DE AVONTUREN SIDI-FROUSSARD. v ju±t l u i vn i -jiy werden gekozen de heereh Schaap, "Weur- dinge, van Nuojen, D. B. Lap en G. Duin- ker. De Vereeniging heet„Leering en Genoegen" en zal om de 14 dagen ver gaderen, terwijl een ander deel der Ver eeniging zich formeerde tot een rederijkers kamer „Uitspanning door Inspanning". Schagen. Jl. Vrijdagavond had alhier de eerste der traditioneele volksvoordrachten plaats en werd door een vrij talrijk publiek bijgewoond. Bovenkarspel. Jl. Donderdagavond het Zanggezelschap „Excelsior", onder leiding van den heer P. Fransen, eene eerste openbare uitvoering, welke zeer goed voldeed. Alkmaar, 1 December. Als men 56 jaar telt en daarvan 40 jaar met ijver, en nauwgezetheid één en dezelfde betrek king vervult en die betrekking tot aller genoegen waarneemt, dan werkelijk is zulk een leven niet nutteloos voorbijgegaan. De heer P. B. Kraakman werd 1 Decem ber 1851 aangesteld lot ambtenaar ter Secretarie dezer gemeente, speciaal voor de zaken betreffende Militie, Schutterij en Armwezen en heeft dus heden het voorrecht het feest te vieren zijner 4ojarige ambts bediening. Van Burg. en Weth., zijn mede ambtenaren en vrienden ontving hij bij fraaie cadeaux de ondubbelzinnigste bewij zen van de opprijsstellicg zijner vele goede diensten aan gemeente en ingezete nen bewezen en zeer zeker stemden allen in met den grondtoon die de gelukwen- schen, hem gebracht, inhielden dat de heer Kraakman nog lang voor de betrekking waarin hij is geplaatst gespaard moge blijven. Marine en Leger. Machinisten der Marine. Men schrijft aan „de Amsterd. Iedereen weet hoe lastig het in den tegen- woordigen tijd is, een beroep te kiezen voor zijn kinderen. Nu heb ik een zoon van 16 a 17 jaar, een leerling 4de kl. van de H. B. S., die mij verschrikkelijk veel zorg kost wat betreft zijn toekomstige carrière. In den handel wü hij niet, maar hij is er bepaald dol op, om eens wat van de wereld te zien en houdt zeer veel van knutselen. Welk beroep zou beter voor hem zijn dan machinist bij de Marine I Daarbij komen hem zoowel zijn aanleg voor wiskundige vakken als zijn bedrevenheid in handwerken te pas. Maar daar las ik onlangs in „Het Vaderland" een artikel over de Marine-machinisten, dat mijn hoop om nu toch eens eindelijk een geschikt beroep te hebben gevonden, in rook deed opgaan en tot overmaat van ramp zie ik dat ook in de Tweede Kamer sommige leden eene verbetering van de positie der machinisten hoog noodig rekenen. Er wordt evenwel zoo dikwijls zonder grond geklaagd, dat ik besloot, ook ten dienste van andere vaders, eens zelf te onderzoeken of die klachten niet wat overdreven waren. En werkelijk, dat zijn ze. Waarover klagen de machinisten bijv.? Dat een machinist-leerling gelijk gesteld is met een matroos. Maar mijn hemel, wou zoo'n jongen dan nog meer zijn Is onze groote admiraal De Ruyter ook geen matroos geweest en bovendien, wat wordt er voor het admissie-examen voor leerling machinist gevorderd Fransche, Engelsche en Nederlandsche taal, algemeene en bijzondere geschiedenis, wiskunde, natuurkunde en teeke nen. Is dat nu zooveel, dat men nog hoogere eischen wil stelleu als matroos daarenboven, hoelang duurt dat matroos zijn P Niet langer dan twee jaar. Dan behoeven zij slechts door te studeeren in deze vakken en daarbij nog stoomwerktuigkunde en werktuigkundig tee kenen, alsmede smeden, bankwerken, ketel- maken en een beetje praktische behandeling van het stoomwerktuig er bij te leeren en ze worden korporaal en staan gelijk met een koksmaat, botteliersmaat, kwartiermeester, kleermaker, schoenmaker, konstabelsmaat, enz. Is er een betrekking in het gansche land, waar met zoo