stoomgemalen' hnh 'ig'ztjfi. Art. 4453 goedgekeurd. Bij art. 54 geeft de heer Conrnd eenige maatregelen aan den min. in overweging, om de duinregel van den polder Callantsoog tot de groote Keeten in zeewerenden staat te brengen. De minister zal aan spr.'s wenk .gevolg geven. Art. 5462 goedgekeurd. Bij art. 63 geeft de heer Land den min. in overweging de aanleg van een haven te Oosterend op Texel, tot een t/(L onderwerp van nader onderzoek te ;I1 maken. De heer Reekers sluit zich bij dit verzoek aan en voegt er nog eenige ir argumenten bij. Hij beveelt overleg n aan om 't werk met gewest en provincie iamen tot stand te brengen. De minister meent dat, nu de haven van Oudeschild is verbeterd, het Rijks belang niet vordert een tweede haven op Texel te scheppen. Art. 63113 bis goedgekeurd. Nog verschillende andere punten kwamen ter sprake. Provinciale Staten van Noord-Holland. De verordening op de duinbeplanting werd jl. Donderdagmiddag door de Staten behandeld. De heer Groen van Waarden bestreed ze, daar hij meende, dat de Staat er meer belang bij had dan de provincie. De heer Van Leeuwen had bezwaar evenals de heer Van Lennep, omdat men niet wist hoeveel het zou kosten. De heer de Vries verdedigde haar als rapporteur der commissie. De heer Laguna begrootte de kosten op f60.000. Art. 1 is aangenomen met 49 tegen 4 stemmen. Een langdurig debat werd gevoerd over het door de commissie bestreden voorstel van Gedeputeerden om als ^onderhoudsplichtig' die personen aan te merken, die bij het kadaster als ^vruchtgebruikers," erfpachters,* enz. worden genoemd. Het voorstel werd aangenomen met 27 tegen 26 stemmen. De andere artikelen werden met de vj door Gedeputeerden overgenomen amen dementen der commissie zonder hoof delijke stemming aangenomen. De geheele verordening werd ten slotte goedgekeurd met 46 tegen 7 stemmen. r -TT Na een woord van dank door den ^voorzitter aan de commissie en in het hijzonder aan den rapporteur, mr. de 0, Vries, werd de najaarsvergadering ge- paloten. den Consul- -V I ff Blijkens bericht van Generaal te Christiania, is het verbod jvan invoer van rundvee, schapen en o,<geiten uit Nederland in Noorwegen ^opgeheven. r De minister van Financiën heeft 'Van de gemeentebesturen doen tnede- ^deelen, dat alle verzoekschriften en ^beschikkingen, betreffende wettelijke 4>epalingen, vastgesteld in het belang ievan den gezondheidstoestand van den eiveestapel, volgens art. 27, A. No. 44 - eder Zegelwet, vrijgesteld zijn van het it eegel recht. j) m! De heer C. Donker, te Benning- f >roek, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal uit Noord-Holland, is "gisteren overleden. I) ,l4) DE AYONTÜRER van SIDI-FROUSSARD. Naar het Franech van G. Le Faure. tv De kapitein klapte zacht in de handen vain één voor één kroop de bemanning uit ,rset luik te voorschijn en schaarde zich om ,diem- at Toen de eerste sampan de stoomboot «reikt had, wierpen de Chineezen behoed- lam de zeilen en matten op zijde, die de uroopwaren op de brug bedekten en lieten euaarop verscheidene lange en platte kisten armgs boomen naar omlaag, go Sir Cockney had de kisten geteld, die ïhtver de verschansing verdwenen. Bij de veertigste zeide hij ide Tol 1 jEn tot den kapitein; r Laat er nu onmiddellijk kisten uit rt ruim voor in de plaats stellen; uwe \ssagiers zouden zich anders morgen wel 1 'ns over de verdwijning dezer lading innen verwonderen. 1 De Chinees wilde reeds de daartoe lekkende bevelen geven, toen de Ameri- ....,an plotseling uitriep Hj(En de patronen l janDe kapitein wees met het hoofd in de hting van den mast naar een stapel metjes. Dat zijn kaastonnen, zeide hij hend. - Zet er een twaalftal van over boord, wordt "de gouvern.