Gelegenheids -Cadeau, Th an aar p- JOH. EËLMAN, De minister Ribot antwoordde. In de eerste plaats behandelde hij de zaak der bedevaarten en verklaarde o. a. dat de Italiaansche regeering haar leedwezen aan het Fransche kabinet te kennen gaf, over de betoogingen te Rome. Wat Egypte betreft zeide de ministerOnze toestand aldaar is sedert een jaar verbeterdnoch onze belangen, noch onze taal, noch onze invloed worden er op eenigerlei wijze bedreigd"'. Naar spreker hoopt zal Enge land begrijpen," dat de ontruiming van Egypte moet overeenstemmen met de be langen van dat land en met de beloften, welke het aan de Fransche regeering heeft gedaan; en dat het niet zal weigeren, wan neer de ontruiming is geschied, waarbor gen te geven voor de neutraliteit van Egypte. De minister sprak ten slotte over de betrekkingen van Frankrijk met de andere mogendheden. „De vrede1', zeide hij, „is nog meer verzekerd dan eenige maanden geleden, en dit is vooral te danken aan onze toenadering tot Rusland, niet alleen steunende op wederzijdsche welwillendheid, maar op gemecnschappelijkbelang.Niemand in Europa ontkent dat de verkregen overeen stemming onmiddellijk gevolgen inoet heb ben, niet slechts voor de wederopheffing van Frankrijk, maar ook voor de handhaving en bevestiging van den vrede. Onder deze omstandigheden kan men den toestand niet alleen met vertrouwen, maar met volle gerustheid te gemoet zien." (Toejuiching op vele banken). Duitschland. De „Post" bevat een verbetering van zijn medegedeeld bericht aangaande het bezoek van de regentes en de koningin der Nederlanden alhier, in dien zin, dat het bezoek van eerstgenoemde in het volgend najaar met zekerheid kan verwacht worden. Het is nog onzeker of de Koningin hare moeder zal vergezellen dit zal afhangen van overwegingen betref fende gezondheid en opvoeding. Het vroeger bezoek was wegens den rouw uit gesteld. Engeland. De scheepsbouwers aan de Tyne en Wear hebben den patroons aangekondigd dat zij tegen het einde dezer week den arbeid zullen staken, omdat niet bewilligd is in den eisch betreffende het overwerk. Hierdoor zouden 30,000 werklieden den arbeid neerleggen. Chili. Volgens mededeelingen van officieele zijde, heeft de regeering de aan randing der Amerikaansche matrozen te Valparaiso beschouwd als eene beleediging 1 der Amerikaansche vlag en Amerikaansche eer, aangedaan, welk een zoo krachtig mogelijk optreden der diplomatie vereischt. Egan, de gezant in Chili, heeft instructies ontvangen, waarin hem gelast wordt een alleszins afdoend herstel van het onrecht te vragen, teneinde de zaak in der minne te schikken, zonder dat de eer der beide landen hieronder leide. Wanneer de ge- vraagde genoegdoening niet gegeven wordt, binnen een redelijken tijd, zal Egan wor- den teruggeroepen en zullen de diploma- tieke betrekkingen met Chili geheel worden j afgebroken. Geen fraaier dan een schoone gravure. Vraag opzichtzending en prijs opgaaf bij Z3L. J\ M A. A S, Boek- en Kunsthandel. Dijkitraat 1(5. Telefoonnummer 26. Gemengd nieuws. Te Oudeschild op Texel liepen jl. Vrijdag 4 Wieringer vaartuigen en 1 Heldersche schuit binnen, met lading van het gestrande 1 schip „Dunrobin." Zij hadden dit hout, van den deklast I afkomstig, nabij de strandingplaats opge- j vischt. De Katwijker bomschuit „Hoop op Zegen" is met verlies van circa 900 vadem touw van de vleet en met gescheurde zeilen I alhier