weinig inspanning, in zulk een van Naar het Fransch van G. Le Faure. m. Spoedig kwam de Annamiet terug met twee beschadigde glazen en een karaf water, die hij voor de beide heeren neerzette. Ga slapen beval de adjudant. Weldra waren de twee militairen in een vertrouwelijk gesprek gewikkeld, afgewisseld door oogenblikken van stilte, waarin zich ieder aan zijne eigen gedachten overgaf. De adjudant gaf een overzicht van de gebeurtenissen, die sedert de laatste twee maanden hadden plaats gehad in de delta de bezetting van Palan, de gevechten bij Phong, daarop de conflicten tussclien dokter Harmand, regeerings-commissaris, en generaal Bouët, de vervanging van dezen door kolonel Bichot, de inneming van Kien-Maï, waar men de hoofden van Rivière en diens met gezellen had teruggevonden, vervolgens de bezettingen van Batang, van NinhBinh, de operaties der kolonne van luitenant-kolonel de Brionral en eindelijk de benoeming van den schout-bij-nacht Courbet tot commandant vaa land- en zeemacht. En als het met dezen niet spoedig gedaan is, krijgt men het met de Parijzenaars aan den stok. Maar ik geloof, dat ik u met mijn gepraat heerlijk uit den slaap houd, vervolgde hij, zijn vijftiende sigarette uitdoo- vende, en dat nogal tegenover iemand, die SFffl En al wilden sommigen betwijfelen of de omgang met bovengenoemde lieden erg goed zou zijn voor hunne zonen, hetgeen evenwel moeilijk te betwijfelen is, daar die lui toch ook beschaafd en netjes zijn, gelijk iedereen weet en ontwikkeld ook, waDt moeten zij ook niet kunnen lezen en schrijven, om van de hoofdregelen der rekenkunde niet eens te spreken zelfs, zeg ik, al wilde men dat betwijfelen,' wat dan, indien dat korporaal schap de pop is, waaruit straks, d. i. na 4 jaar ongeveer, als een schitterende vlinderde 3de machinist te voorschijn komt Is dat niet schoon, dat een jongen vau 23 jaar ongeveer al de evenknie kan zijn van een bootsman of een kok, hofmeester, zeil maker of bottelier? Van een bootsman bijv., die bij manoeuvres met zeilen en zooals ieder weet, is het zeil schip het schip der toekomst de bevelen van den officier van de wacht moet doorroepen, hetgeen al eene van zijne gewichtigste bezig heden is. En wat is de verantwoordelijkheid van een machinist (de machineriën vertegenwoordigen hoogstens van de geheele waarde van het oorlogsschip) vergeleken met die vau een kok b.v. Het verschil is te duidelijk, om er nog langer bij stil te staan. Zeer terecht worden dan ook de onderofficieren door verschillende voorrechten schadeloos gesteld voor de onbil lijkheid, dat zij gelijk in rang staan met de machinisten. Zij kannen bijv. in bet vaste corps wor den opgenomen, waardoor zij onbepaald die nen en elk oogenblik den dienst kunnen verlaten, welk voorrecht de machinisten mis sen, als het een gemis mag heeten. Deze toch hebben het zoo goed bij de Marine, dat zij van dit voorrecht toch nooit gebruik zouden maken. Verder krijgt een onderofficier, als hij verplicht is aan den wal te wonen, vergoeding voor kost en inwoning en nu zouden de machinisten, bij wie dat nogal dikwijls voor komt, door plaatsing bij conservatie of aan bouw, inplaats van tevreden en dankbaar te zijn, dat zij, wanneer zij aan boord zijn, te eten krijgen, dit nog aan den wal ook willen hebben, 't Is immers te dwaas om van te spreken. En dan dat een konstabel, geplaatst bq eene opleiding voor majoor-konstabel, f 5 's maands toelaag krijgt en eenen 3en ma chinist, bij eene opleiding voor 2e, f 20 'b maands wordt afgenomen, wie vindt het niet verklaarbaar, wanneer hij slechts nagaat, hoe vreeselijk de hersens van zoo'n konstabel moeten afslijten door de inspannende bezig heid