijdelijk bezig). Bij de werkstakingen der wevers in het noorden van Frankrijk zijn ongeregeld heden voorgekomen. Jl. Woensdagavond trok een troep van 400 werkstakers, onder aanvoering van het lid der Fransche kamer Baudin, naar de fabriek van den heer Legros, toen eene afdeeling jagers te paard en bereden gendarmes hen uiteen wilden drijven. De heer Baudin toonde zijne sjerp, het teeken van de waardigheid als afgevaar digde, maar de troepen rukten voort en eenige werklieden werden in eene rivier gedrongen, evenwel zonder gevaarlijke gevolgen. De menigte werd uiteengedreven. Italië. De Paus is door een lichte ongesteldheid aangetast, maar jl. Zaterdag gevoelde de patiënt zich zeer goed. Chili. De Duitsche gezant en de gezant der Vereenigde Staten hebben de Congres-Junta doen weten, dat zij alle niet-politieke vluchtelingen, welke op de Duitsche en Amerikaansche schepen zijn opgenomen, zullen uitleveren. De politieke vluchtelingen zullen in een onzijdig land aan wal gezet worden. De agent der Congres-partij te Londen heeft een telegram ontvangen, waarin wordt gemeld, dat de kruiser „Presidentie Curazuris zich aan de vertegenwoordigers der Congres-Junta heeft overgegeven, onmiddellijk, nadat het schip de Brazi- liaansche kust had bereikt Gemengd nieuws. 't Is zeker een goeden inval geweest om te Oosterend op Texel een barometer ten dienste van 't algemeen te plaatsen. Op den dag, voorafgaande aan den storm- achtigen nacht, waarin de botter U, K. 28 i zijn, wanneer de barometer den naderenden i storm niet had voorspeld, en de gevolgen zouden misschien vreeselijk geweest zijn. Omtrent het ontzettende weder, dat men jl. Donderdagavond in onzen land provinciën genoot wordt nog het volgende gemeld Te Heereveen brandde een boerderij door het inslaan van den bliksem geheel af. Het vee werd gered, maar 10 varkens kwamen in de vlammen om. De heheele oogst ging mede verloren. De hagel deed zich vooral te Deventer, Arnhem, Oirschot, Moergestel enz. enz. gevoelen. Tal van hazen en duizenden vogels werden gedood. Te Wilp vond men een paar honderd spreeuwen onder een boom en bij Deventer onder een linde, staande tegenover de steenfabriek „De Vlietberg", 445 doode vogels. Het kamp van Zeist werd door een wolkbreuk in een grooten modderpoel met tal van kleine vijvers veranderd. Te Arnhem heeft het met geweld van den Musschenberg stroomende water veel schade aangericht. De grafkransen spoel den bij de lieden de tuinen in. Hetzelfde gebeurde te Nijmegen, waar zand en steenen uit de hellende straten wegspoelden. Men schrijft uit 's Hertogenbosch dd. 4 September: Het onderzoek omtrent het voorgevallene op den bewusten jl. Donderdagavond, toen, naar men beweert, de commissaris van politie zijne bevoegdheid op verre gaande wijze te buiten ging, is in vollen gang. I Intusschen is de verwachting, dat, hangende het onderzoek, de menigte bedaard zou blijven, helaas ijdel gebleken. Reeds vroeg in den avond was de gansche stad weder in rep in roer. Troe pen van honderden, onder welke vele volwassenen en zelfs vrouwen, trokken langs den weg, naast de bekende weder een nieuw lied zingende, waaruit de haat tegen den politie-commissaris met ver nieuwde woede spreekt. Nu en dan wierp men steenen, emmers en andere harde voorwerpen naar de politie en naar de straatlantaarnswaar de worp het doel miste, werd soms de glas ruit eener woning getroffen. Eene aanzienlijke