-Foffieoogst op Java voor dit. jaar' thans geraamd op 385,194 pikols. Jl. Donderdag dineerden aan de tafel van HH. MM. de Koninginnen de ministers van Staat Heemskerk en Mackay, de oud-minister - Hartsen en i de president van den Hoogen Raad. I HH. MM. ontvingen dezer dagen t van Nederlanders en afstammelingen van Nederlanders in Zuid-Afrika, een i adres van hulde en deelneming wegens het overlijden van Koning Willem III, j alsmede een krans van Kaapsche bloe- I men, welke gisteren naar het Konink- lijk graf" is overgebracht. Naar het eenparig oordeel der commissie uit de Tweede Kamer bestaan er èn uit het oogpunt van recht èn zeker niet minder uit dat van billijkheid alleszins termen om aan het verzoek van minder geëmployeerden en werklieden bij de magazijnen aan 's Rijkswerf te Amsterdam te voldoen, welke geëmployeerden ongerust waren, dat het hun toe te leggen pensioen niet zou berekend worden naar hun geheelen diensttijd, daar zij een deel daarvan gewerkt hadden onder een particulieren of vasten aannemer. De commissie heeft eenparig aan de Kamer voorgesteld, onder dankbetui ging voor de verstrekte inlichtingen, als haar oordeel uit te spreken, dat bij de berekening van de pensioenen van de minder geëmployeerden en werk lieden bij de magazijnen van 's Rijks werf te Amsterdam, diensten als de hier bedoelde onder een vasten of par ticulieren aannemer in aanmerking dienen te komen en een afdruk van dit verslag te zenden aan den minister van Marine. De Amsterdamsche heeren en firma'sP. N. Muller, W. H. Blaauw, Insinger Co., Deichmann Von Rath, Jacob Bastert, J. C. Gülcher, B. W. Blijdenstein, de Cultuur-Maat- ■chappij A. F. Insinger, Eiken Sluijten Co., prof. J. R. Ph. Gong grijp, M. R. De Monchy, Philippi Co., Gerrit Van Hoogstraten Zoon en J. Arnts, allen eigenaars en beheer ders van en belanghebbenden bij cultuur ondernemingen in de kolonie Suriname, geven per adres aan den Minister van Koloniën te kennen, dat zij met leed wezen en groote bezorgdheid vernomen hebben, hoe in de kolonie onder de Britsch-Indische immigranten een geest van verzet is opgekomen tegen hun werkgevers, die zij niet alleen met woorden en daden beleedigen en met doodslag bedreigen, maar waarvan zij enkelen zelfs reeds, op de meest gruwelijke wijze, hebben vermoord. Dat het oogenblikkelijk bijeenkomen der planters en het opstellen en aan bieden van een adres aan den gouverneur der kolonie, met het dringend verzoek onmiddellijk een einde te maken aan dien voor elk gezag en allen arbeid, ja zelf voor ieders leven dreigenden en onhoüdbaren toestand, hun wel eenige gerustheid geeft, maar dat zij het toch hun plicht achten Uwe Excellentie hierbij een afschrift van dat adres te overhandigen. beval Cockney. Een der sampans verliet reeds de „Pie- Ho" en de tweede ontving ook een ge deelte van hetgeen verscheept moest worden. Je weet wat daarmede moet worden gedaan vroeg de Amerikaan den boots man, die Fontaignac en diens mannen naar HaiDzuong had gebracht. Ja, alle maatregelen zijn genomen, antwoordde de Annamiet. Over een half uur zal de dol van de kisten en tonnen hebben. Cockney raadpleegde zijn horloge In twee uren...., mompelde hij, dat wordt dus één uur in den morgen.... voor de verdeeling is nog twee uren noodig.... juist, als de dol zich nu maar haast, zal alles wel goed gaan.... Het laatste tonnetje patronen was aan boord van de derde sampan neergelaten. De Annamiet sprong in zijn vaartuig, die spoedig den oever bereikte. Thans, zeide Cockney, zijne sigaar over boord werpend en lachend in de handen wrijvend, kunnen wij