1 uOaiciiiu urnen lus&cucu uc uccici J. F. Mirandolle en J. Wijn. Egmond aan Zee. Alhier zijn weder proeven genomen met het hier aanwezige vuurpijltoestel, gebruikt wordende om lijnen over te brengen aan boord van in nood zijnde schepen. De drie afgeschoten pijlen hebben uitmuntend voldaan, terwijl het tevens gebleken is, dat de vuurpijlrichter ten volle voor die taak berekend is. De afstand, welke door de Engelsche vuurpijl bereikt is, bedroeg 450 ellen, welke den geheelen voorraad lijn met zich meenam. De afstand van de beide Hollandsche pijlen bedroeg ongeveer 400 ellen. Hoorn. De Gemeenteraad heeft jl. Vrijdag den afgetreden Burgemeester, den heer rar. W. K. Baron van Dedem, mi nister van Koloniën, een afscheidsdiner aangeboden. l Mirlm en L g e r. Blijkens een bij het Dep. van Marine ontvangen bericht is de divisie, bestaande uit Hr. Ms. stoomschepen „Johan Willem Friso", „Koningin Emma der Nederlanden" en „Van Galen", onder bevel van den kapt. ter zee K. A. Stakman Bosse, in den avond van 11 dezer Dungeness gepasseerd. De „Staatscourant" bevat een extract uit het reisrapport van Hr. Ms. stoomschoener „Dolfijn," belast met het politietoezicht op de visscherij in de Noordzee, gedurende een kruistocht van en met 14 tot 2G Sept. 1891. Een detachement vesting-artillerie vertrok jl. Zaterdagmorgen uit 's Gravenhage naar hier, om aaa de oefeningen deel te nemen. Naar men verneemt, heeft de off. van adm. lste kl. W. E. M. jl. Zaterdag, nadat zijn vonnis hem aan boord van het wachtschip alhier is bekend gemaakt, een verzoek om gratie bij H. M. de Koningin-Begentes inge diend. De miliciens, die dienen op de in 't Zuiderfrontiermauoeuvreerende oorlogsschepen, keeren 15 dezer naar Hr. Ms. fregat „Evertsen" alhier terug. De luit. ter zee 2de kl. A. van den Driessen Mareeuw is op non-activiteit gesteld en op 1 Hr. Ms. rammouitor 2de kl. „Panter" ver vangen door den luit. ter zee 2de kl. A. C. Dunlop. De wintercursus van de opleiding van bootsmansleerlingen aan boord van Hr. Ms. instructiekorvet „Nautilus", te Hellevoetsluis, vangt 16 dezer aan met 122 leerlingen. De mach. 3de kl. A. Herweijer is geplaatst op Hr. Ms. stoomschoener „Dolfijn". 1 Jl. Zaterdag vertrok de off.-mach. lste kl. A. J. Over de Linden van Hellevoetsluis T naar Dartmouth, voor het keuren van een 20U 'atoomketel en eene machine voor een stoom- canc ^P- beds De kadets van de Kon. Milit. Academie, Best die nu eerst tot luitenant zijn aangesteld, den 1 zijn ingedeeld als volgtSixma Baron van S. V Heemstra bij het lste reg. huzaren te Deven- gVoi ter» ViJn en Kntach Lojenga bij het 8de heeft Te?' veat-*art- Gorkum en Witsen Elias -bij het 4de reg. vest.-art. alhier. Van de 5 'kadets, die, ofschoon aan het eind-examen 'voldaan hebbende, niet tot luitenant waren Vr aangesteld, is er dus nu nog één op de Academie. De heer Jhr. C. Bappard, met 1 Nov. a. s. benoemd tot adsp.-ingenieur der Marine, wordt geplaatst bij's Rijkswerf te Amsterdam. eeni'1 ^an Universiteit te Amsterdam is be- 1 vorderd tot dokter in de geneeskunde, de a. S. ;heer J. A. Fortengen, arts, off. van gez. Verk kh bij de zeemacht, geb. te Arasterdam, j rp«°p proefschrift: „Bijdrage tot de kennis van 0-6 -^jSarcome Cutis*. Genc^, j 6) De wederwaardigheden van Kapitein Fieramosca. Signora Maria was gewoon zulk een stijf- ÖIl VC koppige tegenspraak onmiddellijk den kop in een ]$e drukken maar deze keer zeide zij niets n Tenders dan „Geloof je het niet Waar de xl1 om nietP" S<? Ja, waarom nietP Cecilia zweeg, terwijl Allerlei gedachten haar brein doorkruisten naar hart hoorbaar klopte. 