mm behouden ten opzichte van den Belgischen Congostaat. Met 't oog nu op de finan- cieóle moeilijkheden van Portugal raadt de correspondent nog aan, stappen te Lissabon te doen, ten einde voor een zekere som geheelen afstand van Timor of althans het recht van prioriteit bij verkoop te bedingen. Jl. Dindagavond hebben te Edam de heeren de Kanter en Treub samen gede batteerd. De heer de Kanter verzekerde o. a. dat de eenheid onder de liberalen verkregen was en dat het zaak was thans eendrachtig het Kabinet te steunen. Van den heer Treub wist men niet recht, wat 7- men aan hem had, en als radicaal moest i hij geen liberale stemmen vragen. De heer Treub hield daartegenover vol, dat t' de liberalen op bijna alle punten verdeeld 1 waren, en dat zij, die waarlijk hervormingen wilden, geen liberaal moesten kiezen. Hij zou van zijn kant een vooruitstrevende lc politiek voorstaan en de Regeering daartoe j prikkelen. Een paar incidenten verdienen opmerking. 1 I De heer Treub scheidde zich min of meer af f van de politiek van de Amst., verklaarde althans den toon van dat blad vaak niet goed te keuren en het dikwijls met zijn richting oneens te zijn, bijv. waar het belastinghervorming vóór kierechthervor- ming onrecht noemde. In de tweede plaats verklaarde hij op grond van een hem ter ooren gekomen feit te j 1 mogen beweren, dat er verschil was in de M Kaïnerclub. Dr. Poelman zou nl. den J<x heer Tijdens gevraagd hebben lid der club te worden, met het doel scheuring te £j* c maken. En als men spr. nu verweet tot »7„ de liberalen te gaan om stemmen te vragen, iÓa dan wees hij er op, dat de liberalen de radicalen wel vragen in hun club te komen. De heer de Kanter riep hierop n!" uitDe heer Poelman heeft niet namens de liberale partij kunnen spreken en als .i' hij sprak met het aangewezen doel, dan bewijst dit, dat de heer Poelman eigenlijk niet in de club thuis hoort. w. De beide Koninginnen vertrokken hedenmoigen te ro uren van het Loo naar i00 [Den Haag en keeren te 7 uur 's avonds j weder op het Loo terug. Bij de jl. Donderdag in het district E; "Hoorn gehouden herstemming voor een '°h lid der Tweede Kamer hebben 3343 van de 4108 kiezers gestemd. Gekozen is de heer P. B. J. Ferf (lib.) met itt'jr x8ix stemmen. F, Mr. M. W. F. Treub had 15 16 stemmen. a STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Vestingbegrooting 1892. kj; Deze. begrooting bedraagt f 1.345.000, ir'-waarvoor f 1.300.000 op de begrooting van SjOorlog is uitgetrokken en liet overige uit het 2-'|iatig slot van den dienst 1891 en uit vrij- Apallende baten zal worden gedekt. In afwachting van den afloop der schiet- 3( proeven tegen bomvrije dekkingen te Schoorl 5 rijn voor de stelling van Amsterdam op deze Tlpegrooting in hoofdzaak alleen gelden gebracht 2^1/oor de voortzetting van de verschillende K", ddaar onderhouden werken. Voor de overige R 'iniën en stellingen zijn verder alleen bedra ge gen opgenomen voor verbeteringen van onder geschikt belang, waaronder voor de stelling 5«p/|ran het Hollandscb Diep en het Volkerak 1 «ipen post voor het njaken van opstellingen ylfoor de afstandmetingen. In de stelling van Amsterdam wordt voor ito iet fort in de Zuiderzee aan het Pampus if. ;f 286.800 aangevraagd en voor de gezamcn- K Ijjke kosten f 1.842.040, derhalve f 38.770 g (peer dan bij de vorige begrootingen geraamd Si' Er waren ook dokters, die hunue verklaring lT.iflegden, en