ia c E m DE AVONTUREN SIDI-FROUSSARD. P. A. DE BONT's Cacao en Chocolade, lereifl met Kmericii's Ytecbpton. P. DE GEUS, Confiseur, ba g tri ro i or HU Til In gei 1 d« 't ren t n ?t ER 'EI SI EP. JCJ Tft naanem, ara suosiaie mi fondsen. Zij wenscht voor de oprichting eene bijdrage in eens van f 2200 en een jaarlijksche bijdrage van f 3500 en relcent op eene school van 100 leerlingen. Het advies van Ged. Staten is gunstig voor de aanvraag in het algemeen, maar het gevraagd bedrag achten zij te hoog. Daarom stellen zij voor eene subsidie van f 3000 het eerste jaar en van f 1000 voor elk der vier volgende jaren. Deze aanvraag is met het advies van Ged. Staten gesteld in handen van dezelfde commissie, die ook de andere subsidie aanvragen heeft onderzocht. Waarschijnlijk zal ook omtrent deze aangelegenheid door de Staten nog aan het einde dezer najaars vergadering kunnen worden beslist. Zonder discussie wordt eene subsidie van f 6000 voor 5 jaar voor het handwerks- onderwijs verleend aan de Maatschappij voor den Werkenden Stand te Amsterdam. De suppletoire begrooting van Meerenberg werd goedgekeurd. De verhooging van subsidie voor het museum van kunstnijverheid te Haarlem, werd toegestaan. Een subsidie van f 300 voor één jaar voor den cursus in hoefbeslag werd met 55 tegen 8 stemmen toegestaan, nadat het bestreden was door de heeren Laguna en Westenberg en verdedigd door de heerenDe Boerjordens, 't Hooft, Rutgers en Heemskerk. Met een wijziging van het besluit, vroeger genomen omtrent een renteloos voorschot, voor den ontworpen spoorweg Alkmaar Hoorn toegestaan, stemde de vergadering in, nadat de heer "Van Nierop van Gedep. Staten een algemeen plan had gevraagd voor nog meer locaalspoorwegen en traras in de provincie. Door den heer Mr. Th. Stuart, advocaat te Amsterdam, werd aan de Staten der provincie Noordholland voor de droog making der Westeinder plassen onder Aalsmeer eene provinciale subsidie gevraagd. Volgens de aanvraag zou de subsidie be dragen f 90.500, zoo de kosten f 878,700 of meer bedroegen. Mochten de kosten medevallen, dan werd een evenredig lagere subsidie, maar minstens f 60.000 gevraagd. Gedep. Staten stellen Yoor, slechts 40 mille beschikbaar te stellen, waarmede de commissie het eens was. Bij de behande ling dezer voordracht deed een der leden dezer commissie, de heer P. Ledeboer, het voorstel om f 60.000 te geven. Een vorige concessie is vervallen, er is nu kans, dat de zaak wordt uitgevoerd, en met het oog op den jaarlijks vermeerderden afslag van de oude gTonden door het water, is het wenschelijk dat die plassen worden drooggemaakt. Zonder een ver hoogde bijdrage als door hem wordt voor gesteld, zal er echter niets van komen. De heer 't Hooft was ook van die meening twee jaar geleden achtte hij de droogma king niet noodig, thans echter wel, daar de toestand daar ter plaatse inderdaad bedenkelijk wordt. Ook de heer Breebaart ondersteunde het voorstel-Ledeboer. Het subsidie voor een zoo hoog bedrag was inderdaad noodig, daar al die droogmake rijen in den regel eer meer dan minder kosten, en geen winst opleveren; de pro vincie moest dan ook z. i. deze zaak steu nen. De heer Westerwoudt en de heer Rutgers van Rozenburg bestreden echter ten krachtigste het amendement. De eerste stelde op den voorgrond, dat niet moest gevraagd worden, wat de onder neming als deze zal kosten, maar hoeveel het der provincie waard mag en