13 r Jl. Zondag heeft ds. Maagh Kniphuizen, te Abbekcrk c. a. wegens verkregen emeritaat, afscheid genomen van zijne gemeente. Een gemengd koor verhoogde deze plechtigheid. Te Broek op Langedijk zal in den avond van 16 dezer door de Jongelings-Vereeniging daartoe uitgenoodigd, in het kerkgebouw der Christelijk Gcref. gemeente optreden de heer ds. Impela, van Alpben aan den Rijn, tot het houden eener voordracht over den kerk vader Aureliua Augustiuus. Buitenland. Belgic. Te Brussel is het Prostitutie- congres geopend. De heer Pierson behoort tot de leden van bet internationaal comité. Laveleye is president. Wurtemberg. Koning Karei is jl. Dinsdagmorgen te 6.55 te Stuttgart overleden. Hij wordt opgevolgd door den kleinzoon van zijn oom, en kind van zijne zuster. Oostenrijk. Uit Weenen wordt gemeld, dat eenc poging is gedaan om het bisschoppelijke paleis te Triest in de lucht te doen vliegen. De portier van het gebouw bemerkte jl. Zondag een rookend voorwerp in de vestibule, en zag bij nader onderzoek, dat daar een bom lag, met een brandende lont. Hij trapte onmiddellijk de lont uit en voorkwam daardoor bijtijds eene ontploffing. De daders zijn der politie nog niet in handen gevallen. Op de ontdekking van de schuldigen aan het spoorweg-incident van Reichenberg is eene premie van 10,000 florijnen uitge loofd. Die som is, naar men verneemt, door een aantal Bohemers, die hunne ver ontwaardiging over het gebeurde wilden toonen, ter beschikking van de justitie gesteld. Engeland. De karrevoerders en dok werkers te Wapping (Londen) hebben het werk geheel gestaakt. De patroons willen niet aan de eischen toegeven. De werk staking is veroorzaakt doordien de patroons een vast personeel tegen 30 sh. in de week begeeren, in plaats van een personeel, dat bij den dag in dienst is tegen 31J sh. per week. Parnell is gisterennacht te Brighton overleden. Hij stierf tengevolge van ge vatte koude. Rusland.Aan de „Nordische Tele- graphen-Agentur" wordt van officiéele zijde medegedeeld, dat de Russische Re geering geenszins het voornemen heeft, eenigerlei besluit te nemen, waarbij de uit voer van tarwe wordt verboden. Rusland is in staat nog op het tegenwoordig oogen- blik 200 millioen pud tarwe uit te voeren. Alle mededeelingen omtrent uitvoerverbod zijn uit de lucht gegrepen. Spanje. De regeering heeft, door middel van de officieuse pers der hoofd stad, de verklaring afgelegd, dat het gerucht, als zou dit land tot het drievoudig verbond zijn toegetreden of eene verstandhouding te dien aanzien zijn bereikt, van allen grond is ontbloot. Chili. Een Reuter-telegram aan de Times zegt, dat de gespannen verhouding tusschen de Regeering en die der Vereenigde- Staten blijft voortduren. Daar de Junta geen vrijgeleide wil geven aan de personen, die in het gebouw van het Amerikaansche gezantschap gevlucht zijn, levert degezant der Unie, Egan, hen ook niet uit. De order der Regeering, dat iedereen in hech tenis genomen moest worden, die het gezantschapsgebouw der V.