0 „Ik geloof, dat het waar moet wezen," op well£fenr°'pde baar moeder, „omdat Don Giacomo maar mÜ oezeSf' beeft er. hij is, zooals je weet, hunne altijd bij die Engelsche vrouw. Fieramosca «s iederen dag minstens vier uur, liefst heel 'dleen, bij haar. En een avond of wat geleden, 5— laat me eens kijken, wanneer was het ook -veer o, ja, toen je jarig was, ontmoette Ijpp-iij baar waarschijnlijk volgens afspraak bij het Trahetto daarginds, toen zij haar gondel terliet en ging met haar naar huis." Signora Maria nam nu de spelden uit haar en stak ze aan het goed, waar ze mee wasen even kalm en koelbloedig loorboorde zij met ieder woord, dat zij over ieze zaak sprak, het trillende hart harer jochter. Cecilia hield zich echter goed en Mpeltjk vo(|arstte niet in luide weeklachten uit maar r l, --1ui3uc met 111 mme ivccnuuuicii uil maar r-%6 Nieuweben de overblijfselen van haar geluk haar f1"8 npnyntvielen, had zij een onbestemd gevoel van joc JAuyi«erbazing, dat iedereen zoo kalm kon blijven, jiei Prijs Er weid aan de deur gescheld het kleine dubbe!,e'®je deed °Pen en '£W0m spoedig terug met 1 e boodschap dat eene „voorname dame" riet vroeg. 1 „Ik geloof, dat ik mezelf niet behoef voor stellen," zeide mevrouw Walford met een ungcirmiTi m geiieesKuntn^onaerzoeK1 onder worpen, om te doen ouderzoeken of zij al dan niet geschikt zijn voor den dienst te velde. Opgave van geplaatste, overgeplaatste en op non-activiteit gestelde officieren Luit. ter zee lste kl., lste off., G. J. Sluyterman, van ramschip „Buffel", op mo nitor „Panter", als lste off., luit. ter zee 2de kl. H. C. A. Schliiter, van id., op non- actief., id. C. C. Zegers Rijser, van id., op id., id. C. Kastelijn, van id., op id., off. van gez. lste kl. J. Yan der Kolk, van id., op ramschip „Guinea", off. van adm. 2de kl. W.F. Van Grasstek, van id., op non-actief., luit. ter zee lste kl.,„lste off., J. C. Cramer, van rammonitor „Draak", op id., luit. ter zee 2de kl. G. R. Van Nauta Lemke, van id. op id., id. G. K. graaf Van Hogendorp, van id. op monitor „Panter", id. G. A. Rietberg, van id. op korvet „Nautilus", off. van gez. lste kl. dr. H. G. Ringeling, van id. op non-aotief., off. van administratie 2de kl. A. M. Post Uiterweer, van id. op id., luit. ter zee lste kl., lste officier, C. A. De Brauw, van monitor „Panter" op id., luit. ter zee 2de kl. L. E. Ter Haar, van id. op id., off. van gez. lste kl. J. Bijl, van ram schip „Guinea" op id., luit. ter zee 2de kl. P. L'Honoré Naber, van korvet „Nautilus" op id., luit. ter zee lste kl. W. M. J. Visser, vau rol wachtschip alhier en belast met bevel over stoomkanonneerbootwHeimdall" eervol ontheven van het bevel en op uon- actief, luit. ter zee 2de kl. P. Swaters van Schaumburg, van rol wachtschip alhier en gedet. aan boord atoomkanonneerboot „Heim- dall" detacheering aan boord van die boot inge trokken,luit. ter zee lste kl. W. H. Souman, van rol wachtschip alhier en belast met bevel over stoomkanonneerboot „Braga", eervol ont heven van het bevel en op non-actief, luit. ter zee 2 kl. J. F. Nijland, van rol wachtschip alhier en gedetacheerd aan boord stoomka nonneerboot „Braga", op non-actief, luit. ter zee lste kl. C. J. G. de Booy, van rol wachtschip alhier en belast met bevel over stoomkanonneerboot „Balder", eervol ont heven van het bevel en op non-actief, luit. ter zee 2de kl. A. J. Kleyneuberg, van rol wachtschip alhier en gedetacheerd aan boord stoomkanonneerboot „Balder*, op non-actief, luit. ter zee lste kl. D. A. Mensert, van rol