moet zijn, als de Westeinder plassen drooggemaakt worden. Dat is vroeger ook gevraagd bij de droogmaking van de Oosteinder- en de Legmeerplassen. Is er meer noodig, men vrage aan 't Rijk een subsidie. Spr. ge looft, dat met een subsidie van f 40.000 de zaak ook wel kan uitgevoerd worden, terwijl de heer Rutgers oordeelde, dat hier geen algemeen gevaar is, als 50 jaar gele D ■do in 8 0 1 M bei len OE 3 Naar het Fransch vm G. Le Faure. Toen zij de laatste huizen der stad waren voorbijgegaan, kregen onze reizigers, bij eene (bocht der rivier, eensklaps een vierkant ge bouwtje in het oog, en daarnaast ontdekte zij op een platform een soort van toren, van welke top de Fransche vlag wapperde. Toïbeval Fontaignac. De bootsman hield op met roeien en weldra lag de boot stil. Haltwie daar riep eene stem van den oever. Frankrijk antwoordde de kleine onder- lofficier, een detachement van de 31ste van jhct 4de. Nader voor het wachtwoord. Op een teeken van den sergeant roeide de jAnnamict weder verder, totdat de boot tegen een hoogte stiet, waarop men eene donkere ^gedaante gewaar werd. Fontaignac sprong aan wal en stond tegen over de schildwacht. r Twaalf manschappen, die hedenmorgen 4uit het hospitaal van Haï-Phong ontslagen .zijn," zeide hij lakoniek. Welke sectie? t Zeven man van de 6de en vijf van l'/le 9de. 1 Het 6de ligt hier, maar het 9de is op de citadel. Sakkerlooten is die citadel hier ver Vandaan I Zij ligt juist aan den anderen kant der !j>tad, tien minuten van hier. Gij kunt met akkers loopen gevaar door afslag van de oevers. Of het een voordeelige zaak zal zijn die droogmakerij, dat hangt er van af of men dadelijk voordeel beopgt, dan wel eerst door voortgezette exploitatie. Het amendement (t 60,000) werd met 37 tegen 26 stemmen verworpen, en het voorstel van Ged. Staten en der commissie (f 40,000) aangenomen. Na de pauze werd overgegaan tot de benoe ming van een lid der Eerste Kamer. Gekozen werd met 33 van de 64 stem men mr. H. J. Kist, procureur-generaal bij het Hof te Amsterdam. Het reglement voor den polder Kortenhoef werd zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De voordracht betreffende het reglement van den Diemerpolder wordt aangenomen met 33 tegen 33 stemmen. De reglementen voor het heemraadschap Mijzen, polder Hensbroek, Waalenburg en Schermer zullen in de volgende vergadering, over 14 dagen, behandeld worden. Bij de Afdeeling van den Raad van State, 'voor de Geschillen van Bestuur, is ingekomen het navolgende Kon. besluit, waarbij de aanvrage voor pensioen van C. Klomp, te Helder, weduwe van den gewezen burgerlijken-ambtenaar K. Klorn, niet voor inwilliging vatbaar is verklaard. Art. 38 van het wetsontwerp tot regeling van de pensioenen voor den loodsdienst bepaalt o. a. dat de wet buiten invloed blijft op het bedrag der pensioenen vóór haar in werking treding verleend. De gepensionneerde loodsen van het eerste tot en met het zesde district hebben nu aan de Tweede Kamer een adres gericht, waarin zij er 'op wijzen, dat zij, zooals zelfs in de Mem. van Toelichting op dit ontwerp erkend wordt, een te klein pensioen genieten en er op aandringen, dat alsnog in het ontwerp bepalingen worden opge nomen, „waardoor de gevolgen, door de Regeering zelve geschetst, van een te lang uitstel der verbetering van de pensioenen en onderstanden, worden gematigd, zoodat niet langer armoede en ontbering het deel zij van een'groot