-S. uit- ofinging, is ingetrokken, nadat Egan daartegen geprotesteerd had. De personen die, op grond van dit bevel, gevangen genomen werden, zijn weer in vrijheid gesteld, ook de zoon van den gezant. Door velen wordt beweerd dat Balma- ceda zich niet heeft doodgeschoten, maar nog steeds een schuilplaats vindt en wel thans bij den Amerikaanschen gezant. Mexico. Volgens geruchten, zijn in het oosten des lands 200 Duitsche kolo nisten door Indianen vermoord. Gemengd nieuws. Een der opvarenden van de Texelsche stoomboot „Kampioen",S. Koning genaamd, had jl. Dinsdagmiddag bij aankomst alhier het ongeluk bij het uitwerpen van een tros zijn evenwicht te verliezen en beklemd te raken tusschen de raderkast der boot en den aanlegsteiger. Ernstig verwond werd de ongelukkige man opgenomen en naar het Marine-hospitaal overgebracht, waar hij eenige uren later aan de gevolgen overleed. De nieuwe postzegels zijn verschenen. Zij komen geheel overeen met de oude, alleen iets kleiner, en de kleur een nuance donkerder blauw, zooals die van Suriname. Het kopje van de kleine Koningin fraai bewerkt kijkt naar rechts, terwijl het portret van Koning Willem III naar links was gericht. De nieuwe zegels zijn, naar de „H. Ct." verneemt, nog niet voor het publiek ver krijgbaar. Naar men verneemt blijven alleen de oude postzegels van 22$ cent nog in om loop daarvan worden voorshands geen nieuwe gedrukt. Voor Suriname zijn nieuwe zegels ter perse. po hlMMIiBI Als eene zeldzaamheid mag zeker wel vermeld worden, dat iemand te Oud karspel dezer dagen zeven jonge hazen in één nest vond. Jl. Zondagmorgen geraakte een rijtuig uit de Starnmeer, nabij Westgraftdijk, te water, doordat liet paard schrikte van een hond. Een ruim 7ojarige vrouw, die zich met hare dochter met het rijtuig naar Westgraftdijk ter kerk liet brengen, brak het sleutelbeen, terwijl hare dochter, bene vens de knecht, slechts weinig letsel be kwamen. Het paard werd ongedeerd uit het water gehaald, terwijl de wagen voor een groot deel verbrijzeld was. Te Kolhorn kwam een vaartuig aan met drie-en-twintig veulens, met bestemming naar Schagen. Dat schapen zich beter later drijven dan veulens, bleek bij aan komst te Schagen, want er waren maar weinigen over. Door de duisternis had men niet kunnen zien, hoeveel men juist vermiste wel had men ontdekt, dat het koppel kleiner werd. Bij het aanbreken van den dag werden boden uitgezonden, en was men zoo gelukkig de verlorenen terug te vinden, welke in alle richtingen waren verspreid. Jl. Maandagavond liep te Enkhuizen de botter van Gebr. de Vries met het kluifhout tegen den kop van de haven, zoodat de botter omdraaide en van achter werd beschadigd, waarop het vaartuig onmiddellijk zonk. Het was bij de haven, zoodat geen persoonlijke ongelukken plaats vonden. De botter ligt reeds op de scheeps timmerwerf om gerepareerd te worden. Eenige weken geleden trad te Gro ningen een paar in het huwelijk onder minder aangename omstandigheden twee vroegere „meisjes" van den bruidegom, ieder vergezeld van een jeugdige spruit, maakten nl. het bruidspaar den eersten gang naar en van het stadhuis erg moeilijk. Vooral de bruidegom, die zooveel campag nejaren achter den rug had, was blij uit de voeten te zijn en het beschermend dak van zijne woning boven het hoofd te