heel wijs, nadat het feit zoo goed als >»n»Dewezen was, als hunne overtuiging te kennen Ltfaven, dat Meg toen haar lijk gevonden ODt^erd juist zóólang dood was, als noodig L *™ïras om het plegen van den moord met den °«r»Öd der worsteling tusschen Jack en Peter te loen overeenkomen. Jack luisterde met kwalijk verbeten woede >aar deze verklaringengeen woord echter rilde bij zeggen, om valsche voorstellingen te rederleggen. Het meest leed hij evenwel gedurende het O erhoor van hen, met wien hij door banden lU 'an vriendschap of genegenheid verbonden "ras. Hij glimlachte bemoedigend tegen pb. ter-bij-Nacht, en zeide, als zijn makker ïongprzeideGa recht door zee, maat, en dan O om je misschien aan de bron, waaruit de aarheid voortvloeit. Je kunt de waarheid iet helpen uitvinden, als je er om heen traait." Een paar malen werd Jack door den :chter berispt, wien hij niet eerbiedig genoeg ld geantwoord. Alles getuigde tegen hem. Fred Mellon legde alleen getuigenis af lügaande den tijd van zijn onderhoud met eg. Veel had hij. kunnen zeggen, dat hij irzwecg, omdat bet nu nog van geen nut ns, en .lack van veel meer dienst zou zijn, p'anneer bij doorde Jury gevonnisdzou worden, ^rie, j)at Jack na-dit voorloopig verhoor gevan- Viui n oezet zou worden, was eene uitgemaakte iak- O' Na Fred kwam Palty voor, en, terwijl zij >2 j vreesd eu bevend antwoord gaf op de agen, die haar gedaan werden, hield Jack Oejorrig het hoofd afgewend en keek haar Ibu enkele maal aan. Zij werd diep bedroefd Oei de zaal gebracht. ronaI)e jury was eenstemmig en vaardig in r0> uitspraak. Zij luidde „Moord" en w^imm beslist dan na afloop der schietproeven bij Schoorl. Voorts is een bedrag van f 7570 uitge trokken als bijdrage aan de Exploitatie-Maat schappij in de kosten van den aanleg van een bewaarplaats voor steenkolen op het stations-emplacement te Amsterdam. Daar door zal voor een gedeelte worden tegemoet gekomen in de behoefte aan steenkolen in de hoofdstad, voor het geval van mobilisatie aldaar voor verschillende doeleinden bestaande. In de stelling van de monden der Maas en van het Haringvliet zal worden aangelegd een tweetal zanddepóts ter plaatse waar in tijd van oorlog tusschenbatterijen moeten worden Binnenlandsch nieuws. Helder. De Minister van Binnenl. i Zaken, overwegende dat de heer S. T. Land ingevolge art. 96 der Grondwet, van rechtswege het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft verloren en dat derhalve een verkiezing van een lid dier Kamer moet plaats hebben in het hoofdkiesdistrict Helder heeft goedgevonden te bepalen1. dat de ver kiezing van een lid der Tweede Kamer van de Staten-Generaal in het hoofdkies district Helder zal plaats hebben op Dinsdag 13 October e. k.; 2. dat de herstemming, is die noodig, zal geschieden op Dinsdag 27 Oct. daaraanvolgende. Helder. In de Vrijdagavond gehouden vergadering van de Vrijzinnige Vereeniging „Vooruitgang" alhier, werd tot candidaat voor den Gemeenteraad geproclameerd de heer S. W. Stooker en zulks om te voldoen aan den wensch van velen in deze gemeente om een deskundige op 't gebied van vis- scherij voor den vacanten zetel aan te be velen, Vervolgens werd tot candidaat voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-generaal, ontstaan door de bevor dering van den heer Land bij acclamatie gekozen de heer S. T. Land. Vlieland. Tot geneesheer alhier is, met eene jaarlijksche toelage van f 