binnengesleept door de „Dolfijn." De schipper meldt, dat hij, van de haringvisscherij terugkeerende, op sleeptouw is genomen door een Engelschen trawler, met wien hij accoord maakte, hem voor f 500 naar IJmuiden te slepen, maar dat door de hooge zee de sleeptros was gebroken, j waarop de trawler naar de visscherij terug- keerde en de stoomschoeuer „Üoliijn" de taak overnam. Aan den wedstrijd om wild (prijs- kruisjassen), gehouden Woensdagavond in het lokaal van den heer A. Bruin, te Schagerbrug, werd door r6 personen deel genomen. Overwinnaars bleven de heeren G. Vrij burg, J. Peetoom, C. Mosk en J. Jimmink, allen te Schagerbrug; de twee eersten, ontvingen elk een haas, de anderen ieder twee konijnen. Inmiddels werd ook op het biljart om een haas gespeeld, welke werd gewonnen door den heer G. Swarthof, aldaar, de gebruikelijke premie viel ten deel aan den heer P. Slijkerman Jz., van 't Zand. Het laatste Sequah-relletje. Het „Hbld." schrijft Jl. Zaterdagmiddag had de laatste uit voering van Sequah plaats. De heer A. Stall, eigenaar van het be kende manufacturenmagazijn in de Kal- Na afloop van de kuur, die iets langer dan gewoonlijk duurde, verklaarde de heer Stall zich veel beter te gevoelen. Nauwelijks was de voorstelling afgeloo- pen, of een groot deel van het publiek stormde op het rijtuig aan. Daar de politie zoo goed als afwezig was en zelfs geen versterking in de buurt was opgesteld, be gon men terstond de paarden af te span nen. De koetsier poogde een oogenblik met de zweep ruimte te maken, maar tevergeefs. Toen beloofde hij, om schade te voorkomen, te helpen. De paarden werden weggebracht, maar Sequah verscheen op het achtertrapje van het gebouw. Op de luide hoera's ant woordde hij met een weigering weg te gaan, zoolang de paarden niet waren teruggebracht. Men bracht de paarden, maar het volk joeg ze weg. Een halfuur lang duurde dit spel, toen Sequah in onderhandeling trad. Als men beloofde de paarden met rust te laten, zou hij langzaam laten rijden. Dit werd goedge vonden en tien minuten voor half vijf be gaf de stoet zich op weg. Het publiek, uit de heffe des volks be staande, omringde het rijtuig, onder het zingen van allerlei deuntjes„Sequah gaat nooit verloren", „Rijden, rijden, rijden in een wagentje" en alles wat verder voor den mond kwam. De menigte, aanvankelijk een 1000 man sterk, groeide allengs aan, over het Wa- terlooplein, Blauwburg, en Rembrandts- plein, ging men langs het Rokin, waar zeker 6000 menschen op de been waren. Een ander deel van het publiek was onderwijl de Kalverstraat ingegaan en stelde zich voor „Hótel Suisse" op. Deze menigte was spoedig zoo sterk, dat enkele winkeliers terstond de luiken voor de vensters plaatsten. Voor alle ramen verschenen menschen tot op de daken en in de goten zag men nieuwsgierigen. Met moeite kwam het rijtuig de Kalv^rstlaat in en nog meer moeite kostte het, tot Hótel Suisse door te rijden. De menigte stond als haringen in een ton. Alleen als een afscheidslied onder de menigte verspreid werd, kwam er eenige ruimte, om te grabbelen naar het vers, dat alle slechte eigenschappen, die in een ge legenheidsvers kunnen worden aangetroffen, in zich vereenigt. Omstreeks kwart voor vijven stapte Sequah onder een donderend hoerah uit het rijtuig. Weinige oogenblikken later verscheen hij voor het venster. Toen werd met zeldzame eenstemmigheid het „Wien Neêrlandsch