politiemacht, waar onder eenige manschappen der konink. maréchaussée, kon niet dan na herhaalde sommatien de steeds verbitterd blijvende menigte uit elkander drijven. Onze burgemeester, die voor de stad en hare ingezetenen met de beste bedoelingen bezield, gedurende de laatste zes weken eene zware en hoogst onaangename taak heeft te vervullen, vertoonde zich hij herhaling onder het volk, nu en dan vergezeld van den procureur-generaal, de substituut-officiers van justitie en den majoor-commandant der koninklijke maré chaussée. Kort na 10 uur was de orde hersteld. Volgens de laatste berichten, duren de opstootjes nog maar voort. De agenten worden uitgescholden en met vuil geworpen, ruiten ingegooid en de bekende liedjes door honderden gezongen. Het is onbe grijpelijk, dat de hoogere autoriteit zulk een toestand nog langer duldt Als een staaltje van Friesche koppig heid wordt het volgende medegedeeld Te Donkerbroek staat een best gezond paard nu meer dan 18 jaren op stal, zonder van de plaats te komen. Het dier heeft nog nooit werk verricht. De eigenaars, twee bij elkander inwonende broeders, hebben zegt men voor ongeveer 18 jaar over dit paard woorden gekregen, 't Is toen op stal gezet, 't wordt behoorlijk gevoederd en 't staat er nog. Er wordt in huis nooit over gesproken. Te Samuel, Texas, overvielen 12 roovers een trein, brachten door geweer schoten en het werpen van een bom schrik onder de passagiers en de beambten, plunderden den postwagen en vluchtten toen op paarden naar Mexico. Zuid-Russische bladen melden, dat onlangs te Maikow, Kaukasus, een oproer uitbrak, omdat de boeren niet wilden dulden dat hun door veepest aangetaste runderen werden afgemaakt. Een bataljon Kozakken herstelde na een zwaren strijd, waarin 17 personen gedood en 15 zwaar gewond werden, de orde. I De Figaro bevat een artikel van j Zola, die juist Sedan bezocht, als voor studie voor zijn nieuwen roman, en over den oorlog van 1870 eenige be- I spiegelingen geeft. Hij zegt dat de neder- i laag onvermijdelijk was en verdedigt het leger van Chalons, dat hij een „armée 1 martyre" noemt, Ten slotte betoogt Zola, 1 dat een oorlog vroeger of later onvermij delijk is; dat Frankrijk voortaan niets meer te vreezen heeft, terwijl in Duitsch- land reeds een dof gekraak schijnt te worden vernomen. De mannen der over winning verdwijnen een voor een en slechts éen is nog gebleveneen grijsaard in ongenade. De grootvader ligt gebalsemd in zijn roem, de zoon werd door ziekte afgemaakt en de kleinzoon schijnt tegelijk de ziekte en de Kroon te hebben geërfd. I Uit den kindermond. Van wie houd je meer, van grootmoeder of van haar 1 pudding? Na een poosje te hebben nagedacht, begint de kleine te huilen. Waarom huil je? Omdat als ik zeg, dat ik meer van grootmoeder houd, ik jokken moet. En als ik zeg dat ik meer van haar pudding houd, krijg ik klappen l Prins Hendrik van Aru»lcr<Um naar Batavia, arriveerde 5 September te Pmlniig. Prins Alcxnniler van Amsterdam nnar Batavia, passeerde 5 September Knap St.Vincent. S o c n d a (s van Amsterdam nsar Batavia, passeerde 6 September Dnngeness. Burgemeester den Tex (s.), arriveerde 6 September van Batavia te Amsterdam. Soerabaja (a.), arriveerde 4 September van Rotterdam te Batavia. Utrecht (s.), van Batavia naar Rotterdam, vertrok 5 September van Perim. Ardjocno (3.), van Rotterdam uaar Batavia, arriveerde 6 September te