van het uit zijn hoofd leeren van dienstreglementen. Neen, mijnheer de Radacteur, ik kan niet anders zeggen of die klachteD der machinisten zijn schrikkelijk overdreven, en ofschoon mijn jongen nu wel zegt, dat er in Willems oord eene opleiding is voor officier van ad ministratie, waar het toelatingsexamen veel gemakkelijker is en men in 2 jaar al den officiersrang bekleedt, ik zeg, men moet de gemukzucht niet in de hand werken en nu zal hij machinist worden. De minister van oorlog heeft bepaald, dat, behoudens een geval van ernstigen aard, voortaan de kennisgeving aan ouders of voog den van cadets, die wegens ziekte in de zie- keninrichting vau de Kon. Mil. Academie worden opgenomen, eerst op den dag, vol gende op dien der opneming in de zieken- inrichtiDg zal geschieden. Zooals men weet, is op de begrooting van Marine voor 1892 eene som van f 24000 aangevraagd voor den aankoop van het toe stel van den heer Bellemo te Venetië, om door de torpedo's zelve de netten, die tot beveiliging der schepen dienen, te doen doorsnijden. Volgens „Le Yacht" heeft men te Ports- mouth verschillende inrichtingen aan Wbile- head-torpedo's beproefd, besterad om in tor- pedonetten, systeem Bullivant, eene opening te maken, voldoende om de torpedo's door te laten en dus in de gelegenheid te stellen, met de huid van het schip in aanraking te komen. •CTpr-wr-ma».1 tnnt.ii.1 ftninnmwuniP non", bestaande uit eene schaar die het net doorsnijdt, deed de proef volkomen slagen, zelfs toen het net hellend lag onder een hoek 1 van 45 gr. Nog werd een toestel, uitgevonden door een Italiaan (Bellemo), beproefd, dat voldeed bij verticalen stand van het net, maar onvol doende werkte bij schuinen stand. Onwille keurig doet zich dus de vraag voor, of het toestel „Bellemo" ten onzent ook bij schui nen stand der Bullivant-netten beproefj is. Bij Kon. besluit is met 16 Dec. a. s. lo. de officier van administratie le kl. C. H. S. Pastor, op zijn verzoek, wegens lang- durigen dienst op pensioen gesteld, onder toekenniug vau a. een pensioen van f 1400 's jaars, en b. een verhooging van dat pen sioen voor werkelijk verblijf in militairen dienst in '3 Rijks overzeesche bezittingen en koloniën en tusschen de keerkringen, ten j bedrage van f 1050 's jaars2o. bevorderd tot officier van admin. Ie kl., de idem 2e kl. W. G. L. Brunings. 1 De off.-machinist 2de kl. J. Jongkees, geplaatst bij de conservatie op 's Rijks werf te Amsterdam en heden als zoodanig vervan- j gen wordende door den off.-mach. 2de kl. J. Yeglel, is bestemd 9 Januari a.s. per stoom- schip „Ardjoeno" van de Rott. Lloyd naar Oost-Indië te vertrekken. Gisteren vertrok Hr. Ms. rammonitor 2de kl. „Panter", comm. de kapt.-luit. ter zee';J. Dalen, van Hellevoetslnis naar Dordrecht, waar hij tot 1 Febr. a. s. wordt gestationeerd de daaropvolgende twee maanden zal Rotter- I dam zijn station zijn en daarna keert hij naar Hellevoetsluis terug. Hr. Ms. stoomschoener „Dolfijn", com- I mandant de kapt.-luit. ter zee J. H. Mijer, vertrok gisteren van hier naar de Noordzee, ter uitoefening van politietoezicht op de visscherij. Hr. Ms. gaffelschoener „Argus", gedurende de zomermaanden bestemd geweest voor de uitoefening van politietoezicht op de visscherij in de Noordzee, is heden aan 's Rijkswerf 1 alhier buiten dienst gesteld en de luit. ter zee lste kl. L. C. Rovers van het door hem over dezen bodem gevoerde bevel eervol ontheven. Departement van Marine in Oost-Indië. Werkzaam gesteld bij de Viste afd. Van het dep. der marine, de bij de lste afd. van dat dep. gedet. luit. ter zee lste kl. J. Wentholt. Gedetacheerd bij het dep. der marine, om werkzaam te zijn bij de lste