Gelegenheids - Cadeau, B. Ned. Herv. gemeente te Texel. Zondag 15 Nor.Burg, voonn. 9.30, da. ran Schaick. Koog, voonn. 10 u., da. de Mazure. Den Hoorn, voorm. 9.30, da. Leffef. Oudeschild, nam. 2 u., is/de Mazure. Oosterend, nam. 2 u., da..van Schaick. De Cocksdorp, ham. 2 u., da. Leffef. Doop- bedienitig. Doopsgezinde gemeente te Texel. Zondag 15 Nor., Oosterend, voorm. 10 u. en Burg, 's av. 6.80, ds. Kuperus. Ned. Herv. kerk te Noord-Zijpe. Zondag 15 Nov., roorm. 9.30, Schager- brug, ds. te Gempt. Ned. Herv. kerk te Zuid-Zijpe. Zondag 15 Nov., roorm. 9.30, Sint-Maar tensbrug, da. Koch. Doopsgezinde gemeente. Zondag 15 Nov., Zuid-Zijpe, roorm. 9.30, da. van Calcar. Ned. Herv. kerk te Sint-Maarten. Zondag 15 Nor., geen dienst. Ned. Herr. kerk te Ecnigenburg. Zondag 15 Nov., nam. 1.80, ds. Gemser, van Broek op Langedijk. Ned. Herr. kerk te Kolliorn. Zóndag 15 Nov., voorm. 9.30, ds. Hobus. JL. Zondag zijn bij de Herv. gemeente te de Cocksdorp op Texel tot notabelen gekozen de heerenW. Brans, B. Stoep- ker en C. Troost (allen aftredende) en tot leden van het kiescollege de heerenP. Stoepker, C. Troost (beide aftredende), L. de Waard en A. Dros Albz. Rechtszaken. Arrondissements-Becbtbank te Alkmaar. Zitting van Dinsdag 10 November. A. d. M., te Alkmaar, wederspannigheid, 3 weken gevangenisstraf. P. D. Lz. en T. v. d. M., te Egmond aan Zee, als boren, ieder 1 maand gev. J. K., te Heer-Hugowasrd, mishandeling, 14' dagen gevangenisstraf. N. B., huisvrouw van J. J., te Texel, als boren, f 5 boete, subs. 3 dagen hechtenis. L. S., te Sint-Maarten, als boven, vrijge sproken. M. A. Z., te Hélder, diefstal, 3 weken gevangenisstraf. P. V., te Zuidscharwoude, beleediging, vrijgesproken. J. B., te Kolhorn, mishandeling, 6 weken gevangenisstraf. J. D., te Helder, als boven, 8 dagen gevangenisstraf. P. H., te Kolhorn, als boven, 3 maanden gevangenisstraf. J. B., te Texel, als boven, 8 weken gevan genisstraf. G. Z., te Zwaag, als boven, f 25 boete, sub3. 10 dagen hechtenis. H. K., huisvrouw van J. B., te Urk, als boven, f 3 boete, subs. 3 dagen hechtenis. C. v. d. K., te Hoorn, vernieling, 2 dagen gevangenisstraf. W. F., M. v. d. K. en J. S. B., te Hoorn, als boven, allen vrijgesproken. J. O., te Hoorn, als boven, 2 dagen gev. S. W. en K. B., te Opperdoes, bedreiging, f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. K. M. en P. T. S., te Andijk, het toe dienen van sterkenrlrank aan een beschonken persoon, beiden vrijgesproken. L. H. P., te Hoorn, verduistering, vrijge sproken. E. M. B., huisvrouw van W. S., te Helder, diefstal, 6 weken gevangenisstraf. B u 11 irl a n d. Duitschland. De stemming aan de beurs en onder het publiek te Berlijn, is wezenlijk kalmer gewordende aandrang van deposanten heeft ook afgenomen. Men komt na de overdrijving der laatste dagen tot de overtuiging, dat deze treurige ge beurtenissen op zichzelve staan. De procu ratiehouder van Hirschfeld Wolff, met name Schamatulski, is later nog in hech tenis genomen. Te Posen heeft de oude bankiersfirma R. Seegal, hare betalingen gestaakt. Engeland. Op het jl. Maandag door den lord-mayor gegeven banket, heeft lord Salisbury eene redevoering gehouden, waarin hij in hoofdzaak reide Ei is aan den staatkundigen gezichtein der niet het minste of geringste stipje, dat als hadcelig voor de handhaving van den vrede zou kunnen worden beschouwd. De Engèlsche politiek ten