heb ben. In deze woning, buiten de voorma lige Apoort, bracht het jonge paar de wittebroodsweken door. Het huwelijks- geluk duurde echter niet lang; wantVrij- j dagmiddag bleek het, dat de jonge vrouw I er genoeg van had en den dood verkoos boven een langer leven met haren echt vriend. Zij sprong in het vrij diepe water i en zonk al spoedig. De man echter kon haar zoo niet zien verdrinken en sprong haar na. Beiden geraakten in 't water met elkander aan 't worstelen en verkeer den weldra in levensgevaar. Met veel moeite kreeg men het paartje eindelijk weer op het droge. De officier van justitie bij de recht bank te Heèrenveen heeft eene vervolging ingesteld tegen den heer G. A. Zwart, handelaar in ijzerwaren te Gorredijk, we gens het plaatsen van de volgende adver tentie in de Klok, het orgaan der volks partij. „Stroopers Wij hebben steeds in voorraad éénloops achterlaadgewercn, kal. 12, voor slechts f9. Onbreekbaar hazenstrikkendraad. G. A. Zwart Gorredijk." Den isden dezer zal deze zaak behan deld worden. Mr. P. J. Troelstra, te Leeuwarden, zal als verdediger optreden. Jl. Maandag is te 's Hertogenbosch weder een infanterist van het 5de bataljon aan typhus gestorven. Men is het er thans algemeen over eens, dat de oorzaak der fatale infectie, eenvoudig hieraan ligt, dat de grond waarop de beruchte Tolbrug- kazerne staat, door en door bedorven is. Men heeft er beerputten en riolen gevon den van overouden datum, die geen gemetselden bodem bevatten en dus alle voor de gezondheid schadelijke stoffen in den grond lieten ontwijken. Er schijnt dan ook geen quaestie van te zijn, dat gezegd gebouw ooit weer als kazerne in dienst zal worden genomen, Een 23jarige, om haar schoonheid te Londen bekende koriste van het Galety Theatre, heeft door vergif een einde aan haar leven gemaakt. Hertog Charles Mon- tague had met haar geluncht kort voor den zelfmoordde hertog en andere leden der aristocratie werden in verhoor genomen en volgens sommige bladen, zijn nog veel hooger personen bij de vreeselijke geschie denis betrokken. Te Alcxandria (Savoye) heeft een moeder 's nachts haar dochtertje van 2 jaren levend in den tuin begraven, terwijl haar man sliep. Na de daad te hebben ver richt, ging zij weer rustig naar bed. 's Mor gens zeide zij tot haar man, dat het kind bij een vriendin was, maar haar houding wekte vermoedensde vader zag den grond in den tuin omgewoeld en vond het kind het haalde nog adem, maar gaf kort daarna den geest. De Berlijnsche bladen verhalen de geschiedenis van een afschuwelijke „grap". De directeur van de verzekerings-maat- schappij op den Grünen Weg had een partij gegeven ter eere van den achttien den verjaardag van zijne eenige dochter, een mooi meisje, dat met een officier van het 35ste regiment te Brandenburg ver loofd was. De jonge man kon er niet bij tegenwoordig zijn, hij werd door zijn militairen dienst in het noorden van Duitsch- and teruggehouden. Twee oude schoot gingen naar eene andere kamer en schre ven een brief, die van haar verwijderden beminde heette te komen. Deze werd haar door eene dienstbode, welke zij. in het ge heim namen, overgegeven. De jonge dame