MEndmakR l0! JACOD1 7yne oprechte dankbetuigingen en in de ïu prj* jL^mcmcnde wijze, waarop hij zijn dankbaar r,ur j 11 gemoed ontlastte, werd zij per minuut harte- -ffer dubb^ er, deeluemender en liever. 1 i zi. 3 ve h( met idem van f 5S00beide begrootingen worden met algemeene stemmen aange nomen. Hij de gemeente-begTOOting vraagt de heer Nobel of bij B. en W. plan bestaat, om met 1893 het onderwijs in de gym nastiek in te voeren, en zoo ja, of zij dan niet noodig oordeelen daarvoor lokalen in te richten. De Voorzitter antwoordde daarop, dat zeker het plan bestaat om dat j vak in te voerenof lokalen daarvoor noodzakelijk zijn, zal later moeten blijken. Op deze begrooting is de post onderhoud schoolgebouwen enz. hooger geraamd, om daarmede de schoolpleinen in orde te maken voor de gymnastiek. De verschillende uitgaven worden nu voorgelezen, enkele posten meer of minder besproken, totdat bij die van onderhoud schoollokalen enz. de heer Nobel voorstel de, die post met f 100 te verlagen; hij achtte het geld, besteed aan de schoolplei nen als weggeworpen, omdatgymnastiek-on- derwijs opdiepleinen niet is te geven. Hoewel voorstander van invoering, zou spr. liever zoo lang mogelijk die invoering willen verschuiven, dan die in te voeren op een wijze die de gymnastiek in miskrediet moet brengen. Zonder uitzondering evenwel wenschen de andere leden, dat de proef zal worden genomen. Het voorstel wordt verworpen met 9 tegen 1 stem. Na de uitgaven de ontvangsten. Bij de post 20 opcenten op het personeel, stelt de heer Nobel voor, 10 opcenten te heffen en dan de hoofdelijke omslag weer te brengen op f 8000. Hij brengt in herinnering hoe het vorig jaar ook de opcenten met 10 zijn verminderd, dat dit uitmuntend gewerkt heeft en kon zich niet voorstellen dat de Raad nu de voorkeur zal geven aan de vermindering van den hooldelijken omslag. De Voorzitter zegt dat verleden jaar er reeds op is gewezen, dat zoo mogelijk dit jaar de hoofdelijke omslag zou worden verlaagd; daarbij komt nog dat een verlaging van opcenten volgens zijn meening minder gevoeld wordt dan vermindering hoofdelijken omslag. De heeren Biersteker, Paarlberg en Keijser en anderen scharen zich aan de zijde van den Voorzitter. De heer Nobel wijst er nog op, dat bij opcenten de verlaging gaat Di over 500, en dat die meerdere kunnen •1 profiteeren ten koste van de hoogst aan- 1 geslagenen in den hoofdelijken omslag. aai De heer Kruijer wijst er nog op dat 20 opcenten al laag is, waarop de heer Nobel antwoordt, dat hij niet beweerd heeft dat de opc. hoog zijn, maar dat hoofdelijke omslag een meer billijke belasting is dan opc., ook omdat de personeele belasting geen rekening houdt met de draagkracht van den belastingschuldige. Nog voegt hij er aan toe, dat in de prov. Noordholland 25 gemeenten zijn waar geen opcenten geheven worden, en dat in 20 daarvan de i zou hoofdelijke omslag per hoofd hooger is I can(j dan in de Zijpe. Het voorstel wordt ,1 verworpen met 7 tegen 2 stemmen, die ecta yan (je jieeren Waiboer en Nobel, en j5®9" daarop de begrooting aangenomen tot een den bedrag van f 31908.75 met 9 tegen 1 stem. S. V De heer Nobel stemde tegen. tV00 Bij de rondvraag vestigt de heer Beuse- heeft kom de aandacht er op, dat het wensche- lijk is dat tijdens de kennis aan het Zand de rijtuigen niet harder dan stapvoets -rj mogen rijden, om ongelukken te voor- Y f komen. De Voorzitter belooft maatrege len te zullen nemen. Daarna sluit hij de vergadering. Wieringer