wachtschip Hellevoetsluis en belast met bevel stoomkanonneerboot „Hydra", eervol ont heven van het bevel en op non-actief, luit, ter zee 2de kl. S. F. Nolst Trenité, van rol wachtschip Hellevoetsluis en gedetacheerd aan boord stoomkanonneerboot „Hydra", detacheering aan boord van dieboot inge trokken, id., W. De Ruyter van Steveninck, van wachtschip alhier, op non-actief., id., N. C. Beynen, van wachtschip Hellevoetaluis op id., allen met 34 Oct.off. van gez. lste kl. dr. H. G. Ringeling, van non-actief (is tot 24 Oct. 1891 geplaatst aan boord ramschip „Buffel"), op „Admiraal Van Was- senaer", en tevens belast met het beheer van en werkzaamheden in het bacteriologisch laboratorium op 's Rijks werf te Amsterdam, onder toezicht van den drigeerenden off. van gez. aldaar, id. G. Poolman, van „Admiraal van Wassenaer", op non-actief., id. J. R. Berghuis, van wachtschip Amsterdam op id., id. dr. W. Schutte, van rol wachtschip Amsterdam en belast met de waarneming van den geneeskundigen dienst bij 's Rijks werf en het bat. mariniers aldaar, op ontberen van dien dienst en geplautst aan boord van Hr. Ms. wachtschip voornoemd, id. dr. J. W. Blanken, van non-actief., op rol wachtschip Amsterdam en belast met de waarneming van den geneeskundigen dienst bij 's Rijks werf en het bat. mariniers aldaar, allen met 1 November. Departement van Marine in Oost-Indië. BenoemdTot lste stuurman bij de Gouvernements-Marine, de ambt. op non.-act. J. Molenaar. OvergeplaatstVan Hr. Ms. schroefst. lste kl. „Atjeh", naar Hr. Ms. raratorensch. et openbaar verkoopen, ramtorênsch.'7/ïv.ömng der Nederlanden", naar Hr. Ms. ramtorensch. „Prins Hendrik der Nederlanden", de lste luit. der Mariniers W. G. Vennekool van Hr. Ms. ramtorenscbip „Prins Hendrik der Nederlanden", naar Hr. Ms. „Gedeh", dc 1ste luit. der Mariniere J. C. Schraver van Hr. Ms. korvet „Gedeh", naar Hr. Ms. schroefstoorasch. lste kl. „Atjeh", de lste luit. der Mariniers J. C. Copius Peereboora van „Koning der Nederl." naar „Gedeh", de luit. ter zee 2e kl. jhr. H. L. Wichersvan „Macasser" naar „Ko ning der Nederl." onder eervolle o*th. van de betr. van oudste off. aan boord „Macas ser" en opgedragen bet bevel over „Satelliet," de luit. ter zee 2e kl. C. Temminck Groll van „Prins Hendrik der Nederl." naar „Mac- casser" als oudste off., de luit. ter zee 2de kl. K. J. Karseboom van „Padang" naar „Prins Hendrik der „Nederl.," de luit. ter zee 2e kl. C. H. de Lussanet de la Sablo- nièrevan „Atjeh" naar „Padang," op folio van luit. ter zee 2e kl., de adelb. Ie kl. J. Wolterbeek Muller. Ontheven eervol van het bevel over „Sa telliet" en geplaatst op folio van luit. ter zee le kl. aan boord van „Koning der Nederl.," de luit. ter zee 2e kl. W. van Voss. Vergunning verleend om te repatriceren kapt.-luit. ter zee H. vau der Meer. OvergeplaatstVan „Condor" op „Zee meeuw", beiden te Atjeh, de 2de stuurman J. H. llondiu8 van Herwerdenvan „de Zeemeeuw" op „de Couder" de 2de stuur man C. L. J. De Roij van Zuidewijn. glimlachje, terwijl zij beleefd tegen iedereen boog en in het bijzonder vriendelijk tegen Cecilia knikte. Het meisje was opgestaan en stond als een standbeeld zoo stil. Zij wist heel goed, wie de vreemdelinge was. Signora Maria, die volstrekt in geen bui was om visites te ontvangen, was heimelijk verlegen, maar hare Italiaansche wijze van zich voor te doen, hielp haar zonder bezwaar door deze moeielijkheid heen. In plaats van het terugstootend e: „Waaraan ben ik de eer van uw bezoek verschuldigd heette zij me vrouw Walford van harte welkom en deed alsof zij haar haar geheele leven gekend had. „Ik ben zoo vrij u te bezoeken," zeide de weduwe, „omdat ik gehoord heb, dat gij de gelukkige bezitster van eenig ouden kant zijt, waarvan ge u zoudt willen ontdoen, indien gij een willig kooper daarvoor vomlt. Mijn zegsman is Don Giacomo. Heeft hij het goed voor?" „Ja," zeide de Signora, „in zoo verre heeft hij gelijk, dat ik een poo3 geleden er over dacht om den kant weg te doen. Maar nu heb ik bet aan mijne dochter beloofd, die gaat trouwen."