scheurde hem open en las eenige regels, toen zij plotseling uitriep: „O mijn God Hij heeft mij verlaten I" De brief zeide, dat hij eene dame gevonden had, waar hij meer van hield, en het engagement moest verbreken. Zij snelde naar de keu ken, greep een mes en maakte eene diepe snede in den pols van haar linkerarm. Het bloed spoot er uit en het meisje viel bewusteloos neder. Er werd onmiddellijk om een docter gezonden, maar de hulp kwam te laat, want de jarige stierf door het bloedverlies en den schok. Zoo heb ben twee dwaze meisjes, door een domme grap, een leven verwoest, een vader kinder loos gemaakt, een veelbelovend jong officier van zijn bruid beroofd en misschien zijn geheele toekomst bedorven. Te Londen heeft een jonge dame van 19 jaar zich met een revolver doodgeschoten. De-oorzaak was een hopelooze liefde voor een jongen man, die haar ouders niet als schoonzoon wilden aannemen. In een hótel te Luben schoot zich een jonge Berlijnsche actrice, wegens een onge lukkige liefde dood. Een i9jarig dienstmeisje, Auguste Machus, vermoorde haar oude juffrouw Adler te Berlijn. Zij heeft reeds erkend den moord te hebben [gepleegd, na ver geefs te hebben getracht haar meesteres te vergiftigen. Na den moord ging zij naar een danslokaal, waar zij tot 12 uur danste. In haar tournure werd 500 Mark gevonden. Duur van slaap bij jongelieden. Een Duitsch specialist, dr. Cold, heeft on langs in het Deutsch Med. Wochenschrift gepleit voor het toestaan van meer slaap aan jongelieden. Een gezonde zuigeling slaapt de eerste weken bijna aanhoudend, en gedurende de eerste jaren is men gene gen om kinderen zoo lang te laten slapen als zij willen. Maar van het 6de of 7de levensjaar af komt er door het schoolgaan een groote verandering. Op den leeftijd van 10 of 11 jaar slaapt het kind slechts 8 of 9 uur, terwijl het minstens 10 of 11 uür noodig heeft en naarmate het ouder wordt, is zijn rusttijd verkort. Dr. Cold gelooft, dat jongelieden tot hun 20ste jaar 9 en een volwassene 8 of 9 uur slaap noo dig hebben. Bij onvoldoenden slaap, wanneer het zenuwstelsel en bepaaldelijk de hersenen geen rust genoeg hebben, vinden wij uitputting, prikkelbaarheid en intellectueele storingen langzamerhand de plaats innemen van lust tot werken, alge meen gevoel van welzijn en den geest van initiatief. Amerikaansch. Een schoone in the Far West heeft haar kamer behangen met liefdesverklaringen. Het vertrek is te groot om reeds geheel door deze epistels te kunnen worden behangen, maar de schoone is nog jong en hoopt binnen 'tjaar haar kamer geheel versierd te hebben. De „Queen of coquettes" is nog beleefd genoeg, om de handteeker.ingen van de brieven te knippen. Een voorbehoedmiddel. VaderMijn zoon, de student, wil morgen al weer thuis komen. Dat is te dikwijls tegenwoordig. DochterZend hem het reisgeld, papa, dan komt hij zeker niet. Aanbestedingen. Vrijdag 9 October. Helder, 12 ure. De kolonel, com mandant van het 4de reg. vesting-artillerie ten zijnen bureele de levering van fourages voor de alhier gedetacheerde paarden van het 3de reg. veld-artillerie, van 1 Nov. 1891 tot en met 81 Oct. 1892. Verhuringen en