na fl a a 6) DE AVONTUREN SIDI-FROUSSARD. 1 u. "X»|. U1V JUL JL te schitterenden uitslag bekroond. Zijdewind. In dit dorp circuleeren twee adressen, het een ter verkrijging van licht op het plankier van het stationsge bouw en het andere om te maken, dat de treinen zullen stoppen, indien zij reizigers voor deze plaats bevatten. Terschelling. De bestuurderen van het „Willem Barendsfonds" alhier ontvingen, onder het postmerk Amsterdam, letters A. B. C., een geschenk van f 60. Westgraftdijk. De Rederijkerskamer „Oefening Volmaakt", alhier, hield Zon dag jl. hare eerste openbare vergadering in dit seizoen. Opgevoerd werden„Twee Zusters", tooneelspel in vijf bedrijven, en tot nastukje „Gesmokkeld",kluchtspel in 1 bedrijf door W. Mets. Beide stukken liepen flink van stapel. Zuidscharwoude. Aan denjaarlijk- schen kolf- en biljartwedstrijd, jl. Woens dag bij den heer A. Kist alhier gehouden, werd aan den kolfwedstrijd (iste partij, mannen van zessen klaar) door 21 perso nen deelgenomen. Den prijs won de heer K. van Kleef, met 121 p., de iste premie de heer P. de Geus, met 119 p., met het_ lot tegen den heer C. Zomer, die mede i 119 p. had, en nu de 2e premie verkreeg, allen te Zuidscharwoude. Bij de 2de partij, kolveu door personen, die nog aan geen wedstrijd hadden deelgenomen, en waar voor zich 16 personen hadden aangegeven, won de heer J. Slot met 116 p. den prijs; de heer N. N. met 106 p. de iste premie, de heer D. de Geus met 105 p. de 2de premie, eveneens allen te Zuidscharwoude. Aan den biljartwedstrijd, iste partij, zooals bij het kolven, namen 14 personen deel. De prijs werd gewonnen door den heerP. Kraakmande premie door den heer P. de Geus, beiden te Zuidscharwoude. Voor de 2 de partij hadden zich 26 personen aangemeld en daarbij werd de prijs gewon- nen door den heer W. Pranger, Oudkars pel, de iste premie door den heer W. Kostelijk, de 2de premie door den heer D. de Geus, beide te Zuidscharwoude. De prijzen en premien bestonden in contanten. Barsingerhorn. Jl. Dinsdag werd, ten huize van A. Slotemaker, alhier de eerste tooneelvoorstelling gehouden, voor dezen winter, ten behoeve van het bekende St. Nicojaasfonds. Opgevoerd werden de 1 blijspelen „Verrassingen," door Elison en „De huwelijksadvertentie"door Mary Ewald. Vooral het vermakelijke nastukje, dal in April van dit jaar voor het eerst te Rotter dam is opgevoerd en dus nog nieuw mag genoemd worden, verhoogde zeer de vroo- lijke stemming van het publiek. Nog altijd blijft de deelname der burgerij aan deze tooneelvoorstellingenon verminderd voort duren. I Wijdenes. Tengevolge van het over lijden van den heer F. Bakker kwam o. a. ook de betrekking van heemraad van Drechterland vacant. Om in deze vacature te voorzien, zijn de volgende heeren op de voordracht ge plaatst P. Winkel, burgemeester te Ven huizen, K. Houtèr te Schellinkhout enjb. Schekkerman te Hem. 1 Grootebroek. De kapel van het gesticht der geestelijken alhier is verrijkt i met een nieuw Amerikaansch orgel,, een .geschenk van de gemeente als een herinne- ring aan het asjarig bestaan van de stich ting. Hoorn. In de jl. Maandag gehouden Gemeenteraadsvergadering is o. a. benoemd tot gecommitteerde dezer gemeente in de directie over de wegen en vaarten tusschen 1 de zes Noordholl. steden, de heer Zimmer- - man en tot zijn plaatsvervanger de heer Jan