waard. Gemeente- D( raad. Vergadering van Dinsdag 6 eenic°ctober- c Afwezig met kennisgeving de heer Jb. a. s. zijp. Verki a lez'nS en goedkeuring der notulen, t deelt Voorz. mede, dat de collecte voor <10 1'het Metalen Kruis in de gemeente f 52.95 Geneh"ft opgebracht. L 4> De wederwaardigheden van Kapitein Fieramosca. eil VO Verwonderd, nieuwsgierig en tuk op een grapje, verzekerde hij haar gaarne te verge- 06n ilEellen. de Ht wensehte u alleen buiten het bereik Sder scherpe ooren van dien ouden advocaat te brengen," zeide mevrouw Walford. u Ik wed, dat hij daar tot morgen ochtend /ïtaat af te dingen. Zonder twijfel vindt gij „het vreemd dat ik u thans aanspreek op neeQj vergete,- maar niets Ik maar d^j u terstond de reden zeggen hunne sflc heb u vroeger twee keer gezien. Eens, sen oogeublik op een bal tetoen nijn zwager daar zijné tenten opgeslagen ™d; en de tweede keer, gisteren, in het Jampiello Nuovö. Hij herinnerde het zich nu. Ky was de dame van het balkon. „Ik weet heel goed waarom gij daar altijd ondscbarrelt," vervolgde zij lachende. „Ik icb een of twee kennissen, die Cecilia en laar moeder en ook dien onuitstaaubaren uden Biagio kennen. Ik zou u zoo gaarne jelpen, als u het mij ten minste toestond." Het baar toestaan Fieramosca was eerst 'JSlelijk vooprofceloos van geluk. Maar hij kreeg de te Nieuw#» welf'ra terug, eu stortte zijn dank uit. 'Bt in aangezien mevrouw Walford schik had „Mijn zwager is nu juist te met lijue zuster, die niet wel geweest is, weet u. inluis zou ik u eenige dagen geleden bij ij geïntroduceerd hebben. Ik wachtte slechts Kiezers en niet Kiezers !.W9» jaar 1892, in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 12198.03. Het batig saldo 1891 als iste post op de inkomsten bedraagt f 507.17. Aan opcenten op 's Rijks directe belastingen j trekt de gemeenteopc. op gebouwd f 703.46, op ongebouwd f 610.74 en op 1 personeel f 1x36.60. De hoofdelijke omslag werd vastgesteld op f 3300, de belasting op de honden op f 175, en het vergunningsrecht op f 122.50. De begrooting voor het Burgerlijk Arm bestuur werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 2301. De ontvangsten werden verkregen door: batig saldo 1891 f 200, bijzondere inkomsten f 1 en subsidie der gemeente f 2100. Tegelijk werd door den Raad het besluit genomen te zullen beschikken over de door j het Rijk uit te keeren restitutien. Daarop kwam aan de orde de behandeling j van het ontwerp-politieverordening. In verband met eenige door den heer J. L. T. Groneman voorgestelde wijzigingen, werd de politie-verordening volgens het ontwerp vastgesteld. Ten slotte werd door den Voorz. nog medegedeeld dat het jaarverslag 1891 was ingekomen van de Maatschappij' van Wel dadigheid, benevens dankbetuiging voor de ten behoeve dier M. gehouden collecte. Heer-Hugowaard. De „Staatscou rant" van 8 dezer bevat de bij Kon. besl. van 29 Augustus goedgekeurde sta tuten van de te Amsterdam gevestigde naamlooze vennootschap stoomzuivelfabriek „de Globe" alhier. Tot directeuren zijn voor de eerste maal benoemd de heeren M. J. van Lier, consulent voor zuivelbereiding te Amsterdam, C. Swager Jz., landbouwer te Heerhugowaard en rar. J. C. Boas, advo caat en procureur te Amsterdam. Het ka pitaal der vennootschap is vastgesteld op f 40.000. Heer-Hogowaard. De Gemeente raad heeft met algemeene stemmen besloten, eene nieuwe dokterswoning te bouwen. Koedijk. Bij gelegenheid van zijn zilveren huwelijksfeest ontving de heer J. Nottelman, onderwijzer