2000, benoemd de lieer G. Swartsenberg, thans geneesheer te Nieuwe Niedorp. Schagen. Jl. Zondag hield de „Ver eeniging tot ondersteuning van Zieken" hare eerste jaarvergadering. Aan het ver slag van den secr. ontleenen wij over den toestand der vereeniging het volgende De vereeniging stelt zich ten doel hare leden bij ziekte geneeskundigen hulp en medicijnen en eene geldelijke uitkeering te verstrekken. De vereeniging erkent als leden mannen en dienstboden boven 18 jaar. Ook weduwen, in Schagen wonende, kunnen als lid toetreden. Door de leden wordt eene wekelijksche contributie van 10 cent betaald. Het getal der leden was bij den aanvang 1 Aug. 1890 46, doch daalde langzamerhand tot 36 op 1 Sept. 1891. Door deze leden werd f 220.40 aan contributie betaald verder telt de ver eeniging donateurs, dat zijn zij, die de vereeniging geldelijk steunen. Het aantal donateurs bedroeg in 1890-91 45, en wel 39 in Schagen en 6 buiten de gemeente woonachtig. Van 39 werd A f2.50 contributie f 97,50, van 6 Af 5 con tributie f 30, samen f 127,50 ontvangen. Het totaal der ontvangsten bedroeg dus f 347,90. De vereeniging mocht zich in den onmisbaren steun van den heer P. de Boer en den heer R. van der Wal, dit jaar apotheker der vereeniging, verheugen. Aan den dokter werd 40 gld., een gld. per lid en per jaar, uitgekeerd, terwijl de heer v. d. Wal tegen xo pCt. boven inkoop prijs, vermeerderd met slechts i| cent voor Jack werd oogenblikkelijk naar de gevangenis gevoerd in afwachting van zijn vonnis. Op den dag van Meg's begrafenis werden de gereedschappen weggeborgen, en al de delvers op de goudvelden volgden den stoet. Vele kooplieden sloten hunne winkels tot des avonds. Het was alsof het rustdag was in het stadje. De lange rustdag was zeker voor haar aangebroken, die zoo onverwachts ter rekenschap geroepen was I In den loop van den morgen kwam een stroom van medelijdenden en nieuwsgierigen Meg voor het laatst zien. Haar bleek gelaat was aangrijpend, vreeselijk schoon. „Hangen is goed voor hem," zeiden de wraakzuchtigsten onder de mijnwerkers, Jack bedoelende. Geen van allen kwam het in de gedachte, dat de dood de grootste weldaad was, die Meg kon bewezen worden. Onder hen, die het laatst naar Meg kwamen zien, was Ruzie-Mijk. Hij was ook bij het verhoor opgeroepen, maar had geene getuigenis, noch voor noch tegen Jack in te brengen. Hij wist niets, zei hij, en kon dus niets zeggen. In den nacht van den moord had hij in eene tent geslapen, die hem toebehoorde, op drie mijlen afstands van Breeknekpunt. Op aaudringeu van Ster-bij-Naclit werd hij ondervraagd aangaande de bedreigingen, die hij tegen Jack had uitgesproken. Hij antwoordde dat hij bedreigingen had gebezigd, omdat Jack altijd om Meg's tent sloop. „Maar liet is bewezen," zeide de rechter, „dat hij om Meg's zuster kwam." „Dat 's een leugen antwoordde Mijk. „Hij kwam om Meg. Meg zei tegen me: „„Je zal zien, Mijk, dat die Jack me nog eens een ongeluk doet."" „Zeide zij dit tot u?" „Dat zei ze." „Gij moet zweren, denk er aan." „Dat ben ik niet van plan te vergeten. Als gij wilt zal ik 't wel tweemaal be- wekelijksche uitkeering A f2.50 gedaan. Het totaal der uitgaven bedroeg f94.65, zoodat er voor dit jaar een batig saldo van f 253,25 in kas blijft. Met het oog op dezen gunstigen toestand werd door het bestuur voorgesteld de uit keering van f 2.50 op f 3.50 per week te brengen, 't welk door de aanwezigen