iMMAKING. Schagen, langs ile bestaande raart door Lagedijk tot den Wcstlrieschen omringdijk. "Van den Westfrieschen dijk tot deGroote Sloot in den Polder „De Zijpe" moet een nieuw gedeelte kanaal worden aaugelegd in verbinding met het bestaande vaarwater langs den Noordkant van den Schagerweg, de Gallementen genaamd, strekkende tot het Noordhollandsch kanaal bij de Stolpen, ligt gemeen met Schermerboezem. Het vaarwater volgeos de bovenomschreven richting aangelegd, zal eene lengte verkrijgen van 52.100 Meter. Ten einde de vaart volgens deze richting tot stand te kunnen brengen, zullen 84 kunstwerken moet worden aangelegd. De voor het vaarwater aangenomen vaarten en slooten zijn ten deele door verdieping (gemiddeld 1.50 Meter), ten deele door ver dieping en verbreeding op de aangenomen afmetingen te brengen. Bij het opmaken der berekeningen is uitgegaan van de onder stelling, dat de bestaande vaarten en slooten kosteloos voor het doel beschikbaar zullen worden gesteld, zoodat alleen aankoop of onteigening van landerijen zal moeten geschie den ter plaatse waar verbreeding, afsnijding of omlegging van bochten zulks noodzakelijk maken. De gezamenlijke oppervlakte der te ont eigenen gronden is geraamd op ongeveer 40 hectaren. De kosten van het werk zullen ongeveer bedragen Aardwerken voor ver breeding der vaart f 545.600voor het aanleggen der kunstwerken f 700,800, en voor de onteigening 40 hectaren a f 4000 per heet. f 160,000, gevende een totaal bedrag van f 1.406.700, waaronder niet zijn begrepen de kosten voor de difinitievejterrein- opnemingen, het opmaken van plannen, en de uitvoering van het werk, waartoe zeker nog i eene som van ongeveer f 140.000 moet i gerekend worden. Schagen. Jl. Vrijdag vergaderde de afdeeling Winkel der C. L. Kiesvereeni- ging voor de Prov. Staten in het hoofd- j kiesdistrict Schagen, ter bespreking der i voorgestelde wijzigingen in de statuten, die noodzakelijk zijn, als de vereeniging leden aanneemt uit gemeenten, waar geen afdee ling bestaat. Na eenige inlichtingen, door den afgevaardigde gegeven, kon de verga dering zich volkomen vereenigen met het voorstel om algemeene leden aan te nemen en ook met de voorgestelde wijzigingen I in de statuten. Tot lid van het afdeelings- bestuur werd benoemd de heer A. J. On- I nekes en tot lid van 't hoofdbestuur der C. L. Kiesvereeniging in 't hoofdkiesdis- trict Enkhuizen, de heer D. Breebaart Kz. Beide benoemingen waren noodig door het J bedanken voor beide besturen door den heer J. Breebaart Kz. In de plaats van den heer D. Breebaart Kz., die als afgevaardigde naar de verga- y deringen der Centrale Kiesvereeniging moest aftreden, werd benoemd de heer K. Breebaart Jz. Nadat nog eenige zaken z< besproken waren, alsde bestendiging der C{ wik- en weegloonen voor 4 jaren door denN b vorigen minister van Binnenlandsche Zaken, g en de rivierkwestie, werd besloten dezen 1 winter een spreker uit te noodigen, indien „e in de 2de Kamer de belangrijke zaak aan 'de orde mocht komen. De vergadering, die slecht bezocht was, te werd door den voorzitter gesloten met den 1 wensch, dat er meer leven in de afdeeling moge komen, waartoe eene politieke lezing -1 veel zal bijdragen en dat ieder zijn best zal doen ook andere leden over te halen tot het bijwonen der vergaderingen. Hoogwoud. Jl. Zaterdag vierde de heer W. Vetter, alhier, zijn veertigjarig jubileum als gemeente-secretaris. Hij ont- ee.ving