i1 mII T DE AVONTUREN SIDI-FROUSSARD. Gelegenheids - Cadeau, elk een gehjknedrag zouden beschikbaar stellen, en verder niet voorbehoud, dat het benoodigde kapitaal voor de Vereeniging, begroot op f 400,000, aanwezig zij, terwijl de ondernemers Z. Excellentie op nader aan te schrijven wijze in de gelegenheid zullen moeten stellen, zich te verzekeren, dat voortdurend al het noodige wordt ge daan om het Noordzeekanaal bij vorst bevaarbaar te houden. Ged. Staten stellen voor te besluiten aan de vereeniging voor algemeene scheepvaartbelangen een subsi die te verleenen van ten hoogste f 12,000 's jaars, voor den tijd van 28 jaar, ingaan de met het tijdstip waarop de onderneming in werking treedt, voor het verzekeren van de ongestoorde vaart bij winter op het Noordzeekanaal, op voorwaarde: 1.dat tenminste gelijke bijdragen èn door het rijk èn door de gemeente Amsterdam worden verstrekt, en 2. dat ten genoege van Ged. Staten blijke van de aanwezigheid van het voor de onderneming benoodigde kapitaal en j van de aanwending van alle middelen die noodig zijn, om het Noordzeekanaal J bij vorst bevaarbaar te houden. Binnenlindtoh nieuws. Helder. Afloop der openbare ver- koopmg, gehouden op Woensdag 28 Oct 's avonds 8 uur, in het lokaal „Musis Sacrum", door den makelaar Oudenhoven, ten overstaan van den notaris Hattinga Raven 1. Een woonhuis en erf, Breewaterstraat 63 en 2. een gebouw, waarin timmermans werkplaats en erf, Bree waterstraat 65, koo- per de heer W. Bakker Hz., voor f2362. 3. Een woonhuis en erf, Westgracht 78. Kooper de heer J. Kraak, voor t 1295. 4. Een woon- en winkelhuis, in tweeön bewoond, met erf, Laan 3 en 5a. Kooper de heer W. Beenaerts, voor f 1247. Schagen. Jl. Zaterdag trad in het Noordhollandsch koffiehuis alhier voor ongeveer 200 personen de heer F. Domela Nieuwenhuis als spreker op, met het onder werp Internationaal socialisme. Zijdewind. JL Zondag werd alhier de gewone jaarlijksche harddraverij gehou den, waarbij de navolgende paarden prijzen behaalden. Den eersten prijs het paard „Bles witvoet" van den heer P. v. Dijk, berijder S. Quax, den tweeden het paard „Snip", van den heer P. Commandeur, berijder B.Leijding en den derden „Maria" van den heer L. Liefhebber, berijder K. Lieihebber. Heer- Hugowaard. Jl. Zondag besprak alhier de heer F. Domela Nieuwenhuis, in eene zeer gematigde rede, „de beloften der liberalen bij de stembus en de nakoming daarvan". Het publiek was vrij talrijk op gekomen en bleek een aandachtig gehoor te zijn. Heer-Hugowaard. Deze gemeente leed jl. Zaterdag een gevoelig verlies door het overlijden van den heer Jb. de Boer, in leven dijkgraaf van den polder, lid van den gemeenteraad, lid van den kerkeraad enz. enz. Door zijne welwillendheid, hulp vaardigheid, en niet het minst door zijn weldadigheidszin had de overledene zich aller achting verworven. Kolhorn. Vanwege het Rijk zijn schotbalken opgesteld bij de Zuiderzeesluis alhier, om in oorlogstijd den polder Waard en Groet onder water te kunnen zetten. Haitelijk te wenschen is 't zeker, dat het materieel, waarvoor een bergplaatsje ter beveiling werd gebouwd, nimmer in gebruik behoeft te worden gesteld I van Naar het Franich van G. Le Faure. I. De kalender wees den 16den November van het jaar 1883 aan. Vijf uren geleden had de „Pei-Ho" de •tad Haï-Phong verlaten reeds had zij de wateren van den Song-Thang-Bac en den Lac-Tray inet een verward net van riviertjes, kanalen en „arroijos" achter zich gelaten en nu beukten hare beide raderen met regel- matigen slag het okerachtige water van den Thaï-Binh. De //Pei-Ho" was een klein koopvaardij schip, dat als wtrait d'union" dienst deed tusschen Hanoi, het middelpunt van produc tie en verbruik, en den haven Haï-Phong, en zoodoende Tonkin in verbinding stelde met de zuidelijke provinciën van China. Haar smalle voorsteven, slanke zijden en flauw gebogen romp maakte haar in de oogen der kenners