Verpachtingen. Woensdag 21 October. K o e d ij k. Not. Gouwe, bij wed. StamDiv. perc. wei- en bouwland in Koedijk, Oudkarapel, St. Pankras, Bergen en Zuidscharwoude. Vacante betrekkingen. Beheerder van deStoomzuivelfabriek teWirdum, bekend met moderne talen en dubbel boekhoudenhon. t 900 met vrije woning. Adr. vóór of op 20 Oct., J. J. de Jong, aldaar. Directeur der Gemeente-Gasfabriek te Bode graven hon. f 750 met vrije woning, vuur, licht en vrijdom van pers. en pat. belasting. Adres vóór 10 Oct. den Burgemeester. Jongelieden ter opleiding van opzichter bij de Waterstaat. Adres F. van der Zwaag, Algemeen Advert. Bureau te Harlingen, motto Opzichter. Kapitein op een sleepbootje van 16 paarden krachten j salaris f 12 per week. Adres D. Meijs, te Tiel, mottoKapitein. 1 Leeraar in de wis- of zeevaartkundehon. f 10001 in de werktuig en stoom werktuigkunde hon. f 1000 en 1 in de practische zeevaartkunde en den bouw van het zeilschiphon? f 600, allen aan de zeevaartschool te Delfzijl. Adres P. J. Smit, Secretaris -Penniugmeester der school, vóór 12 October. Stuurlieden (2de) en 3de machinisten bij de Koninklijke Paketvaart - Maatschappij (dienst in Ned.-Indië). Adres schriftelijk of in persoon ten kantore der Maat schappij, Prins Hendrikkade 160 te Amsterdam. Koningin Km ma (s.), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 6 Oct. van Perim. Prins Hendrik (s.), vertrok 7 Oct. van Batavia naar Amstardam. C o n i' a d (a.), arriveerde 7 Oct. van Batavia te IJmuiden. Burgemeester den Ter (s.), van Amster dam naar Batavia, arriveerde 7 Oct. te Genua. Bromo (a.), vun Batavia naar Rotterdam, pas seerde 4 Oot. Sugres. Gelderland (a.), vertrok 6 Oct. van Batavia naar Rotterdam. Utrecht (3.), van Rotterdam naar Batavia, arri- veerde 6 Oct. te Sonthampton. Dubbeldam (s.), van New-York naar Amster dam, passeerde 7 Oct. Prawlcpoint. Werkendam (s.), van New-Vork naar Rotter dam, pasaeerde 7 Oct. Lizard. 1) i d a m (a.), van Amsterdam naar New-York, passeerde 5 Oot. Scilly. Maasdam (a), arriveerde 6 Oct. van Rotterdam te New-York. Prins Willem T (s.), vertrok 4 Oct. van Paramaribo naar Amsterdam. Prins Willem III (3.), arriveerde 5 Oct. van Amsterdam te Paramaribo. M erapi (s.), van Rotterdam Daar Batavia, ver trok 7 Oct. van Port-Saïd. Noor d-B r a b a n t (s.), van Batavia naar Rot terdam, vertrok 7 Oot. van Marseille. De Minister van Marine brengt ter kennis van zeevarenden, dat de veranderingen aan het licht op het hooge Vuurduin van Vlieland zijn voltooid en den 16 dezer een vergroot en verhoogd licht benevens een wit geleidelicht, hetwelk met het veranderde licht inéén leiding zal geven naar de uiterton van het Stortemelk, zullen worden ontstoken. Marktberichten. Texel, 5 Oot. Schapenboter 50 ot., Koebdter (50 ot. per half Kg. Kip-eieren f 3.25 a 3.50 per 100 atuka. Hooi f 18 a 20 per 500 Kg. Paardenhuiden f 8 a 9, Schapenhuiden f' 1 a 1.25, wilde Eendon 60 a 80 ct.. Talingen 35 a 45 ot.. Hazen f 1.40 a 1.80, wilde Konijnen 55 a 60 ct. per stak. Alkmaar, 5 Oet. 14 Koeien f 170 a 240, 114 vette Kalveren f 85 a 100, 13 nuchtere dito f 10 a 15, 1057 vette Schapen f 18 a 26, 64 magere Varkens f 10 a 14, alles per stuk. 196 vette Varkens 40 a 50 ct. per Kg. Enkhulzen, 7 Oct. Aardappelen (Muisjes) groote f 2.15 a 2.40, rondo blanke f 1 a 2.blauw# f 1 a 2.per half Hl. Wortelen f 1 a 1.10 per 1000 stuks, grove Bloemkool f 8 a 4, witte Kool f 6 a 6, roode dito f 5.a 6.per 100 stuks. Peren f 3 a 4, Appelen f 1.60 a 2, Uien f 0.90 a f 1.