bij die gelegenheid vele blijken van a belangstelling en hoogachting. Gemeente en banne lieten zich niet onbetuigd, terwijl Ve'hem ook door eene commissie uit de bur- de- Let JBouwv: den. Van vele woningen wapperde de driekleur en het Raadhuis was smaakvol met groen versierd. Marina an Lager. Bij kon. besluit is de luit. ter zee 2de kl. C. D. W. Boissevain, op zijn verzoek, met 16 dezer eervol uit den zeedienst ontslagen, i Met ingang van 13 dezer ziju aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis geplaatst de luits. ter zee 2de kl. G. -W. de Leur en J. G. W. J. Eilerts de Haan. De mach. lste kl. v. c. C. A. van Boven, dienende aan boord van Hr. Ms. stoomkanon- 1 neerboot „Dufa", wordt 24 dezer geplaatst 1 bij de fabriek „de Maas1' en belast met het toezicht bij den aanmaak van machines, enz. voor den gouvernementsstoomer „Zwaan", j Deluits. ter ree 2de kl. D. C. van Dijk en J. P. I F. van der Mieden van Opmeer zijn 13 dezer 1 geplaatst op Hr. Ms. instructiekorvet „Nau tilus" te Hellevoetsluis, ter vervanging van de luits. ter zee 2de kl. F. Baudnin en R. J. Castendijk, die op non-activiteit zijn gesteld. CV 6) De wederwaardigheden van Kapitein Fieramosca. „Schelen bauwde Enrico haar na. „Schelen f Wel niets Ik ben gr blij om, 'hartelijk blij om Ik ben alleen maar ver- baastl, zie je, verbaasd En daarna begon ©öl'hij de kleine kamer op en neer te loopen in "een toestand, die meer de kenteekenen van hevige opgewondenheid droeg, dan die van ©Verbazing. y Cecilia kon het niet langer uithouden. Al I die vragen en die opgewonden stemming 'vie'en in de gapende wonden harer smart s op Vals druppels vitriool. Onopgemerkt, ten raaaftmnste door haar broeder werd er niet op huni^elet, stond zij op en sloop weg om in de Eenzaamheid en stilte rust voor haar ver flagen gemoed te zoeken. Zoodra zij weg was, merkte Teresa, die GHr een zweem van genot in vond om olie bij Vet ruur te werpen, zonder de kracht daarvan ':e kennen, losweg op: „Ik geloof, dat Fiera- siosca geen man is daar men veel op aan Waarom niet vroeg Enrico, terwijl hij iau zijn snor trok en gedachteloos in de lucht 'itaarde. „Hij gaat zelf trouwen en hij weet dat cilia „Hoe weet hij dit?" vroeg signora Maria, •Nielioar wantrouwend in de rede vallende, li' „Enrico zal het hem natuurlijk vertellen," „nt woord de Teresa gevat. „Wat ik zeggen PrijVilde, zooals de zaken nu staan en zooals zij r dfeloopen zijn, kan hij zich beroemen op een -eheini avontuurtje met Cecilia gehad te ebben." „Wat bedoelt ge daarmee P" voer Enrico Benoemingen, enz. Bij kon. besl. is met 1 Jan. a. s. aan H. de Vries Wzn., op zijn verzoek, eervol outslag verleend als leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Alkmaar. Onderwijs en Examens. Voor het examen in de vrije en orde oefeningen der gymnastiek zijn jl. Dinsdag te Amsterdam geslaagd de damesA. C. Lugten, van Egmond aan ZesJ. de Vries, van Alkmaar en A. Koopman, van Egmond aan den Hoef en de heeren C. J. Reiziger, A. Tonneman en K. Root, van Alkmaar, V. Ch. Korrave, van Ursem en K. H. Marchal, van Heer-Hugowaard. Benoemd tot onderwijzer aan de bijzondere school te Spakenburg, de heer D. Koelewijn, alhier. Benoemd tot hoofd der openbare school te Holten, de heer H. Topzand, -onderwijzer aan de openbare burgerschool te Alkmaar. Jl. Dinsdag was het 25 jaar geleden, dat de heer P. Fransen Jz. voor het eerst als onderwijzer optrad40 jaar daarvan is hij achtereen