afd., de luit. ter zee lste kl. J. M. P. Kluit. Verf tegeu het aangroeien van schepen. De beproeving van Tugot's verf tegen andere compositiën op de huid van het Engelsche transportschip „Orantea," waarbij de verschil lende soorten van begin Februari tot einde Juli dezes jaars aangebracht zijn geweest en het schip in dien tijd 2300 Engelsche mijlen aflegde, is weder ten gunste van Tugot's verf afgeloopen. De Engelsche pantserschepen „Camperdown" en „Howe" worden er nu ook mede behandeld, terwijl verscheidene groote stoomvaartmaatschappijen haar ook op de schepen in beproeving gaan nemen. Reddingtoestel. Door den Engelschen zeeofficier D' Arcy Irvine is een nieuw red- dingtoestel uitgedacht voor drenkelingen. Het is een achterlaadgeweer met sluitrnecha- i nisme van het chassepot. Het projectiel is eene holle metalen buis, die met gecompri- 1 meerd koolzuur gevuld en van voren in den i loop wordt gebracht, waarbij het voorste deel buiten de monding uitsteekt. Aan dit ge deelte is een zak bevestigd, vervaardigd van eenige lagen darmvlies deze zak is gevouwen en langs het geweer gelegd. Verder draagt het uitstekende deel der buis aan twee meta len draden een ring, waarop men ,de lijn steektdeze is geborgen in eene metalen doos onder aan het geweer, vóór het slot. Wanneer het schot afgaat, wordt de klep, die het uitstroomen van het gas belette, gelichthet gas stroomt door de zeer kleine opening in den zakdeze heeft echter geen tijd om zich te vullen gedurende den één of twee seconden langen vluchttijd, maar vult Onderwijs on Examens. In de gemeente Slochteren doet zich de navolgende, zelden voorkomende zaak voor. Zij is dezeDe Raad heeft den onderwijzer J. J. Beijer onlangs overgeplaatst van de school te Kolham naar die te Siddeburen. Die overplaatsing nu is geschied tegen den zin van genoemden onderwijzer en zonder dat deze daarom gevraagd had, of er zelfs in gekend is geworden. Bedoelde onderwijzer lag toen ter tijd ziek in het hospitaal te Groningen hersteld zijnde, heeft hij tegen, zijn onvrijwillige over plaatsing naar Siddeburen geprotesteerd bij den Rsad en toen hij van dezen noch van de schoolautoriteiten eenig redres ontving, heeft hij zich rechtstreeks tot de Koningin-Regentes gewend met verzoek, dat het H. M. behagen moge het besluit zijner overplaatsing op grond van art. 28 der wet te vernietigen. En met de wet in de hand is het dan ook niet quaestieus, dat bedoeld besluit zal worden vernietigd, want de Raad was niet bevoegd een onderwijzer, die benoemd is voor een bepaalde school (Kolham), tegen zijn wil naar eene andere school in de gemeente over te plaatsen zulk een besluit toch is in lijnrechten strijd met bovengenoemd wetsartikel. Belang stellend ziet men uit naar de beslissing, die de hooge Regeering in deze zaak zal nemen. De Rijkscommissie tot het examineeren van machinisten aan boord van koopvaardij schepen hield zitting van 24 tot 28 Nov .jl. te Rotterdam. Aangemeld hebben zich 12 candidaten. Het diploma B is uitgereikt aan de heeren B. H. Thomas, J. Metz, J. Tnrgt, F. W. Christiansen, W. Meijboom, C. H. de Jong en H. G. Cuijpers het diploma A aan de heeren J. G. de Rie, J. van der Burgt, N. W. Healebos en B. de Blank. pas hersteld is. Ik zal u het veldbed van een der wachten laten geven. Dank u, luitenant, antwoordde Fontaig- nac, ik gevoel hoegenaamd geen lust tot slapenik moet weder vroeg op marsch, want als ik de „Pei-Ho" misliep, zou ik niet weten hoe weder te Hannoï te komen. Zooals gij verkiestindien gij echter nog van meening verandert, hebt gij slechts aan den commandant van de wacht een matras en een deken te vragen. Ik vraag u echter verlof met de