Gelegenheids - Cadeau, wordt gevraagd der kredieten roor de thesauriers en de algemeene betaalmeesters. Lord Lytton, gezant van Groot- Brittannie bij de Fransche Republiek, is overleden. De Parijsche Gemeenteraad heeft een bedrag van 12000 francs ter beschikking gesteld van de werkstakende mijnarbeiders in Pas de Calais. Jl. Dinsdag is uitspraak gedaan in het geding van den minister van Justitie tegen ragr. Gouthe-Soulard, aartsbisschop van Aix. De proc.-gen. hield in zijn requisitoir vol, dat het doel om te belee- digen duidelijk uit den geincriraineerden brief bleek. Het Hof heeft daarop den aartsbisschop tot een boete van 3000 fr. veroordeeld. Duitschland. Het „Berliner Tage- blatt" deelt mede, dat Emin-pacha cn dr. Stuhlmann zich inderdaad op weg naar Waldelai bevinden. Emin's laatste schrijven was uit Mwambu gedagteekend, waar hij den sultan Kalanguansa de Duitsche vlag overreikte. Emin heeft een moeitevolle reis door uitgestrekte wouden achter den rug. Óp het smalle pad, dat door de bosschen voerde, waren op bepaalde afstan den versperringen aangebracht met nauwe doorgangen, waar de reiziger een soort tol moest betalen en wel dermate, dat hij waar schijnlijk met leêge handen te Wandelai zal aankomen. Jl. Dinsdagmorgen werd de Russische minister Von Giers door den Keizer ten gehoore ontvangen. Het onderhoud duurde twintig minuten. De „Nordd. Allg. Zt." zegt Volgens de jl. Dinsdag in de „Staats courant" gepubliceerde opgaven van den graanvoorraad bedreigt Duitschland geen gebrek aan graan voor brood. Wij zijn alleen genoodzaakt het verbruik van rogge te verminderen en dat van tarwe te ver- hoogen. In den groothertogelijke schouwburg teóldenburg is gisterennacht, twee uur na aflopp der voorstelling, een brand uitgebro ken, die het gebouw tot op den grond heeft verwoest. Menschenlevens zijn gelukkig niet te betreuren. Rusland. Leo Tolstol heeft door een brief in de bladen de Regeering opgeroe pen, openlijk te verklaren, hoe de toestand van de Russische graanmarkt is en of er geen vrees is, dat er een algemeen gebrek aan voedsel zal ontstaan. De Regeering heeft hierop thans geantwoord, door de openbaring van de statistiek van den graanvoorraad, waaruit zij concludeert, dat er genoeg graan voor de voeding van de natie tot den a. s. herfst is. Tolstoï heeft op zijn landgoed groote eetzalen ingericht, waar het arme volk ge heel gratis een voedzaam maal kan krij gen. De schrijver zelf, de gravin en haar dochters bedienen de armen. Tolstoï heeft streng verboden, dat iemand voedsel mee neemt, opdat het niet zou kunnen worden geruild voor drank. Argent. Republiek. Alles is rustig. Rio-Grande is tot -de nieuwe orde van zaken toegetreden. Para heeft zich [nog niet verklaard. Het nieuwe kabinet is als volgt samengesteld Financien, Rodriguez Alves; landbouw, Antas de Fariajustitie, Hygino Pereira; oorlog, generaal Simeao; marine, admiraal Custodio Mello. Achter-Indie. Tschai-ja en Bandon, twee dofpen aan de golf van Siam, zijn door een cycloon verwoest." Het aantal dooden wordt op driehonderd geschat. China. Volgens berichten uit noor delijk China houden gewapende benden strooptochten. Het gebouw der Belgische zendelingen te Takoe Sanchi werd in brand gestoken en geplunderd, terwijl een honderd tal inboorlingen, die tot het Christ elijk geloof waren overgegaan, vermoord werden. De regeering heeft reeds troepen gezonden, om de orde te herstellen. Geen fraaier dan een schoone gravure. Vraag opzichtzending en prijs opgaaf bij A. J. M A. A S, Boek- en Kunsthandel. Dijkstraat 16. Telefoonnummer 26. 