„Zoo, waarlijk?" Mevrouw Walford wendde zich tot Cecilia en vroeg baar, „of zij spoedig dacht te trouwen In plaats van deze vraag te beantwoorden, stelde het jonge meisje, dat daar met samen getrokken lippen, bevende en toch zich inhou dende, voor haar stond, eene andere vraag „Kent mevrouw ook kapitein Fieramosca?" Hemelsche goedheid dacbt hare moeder in stilte, is het meisje soms gek geworden om zoo iets te vragen Mevrouw Walford kleurde geweldig. Zij bloosde over de geheime reden van haar bezoek en over de tergende wijze, waarop het meisje haar deze vraag deed. Onderwijs en Examens. Ten voordeele der Kindervoeding aan de Openbare Lagere school te Schapen, geduren de de wintermaanden, zal door den heer Th. Roep met 'de verschillende klassen van zijnen Gymnastiek-Cursus in den loop der maand November eene openbare uitvoering worden gegeven. Jl. Donderdag is de Huisvlijtschool te Barsingerhorn voor de aanstaande winter maanden weder begonnen met 9 leerlingen. Het onderwijs in Handenarbeid, aan een paar kinderen van minvermogenden, wordt als gewoonlijk voor het grootste deel bekostigd door de vereeniging „D. O. G." In de laatst gehouden bestuursvergadering van het „Schoolverbond" te Koedijk werd o. a. de mededceling gedaan, dat in de maand Juli 140, in Augustus 51 en in September 79 schooltijden ongewettigd waren verzuimd, tegen 52, 14 en 35 in dezelfde maanden van 1890. Gelukkig kon er tot opheldering op gewezen worden, dat deze achteruitgang ver oorzaakt werd door een paar leerlingen boven 12 jaar. Landbouw en Veeteelt. In geen jaren was er te Texel in October zooveel gras in de weide als thans. De schapen en koeien hebben nog volop en als regenvlagen het niet verhinderen, kunnen de koeien nog zeer lang in de weide loopen. Het wol vee ziet er uitstekend uit. Korknleuws. Beroepen bij de Herv. gem. te Schellink hout, de heer D. Sypkens, cand. te Goor. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Geref. gem. (doleerende) te Broek op Langen- dijk, door ds. J. J. A. Ploos van Amstel, pred. te Reitsum. Buitenland. België. De burgemeester van Ant werpen, de heer de Wael, heeft op het Raadhuis eene beroerte gekregen. Zijn toestand is zorgelijk. Kapitein Bekker is jl. Zaterdag van Antwerpen naar Zanzibar vertrokken. Hij heeft in last te trachten op de Oostkust van Afrika voor rekening van Antwerpsche handelaren kantoren te vestigen. r' ^UUNAUKER. te Schagen, visschëfs.'Tiaar^de Noordzee vertrokken en den commandant zijn de strengste instructies mede gegeven, om wandaden van Engelsche visschers ten krachtigste tegen te gaan. De stedehouder is bij zijn terugkeer te Straatsburg, namens de Landdagscom missie van Elzas-Lotharingen, begroet door den afgevaardigde Petri, die in zijne bij deze gelegenheid gehouden rede wees op de onverbreekbare banden, welke het rijks- land metjhet rijk verbinden. Hij verklaarde dat het vertrouwen, dat uit de verlichting van den pasdwang bleek, steeds zou gerecht vaardigd worden. De stedehouder antwoordde, dat hij deze gevoelens ter kennis des keizers zou brengen. Engeland. Het