deel der gepensionneerden en niet langer een beroep op de openbare liefdadigheid behoeft te worden gedaan". De Surinaamsche begrooting voor 1892 is aan de Tweede Kamer ingezonden. De uitgaven zijn geraamd op f 1,650,521 of f 19,519.60 lager dan de vorige begroo ting, de koloniale middelen op f 1,490,613, d. i. f 51,700 meer dan de vorige begroo ting. Het nadeelig slot ad. f 159,908 is dus f 71,216,60 minder dan verleden jaar. De nieuwe uitgaven, die zijn voorgedra gen, zijn meerendeels van onbeduidenden aard, evenals de enkele tractementsverhoo- gingen. Er is gerekend op een sub-agent, toe te voegen aan den agent-generaal van het Immigratie-departement, op eene bezol diging van f 4000 's jaars. Ten behoeve van het onderwijs aan kinderen van Britsch- Indische immigranten is f 4500 uitgetrok ken. Voor een veearts is een toelage van f 3000 aangevraagd. Voor nieuwe werken is f 13.000 minder geraamd en voor de kosten van politietoezicht op het gebied tusschen de Lawa en de Tapanahony f 15.000 minder. Blnntnlindtoh nieuwe. Texel. Alhier bestaat een zangver- eeniging, onder den kunstvollen naam van „Hard gaat ie I" Of daar geschreeuwd zal worden I zegt „het Vad." Twisk. Jl. Zondagmorgen had alhier de plechtige inwijding van het onlangs in de Hervormde kerk geplaatste orgel plaats. Door den leeraar, den WelEerw. heer uwe manschappen binnenkomen. Fontaignac verscheen weder op den dijk. Die van de 6de sectie riep hij. ZeTen man sprongen aan land. Toen wees de schildwacht naar een licht, dat op eenige afstand zichtbaar was. De post, klonk het kort. Daarna hernam hij zijne eenzame wandeling. Bonjour, mannen zeide Fontaignac bij het binnentreden van de post. Verscheidene soldaten lagen op den grond te ilapen, slechts vier waakten en zaten bij het licht van een lantaarn kaart te spelen. Wat is er, sergeant? vroeg een der spelers, een korporaal, die de nieuw aange- komenen was genaderd. Toen echter een lichtstraal op het troepje aan de deur viel, bleef hij verbaasd staan. WatFraneartriep hij, een der herstelden herkennende, jij hiermen had gezegd dat je dood waart en daar heb je waarachtig Béchet, en Cardin, en üoulan Wij hielden je allen reeds voor dood. Jongen, wat zal de luitenant blij zijn Daarop liep hij op een der slapers toe Hola sergeant, daar zijn de mannen van de compagnie van Haï-Phong. De slaper richtte zich, woedend over de stoornis, overeind. Wat donder! bromde hij, wat is er nu weer. Kom maar niet te dicht bij mij, anders zal ik je kennis laten maken met mijne vuisten. Ik droomde juist yan de «Zwarte Vlaggen." Zoo, vervolgde hij, toen hij de bezoe kers in het oog had gekregen, er ontbreken er dus weinig. Gij hadt geen beter oogen- blik .tot terugkeeren kunnen uitkiezen. Hebt gij uwe marschroute? rroeg hij aan Fon taignac, na hem de hand gedrukt te hebben. Donker Yz., welke" bij" zijn nalatenschap het kerkbestuur de opbouwing er van moge lijk maakte. Hoogwoud. Jl. Vrijdag en Zondag voerde de rederijkerskamer „de Eensge zindheid", op de Gouwe alhier, tot groot genoegen der opgekomenen twee blijspelen op „de Gouden Spin," blijspel in 4 bedrij ven, naar het Duitsch, tot dusverre nog niet in 't Hollandsch uitgegeven en „Twee oude Bekenden," blijspel in r bedrijf. Het vrij talrijk opgekomen publiek amuseerde zich den geheelen avond blijkbaar uitstekend. Bovenkarspel. Jl. Dinsdagavond gaf deMannenzangvereeniging „Oefening enUit- spanning" alhier