beleefdheidsregelen te breken, doch wek mij in ieder geval vóór gij vertrekt, want ik zou u gaarne een brief medegeven aan een mijner collega's van de artillerie te Hanoï. Daarop strekte de adjudant zich op zijn leger uit, liet een paar raaien een luid ge geeuw hooren en was weldra ingeslapen. Geruimen tyd bleef Fontaignac in dezelfde houding op het kastje tegen de muur zitten; hoewel hij volkomen wakker was, verkeerde hij in een soort van zinsverbijstering, die aan de langzaam opstijgende blauwe wolkjes zijner sigarette een menscbelijken vorm gaf, eerst onbekend en ruw, doch steeds duidelijker en eindelijk zoo bepaald, dat hem onwillekeurig het woord „Marcelle over de lippen kwam. Wat was dat Sliep hij toch of was hij wakker? Hoorde hij daar niet hetzelfde woord herhalen of droomde bij het slechts Hij herstelde zich, keek ora zich heen, zag den slapenden adjudant en den in een hoek neergehurkten Annamietalles was rustig Hij begreep er niets van. Zonderlingmompelde hij. Hij bracht de hand aan zijn voorhoofd het was klam van zweet. Dat komt er van, als men den vroolij- ken snaak wil uithangen, na pas het hospi taal te hebben verlatentabak brande wijn en dan die warmte hier. Hij stond op, ging op de teenen de kamer uit, langs de wachtpost en trad naar buiten. Het was een heerlijke nachtboven hem ontvouwde zich een onbewolkte hemel, met duizenden sterren bezaaid, terwijl de maan, die reeds voor den naderenden dag begon te verbleeken, zijn mat licht op de omgeving wierp. Frisch was het echter nietgeen enkel windje streek over de vlakte en de vlag, die zich op de citadel verhief, hing in breede plooien laugs den stok neer. Werktuigelijk begon Fontaignac door de citadel te dolen, betrad het grastapijt, dat vroeger geworteld had op de pleinen der uit gestrekte kazernen, die tien jaar geleden ver brand werden door Balny d'Avricourt, betastte de staartstukken der oude bronzen kanonnen, welke vernageld werden door den luitenant Van Farnier en die nu nog hunne tandelooze monden door de schietgaten staken, buiten staat te blaffen of te bijten/overwonnen als zij waren door dichte bossen woekerplanten. Langzaam liep hij voort en herdacht die militaire lotgevallen uit vroegere heldentijden, welke naast de namen van Garnier en Rivièrc eeuwig zullen blijven gegrift in het gouden boek van het leger. Hij zag weder die vesting voor ziju geest, onneembaar geprezen, sedert zij de aanvallén der volgelingen van Lê-Phung had afgeslagen hij zag haar weder met hare drieduizend meter lange omheining, met hare bastions, hare muren met meer dan honderd kanonnen, haar garnizoen van tweeduizend man, wel gewapend en gedisciplineerdhij zag haar, toen zij stormenderhand werd ingenomen door twee-en-dertig Franschen en zijn hart dreigde te barsten van jaloerschheid en spijt; waarom was hij niet vroeger geboren? Dan had hij immers één dier twee-en-dertig kunnen zijn Zoo voortslenterend kwam hij op de oude wallen en, geleund op den kalen top van den buitenmuur, liet hij zijn blik weiden over het landschap, dat daar rustig aan zijne voeten neerlag en zich baadde in het zachte, geheim zinnige licht der vertrekkende maan. Tegenover hem, aan den overkant der rijstvelden, zag hij de Thaï-Bing, die zich, aan de oppervlakte met een lichten mist overtogen, als een zilveren strook kronkelde door hare donkere omgeving. Rechts ontwaar de hij de donkere geheimzinnige omtrekken der stad, langzaam afdalend tot den oever van den Arroyo, wiens wateren onafgebroken opkabbeldeu tegen de laatste hutten, welke langs zijn pad geschaard stonden. Fontaignac's hart kromp ineen als hij dacht aan den treurigen aanblik dier nog rookenden puin- hoopen