Bloed" aangeheven. Aan het hoera geschreeuw en het wuiven met hoe den, petten en zakdoeken kwam geen einde, zoodat Sequah nog een paar malen voor het venster moest verschijnen. Nog lang daarna was er geen doorko men aan en bleef de passage door de Kal verstraat zoo goed als gestremd. Sequah gaat morgen naar Alkmaar. Naar wij vernemen, zal daar, evenals te Antwerpen plaats had, een lage toegangs prijs tot dc voorstellingen geheven worden. Het bedrag daarvan zal den armen ten goede komen. Jl. Zaterdagavond heeft even buiten de kom van het dorp Meliskerke een ge heimzinnige moord plaats gehad. Op een hofstede, bewoond door de vermogende 70-jarige weduwe Moens en haar dienstbode Maria de Witte, werd omstreeks 9 uur aan de achterdeur geklopt. De dienstbode ging de deur openen, en schijnt terstond te zijn aangevallen met een mes,waarmede haar een vreeselijke wonde in den hals werd toegebracht. De weduwe hoorde eenig geraas en bemerkte dat iemand in haar woning wilde dringen, waarop zij de voordeur uitliep, om haar schoonzoon, De Korte, te roepen, die vlak bij de hofstede woont. In den boomgaard, niet ver van de achterdeur, vond men het meisje in zulk een toestand, dat zij geen mededeelingen over het gebeurde kon doen. Een half uur later overleed zij onder hevige pijnen. De drijfveer tot deze misdaad is onbe kend. Men veimoedt dat poging tot dief stal er niet vreemd aan was. De Limburgsche politie heeft bericht ontvangen, dat Woensdag te Stolberg bij Aken, een moord gepleegd is door een knecht, op den zoon van zijn meester. De dader, zekere L., afkomstig uit Luxemburg, heeft de wijk naar Limburg genomen. Vermoedelijk houdt hij zich schuil in de omstreken van Maastricht of Luik. Naar aanleiding van Virchow's jubi- lé wordt in den „Rheinischen Courier" herinnerd, dat Virchow in Juni 1865 door Von Bismarck tot een tweegevecht is uitge- noödigd. Virchow had in de Pruisische Kamer als referent der commissie voor de Sleeswijksche vraag gezegd Als de heer Von Bismarck het rapport der commissie werkelijk gelezen heeft, weet ik niet, wat ik van zijn waarheidsliefde moet denken." Bismarck beschouwde dit als een persoon lijke beleediging. Virchow weigerde iets van zijne woorden terug te nemen, en een paar dagen later had de Kamer te beslissen over eene uitdaging tot een duel met pis tolen, door von Bismarck tot Virchow gericht. De Kamer verbood natuurlijk het twee gevecht. al was het maar alleen ter wille van de parlementaire vrijheid van spreken. Dat is de eerste en eenige maal, dat Bismarck iemand heeft uitgedaagd om politieke redenen. paarlsnoer der Koningin", een oplich tingsproces, waarin een prins De Rohan een leelijke rol speelt. Maar terwijl in de 18e eeuw de Rohan werd vrijgesproken, omdat hij een groote mijnheer was, heeft nu de rechtbank te Parijs prins Benjamin De Rohen, bij verstek, tot 4 maanden ge vangenisstraf, 2000 francs boete en 25,000 francs schadevergoeding veroordeeld. Deze nobele afstammeling van het oude geslacht had nl. van eén kunstkooper twee schilde rijen van Teniers voor een halfjaar ge leend, een er van verkocht en de tweede aan een juwelier toevertrouwd, om die voor hem van de hand te doen. (H. Ct.) De Engelsche bladen bevatten thans het geregeld verhaal der jongste ongere geldheden te Ichang, daartoe door het verslag van een in China gevestigd zende ling aan het zendingtcomité der Schotsche kerk in