uitermate geschikt voor de vaart, terwijl het revolver-kanon op de voorplecht en twee korte kanonnen, wier monden men in de geschutpoorten kon zien, weinig goeds beloofde aan zeeroovers, die het wagen zouden de //Pei-Ho" om hare lading aan te tasten. En geen wonder dat de kapitein voor- -•orgsmaatregelen had genomen, want die lading was kostbaar en groot. Het gebeele ruim was er mede gevuld en vandaar klom lij naar boven op de brug en vulde het dek van af den zwart geverfden schoon teen tot «an de zorgvuldig geharpuisde fokkemast zee-millicems (75 man) aan boord Hr. fregat „Ev ertsen" met onbepaald verlof. De geheele lichting, sterk 600 man, wordt in 8 detachementen weggezonden, zoodat op 7 November a. s. de laatste miliciens vertrek ken en genoemd fregat op den 14den d. a. v. buiten dienst gesteld wordt. Bij Kon. besluit is de generaal-majoor van het leger in Ned.-Indië, J. Visser, met den 5 Dec. a. s., op zijn verzoek, eervol uit den militairen dienst ontslagen, met behoud van aanspraak op pensioen en ondar dankbetui ging voor de langdurige diensten, door hem aan den lande bewezen. Ondorwija en Examens. Examens gymnastiek. Arasterdam, 28 Oct. GeslaagdK. v. 't Veer, te Oudkarspel, J. Zwartwold, te Petten, J. de Groot, te Oudkarspel, J. Beun, te Alkmaar, J. J. Janzen, te Helder, en J. Daalder, te Texel. Het hoofdbestuur van den Bond van Ne- derlandsche Onderwijzers heeft in een aan den minister van binnenl. zaken gericht adres een viertal grieven op onderwijsgebied uiteen gezet. Ten eerste vestigt het er de aandacht op, dat, terwijl art. 615 der onderwijswet voor het deelnemen aan het examen ter ver krijging der hoofdacte eene tweejarige werk zaamheid als onderwijzer eischt, de tijd, gedurende welken men als volontair aan eene school verbonden is geweest, niet in aanmer king komt. Het vraagt afschaffing van die bepaling, wijl het van weinig invloed kan zijn op het gehalte der practische ontwikke ling, of iemand volontair dan wel bezoldigd onderwijzer is geweest. Daar verder door sommige gemeentebe sturen bepaald is, dat de onderwijzers geene privaatlessen mogen geven zonder toestemming van het dag. bestuur, verzoekt het den minis ter te beslissen, dat de onderwijzers geheel vrij zijn in het geven van lessen buiten de schooluren. In de derde plaats wordt gewezen op het verschil van meening over de vraag, of solli citanten naar eene betrekking van onderwijzer of hoofdonderwijzer zich tot B. en W. of tot den Raad hebben (e wenden. Is de eerste meening de juiste, dan wordt het onnoodig geacht, dat de sollicitatiën op zegel geschieden. Mocht echter de sollicitatie aan den Raad gericht moeten worden, dan wordt vrijstelling van zegel gevraagd, daar juist de laagst ge- salariëerden sollïciteeren. De instelling eindelijk der acte gymnastiek heeft eene licht verklaarbare beroering in de onderwijzerswereld tengevolge gehad. Ver schillende gemeentebesturen toch richtten eene aanschrijving tot de onderwijzers, waarbij hun gelast werd, die aanteekening vóór een bepaalden termijn te behalen. Vooral met het oog op den betrekkelijk gevorderden leeftijd van vele onderwijzers en op de volstrekte onmogelijkheid, waarin een groot aantal verkeert, om zich practisch te oefenen, wordt verzocht te bepalen, dat de niet-verkrijging der aanteekening voor gym nastiek geen reden mag wezen tot ontslag. Waar immers ook voor het nieuwe vak tee kenen geen dergelijke eisch gesteld wordt, acht het zulks ook voor de vrije- en orde- oefeningen der gymnastiek onbillijk. Landbouw en Veeteelt. Het Bestuur der „Vereeniging tot ontwik keling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier zal op Woensdag 11 Nov. a. 8., 's voorm. I0| ure, bij mej. de wed. Sant, in het Heeren-Logeraent te Purmerend, de najaarsvergadering der leden houden, ter behandeling der navolgende punten van be schrijving 1. Mededeelingen van verschillenden aard. 2. Ingekomen stukken. 