en verkoolde lijken, waardoor en waarover hij zich een weg had moeten banen om te komen, waar hij nu was. Plotseling werd hij opgeschrikt uit zijne mijmering door het geblaf van een hond. Hij streek met de band langs het voorhoofd om zich uit het rijk der droomen te verplaatsen in het gebied der werkelijkheid. Zijne ge dachten concentreerden zich weder om het heden en zijne oogen herkregen die scherpte van blik, die het besef van een naderenden vijand aan de schildwachten schenkt. Hij keek nauwkeurig rond en ontdekte toen iets, wat te voren aau zijn blik was De brochures, betreffende deze machine, i liggen ter lezing van belangstellende leden. Bij het sluiten der vergadering legde de voorz., de heer Jb. Denijs, die bij het einde j van dit jaar aftreedt als voorz., zijne functie tegen dien datum neder, dankzeggende voor 1 de welwillende medewerking, welke hij van bestuur en leden mocht ondervinden. I De heer Bijpost greep deze gelegenheid bij voorbaat aan, te herinneren aan het vele, hetwelk door den aftredenden voorz,, die deze functie reeds voor de 3de maal had vervuld, in het belang der afd. werd verricht, 'en noodigt ZEd. uit ter bijwoning der in Febr. j a. s. te houden vergad. (Sch. Ct.) I Als een bewijs van den aanzienlijken uitvoer van vee uit Nederland moge dienen, dnt van 1 Oct. tot 13 Nov. niet minder dan 1400 wagens met vee alleen door de Maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen zijn verzonden. Hiervan komt pl. m. de helft alleen voor het station Leeuwarden, hierop volgt Zwolle met pl. m. 300 wagens. Landbouw en Veeteelt. De vergadering van de afdeeling „Schagen" der Holl. Moatsch. van Landbouw, jl. Zater dagmorgen te 10 ure in het hotel „Broers- ma" gehouden, werd bijgewoond door 10 leden. Ingekomen was kennisgeving van het Ge meentebestuur, der toekenning eener subsidie ad. f 50, voor het vereenigingsjanr 1892. Tengevolge van het bedanken als lid der afd. van den heer K. Jonker, werd als bestuurslid gekozen de heer K. Slot. Bij acclamatie werd de heer C. R. Bij- post Rz., de secretaris der afd., bij zijne periodieke aftreding, als zoodanig herbenoemd. Hierna werd door den voorz., den heer Jb. Denijs Jz., afgevaardigde naar de onlangs gehouden vergad. van Holl. N. Kw. een zeer zaakrijk en degelijk verslag uitgebracht, waarvoor hem den welverdienden dank der vergad. werd gebracht. Naar aanleiding van dit verslag deelde de heer Boekei nog mede, dat de langewei, gebruikt bij de Boekels-methode, geenszins kan aangewend worden als voorbehoed-middel tegen de varkensziekte iets wat velen gemeend hadden. Omtrent het door Holl. N. Kw. beschik baar gestelde bedrag ad. f 200, voor door den heer Eriks van Petten te nemen proeven voor het maken van goede kaas onder alle omstandigheden, gevoelde de heer Boekei zich verplicht er op te wijzen dat de heer Eriks de Boekels-methode exploiteerde. De heer Eriks toch had de methode van den heer Boekei geleerd. Allen die dus wilden, konden met het goed uitvoeren der Boekels-methode berei ken wat zij verlangden. Door den Secretaris, den heer C. Bij- post Rz., werd medegedeeld dat in zake de door dr. Muller in der tijd aanbevolen weide- egge, door hem zoowel op de onlangs te Alkmaar gehouden tentoonstelling, als bij dr. Muller jelven en bij de firma Landré en Glinderman inlichtingen waren 'ingewonnen, welke evenwel te beperkt waren, om nu reeds tot een besluit te kunnen komen. Besloten werd, dat het onderzoek door het Bestuur nog zal worden voortgezet en zoo mogelijk in de a. s. Februari-vergadering door het Kerknieuws. Bij den kerkeraad der Herv. gem. alhier is een verzoekschrift ingediend van het bestuur der Evangelisatie, door