u i t 4 i - ,-n H niï8tftnsh. K«h,c- 'W 'ibjj te' 'jordeel zonder schade voor de im 'ding der duinbeplauting kan geschieden-, 2. de konijnen in diens duinen en duin- gronden door alle geoorloofde middelen te doen dooden.De gedoodekonijnen worden niet aan de 'beschikking van de rechtheb benden onttrokken. Het recht der provincie tot het doen ste ken vau helm en tot het dooden van konijnen houdt op, wanneer door den daarbij belang hebbende aan de provincie wordt terugbe taald al hetgeen zij aan de beveiliging zijner gronden heeft ten koste gelegd. Art. 12. In den zbmer van ieder jaar zal door of vanwege Ged. Staten eene opneming worden gedaan van de duinen en duin- gronden en een verslag worden opgemaakt ▼an den toestand waarin deze zich bevinden, met omstandige vermelding van al hetgeen gedaan is ter voldoening van de voorschrif ten dezer verordening. Art. 13. Behoudens de geoorloofde be- sohikking der rechthebbenden, is het aan iedereen verboden, de beplantingen met helm- of houtgewas en andere beveiligingsmiddelen der duinen of duingronden te vernielen of te beschadigen. Art. 14. Het ia verboden in de duinen afgravingen te doen, lager dan tot 8 M. boven A. P., tenzij na daartoe verkregen schriftelijke vergunning van Ged. Staten en met inachtneming der bij die vergunning gestelde voorwaarden, d Art. 15. Ieder die konijnen of ander ge- E dierte uitgraaft of delft, is verpliebt na elke uitgraving of uitdelring, de daardoor veroor- jj taakte gaten onmiddellijk te dichten en den grond te bevestigen op zoodanige wijze, dat zandverstuiving voorkomen wordt. Art. 16. Het is verboden vee in de duinen a of duingronden, met uitzondering van de duinvlakten, los te laten loopen. De duin vlakten waarin dit geschiedt moeten van de duinen afgeheind zijn en afgeheind blijven. Art. 17. Het is verboden helm of andere tot beveiliging van duinen of duingronden dienende gewassen in de duinen of duin gronden te vervoeren zonder voorzien te zijn - van en desgevorderd aan de met het toezicht .op de naleving dezer verordening belaste ambtenaren te vertoonen een bewijs waaruit blijkt, dat het vervoer met goedkeuring of medeweten geschiedt van dengene, die over dien helm of die gewasseu heeft te beschikken. Art. 18. Met het toezicht op de zorg voor de naleving dezer verordening zijn belast al de ambtenaren van rijks- en gemeente-politie, c benevens de ambtenaren van den rijks- en 1 den provincialen waterstaat. Art. 19. Voor zoover daartegen niet bij de wet of bij een algemeenen maatregel van bestuur zijn voorzien, worden overtreding l vau de bepalingen dezer verordening gestraft als volgt die van art. 2, het lste lid van art. 7, E art. 8, art. 9 en art. 14 met eene geldboete oó van ten hoogste f 75, die van artt. 13, 15, 16 en 17 met eene geldboete van ten hoogste in HELDER, 29 December. 1 h •f Sl STATEN-GENERAAL. Eerste Kamer. Zitting van Donderdag 24 Dec. De Kamer heeft heden aangenomen de overeenkomst met Belgie tot wijziging van het reglement op de loodsgelden op de 1 Schelde, dat tot verlenging van den duur 1 der arbeidsenquête (na protest van den i heer Van Roijen tegen de wijze waarop de commissie voor de spoor- en tramwegen I hare taak heeft opgevat), de begrooting der Landsdrukkerij, de afwijking van de Gemeentewet voor zeven gemeenten 1 (accijnsen), de wet op de Middelen en I de Leeningwet (na korte discussie). I De Kamer ging daarna uiteen tot 11 Januari. Provinciale Staten van Noord-Holland. Bij de Staten is ingekomen een adres van dijkgraaf, hoofdingelanden en hoog heemraden van Waterland, waarin zij verzoeken de artikelen 2, 11 en 68 van het reglement van den 5den November 1857, regelende het toezicht op het onder houd van den Naarder IJ- en Zeedijk te veranderen. f 10. Art. 20. Ged. Staten zijn bevoegd tot het, ;tt ten koste der overtreders, doen verrichten van u hetgeen in strijd met de voorschriften dezer ve» ordening wordt nagelaten en tot hst doen herstellen van hetgeen in strijd met art. 14 Di is vergraven, op, r Dit geschiedt niet dan 8 dagen nadat de ver[| belanghebbende schriftelijk is gewaarschuwd, traci Art. 21. Bij het in werking treden dezer laten verordening vervalt het reglement tot bevei- er g' liging van de kunstmatige beplanting