6 m n g d nieuws. Het Admiraliteitshof te Londen heeft uitspraak gedaan inzake de aanvaring tus- schen het stoomschip „Venus," van de Kon. Ned. Stmbt. Maatschappij met het Eng. stoomschip „Zanzibar," op 16 Febr. bij Norderney, tengevolge waarvan de „Venus" zonk. Het hof weet de schuld der aanvaring aan de „Zajizibar," op grond van tegen strijdige verklaring der getuigen, alsook omdat de officier der wacht, die vroeger nooit op stoomschepen had gevaren, zoodra hij het witte toplicht der „Vénus" zag, het roer bakboord had gelegd, zonder nog een der zijlichten te hebben gezien. Het gevolg der Koningin is jl. Dins dag ter hertenjacht gegaan. Men schrijft uit Warmenhuizen aan de „Alkm. Ct." Had geen der schoolkinderen hier ooit een brand in het dorp gezien, de brand, voed door een grooten voorraad stroo, turf en briquetten, brandde 'de boerenwoning van en bewoond door den heer P. Frans Pz. en daarna ook die van mej. de wed. G. Sevenhuijsen in een paar uur tijds tot den grond afde voorraad hooi voor pl. m. 36 koeien ging mede verloren. Kon van den inboedelder wed. S. zoo goed als alles, zelfs de brandkast worden gered, van dien van den heer F. ging zoo goed als" alles verloren, zelfs het geborgene in de brandkastdit voorwerp heeft den vuur proef niet kunnen doorstaan. De woning van den heer F. was bovendien laag ver zekerd, zoodat aanmerkelijke schade wordt geleden. De bewoners van het huis en het vee zijn ternauwernood aan de vlammen ontkomen. Het is een tooneel van verwoesting, zooals dit dorp nimmer te aanschouwen gaf. Naburige gemeenten boden tijdens den brand goede diensten aan. Als bijzonderheid kan uit Hoog- karspel gemeld worden, dat zekere P. K. aldaar, een man van ruim 90 jaren oud, 11. Zondagmorgen een natuurlijken slaap is begonnen en heden nog slaapt. Te Hoogkarspel heeft zekere W. zich in leen aanval van wanhoop diepe sneden met een scheermes in de beide polsen toe gebracht. Door spoedig aangebrachte ge neeskundige hulp is het mogen gelukken den ongelukkige in het leven te behouden. Hij bevindt zich naar omstandigheden vrij wel. In den nacht van jl. Zaterdag op Zondag, heeft men van den bakker K., te Opmeer, door uitsnijding van een glas ruit een flesch met suikerwerk ontvreemd. Jl. Zondag brak er brand uit in het werkhuis te Krommenie, waar een hoeveel heid vuurmakers was geborgen. Het huis is tot den grond afgebrand. Alles jwas verzekerd. Uit Haarlem meldt men aan de „N. R. Ct": Sedert jl. Vrijdagavond, toen de politie gereed stond om proces-verbaal op te maken tegen zijn dokter, den heer J. R. Doeff, was Sequah niet weder opgetredendoch nu het visum van den inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht op het dip loma was verkregen, kon Dinsdagavond I weder lustig worden doorgegaan. Het was 1 bijzonder vol en ei* werden 5 patiënten, alle Haarlemmers, behandeld, die na afloop getuigenis aflegden geen pijn meer te hebben. Ook waren er drie Amsterdammers, J. Bussink, F. Willems en J. Adriaanse, die allen getuigen aflegden van hunne genezing. „Ze noemen Sequah een kwakzalver," zei Bussink, „maar de dokters, die mij twee Jaar lang hebben laten pijn lijden, zijn dat." Allen waren hoogst dankbaar. De gelden, de