Southainpton. September Prins Willem I (3.), vertrok van New-York naar Weat-ïndië. P. Galand (s.), vtiu Amsterdam naar Baltimore, passeerde 3 September Lixsrd. Amsterdam (s.), arriveerde 4 September van Rotterdam te New-York. Werkendam van Rotterdam nanr New- York, verirok 3 September van Bonlogae s/M. Al tisdam (a,), vertrok 5 September van New- York naar Rotterdam. Adelaar, kapt. Ritsma, vertrok 5 September van Rotterdam naar Nerva. Velgen» bij de N. A. S. M. ontvangen telegram, is het Ned. stoomschip „Dubbeldam*, vsn Am sterdam naar New-Y'ork bestemd, 5 September te Plymonth binnengeloopen. Het had op een wrak geatooten, waardoor het roer beschadigd werd. Marktberichten. Alkmaar, 4 Sept. Aangevoerd 535 stapel» Kaas, wegende 130,832 Kg., kleine Kans f 29.50, commissie f 28.50 en middelbsre f 28.50. Ter Graanmarkt aangevoerd 2842 Hectoliters, als 67 Hl. Tarwe f 9, 297 h. Rogge f 8.50 a 9.50, 582 h. Gerst f 5.75 t 6. id. Chev. f 6.50 n 7, 1234 h. Haver f 3.25 a 4.25. 247 h. Erwten, groene f 11 a 15, Vale f 10 a 18.50, gmuwo dito f 22, witte dito f 9, 44 h. Mosterdzaadgeele dito f 10, roode dito f 17. alle» per Hectol.159 h. Karwei- zaadnieuw f 9 a 9.75, per 50 Kg. Alkmaar, 5 Sept. Veemarkt26 nuchtere Kalveren f 8 a 20, 119 Schapen f 10 a 22, 142 mag. Varken» f 11 a 18, 292 Biggen f 2.50 a 6, 7 Bokken en Geiten f 4 a 6, en 23 Koeien f 180 a 275, allen per stuk. Boter 58 a 68 et. per kop en Kipeieren f 8.50 a4 per 100 ttaki. Enkhuizen, 7 Sept. Aardappelen (Muisje») groote f 2.15 n 2.40, ronde blanke f 1 a 1.75, blauwe f 1 a 1.50 per half Hl. Wortelen f 1 a 1.10 per 100 stuks, grove Bloemkool f 4 n 5, witte Kool f 6 a 7, roode dito f 5.n 6.per 100 stuks. Peren f 1 a 2, Appelen f 1.30 a 2, Uien f 1.20 n t 1.30 per half Hl. Bovenkarspel (Station), 7 Sept. Bieten f 9 s f 10, Wortelen f 0.80 n 1 per 100 staks. Streeker Mnizen, groote f 2 1 2.25, ronde f 1 t 1.80. Uien groote f 1.25 1 1.30, kleine f 1 1 1.20 per half Hl., grove Bloemkool f 4 a 6, reuzen f 4 a 5, witte Kool f 7 a 8, roode Kool f 5 a 6 per 100 stuks. Amsterdam. 4 Sept. Weekberieht. Fijne Zaden. Voor Karweizaad bleef goede vraag bestaan •n daar het aanbod klein blijft, waren koopers genoodzaakt hoogere prijzen aan te leggen. Ook jarig Zaad vond geregeld tot stijgende prijzen koopers. Nienw bruin Mosterdzaad nog niet in geschikte qualiteit aan te bicden. Maan- en Kantriezasd met kleine zaken. Bruin Mosterdzaad gold f26.50 a f24, geel f 22 a 20 en Kanariezaad f 10.75 a 10 per 100 Kg. Karweizaad 1890r f 11 a 11.50, Karweizaad 1891r 10.50 en blauw Maanzaad f 13 a 13.50 per 50 Kg. Lfjnzaad vast, met belangrijk minder kooplust. Bombay f 268, Colcutta f 268. Raapolie verkeerde iu vaste stemming en sluit zoowel voor dadelijk f0.50 en op de termijn f0.50 a 0.75 hooger bij de vorige week. Lijnolie dadelqk en spoedige aflevering was begin der weck levendig gevraagd, terwijl ook op de latere termijnen vrij goede kooplust bestond op de vorige prijzen. Amsterdam, 7 Sept. Aardappelen: Katwijknr Zand f 5.50 a 6, Geld. blanwe f 2.40 a2.75, dito Muizen f 2 a 8.75, dito Kralen f 1 8, Noord- wijker Zand f 5.a 5.30, Friesche Zaaiers f 2.50 a 2.70, dito Franeker f 3 a 3.20, alles per Hl. Tarwe op levering lager, Nov. t 270. Rogge op levering lager-, Ont. f 237, Maart f 247. Raapolie onveranderdvliegend per 100 Kg. f «4,—, Sept.-Dec. f34, Mei f 34.50. Lijnolie flauwvliegend per 100 Kg. f 23.25. Sept.