der maa* duinen, door de Staten van Noord-tlolland dere" vastgesteld den 8 Juli 1848, goedgekeurd bij ll K. B. van 24 November 1848, No. 70 en Wij afgekondigd in het Provinciaal Blad No. lil meet van 1851. rizou Art. 22. Toegang tot de duinen en duin- - bezw gronden in deze verordening bedoeld, hebben bonc te allen tijdeGed. Staten, de met het de toezicht belaste ambtenaren en de personen door of vanwege Ged. Staten, volgens de artt. 10 en 20, in bet werk gesteld. zou f- min£ maa* moei De 1 i'n |voorr brdot ,S) DE AVONTUREN vai SIDI-FROUSSARD. Naar het Fransch van G. Le Faure. Steeds werd het gebulder der kanon- Der nen en de fusillade heviger, [e o> Misschien is hij nog niet aan boord liaarv- teruggekeerd, deed de oud-huzaar opmerken. |lat, e Dat is onwaarschijnlijk, meende Mar celle; hij moest reeds twee uren na zijn biede In „vertrek terug zijn. rorde f Maar wellicht is hij daarin verhin- De ien, derd geworden. Indien gij over den kleinen sergeant W.- i fv U Ut PordenL'- c terug is, zeide Sir Cockney. De Ftzie't— God, als hij maar niet gedood is. at bWjdi— Dat is het lot van alle soldaten, ant- ijke ijgJpawordde de Amerikaan koel. iridiff§fe)c— Dat zou vreeselijk zijn I Na VH;V e hee5eaf'at Sir Cockney daar zegt is zeer juist e del wanneer men soldaat wordt is men oud Beer I en wijs genoeg om te weten, waaraan men Hetn zich blootstelt, vereeipt De geleerde scheen dus ook al niet vrij iet 48 van egoïsme. Na 1 Maar bedenk eens, oom, dat de vader «orzieri" van dien armen jongen uw collega, ja, zoo cho |oed als uw vriend is. Waarom wilde die jongen dan ook iet alle geweld vertrekken Het zou ne goede les zijn. Waarvan hij echter bitter weinig zou ■■I Waarom vreeselijk vroeg Bariquet. H. M. de Koningin-Regentes begaf zich jl. Vrijdagnamiddag tegen 2 uur met H. M. de Koningin naar den vijver achter het Huis ten Bosch, te 's Gravenhage, waar Koningn Wilhelmina zich geruimen tijd met schaatsenrijden vermaakte. Donderdagavond waren in de witte dans zaal in het Koninklijk Paleis niet minder dan 7 kerstboomen geplaatst, allen schitte rend verlicht en behangen met kostbare geschenken. H. M. de Koningin-Regentes liet deze kerstviering houden voor H. M. de Koningin, voor alle dames van het Huis Harer Majes teiten, voor de heeren der hofhouding en voor de kinderen van de leden der hof houding, die allen fraaie geschenken ont vingen. Gedurende de beide Kerstdagen werd in het gebouw „Consta*tia" te Amsterdam het jaarlijksch Congres gehouden van den So- ciaal-democratischen Bond in Nederland. De bijeenkomst werd geleid door A. Rott. De secretaris van den Centralen Raad, Sam. W. Coltof, herinnerde in het jaarver slag er aan, dat de zetel van den Centralen Raad van den Haag naar Amsterdam was overgebracht, en wat daartoe aanleiding had gegeven. Hij zeide voorts, dat men op vele plaatsen nog van overheidswege tegenkanting ontmoette, om te vergaderen, doch dat desniettegenstaande het ledental toeneemt. Zoo ook dat der af deelingen. Hij stond uitvoerig stil bij de verwikke lingen, die ontstonden tusschen de Friesche volkspartij en den Bond. Een poging tot toenadering stuitte af op het gebeurde bij de Kamerverkiezing te Schoterland, de meeting te Drachten, de geruchten omtient de oprichting eener nieuwe S.-D. partij en den afloop van het internationaal congres te Brussel. Ten gevolge van een en ander besloot de Centrale Raad, een vergadering bijeen te roepen, die 13 Sept. te Utrecht werd gehouden en waarbij ook tegenwoor dig was Van Zinderen Bakker, bestuurslid der Friesche volkspartij. Daar werden be handeld 1. welke de houding zou zijn van den S.-D. B. ten opzichte der volkspartij, den Bond voor landnationalisatie, den Nieuwen S.