staat gesteld. Op 2 Sept. jl. brak de muiterij los als een donderbui uit heldere hemel en ver raste jzelfs hen, die den toestand het donkerst hadden ingezien, en in 20 min. tijds was alles geschied. Zooals men weet vond men aanleiding tot de beweging in het opnemen van een Chineesch kind in een der Katholieke kloosters, doch daar zij met de meeste zorg was voorbereid, kon in deze niet aan een plotseling opge komen haat d«r bevolking gedacht worden. Allereerst trok een groote msnigte volks naar het gebouw der Amerikaansche Episcopale kerk, rende de poort open en stak de woning in brand. Met groote moeite wist zich de geestelijke, Sowerby, te redden. Geen enkele poging werd door mandarijnen of politie gedaan om het volk te stuiten, dat thans op het Fransche klooster los stormde en het in vlammen deed opgaan. De zeven liefde zusters ontvluchtten met een aantal weezen naar de rivierzijde. Daar werden zij door soldaten in het water geworpen, die de kinderen op den oever terughielden en mishandelden. De zusters werden door de bemanning der „Pashua"., die op stroom lag, gered men vermoedt echter, I dat verscheidene weezen in het brandende klooster zijn omgekomen. Verder vielen de muiters nog verschillende zendings gebouwen en woningen van Europeanen aan, zoodat eene algemeene vlucht der Europeanen het gevolg was. De meesten hunner bereikten veilig de „Pashua", doch hadden in de verwarring al hunne bezit tingen in den steek moeten laten. De schuld van het gebeurde is volgens ooggetuigen voor het grootste gedeelte bij de Chineesche overheid te zoeken, die de opgewonden bevolking eenvoudig haar gang liet gaan. Iemand aan het eggen zijnde, zag op eens een haas onder dejnatuurlijk altijd eenigszins springende egge, die op verwon derlijke wijze onder en tusschen de vrij scherpe tanden door wist te laveeren en blijkbaar geheel ongedeerd het hazenpad koos. Moederzorgen. Waarom vindt u dan toch niet goed dat uw dochter trouwt, mevrouw, zij is toch oud genoeg? Moeder: Ja, maar ik niet. Uit onze Koloniën. Onze versterking te Melaboeh en de pasar aldaar werden af en toe beschoten. Bij een aanval op de pasar op 23 Aug. wisten de pasarbewoners, door het vuur van onze ver sterking gesteund, de aanvallers, die een verlies bekwamen van een doode en twee gewonden, te verdrijven. Men schrijft aan het „Batav. Hbld" uit Kota-Radja, dd. 27 Aug. Het kleine, kranige korps maréchaussees is waarlijk niet gelukkig. Nauwelijks toch is het lijk van den voor den vijand gevallen sergeant Balthazar ter aarde besteld, of weer een ander sergeant van dat korps valt als slachtoffer van zijn dienst. In den avond toch van 21 dezer ging een patrouille van 18 man maréchaussees, onder aanvoering van den Javaanschen sergeant Ronotirto, in zuidelijke richting van hier uit, met bet doel om tusschen Ketapang Doea en Lampeneroet bij den spoordijk in hinderlaag te gaan, om den daar verwacht wordenden vijand te ver rassen, toen men, ongeveer op de plaats van bestemming aangekomen, op een 25tal Atjehers stuitte, die zich daar reeds hadden genesteld en op het onverwachts de onzen op een salvo uit donderbussen onthaalden, bij welke gelegenheid genoemde sergeant bijna „a bout portant" een schot door het hoofd kreeg, dat hem onmiddellijk zieltogend van den spoordijk deed tuimelen naar den kant van den vijand, terwijl een maréchaus- sée een schampschot langs de dij kreeg. De