Groot Jr. Maastricht. In de jl. Zondag alhier gehouden volksvergadering, die door 500 personen werd bijgewoond, zijn de vol- gende besluiten genomen1. het zenden van Naar hot Franach van G. Le Faure. Weer deed het vreemde geluid zich hooren. Ik vind het onheilspellend, reide Mar- celle. Ik ook maar dit is nog niets, verge leken bij wat men ondervindt als schildwacht op een dijk, geheel alleen, met dc eenzame, stille vlakte om zich heen. Toen ik voor de eerste maal dat verschrikkelijke gehuil hoorde, kreeg ik er kippevel van en lachende voegde hij er bij Wat is het toch lastig, zenuwen te hebben I StilWij houden geloof ik op zeide Marcel le. Weet gij niet, dat men in deze wateren 's nachts niet vaart? Met die landkrabben, die wij aan boord hebben, zouden wij iedere honderd meter aan den grond zitten. Dus moeten wij dan den nacht op de rivier blijven Zeker kijk maar, de kapitein neemt al de noodige maatregelen. De raderen hielden op met draaien en de 1 equipage, bestaande uit Chineezen, begon de 1 ankers te werpen. Van den oever was intusschen een sampan (bootje) genaderd, dat weldra aan stuurboord zijde aanlegde. De man, die het bestuurde, bond het vast aan het roer van de Pei-Ho, -greep een touw, dat men hem toewierp en 'klom als een aap omhoog. om intrekking van het besluit tot garni- zoensvermindcring wordt uitgedrukt2. het verzoek te richten tot de Maastrichtsche Kamerleden, om de Regeering over het bedoelde besluit te interpelleeren3. het gemeentebestuur uit te noodigen tot het spoedig uitschrijven eener verkiezing voor de vacature „De Beaumont", ten einde deze vergadering in de gelegenheid te stellen, zich door het verkiezen van een protest- candidaat in den Raad te doen vertegen woordigen; 4. de tegenwoordige vergade ring permanent te verklaren en eerst d&n te ontbinden, wanneer aan de weuschen der bevolking voldaan zal zijn. Vooral het eerste besluit lokte om de bewoordingen, waarin het telegram-adres is vervat, en die voor eenigen te scherp, voor anderen niet scherp genoeg waren, lange en niet altijd verkwikkende discussien uit. Marino en Leger. Hr. Ms. stoomrivierraartuig „Merva", kommandant luit. ter zee 1ste kl. J. A. Kloek, ligt thans in de Nieuwe Haven te Nijmegen gereed om aldaar te overwinteren. De luit. ter zee 2de kl. J. E. J. Eijbergen is geplaatst aan boord van Hr. Ms. wacht schip alhier, en wel ter vervanging van den luit. ter zee 2de kl. P. Swaters van Schaum- burg, die op nou-actief is gesteld. De off. van gez. 1ste kl. bij de zeemacht J. Keyser, uit Oost-Indic in Nederland terug gekeerd, is op non-activiteit gesteld. Aan onderstaande mindere geëmployeerden en werklieden van 's Rijkswerf te Amsterdam, werden de onderscheidingsteekeneG voor 36, 24 en 12 jaren ijverigen en trouwen dienst toegekendeen gouden medaille en f 100 gratificatie aan den schipper aan boord van een Rijkswerkvaartuig F. F. Fleurbaaij den bewaarder bij de magazijnen J. Glimmerveen; de scheepmakers ijzeren bouw W. P. Timmers, J. W. Kole en O. M. van Hoekde scheeps timmerlieden P. J. ten Hacken, B. C. Engelberts, C. J. Doornhouwer en P. Bok de houtzagers M. de Kat en A. J. Misdom en den bankwerker E. J. Homburger; eene zilveren medaille en f 50 gratificatie aan den scheepmaker ijzeren bouw P. van Gulck den scheepstimmerman J. A. Zabelden bank werker J. C. Pauwelsde werktuigmakers