opzichte van Egypte heeft geene verandering ondergaan en er bestaat volstrekt geene bedoeling om de aanvaarde taak op te geven. Engeland deed groote opofferingen om Egypte te red den en de goede uitslag is op het punt van verkregen te worden. Wij mogen niet ge- doogen, dat Egypte weder tot de regee- ringlooshéid vervalle. Engeland is volstrekt niet voornemens om Egypte los te maken van Turkije, maar wenscht, dat Egypte sterk genoeg zal zijn om zelf de aanvallen van bui ten af te weren en de ongeregeldheden in eigen land te bedwingen. Men hoopt dit doei binnenkort te bereikenmaar totdat het bereikt zal zijn, is het noodig, dat eene andere mogendheid belette, dat Egypte weder vervalle tot een toestand, waardoor het zou blootgesteld zijn aan de aanvallen der barbaren en aan de kuiperijen vanbin nen. Die mogendheid moet Engeland zijn. Transvaal. Aangaande de mislukte leeningschrijftde „Volksstem" het volgende Het Gouvernement had baron Oppen heira belast, met het sluiten der leening; toen geen bevredigende berichten dienaangaande werden ontvangen, werd aan baron Oppen- heira een. termijn gesteld, binnen welken een bepaald antwoord over het al of niet slagen der leening verwacht werd. De afloop van dezen termijn is echter door nnancicele transactie alzag. Italië. In de jl. Maandag te Milaan gehouden rede, zeide de minister-president, Di RudiniWij hebben in ons midden het Pausschap, dat af en toe een dreigende houding aanneemt, maar beperkt is binnen de grenzen van het geestelijk gezag, door de wet, die het niet straffeloos kan schen den. De eer vormt de kracht van Italië beide zullen zorgvuldig gehandhaafd wor den. Ons land ontbreekt het niet aan den eerbied, dien het schuldig is aan de vrij heid van geweten. De voorzichtigheid raadt ons, ons in Afrika niet door een vermetele politiek te laten leiden. Ik zelf zoo zegt Di Rudini geloof vast, dat de goede betrekkingen met Menelik, spoedig hersteld zullen wor den. Door versterking dier betrekkingen, zal de vrede in Afrika bevestigd worden. Vervolgens zeide Di Rudini„Met een sterk leger, een machtige vloot en getrou we bondgenooten zijn wij in staat onze onafhankelijkheid te bewaren. Die macht moet ons echter onze verantwoordelijkheid doen beseffen. Italië moet zijn invloed gebruiken om den vrede te bevestigen, en dezen meer en meer te verzekeren." Hij hoopt, dat God niet zal toelaten, dat een oorlog Europa bezoek e, en gelooft, dat de vrede goed gewaarborgd ismaar alle staten laten zich leiden door groote voor zichtigheid en gematigdheid. De aaneensluiting van bevriende mo gendheden behoeft geen ongerustheid te wekken. Zij strekt slechts tot bevestiging van het evenwicht, dat de vastheid van den toestand waarborgt. Een lange erva ring heeft aangetoond, dat de verbonden van onzen tijd geen ander doel hebben dan verdediging. Door de vernieuwing der banden, die ons aan Oostenrijk en Duitschland hech ten, gelooft de Italiaansche regeering een staat van zaken bevestigd te hebben, die zich van zelf ontwikkelt uit de politiek van staatkundig herstel. Sterk door ons recht, en bezig den bestaanden toestand te handhaven, vooral in de Middellandsche Zee, zijn wij in Europa een element van den vrede. Onze goede betrekkingen met Rusland gaven onlangs aan de publieke opinie een gevoel van veiligheid en vrede. Ten aanzien van Frankrijk hebben wij steeds geijverd argwaan en wantrouwen, die moeten ophouden, weg te nemen. Argent-Republiek. De provincie Para heeft zich insgelijks onafhankelijk verklaard en volgens gerucht zou Bahia dit voorbeeld volgen. Een oorlogsschip heeft bevel ontvangen naar Rio Grande do Sul te vertrekken. Eng.