-Dec. f 22.75, Jau.-Mai f22.50. Raapkoeken f 85 a 95. Lijnkoeken f 9.50 a 14. Veemarkt800 Runderen, 1ste kw. f 0.78, 2de f 0.68 en 3de f 0.59, per Kg., 185 Melk- en Kalf- koeien f 150 a 305 per stnk., 25 nncht. Kalveren, 126 Schapen en 403 Schapen 40 a 46 et. per Kg. Schiedam, 7 Sept. Moutwijn f 12.50, Jenever f18.id. Amsterdamsehe proef f 19.25, Spoeling- Commissie f 1.20. V i s s c h e r ij. Nieuwediep, 8 September. Sedert jl. Zaterdag werden alhier door 152 korders en beugers 10 tot 70 groote-, 20 tol 100 kl. tougen, 7 tarbotten, 2 tot 10 roggen, 1 tot 4 mandjes kl. schol en 1 tot 4 manden schar aangevoerd gr. tong gold 55 a 65 cent, kleine id. 20 oent, tarbot f 7 a f 11, rog 90 eeut a f 1 per stuk, kL schol 80 cent a f 2.50 per mandje en schar f 2.50 a f 3.50 per mand. Enkhuizen, 6 Sept. Gisteren werd alhier aangebracht 1850 Kg. bot, prys 18 ct. per Kg., en 31 manden garnalen, prijs f 1-25 per mand. Gedurende de vorige week werd in 't geheel aangebracht 5700 Kg. bot, prijs 17 a 18 ct. per Kg. en 140 mandei garnalen, prijs f 1.25 per mand. Weerk. Waarnemingen te Helder. (Landskeet.) Windrichting •n kracht. Z.W.t.Z. 15 Kg. W. 4 Z.Z.W. 0.5 Z. 0.8 Barometer mM. 762.54 762.52 766.75 t 1.74 t 1.72 t 5.95 767.48 f 6.1 Thermometer Ct. 16.0 15.0 11.5 15.2 - 1.6 - 2.5 - 3.9 - 2.2 Weersgesteldheid. Toestand van de zee. Hol in ze« Slechtw. Vlak. id. Bew., wind., buiigweer. Held., ligtbew., mooiwccr. Bewolkt, goed weer. Digtbevr., mooiweer. Het NederL Meteorologisch Instituut meldt Eer depressie ie einde Zaterdag over Sehotlend naar de Noordsche kust getrokken. Zij deed overal de barometers dalen en veroorzaakt thans stormaektig weder te Skudenoe» en in de Ooetzee. thans de barometers rijzende, uver rrannnjs en Zuid-Dnitschland ligt een gebied van progessieve depressie met uiteenloopende windrichtingen. De temperatuur is meest overal gedaald. Zij ligt op enkele plaatsen in Scandinavië boven en elders beneden den normalen stand. Grootste barometersifwykingsversehil ia Nederland eergisterenavond 9 nnr, M. 2,7 H., gisterenochtend 8 nnr, M. 2,7 G., gislerennamiddag 12J uur M. 2,- G. Barometer to Utrecht 12fc uur, 763,4 m.M. Te verwachten Zuidwesten- tot "Westenwind. Burgerlijke stand van: Helder, vim Zaterdag- tot Dinsdagmiddag. Bevallen: D. A. T. van Dale, geb.Teengs, d. 1. van Maanen, geb. Saaksma, z. C. Haak, geb. van de Brande, d. H. J. Dukker, geb. Bielen, d. T. But, geb. I.nk, z. M. Zwart. geb. Stam, d. M. Manni, geb. Sevcuhnijsen, d. Overleden: K. van Pel, 10 j. G. Schnijder, 6w. M. Bakker, 1 j. H. Steenman, 60 j. Laatst» berichten. 8 September. Heden heeft alhier de herstemming plaats voor een lid van den Gemeenteraad, tusschen de heeren F. S. C. M. Wijs en S. W. Stooker. Tot hedenmiddag 3.15 u. waren iugeleverd Bureau Kerkgracht 841 biljetten. Bureau Weevenstr. 254 Samen 595 biljetten. De opening der stembussen heeft morgen ochtend 9 uur plaats in de Bouwzaal aan de Kerkgracht. De collecte, dezer dagen alhier gehouden, ten voordeele der slachtoffers van den hagel slag, die in Juli 11. in de provincie Limburg heeft gewoed, heeft opgebracht f 46.19. De sleepboot «Stad Arasterdam" vertrok gisteren van hier naar ree, ter opsporing van het Nederl. stoomschip „Vesta," van Amster dam naar Hamburg bestemd, hetwelk volgens aangebrachte rapporten huiten de Eierlandsche gronden met gebroken machine voor anker lag. De „Vesta" werd vóór Storte- melk