haar eerste concert voor een talrijk opgekomen publiek. De uitvoe ring, getuige het applaudissement, viel zeer in den smaak der aanwezigen. Aan het slot bracht een der aanwezigen den dank uit namens allen voor den genotvollen avond. Hij herinnerde tevens aan het verlies dat de Vereeniging had geleden door den dood van haren president, den heer C. Schuurman, riep het welkom toe aan den nieuwen president, den heer K. Swagerman Pz., hij dankte den heer Magnée voor zijn uitnemende leiding en prachtigen zang, alsmede de werkende leden voor hun zang en hoopte dat nog dikwerf zulk een avond zou mogen aanbreken en „Oefening en Uitspanning" nog lang een sieraad der gemeente mocht blijven. Dit, na vele proefnemingen verkregen product, samengesteld uit twee grond stoffen, zeer gezocht door hunne rijkdom aan voedende en licht verteerbare elementen, is onmisbaar voor zieke en herstellende personen en kinderen met zwakke magen, aangenaam van smaak en wordt door HH. doctoren aanbevolen. Cacao m. pepton per bus a J kilo f 1.50. Chocolade m. pepton per doos f0.75. Voor Helder verkrijgbaar bij Spoorstraat. Marino en Lager. Hr. Ms. gaffelschoener //Argus", comman dant de luit. ter zee 1ste kl. L. C. Rovers, vertrok gisterenmiddag, gesleept door de sleepboot //Hercules" naar zee, ter uitoefening van politietoezicht op de visscherij, doch keerde later weder terug, doordien een der ijzeren bolders, waaraan de sleeptros was bevestigd, uit het dek was gerukt. Heden is de //Argus" opnieuw naar zee vertrokken. De 1ste luit. der mariniers G. Faassen, bestemd voor den dienst in Ned.-Indië, zal 5 Dec. a. s. zijn bestemming volgen per stoomboot «Prins van Oranje" van de Maat schappij //Nederland". De adelborsten 1ste kl. C. H. Van Persijn en G. A. H. Van der Stok worden 26 dezer geplaatst op Hr. Ms. instructie-korvet //Nau tilus" te Hellevoetsluis. Steeds groeit het getal aan van hen, die voldoend examen aflegden voor den graad van sergeant, doch wegen» gebrek aan vaca tures niet kunnen worden nangesteld. Reeds zijn er meer dan 300 korporaals in het leger, die het brevet voor onderofficier hebben ver worven en reikhalzend uitzien naar een open vallend plaatsje. Intuischen is nog steeds niet tot uitvoerihg gekomen art. 11 van de wet op het Militair onderwijs, die reeds dateert van 20 Juli 1890 en waarin wordt voorgeschreven, dat de onderofficieren van Deze overhandigde hem een bundel papieren en nadat de postcommandant ze had inge zien eu in orde bevonden, hield deze appèl. FraDcart? Present! Béchet Present En zoo vervolgens tot en met den zevende. Daarop kreeg de korporaal den last Breng deze manschappen naar hun kwar tier zij moeten zich vannacht maar behelpen. Morgen zal de kapitein wel nadere instruc- tiën geven. Toen deze soldaten de post verlaten hadden, zeide Fontaignac Maar dit is nog niet allesik heb nog vijf man beneden. Hunne sectie schijnt echter op de citadel te liggen. Ja, onder den adjudant Gueschwind dertig man met een veertigtal geelbekken. En hier? Hier ligt de 31ste... eene sectie artillerie met twee stukken van 12 en een van 4, een peloton Tonkineesche hulptroepen en eene •ectie Annamitische tirailleurs. Dat is weinig, zeide Fontaignac. Dat zegt kapitein Berhin ook, maar men schijnt in Hanoï over niet meer men- schen te kunnen beschikken. Maar a propos, wat wilt gij gebruiken, bier, warme wijn Dank u, het zou mij te veel ophouden ik