te Bovenkarspel. Landbouw en Veeteelt. De Nederlandsche Kamer van Koophandel te Londen, heeft eene circulaire gezonden aan alle leden van het internationaal landbouw- congres, dat in de vorige maand te 's Graven- hage gehouden werd, waarin zij, onder her innering aan de door haar gehouden vergadering met belanghebbenden uit Nederland en elders, met het doel aan de vervalschingen in den boter- en kaashandel paal en perk te stellen, bare instemming betuigt met het door het con gres aangenomen voorstel van den heer H. S. J. Maas, aangevuld door den Voorzitter, den heer Méline. Dit voorstel hield in, dat het wenschelijk is, dat bjj internationale overeen komst een betere uitvoering worde verzekerd van de bestaande en te maken wetten tegen de vervalsching van voedingsmiddelen. Op voorstel van den heer Méline werd daaraan toegevoegd „Deze overeenkomst behoort voornamelijk ten doel te hebben, zonder rechtstreeks in te grijpen in de wetgeving van de verschillende contracteerende staten, de misdrijven van vervalschingen, in de Staten bedreven, bekend te maken en de strikte toepassing hunner bijzondere wetgeving op alle bedrijvers van dit misdrijf en hunne medeplichtigen te verzekeren." De Kamer verklaart, dat dit door haar beschouwd wordt als een der meest afdoende middelen om het doel, dat men zich voorstelt, te bereiken. Zij spreekt tevens de hoop uit dat vereenigingen en maatschappijen, die op uit. Hier vertelde Teresa in alle kleuren en geuren van het veijaarsgeschenk en van de hartstochtelijke boodschap, die hij haar mede gegeven had. „Durfde hij ons zóó te beleedigen riep de luitenant uiten vóórdat zijne moeder, voor zijne heftigheid beducht, een woord in het midden had kunnen brengen, vloog hij de trappen af met een geweld als eene hecle brigade artillerie. Toen hij echter op straat was, begon hij na te denken. Wellicht rustte het praatje vau Don Giacomo op eene vergissing. Fieramosca had hem altijd geschreven, dat hij Cecilia en niemand anders dan Cecilia beminde. Eigenlijk hadden deze brieven van zijn vriend hem er toe gebracht naar Venetië over te komen. Aan den anderen kant moest hij weer zeggen, dat de oude priester toch niet de man er naar was, om al deze dingen te verzinnen en als er maar iets van waar was, wat ter wereld anders kon Fieramosca met mevrouw Walford uit te staan hebben, indien zij niet- verliefd op elkander waren. De mogelijkheid dat iemand, wie ook, vijf minuten in het gezelschap dezer dame zijn kon, zonder op haar verliefd te worden, was waarschijnlijk nooit bij den ongelukki- gen twijfelaar opgekomen. Terwijl hij deze kwesties tot vervelens toe bij zich zelf over woog en herhaalde, liep hij voor de ramen van het huis der weduwe op en neer, niet met plan om iemand uit te dagen, maar met den innerlijken wensch, dat hij bij haar toe gelaten mocht worden. Wie anders kon er eensklaps het huis der weduwe verlaten dan Fieramosca? En om de zaak nog slimmer te maken, verscheen, op hetzelfde oogenblik, dat de kapitein bene den de deur uittrad, mevrouw Walford op haar balkon. De kapitein keek naar haar zal ln üet openbaar verkooDeii. hun best zullen doen, om bij hunne respec tieve regeeringen aan te dringen op het ten uitvoer brengen van den op het congres uitgedrukten wensch. In den polder Waard e» Groet is incn met het delven en scheeprijden der suiker bieten aangevangen. De bieten zijn zeer klein, zoodat de opbrengst onvoordeelig is