-Indië. De cycloon, waarin het Britsche oorlogschip „Entreprise" verging, heeft op de Andamanen-eilanden groote schade aangericht. De wervelstorm stortte zich met verschrikkelijke woede op de strafkoloniën voor inboorlingen en verniel de een aantal gebouwen. Van de gevan genen, die onder het puin geraakten, wer den 6o gedood en 200 gewond. Geen fraaier dan een sclioone gravure. Vraag opzichtzending en prijs opgaaf bij A. J. MAA S, Boek- en Kunsthandel. Dijkstraat 16. Telefoonnummer 26. Gemengd nieuws. Een nieuw model van zeetonnen wordt door het loodswezen nabij Texel als proef in een paar vaarwaters gelegd. Indien het blijkt, dat deze ton beter weerstand biedt aan ijsgang, dan worden vermoede lijk alle bakentonnen door het nieuwe model vervangen. Te Bergen is jl. Vrijdag in een lijster strik een pestvogel (Ampelis glandarius) gevangen. Het fraaie exemplaar wordt door den heer A. Vogelesang, te Alkmaar, opgezet. Jl. Vrijdagavond werd tusschen West- graftdijk en Akersloot eene met grint ge laden schuit door eene veeboot aangevaren, met het gevolg, dat de schuit aan de ach terzijde geheel verbrijzeld werd en onmid dellijk zonk, bijna midden in het Noord - hollandsche kanaal. De schipper en zijn gezin konden slechts met moeite worden gered. Boven het dek van de schuit staat ongeveer 4 el wateralleen de mast steekt er boven uit. De wed. P. B., te Broekerhaven, is in den nacht jl. Zondag op Maandag, bij hare woning verdronken. De burgemeester van 's Hertogen bosch heeft jL Dinsdag de proclamatie doen afkondigen, waarin aan de bevolking wordt kennis gegeven, dat de samenscho lingen ernstig zullen worden verhinderd en zoo noodig uiteengedreven. De maréchaussée is gerequireerd om, des vereischt, aan de uitvoering van dit bevel de noodige kracht bij te zetten. {Naar men uit Maastricht meldt, zou den de deskundigen, benoemd om den geestestoestand van Maria de Rooy, de kindermoordster, te onderzoeken, als hun gevoelen hebben te kennen gegeven, dat de beklaagde aan verstandsverbijstering lij dende is en uit dien hoofde niet toereken baar voor hare daden kan geacht worden. mond! Men weet hoe licht bij kinderen verkoudheid en keelaandoeningen een ern stig karakter aannemen. Toch zijn vele volwassenen onnadenkend genoeg, hun eigen lievelingen en die van anderen aan dat gevaar bloot te stellen. Van daar onze waarschuwing. Wells, de gelukkige Engelschman, die te Monte Carlo schatten won met behulp van een stelsel, dat hij zoo onfeil baar noemt als menschelijk vernuft het maken kau, heeft met 720,000 gulden winst in den zak Monte Carlo verlaten. Den avond voor zijn vertrek, won hij nog even 120,000 gulden en brak de bank vijf keer. De bankbiljetten lagen ander- halven voet hoog vóór hem, maar Welss verloor zijn bedaardheid niet en toen hij zijn laatsten franc had opgestreken, ging hij kalm naar het hótel de Paris en sliep met de bankbiljetten onder zijn hoofd kussen. Op een vraag, hoe hij het aanlegde, antwoordde Wells, dat hij jaren aan zijn stelsel gewerkt had en voortdurend met geduld het spel had gadegeslagen. Thans bracht hij zijn stelsel in praktijk en dat het goed was bleek