moet mijne mannen naar de citadel brengen en dan weer aan boord terugkeeren dus een ander maal. Wil ik u een geleider medegeven of weet gij den weg Ilc durfde het niet te vragen, maar gij zoudt er mij ten zeerste mede verplichten. Macquin, zeide de postcommandant tot een der spelers, leg je kaarten neer en breng Bij Kon. besluit is1. by den grooten staf benoemd tot kommandant van de Stelling van Amsterdam, tevens bevelhebber in de lste militaire afdeeling, de generaal-majoor J. W. Bergansius, van het wapen der artil lerie, thans ter beschikking van den Min. van Oorlog2. de generaal-majoor jhr. L. J. Van Tfcjrlingen, komm. der Stelling van Amsterdam, tevens bevelhebber in de lste rail. afd., op zijn verzoek, krachtens punt 4 van art. 38 der wet van 28 Aug. 1851 (Staats blad No. 128) op non-activiteit gesteld. Bij Kon. besluit van 17 Nov. jl. No. 15 zijn benoemdbij den grooten staf, tot majoor, de kapt. J. E. N. baron Sirtema van Grovestins, vau dien staf, adjudant van II. M. de Koninginbij het wapen der artillerie, tot kolonel, de luit.-kol. G. E. W. Borel, gouverneurder Koniuklijke Militaire Academie bij den staf van het wapen, tot kolonel, de luit.-kol. M. J. Soutendam, van dien staf, directeur der art.-inrichtingentot luit.-kol., de majoor J. G. F. Van Houtum, mede van dien staf, hoofd der constructie-werkplaatsen bij het 2de reg. veld-nrlillerie, tot comman dant van het korps, de kolonel K. M. Ver schoor, thans commandant van het 2de reg. vesting-art.bij het lsle reg. vesting-art., tot lste luit., de 2de luit. A. P. Mol, van het korpsbij het 2de reg. vesting-art., lot kommandant van het korps, de luit.-kol. J. A. Vrancken, van het korpstot maj., de kapts. P. J. Von Stein Callenfels, van het 2de reg. veld-art., en J. G. U. Schoch, adj. van het lste reg. veld-art. bij het 3de reg. vesting-art., tot kapt., de lste luit. E. Boellaard, van het korps rijdende artillerie bij het 4de reg. vesting-art., totluit.-kolonel, de majoor P. J. In de Betou, van het korps en is de kolonel jhr. W. F. G. A. Von Pestel, commandant van het 2de reg. veld- art., op zijn aanvrage, op non act. gesteld. De marine-torpedoboot //Batok" is gisteren, onder leiding var. den luit. ter zee lste kl. W. J. de Bruijne, binnendoor van hier nnar Hellevoetsluis vertrokken. Departement van Marine in Oost-Indië Verleend een tweejarig verlof naar Europa, wegens meer dan twaalfjaren onafgebroken dienst, aan den lsten stuurman bij de Gou- vernements-Marine H. O. Weijler. Benoemd tot lste Etuurraan van de Gouver- nement8-Marinc, de 2de stuurman J. H. Hon- dius van Herwerden. Naar aanleiding dsr Kanonnenkwestie schrijft een inzender in de «N. R. Ct." Geachte Redactiet Dezer dagen werd in uw blad medegedeeld, dat kanonnen, die voor eenige jaren f 25,000 hadden gekost, nu waren verkocht voor f 26. Zou men iiu mccnen dat dit de werkelijke waarde is? Geloof het niet. Wees verzekerd, dat aan die oude kanonnen eene massa geld verdiend wordt, maar de Staat kan er niet meer voor krijgen, omdat de koopers het eens zyn. Die maken conclave en of zij deelen de winst, of zij koopen elkander uit. Zoo gaat het ook met aanbestedingen voor den Staat. De liefhebbers spreken vooraf met elkander af voor hoeveel het werk gemaakt kan wor den dan gunnen zij het onderling aan hem, die er het meeste behoefte aan heeft, hetzij omdat hij juist geen ander werk heeft, of omdat hij veel materieel of volk