voor den landbonwer. Gemiddeld bedraagt zij per buuder 80000 ponden, per contract aan de fabrieken verkocht a f 9.50 per 1000 ponden, of f 285 per bunder. Rekent men nu, dat te Alkmaar f 100 a f 110 pacht per bunder betaald wordt, het delven op f -40 a f 50 komt en de kosten van andere arbeidsloonen en scheeprijden op gelijk bedrag, dan is het te begrijpen, dat deze bouwerij ook niet voldoet. Door eenige landbouwers te Kolhorn wordt een gedeelte der granen tot den winter bewaard, om alsdan aan de arbeiders werk te verschaffen. Niet alles (zooals zulks de laatste jaren het geval was) wordt dus met stoom afgewerkt. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Hervormde gemeente te Texel. Zondag 18 Oct., Burg, voorm. half tien, ds. van Schaick. (Avondmaal). Waal, nam. 2 u., ds. de Mazure. Den Hoorn, voorm. half tien, ds. Leffef. De Cocksdorp, voorm. half tien, ds. de Mazure. (Avondmaal).'sAvonds 6 uur, de heer Niessink. (Dankzegging). Oudeschild, nam. 2 uur, ds. van Schaick. Oosterend, nam. 2 u., ds. Leffef. (Voorber. tot het Avondmaal). Woensdag 21 Oct., Waal, 's avonds 6.30 u., ds. de Mazure. Doopsgezinde gemeente te Texel. Zondag 18 Oct Waal. voorm. 10 u., ds. Kuperus. Den Hoorn, 's avonds 6.30 u., ds. Kuperus. (Avondmaal). Ned. Herv. kerk te Noord-Zijpe. Zondag 18 Oct., voorm. 9.30, Schagerbrug, ds. Koch. Ned. Herv. kerk te Zuid-Zijpe. Zondag 18 Oct., geen dienst. Doopsgezinde gemeente. Zondag 18 Oet., Zuid-Zijpe, voorm. 9.30, ds. v. Calcar. Ned. Herv. kerk te Sint-Maarten. Zondag 18 Oct., voorm. 9 uur, Valkoog, ds. Mühring. Ned. Herv. kerk te Eenigenburg. Zondag 18 Oct., nam. 1.80, d9. van Riet, Oude Niedorp. Ned. Herv. kerk tc Kolborn. Zondag 18 Oef., voorm. 9.30, ds.Pareau. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gem. te Kolhorn, door den heer W. van Deursen, pred. te Leiden. Beroepen bij de Chr. Geref. gem. te Schiedam, de heer A. van der Sluis, predte Enkhuizen. Te Enkhuizen zal de heer R. C. Crève- coeur, organist en correspondeerend lid der Nederlandsche Organisten-vereeniging, den 15 dezer m de Westcrkerk aldaar eene kerkelijke muziek-uitvocring geven, ten bate van het ondersteuningsfonds van genoemde vereeni- ging, met welwillende medewerking van mevr. M. BurgerhoudtLe Coultre (sopraan) en de heeren M. H. van 't Kruys, organist der Groote kerk te Rotterdam (orgel), H. H. Koster (bas) en F. Le Coultre (violoncel). Rechtszaken. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. Zitting van Dinsdag 13 October. D. B., te Alkmaar, beleediging, nitgesteld tot 20 October. N. M., te Alkmaar, beleediging, f 10 boete, subs. 5 dagen hechtenis. K. S. Wzte Egmond aan Zee, dieren mishandeling, 3 dagen gev. K. V., te Egmond aan Zee, mishandeling, uitgesteld. op zij keek naar beneden naar den kapitein zij wisselden een lachje van verstandhouding en wuifden elkander met de hand toeme vrouw Walford zeide „Tot vanavond dan" I en verdween. Zij verdween, zonder den anderen persoon te zien, wiens hart in zijn keel klopte en wiens bleek gelaat en vlam mende blikken die van den verbaasden Fie ramosca, toeu deze zich omkeerde, ontmoet ten 1 „Enricoriep deze uit en volgens Italiaanscbe gewoonte wilde hij hem omhel zen. Maar Enrico stond als het beeld vau den commendatore en vermeerderde zijne gelijkenis met dit personage door eene indrukwekkende, kwaailvoorspellende buiging te maken. „Ja, ik ben bet," zeide hij met den nadruk van verkropte