hieruit, dat hij in Juli alleen 384,000 gulden had gewonnen. „Maar indien het stelsel onfeilbaar is, waarom dan niet de bank geheel geruï neerd vroeg men Wells en het antwoord was, dat alleen lichamelijke vermoeienis dit belette, daar hij van 's middags 12 tot 's avonds n uur aan het spel zat. „Maar ik zal terugkomen en opnieuw winnen", verzekerde hij. Maar er kan nog een andere reden zijn. Wells heeft een eigenschap, die van meer nut is dan menig nieuw stelsel hij weet wanneer het tijd is om op te houden en is verstandig genoeg, om de tafel te ver laten als het geluk zich tegen hem keert. Waarom men dan zijn voorbeeld niet volgt Velen hadden zijn spel aandachtig gade geslagen en getracht hem na te volgen, maar de meesten hadden den moed daartoe niet. Zijn systeem eischt 80.000 gulden kapitaal en moet bijna geheel met de maximum-inzetten van 6000 en 12,000 frs. worden gespeeld om den speler. Den laat sten dag had hij na één uur spelen al de banknoten van 100 en 1000 frs. gewonnen en waren de croupiers genoodzaakt in kleine pasnoten en rollen goud te betalen, tot de kassier een nieuwe hoeveelheid goud had aangevoerd. Maar in den namiddag verloor hij deze geheele winst weer, teza men met 12000 gld. van zijn oorspronke lijk kapitaal, niettegenstaande hij al de trekjes van zijn systeem in praktijk bracht. Hieruit ziet men dat ook Wells den steen der wijzen nog niet gevonden heeft. „Alles heeft zijn waarde," zelfs oude poetslappen. De ontdekking van het bijzon dere nut van deze vodden Voor den land bouw werd door een Fransch entomoloog, een zekeren Decaux gedaan. In het jaar x888 bezocht hij om larven van den aas kever te zoeken verscheidene groote bieten velden in het departement du Nord. Hij trof daarbij een stuk land aan, dat hoewel gelegen tusschen velden, die zeer door den engerling bezocht waren, volkomen vrij was gebleven van deze plaag. Bij nader onderzoek vond hij op dat land vele lompen, die door den eigenaar van een koopman als mest waren gekocht. Deze laatste had een 4000 centenaars oude poetslappen van een spoorwegdirectie overgenomen. De olie waarmee de vodden doortrokken waren, had blijkbaar het veld voor die ongenoode gasten gevrijwaard. Decaux bezocht in den zomer van dit jaar hetzelfde land weer en de eigenaar verze kerde, sinds 1888 geen spoor ontdekt te hebben van door insecten vernielde rapen. Hij ging toen verder en bezócht allen die van de lompen gekocht hadden en zonder uitzondering bleek, dat op de landen die met die lompen bemest waren geen enger lingen of andere schadelijke larven te vinden waren. De heer Decaux heeft tevens opgemerkt, dat de olie der poetslappen de bieten ook beschermt tegen de zoozeer gevreesde blad wespen en op den duur beter dan zwavelkoolstof, die wel krachtiger maar slechts voor korten tijd werkt. Hij hoopt dat zijn ontdekking mede ten goede kan komen aan de wijnbergen, die nog vrij ziju van de druifluis. Keizer Frans Jozef kreeg onlangs te Pest het volgende briefje„Aan den Hoog eerwaarden, Weledelgeboren Heer-Koning Mijn koe is dood met alle respect deel ik U dit mee en mijn oogst is door hagel vernield. Mijn goddelooze huisbaas plaagt me akelig, ofschoon hij de pleegvader van mijn schoonbroeder is. Er is geen levende ziel in Szanad, die mij een kreutzer kan leenen, omdat niemand een kreutzer heeft te Szanad. Indien mijn Heer mij een paar gulden als hij ze voor eenigen tijd