vorige week ontvangen, f 238.20, werden verdeeld tusschen „Wel dadigheid naar Vermogen" en de Veree- niging „De Kindervoeding." Zij werden in handen gesteld van den heer M. Uitenbosch, uitgever van de „Spaarn-Bode" en een zeer populair persoon te dezer stede. De heer H. v. Deurzen, waarover Vrijdag werd medegedeeld, dat ook hij toen niet kon worden behandeld, werd Dinsdagmiddag gewreven. Hij is de pijn totaal kwijt, doch te zwak om nog op te staan. Hij lag trou wens 110 dagen achtereen te bed. Met een dans van alle genezenen tot nu toe werd de avond van Dinsdag gesloten. Sequah werd bij zijn optreden geestdriftvol toegejuicht. Na afloop wachtte eene groote menigte zijne komst naar buiten af en ook toen was aan het gejuich bijna geen einde. De werklieden van de Gebrs. Breed- veld, steenhouwers te Dordrecht, 17 in getal hebben jl. Maandag het werk nedergelegd, op een paar na, die per uur werken. De wensch om loonsverhooging is de rede. Johanna Maria de Rooy is jl. Dinsdag uit de gevangenis te Maastricht naar het krankzinnigengesticht te Medemblik over gebracht. Een jonge vrouw te Heerenveen is jl. Maandagochtend terwijl zij zich kleedde te dicht bij het luik van den zolder, waarop zij hare slaapplaats had, gekomen, deed een misstap, stortte naar beneden, werd met gespleten hersenpan opgenomen en is na een vreesélijk lijden van anderhalf uur overleden. Moordaanslag te Noordwolde. In het dorp Noordwolde heeft het huisgezin van den herbergier Menger, jl. Zondagnacht een bangen tijd beleefd. Te 11 uur was het gezin van Menger naar bed gegaan, doch tegen middernacht werd er aan de glazen geklopt, met verzoek om open te doen. Menger herkende de stem van eeri fijner dorpsgenoote'n, nl. S. Bosma, een koopman in eieren enz., die verklaarde een dringende boodschap aan M. te moeten overbrengen. Op zijn aandringen opende Menger de deur en Bosma trad binnen, op den voet gevolgd door zijn vader J. Bosma en de gebroeders Willem en Jan Velt. Menger vertrouwde het spel niet en vroeg wat men wilde. Het antwoord luidde, dat men drank wilde hebben, waarop M. antwoordde, dat hij dit niet zou toelaten. Toen ging men naar de tapkast om zelf de flesschen te grijpen, waartegen M. zich verzette. W. Velt en J. Bosma trokken daarop hunne messen en stormden op M. los die thans begreep, dat zijn leven ernstig gevaar liep. Terwijl hem het mes op de keel werd aanvallers. Jan Velt werd getroffen cn viel neder. J. Bosma dit ziende, deed daarop nog een aanval op Menger, doch werd door de vrouw van M. met den stoel en en door M. zoo met den kolf van het geweer geslagen, dat hij in elkander zakte en bewusteloos naast J. Velt op den grond viel. Door den slag ging de tweede loop van 't geweer af, zonder echter iemand te treffen. De andere twee personen namen daarop de vlucht. Menger klopte de buren op, om zijn huis te beschermen, indien de overgeblevenen den aanval wilden herhalen en ijlde vervolgens naar het dorp Noord wolde, om de politie van de zaak te ver wittigen. Toen deze met Menger terugkeerde, vond zij de verwonden nog in de kamer liggen. Het bleek later, dat de arm van Jan Velt door het schot was verbrijzeld en J. Bosma aan het hoofd en rug gewond was. Zij konden niet vervoerd worden, maar moesten dadelijk onder geneeskundige behandeling worden genomen. Willem Velt is in hechtenis genomen. Menger en diens vrouw zijn nog geheel onder