woede. „Groote God!" zeide Fieramosca verbaasd. „Wat is er gebeurd? Waarom kijk je zooP la is je zuster ziek „Ik verzoek u haar naam niet te noemen," antwoordde de ander. „En, nu gij meer verlangt te hooren, zoo heb ik het genoegeu u te zeggen, dat ik u voor een gemeenen vent houd. Ik zal me gelukkig rekenen, als ik u binnen uiterlijk drie dagen vol doening voor mijne ongeveinsde woorden mag geven, daar er alsdan eene gebeurtenis in mijne familie zal plaats hebben, die mijne tegenwoordigheid vereischt." En met het militair saluut van een onder geschikt officier aan één van hoogeren rang, keerde Enrico hem zijn rug toe en ging den anderen kant op, Fieramosca overweldigd door verdriet, woede en verbazing achter latende. subs. 5 dagen hechtenis. J. D., te Beverwijk, wederspannigheid, 14 dagen gev. S. d. B., te Aartswoud, mishandeling, f 12 boete, subs. 6 dagen hechtenis. K. K., huisvrouw van E. L., te Hoorn, vernieling, vrijgesproken. J. V., te Hoorn, vernieling enz., 8 dagen gev. A. d. V., te Hoorn, mishandeling, f 10 boete, subs. 8 dagen hechtenis. H. B., te Hoorn, bedelarij, 5 dagen lrecht. en opzending naar een bedelaarsgesticht voor den tijd van 2 jaar. R. E., te Hoorn, mishandeling, 6 weken gev. J. P. d. G., te Hoorn, bedelarij,opzending naar een rijksopvoedingsgesticht tot 1 April 1898. H. P., te Urk, appèlzaak, vrijgesproken. P. P., te Alkmaar, diefstal, 2 jaar gev. Buitenland. Duitschland. De hulde, jl. Dinsdag aan prof. Virchow gebracht door de over heid van staat en gemeenten, door uni versiteiten en geneeskundige vereenigingen in het binnen- en buitenland, was bijzon der indrukwekkend. In de feestzalen van het Kaiserhof was het een onafgebroken stroom van gelukwenschen, met aanspraken, overhandiging van adressen en van feest geschenken, en dit duurde verscheidene uren. De Keizer verleende aan prof. Vir- chouw de groote gouden medaille voor kunsten en wetenschappen. Het gerechtshof te Berlijn deed jl. Dinsdag uitspraak in het zeer opzien barende geding tegen den hofraad Manche, die beschuldigd werd van het misbruiken zijner posisie in het civiele kabinet van den ouden Keizer Wilhelm, door het tegen betaling verschaffen van ordeteekenen, titels en andere onderscheidingen. Manche werd schuldig bevonden en de eisch tegen hem luidde drie jaar gevangenis en zes maanden tegen zijn handlanger Aaron Meyer. Het gerechtshof echter veroordeelde Manche tot negen en Meyer tot vier maanden. Verscheidene zeer bekende industrieelen, die opgeroepen waren om getuigenis af te leggen van de wijze waarop zij aan den titel van handelsraad gekomen waren, verschenen maar liever niet in het getuigen-bankje. Oostenrijk. In antwoord aan een afgevaardigde, die klaagde over het ruwe optreden der politie bij de laatste betoo gingen der studenten, verklaarde de minis ter-president gisteren in de Kamer van Afgevaardigden, dat een streng onderzoek zou worden ingesteld. De Kamer nam akte van deze verklaring Engeland. Parnell's laatste woorden tot zijn vrouw warenZend mijn laatste innige groeten aan mijn collega's en aan het Iersche volk. Ik hoop dat men voor u zoo goed zal zorgen als gij ziek zijt, als gij hebt gezorgd voor mij." Parnell's in 1882 gestorven zuster Anna was een hartstochtelijk agitator; zij kon letterlijk geen Engelschman ontmoeten, zonder hem te beleedigen. Eens reisde zij in Ierland met een Engelschman, die haar vroeg of 't veilig was in de streek. Auna's autwoord