stoffelijk overschot van Parnell is jl. Zondag te 7 uur 's morgens te Dublin aangekomen. Een zeer groote menigte wachtte het op. De houding van het volk was zeer eer biedig. De kist werd in een lijkwagen geplaatst en een groote stoet werd gevormd door verscheidene Parnellistische leden van het Lagerhuis, afdeelingen van de Nationale Liga en andere vereenigingen. Zoo trok men naar het Stadhuis; daar werden te 10 uur de deuren geopend cn eene ont zaglijke menigte drong naar binnen. De kist was op eene verhevenheid geplaatst en bedolven onder kransen en bloemen. Onophoudelijk kwamen de extra-treinen aan uit alle streken van Ierland. Het volk kwam van alle kanten aanstroomen naar het Stadhuis, niettegenstaande er voort durend stortbuien vielen. De orde werd geen oogenblik gestoord. Even vóór drieön trok de indrukwekken de optocht, zeker een mijl lang, naar het kerkhof van Glasnevin. De lijkwagen werd door zes paarden getrokken. Daarop volgden de Parnellistische deputatien, vele leden van de Nationale Liga en andere vereenigingen, de gemeentelijke autoriteiten van Dublin, Cork en andere steden en ten slotte verscheidene muziekkorpsen. Langs den geheelen weg had zich eene deel nemende menigte geschaard, uit alle deelen van Ierland saAmgekomen. Eenige anti- Parnellistische deputatien hielden zich op een eerbiedigen afstand. Ook gedurende dezen tocht werd de orde niet verstoord. Over vijven kwam de stoet op het kerkhof aan. De onafzienbare menigte verzamelde zich voor het hek en slechts een oogenblik had er eene onbeduidende rustverstoring plaats. De kist werd ten slotte op eene verhevenheid geplaatst en het volk trok blootshoofds voorbij. Een indrukwekkende lijkdienst, die te zes uur eindigde bij maanlicht. Italië. Koning Humbert heeft den vervaardiger van het pas onthulde stand beeld van Garibaldi het commandeurskruis van de Kroonorde doen toekomen. De Koning verzocht den Franschen gezant aan de Fransche regeering zijn dank over te brengen voor haar deelneming aan de leesten te Nizza, waarin hij een bewijs van sym pathie en van een vreedzame strooming ziet. Turkije. Von der Goltz-pacha heeft een eigenhandigen brief van den Sultan naar Keizer Wilhelm te Berlijn overgebracht. In dit schrijven verklaart de Sultan, dat de verandering van ministerie geen wijziging brengt in de staatkundige richting van Turkije en geeft hij voorts de verzekering van zijne vriendschappelijke gezindheid jegens Duitschland. Keizer Wilhelm zond daarop een telegram, waarin hij zijn dank betuigde en de verzekering gaf van zijne vriendschappelijke gevoelens. Argentv-Republiek. Tengevolge van eene vechtpartij tusschen de politie en eenige toeschouwers in den schouwburg te Rio de Janeiro bij de voorstelling van den 6 dezer, zijn op den 7 dezer onlusten uit gebroken. Patrouilles soldaten trekken „Ja," antwoordde zij„ik ken kapitein Fieramosca zeer goed. Heeft de Signorina soms een boodschap aan hem De blos en nadruk, die zij op hare woorden lei, waren noodlottig. Cecilia had nu zeker heid, dat Don Giacomo de waarheid gesproken had. „Gij kunt hem zeggen," zeide Cecilia, „dat ik heel spoedig ga trouwen en wel met mijne eigene volle toestemming. En als hij aan mijn broeder schrijft, dan hoop ik, dat hij hem dit melden zal." Eensklaps verliet zij met een statigen stap en een marmer wit gezicht de kamer. Mevrouw Walford zat in sprakelooze ver bazing. „Wat bet eekent dit alles vroeg zij zich zelf af. Moest zij de woorden, die zij pas vernomen had, letterlijk opvatten of behelsden zij eene stille waarschuwing, die