gaan slapen. En met eene lichte hoofdbeweging den Chinees groetend, ging hij zijne hut op zoeken. Tien minuten later sliep iedereen aan boord van de „Pei-Ho". Te wapen te wapen I.... Onder het uitschreeuwen dezer woorden sprong Pascal van den gemakkelijken stoel, waarop hij den nacht had doorge bracht en zwaaide zijn vreeselijken knup pel als een zinnelooze boven zijn hoofd. Bij Godriep Cockney, overeind komend, wat gebeurt er toch? En onmid- ZÖJI ihép. J. houders werd gisteren alhier ten Raadhuize openbaar aanbesteed 1. De levering van Waalklinkers in 1892. Ingekomen iraren 6 biljetten, als van de heeren: Gebr. Klein, ad f 19.68 en f18.60; J. F. Philips, f 19.65 en f 18,65 P. de Waard f' 19.50 en f 18.50; A. Mos, le Arnhem, f 18.80 W. F. Stoel, te Alkmaar, f 16.65 en C. M. Seret, te Tiel, f 16.59 per 1000 stuks. 2. De levering van zand, gedurende 1892. Ingekomen 1 biljet, van den heer D. de Vries, ad f 0.74 per M®. 8. Het vervoeren van materialen in 1892. Ingekomen 1 biljet, van J. Dienaar, voor Waalklinkers f 0.75, Friesche klinken f 0.50 per 1000 en zand, puin, enz., f 0.50 per M'. 4. Het onderhoud der gemeentegebouwen, bruggen, riolen, enz., gedurende 1892. Ingekomen 6 biljetten, van de heeren :|C. A. van Neck f 3097 H. Wijker f 3038 T. Keuris f 2999 P. de Waard f 2750 J. Korff f 2660 en A. Korff f 2595. 5. Het schoonmaken van scholen en andere gemeentegebouwen gedurende 1892. - In gekomen 3 biljetten, van de heeren A. Korff f 1050B. A. Zwaan f 1019 en J. Korff f 1000. 6. De levering van schoolboeken en school- behoeften. Ingekomen 7 biljetten, van H. P. M. Verlinden, Bergen op Zoom, f 2897 A. J. Maas f 2840 J. C. de Bui- sonjé Zn. f 2766.90; P. Spruit Jr. f 2699 J. C. Staalman f 2675.10 H. A. Stadermanu, Enkhuizen, f 2660 en J. P. Berkhout f 2650.384. 7. De levering van benoodigdheden voor het onderwijs in de nuttige handwerken voor de openb. lagere scholen, gedurende 1892. Ingekomen 3 biljatten, van A. Senderman f 545.55 mej. M. BierenbroodspotLast drager f 453.50 en G. de Barbanson f 447. Alle inschrijvers, achter wier namen de woonplaats niet wordt vermeld, zijn alhier woonachtig. Texel. Eene eigenaardige wijze van werkverschaffing is door de ijsclub van den Burg ondernomen. Van elders heeft men eene lading zwaar sloophout laten aanvoe ren. Personen, die zonder werk en zonder verdiensten zijn, kunnen dat hout tot ka chelblokjes zagen en daardoor in hun behoefte voorzien door eigen arbeid. Medemblik. De gemeenteraad heeft besloten tot een nieuwe wijze van heffing van den hoofdelijken omslag. In de eerste klasse zullen worden aan geslagen zij, die een jaarlijks inkomen hebben van f 500van dit bedrag zal f 400 afslag worden gegeven, zoodat in deze klasse van slechts f 100 betaald moet worden. De klassen klimmen op met f 100, terwijl de reductie afneemt met f 12.50. Deze wijze van heffing zal, berekend naar 3.65 percent, niet minder opbrengen dan de vroegere, terwijl zij den druk voor het kleine inkomen zal verlichten. Purmerend. In de jl. Donderdag gehouden raadsvergadering deelde de voor zitter onder meer mede, dat is ingekomen een missieve van Ged.Staten dezer provincie, vergezeld van een schrijven van den minister van Binnenlandsche Zaken, behelzende de mededeeling, dat genoemde minister bezwaar maakt de heffing der markt- en staangelden over 1892 ter goedkeuring aan de Koningin- Regentes voor te dragen, daar de ontvang sten en uitgaven voor het marktwezen niet met elkaar in overeenstemming zijn. Het Dagel. Bestuur vermeent, dat dit gevoelen op eene dwaling berust en is in staat dit met voldoendegegevens aan te toonen. Het marktbezoek breidt zich