ruim 500 leden geteekend, tot het beroepen van een rechtzinnig predikant. In de Herv. kerk aan de Waal op Texel zijn herkozen als ouderling de heer P. Kooi man Dz. en als diaken de heer G. Geus. In de plaats van den heer G. Kerapers werd als diaken gekozen de heer D. Bruin. Rechtszaken. Kanton Helder. Zitting van 18 Nov. 1891. Uitspraken E. G. v. E., houden mestvaalt zonder ver gunning, boete f 0.50, subs. 1 dag hechtenis. A. Q., D. M., L. B., T. B., A. B., K. B., K. L. en A. B.voorhanden hebben van maten of gewichten, voor elke maat ot ge wicht f 0.50 boete, subs. 1 dag hechtenis. J. K., dronkenschap bij eerste herhaling, f 5 boete, subs. 3 dagen hechtenis. J. W. en J. D., onbeheerd laten staan van een voertuig op den weg, f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis. H. C. D. en J. V., hebben van schapen, waarbij zich verschijnselen van besmettelijke ziekte voordoen,zonder aangifte. Vrijgesproken. F. D., palen plaatsen in gemeentegrond, zonder vergunning. Vrijgesproken. S. B., zonder vergunning rammen in de weide laten loopen, f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. S. B., C. D., J. v. D., A. A., H. M., N. A., N. R. en I). v. d. H., burengerucht, f 1 en f 0.50 boete, subs. 2 dagen en 1 dag hechtenis. A. K., poging om wild te bemachtigen met wildstrikkeu, f 1 boete, sub». 2 dagen hechtenis. H. B., koopen van een militair van een militair kleedingstuk, f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. D. d. G., wateren tegen een boom op straat, f 0.50 boete, subs. 1 dag hechtenis. E. v. O., harder rijden dan in gematigden draf op de openbare straat, f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis. H. B. en P. B., straatschenderij, f 0.50 boete, subs. 1 dag hechtenis. L. v. 1). en J. K., rijden over de voet straat, f 0.50 boete, subs. 1 dag hechtenis. I J. K., openhouden herberg na gezetten tijd, f 3 boete, subs. 1 dag hechtenis. J. D. en J. J. M., laten staan van een wagen op straat des nachts, f 0.50 boete, subs. 1 dag hechtenis. J. E., J. S., J. d. H., A. M. en H. v. d. V„ huisvr. v. C. O., dronkenschap, f 1 boete, subs. 2 dagen hechtenis. Kunst en Letternieuws. Door het gezelschap Gebrs. Van Lier zal in studie worden genomen „Een Spie gel", van den Vlaming Nestor de Tière, welk stuk bij den laatsten prijskamp te Antwerpen werd bekroond. outsnapt. Daar beneden in het veld ontwaarde hij een donkere vlek, die zich verlengde en zich als eene lange zwarte slang door de rijstvelden kronkelde. Vervolgens zag hij de slang zich verdeelen in een twintigtal kleinere vlekken, die in gebogen lijn voorwaarts schoven en de citadel aan den westelijken kant omringden en eindelijk splitste zich deze vlekken weder in tallooze donkere stip pen, die als eene bende miereu de vesting naderden. Eén oogenblik schoot hem de gedachte aan een aanval door het hoofd reeds wilde hij naar de pagode snellen om alarm te maken, toen hij, bij een laatsten blik op den om trek, plotseling stilstond de zwarte stippen waren verdwenen. Hij wreef zich de oogen uit, verhief zich hoog op de teenen, doch bespeurde niet» meer. Ik heb zeker misgezien, mompelde hij. De bleeke maan smolt aan den horizon samen met het flauwe licht van den dageraad en reeds kon men de straten en huizen der stad flauw onderscheiden. Fontaignac raadpleegde zijn horloge: het was bijna vier uren. Kom aan, dacht hij, binnen een half uur is het dag en moet ilc vertrekken. Dan zou hij terugkeeren aan boord van de „Pei-Ho" en daar Marcelle weerzien en weder verviel hij, gebogen over het affuit van een kanon, in eene diepe mijmering. Wordt vervolgd.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2