3. Verslag van de vergadering van de Nederl. Kamer van Koophandel te Londen. 4. Verslag van de vergadering van de Vereeniging „Het Nederl. Paarden-Stamboek. T>. unpporrr~a. omtrent net onderzoei melk b. der Commissie tot wetsherziening. 7. Mededeelingen omtrent de bestaande en voorstellen omtrent de aan te leggen proef velden 8. Benoeming van eene Commissie van drie leden tot het onderzoeken der rekening van dit en der begrooting voor het volgende jaar. 9. Bepaling van de plaats, waar de alge meene vergadering in Maart 1892 zal worden gehouden 10. Voorstellen van het Bestuura. proef neming met de inenting tegen de vlekziekte der varkens b. tot het aanvaarden vau het aanbod van den heer A. Eriks Kzte Petten, om onder alle omstandigheden steeds prima kwaliteit Edammer kaa» te maken, onder nader te bepalen voorwaardenc. om een adres te richten aan Z. E. den minister van Binnenl. Zaken, tot intrekking van het Kon. besluit van 28 Juli 1891, No. 34, in zake wik- en weegloonen d. om eene bijdrage te geven van f 200 aan de Internationale Paardententoonstelling te Scheveningen e. om den heer C. J. van Loockeren Campagne, directeur van 's Rijks Landbouwproefstation te Hoorn, te benoemen tot lid van verdienste. 11. Mededeelingen over het onderzoek van melk op de geschiktheid voor kaasmaken. 12. Bespreking van verdere werkzaamheden. De herfst is reeds ver gevorderd. Dit merkt men aan de koude, gure winden, die dezer dagen voortdurend waaien, maar ook aan het leêg worden der landerijen. Ver scheidene veehouders in den omtrek van Spanbroek halen reeds de koeien op stal en voederen ze dan met gras. Het is daarom te hopen, dat de winter wat langer uitblijve dan verleden jaar, opdat het najaar goed- make, wat de zomer misdreven heeft. Kerknieuw t. Hervormde Gemeente te Texel. Zondag 1 Nov., Burg, voorm. 10 u., ds. v. Schaick. Waal, voorm, 10 u., ds. de Mazure, Avondmaal. Den Hoorn, voorm. 9.30, ds. Leffef. Oudeschild, voorm. 9.30, ds. Leffef, Avondmaal. Oosterend, nam. 2 u., ds. de Mazure, Dankzegging. De Cocksdorp, voorm. 9.80, de heer Niessink, Hervormingsdag. Doopsgezinde gemeente te Texel. Zondag 1 Nov., Burg, voorm 10 u. en Den Hoorn, nam. 1.30, ds. Kuperus. Ned. Herv. kerk te Noord-Zijpe. Zondag l Nov., voorm. 9.30, Oudesluis, ds. Pareau. Ned. Herv. kerk te Zuid-Zijpe. Zondag 1 Nov., voorm. 9.30, St. Maartens brug, ds. Koch. Doopsgezinde gemeente. Zondag 1 Nov., geen dienst. Ned. Herv. kerk te St. Maarten. Zondag 1 Nov., voorm. 9 u., St. Maarten, ds. Mühring. Ned. Herv. kerk te Eenigenburg. Zondag 1 Nov., nam. 1.30, ds. Calkoen, van Nieuwe Niedorp. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gem. te Alkmaar, door dr. T. F. Westrik, pred. te Hijker-Smilde. Wegens den minder gunstigen gezondheids toestand van den heer J. S. King, predikant 1 te Grootschermer, zal als consulent der Ned. Herv. gemeente te Schermerhorn optreden de heer H. van der Hoeven, predikant te Noord- schermeer. De heer ds. S. Stsenmeijer, predikant te Driehuizen en Zuidschermer, heeft het beroep naar de Herv. gem. te Huins c. a. (nabij Leeuwarden) aangenomen en zal waarschijn- 1 lijk reeds half Nov. vertrekken. Rechtszaken. j Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. Zitting van Dinsdag 27 October. i P. K. en A. K., te Schermerhorn, visschen met verboden want, vrijgesproken. met een menigte gelijkvormige kisten, allen overdekt met geteerd zeildoek en matten van rijststroo. Niet ver van daar ontdekt men den kapitein een in blauwe zijde gehulde Chinees met een enorme haarvlecht die zich onder het genot van een sigaar in een schommelstoel heeft uitgestrekt. Van tijd tot tijd richt hij zich een weinig op, kijkt naar de rivier, die zich als een zilveren band voor hem uit kronkelt en geeft daarna met duidelijke stem een bevel aan den stuur man. Daarna laat hij zich weder in zijn stoel terugzinken, herneemt zijne droomerige houding en ziet de blauwe