met algem. stemmen werd goedgekeurd. Tot leden der commissie voor het nazien der rekening verkoos men de heeren A. Hoogland, D. Roggeveen en L. Roggeveen. De aftredende bestuursleden, de heeren Van Twuijver, Castricum enNieuwenhuis, werden met meerderheid van stemmen herkozen. Tijdens de vergadering sloten zich een drietal personen als lid aan. Met een krachtig woord tot den werkman, om waar de gelegenheid bestaat zich zeiven bij ziekte de noodige hulp te verzekeren en zich dan bij deze vereeniging aan te sluiten, werd de bijeenkomst gesloten. (Sch. Ct.) Alkmaar. De heer J. C. Vonk, pro cureur alhier, herdacht jl. Donderdag zijn 40-jarig lidmaatschap van den Gemeente raad. Alkmaar. De Vereeniging tot vie ring van Alkmaars Ontzet heeft besloten behoudens nadere goedkeuring van B. en W. in den avond van 8 October a. s.re eene muziekuitvoering te houden op de Steenenbrug tegenover de Lange- straat, 2 e de Mient en omgeving te ver lichten op de wijze, als tijdens de Land- bouwfeesten geschiedde. Medemblik. Bij een alhier gehouden harddraverij werd de prijs van f 200 gewonnen door Marianne, van A. Witte- veen, te Rauwerd, en de premie van f 50 door Endioux, van den Noorderstal te Paterwolde. Bovenkarspel. Door stemgerechtigde Ingelanden van de Banne Bovenkarspel is tot voorzitter gekozen de heer D. Kooiman in de plaats van den heer P. Schuurman Sr., die niet meer in aanmerking wenschte te komenterwijl de heer Doede Bot als hoofd-ingeland werd herkozen. Bovenkarspel. De jaarwedde van den ontvanger dezer gemeente is vastge steld op f 150, met ingang van den dag, waarop de nieuw te benoemen titularis zijne betrekking zal aanvaarden. Spanbroek. Tot lid van den Ge meenteraad alhier is gekozen de heer J. Commandeur Wz. Marino en Leger. De off. van gez. 1ste kl. bij de zeemacht L. van Coevorden, dienende aan boord van Hr. Ms. lorpedo-instructieschip „Marnix", wordt met 1 October a. s. op non-activiteit gesteld en vervangen door den off. van gez. lste kl. bij de zeemacht O. Engelkeu. Te Amsterdam zal heden aan den lsten luit. der genie Pels Rijcken het Ridderkruis der Militaire Willemsorde op plechtige wijze wor den uitgereikt. De minister van oorlog brengt ter kennis van belanghebbenden, flat tegen 20 October a. s. weder pupillen op de pupillenschool te Nieuwersluis zullen worden geplaatst. Van de alsdan openstaande plaatsen zullen er wel licht eenige kunnen worden vervuld door zonen van niet-militairen (onder niet-„mili- tairen" worden ook begrepen gepasporteerde militairen en gepasporteerde schepelingen) tegen betaling eener jaarlijksche bijdrage van f 50, in het begin van ieder kwartaal, bij vooruitbetaling, telkens voor een-vierde gedeelte te voldoen, de overige plaatsen worden kos teloos vervuld door zonen van hen, die in dienst zijn bij de zee- of bij de landmacht zweren." Zijne verklariug, dat Jack om Meg kwam, werd door Patty weersproken, maar het maakte geen indruk. Ook werd het niet van gewicht geóórdeeld, in Jack's voordeel, dat Mijk dronken was, toen hij zijne getuigenis voor de jury aflegdedit was zijne normale toestand. Twee dagen voor dit verhoor had weduwe Cherry hare zending roode rum ontvangen het was een krachtige drank, straf en vurig, en Ruzie-Mijk kreeg er dadelijk eene voorliefde voor. De voorgaande nacht verliet hij de Kerse boom, smoordronken de weduwe had haar volk last gegeven hem niet te tappen, maar het was