alhier, zoowel van zijne tegenwoordige als vroegere leerlingen vele stoffelijke bewijzen van belangstelling. Bijna overal in het dorp wapperde te zij ner eer de driekleur. Nieuwe Niedorp. Alhier betreurt men algemeen het vertrek van den genees heer G. Swartsenburg, die zich dezer dagen als gemeente-geneesheer naar Vlieland begeeft. -Gedurende ruim 22 jaren mocht men zich verheugen in het bezit van dezen kundigen, bedaarden en menschlievenden man, die steeds zijn beste krachten wijdde aan allen, die zijne hulp noodig hadden. Als blijk van waardeering werd hem als gedachtenis een fraaie boekenkast aange boden. Het huis, dat tot dusver door den heer Swartsenburg bewoond werd, is door het gemeentebestuur aangekocht. Heiloo. Het telegraafkantoor aan het station der Holl. Spoorwegmaatschappij alhier zal, te rekenen van den 15 dezer, met een dagelijkschen dienst, van 8 uren voor- tot 1 uur namiddags en van 3 tot 8 uren namiddags, open zijn voor de aan bieding van telegramman en tevens voor de aflevering van tijdingen, welke van de aan wijziging „Station restant" zijn voorzien. Zuidscharwoude. Jl. Woensdag had de uitgeschreven kolf- en biljartwedstrijd plaats bij mej. wed. Kraakman alhier. Aan den kolfwedstrijd namen 12 personen deel en was dit getal niet groot, de wed strijd was er niet minder om, want de rechte mannen waren op het appél. Na een vinnigen kampstrijd verwierf de heer N. Pronk van Oudkarspel den prijs met 130 punten, de ie premie de heer W. Kraak man met 118 punten en de 2e premie de heer P. de Geus met 115 punten, beiden van Zuidscharwoude. Voor den biljart wed de, de ie premie de heer N. Pronk, Oud karspel en de 2 e premie de heer P. Kraak man, Zuidscharwoude. Prijzen en premién bestonden in contanten. Haarlem. Alhier is, na eene korte ongesteldheid^ op nog jeudigen leeftijd overleden Theod. M. Tromp, tijdens de annexatie van de Transvaal secretaris van President Burgers. Behalve zijne „Her inneringen aan Zuid-Afrika", schreef hij menige novelle en essay, meestal betrekking hebbende op zijn herinneringen aan Zuid- Afrika. Zijn stijl was los, geestig en opge wekt en ook het opkomend geslacht waardeerde de avontuurlijke jongensboeken, waarvan hij er verscheidene schreef. op zijne terugkomst eu nu heeft het toeval iemand in zijne plaats gezonden. Dit schijnt me een goed voorteeken. Kom mij morgen ochtend bezoeken en laten wij dan over uwe omstandigheden spreken. Neen, geen dank, ten minste nog niet. Goeden nacht!" En met een warme handdruk, dien Don Giacomo wel degelijk op nerkte, scheiden ze. III. Het is onnoodig te zeggen, dat Fieramos ca den volgenden morgen zich in Mevr.Wal- fords salon bevond. Zij ontving hem met eene bekoorlijke vriendelijkheid, die haar eigen scheen te zijn, en zij vertelde hem, dat ze een gedeelte van den nacht bezig was ge weest met de middelen te beramen om hem te helpen. „Ik heb over een middel gedacht, om me zelf bij signora Maria te introduceeren," zeide zij, „en ik denk, dat ik met een wei- nigje geduld het wel zoover zal sturen, dat Cecilia hier nu en dan bij mij mag komen. Gij kunt elkander af en toe hier ontmoeten eu zij zal dan telkens nieuwen moed vergaren om den strijd tehuis vol te houden. Ik ben bang, dat we wel een beetje slinks te werk gaan," voegde de jonge weduwe er lachend bij, „maar ter wille van de liefde is alles ge oorloofd en het zou verschrikkelijk zijn, als dat lieve kind gedwongen werd, dien afschuwelijken ouden man te trouwen." De arme Fieramosca