luidde„Ja, zeer veiligin dit deel van Ierland verrookt de ijver in woordenik vrees dat men hier geen kogel voor u zal hebben I" Mevrouw Parnell is sinds den dood van haar man lijdendehaar toestand is zeer zorgwekkend. In het op 8 dezer door sir W. A. White overhandigde antwoord derBritsche regeering op de Turksche nota betreffende de doorvaart der Dardanellen, verklaart lord Salisbury, dat elk voorrecht, aan de IV. Den volgenden avond gaf Signora Maria een klein diner, voordat het contract getee- kend werd, ter eere van Signor Biagio en de getuigen. Het was geen bijzonder vroolijk maal, ofschoon de gelukzalige bruidegom buitengewoon in zijn nopjes was. Cecilia was zoo bleek en stil als een geest, Enrico diep melankoliek, Signora Maria niet op haar gemak. Zelfs Teresa eu Christina waren eenigszins zwaarmoedig, daar zij aan een voor haar vervlogen tijd terugdachten, nu zij hun nichtje bij zulk eene gelegenheid en in haar fraai toilet voor zich zagen zitten de on ver wezenlijkte droomen van haar eigen verdwe nen jeugd doemden voor haar op. Maar Signor Biagio deed niets dan schit teren en toen het contract geteekend was en ieder zijne felicitaties uitstortte, trok hij de stoute schoenen aan en trachtte de bleeke, kleine bruid op haar voorhoofd te kussen. Tot zijne niet geringe teleurstelling en tot groote verlegenheid van iedereen kromp Cecilia met een woesten kreet van afgrijzen voor hem weg. „Hel en duivelzeide Signor Biagio en zag erg onthutst rond zich. „Zenuwachtig fluisterde een gemoedelijke getuige, die dienstvaardigheid aan medelijden paarde. Signora Maria keek woedend naar hare dochter, maar had den tact zich stil te hou den; niet alzoo Signora Giustina. Het ge zicht van het verzet van haar nichtje maakte haar om de eene of andere reden kregel, zoodat zij Cecilia bij de armen nam, als wilde zij haar dwingen zich aan de veraf schuwde liefkozing te onderwerpen zij duwde haar naar voren en zeide op ruwen toon„Stel je toch zoo kinderachtig niet Rusland. De correspondent van de „Daily Telegraph" te Petersburg seint dat er te Kieff eene samenzwering is ontdekt tegen het leven van den Czaar. Den 10 dezer heeft de politie beslag gelegd op de drukpers, die gebruikt werd tot het druk ken van oproerige geschriften. Onder de studenten hebben ernstige ongeregeldheden plaats gehad en de politie nam velen in hechtenis, maar de oproerige geest schijnt zich uit te breiden. Spanje. Telegrammen uit Madrid berichten het treurig gevolg voor den handel van de vermeerderde circulatie vau bankpapier. Bulgarije. In goed onderrichte krin gen wordt het bericht, in buitenlandsche bladen vermeld, als zou Prins Ferdinand afstand hebben gedaan van de opvolging op den Rumeenschen troon, van allen grond ontbloot verklaard. Egypte. Te Hodeida en te Damasi cus is de cholera uitgebroken. Noord-Amerika. De Amer. pers be spreekt weder het oude plan om St. Thomas van Denemarken te koopen, als een geschikt verdedigingspunt en kolenstation voor het Nicaragua-kanaal. Men beweert, dat Dene marken wel geneigd zal zijn het door storm en aardbeving veel geteisterde eiland voor een civielen prijs over te doen. Argent. Republiek. Jl. Maandag avond had te Montevideo eene oproerige beweging plaats in de omstreken der stad. De leden der revolutionnaire club losten schoten op de troepen, die terug vuurden. Er vielen 6 dooden en 7 gewonden, ter wijl 52 personen in hechtenis werden ge nomen. De