moeilijk om zulk een woestaard af te wijzen. Ruzie-Mijk deed zich aan roode rum te goed, totdat hij zich in een staat van waanzin bevond. Dit was geen ongewoon verschijnsel op deze of andere goudvelden. Dronkenschnpswaanzin of delirum tremens, zooals men het noemt, was daar eene gewone kwaal, en menig forsch man werd in de kracht zijn levens weggerukt, tengevolge van onmatig drinken. Den nacht, die den dag van het verhoor voorafging, zwaaide Ruzie-Mijk door de stad naar zijne tent, in een volkomen toestand van delirum tremens en hij zag vreeselijke verschijningen, die hem vervolgden. Zij daalden uit de wolken neder en drongen uit de struiken op hem aan hij ontvluchtte hen, vocht met hen, sloeg naar hen, wilde de vreeselijke geestverschijningen uit elkander scheurenmaar hij kon zich niet van zijne kwelgeesten ontslaan. Zelfs toen hij in bed lag, gluurden zij hem aan uit hoeken en gaten, met geheimzinnige en angstwekkende dedoelingen. Op den morgen van de begrafenis verscheen Ruzie-Mijk in de groote zaal van de herberg gegageerd of overleden zijn, en van hen, die als gepensionneerd of gegageerd militair of schepeling overleden zijn. Verzoeken, 11a 12 Oct. a. s. bij het departement van oor log ontvangen, komen niet in aanmerking. (Men zie verder de „Staatscourant" van 25 dezer). Tengevolge van den uitslag van het onlangs gehouden vergelijkend examer. van adspiranten voor een plaatsing op den hoofdcursus, zullen, met ingang van 1 Oct. e. k., de navolgende onderofficieren, ter opleiding voor den rang van 2de luitenant, tot die inrichting worden toegelaten Infanterie hier te landeE. Schütt, M. J. Lagerwey, J. Van Roon, N. G. van Gemert, A. J. L. Roos, B. Mulder, F. H. W. de Quartel, H. J. Meyboom, W. N. de Koning, M. D. Wiersma, B. C. Ootmar, H. Termij- telen, M. Tijdeman, B. Jasink, H. C. J. M. Berkeljon, B. J. Ephraim, T. C. Van Erp. Infanterie in Oost-IndiëM. W. Siebelhoff, P. A. Van Daalen, W. G. Guffroy, J. Rot tier, P. C. Kasteleyn, W. Goldie, B. Tammes, L. Corver, F. Wiegersma, P. v. d. Meyden, P. Van Roijen, C. Van Beuge, C. E. A. Niermans, H. Vroege, J. Swartjes, J. D. F. Was, M. J. C. W. Van Vlierden, J. L. Van Nues, P. Ten Cate, W. A. Le Roy. Administratie hier te landeA. D. De Roos, F. Van Laer, J. M. S. Hoogerland, H. G. A. Limperg, J. Veenendaal, W. R. Goslings, P. Rienks, J. A. Hinsbeek, J. Loeff, F. Dekker. Administratie in Oost-Indië iT. F. C. Nien- huis, B. H. J. van Deutekom, J. F. Deibert, E. C. van Schuylenburch, W. P. Veltman, C. P. J. Suverkropp, A. H. van Mastrigt, H. van der Palm. Onderwijs en Examens. Benoemd tot lecraar aan de Rijksnormaal lessen te Hoorn, de heer F. Th. Popma, onderwijzer te Arnhem, terwijl aan den heer W. Toose, thans leeraar aan die inrichting, op zijn verzoek, eervol ontslag uit die be trekking is verleend. Benoemd tot hoofd der openb. burgerschool voor meisjes te Hoorn, mej. M. E. Jochim, leerares aan de gem. kweekschool voor onder wijzeressen te Groningen. Tot onderwijzeres te Oosterblokker is be noemd mej. T. Wiarda, leerling van de Rijksnormaalschool te Sneek. Kerknieuws. Beroepen bij de Herv. gem. te Assendelft ds. P. C. A. Pantekoek, pred. te 's Heeren - bergte Spanbroek en Opmeer ds. Scholte, te Oldeholtwolde (Friesland). Buitenland. België. In strijd met de mededeeling der dagbladen wordt gemeld, dat de parle- mentaiie sectie voor de vestingwerken aan de Maas nog niet besloten heeft, generaal