voort durend uit, zoodat de gemeente genood zaakt is geweest hare marktpleinen te ver- grooten, nieuwe aan te leggen, grachten te dempen en daarmede gepaard gaande rioleering, toegangswegen en vaarten te verbeteren en kostbare panden aan te dellijk daarnaPas toch op.... met dien vervloekten stok hebt ge mijn scheerspiegel verbreizeld.... De oude huzaar keek verwonderd om zich heen en zag nu bij het schemerlicht van den naderenden dag, dat hij zich in de hut bevond, waarin de Amerikaan hem dun vorigen avond zoo gastvrij had op genomen. Ak' Arbistamelde hij verlegen, ik geloof, dat ik de nachtmerrie gehad heb. Zeer waarschijnlijk, bromde Cockney, ge hebt mij den schrik op het lijf gejaagd ik droomde juist van de Zwarte Vlaggen. Verbeeld u, hernam Pascal, ik heb ook gédroomdik stond daar beneden in Kroumirie op schildwacht, u weet, op de grenzen van de woestijn. Plotseling zie ik daar.... Pascal hield eensklaps op. Buiten liet zich een gerommel hooren als van een verren donder, en bijna tegelijkertijd een reeks kortere doch heviger knallen. Wat duivel! riep de oude soldaat, nu heb ik toch geen nachtmerrie gehad hoor, dat is een kanon, en dat is eene bepaalde fusillade. Dadelijk snelde hij naar de deur, wierp ze open en vloog als een krankzinnige de trap op, die naar het dek voerde. De Amerikaan had geen tijd er een woord tusschen in te brengen. Toen Pascal weg was, knikte hij een paar maal met het hoofd en een duivtlsche lach plooide zijne lippen Ga je gang maar, kameraad, ik twijfel er aan of dat schouwspel je zal bevallenin ieder geval zal je de eerste zijn om het te zien. Zonder de minste haast bevestigde hij Het Dagl. Bestuur echter een bewijs van welwillendheid aan de Regeering en de marktbezoekers willende geven, stelt den Raad voor, de heffing van staangeld voor kaas, die op de markt onverkocht blijft» van één cent te brengen op een halve cent. De Raad nam dit voorstel aan, hetwelk nu aan het oordeel des ministers zal worden onderworpen. Voorts werd besloten het tarief tot heffing van staangeld op de Vischmarkt te doen vervallen. Velzen. Jl. Donderdagmorgen is de brug over het Noordzeekanaal voor het publiek verkeer geopend, tot groot gerief voor passagiers en rijtuigen. Amsterdam. Het diamanten hals snoer, dat den hoofdprijs uitmaakte van de koloniale tentoonstelling alhier in 1883, door de failliete Vennootschap der tentoon stelling, den 14 dezer te Brussel in veiling gebracht, heeft in het geheel 45.000 francs opgebracht. Marina an Leger. De off. van adm. 2de kl. H. W. Stoelman, uit Oost-Tndië in Nederland teruggekeerd, is op non-act. gesteld. De officieren der Marine, die op non-act. zijn gesteld en niet in uniform zijn gekleed, zullen voortaan ook, op vertoon vnn den hun afgegeven dienstbrief, tegen het militair tarief op de spoorwegen worden vervoerd. Aan de mariniers lste kl. P. Both, B. Sloven en A. P. Prins is de zilveren medaille voor 24jarigen trouwen dienst toegekend. De off. van gez. 2de kl. dr. D. Romein, van het 4de reg. vest.-art. alhier, is overge plaatst bij het lste reg. veld-artillerie te Amersfoort. Hr. Ms. torpedobooten „Nobo" en No. III stoomden gisterenochtend onder bevel van den luit. ter zee lste kl. F. M. van Gelsdorp het Marinedok te Amsterdam uit, door de binnenwateren naar Hellevoetsluis. Deze op 's Rijkswerf te Amsterdam gebouwde booten behooren tot de schepen, bestemd voor de verdediging van het Zuiderfrontier. Departement van Marine in Oost-Indië. Overgeplaatst van „Gedeh" naar Soerabaja" de adj.-adm. J. W. Broersnaar „Koning der Nederlanden", de adj.-adm. P. Gaade naar „Atjeh", de adj.