beschikbaar heeft dan wordt afgesproken hoeveel op de aannemingssom tal worden gelegd, en aan hen, die niet zullen concurreeren, zal worden uitgekeerd als premiedeze wordt berekend in evenredigheid naar het vermogen van de zich onthoudende liefhebbers. Om een voorbeeld te noemen, spreek ik over een mij bekend werk, doch ik zal de namen en de sommen niet juist vermelden. Stel echter, dat de raming van het werk is geweest 1 millioen. De minste inschrijving was f 990,000, maar het werk kon met berekening van flinke winst en risico gemaakt worden voor de «om van f 890,000 de gezamenlijke den sergeant naar de citadel. De man stond op en ging reeds naar de deur. En je geweer, uilskuiken I schreeuwde de sergeant. Je kunt die kerels niet aan hun verstand brengen, dat zij nooit zonder geweer moeten uitgaan. Na afscheid te hebben genomen, vertrok Fontaignac, voorafgegaan door den soldaat, die een lantaarn in de hand hield. Is het de moeite waard weder scheep te gaan O neen wij hebben slechts tweehonderd meter langs het kanaal te loopen, en dan zijn wij in de stad. Fontaignac liet zijne manschappen aan wal stappen, gaf het teekeu tot vertrek en maakte zich al gereed zijne soldaten te volgen, toen de bootsman hem aan den arm stiet en met een welsprekend gebaar den overeengekomen prijs in herinnering bracht. Wat? riep de kleine sergeant uit, denk je soms dat ik terug wil zwemmen Wacht mij hier, ik zal je betalen als je mij weer naar beneden gebracht hebt De andere bleef echter jammeren en smee- ken, ja, wierp er, toen hij zijn zin niet kreeg, hier en daar zelfs een brutaal woord doorheen, totdat het Fontaignac begon te vervelen. Maak dat je wegkomt, kerel 1 riep hij, dreigend zijne hand opheffend. De inboorling liet het zich niet tweemaal zeggenmet een loerenden blik naar de soldaten, die hem stonden uit te lachen, zette hij zich weer in zijne boot neer. Voorwaarts, marschklonk bet kom- mando, en gevolgd door zijne vijf manschap pen, richtte hij zijn pas naar die van den fakkeldrager en stapte voort met de zekerheid van iemand, die zijn weg kant. le minste inschrijving nog beneden de raming, want de andere liefhebbers schreven veel hooger inhet werk werd dus gegund de aannemer ver diende er flink aan en de andere heeren deelden te zamen eene ton goudssommige hadden voor hun hoofd meer dan f 10,000. Zulke knoeierijen gebeuren telkens, en ik weet zeker, dat reeds vooruit alle mogelijke liefhebbers werden opgezocht en uitgenoodigd om mee te doen aan het conclave. Op die wijze werden sommigen schatrijk ten koste van den Staat. Q. N. Benoemingen, enz. Bij Kon. besluit is benoemd tot rechter in de arrondissements-rechtbank te Tiel, mr. A. J. Blom, thans rechter in de arrond.-rechtbank te Alkmaar. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Alkmaar, ter standplaat* Schoorldam, gem. Warmenhuizen, B. van der Veen, cand.-notaris te Alkmaar. Tot rijksveldwachter 3de kl. zijn aangesteld G. C. Hoek, gemeente- en onbezoldigd rijks veldwachter te Texel, (standplaats Sloten, Noord-Holland), en P. H. Schreurs, gemeen te- en onbezoldigd rijksveldwachter te Am- merijoden fstandpl. Hedel). Onderwijs in Examens. Te Amsterdam zijn voor de examens van de vrije- en orde-oefeningen geslaagd do heeren: C. W. H. Louws, alhier, en A. Plaat, te Alkmaar. Landbouw en Veeteelt. De commissie, aangewezen voor de toeken ning der bijdragen en premiën, voor de onder steuning