Brialmont voor haar of voor het Parlement te doen verschijnen, om de aanvallen op de militaire genie, betreffende de bouw dier vestingwerken, te beantwoorden. De behandeling van het vraagstuk is tot eene latere zitting voorbehouden. Turkije. In een nota aan de mogend heden tracht de Portc aan te toonen, dat door de overeenkomst met Rusland geen verandering is gebracht in de oude rege ling betreffende de vaart door de Darda- nellen, welke van toepassing blijft. China. -- Volgens een telegram uit Singapore, zou het oproer te Ichong het werk zijn van de soldaten van Hunon. De centrale regeering is niet bij machte de onlusten te bedwingen, tenzij door troepen tex zenden van verafgelegen garni- de Kerseboom, van waaruit Meg naar haar laatste rustplaats zou gedragen worden. Hij drong luidruchtig door de menigte, en, zijn toestand ziende, maakte idereen plaats voor hem en trok elk zich verachtelijk van hem terug, op cón man na. Die man was Fred Mellon. Zij stonden naast elkander, en zagen neder op het marmeren gelaat van Meg. „Oude meid, oude meid," mompelde Mijk, „jij waart het dus niet, die ik van nacht gezien heb. Ik wist het, dat ik voor den gek gehouden werd." Fred Mellon hoorde de woorden van den ellendeling en stiet hem met den elleboog aan. „Kwam zij van nacht bij je, kameraad?" vroeg hij fluisterend. Mijk keek snel op. „Wie zei dat?" Fred deed of hij de vraag niet hoorde, en vervolgde „Er is iets waars in hetgeen ik van morgen hoorde." „Wat was dat vroeg Mijk, die trachtte de dampen van den rum uit zijn hoofd te schudden. „Iemand, die va 11 nacht om twee uur in deze kamer kwam, beweerde dat Meg ver dwenen was. Een ander, die ongeveer op denzelfden tijd langs Breeknekpunt kwam, zag daar haar geest staan." „Dat was een leugenaar," stamelde Mijk, „en jij bent er ook een." Hij wilde Fred den rug toedraaien, maar de aantrekkingskracht van Fred's doordrin genden blik en diens ernstige manier van doen, hielden hem op de plaats gekluisterd. „De vrouw die daar ligtzei Fred de mannen spraken beiden op gedempten toon „kan niet in haar graf rusten een vreeselijk geheim drukt haar ziel en zij zal geen vrede hebben eer het ontsluierd is. Als zij op dit oogenblik kon, wat denkt gij dat zij dan Engelsche matrozen door een koopvaardij schip vervoerd. Aan de „Times" wordt uit Foochow gemeld, dat door de vreemde ambtenaren een geheim plan tot bemachtiging der arsenalen is ontdekt. De aldaar wonende vreemdelingen meenen dat de tegenwoor digheid van een kanonneerboot onmis baar is. Tching Tchang, de Chineesche zaak gelastigde, deelde jl. Donderdag aan den Minister Ribot mede, dat hij uit Peking een telegram ontving, meldende dat de Chineesche Regeering alle noodige maat regelen neemt om de vreemdelingen te beschermen. De Regeering gaf last aan de vloot in het Noorden naar de oproerige streken te gaan. De Chineesche Regeering hoopt, dat de Fransche het gevolg van deze maatregelen zal afwachten. Gemengd nieuws. In verband met de vele ziektegeval len te Bovenkarspel, tengevolge van het gebruiken van paardenvleesch, bracht de heer Billroth, rijks-veearts te Hoorn, daar verleden week een bezoek. De zaak wordt thans door de justitie streng onderzocht verschillende stukken vleesch zijn opge vraagd en verzonden naar Alkmaar. Velen zijn nieuwsgierig wat het onderzoek aan het licht zal brengen. Bijna alle zieken zijn thans weer genezensterfgevallen hebben er