karabijn en de sabel van den gesneuvelden sergeant werden bij die gelegenheid door den vijand buit gemaakt, die daarop in allerijl, begunstigd door de duisternis, de vlucht nam. Of eeu salvo, door de onzen hem nagezonden, hem nog eenige schade heeft berokkend, is tot dusverre niet bekend. Ook tbans bleek weer voor de zooveelste maal, dat de Atjehers door hun spionnen volkomen op de hoogte worden gehouden, niet alleen van onze handelingen, doch ook van onze plannen. Den 12den September jl. heeft in Groot- Atjeh een betreurenswaardig ongeluk plaats gehad. Terwijl de commandant der benting Lamdjamoe, kapitein Beijer, den trap afsteeg, werd hij door een geweerschot in den voet getroffen, waardoor hem een verwonding is toegebracht, zoo ernstig, dat de gevolgen daarvan eerst door den tijd zullen blijken. Men vreest dat de voet niet meer in orde en vader van zes kinderen, staat hij voor dc mogelijkheid van afgekeurd te worden voor den dienst en hierdoor een pensioen te trekken, onevenredig aan de. behoeften van zijn huishouding. Uit het onderzoek is gebleken, dat de fuselier, een Europeaan, die door sterkendrank beneveld het schot gelost heeft, dit gemunt had op den luitenant jhr. Sandberg. Ingezonden stukken. [Voor den inhoud stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.] Den Heer J. H. van Balen, Uitgever van „de llehl.- en Nieuwed. Courant." Mijnheer Erkennende de goede ontvangst van den overdruk (voordruk) uit uw blad van 25 October, noodig ik u beleefd uit mij te bewijzendat de Anti-Revolutionaire partij zich heeft bediend van logen en laster bij <le verkiezingen, onlangs gehouden. Afwachtend Uw dw. dr. J. KORVER, Voorzitter van „Nederland en Oranje." Helder, 23 Oct. 1891. Wij geven den heer J. Korver, Voorzitter van de Anti-rev. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" beleefd in overweging ons artikel nog eens met aandacht te lezen. ZEd. zal dan tot de erkenning komen, dat wij niet hebben gesproken van de anti-rev. partij maar van anti-rev. zijde, wat geheel wat anders is. Na deze toelichting zal de heer K. zeker wel willen erkennen, dat wij volkomen gelijk hebben. Men zal toch zeker niet willen beweren, dat het leugenachtige stukje, strooi biljet of wat het ook geweest moge zijn, van liberale zijde is verspreid? Dat zou al te dwaas zijn. Red. Afloop van Aanbestedingen. De levering der voor de 5 openbare lagere scholen te Zijpe benoodigde ongezifte ruhr- kachelkolen en gascokes is bij inschrijving gegund aan C. Nieman te Schagerbrug voor f 1.10 per H.L. steenkolen en f 0.97£ per H.L. cokes. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Soenda (s.), arriveerde 20 Oct. van Amsterdam te Batavia. Koningin Emma (s.), arriveerde 24 Oct.van Amsterdam te Batavia. Sumntr a (s.), van Batavia naar Amsterdam, vertrok 24 Oct. van Padang. C onrad (s.), van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 25 Oct. te Sonthamptou. Prinses Sophie (s.), van Amsterdam naar Batavia, passeerde 25 Oct. Kaap del Armi. Prins van Oranje (s.), van Batavia naar Amsterdam, passeerde 25 Oct. Gibraltar. Soerabaja van Batavia naar Rotterdam, vertrok 23 Oct. van Port-Saïd. Samarang (s.), van Batavia naar Rotterdam, vertrok 20 Oct. van Colombo. Utrecht (a.), van Rotterdam naar Batavia, ver trok 23 Oct. van Suez. S a 1 a k (s.), van Rotterdam naar Bataviapas seerde 24 Oot. Ponta da Gnia. Noord-Braband (s.), van Rotterdam