van Rijkswege voor de paardenfokkerij in Noonlholland, heeft besloten de invoering van buitenlandsche dekhengsten te bevorderen. Zij heeft voor premiën beschikbaar eene som van tweeduizend gulden, welk bedrag uitgeloofd zal worden voor dekhengsten, in 1889 of vroeger in het buitenland geboren, ten volle bekroningswaardig en van 15 Februari 1891 tot 15 Februari 1892 uit het buitenland in de provincie Noord-Holland ingevoerd. De commissie houdt de verdeeling van dit bedrag aan zich, met dien verstande echter, dat aan de beste der ingevoerde heDgsten, mits ten volle bekroningswaard, eene premie van minstens duizend gulden zal worden toegekend. Aangifte voor mededinging moet geschieden vóór of op 10 Februari 1892, terwijl de keuring tusschen 15 Februari en 1 Maart d. a. v., op plaats en tijd door de commissie aan de mededingers nader op te geven, zal plaats hebben. De mededingende hengsten moeten, willen zij voor eene premie in aanmerking komen, in het Nederlandsch Paarden-Stamboek zijn ingeschreven. Vóór de premiekeuring zal gelegenheid tot inschrijving worden gegeven. De houder van eenen hengst, welken eene premie is toegekend, moet deze gedurende twee achtereenvolgende dektijden binnen de provincie Noord-Holland ter dekking beschik baar stellen en mag niet meer dan 25 gulden dekgeld vorderenbij is tevens verplicht, iederen dektijd de in het stamboek ingeschre ven merriëti, minstens tot een getal van vijftig, bij den hengst toe te laten. Na het eindigen van den dektijd en wel voor 15 Augustus van ieder jaar, doet hij een hem door de commissie verstrekte deklijst aan den Secretaris toekomen, waarna de toe gekende premie telken jare voor de helft zal worden uitgereikt, tenzij er voor de commissie redenen mochten bestaan om op verzoek van den bekroonde, de premie, onder nader te stellen voorwaarden, vroeger uit tekeeren. Het algemeen reglement, vastgesteld op 18 en 27 April 1891, door H.H. E. de minis ters van Waterstaat, Handel en Nijverheid en van Oorlog, en het reglement, door de Indien Fontaignac na een honderd pas had omgekeken, zou hij gezien hebben, hoe de bootsman weder ontwaakt was uit de verdoo- ving, waarin de woorden van den sergeant hem schenen te hebben gebracht, en onder een stortvloed van icheldwoorden dreigend de vuist balde tegen het kleine troepje, dat in de duisternis verdween. Daarop greep hij zijne riem en roeide lantaarn de soldaten achterna, terwijl hij natuurlijk steeds op eer biedigen afstand bleef. Het troepje bad nu den rivieroever verlaten om beter de stad te -kunnen bereiken, toen een van hen den sergeant aanstiet met de volgende woorden Kijk eens, sergeant, daar gaat waar achtig een boot man Onmiddellijk keerde Fontaignac op zyne schreden terug. Toïriep hij... toï 1 Maar de schipper roeide met zooveel kracht, dat hij als een pijl uit den boog den sergeant voorbijschoot. Verdoemdbromde deze, zijn revolver trekkend en op den vluchteling richtend, doch dadelijk bracht hy het wapen weder op zijne plaats. Een schot.... onmogelijk dat zou te veel opschudding geven in het garnizoen. Op hetzelfde oogenblik verdween de boots man bij een kruispunt uit het gezicht. Enfin, dacht Fontaignac, zich bij zijne soldaten voegende, nu zal ik den nacht op de citadel kunnen doorbrengen eu morgen met een anderen inboorling naar de «Pei-Ho" terugkeeren. .x (Wordt vervolgd.)*

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2