Fieramosca aan Enrico moest overbrengen Deze kwestie hield haar zoo geheel bezig, dat zij nauwe lijks naar de verwarde verklaringen van Signora Maria luisterde, die zich veront schuldigde met te zeggen, dat „meisjes soms zoo vreemd zijn dat „Cecilia wat opgewon den wasdat „haar huwelijk een groot geluk voor haar was," enz. enz. En daar zij voor zich de zaak niet voldoende kon oplossen, stond zij eindelijk op en vertrok zonder een vijfde gedeelte gedaan en besproken te hebben, van hetgeen zij van plan was geweest. Signora Maria schopte haar dochter een flink standje, zoodra zich daarvoor de gelegen heid aanboodmaar Cecilia was tot hare overgroote verbazing zoo gedwee als een lam. „Zij wist niet wat haar moeder ver langde", zeide zij. „Zij was bereid met Signor Biagio te trouwen, zoo gauw als men burgers en soldaten plaats. Gemengd nieuws. Jl. Donderdagmiddag geraakte de heer C. M., uit Wijdenes, aan den Lagen weg onder Oosterblokker met paard en rijtuig te water, doordien zijn paard over het lemoen sloeg. Het rijtuig was een bakwagen, waarin bij met drie vrouwen plaats had. Gelukkig werden allen gered. Door de politie te Spanbroek is in beslag genomen een valsch gouden tientje, dat het jaartal 1840 droeg. Bij het proefechieten in de duinen bij Bergen sprong 7 dezer een granaat, nog voordat zij den loop van het stuk verlaten had, uit elkander, waardoor het geheele stuk vernield werd. Persoonlijke onge lukken zijn er evenwel niet bij voorgekomen. Door te z waren boven last is den 8 dezer het vrachtschip van schipper Wagen maker, te Opmeer, op de Alkmaardermeer omgeslagen. De opvarenden konden zich niet dan met moeite redden. De rechtbank te 's Gravenhage heeft gisteren Jan Boom, die jl. Maandag terecht stond, beklaagd van moord op zijn zwager M., veroordeeld tot 12 jaren gevangenis straf ter zake van doodslag. Een zeer talrijk publiek was bij de uit spraak tegenwoordig. De beklaagde was, althans oogenschijnlijk, zeer bedaard. Den 7 dezer werden door den knecht van een landbouwer onder Wilp, bij het halen van de paarden uit de weide, in de waterleiding „de Flierte" twee lijken van dames gevonden, die bij onderzoek bleken te zijn de lijken van de twee samenwo nende zusters uit Deventer, oud 66 en 70 jaren, die door verdrinking een einde aan haar leven gemaakt hadden. In den avond van 5 dezer waren de dames op die plaats gezien. Te Someren heeft een jager bij ongeluk een kind mei een schot hagel in de borst 'getroffen. Het kind verkeert in levensgevaar. Jl. Donderdag werd J. W. Karhausen, oud 61 jaar, te Gulpen, vermoord in den kelder zijner woning gevonden. Het lijk droeg aan het hoofd zware wonden. Zijn vrouw, oud 60 jaar, met wie hij in slechte verstandhouding leefde, geeft voor, dat haar man, tijdens zij naar het bosch was om strooisel te zoeken, vermoord is geworden, en dat tevens uit het huis 4 stukken van vijf frank zijn verdwenen, zoodat diefstal als oorzaak der misdaad is te beschouwen. Het onderzoek bracht echter aan het licht, dat vrou w K. haar man met een knuppel heeft doodgeslagen en het lijk in den kelder heeft geworpen. Zij heeft bekend, maar geeft voor uit zeltverdediging te hebben gehandeld. Haar man zou haar met een mes te lijf zijn gegaan, waarop zij een zwaar hout gegrepen en hem de doodelijke wonden toegebracht zou hebben. Een Bruidspaar te Berlijn, beide jonge arme menschen, heeft zich des avonds voor den trouwdag, om financieele redenen te zamen in een bosch opgehangen. Een koopmansdochter te Londen werd door twee jonge mannen ten huwelijk