— per lialf Hl. Bovenkarspel (Station), 7 Oct. Bieten f 8 a 9, Wortelen f 0.70 a 0.85 per 1000 stnks, ronde Streeker Muizen f 1 a 2.Uien: groote gele f0.60 n0.70, kleine f 0.65 a 0.80, groote roode f 0.90 a 1.10, per half Hl., grove Bloemkool f 2 a 4, reuzen f 3 a 4, witte Kool f 4 a 5, roode Kool f 5 a 6, per 100 st. Purmerend, 6 Oct. Aangevoerd 475 stapels Kaas, kleine f 29, 9 stapels middelbare f 30. 1422 Kg. Boter, Hooiboter f 1.20 a 1.30, per Kg. Kip eieren f 5 a 5.50 per 100 stuks. 394 Runderen, 14 Stieren, 32 Paarden, 171 vette Kalveren 65 a 85 ct. per Kg., 95 nuchtere dito f 10 a 24, 197 vette Varkens 36 a 50 ct per Kg., 130 magere dito f 10 a 18, 385 Biggen f 2.50 a 5, 5007 Schapen, 350 GanzeD f 2.95 a 3.30 per stuk. 800 Hl. Appelen f 2.50 a 3.60, 200 Hl. Peren f 3 a 4 per Hl. Amsterdam, 7 Oct. Aardappelen: Friesche Dokk. Jammen f 2.60 a 3.30, dito Franeker f 2.80 a 3.50 dito Zaaiers f 2.20 a 2.40, Geld. blauwe f8 a f 3.50, Zeeuwsohe Spniscbe Jammen f 4 a 4.50, dito Poters f 2.20 a 2.40, dito Flakkeesche f 3 a f 3.25, dito blauwe f 2.50 a 2.75, Pruisische Ham burgers f 4 a 4.20, Dnitscbe roode f 3 a 3.25, Hillegomraer Zand f 6 a 7, bIIcb per Hl. Tarwe op levering hooger, Nov. f 250, Maart f 262. Rogge op levering willig; Nov. f 229, Maart f 241. Raapolie onveranderdvliegend por 100 Kg. f 18,—, Sept.-Dec. f33, Mei f 84. Lijnolio flauwvliegend per 100 Kg. f 21.50, Sept.-Dec, f 22.75, Jan.-Mei f22.50. Raapkoeken f 65 a 95. Lijnkoeken f 9.50 a 12.50. Veemavkt: 159 vette Kalveren, 1ste kw. f| 0.85, 2de f 0.60 per Kg. 23 nuchtere dito f7 a 11, por Btuk. Haarlem, 7 Oot. Koeien f 150 a 190, Stieren f 70 a 80, vette Schapen f 13 a 19, Lammeren f 8 a 13, nuohtere Kalveren f7 n 11, allen per stuk. Schiedam, 7 Oet. Moutwijn fll..Jenever f 16.50, id. Amsterdamsehe proef f 17.75, Spoeling- Commissief 1. V I s s c h 0 r ij. Nieuwediep, 8 October. Sedert jl. Dinsdag werden alhier door 190 kordera en bengers 10 tot 60 groote-, 20 tot 100 kl. tongen, 5 tot 40 roggen, 3 tarbotten, 1 steur, 1 tot 4 mandjci kl. sobol en 1 tot 3 manden schar en door trekkers 2& tal haring aangevoerd; gr. tong gold 35 a 85 cent, kleine id. 15 ceat, rog 90 cent, tarbot f 8 a f 9 per stuk, de stonr f 16, kl. acbol f 1 a f 2.50 per mandje, schar f 2 a f 2.50 per mand en haring f 10 u f 11 per tal. Texel, 5 Oct. Voor de rookerijen hadden in de afgeloopen week weer belangrijke, aanvoeren van scharren en poonen plaats. Schairen golden f 2 a 3, poonen f 1 a 2 per mand. De Noordzeeviasohers beBomden f 33 a 70 per schuit. Naar België werden slechts kleine hoeveelheden alikruiken uitgevoerd, de prqs was f 2 a 2.50 per Hl. De vangst vanbinnen- Ealiug was zeer gering die van buitenpaling ieta eter, doch nog onbovredigend. De paling gold 20 a 60 ct. per half. Kg. Enkhuizen, 6 