opstandelingen trachtten de artillerie voor hunne zaak te winnen, maar deze poging mislukte, evenals een moord aanslag op den president der republiek. De onlusten zijn geheel bedwongen en de' rust is hersteld zoowel iu de stad als in de provincie. Australië. Generaal Booth is alhier met onbeschrijfelijke geestdrift ontvangen. Van verschillende zijden werd hem land aangeboden voor zijne overzeesche koloniën. Gemengd nieuws. Op Texel is, volgens „het Nieuws van den Dag", uit zee een groote doode bruinvisch tegen den dijk aangedreven. Twee kruiwagens vol spek werden van het dier gesneden en tot traan versmolten. De botter „E. H. 95" zette, tijdens den st.orm van jl. Dinsdagavond, koers naar de haven van Enkhuizen, toen een hevige windvlaag het vaartuig aangreep de mast brak en sloeg met zeilen en touw werk over boord. Gelukkig dreef de wind het wrak naar den mond van de haven, zoodat de opvarenden zonder verdere ongevallen bin nenkwamen. Jl. Zondag is uit het krankzinnigen gesticht te Medemblik ontvlucht de ver pleegde Jean Geger, stoker. Hij spreekt Fransch, is gekleed met blauwe jas en vest en bukskin broek. Hij is 21 Juli door de Arrond.-Rechtb. te Rotterdam wegens diefstal tot twee jaren gevangenisstraf ver oordeeld en de vorige maand naar boven genoemd gesticht overgebracht. De officier van justitie te Alkmaar verzoekt opsporing en bericht. Het Belgische zeilschip „Ellen" zwalkte twaalf dagen in de Middellandsche Zee rond. Van de 13 matrozen zijn 12 den hongerdood gestorven. Het schip werd op de reis door zwaar stormweer zóó lek, dat de equipage, na drie dagen aanhou dend gepompt te hebben, het schip moest verlaten. De boot, waarin zich 10 perso- sonen begaven, had slechts weinig proviand aan." Het arme kind rukte zich met eene hartstochtelijke beweging en een hartver- scheurenden snik, die meer zeiden dan haar geslaakten kreet, los en snelde naar de andere kamer, waar zij de grendels op de deur deed. Signora Maria liep haar onmiddellijk ach terna en kwam door eene andere deur in de kamer, waar Cecilia gevlucht was, wie zij behoorlijk de les oplas. „Laat mij toch met rust," bad Cecilia, die zich in het schemerduister op de sofa heen en weer wrong. „Laat mij een oogenblik alleen, dan zal ik trachten te doen wat gij wilt." „Moeder, kom hierbeval Enrico op gestrengeu toon uit den gang. „En Signor Biagio dan?" riep de ontstelde weduwe, hare handen wringende, uitzij was thans werkelijk bedroefd, zoowel voor zich, nu zij hare verwachting bijna verwezenlijkt had gezien, als voor haar kind, dat onder dit alles zoo vreeselijk leed. „Als gij nog één woord over dien ouden aap rept," zeide Enrico geërgerd, „dan zweer ik hem van uit het raam in het kanaal te smijten." Na dit als het ware uitgeschreeuwd te hebben, zette hij zijn moeder kalmweg uit de kamer. Toen zij een poos alleengelaten was en zij opgehouden had zenuwachtig te snikken, werd Cecilia kalmer en begon na te denken. Indien zij er voor bedankte met den ouden advocaat te trouwen, wat zou zij dan voor een leven tehuis hebben Zoo zij met hem trouwde, wat zou dan haar leven zijn Alsof deze vragen beantwoord werden, drong zijn schrille stem tot hare ooren door en vervulde haar met nieuwen afkeer. Zij kon het niet verdragen zij wilde wegloopen. Zij herin nerde zich, dat er ergens een klooster was, waar zij 's nachts opgenomen zou worden. (Wordt vervolgd.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2