-adm. W. M. E. Ber- voetsvan „Atjeh" naar „Prins Hendrik der Nederlanden", de adj.-adm. J. F. W. In de Betou van „Prins Hendrik der Nederlanden" naar „Atjeh", de adj.-adm. H. J. Faure. Geplaatstaan boord van „Gedeh", de adj.-adm. J. H. Dijkman. Vergundom wegens langdurig verblijf naar Nederland terug te keeren, aan den off. van adm. 2de kl. H. W. Stoelman we gens ziekte, aan den luit. ter zee lste kl. J. C. Zwaan. Binoemingen, enz. Tot Eere-Voorzitter van de „Vereeniging van burgemeesters en secretarissen in de provincie Noord-Holland" is benoemdde heer mr. S. A. Vening Meinesz, burgemeester van Amsterdam. Tot lid van het bestuur (in plaats van wijlen den heer J. Ph. Dolleman) is benoemd de heer F. Groot Jbz., burgemeester van Midwoud. Bij Kon. besluit is, op zijn verzoek, met 1 Jan. n. s. ontslag verleend aan G. Smit, als heemraad van het Ambacht van West-Fries land, genaamd de Vier Noorderkoggen en zulks onder dankbetuiging voor de in die betrekkiug aan het ambacht bewezen diensten en zijn benoemdS. Akkerman, tot dijkgraaf van den polder Heer-HugowaardJ. C. Peeck, tot hoogh. van het waterschap de Hondsbossche en Duinen tot P«etten, wegens Duinkavel J. Blom, tot hoogh. van het waterschap de Hondsbossche en Duinen tot Petten, wegens Drechterland jhr. mr. P. Van Foreest, tot hoogh. van het Waterschap uitwaterende slui zen in Kennemerland en West-Friesland. zijn boord op zijn flanellen hemd, deed hetzelfde met zijne manchetten, trok zijn vest aan, daarna zijne jas, greep zijne lorgnette en zijne reistasch en begaf zich bedaard dekwaarts. Op de voorplecht stond, angstig over de verschansing gebogen, Pascal naast mejuffrouw Marcelle. De jonge dame, in haast opgestaan, was blootshoofdde lange gevulde vlechten harer zijdeachtige haren hingen op hare schouders af, terwijl zij een wollen doek om de schouders geslagen had. In dit negligé zag zij er minstens even bekoorlijk uit als den vorigen dag in haar gekleed costuum. Vóór den Amerikaan was mijnheer Bariquet de trap opgeklauterdook hij was nog niet gekleed, getuige zijne over hemdsmouwen en strooien muiltjes. Zijn „panama" had hij zeker opgezet uit vrees voor een zonnesteek, hoewel de zon nog nauwelijks boven den horizon kwam uitkijken. Wat is er?.... wat gebeurt er? vroeg de geleerde, recht naar zijne nicht toe loopend. De aangespokene wees in de richtiug van Hal-Dzuong, waarboven zich dikke rookwolken samenpakten. De stad wordt aangevallen, zeide zij met onvaste stem. Als met een tooverslag verdween de natuurlijke roode kleur van het gelaat des geleerde. Een.... aanvalherhaalde hij angstig.,.. Maar w aarom dan Een verachtelijke blik uit Pascal's oogen was het eenige antwoord op die zonder linge vraag. Men kan wel zien, dat hij nooit JeiuttM 1__ ag- mem ue xïcreenng van 't Ned. Oml. Genootschap hare winter vergadering in hot hotel „De Vergulde Kik kert." Tot voorzitter der Afdeeling werd, in plaats van den heer C. A. de Braai, welke volgens rooster moest aftreden en niet dadelijk her kiesbaar was, gekozen de heer J. P. Thijsse, welke tevens gekozen werd tot Afgevaardigde naar de vergadering der Gewestelijke Ver eeniging „Noord-Holland," te houden op 21 December a. 3. te Amsterdam. De vraag van het Hoofdbestuur van 't N. O. G.