den indruk van het gebeurde, zij weten zelf niet, hoe zij zich zoo kras tegen de indringers hebben verdedigd. Toen Menger het geweer bij den loop greep en daarmede J. Bosma een slag toebracht, ging het tweede schot af en kwam in den muur der kamer terecht. Evengoed had dit hem zelf of zijne vrouw kunnen treffen. In de „Staatscourant" worden belang hebbenden hier te lande nogmaals gewaar schuwd tegen de bedriegelijke handelingen van de bende zwendelaars te Riga, bekend onder den naam van „Rigaer Goldclub." Handelaren in goud ontvangen van een der leden dezer bende een aanbieding om „Siberisch goud" (waarvan de verkoop in Rusland Staatsmonopolie en aan particu lieren verboden is) in het geheim en tegen een lagen prijs over te nemen. Daarop volgt eene uitnoodiging om de koop en de overdracht van het goud te bewerkstelligen te Warschau of eene andere dicht bij de Duitsche grens gelegen Russische plaats. Gaat de handelaar op die uitnoodiging heen, zoo blijkt hem later bij onderzoek van de gekochte stof, dat deze bestaat uit koper of een dergelijk minwaardig metaal. Het Geïll. „Politie-Nieuws" bevat i een plaat, betrekking hebbende op de taptoe-zaak, met het onderschrift: „Extra tijding". De justitie heeft de taptoe-quaestie uit den doofpot gehaald. Zaterdag 14 dezer zijn het Raadslid, de heer Wüste en twee andere heeren als getuigen gehoord door den heer rechter-commissaris, belast met de instructie van strafzaken". Hieruit blijkt, dat de justitie het onder zoek naar de houding der Amsterdamsche 1 politie in den avond van 1 Juli nog steeds blijft voorzetten. I - Boerenverdriet. Wel Jan, wat loop je treurig? vraagt de pastoor. Ake lig nieuws, pastoor, de koe van Hein is van nacht bij mij op 't erf gekomen en daar gestorvenik moet 't hem gaan zeggen. Een onpleizierige boodschap, jongen, en hoe zal je 't aanleggen Nou, pastoor, heel voorzichtig. Ik zal eerst zeggen, dat z'n moeder dood is, as-ie dan voorbereid is, kom ik er mee voor den dag, dat 't niet z'n moeder'maar zijn koe is 1 Voor den rechter. Mevrouw vraagt echtscheiding en zet haar grieven uiteen. „Maar uw man heeft u toch lief ge had," zegt de rechter. Mevrouw, met een bitter lachje„Dat is wel mogelijk...., die man was tot alles in staat Verstrooid. Professor A. komt bij den commissaris van politie aangifte doen, dat bem op het marktplein zijn gouden snuif doos uit den zak is gerold. Weet pro fessor wel juist, dat de doos hem is ont rold kan hij haar niét hebben verloren Ónmogelijk, ik voelde de hand in mijn zak. Maar, professor, waarom greep u den dief dan niet Ik dacht een oogen- blik, dat 't mijn eigen hand kon zijnf Hoewel ontredderd, zond de patrouille op de weggeloopen Atjehers nog een paar salvo's en toen de maan met hare eerste stralen het terrein verlichtte, bescheen zij het lijk van een veelbelovend en jong officier, die met een gapende kogelwond in het hart op den grond lag en drie zwaar gekwetste inlandsche militniren. De 2de luitenant Dijkstra, die nauwelijks in de benting Lamperrné terug was. spoedde zich met zijne manschappen naar de plaats des onheils, doch kon slechts het hartver scheurend schouwspel waarnemen, dat zijn vroolijke, dappere en solide kameraad gesneu veld op het gras lag. De dierbare doode en de gekwetsten werden naar de benting Tjot Iri getransporteerd en van daar per extratrein naar het hospitaal te Panteh Perak. En