aangetroffen en heden door de „Araster dam" naar hier gesleept. Rotterdam, 7 Sept. Onze gemeente gaf hedenavond een tooneel te aanschouwen dat, zoo niet eenig in de geschiedenis der stad, dan toch iu langen tijd niet is gezien, en dat alles na het afscheid van den zich noemenden Sequah. Zooals alle avonden was de groote zaal van het verkooplokaal tegen 8 uur reeds overvol, zoodat door de politie niemand meer werd toegelaten. Ook in de zaal bevond zich een tamelijk sterke politiemacht. Te ongeveer 8 uur verscheen Sequah in zijn hekend prairieëncostuum op het podium, uitbundig toegejuichd door het aanwezige pu bliek, dat grootendeels bestond uit personen van beiderlei geslacht, behoorende tot de laagste klassen der maatschappij, zoodat men, behalve van de toespraken van Sequah en zijn tolk, ook nog genieten kon in de tus- schenbedrijven van een taal, die zich eenvou dig niet laat beschrijven. Over het algemeen gedroeg het vrouwelijk geslacht zich het luidruchtigst. Nadat aan Sequah onder het schetteren der fanfares een lauwerkrans en een mand met bloemen waren aangeboden, deelde hij mede dat hedenavond een Bchipper zou behandeld worden, reeds twee maanden lijdende aan het «pit, dien hij echter in vijf minuten zou genezen. Voordat dit begon, hield hij een redevoering waaruit, voor zoo ver verataanhaar, was op te maken dat hij gehoord had, dat de justitie hem eveneens zou vervolgen voor het kosteloos verstrekken zijner geneesmiddelen. Voorts zcide hij dat hem ter oore was gekomen, dat bij zijn ver hoor van den officier van justitie te Breda, deze van hem allerlei leelijks had gezegd. Hij zou daar wel op geantwoord hebben, doch hij kon hem niet verstaaneerst later werd het hem verteld. Ten slotte deelde hij natuurlijk weêr, onder het luide gebrul van zijn gehoor, mede, dat hij te Rotterdam bleef totdat het antwoord op het adres aan de Koningin zou zijn in gekomen. Het verkooplokaal zal hij echter niet meer kunnen gebruiken, daar dit aan anderen is verhuurd. Terwijl nu de patiënt achter de gordijntjes werd behandeld onder het spelen van een oorverdoovende muziek, kwam degene, die zich met de inzameling der gelden had belast om aan Sequah de hem opgelegde boete te vergoeden, meedeelen dat het bedrag nog niet aanwezig was, waarom hij de aanwezigen aanmaande hedenavond eens goed te offeren. Hij voegde er tevens bij te verwachten, dat het „geachte" publiek van Rotterdam het rijtuig van Sequah zelf zou trekken. Hetgeen nu gebeurde, ging alle perken te buiten. Alles vloog onder het ontzettendst gedrang, waarin verschillende malen de kreetmoord werd gehoord, naar buiteu, waar dan ook werkelijk de bekende reclamewagen voor de deur stond zonder paarden, doch van sterke kabeltouwen voor zien en versierd met vlaggen. Allen wierpen zich daarop en onder gejuich en getier zette de stoet zich iu beweging naar het hotel Coomans, waar Sequah zijn intrek heeft genomen. Op het balkon staande had men daar een goed gezicht op hetgeen zou gebeuren. Eerst verscheen de Sequah-equipage, waarin zijn echtgenoote en helpers waren gezeten en vervolgens de man zelf, staande in den wagen. De Hoofdsteeg leverde nu een ontzaglijken aanblik op. Eeu golvende menschenmassa, zonder overdrijving te schat ten op veertig of vijftigduizend, liep voor of achter den wagen. Er was slechts één zwarte klomp te zien, waarop verschil lende hoofden stonden. Daartusschen werden