zuchtte. „Het plan zou uitstekend kunnen werken, lieve mevrouw maar helaas de tijd dringthet huwelijk is op de volgende week vastgesteld." Mevrouw Walford sloeg hare blanke hand jes wanhopig ineen. Zij wist niet, dat de zaken zóó stonden. „En is er nu niemanddie zulk een schan Marino en Leger. De luit. ter zee lste kl. A. H. Hoekwater, belast met hel bevel over Hr. Ms. stoom- kanonneerboot „Das", wordt met den 17 dezer eervol van dat bevel ontheven en weder tijdelijk in commissie gesteld te 's Gravenhage voor werkzaamheden ten dienste van de militaire hydrographie, terwijl de luit. ter zee 2de kl. A. J. M. A. ridder Van der Does de Bije, gedetacheerd aan boord van genoem de sloomkanonneerboot, met gelijken datum wordt op non-activiteit gesteld. Bij Kon. besluit is de adelborst lste kl. J. M. van Wickevoort Crommelin bevorderd tot luit. ter zee 2de kl. De adelborst lste kl. M. K. Medenbach is met 9 dezer geplaatst in de rol van Hr. Ms. korvet „Nautilus". De bij het 2de reg. vest.-art. benoemde majoor J. J. Schluiter wordt belast met het bevel over de compagniën te Naarden. Onderwijs en Examens. De dames F. Felkers, alhier, F. van Twisk, te Aartswoud eu J. M. Smit, te Enk huizen en de heer C. de Liefde, te Hens broek, hebben te Amsterdam met gunstig gevolg examen afgelegd voor de akte van bekwaam heid tot het geven van onderwijs iu de vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek. Voor de vacante betrekking van onder wijzeres aan de openbare lagere school te Oudkarspel, salaris f 500, hebben zich slechts drie sollicitanten aangemeld. Landbouw en Veeteelt. Het vervoer van rundvee en jonge paarden van Ameland en Terschelling naar de Friesche kust i3 tegenwoordig in vollen gang. Door den slappen handel zijn de prijzen van het rundvee zeer laag. Dit is wel ongelukkig voor de eilanders, daar de aanfok van vee, vooral op Ameland, de hoofdbron is van bestaan.- Voor de veulens worden naar ver houding minder lage prijzen besomd deze zijn steeds zeer gewild en worden dientenge volge goed betaald. Rechtszaken. Arrondissements-rechtbank te Alkmaar. Zitting van Dinsdag 6 Oct. S. v. W., te Alkmaar, mishandeling, 8 dagen gev. G. K., te Alkmaar, wederapannigheid, 1 week gev. W. B. en W. B., te Alkmaar, wederspan- nigheid, ieder 2 weken gev. J. v. W., te Helder, wederspannigheid, 1 week gev. J. B., te Haringkarspel, mishandeling, f 25 boete, subs. 10 dagen hecht. J. d. G. en S. 8., te Helder, schennis der eerbaarheid, ieder 3 dagen gev. F. S. G. H., te Helder, beleediging, f 20 boete, subs. 8 dagen hecht. J. D., te Grootebroek, mishandeling, 3 weken gev. P. B., te Hoorn, verstoring eener vergade ring, f 15 boete, subs. 12 dagen hecht. Tevens werden 6 bedelaars tot verschillende straffen veoordeeld. vraagt mevr. BUUNAUKEK. te Scliaeen, rarmi.n«vn«..C\ - 'v^uuiiman». digt in een heftig artikel de Italiaanscbe regeering van oogluiking jegens het Ro- meinsche gepeupel, dat bij de laatste onge regeldheden ook Oostenrijksche, Duitsche, Nederlandsche, Fransche en Spaansche onderdanen heeft mishandeld. Het blad verlangt, dat de betrokken regeeringen vol doening vorderen. De laatste voorvallen, zegt het blad, hebben bewezen dat een samenwonen van den Paus en de Itali- aansche regeering te Rome onmogelijk is het eenige middel om onberekenbare gevaren te voorkomen, zou zijn dat Florence de hoofdstad van Italië werd. Frankrijk. Aan het feestmaal te Marseille, door den gemeenteraad gegeven, nam ook de heer Buis, burgemeester