naar Batavia, posseerde 25 Oct. St. Catherines Point. Drenthe (s.), arriveerde 26 Oct. van Batavia te Rotterdam. D i d am (e.), vertrok 24 Oct. van New-York naar Amsterdam. Rotterdam (s.), van Amsterdam naar New- York, vertrok 25 Oct. van Qoeenstown. V e e n d a m (s.), van Rotterdam naar New-York, passeerde 25 Oct. Lizard. Plet Ned. stoomschip Eilam, te QueenBtown binnen, moet de lading lossen om te repareeren. Hildnr, kapt. Hullqvist, vertrok 25 Oct. van Nieuwediep naar St. Nazaire. Adelaar, kapt. Somraer, arriveerde 26 Oct. van Sundswall te Nieuwediep. Egbert en Nicolaas, kapt. Penenga, van Kramfors naar Zaandam, vertrok 25 Oct. vanChris- tiansand, gesleept door de sleepboot Hercnles. Markt, berichten. Alkmaar, 23 O'ct. Aangevoerd 494 stapels Kaas, weg. 151,674 Kg. Prijzen: kleine f 31 en oommissie f 33, per 50 Kg. Ter Graanmarkt aangevoerd 5198 Hl., als493 Hl. Tarwe f 7.50 a 10.50, 308 Hl. Rogge f 7.75 a 8.40, 992 Hl. Gerst f 5.25 a 5.50, 2534 Hl. Haver f 3.25 a 4, 301 Hl. BoonenBruine f 11.50 a 14.50, Paarden f 5.75 a 6.50, Citroen f 15, Duiven f 7 a 8.25, 431 Hl. ErwtenGroene f 11.50 a 19, Vale f 11.75 a 14.50, Grauwe f 14.50 a 18.50, 59 Hl. MosterdzaadGeel f 8 a 11.50, rood f 14 a 16. Blauw Maanzaad f 13 a 13.40, alles per Hl. 32 Hl. Karweizaad f 9.50 a 9.75, per 50 Kg, Alkmaar, 24 Oct. 30 nuchtere Kalveren f 8 a 18, 256 Schapen 12 a 18, 98 magere Varkens f9 a 12, 302 Biggen f 2 a 4,50, 20 Bokken en Geiten f 1.60 a 8, 23 Koeien f 1.60 a 2.60,1 Paard f 50 alles per stuk. Boter 70 a 75 ct. per kop. Kip-cieren f 4.50 a f 5.50 per 100 stuks. De groote najanrsveemarkten zullen alhier worden gebonden op 2 en 18 November. Enkhuizen, 26 Oot. Ronde blanke Aardappelen fl.50 a 2.50, blauwe f 1.40 a 2.per half Hl. Grove Bloemkool f 2.50 a 8.witte Kool f 4 a 5, roode dito f 3.50 a 4.50, Savoye f 3.50 a 4.50 per 100 stuks. Peren f 1.— a 2,50, Appelen f 1.30 a 1.80, Uien: groote gele f 0.65 a f 0.75, kl. f 0.70 a 0.80, groote roode f 90 a 1, kl. f 0.50 a 0.55 par half Hl. Bovenkarspel (Station), 26 Oct. Bieten f 7 a9, ronde blanke Aardappelen f 1.90 a2.50, blauwe f 1.40 a 1.75, Uien groote g8le f 0.75 a0.85, kleine f 0.75 a f 0.90, groote roode f 0.90 a 1. kleine f 0.45 a 0.55 per half Hl., grovo Bloemkool f 8 a4.reuzen f 5 a 7, witte -Kool f .5a 6. roodo Kool f 3 a 4.50, per 100 at. Amsterdam, 23 Oct. (Weekbericht.) —Fijne ZadenKarweizaad slechts bij kleinigheden tot noteering te plaatsen. In bruin Mosterd en Maan zaad ging meer om. Bruin f 24 a 25, Geel Mosterd zaad f 22 a 20 en Kanariezaad f 10 a 10.50, per 100 Kg. Karweizaad 1890er 11.75, idem 1891er 10.75 a 11 en Blauw Maanzaad f 14.50 a 15, per 50 Kg. Lijnzaad werd f 2 en 1 3 duurder betaald bij de vorige week. Er ging evenwel weinig om, bij gebrek Raapolie dadelijk bij redelijke vraag onverand Nov. en Dec. sloten, na een doling van ruim f0 ongeveer als de vorige week1 Mei opende, bij handel f 1 lager. Amsterdam, 26 Oct. Aardappelen Friescha Dokk. Jammen f 2.25 a 4.dito Franeker f 2.50 a 3.75, dito Zaaiers f 2.70 a 2.80, Geld. blauwe f 8 a f 3.30, Zceuwsche Spnische Jammen f 4 a 4.75, dito Flakkeesche f 3 a f 3.50, dito blauwe f 2.50, Pruisische Hamburgers f 4.30 a 4.50, Doitacbe roode f 3.25 a 3.40, HUlegominer Zand f 6 a 7, alles per Hl. Tarwe op levering prnsh.;Nov. f 267, Maart f 272, Rogge op levering koogerNov. f 234, Maart f 248, Raapolie prijshoudend; vliegend per 100 Kg. f 31,75, Nov. f30.50, Dcc. f 31.50,Mei f 82.75. Lijnolie onveranderd vliegend per 100 Kg. f 21.25, Nov. f 20.75, Dee. f 21.25, Jan.