gevraagd. Zij verkoos de een, maar de moeder koos de ander; het arme meisje leed langen tijd zonder dat de liefdesquaestie tot een beslissing kwam. Jl. Donderdag avond heeft zij zich doodgeschoten. Een merkwaardige operatie is, naar men bericht, dezer dagen door een Engel- schen heelmeester verricht. Deze moet name lijk een eenjarig kind, welks hoofdje na de geboorte volstrekt niet was gegroeid en dat gedoemd scheen idioot te blijven, het uitzicht op verstandigeontwikkelinggeopend hebben, door een zeer behendige voor zichtige kunstbewerking, waarbij de hersen- maar wenschen kon. Wat verlangde men nog meer van haar?" I11 dien toestand van ijskoude kalmte bleef zij, terwijl haar bruide gom met zijn geluk bekend gemaakt was geworden en al de toebereidselen voor het huwelijk zoo spoedig mogelijk in orde gebracht werden. Signora Maria kon hare eigene oogen nauwelijks gelooven, maar zij juichte in wendig. En bovendien zette een brief van Enrico de kroon op haar geluk, die meldde, dat zijn regiment, dat reed9 op marsch was, contra-orders ontvangen had en weder opjden terugtocht was. Dientengevolge zou hij wel vier dagen verlof kunnen krijgen en zou hij zijn brief onmiddellijk volgen. „Als hij dus morgen komt, kan het contract overmorgen geteekend worden en dan kan het huwelijk den daaraanvolgenden dag plrats hebben," zeide de moeder. „Zooals u verkiest," antwoordde Cecilia onverschillig. Toen Enrico te huis kwam trok hij een erg verwonderd gezicht toen hij hoorde, dat hij juist bijtjjds gekomen was ora het huwelijk bij te wonen. „Maar Cecilial wat beteekent dat Ga je werkelijk met dien ouden hm I Biagio trouwen „Zooal9 je ziet," zeide het meisje. Haar broeder lei zijne handen liefkozend op hare schouders. „Maar is het nu werke lijk je verlangen mijn lieveling? Spreek nu toch vrij uit voor dat het te laat is. Hare oogen vulden zich bij zijne vriendelijke aanraking en hartelijke belangstelling met tranen. Maar zij sterkte zich in haar tegen woordig martelaarschap en vond er een soort van wreedaardig genoegen in haar eigen smart opzettelijk te vergrooten. Zij wendde haar hoofd van hem af en herhaalde „Als ik je nu zeg, dat ik met hem ga trouwen, waarom is je dat dan niet genoeg „Men zou zeggen als men u zóó hoorde, Enrico dat ik het kind er toe gedwongen had," zeide zijne moeder, die gauw lichtge raakt was. Ten einde zijne attentie van zijne zuster af te trekken en haar in haar eens genomen besluit te versterken, voegde zij er bij „Uw Fieramosca gaat eene rijke Engelsche trouwen, die hier vlak bij woonthier tegenover," zeide zij, terwijl zij het huis met de acasia's aanwees. „Die leelijkert 1 om mij daar niets van te schrijven I" riep Enrico ongeloovig lachende uit. Wie is zij Hoe heet zij „Valfora Valvona Denk je dat ik dien naam uit kan spreken antwoordde Signora Maria. „Weet gij hem, Teresa?" Teresa wist het ook niet. „Maar", zeide zij, „Enrico zal hem zelf wel weten. Want volgens Don Giacomo moet het eene «ude liefde zijn, daar de dame de schoonzuster van Fieramosca's kolonel is." „Wat 1" schreeuwde Enrico uit, eu sloeg op de tafel, dat de kamer er van dreunde. „De heiligen zijn ons genadig 1" riep zijne moeder. „Wordt ge soms ook al krank zinnig „Wat hebt ge ook gezegd. Teresa? Zeg het nog eens. Zeg mij alles. Toe, gauw 1^ vervolgde de jonkman in hevige ontroering. Teresa voldeed zoo goed aan zijn verzoek als hare sukkelachtigheid haar dit veroor loofde eindelyk vroeg zij nieuwsgierig „Maar wat kan het jou schelen (Wordt vervolgd.,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2