Oct. Gisteren en heden word alhier aangevoerd 8250 Kg. bot, prijs 16 ct. per Kg., 72 manden garnalen, prijs 70 et. per mand, en 250 Kg. paling, prijs f 0.70 a 0.90 per Kg. Burgerlijks stand van Helder, van Zaterdag- tot Woensdagmiddag. Bevallen N. Kooger, geb. Baas, z. C. Goedknecht, geb. Mens, d. E. Koger, geb. Schefler, z. T. Delver, geb. Lander, d. A. Swacrts, geb. Grin, z. Overleden: J. H. Hnziniga, 15 jaren. J. Kooij, 8 m. S, Koning 58 j. Texel, van 30 Sept. tot 6 Oot. OndertrouwdC. Helder en T. Boon. Overleden: A. Bakker, gehuwd met J. Roeper Kz., 61 j. C. Koopman, wedn. van M. Kok, 93 j. Lev. oangeg. 1. 1 rJ Windrichting ""'mu!" <5 en kracht. Stand. J Afw. Stand. Afw. 7 8 8 12 s 12 Z.W.t.Z. 8 Kg. Z. 1.2 Z. 6 754.441 - 5.36 758.52 - 1.18 759.16 - 0.54 14.0 9.2 18.6 0.0 - 2.7 - 0.2 O 5 V ochtigh. procent. Weêragesteldheid. Toestand van da zee. 7 8 8 12 8 0.90 0.95 0.86 Betr., rogenb., winderig. Ligtbew., mooiwecr. id. Golv. Slechtw. id. Het Nederl. Meteorologisch Instituut meldt: Golicel Enropa verkeert ouder den invloed der eergisteren gemelde depressie, wier centrum buiten onze waarnemingen bleef. In het Noord-Oosten van Europa bleof het gebied van hoogen druk. De wind is van Z.W. tot Z.O. en langs den Atlantischeu Oceaan over het algemeen krachtig overigens matig. Dc lucht is moest bewolkt of rogenachtig. Langs den Atlantisohen Oceaan en over Frankrijk heeft het op vele plaatsen geregend. De temperatuur is bijna overal gestegen en ligt vrij algemeen boven normaal, vooral bij ons en in Noordelijk Seaudiuavië. Grootste barometersfwijkingsverschil in Nederland eergisterenavond 8 uur, G. 5.- V., gisterenochtend 8 uur, G. 1,- H., gisterenmiddag 12£ uur M. 3-, G. Barometer te Utrecht 121 uur, 765,8 mM. Te verwachten Z.W. tot W .vrind. 337ste Staatsloterij. Vijfde klasse. Dertiende ftjst: No. 46, 686, 6110,10387, 11715, 15804, 16403 en 19217 ieder f 1000. No. 4192 en 20801 elk-f 400. No. 535, 8403, 8535 en 20654 ieder f 200. No. 4541, 9522, 9909, 10501, 11025, 11245, 11326, 14482, .16247 en 18970 ieder f 100. Prijzen van f 70. 28 2118 5337 8285 11188 13536 16012 18044 62 2258 6377 8410 11203 13549 16146 18098 64 2314 5530 8498 11220 13613 16292 18181 233 2621 5719 8506 11316 13643 16331 18236 241 2813 5775 8630 11385 13832 16382 18363 286 2915 5893 8680 11493 13876 16406 18392 374 2969 5976 8711 11509 13979 16450 18498 396 3046 5992 8839 11621 14063 16457 18507 397 8095 6077 8899 11671 14070 16510 18599 490 3182 6212 9114 11681 14596 16634 18800 600 3195 6250 9168 11754 14604 16855 18882 751 3242 6353 9180 11760 14656 16922 19166 797 3264 6358 9254 11865 14805 16945 19283 848 3426 6380 9307 11903 14S30 17005 19306 859 3483 6521 9497 12019 14888 17028 19446 940 3578 6588 9649 12187 14955 17035 19502 1014 3654 6666 9704 12244 14971 17139 20016 1029 3772 6706 9881 12874 15003 17210 20125 1081 8842 6791 9953 12376 15162 17330 20353 1104 3929 6805 10014 12497 15206 17333 20464 1157 3955 6885 10172 12599 15263 17595 20541 1289 4085 7093 10455 12705 15342 17600 20593 i260 4140 7165 10492 12805 15475 17601 20606 1292 41S9 7172 10514 13034 15623 17642 20941 1389 4240 7281 10635 13082 15671 17739 20990 1431 4606 7267 10711 13160 15676 17832 1439 4725 7369 10786 13272 15692 17855 ]497 4810 7484 10802 13364 15763 17860 1744 4820 7540 10956 13414 15861 17929 1925 4928 8043 10165 13499 15900 17970 2031 5130 8148 10170 13500 15982 17972 j054 5272 8159 10178 13508 15990 18003 Veertiende lijstNo. 