H. Paul en J. Janseen eene bronzen medaille aan den schilder L.Schrama. Departement van Marine in Oost-Indië. Ontslagenop verzoek eervol uit 's lands dienst, de 1ste machinist bij de Gouvern. Marine W. S. Polak. Overgeplaatstde 1ste luit. der mariniers A. de Timmerman, naar „Koning der Neder landen idem W. G. Vennekool, naar „Prins Hendrik der Nederlandenidem J. C. Schraver, naar „Gedeh" idem J. Copius Peereboom, naar „Atjeh;" luit. ter zee 2de kl. Jhr. H. L. Wichers, naar „Gedeh idem C. L. Temmink Grol!, naar „Koning der Nederlanden idem K. J. Karseboom, naar „Macassaridem C. H. de Dussanet de la Sablonière, naar „Prins Hendrik der Neder landen adelb. 1 stë kl. J. Wolterbeek Muller, naar Padang; off. van adra. 2de kl. J. H. M. Nittel, naar „Batavia;" idem C. P. Sou- tendam, naar „Oenarangidem G. W. Erf- mann, naar „Soerabajaluit. Ier zee 2de kl. A. C. de Joncheere, naar „Javaidem L. Hamming, naar „Prins Hendrik der Neder landen luit. ter zee 1ste kl. A. A. R. Hen- nequin, naar „Gedehidem 2de kl. J. C. van Druten, naar „Atjehidem 1ste kl. J. M. P. Kluit, naar „Javaidem 2de kl. A. M. P. C. van de Laar, naar „Prins Hendrik der Nederlandenidem P. G. J. Graaf van Hogendorp, naar „Bandjermasinidem H. C. Surie, naar „Java"; adelb. 1ste kl. K. van Andel, naar „Atjehidem G. F. Noordhoek Hegt, naar „Baliluit. ter zee 1ste kl. P. F. H. Volcke, naar „Onrustluits. ter zee 2de kl. R. van Leent, naar „SoerabajaJ. Corver, naar „OnrustW. C. J. Smit, naar „Gedeh J. A. M. Bron, naar „Blommen- daal A. J. Loke en B. Tack, naar „Gedeh P. J. Serie, Daar „OnrustC. J. R. Kroesen, De kapitein had de brug verlaten om de beweging van den roeier beter te kunnen volgen toen deze hem ontmoette, ging juist Sir Cockney voorbij. Je moet ons voor en achter stevig vastraeeren, hoor I zeide de kapitein luid, doch onmiddellijk daarop fluisterde hij Ben je alleen Neen, antwoordde de ander, insgelijks zacht, er liggen er nog ongeveer vijftien nchter den dijk in het rijstveld ik heb nog twee andere booten in de biezen staan. Best, breng de kabels naar den oever en wacht; als ik fluit, kom je met je mannen terug. En wees vooral voorzichtig met de kisten patronen als zij nat worden kan je ze even goed in het water gooien, voegde Cockney er bij. Men weet wel, wat kruit is, grijnsde de roeier. Daarna greep hij een kabel en bereikte vlug den oever. De maan was nu zoo helder geworden, dat men duidelijk van het schip al de bewegingen van den bootsman kon volgen hij bond de kabel aan den stam van een arecaboom, wiens bladeren in het water overhingen, keerde weder naar de „Pei-Ho" terug, waar men hem een tweede kabel toewierp en bond ver volgens deze op vijf meter van de eerste vast. Pardon, kapitein, zeide de kleine sergeant op dit oogenblik tot den Chinees, gij zult u herinneren, dat ik de soldaten, die zich met mij hebben ingescheept, naar Hai-Dzuong moet geleiden. De kapitein knikte. Jhr. J. H. O. van den Bosch, naar „Flores.1 Benoemingen, enz. Bij kon.