kan missen zou willen leenen, zend ik ze hem gaarne het volgend jaar terug als mijn mals verkocht is. Ik wensch goede gezondheid aan mijn goeden Koning en zijn hoog huis en lieve familie. O, mocht ik eens de mooie handen van Uw hoog geboren Koningin kussen Alle geluk voor Uw Kon. Maj. van geheel de Uwe Pero Bati." Een paar dagen later kreeg Bati een ant woord van den Koning met eenigeguldens, die Z. M. wel vooreerst kon missen. Uit onze Koloniën. In de „Deli Courant" van 10 October jl. leeft men Yolgena ontvangen telegraphiach bericht ia SWIip&h geld naar eeï^ue^onaerneimngen vervoerde. Het geld ging verloren het lijk werd gevonden. Nadere bijzonderheden ont breken. Voor zoover men weet is dit de eerste maal, dat een adsistent op geldtransport werd afgemaakt en het is een wenk voor die hee ren, om [voortaan bij die gelegenheden dc grootste voorzichtigheid in acht te nemen niet alleen gewapend te zijn, maar hun re volver steeds in de band of vlak voor 't grijpen te houden en de begeleidende inlan ders niet uit 't oog te verliezen. De jonge man, die op zoo droevige wijze om 't leven kwam, laat een goeden naam achter en wordt door zijne ehefs, vrienden en kennissen zeer betreurd. Een niet minder droevig sterfgeval ia dat van den heer Beekman, in leven gezagvoerder van het stoomschip „Medan", die zich bij alle passagiers, welke met dal schip eene reis maakte, bemind wist te maken en in de kracht van bet leven werd weggerukt. Slechts één week was voldoende om dat jonge, bij uitstek krachtige gestel te sloopen. Aanbestedingen. Donderdag 19 November. Haarlem, 11 ure. Het Ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid, aan het gebouw van het prov. bestuurhet stellen van meerpalen en het maken van roeiboot- steigertjes langs het Noordzeekanaal, begr. f 10.050. Haarlem, 11 ure. Het Ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid, aan het gebouw van het prov. bestuur de uitvoe ring van baggerwerk in het Noordzeekanaal en de zijkanalen, in twee perceelen, begr. perc. 1 f 80,600, perc. 2 f 26,400. Donderdag 26 Novembet. Haarlem, 11 ure. Het Ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid, aan het gebouw van het prov. bestuurhet drie jarig onderhoud van de werken der rijkszee haven „het Nicuwediep". Begr. f 24,000 per jaaraanw. 19 Nov. Haarlem, 11 ure. Het Ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid, aan het gebouw van het prov. bestuurhet onderhoud der rijks zeeweringen op het eiland Texel, gedurende de jaren 1892,1898 en 1894begr. f 1850 per jaaraanw. 19 Nov. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prins Hendrik (s.), arriveerde 11 Nov. van Batavia te IJmuidcn. S n ra a t r a (s.), van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 11 Nov. te Suez. Socrabaja (s.), arriveerde 10 Nov. van Ba tavia te Rotterdam. Z o i d-H o 11 a n d van Rotterdam naar Bata via, arriveerde 11 Nov. te Maraeille. Schiedam vertrok 8 Nov. van New-York naar Baltimore. Prins Willem II (s.). van Suriname naar Amsterdam, arriveerde 10 November te Ilavre. Fred Snowdon (s.), lag 9 Nov. te Xewcèstle zeilkluar naar Nieuwediep. A n n i e, kapt. Nilsson, vertrok 8 Nov. van Skuts- kar naar Nieuwediep. Marktberichten. Texel, 9 Nov. Commissiehandel. Vette Koeien f 180 a 240'. Melk f 125 a 150, Gelde f 100 a 140, Kalf f 130 a 175, Kalfvaarzen f 115 a 140, Geldevaarzen f 50 a 85, nuchtere Kalveren f G.50 a 