toen de maan ver boven de kimmen, kwam, kon zij slechts het terrein beschijnen waar Nederlandsche lankmoedigheid (door den Atjeher als lafhartigheid beschouwd) weder zware offers van Nederlandsche zonen had geeischt. De treurmare was spoedig te Kota Radja verspreid, waar een zeer groot aantal officieren hunnen geliefden kameraad betreurden. Des namiddags werd het lijk van dien dapperen officier plechtig ter aarde besteld. De Gouverneur, officieren van land- en zeemacht, ambtenaren, burgers en een groot aantal mindere militairen, deden, onder de treurige tonen van den marche funèbre, den dierbaren gesneuvelde uitgeleide tot aan zijne laatste rustplaats. De kist prijkte met drie groote kransen, waarvan er ééu was van de minderen van de laatst door hem gecomman deerde benting. Verliezen wij door zijnen dood een flinken, vroolijken en goeden kameraad en het Nederlandsch-Indisch leger een kranig en veelbelovend officier, zijne moeder en zuster zijn door zijn vroegtijdig afsterven beroofd van een liefhebbenden zoon en broeder en haren grootsten steun en verzorger. Toekoe Oemar, die door den vorigen gou verneur eenige malen werd afgewezen toen hij om toenadering verzocht, beproeft weder met de Compagnie in aanraking te komen. Het ware te wenschen, dat wij zulk een invloedrijk en tevens slim hoofd op onze hand kregen en dat er dan van onze zijde op rechter gehandeld werd, dan vroeger tegen over Toekoe Oemar is geschied. Uit onze Koloniën. Een drama te Atjeh. Het was donker op den avond van Dinsdag 20 October jl., toen een bende Atjehers bij den Kroeng Zingkar het door one bezette gebied trachtte door te sluipen, j Eene hinderlaag van eene brigade maré chaussees, aldaar geposteerd, opende op die indringers een salvo. De vijand verdween onmiddellijk in het hooge struikgewas, in de zoogenaamde duizend meters vrije strook, doch niet om zijne plannen te laten varen, maar om eene stelling tegen den spoordijk in te nemen, ten einde on3 eene gevoelige les te geven. Op het salvo der maréchaussees kwamen onmiddellijk uit de benting Tjot Iri de late luitenant Cornelissen, met 23 bajonetten en uit de benting Lamperrné de 2de luitenant Dijkstra, ook met een gelijk aantal bajonetten, bij de hinderlaag maréchaussées, om bij een eventueel gevecht, die brigade krachtdadig te kuunen ondersteunen. De ondersteuning was niet noodig, waarom beide patrouilles huiswaarts keerden. De patrouille vau Lamperrné kwam zonder stoornis in haar benting terug. Die van Tjot Iri echter was zoo gelukkig niet. Goed gesloten, met haren commandant, den kranigen Iste luitenant Cornelissen, stiet zij, dicht bij hare benting, op diezelfde Atjehers, die men dacht verdreven te hebben. De Atjehers lieten hun prooi tot op een Verkoopingen. Vrijdag 27 November. Grost huizen, gera. Avenhorn, 10 's m. Bij wijl. G.' Klok Inboedel, timmermans gereedschappen enz. Poster ij en. Helder. Lijst van brieven, aan onbekenden, verzonden door' het Post- knntoor alhier, gedurende de 1ste helft der maand November. Mevr. Koning-Levert, Wed. Bakker, J. de Kou, J. de Jong, J. Jonking, S. Oekelsen en A. Romeij, allen te Amsterdam Mevr. Bergman, te Rotterdam. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Samatra (s.), van Batavia naar Amsterdam, passeerde 28 Nov. Kaap St. Vincent. Prinses Wilhelm i na (a.), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 24 Nov. van Southampton Samarang (a.), arriveerde 24 Nov. van Bata via te Rotterdam. Z u i d-H 0 11 n n d (a.), van Rotterdam naar Bata via, vertrok 24 Nov, van Perim. M e r a p i (a.), vertrok 25 Nov. van Batavia naar Rotterdam. Maasdam arriveerde 24 Nov. van Rotter dam te New-York. Rotterdam (a.), arriveerde 25 Nov. van New- York te Amsterdam. Veendam (a.), arriveerde 25 Nor. van New-York te Rotterdam. Prina Prederik Hendrik (s.), arriveerde 2 Nov. van Suriname te Demerara. Prins Manrita (t.), arriveerde 15 Nov. van Amsterdam te Paramaribo. Oranje Nassau (s.), vertrok 25 Nov. van Paramaribo naar Amsterdam. Spica (a.), vertnk 25 Nov. va* Nieuwediep naar Sundawall. Najade, kapt. Hohn, van Memel naar Ostende, vertrok 25 Nov. van Nieuwediep. Marktberichten. Texel, 23 Nov. Commissiehandel. Vette Koeien f 130 a 145, Melkkoeien f 115 a 155, Kalf- koeien f 120 a 175, Kalfvaarze* f 90 a llo.Gelde- vaarzen f 60 a 75, Schrammen f 14 a 18, Rammen f 21 a 35, Lammeren f 4 a 9.50, Biggen f 3 a 6.50, oude Paarden f 50 a 75, Werkpaarden f 130 a 240. Graskalveren f 25 a 45, Oasen f 110 a 185, allen per stukvette Varkens 21 a 23 ct. per half Kg. Alkmaar, 23 Nov. Veemarkt: 4 Koeien f 188 a 210, 83 vette Kalveren f 40 a 115. 17 nuchtere dito f 8 a 16, 450 vette Schapen f 18 a 25, 27 magere Varken» f9 1 12, alles per stuk. J 333 vette Varkens 86 a 47 et. per Kg. Hoorn, 28 Nov. Ter Veemarkt werden aau- geroerd 541 stuks. De handel was tamelijk en de prijzen Haren, hoewel iets lager, dan op de vorige markt, hoog. j Enkbuizen, 25 Nov. Ronde blanke Aardappelen f 1.80 a 2.40, blauwe f 1.40 a 2.per half HL Grove Bloemkool f 3.50 a 4.50, witte Kool f 5 a 6. i reode dito f 3.50 a 4.50, Savoje f 3.50 a 4.50 per 1 100 stnks. Peren f 1.20 a 1.40, Appelen f 1.25 a 1.90, Uien: groote gele f 1.— a f 1.15, kl. f 0.70 1 a 0.80, groote roode f 1 a 1.25, kl. f 0.50 a 0.55 per half Hl. j Bovenkarapel (Station), 25 Nov. Bieten f 6 a 8, ronde blanke Aardappelen f 2.a 2.40, blauwe f 1.50 a 1.80, Uien groote gele f 1.a 1.10, kleine f 0.75 a f 0.90, groote roode f 1.20 a 1.30, kleine f 0.45 a 0.55 per half Hl., grove Bloemkool l f 8 a 4.reuzen f 6 a 7, witte Kool f 5.a 6. reode Kool f 8 a 4.50, per 100 et. 699 Kg. Boter, Hooiboter f 1.40 a 1.50 per Kip-eieren f 6 a 7 per 100 stuka. 259 Runderen, 5 Slieren, 38 Paarden, 74 vette Kalveren 70 a 90 ct. per Kg., 156 nuchtere dito f 8 0 22, 344 vette Varkens 80 a 46 ct. per Kg. 60 magere dito f 7 a 12, 173 Biggen f 2 a 5, 2190 Schapen, G15 Ganzen f 2.25 a 3.24, 24 Zwanen f 7.50 a 8.25 per stuk. 100 Hl. Appelen f 4 a 6 per Hl. Amsterdam, 25 Nov. Aardappelen: Priaaehe Dokk. Jammen f 3.25 a 3.76, dito Franakar f 8. a 3.75, dito Zaaier» f 3— a 8.10, Geld. blanwe fl a f 3.35. Zeeuwsche Spuiache Jammen f 4 a 6.— d>to Flak-keesehe f 3 a f 3.50, dito blauwe f 2.50 Pruisische" Hamburger» f 4.30 a 4.50, Dnitsehe roode f 3.25 a 3.40, Hillegommer Zand f 6 a 7, alles per Hl. Tarwe op levering hoogger; Maart f 277. Rogge op levering vasterMaart f £57. Raapolie prijshoudend; vliegend per 100 Kg. f 11,—Dee. f 31—, Mei f S£.75. Lijnolie onveranderd vliegend per 100 Kg. fSl.25, Dee. f 21.25, Jan.