-besl. is de heer J. Kooyman Rzu. benoemd tot burgemeester van Andijk. Tot voorzitter der banne Andijk is gekozen de heer K. Kooiraans Jbz., en tot hoofd ingeland de heer P. Visser Jz. Onderwijs en Examens. De Rijkscommissie voor de examens ter verkrijging van een diploma als stuurman aan boord van koopvaardijschepen zal, aan vangende den 8sten Dec., te 9^ uur, zitting houden te Rotterdam, in het gebouw der Loge aldaar. Om tot een van die examens toegelaten te worden, zal de candidaat, onder overlegging van een geboortebewijs en opgave van woon plaats, de aanvraag hiertoe vóór 1 December schriftelijk en portvrij bij den Voorzitter der Commissie moeten inzenden. Zie Staatscourant No. 270. Het herhalingsonderwijs aan de openbare lagere school te Aartswoud, dat gedurende de maanden November, December, Januari en Fe bruari driemaal per week wordt gegeven, is aangevangen met 28 leerlingen, tegen 10 in 1890. Een verblijdende vooruitgang. Het aantal leerlingen op de vier herhalings scholen te Hoogwoud bedraagt 87. Landbouw en Veeteelt Ned. Paardenstamboek. Bij de in deze week te Breda gehouden hengsten- keuring voor de provincie Noordbrabant werden de twee prijzen van f 1000 ieder, die de provincie had uitgeloofd voor de twee beste hengsten, die aangevoerd en twee jaren in de provincie ter dekking beschikbaar gesteld zouden worden,toegekend aan de firma Roy te Parijs voor eenen zwaren Percheron hengst, die in het district Eindhoven gestatio neerd zal blijven en de andere aan den bruinen witvoethengst Kermes van de Hengstenassociatie te Heusden, door genoemde firma in het voorjaar aan die vereeniging geleverd. Op de algemeene vergadering, onder het voorzitterschap van den heer J. Breebaart Kz., der Vereeniging het Nederlandsch Paardenstamboek, is gebleken, dat de afdeeling Limburg zich geconstitueerd heeft, Utrecht een eigen stamboek zal op richten en in Gelderland zich eene particu liere vereeniging gevestigd heeft. De Ver eeniging telt thans 735 leden, waarvan Zeeland het leenwenaandeel toekomt, terwijl 116 hengsten en 508 merriën zijn ingeschreven. De rekening over 1890 sloot met een batig slot van ruim f 59. Het voorstel aan bet hoofdbestuur, om f 200 bij te dragen aan de internationale paardententoonstelling, in 1892 te Scheveningen te houden, werd aangenomen bij acclamatie.- IJct voorstel om bij opname van een hengst met gelijkluidenden naam als die van den reeds vroeger opgenomen hengst, aan den nieuw opgenomene het cijfer II en III en zoo vervolgens toe te voegen, onder verplichting voor de inschrijvers om die toevoeging aan te nemen, werd aangenomen, al vreesde men voor de aanzienlijke vermeer dering van werkzanmheden, welke daaruit voor den secretaris zou voortvloeien. Op ruimere bevordering van vakonderricht in hoefbeslag zal bij de regeering aangedrongen worden. Door aanplakbiljetten zal de aandacht van belanghebbenden meer op de Vereeniging gevestigd worden. Na uitvoerige besprekingen verklaarden zich 12 stemmen vóór en 7 stem men tegen het voorstel der afdeeling Zuid holland, om bij de regeering de noodige stappen te doen tot verkrijging eener ver plichte hengstenkeuring. Na vaststelling der begrooting voor 1893 werd nog besloten, dat het hoofdbestuur zich tot de regeering zou wenden met het verzoek om aan de afdeeling in Gelderland een deel der subsidie te geven, waar eene particuliere vereeniging over belangrijke middelen en subsidiën beschikt, alzoo ten nadeele der Vereeniging. Ik had niet verwacht, dat gij zoover van de stad het anker zou laten vallen. Hier kwam Sir Cockney tusschenbeide. Maar waarom draagt gij dien bootsman niet om u verderop te brengen, voor eenige 8apeken per manmeer vraagt hij niet. Dat is