van Brussel, deel. Hij hield eene lange vaderlandslievende rede, waarin hij ver klaarde gemachtigd te zijn het bestaan van een geheim verdrag tusschen Duitsch- land en Belgie ten stelligste te ontkennen. Hij zeide, dat de geruchten, die door een zeker gedeelte der Fransche pers daarom trent verspreid waren, allen grond misten. Het gemeentebestuur bood gisterenavond den heer Buis een diner aan. De burge meester van Marseille betuigde, namens zijne gemeente, zijn dank aan den heer Buis voor de |)Donderdag door hem gesproken woorden, die een diepen indruk in Frankrijk en daar buiten hadden gemaakt. Dit was te meer het geval, omdat de heer Buis met de bijna officieele zending kwam, om van de vriendschappe lijke gevoelens der Belgische natie getui genis af te leggen. Hij bracht daarna een dronk uit op den Koning der Belgen. De heer Buis antwoordde, dat deze dronk voor hem de beteekenis had dat zijne afgelegde verklaringen naar waarde werden geschathij betuigde overigens dat de vervulling zijner taak hem gemak kelijk was gevallen en stelde ten slotte een dronk in op den heer Sadi-Carnot. Deze rede van den heer Buis werd be groet met den kreetLeve België Engeland. De Russische leening te Londen wordt met onverschilligheid ont vangen, en er wordt bijna niet ingeschreven. Het agio is of 1, maar geheel nominaal. Een telegram uit Brighton meldt, dat thans is bepaald, dat Parnell met bijzondere praal zal worden begraven. Het gerucht, dat Parnell zich door mid del van vergif zou gedood hebben, vindt over het algemeen weinig geloof. Het ge neeskundig blad „The Lancet," betoogt dat de buitengewone verschijnselen, die op het lijk zijn waargenomen, nog niet door vergiftiging behoeven veroorzaakt te zijn. Ook het verslag der geneeskundigen spreekt van natuurlijke oorzaken. Bij een interview verklaarde kapitein O'Shea, dat volgens zijn overtuiging de staatkundige toestand door Parnell's dood geheel gewijzigd is. Een samensmelten van de verschillende onderdeelen der partij hield hij voor onmo gelijk. Hij zeide, dat Mac Carthy alleen in naam het hoofd is, en dat Healy de eenige geschikte leader zou zijn, indien niet de kern van het volk een afkeer van hem had. Parnell noemde hij de han digste staatsman, die denkbaar was, daar hij op meesterlijke wijze een andermans denkbeelden wist te verwerken en uit te voeren. Oostenrijk. Jl. Woensdagavond hadden te Budapest betoogingen plaats. Troepen studenten verzamelden zich voor de bureaux van het Hongaarsche blad „Hirlap", waarvan de verkoop op straat onlangs is verboden. De manifestanten schreeuwden Weg met Barras. Voor het huis van den minister vonden eveneens betoogingen plaats. Een later bericht meldt: De betooging der studenten tegen Barras werd gisteren herhaald. De be- daal kan voorkomen „Niemand, nu Enrico er niet is." „En kan die niet komen?" vroeg mevrouw Walford, die het klaarblijkelijk niet noodig vond te informeeren, wie Enrico mocht wezen. Fieramosca legde haar uit, hoe de zaken stonden. „Naar de roovers-districten riep zijne toehoordster met ingehouden adem. „Is dat geen gevaarlijke tocht in deze tijden „Wel 1 het is juist wat een militair be geert," antwoordde de officier, die zich een weinig over deze vraag verwonderde. Zij antwoordde hem niet dadelijk, dus voegde hij er zwaarmoedig bij „Ik wou, dat ik ook in dé rooversdistrictei. was." „U en signor Enrico Renier zijt hij den zelfden tok van dienst en toch bij verschil lende corpsen geplaatst. Hoe komt het, dat gij