„Acht men het wenschelijk, dat thans reeds de vraag, of het openbaar lager onder- wijt geheel aan de zorg der gemeenten zal worden onttrokken en op den staat overge dragen, vanwege het Hoofdbestuur bij de Afdeelingen aan de orde worde geateld P" werd met 12 stemmen vóór en 1 stem tegen in bevestigenden zin beantwoord. Over een elftal vragen over „Leerplicht", door het Hoofdbestuur aan de orde gesteld en door den heer F. Heeroma ingeleid, werden besprekingen gehouden en resultaten vastge steld. Alle aanwezigen verklaarden zich voor leerplicht. In de op 8, 9, 10, 11, 14, 15 en 16 December gehouden zitting van de rijkscom missie voor de stuurlieden-examens is met gunsligen uitslag examen afgelegd als eerste stuurman voor de groote stoom vaart A, door A. F. van Duyn, K. W. G. Landman, W. K. J. Uhlenbroek en P. J. Bakker als tweede stuurman voor de groote atoom vaart A, door A. H. W. Gorter, H. G Biesthorst en W. J. A. Ullier als derde stuurman voor de groote stoom vaart A, Hoor G. H. Heerjans, H. C. Berk hout, J. W. de Groot en M. C. Maat als eerste stuurman voor de groote zeil vaart A, door D. de Wit, J. Barends en J. Datema als tweede stuurman voor de groote zeil vaart A, door K. H. K. Wijtsma en F. Swart als derde stuurman voor de groote zeil vaart A, door W. Sparreboom, J. G. de Jonge, T. M. Reijenga en J. W. de Groot. Benoemd tot hoofd der openbare school te Schoten, de heer A. Rijs, onderwijzer te Alkmaar. Landbouw en Vesteelt. De heer N. T. Teengs Wz., te Wieringer- waard, vertrekt eerstdaags naar Biebrich a. R. bij Wiesbaden, alwaar hij bij de firma Cron Scheffer, eigenaar eener uitgebreide Kunst- Margarinc-fabriek zich zal belasten met de leiding eener Hollandsche Kaasmakerij. Op de jongste publieke verkooping te Groolebroek bracht ruim 3 bunders bouwland f 12800 op, de onkosten er niet bij gerekend. Een bewijs dus, dat de grond in de Streek zijne waarde geenszins verliest. Ingevolge aanvragen, die bij den Pruisi- schen minister van Landbouw zijn ingekomen, om den invoer van vee uit Nederland geheel vrij te laten, heeft de Oberpresident der Rijn provincie bij de overheden en landbouw- vereenigingen advies gevraagd, om te verne men of, met het oog op de tegenwoordige gesteldheid der veefokkerij en de prijzen der levensmiddelen, de thans nog bestaande beper kingen in den invoer van rundvee uit Neder land behooren te worden opgeheven. Kerknieuws. Door stemgerechtigde leden bij de Herv. gem. aan den Burg op Texel werden tot Notabelen gekozen de heerenP. M. Stig- gelbout, M. Vlas, A. H. Geus en Jb. A. Bakker. Door het Kiescollege bij dezelfde gem. werd tot ouderling gekozen de heer G. G. Kikkerttot diakenen de heeren D. Kalf en Joh. Bakker. Tot ouderling bij de Herv. gem. te Oude schild op Texel is benoemd de heer C. C. Backer en tot diaken de heer J. Kooger. soldaat geweest is, die lafaard, bromde hij tusschen de tanden. En daarna luid wanneer een vijand een aanval doet, wil hij daarmede over het algemeen zeggen „maakt dat je weg komt, want ik wil daar zitten". Ondanks zijne vrees moest Bariquet lachen Afgaande op uwe woorden, Pascal, zou ik dus moeten denken, dat de Zwarte Vlaggen zich willen meester maken van Hal-Dzuong. Minder op mijne woorden, hernam de oude krijger, dan wel op die fusillade daar. De oude heer was het nog niet met zichzelven eensmet een ongeloovig hoofdschud den wendde hij zich tot den Amerikaan, die naast hem was komen staan Wat denkt gij er van, mijn waarde heer Cockney vroeg hij. Misschien houden de troepen slechts eene oefening in het vuur, antwoordde de journalist, terwijl een vreemde trek om zijne lippen speelde; dat doen zij immers meer, om het geleerde niet te vergeten. Ik zal u echter dadelijk beter kunnen inlichten. Daarop nam hij zijn kijker uit het etui en richtte hem op de stad. Indien Fontaignac hier was, zeide Marcelle tot Pascal, zou hij er ons meer van kunnen vertellen, want hij kent hier het land. Ik begrijp niet, hoe hij onder een dergelijk rumoer kan doorslapen. (Wordt vervolgd.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2