20746 f 50.000. No. 13496 f 2000. No. 4311, 8936, 9377, 13063, ieder f 1000. No. 3554 f 400. No. 7095, 16140, 16597, 17656, 20652, ieder f 200. No. 2861, 3371, 3491, 4998, 7508, 12749 en 18056 ieder f 100. Prijzen van f 70. 84 2464 5034 8054 10122 12209 15233 18784 118 2510 5056 8102 10187 12236 15354 18731 154 2518 5290 8108 10317 12288 15444 18749 226 2588 5325 8117 10348 12404 15472 18766 288 2632 53S0 8141 10379 12559 15524 18884 508 2687 5405 8164 10530 12648 15782 18890 562 2712 5441 8302 10631 12891 15788 18941 573 2735 5445 8505 10663 12955 16105 19155 729 2812 5614 8527 10707 13182 16108 19164 792 2838 5711 8561 10835 18392 16119 1926& 864 2846 5747 8563 10869 13428 16125 19269 869 2913 5768 8642 11058 13442 16237 19406 894 2938 5816 8644 11256 13503 16372 19455 901 3223 6008 8665 11274 13538 16466 19718 933 3276 6402 8896 11313 13678 16547 19804 988 3313 6407 8942 11373 13753 16579 19814 1149 3385 6449 8992 11887 13971 16589 19866 1202 3394 6792 9146 11487 14112 16637 20065 1290 8518 6893 9382 11488 14149 17105 20197 1324 3534 6945 9423 11545 14342 17156 20505 1364 8650 6970 9424 11646 14351 171G9 20543 1400 3669 7111 9440 11729 14407 17542 20674 1469 3703 7252 9470 11797 14420 17569 20693 1542 8758 7280 9525 11879 14467 17933 20856 1766 3821 7406 9583 11917 14477 18060 20859 1895 4056-7442 9640 11999 14495 18220 20929 1959 4059 7461 9758 12007 14589 18328 20994 2018 4126 7583 9764 12036 14711 18428 2016 4131 7787 9777 12164 14802 18471 2323 4431 78321007512167 14823 18486 2869 4669 7876 1012012198 14864 18606 Laatste berlohten. 8 October. De Noorsche bark „Atlas", onlangs verlaten te Terschelling binnengebracht, is in veilig voor f 1900 gekocht door den heer B. C. Weltevreden c. s. alhier. Het schip is gisteren alhier aangekomen. De Tweede Kamer hield gisteren een korte zitting, waarin o. a. verschillende conclusiën werden afgedaan, die de vorige Kamer als legaat heeft nagelaten. Daar onder behoorden ook die op de Congo- stukken, een eenvoudige dankbetuiging als slot op een historische uiteenzetting, die het beleid onzer Regeering in een eigen aardig licht brengt. De heer Hartsenkan nu de dankbetuiging laten griffen op zijn ministerieel graf. Nog werd in deze zitting behandeld de interpellatie van den heer van der Borch over den toestand der kleine rivieren in Overijsel en Gelderland. De man, die er het zijne toe heeft bijgebracht om de sub sidie, een drietal jaren geleden aan Re Berkelgebied toegedacht, te doen afstemmë^ kwam nu bedelen om hulp. Tevergée poogde hij zijn inconsequentie, door de heer Borgesius geïllustreerd, goed te praten De minister toonde zich van de urgenti der zaak doordrongen, maar kon natuurlij piet meer doen dan de toezegging geven dat hij haar ernstig en spoedig ter han zou nemen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3