zulke intieme vrienden zijt vroeg me vrouw Walford. Hij keek haar weder eenigszins verwonderd aan. „Vertelde ik u, dat wij zoo intiem waren „Ik dachtik had het gehoord ik meende, ik verbeeld mij, dat gij dit gezegd hadt," antwoordde zij met eene hoogroode kleur, schrikkende over hare kleine vergissing. „Gij hebt dan de waarheid geraden," ant woordde Fieramosca met vuur. „Wij waren als broeders op de militaire school te Pied- mont, waar Enrico naar toegezonden was, omdat hij soldaat wensehte te worden en geen lust had bij de Oostenrijkers dienst te nemen. Hij is een flinke, knappe jongen, die het ver zal brengen, geloof ik." „Maar is hij niet erg arm vroeg dc dame met iets in haar stem, dat naar medelijden zweemde, ofwas er soms een ander ge- gedrcvën en eenige inhechtenisnemingen hadder. plaats. Er is te Weenen een fabriek van valsche bankbiljetten ontdekt. Een groot aantal dier biljetten is in beslag genomen, maar vele hebben reeds hun weg naar het buitenland gevonden. De misdadigers zijn in hechtenis. Italië. Bij de ontvangst der pelgrims merkte de Paus verleden Zondag een werkman op, die het kruis van het Legioen van Eer, de medaille voor militaire ver diensten en de Tonkin-medaille droeg. De Paus riep den man tot zich, nam van de borst van den heer Harmei Jr., een der leiders van den stoet, het Kruis van den H. Gregorius en hechtte het op de borst van den werkman vast. De Paus zegende daarna de pelgrims, er bijvoegende dat deze zegening zich over alle Franschcn uitstrekte. Chili. De gezant der Unie deelde aan de „Junta" mede, dat de Unie de diplomatieke betrekkingen zal afbreken, zoo de „Junta" in haar houding geen wijzi ging brengt. De gezant is voornemens de vluchtelingen, die zich onder zijn hoede hebben gesteld, op een Amerikaanschen kruiser naar Baltimore te doen brengen. Het Engelsche oorlogsschip „Espiegle," dat de zilver-staven voor Balmaceda naar Montevideo vervoerde, is jl. Woensdag te Plymouth aangekomen. Sandwichs-eilanden. Volgens te San Francisco ontvangen berichten, lag Koningin Liliuo-kalani op sterven en was ook de Konin gin-Weduwe hoogst gevaarlijk ziek. Er heerschte voorts de grootste opgewonden heid in verband met de aanstaande ver kiezingen. De toenemende invloed der Amerikanen veroorzaakt verbittering onder de Engelschen. Gemengd nieuws. Anna Paulowna, 9 Oct. Jl. Woens dagavond brak een feilen brand uit in de boerenbehuizing van K. de Groot, aan de Middenvliet alhier. In korten tijd was alles een prooi der vlammen. Waarschijn lijk is de brand ontstaan dooi hooibroei. Te Alkmaar werd jl. Donderdagnacht te 4 uren door een voorbijganger brand ontdekt in een huis, dat bewoond werd door een handelaar in vodden, enz., op de „Laat.*' Hij wekte de bewoners, die nog intijds hunne kinderen bij de buren brachten. Door het flink optreden der brandweer „Burgerplicht" was men het gevaar spoedig meester. Een gedeelte van het dak en den zolder, alsmede een partij vod den, zijn een prooi der vlammen geworden. De oorzaak van den brand is niet bekend. Alles was verzekerd. De heer Ooms, die jl. Zondag in den internationalen wedstrijd in skiffs om het championaat van Frankrijk de zege behaalde en jl. Donderdagavond te Amster dam terugkwam, is daar op waardige wijze, niet alleen door de leden zijner Club „Neptunus", maar ook door die van alle aldaar bestaande roei- en zeilverenigingen ontvangen en gehuldigd. De rechtbank te Amsterdam heeft gisteren uitspraak gedaan in het geding van den kapitein-plaatselijk-adjudant