inderdaad een uitstekend idéé; dank u wel, mijnheer. En Fontaignac ging, na Sir Cockney ge groet te hebben, naar de verschansing en riep Hél.... kerel!.... Hél De Annamiet, die juist met zijn werk klaar was, keerde zich om, keek den soldaat aan, die drukke gebaren stond te maken, doch bewoog zich niet. Daar riep de kapitein eenige woorden in de taal van den roeier en onmiddellijk sprong deze in zijne boot en roeide naar de „Pei-Ho." Na een kort gesprek, waarbij de kapitein zeer welwillend als tolk diende, werd afge sproken, dat de Annamiet de soldaten naar Hai-Dzuong zou brengen, tegen vijftien sapeken de man. Vooruit! kinderen, klonk het nu uit den mond van Fontaignac tot de soldaten, maak je klaar. Vertrekt gij vroeg eene stem achter hem. Hij keek om en zag Marcelle staan, geleund op den arm van haren oom. Deze manschappen moeten naar Hai- Dzuong en daar ik de eenige gegradueerde ben, moet ik hen naar hunne bestemming bréngen. Mijn bataljon licht echter te Hanoi. Binnen een uur ben ik terug. Mijnheer Bariquet kon zijne oogen niet gelooven. Zijne nicht zoo maar zonder eenig Holkcma's boekhandel) te Amsterdam, cn Scholtens en Zoon, te Groningen, hebben een levensgroot portret van onze jeugdige Koningin in den handel gebracht, zoo goed van gelij kenis en zoo fraai van uitvoering, dat thans gezegd mag worden, dat aan den wensch om een in alle opzichten voortreffelijke beeltenis van Koningin Wilhelmina te bezitten voldaan kan worden. Zij waren zoo gelukkig den voortreffelijk en etser Prof. C. L. Dake bereid tc vinden, deze zeer moeielijke taak te willen aanvaarden, echter onder voorbehoud, dat hij naar het leven zou mogen arbeiden. Die wensch werd bevredigd, daarH.M.de Koningin-Regentes welwillend toestemming verleende, dat de jeugdige Koningin voor den kunstenaar poseeren zou. De heer Dake mocht de voldoeningsmaken, dat H. M., hoe meer het werk zijne voltooiing naderde, herhaaldelijk hare hooge belangstel ling daarvoor aan den dag legde en dan ook, toen de eind proeve gereed was, hare tevreden heid, zoowel over gelijkenis als uitvoering bewees door onmiddellijk een bestelling te doen. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Herv. gem. te Texel. Zondag 22 Nov., Burg, voorm. 9.30, ds. van Schaick. Waal, voorm. 10 u„ ds. de Mazure. Den Hoorn, voorm. 9.30, ds. Leffef. De Cocksdorp, voorm. 9.80, de heer Niessink. Oudeschild, nam. 2 u., ds. Leffef. Oosterend, nam. 2 u., ds. de Mazure. Doopsgezinde gem. te Texel. Zondag 22 Nov., Burg, voorm. 10 u., ds. Kuperus. Den Hoorn, nam. 1.30, ds. Kuperus. Ned. Herv. kerk te Noord-Zijpe. Zondag 22 Nor., nam. 1.30, Schagerhrug, ds. v. Kluijve. Ned. Herv. kerk te Zuid-Zijpe. Zondag 22 Nov., voorm. 9.30, Burgerbrug, ds. Koch. (Avondmaal). Doopsgezinde gemeente. Zondag 22 Nov., Oudcsluis, voorm. 9.30, ds. v. Calcar. Ned. Herv. kerk te Sint-Maarten. Zondag 22 Nov., voorm. 9 u., Sint-Maarten, ds. Miihring. Ned. Herv. kerk te Eenigenburg. Zondag 22 Nov., voorm. 9.30, ds. Onnekes, van Winkel. Ned. Herv. kerk te Wieringenvaard. Zondag 22 Nov., voorm. 9.30, ds. Pareau. Ned. Herv. kerk te Kolhorn. Zondag 22 Nov., nam. 1.30, ds. Pareau. Beroepen bij de Herv. gem. te Bunschoten, ds. P. H. Versteeg, pred. te Sint-Pancras. Beroepen bij de Ned. Geref. gem. (dolee- rende) te Broek op Langedijk, de heer D. Tom, candidaat aan de Vrije Universiteit. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gem. te Abbekerk en Lambertschaag, door d». P. Knuttel, pred. te Zaandijk. Rechtszaken. Arrondisseraents-recbtbank te Alkmaar. Zitting van Dinsdag 17 November. H. S., te Westgraftdijk, openbare schennis bij een dier, 1 maand gev. F. M., te Heer-llugowaard, verzet, 14 dagen gev. K. V., te Egmond aan zee, mishandeling, f 3 boete of 3 dagen hechtenis. W. E., te Texel, wederspannigheid, 1 week gevangenis. A. B. en J. K., te Anna Paulowna, dief stal, ieder f 15 boete of 5 dagen hecht. J. V., te Eenigenburg, diefstal, vrijgesproken. P. S., te Zijpe, mishandeling, 9 maand gev. J. S. Jz., te Kal verdijk, mishandeling, 5 weken gev. D. II., huisvr. v. D. v. O, te Hoorn, be- leediging, 1 week gev. G. K., te Hoorn, diefstal, vrijgesproken. G. A., te Hoorn, mishandeling, f15 boete of 10 dagen hechtenis. verlegenheid aan het spreken met een mili tair, dat was toch wel wat erg. Nu eens zag hij Fontaignac, dan weder Mnrcelle aan. Oom, zeide de laatste, die zijn verwon dering bemerkte, mag ik u voorstellen mijn heer Jean Fontaignac, den zoon van uw vriend van het instituut. De handen van den candidaat voor de Academie strekten zich naar die van den onderofficier uit. Jongmensch, zeide Bariquet, ik ken u reeds sedert lang; uw vader heeft mij veel over u gesproken. En hoe maakte mijn vader het, toen gij hem de laatste maal zaagt? vroeg Fon taignac met een lichte trilling in de stem. Best.... heel best.... hij had juist uwe benoeming tot korporaal vernomen. Maar hij is sergeant, oom, riep Mar celle, kijk maar, het zijn gouden galons! Die bevordering gaat vlug in hsar werk, zeide Bariquet op een toon, die bewees, dat hij het enthousiasme zijner nicht uiet geheel deelde. Ja, antwoordde Fontaignac droog, men is spoedig dood. U neemt mij niet kwalijk, ik moet u verlaten om deze manschappen weg te brengen en ik zou niet gaarne na hot blazen der taptoe aankomen. Daarop drukte hij Bariquet de hand en salueerde Marcelle. Deze knikte vriendelijk en stak de hand uit met de woorden Tot weerziens, mijnheer Fontaignac Eene seconde aarzelde hijtoen raakte hij Marcelle's hand even aan en antwoordde eenigszins verward Tot weerziens, mejuffrouw 1 sproken. G. v. II., te Hoorn, mishandeling, 14 dagen gev. G. v. d. E., te Uitgeest, vernieling, 14 dagen gev. M. R., te Alkmaar, diefstal, opzending naar een Rijks-opvoedingsgesticht tot den 1 April 1897. H. N., zonder vaste woonplaats, bedelarij, 5 dagen hecht, en 4 maanden opzending naar een bedelaarsgesticht. O. B., te Hoorn, mishandeling, enz., 1 jaar gev. Bultanlind. Belgie. De minister van Staat, de heer Woeste, heeft op ingeving van Koning Leopold eene brochure geschreven, waarin nadrukkelijk wordt opgekomen tegen de beweringen der Fransche pers, dat Koning Leopold een geheim verdrag met Duitsch- land zou gesloten hebben. De schrijver haalde een menigte stukken en feiten aan, ten bewijze dat Belgie zich alleen ten doel stelt, vriendschappelijke betrekkingen met allt mogendheden te onderhouden. Elke fusie van Belgie met een vreemde mogend heid is onmogelijkheid. Het aantal werkstakers in het kolen bekken te Lens bedraagt 15.207 op de 24.206. Alles is rustig. Frankrijk. De Kamer heeft het door den Senaat aangenomen wetsontwerp betref fende het recht op gezouten vleesch, met 377 tegen 128 stemmen