-Mei f21.50, Joni-Aug. f 22.60. Raipkoeken f 65 a 95. Lijnkoeken f 9.50 a 18.50. Veemarkt: 155 vette Kalv., l9te qnal.f 0.90.2de pnal. f 0.70 p. Kg., 56 n. f 8 12, 159 Varkent 36 a 40 c. p. Kg. Haarlem, 25 Nov. Koeien f 150 a 180, Schapen f 10 a 19, n. Kalv. f 7 a 11 per kg. Schiedam, 25 Nov. Moutwijn f 10.75, Jenever f 16.25 id. Amsterdamsehe proef f 17.50, Spoeling- Commissie f 1.70. V I 8 8 c h 0 r Ij. Nieuwediep, 26 November. Sedert jl. Dinsdag werden alhier door 113 korders en beugera 30 tot 130 schelv., 2 tot 10 knbelj., 140 roggen, 90 tongen, 1 tarbot 5 tot 25 mandje» kl. schol en 1 tot 3 man den schar en door trekkers 205 tal haring aangevoerdschelv. gold f 37 a f53 honderd, kabelj. f 1.75 a f 2.50, rog f 1 1.25, tong 60 a 90 cent per stuk, de tar bot f 8.50, kl. schol "f ï.50 a 2.50 pei mandje, aehar f 1. a f 1.25 per manc en haring f 2.70 a f 3 per tal. Texel, 22 Nov. De garnalenkokerijer verzonden in de afgeloopen week grooten hoeveelheden naar Londen en Huil, de priji ia gemiddeld f 2 per mand. De vangst van paling was zeer gering, de paling gold 20 1 65 ct. per half Kg. Door de Noordzeevisachers werd van f 40 tot f 60 besomd per schuit Voor de rookerijen werden flinke heeveelhedei scharren aangevoerd, tegen f 1 a f 2 pe mand. Naar België werden weder flink partijen alikruiken verscheept. De prijs 1 f 2.25 a f 2.50 per Hl. Enkhuizen, 24 Nov. Gisteren wen aangevoerd 750 Kg. schol, f 4.50 per wichtje Heden werd aangevoerd 4000 Kg. bot, 16 ct per Kg. Weerk. Waarnemingen ta Helder. (Landakeet.) Z.O.t.Z.O.2 Kg. ",.Z.O. 1.2 Z.t.O. 0.3 Windrichting en kracht. Barometer mM. 758.37 756.13 754.90 - 0.83 - 8.17 - 4.40 Thermometer Ce. - 4. - 4. - 4. 1 i Weirsgeat eldhciil Toestand do 2 Dichtbew., benev., mooiw. Ligtbew.,benev., vries.,mooiw. Bow., benev., koud, goedw. Stil. Sleehtw. id. Te verwachten Zuidenwind, Burgerlijke «tand van: Helder, van 23 tot 25 November. Bevallen J. Verschoor, geb. Frankfort, i K. B. Berger, geb. De Geus, d. E.Strookei geb. Ter Beek, z. T. van der Meulen, gel Oom, z. G. Weimar, geb. Van Pel, z. 0 Krijnen, geb. Pijper, d. A. Van Wijnei geb. Glim, d. P. Corporaal, geb. Spruit, A. Hendrikse, geb. Bont, z. A. Janzen, gel Mante, d. P. Buter, geb. Duinker, z. C. 1 Kohnert, geb. de Jong, d. Overleden F. Ph Schenk, 1 j. C. Damei 18 m. E. M. J. Dekkers, echtgen. v. Damave, 48 j. P. v. d. Duijn, 32 j. K. Köhnke, 2 m. A. Kruijer, wed. van Klein, 78 j. D. J. H. LTsteÜe, 56 j. Texel, van 18 tot 24 November. Geboren Antje, d. v. J. Schaap en J Buis. Anke, d. v. P. Schagen en C. Timme Overleden W. Faas, weduwn. v. G. Vb ming, 73 j. N. Tuinder, geh. met M. Boo: 35 j. A. Kuiper, wed. vanK. Schag 50 j. Ambtshalve ingeschreven 1. Schagen, van 21 tot 24 Nov. Overleden G. Raven, 22 j. en 3 m. Laatste berlehten. 26 November. Bij het loodswezen alhier zijn bevordert tot loodsschipper iste kl. de zeeloods I Troost; tot zeeloods de hulploodsen van der Struijs, J. Ham en W. Ran hulploods de loodsleerling A. Meijer. De loodsleerlingen G. Wessel en D. va Leeuwen hebben gisteren met gunstig gevo examen afgelegd voor hulploods. De loodsschipper iste kl. Jb. Kuip wordt op pensioen gesteld. Door het gezelschap-Van Lier z a. s. Dinsdag in den Stads-schouwbu (Koningstraat) worden opgevoerd het to neelspel „Zijn woord getrouw," een sti dat te Amsterdam met het meeste succ is opgevoerd en dus ook hier wel publi zal trekken. De heeren Van Lier deelen mede c voortaan zooveel mogelijk de voorstelling van hun gezelschap den isten en ióden v: iedere maand zullen plaats hebben. (Z achterstaande advertentie.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3