12, Rammen f 21 a 28, Gelde Schapen f 18 a 25, Lammeren f 7.50 a 10, Biggen f 6 a 8, oude Paar den f 45 a 60, Werkpaarden f 115 a 175, Fok schapen f 17 a 19, Wei dito f 12 a 14, alles per stuk. Vette Varkens 21 a 23 cent per half Kg. Alkmaar, 9 Nov. Veemarkt: 2 Koeien f210 a f 240, 82 vette Kalveren f 40 a 104, 12 nuchtere dito f 8 a 16, 537 vette Schapeu f 17 a 23, 26 magere Varkens f 9 a 12, allen per stuk;257 vette Varkens 40 a 39 et. per Kg. Hoorn, 9 Nov. Op de alhier gehouden Vee markt waren aangevoerd 4560 stuks. De handel was, vooral in goede qnaliteit, vlug en de prijzen waren hoog. Enkhuizen, 11 Nov. Ronde blanke Aardappelen fl.80 a 2.50, blauwe f 1.25 a 1.90 per half III Grove Bloemkool f 3.a 4.50, witte Kool f 5 a 6. roode dito f 3.50 a 4.50, Savoye f 3.50 a 4.50 per 100 stuks. Peren f 1.a 1.30, Appelen f 1.05 a 1.90, Uiengroote gele f 0.80 a f 0.95, kl. f 0.70 a 0.80, groote roode f 1 a 1.10, kl. f 0.50 a 0.55 per half UI. Bovenkarspel (Station), 11 Nov. Bieten f 6 a8, ronde blanke Aardappelen f 1.90 a 2.50, blanwe f 1.40 a 1.75, Uien groote gele f 0.75 aO.85, kleine f 0.75 a f 0 90, groote roode f 0.90 a 1. kleine f 0.45 a 0.55 per half Hl., grove Bloemkool f 3 a 4.renzen f 5 a 7, witte Kool f .5— a C. roode Kool f 3 a 4.50, per 100 at. Purmerend, 10 Nov. 259 stapels Kaas, kleine f 81, 6 stapels middelbare f 30, 1 stapel commissie f 29.50. 1546 Kg. Boter, nooibotcr f 1.40 a 1.50, per Kg. Kip-eieren f 6 50 a 7 per 100 stuks. 322 Runderen, 14 Stieren, 23 Paarden, 104 vette Kalveren 70 a 90 ct. per Kg., 146 nuchtere dito f 10 a 24, 212 vette Varkens 30 a 47 ct. per Kg,. 57 magere dito f 8 a 13, 348 Biggen f 2 a 5, 2339 Schapen, 563 Ganzen f 2 a 8, 9 Zwanen f 6 a 9, per stuk. 150 Hl. Appelen f 3 a 4.50, 103 Hl. Peren f 2 a f 3 per Hl. Amsterdam, 11 Nov. Aardappelen: Friescha Dokk. Jammen f 2.25 a 4.dito Franeker f 2.50 a 3.75, dito Zaaiers f 2.70 a 2.80, Geld. blauwe f3 a f 8.30, Zeeuwsche Spnische Jammen f4 a 4 75, dito Flakkeescbe f 8 a f 3.50, dito blauwe f 2.50, Pruisische Hamburgers f 4.30 a 4.50, Doitsehe roode f 3.25 a 8.40, Hillagommer Zand f 6 a 7 alles per Hl. Tarwe op levering hooger; Nov. f 270, Maart i 289. Rogge op levering willig Nov. f 265, Maart f 268. Raapolie prijshoudend; vliegend per 100 Kg. I 22,25, Nov. f30.50, De«. f 31.50,Mei f 32.75. au». 1 a. JU. m Raapkoeken f 65 a 95. Lijnkoeken f 9.50 a 13.50. Veemarkt: 194 vette Kalveren, lste kw. 90 en 2de 65 cent per Kg.; 21 nuch. dito, f6 a 101 Schaap; 146 m. Varkens, 36 a 42 cent per Kg. Schiedam, 11 Nov. Moutwijn f 11.25, Jenever f 16.75 id. Amsterdamsohe proef f 18.Spoeling-,' Commissie f 2.—. Londen, 9 Nov. Veemarkt2000 Rnndcren, 11000 Schapen en Lammeren, 40 Kalveren en 100. Varkens. Prijsen: Rnndcren 2-8 a 5-0, Schapen en Lammeren 3-6 a 6-0, Kalveren 2-8 a 5-2 an Varkens 2-8 a 4- V i s s c h e r IJ. Nieuwediep, 12 Novembe^. Sedert jl. Dinsdag werden alhier door 10 korders en beugers 55 groote-, 30 kl. tongen, enkele mandjes kl. schol, 8 kabelj. en 10 tot 25 schelv. aangevoerd; gr. tong gold 65 a 7» cent, kl. id. 20 cent, kabelj. f2.50 a 2.60 per' ■tuk, kl. schol f3.50 per mandje en schelf. f5Qt' per honderd. j- Door een Egmonder bom werd voor f40 en door. een IJmuider kotter voor f 15 aan tong en schol'- aangevoerd. Enkhuizen, 10 Nov. Gisteren en heden werd alhier aangebracht 1800 Kg. bot, 21 ot. per Kg. en 24 manden garnalen, 75 ct. per mand. Weerk. Waarnemingen te Helder. (Landskeet.) jj a G Windrichting mM. Ca. •n kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. 