de politieagenten bij tientallen heen en weer geduwd zonder weerstand te kunueu bieden. Sequah zelf zag hij aankomst zeer bleek. Op zoo iets had de man zelf zeker niet gerekend. Hij haastte zieli dan ook het het balkon vertoonde met net aoei net voik toe te spreken. Hij kon zich echter niet verstaanbaar maken en trok zich dan ook twijfelend terug, terwijl de lichten in de bovenzaal werden uitgedaan. De politie begon nu te trachten de Hoofd steeg van de overtollige bezoekers te zuiveren en is daarmede bij het afzenden van dit bericht nog bezig. Parijs, 7 Sept. Aan „Le Temps" wordt uit Shanghai geseindErnstige ongeregeldheden zijn te Ifutchang uitge broken. De woningen der zendelingen en de inrichtingen der vreemdelingen werden M in brand gestokenzendelingen en liefde zusters werden gewond. Twee liefdezusters en een Belgischen priester zijn vermoord. De Engelsche agent van het Chineesche tolkantoor is te Peking op de openbare straat mishandeld. De ongeregeldheden zijn veroorzaakt door een gerucht dat een Chineesch kind was gestolen en in een klooster gebracht. ADVERTENTIEX. Heden trof mij den gevoeligsten slag mijns levens door het afsterven van mijne geliefde Echtgenoote en mijner kinderen zorgvolle Moeder, FRANCISCA GRü\WALD, in den nog jeugdigen leeftijd van 28 jaren. D. VAN ENGEL. Goor, 4 September 1891. Tot onze diepe droefheid over leed heden te Goor onze innig geliefde Dochter en Zuster IRANCISCA, in den nog jeugdigen leeftijd van 28 jaren. Mede namens Broeder en Zusters, M. A. GRüNWALD. M- GRüNWALD— De Leeuw. Helder, 4 September 1891. De Heer en Mevrouw PINKECARPENTIER ALTI\'G betuigen hunnen dank voor de blijken van belangstelling, ondervonden bij de geboorte hunner Dochter. Kraam visites worden afgewacht Donderdag 10 en Vrijdag 11 dezer. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot, den Heer J. GÖTZ, in leven machinist l»t« kl. v. c. K. N. Marine, betuig ik, ook uit naam der Familie, hartelijken dank. Wed. J. GÖTZ— Van Steeden. Hellevoetsluis, 6 Sept. 1891. Onder dankbetuiging aan allen, van wien hij de gunst en het vertrouwen heeft mogen genieten, brengt de ondergetee- kende bij deze ter kennis, dat hij zijne KOER- en BANKETBAKKERIJ in de Langestraat No. 40 heeft overgedaan aan den Heer JOHANNES WOLVEN- DIJK, tevens zijnen opvolger als zoodanig in de gunst en recommandatie zijner plaatsgenóoten aanbevelende. J. BREEBAART. ondergeteekende, zich aansluitende aan boven- staande kennisgeving,'heeft de eer bij deze aan het publiek te berichten, dat hij de KOEK- en BAN KETBAKKERIJ in de Langestraat No. 40 van den Heer J. BREEBAART heeft overgenomen. Zich minzaam in de gunst en recom mandatie zijner plaatsgenooten aanbe velende, hoopt hij door eene nette en civiele bediening, evenals zijn voorganger, zich het vertrouwen en de gunst in ruime mate waardig te maken. Helder, 8 Sept. 1891. J. WOLVENDIJK, ConfUcur-Pntlssler. Pitspannings-Loltaal en Gafé-Billard. Heropening op Woensdag 9 September a. 8. Ondergeteekende bericht bij deze; dat hij zal trachten, zooveel dit in zijn vermogen is, het geachte publiek 't zoo aangenaam mogelijk te maken. Voor goede consumptie, billijke prijzen en nette behandeling zal worden zorg gedragen. Hopende op een druk bezoek te mogen rekenen, Aanbevelend, A. F ASOL, ondernemer. P.S. Opining van den Kinderspeeltuin in het a. t. voorjaar.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3