goedgekeurd. Duitschland. De Rijksdag werd door den President Von Levetzow geopend met een rede, waarin hij het sterven van den Koning van Wurtemberg en de sinds de verdaging overleden medeleden her dacht. Daarop volgde de beraadslaging over het wetsontwerp tot het bestrijden van den slavenhandel. Op het verzoek om inlichting van Prins Arenberg over het be richt van enkele bladen, dat de slaven handel in Afrika door Duitsche beambten zou worden toegelaten en zelfs bevorderd, antwoordde de referendaris van Koloniën, Kaiser, dat die berichten geheel uit de lucht waren gegrepen. Het wetsontwerp werd naar een commissie van 14 leden verwezen. Bij de jl. Dinsdag te Berlijn gehouden verkiezingen voor den Gemeenteraad, ver wierven de sociaal-democraten drie zetels. Ook moeten twee herstemmingen tusschen liberalen en socialisten plaats hebben. Oostenrijk. Graaf Kalnoky heeft aan de commissie voor buitenlandsche zaken der delegatie verklaard, dat er geen tegenspraak hoegenaamd is tusschen de troonrede en zijne jl. Zaterdag gegeven omschrijving van den toestand.Vervolgens verklaarde de minister, dat het Drievoudig Verbond de spil is van den tegenwoordigen toestand. Het wordt gesteund door all* mogendheden die den statui quo wenschen te handhaven. De minister ontkende, dat Oostenrijk-Hongarije een begeerig oog zou hebben geslagen op Salonica. Servie. De „Times"-correspondent te Weenen deelt mede, dat de ex-Koning Milan een verklaring heeft ondergeteekend, waarbij hij afstand doet van al zijn rechten. Turkije. Uit Parijs wordt aan de „Standard" gemeld, dat daar uit goede bron uit Konstantinopel was vernomen, dat Salis bury aan Rustem Pacha had gezegd, dat het wel onmogelijk was een tijdstip voor de ontruiming van Egypte voor te stellen, maar dat hij bereid was over een regeling der zakèn van Egypte te onderhandelen. De Porte had voorgesteld door Turksche gedelegeerden en den Engelschen gezant te Konstantinopel de onderhandelingen te laten voeren. Argent. Republiek. Volgens de laatste berichten uit Rio Grande zijn de opstandelingen meester van den toestand. De bevolking maakt gemeene zaak met hen. III. Fontaignac geeft zelf de drieslagen voor het ophalen van het scherm. Fontaignac liep naar de verschansing, liet zich langs een touw zakken en sprong in de boot. Maö (vlug)beval hij. De Annamiet slóeg zijne riemen in het water en de sampan schoot vooruit. Het schijnt, dat ze daar dezer dagen grappen hebben uitgehaald, bromde een soldaat, in de richting van de stad wijzende. Ja, antwoordde een ander, men heeft er zich met een vuile wrijflap vertoond, die een vlag moest voorstellen. En, zeide een derde, die wrijflap heeft zelf gebrand. Met een hartelijk gelach werd deze zin speling op den brand te Haï-Dzuong belooud. Op dit oogenblik stuurde de Annamiet met eene korte wending de boot in een zeer nauw kanaal, dat tusschen twee met bamboes bezette aardhoogten voortliep. Even daarna kreeg men de donkere omtrekken van de stad in het oog, die in het blauwachtig licht der maan een somber, geheimzinnig voorkomen hadden. Jammer, dat er in dit vervloekte land geen gaspitten zijn, dan zouden wij de ruïnen kunnen zien, zeide een der soldaten. Geduld maar, klonk het uit den mond van een ander, morgen kunnen wij er genoeg van genieten. (Wordt vervolgd.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2