11 12 Z.O.t.Z, 86 Kg. 734.24 -24.36 8.3 t 0:4 12 8 Z.W. 13 751.40 - 7.30 7.6 t 1.1 12 12 Z.t.W. 12 753.25 - 5.45 8.4 t 0.6 1 Toestand z t P W eirsgesteldhsid. Tin de zee. 11 12 0.93 Betr., regenb., stormweer. Holwater. 12 8 0.64 Lichtbewolkt, helder, mooiw. 11 ïlin zee. 12 12 0.81 id. Golv. 11 November: Winddruk ten 4 nnr en 25 min. namiddag 106 KG. op de Ms, richting Z.W. Ta verwachten: Zuidenwind. Burgerlijke stand van: Helder, van Zaterdag- tot Woensdagmiddag. Gehuwd J. Gomes en J. Morasink. Bevallen E. S. Icke, geb. Steehouwer, z. K Mangel, geb. de Vries, z. A. Leeuweus, geb. GroofT, z. C. Smit, geb. Reindorman, d. M. E. T. Luijckx, geb. Meijer, z. F. Bontes, geb. Schagen, z. G. Faber, geb. Spil, z. Overleden: A. Quast, echtg. v. J. Bnrger, 53 j. P. Pieters, echtg. v. A. Lemstra. Texel, van 4 tot 10 Nov. GeborenPietje, d. v. B. Timmer en I. Roozendaal, OverledenH. vou der Wiele, weduwn. v. M, Nielen, 77 j. Levenl. aangeg. 1. Schagen, van 7 tot 10 Nov. Geboren: Johannes Willebrordus, z. v.C.Huibert» en C. Bakker. Oude Niedorp, van 1 tot 31 October. OndertrouwdC. Stoop, weduwn. v. J. Droog, en W. Klaver, wed. r. P. V laar kamp. D. Stam, weluwn, v. N. Bruul, en C. de Geus, weduwe van W. Kiste moker. Geboren: Anihoniu», z. v. P. Hurkmana en G. de Wever. Cornelis, z. v. H. Stam cn R. Dekker. Sigaberta, d. v. C. Jcng en M. Stam. Klaas, z. v. P. Wit en N. Marschalk. Overleden: M. Kamp 49 j. •Oudkarspel van 1 tot 31 October. f Geboreo Maartje, d. v. H. Admiraal en M. Schellas. Antje, d. v. R. Schrieken en G. Nol. Gijshert Jo hannes, z. v. R. H. v. Dort en C. H. v. Eek. Geertje, d. v. C. Pranger Cz. en M. Goudsblom. Noordscharwoude, van 1 tot 31 October. GeborenKlaas, s. v. K. Bekker en N. Groot. Laatste berichten. 12 November.' '1 De hevige storm, die gisteren over ons gansche land woedde, heeft op verschillende plaatsen nogal wat schade aangericht. In deze gemeeute bepaalt zich de schade tot een paar omgewaaide schoorsteenen en een partij verbrijzelde glasruiten en dak pannen. Londen, 11 Nov. Sedert gisteravond woedt een storm in het Kanaal en op de noordoostkust van Groot-Britannie. Onder scheidene visschersvaartuigen hebben schip breuk geleden. Een groot Engelsch schip, dat naar Australië bestemd was, is bij Sandgate gestrand. De kapitein, zijn vrouw en vijf man der equipage zijn verdronken 18 man bevinden zich nog in het touw werk, doch men vreest, dat het onmogelijk zal zijn hen te redden. De dienst der paketbooten op het Kanaal is geschorst, met uitzondering van de stoomboot op Ostende, welke zonder pas sagiers vertrokken is,daar de kapitein weigerde hen mede te nemen. Na bovenmenschelijke inspanning en herhaalde pogingen om reddingbooten in zee te brengen, gelukte het tegen den avond met de reddingboot van Sandgate 27 man van het gestrande schip „Benvenue" ge naamd, te redden. De geredden warer veertien uren, ten aanzien van duizenden aan het strand bijeengekomen, in het touw werk gebleven. Londen, 11 Nov. Aan de „Times' wordt uit Santiago van 10 dezer gemeld In' telegrammen uit Brazilië wordt mede gedeeld, dat alle dagbladen van Rio Janeir< zijn geschorst, met uitzondering van drie welke op de hand van den dictator zijn.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3