-Mei f21.50, Juni- Ang. f 22.50. Raapkoeken f 65 a 95. Lijnkoeken f 9.50 a 13. VeemarktAangevoerd 400 Runderen, lete qunl. f 0.74, 2de f 0.64 en 3(le f 0,54 per Kg., 157 Molk- en Kalf koeien f 145 a 260 per stuk, 32 nuchtere Kalveren f 7 u 10, 303 vette Varkens 38 a 42 ct. per Kg. Schiedam, 26 Oct. Moutwijn f 9.50, Jenever f15.id. Amsterdamsehe proef f 16.25, Spoeling- Coramicóie f 1.50. V I s s c h e r IJ. Nieuwediep, 27 October. Sedert jl. Zaterdag 1 werden alhier door 27 korders en beugers 2 tot 20 |L tongen, 2 tot 10 roggen, 3 tot 13 aohelv., 1 tarbot, I1 1 tot 3 mandjes kl. schol en 1 tot 2 manden schar en door trekkers 270 tul haring aangevoerd tong p gold 65 a 75 cent, rog f 1 a 1.20, schelv. 65 cent I per stuk, de tarbot f 11, kl. schol f 3 per mandje, j schar f 2.50 per mand en haring f 5 a 6 per tal. Enkhuizen, 25 Oct. Gedurende do vorigo week word alhier aangevoerd 5200 Kg. bot, 20 c. per Kg., 85 manden garnalen, 75 ot. per mand en 650 Kg. paling, 70 a 90 ot. per Kg. Weerk. Waarnemingen té Helder. (Landskeet.) Windrichting •n kracht. 12 N.O. 9 Kg. 12 N.O.t.O. 25 8 O.N.O. 18 12 N.O.t.O, 15 Stand. Afw. 757.57 - 0. 758.00 - 0.40 764.30 f 5.90 765.40] f 7.00 Thermometer Ca. t 1.6 t 1.4 f 1.5 - 0.4 lil U 25 12 0.88 26 12] 0.90 271 8 0.75 27|12| 0.73 Weersgesteldheid. Toestand von dn see. Bctr., winderig, buiig. Dichtbetr., stormachtig Bew., helder, wind., goedw. Helder, wind., goedw, Golv. Holw. Hol in zee id. Te verwachtenvrij kruchtigen Noordenwind. Burgerlijke stand van: Zijpe, van 16 tot 23 October. Ondertrouwd: S. Korver, weduwn. vnn a. Kuijs cn M. Lentmg. GehnwdJ. de Jong en A. de Vos. Geboren: Picter, z. v. C. Kuilman en T. van der Hoek. Abram, z. v. J. de Boer en a. Kossen. Jacob, z. v. C. Hartog en A. IJfs. Jannetje cn Jacob, d. en z. v. M. Sehvieken en J. Voortbuizen. Allardus Jacobus, z. v. A. J. Kruijer en G. Bloot- hoofd. Schagen, van 21 tot 23 October. OverledenN. Schager, 11 m. L a a 18 t e berichten. 27 October. Uit Den Haag wordt gemeld, dat 1 de aangelegenheden van den landbouw, 1 van het Departement van Waterstaat naar t Binnenlandsche Zaken en Financien zullen L overgebracht worden. Examens gymnastiek. Amsterdam, I 26 Oct. Geëxamineerd 6 vrouwelijke 1 candidaten. Toegelaten mej. C. J. van der Lee, van Alkmaar. Door 12 mannelijke candidaten werd [t aan het examen deelgenomen, van hen p zijn geslaagd 9, o.a. de heeren: B.Sunver- - da, van Nieuwe Niedorp, A. Blad, van Haringkarspel en J. L. van Arnhem en P. Zander, van Alkmaar. AD VERTEN TIEN. In den nacht van 18 October ontsliep de Wel Edel Gestrenge Heer tori Gaillaume Feriiaaad Peltzer, oud-Officier van Gezondheid 1ste klasse, practiseerend Geneesheer alhier, beminde en diepbetreurde Echtgenoot en Vader van J. L. M. PELTZER, geboren Ten Hove. L. A. F. E. PELTZER, Luitenant ter zee 2de klasse, te Atjeh. Helder, 27 October 1891. Provinciale Staten. De liberale Kiesvereeniging te Oosterend op Texel heeft totcandidaat voor het lidmaatschap van de Provinciale Staten gesteldden Heer Directeur van het Landbouw- crediet Texel. Zij noodigt den kiezers in het District Helder dringend uit, hunne stemmen op dezen candidaat uit te brengen. Het Bestuur.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3