kringetjes na, die hij weder langzaam naar boven stuwt. Op het achterdek bevindt zich een twaalf tal soldaten, waarvan er eenigen den tijd dooden met praten en rooken, en anderen zich onder den invloed der hevige warmte aan den slaap hebben overgegeven. Eindelijk ontmoet men aan bakboord, dicht bij den kapitein, twee Europeanen, die zich een schaduwrijk plekje hebben uitgezocht onder eene linnen tent. Een van hen, een zwaarlijvige vijftiger, scheen aan de diepste neerslachtigheid ten prooiuitgestrekt in eene chaise-longue van bamboe, hield hij in de linker hand een groote strooien hoed, type-Panama, met een linnen nekscherm, dat bijna op den grond hing, terwijl hij de rechterhand onophou delijk gebruikte om zich met eene groote veelkleurige zijden zakdoek het glimmende voorhoofd af te vegen. De enkele grijze haren, in welker bezit de man zich nog mocht verheugen, lieten overal den blanken schedel zien als een ivoren wereldbol, waarop in lang vervlogen dagen een schralen planten groei was te vinden geweest, terwijl zijn gladgeschoren, bolrond gelaat langzamerhand eene scharlaken kleur had aangenomen, die het veel deed gelijken op eene ondergaande zon. Zijn boord, die te voren de dikke hals strak omsloten hield, had de algemeene verslapping gevolgd en de eertijds zoo helder witte das had nu ouder den invloed van warmte, vocht en machinerook het uiterlijk aangenomen van een oud, vuilgrijs koordje. De andere Europeaan vormde, schrijling I op een vouwstoeltje gezeten, eene treffende 1 tegenstelling met zijn reisgenoot. Uit het gelaat, half beschaduwd door de klep van een helmhoed, keken een paar heldere, levendige oogen naar buiten eene lange, vleezige neus stak als eëne overhan gende rots uit boven een zware, rossige baard, die tot op de borst afdaalde. Een breede, gespierde figuur, een paar flinke beenen, dit alles omhuld door een vreemd soortig Engelsch pak, met groene en gele ruiten en hooge laarzen aan van ongelooid j lederziedaar in weinige trekken het signa- j lement. I Om het beeld volledig te maken, dient nog vermeld te worden, dat hij over den linker schouder eene reistasch, waarschijnlijk met toilet-artikeleD, en over de andere een veldkijker droeg. Eindelijk bevatte een breede gordel aan beide zijden een langen revolver met eikenhouten kolf. Evenals de kapitein was ook hij aan het rooken, doch inplaats van dc blauwe kringetjes van gene, blies hij geweldige rookwolken in de lucht, die hem somtijds aan bet gezicht van anderen onttrokken. Een kwartier lang hadden die beide man nen geen woord gewisseld, totdat eindelijk de man met de pijp de stilte verbrak door op eenigszins schertsenden toon te zeggen M., jTm., j. a. Lr. ens. L., te w ar menhuizen, strooperij, ieder f 8 boete, subs. 3 dagen hecht. G. V., te Helder, diefstal, 6 maanden gev. J. B., te Winkel, beleediging, f 20 boete, subs. 20 dagen hecht. C. C. P., te Schagen, mishandeling, 8 dagen gev. A. v. P., te Nieuwediep, als boven, 3 dagen gev. H. D., te Helder, beleediging, f 8 boete, subs. 4 dagen hecht. H. v. d. P. en A. v. d. P., te Beeta, mishandeling, de eerste 14 dagen en de tweede 8 dagen gev. J. L., te Hoorn, verzet, 14 dagen gev. D. K.,.te Gaasterland, mishandeling, enz., 1 maand gev. A. R., te Helder, diefstal, 2 maanden gev. J. d. B., huisvrouw van A. R., te Helder, als boven, 3 weken gev. C. K. en R. P., te Urk, wederspannigheid, 10 dagen gev. D. B., te Alkmaar, beleediging, 5 dagen gev. Buitenland. Engeland. Jl. Maandagavond te 8 uur is een bom gesprongen in de bureau x van het anti-Parnellistische blad „National Pres," te Dublin. De benedenverdieping is zwaar beschadigd. Van het personeel is niemand gekwetst. De beweegrede tot deze daad is onbekend. Noord-Amerika. Uit Washington wordt gemeld, dat er jl. Zaterdag een buitengewone ministerraad is gehouden, waarin de President zich heftig moet uit gelaten hebben tegen Chili, zeggende „Wij behooren aan