Keij ser, tegen den gepensionneerden kapitein intendant, burgemeeester van Pannerden, M. de Ras. Zij achtte de eenvoudige beleediging in geschrifte door den heer De Ras kapitein Keijser aangedaan, wettig en overtuigend bewezen en veroordeelde den beklaagde overeenkomstig den eisch van het O. M. tot eene geldboete van f25. De Haagsche kantonrechter heeft in een vonnis verbindende kracht ontzegd aan het Koninklijk Besluit van 9 Juni 1891, krachtens hetwelk eenige personen, die zonder plaatsbiljet aan het contrólehek van voel in het spel „Ja," stemde Fieramosca toe, ja, dat is ongelukkig genoeg de waarheid. De meeste Itnliaansche officieren waren arm." Hij zelf, ofschoon verre van rijk, had toch nog iets behalve zijn tractement. Maar hij was eene uitzondering en raak had hij medelijden met zijne kameraden. Enrico's vader was een patriot, die alles voor zijn land opgeof ferd had. Mevrouw Walford drukte hare bewonde ring en haar medelijden uit en terwijl zij van kleur verschoot zeide zij „Ik stel zooveel belang inin die patriotten. Toe, ver telt u er mij eens wat meer van." Onze held was, wij kunnen het gerust zeggen, gewoonlijk dadelijk bereid om over zijn vriend te praten. Maar nu wilde hij I liever over niemand anders dan over de zuster j van zijn vriend spreken. Niettegenstaande dit, gaf hij gehoor aan wat hij beschouwde als eene edelmoedige j opwelling der jonge weduwe en sprak met vuur over een tijdperk der geschiedenis van '48, waarin Enrico's vader een hoofdrol ge speeld had. j Mevrouw Walford luisterde eerst met ge spannen aandachteen oogenblik later zat zij in diep gepeins verzonken. Ten einde haar weder op het punt hunner besprekingen terug te brengen en haar aan zijne eigene aangelegenheden te herinneren, eindigde hij met de licht verklaarbare vraag „Kan het u uu verwonderen, dat ik verlang met de j dochter van zulk een man te trouwen „De dochter zeide de dame uit haar 1 soes ontwakende. „U meentde zuster 1 Fieramosca zuchtte. „Ik sprak over Enrico's vader", zeide hij. O, ja, dat is waar ook, neem me niet kwalijk, ik dacht dat Over wien of waarovef mevrouw Walford gedacht had, kwam niet aan den dag. Waar schijnlijk had zij het bij nader inzien ook niet willen zeggen. In ieder geval had zij er de gelegenheid niet toe, want op dit oogenblik ging de deur open en stapte Don Giacomo binnen. Fieramosca kende hem nietmaar hij kende Fieramosca wel en zijne oogen vonkelden, toen hij hem hier aantrof. Hij kwam met mevrouw Walford over den aankoop van een huis spreken, weshalve de officier opstond en vertrok. „Ik moet u morgen weer spreken," zeide de weduwe zacht maar dringend. „Verlies den moed niet. Wij zullen er wel iets op vinden. Hoe moeielijker taak, des te meer span ik er mij voor in." De volgende namiddag zei Signora Maria als ter loops tegen hare dochter„Ik had het altijd wel gedacht dat die mooie vriend van Enrico hier niet voor niets zoo heen en weer zwierf." Cecilia kreeg eén hoogroode kleur. Had tante Teresa soms verklikt, dat hij haar op haar jaardag bloemen gezonden had dacht zij. Een pijnlijk oogenblik verliep, terwijl de Signora Maria klaarblijkelijk in haar werk verdiept scheen. Zij stak een paar spelden in haren mond en zeide toen„Hij gaat met de rijke weduwe van den overkant trou wen." „Dat is niet waar!" riep Cecilia harts tochtelijk uit, terwijl verbazing en smart haar dit snel uitgeflapte antwoord ontlokten. (Wordt vervolgd.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2