niet plaats gehad. Te Oudkarspel is gisterennacht de scheepsmakers werkplaats van D. K. ge heel afgebrand. Door het stille weder en de krachtige hulp der brandweer is het gelukt het woonhuis, hoewel eenigszins beschadigd, te behouden. Wat kolvers al niet overkomen kan. Dezer dagen waren eenige heeren aan het kolven in een der kolfbanen aan den Langedijk. Wat prachtige slag zou er juist geslagen zijn, als er niet.... een haas was binnengesprongen en den kolver al zijne bedaardheid had doen verliezen. In een oogenblik tijds had er verwisseling van sport plaats en werden de bedaarde kol vers razende jachtliefhebbers. Dat het arme haasje er niet veel meer van weet na te vertellen, behoeft zeker niet gezegd te worden. Het barkschip F. H. Von Lindern, dat het vorige jaar te Zandvoort strandde, is in publieke veiling voor f 348 verkocht. Het in de Marinierskazerne te Amster dam ontvreemde geld (t 600), behoorde tot de cantine der manschappen. Een sergeant majoor, met het beheer belast, is in arrest gesteld. De commandant van het bataljon looft f 50 uit aan dengene, die voldoende inlichtingen den dader kan geven. De man, die als vrachtgoed in een kist per spoor van Parijs te Amsterdam aankwam, blijkt Herman Zeitung te zijn, de koflïehuisbebiende uit Weenen, die vóór twee jaren op gelijke wijze de reis vandaar naar Parijs deed. Daarna liet hij zich eveneens als colli naar Hamburg vervoeren en stak van daar het kanaal over. Zei tung maakte in een koffer zijn reizen als reclame. Evenals elders, hoopt hij ook te Arasterdam een engagement te vinden in een der café-chantants, om zich te laten bekijken. Te Breda is jl. Woensdagavond de paardenstal bij de artillerie-kazerne ver brand. De paarden en de equipementen werden gered. De brand is ontstaan op den hooizolder. De bijstallen zijn door het krachtig optreden der brandweer en door het stille weder behouden gebleven. De oorzaak is onbekend. zeggen zou r" Ruzie-Mijk bevochtigde zijne lippen met zijn tong. „Wat ze zeggen zou wou je dat weten Wat ze tegen mij zeggen zou P" „Ja, tot u." „Iets heel liefs," zeide Mijk, zeer langzaam. „Wij hielden veel van elkander, Meg en ik." „Tot het laatst toeP" „Eizeker, tot 't laatste toe." „Lee3 je den bijbel, vrind?" „Wat gaat jou dat aan P" „Geloof je aan God?" „Wat gaat jou dat aau P" „Een man, dien ik lief heb, wordt be schuldigd van die vreeselijke misdaad," zeide Fred met nadruk, en wees hierbij baar het lijk„het zou eene zonde zyn, die God zou straffen, als de schuldige den onschuldige liet boeten voor zijne misdaad." „Geen nood man, Jack Thumbwood is afgeboekt." Mijk's keel was zoo droog, dat zijne woorden schor klonken, toen hij vroeg „Nog wat te zeggen „Voor het oogenblik niet Mijk, maar ik raad je, dat je mij niet uit het oog verliest." „Laat dat maar aan mij over." Hij vond nog moed om er bij te voegen „als je denkt dat je Mijk bang kan makeu, dan heb je den verkeerde voor." „Als het oordeel der menschen gefaald heeft," sprak Fred ernstig, „dan heeft altijd God geoordeeld, en den schuldige met Zijne bliksems getroffen. Er zijn wonderen ge beurd." „Ik zal afwachten of er een komt," zeide Mijk, en nieuwe bezoekers die binnenkwamen, maakte een einde aan hun gesprek. Twaalf uur was de tijd die voor de begrafenis was vastgesteld en niet minder dan drieduizend personen namen er aan deel. (Wordt vervolgd.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2