Chili te toonen, dat ons geduld uitgeput is. Wij behandelden de Chileenen mild, terwijl zij alleronvrien- delijkst tegen ons optraden." De aan den Amerik. gezant bij de Chi- leensche Regeering gezonden nota vraagt schadevergoeding voor de betrekkingen der gedoode matrozen, de gevangenneming en bestraffing der aanranders en het vragen van verschooning voor de beleediging, der Amerik. vlag aangedaan. De nota moet kras gesteld zijn en de gezant moet on middellijk antwoord eischen. Volgens depêches uit Valparaiso heeft de Junta opnieuw geweigerd een vrijgeleide te geven aan de zoogenaamde vluchtelingen in het Amerik. gezantschapshötel, op grond, dat het misdadigers zijn. Geen fraaier dan een schoone gravure. Vraag opzichtzending en prijs opgaaf bij Am iT- A. A. S, Boek- en Kunsthandel. Dijkitraat 16. Telefoonnummer 26. Gemengd nieuws. Eene afschuwelijke wraakneming In den avond van den 22 dezer heeft men een paard van den heer J. Wit, te Zijde wind, de manen en den staart bij den wortel afgesneden. Het is te hopen, dat men de wreedaardige bedrijvers van deze onmenschelijke daad in handen mag krij gen. Men meldt uit Monster (Z.-H.) Jl. Maandagnacht ongeveer halfvier werd den burgemeester, tevens directeur van het station Terheijde der Zuidhollandsche Reddingmaatschappij medegedeeld, dat aan deze kust een schip was gestrand en ver voegden zich bij hem eenige matrozen van het gestrande vaartuig. Te halfdrie waren zij, door de duisternis misleid, op het strand geloopen. Het hevig slingeren was oorzaak, dat zij de bootuit- Weet gij wel, waarde heer Bariquet, dat gij, als gij niet beter tegen de warmte zijt opgewassen, spoedig tal moeten terugkeeren Ach 1 antwoordde de andere, op het eerste oogenblik wordt men er door over weldigd maar mijne natuur gewent zich wonderlijk vlug aan die dingen, en over een paar dagen zal ik de warmte even goed kunnen verdragen als gij want, oprecht gesproken, ik bewonder u. U is wel goed Amerika is toch ook, voor zoover ik weet, geen tropisch land, en toch niets geen spoor van benauwdheid of zweet De laatste woorden werden gesproken op een toon, waarin wel eenige bitterheid door straalde, wat misschien te vergeven was, daar hij zichzelf weder eenige malen het gelaat moest afsponzen. Ik begin te gelooven, sir Cockney, voegde hij er bij, dat gij sedert lang de gewoonten van dit land hebt aangenomen. Een onmerkbare lach vloog over liet gelaat van sir Cockney zijne oogen vestigden zich scherp, doordringend, onderzoekend, op zijn metgezel. Deze was echter heel vreedzaam aan het wuiven met zijn zakdoek en niets in zijne houding verried, dat zijne woorden eene bijzondere bedoeling hadden. Intusschen had de Amerikaan zich in eene wolk van rook gehuld en toen deze omhoog getrokken was, had hij zich geheel hersteld. Maar, waarde heer, het is niet de eerste maal, dat de „Dakota's Herald" mij eene zending opdraagtik heb de krijgsver richtingen gevolgd van Gordon in Egypte en Stanley vergezeld op zijne eerste expeditie naar Midden-Afrika en dan zult gij toch drie vaarten. Den eersten Teer hadden' zij eene lijn mede van boord genomen, waaraan zij telkens de boot weder mede naar het schip brachten. Den vierden keer dat zij dit hadden willen doen, was de boot echter dwars zee gekomen en omgeslagen, zoodat zij berichtten, dat zich nog vier man aan boord bevonden, die nog gered moesten worden, waaronder de schipper en diens zoontje. Nog vermeldden zij, dat het schip was de Vlaardingsche logger No. 13, ge naamd „Anna Margaretha," schipper Bos. Onmiddellijk begaf zich de burgemeester naar het strand. Het bleek hem, dat het schip hevig slingerde, gedraaid was en klaarblijkelijk zijne luiken had verloren. De zeeen sloegen aanhoudend over het vaartuig en men kon van het strand af waarnemen, dat het schip meer naar de zeezijde overhelde. Het roepen van de zich nog aan boord bevindende manschappen was oorzaak dat de aan het strand staande bemanning nogmaals eene poging met eigen boot wilde wagen om hunne kameraden te hulp te komen. De boot van het vaartuig die, na omgeslagen te zijn, aan het strand was aangespoeld, werd nu weder zeilklaar gemaakt en langs de boven vermelde lijn naar boord gebracht. Men zag nu ook vier mannen zich in de boot nederlaten, die onmiddellijk met kracht naar den wal werd getrokkenook zij waren gered. De intusschen aangekomen reddingboot behoefde dus geen dienst te doen. Het schip is vermoedelijk verloren. Jl. Dinsdag is de justitie van Middel burg naar Meliskerke vertrokken, in zake den daar gepleegden moord. Spoedig nadat de justitie er was, werd de bij Wisse in dienst zijnde knecht, de iqjarige Aarnout Kempe, van het veld, waar hij werkzaam was, binnengeroepen en in verhoor genomen. Nadat hij gehoord was, werden nog verschillende in den omtrek wonende personen ondervraagd. Tegen dezen Kempe, die, zooals gezegd is, nog slechts 19 jaar oud is en niét groot van gestalte, doch sterk en gespierd, schijnen ernstige vermoedens te zijn gerezen. Hij was sedert een half jaar bij Wisse in dienst, was een soort windbuil, had steeds geldgebrek, zat slecht in de kleeren en had ook schulden. Zaterdagavond moet hij eerst na tien uren thuis gekomen zijnhij was ontdaan en sedert de moord gepleegd was zeer gejaagd. Zondag maakte de bewoner van het hofje de opmerking, dat een luik in de schuur openstond en Maandag ontdekte hij in den voederbak der kalveren bloedsporen, van welke bevinding hij aan de autoriteiten kennis gaf. Het onderzoek, naar aanleiding van een en ander ingesteld, moet aan het licht gebracht hebben, dat aan het wanbuis van Kempe een knoop van dezelfde soort als er een met bloed bevlekt op de plaats der misdaad gevonden is, ontbrak, terwijl ook zijn schoenen pasten in de sporen, daar gezien. Nadat het onderzoek, waarbij ook nog de zeventigjarige weduwe, wier diestbode vermoord is, gehoor werd, tot ongeveer acht uren geduurd had, werd Kempe, die tot het laatste toe kalm bleef en alle schuld ontkende, te voet en geboeid door twee gerechtsdienaren naar Middelburg overge bracht. De verdachle is van Ritthem afkomstig en ongehuwd. Jl. Zondag heeft in het Kanaal eene aanvaring plaats gehad tusschen de stoom boot „Boston", van Cardiff naar Londen, en de bark „Charlwood," van Ant werpen naar Valparaiso bestemd. De „Boston" drong in de zijde der bark, waardoor deze onmiddellijk zonk. De kapitein met zijne vrouw en dochter, een wel begrijpen, dat de warmte en ik goede kennissen zijn geworden. Een oogenblik stilte, nu door Bariquet afgebroken En gij meent inderdaad belangrijke berichten aan uw blad te kunnen eenden over de zaken van Tonkin? Met een man als admiraal Courbet, moet men zich steeds op iets belangrijks voorbereiden, antwoordde sir Cockney met een licht fronsen der wenkbrauwen. De admiraal is een ruw man, die zich wel moeite zal geven voor de zaak dat zal men ondervinden. Sir Cockney streek twee- of driemaal met de hand door zijn baard en antwoordde niet. Een tiental minuten rookte hij zwijgend door, totdat hij eindelijk op zeer vreemden toon het stilzwijgen verbrak met de woorden Maar gij, mijnheer Bariquet, weet gij wel, dat de geweerschoten uzelf in de ver vulling uwer zending zullen belemmeren, want Hier brak bij plotseling af, daar zijn reis genoot hem niet meer kon verstaan het hoofd achterover gevallen op de leuning vau zijn stoel, de oogleden gesloten, de lippen half geopend tot het doorlaten van een zwak ken ademtocht, was de heer Bariquet, over mand door de warmte, in slaap gevallen. De Amerikaan haalde de schouders op. Eeu ongelukkig gestel klonk het minachtend. Daarna voegde hij er schertsend en tevens dreigend bij Als ik je maar eerst in mijne klauw heb, mannetje En als mijn vriend Jang verneemt, hoe het geluk mij gediend heeft, dan.... (Wordt vervolgd.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2