-D. B. en tegen de buitenland- sche socialistische vereenigingen2. zal de tot nu gevolgde richting voortgezet wor den 3. zal de houding van Recht voor Allen worden goedgekeurd. Besloten werd, dat men zelfstandig in de thans gevolgde kunnen profiteeren, als hij gesneuveld was I bracht Pascal grinnekend in het midden. De Amerikaan scheen nu op de hoogte te zijn Ik heb mij straks in mijne onder stelling vergist; het is inderdaad een aan val, het kleine fort en de citadel zijn reeds handgemeen met den vijand. Dui vels, het schijnt ernstig te zullen worden er zijn wel eenige duizenden Zwarte Vlaggen. Groote Godriep Marcelle uit, en mijnheer Fontaignac sprak van een gar nizoen van driehonderd man 1 Het garnizoen is gefopt I verklaarde de Amerikaan bedaard. Getoptherhaalde Pascal met een woedenden blik op den laafsten spreker ja, als gij er bij waart, mijnheer de jour nalist. Driehonderd Franschen tegen drie duizend geelneuzen, weet gij wel, dat de partijen niet gelijk staan en dat de eersten het toch nog kunnen winnen. Daar is Pascal weer met zijne gewone overdrijving aan den gang, riep Bariquet. Ik weet wel, hernam Pascal, dat het slechts infanteristen zijn. Als het driehon derd cavaleristen waren, zouden er wel zesduizend Chineezen noodig zijn om hun den hals af te snijden. Maar dat doet alles niets ter zake; de bajonetten zijn scherp en hard, vooral in de handen onzer soldaten. Goed gesproken, Pascal, zeide Mar celle. En zich tot Cockney wendende, ver volgde zij Ja, mijnheer, wat die dappere jongen zegt, is waar. Ik heb er nooit met eigen oogen over kunnen oordeelen, maar mijn dezer motie, door Maastricht voorgesteld het congres, gehoord het verslag van den secretaris van den Centralen Raad, keurt de. partij-leiding van het afgeloopen jaar •zonder eenig voorbehoud goed en gaat over tot de orde van den dag. Bij deze stemmingen waren vertegenwoordigd 30 afdeelingen. Met algemeenestemmen werd hierna Amsterdam aangewezen, waar de Centrale Raad in 1892 zal gevestigd zijn. Aan de orde kwamen nu de voorstellen, die betrekking hebben op de te volgen tactiek van den Bond. Hierbij ontstond eenig debat over het al of niet verleenen van het woord aan Domela Nieuwenhuis, die geen afgevaar digde is. Het resultaat was, dat hem het woord verleend werd als redacteur van het partij-orgaan. Hij verdedigde hierna het voorstel-Den Haag om te besluiten, dat geen afd. van den S.-D. B. als zoodanig kan aangesloten zijn bij een of andere combinatie, die eenig onderdeel van het S.-D. program wil verwezenlijken. In antwoord op de vraag wat het revo lutionaire standpunt is, meende hij te moe ten antwoordende arbeiders duidelijk maken, dat alleen van revolutie heil te wachten is en dat alg. kies- en stemrecht enz. als agitatie-middelen kunnen gebezigd worden. Besloten werd, overeenkomstig de voor stellen Beverwijk en Alkmaar, om de tac tiek der Nederl. afgevaardigden naar het Congres te Brussel in zake propaganda onder militairen te steunen, dat nl. een einde kome aan het moorden op commando. Voorts, dat de revolutionaire tactiek zal gehandhaafd blijven. Het voorstel-Den Haag, om zich niet bij andere partijen aan te sluiten, werd aangenomen. Hierna kwam het bekende geschil ter sprake, tengevolge waarvan v. d. Goes zich van de S.-D. partij heeft losgemaakt. Het congres, dat in deze uitspraak moest doen, stelde den C. Raad en D. N. als redac teur van R. v. A. in 't gelijk. De Geneeskundige Raad voor Noord- Holland heeft zich verklaard tegen het denkbeeld van dr. Nord, om hier te lande een kunstmatig Nizza, een monster-winter tuin te stichten, die dan bestemd zou wor den voor teringlijders, die in een zacht klimaat wenschen te vertoeven. De inspecteur, dr. Dozy, achtte zulk een inrichting bepaald nadeelig en voor den tuberculoselijder alleen 't verblijf in de hooge Alpen nuttig; een gevoelen, dat echter slechts tendeele bij de hoogleeraren Pel en Stokvis instemming vond, die meenden, dat in sommige gevallen een warm klimaat wel degelijk de voorkeur verdient, al ontkenden zij geenszins, dat de ontzettende zorgeloosheid der bevolking van zuidelijke landen op hygiënisch gebied thans menige plaats schadelijk doet zijn voor de zieken, die daar herstel gaan zoeken. Blnntnlandech nieuws. Barsingerhorn. In de vergadering van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 22 December 11., werd o. a. goedgekeurd de begrooting van het Algemeen Burger lijk Armbestuur, tot een bedrag van f 9776 in ontvangst en uitgaaf. Benoemd tot leden van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur, de heeren: D. Raat en J. Breebaart Cz. en tot lid van het Weezenarmbestuur, de heer J. Hoekstra. Wordt besloten aan den heer Kleijn Schoorel, arts te Loosdrecht, op diens verzoek om inlichtingen, betreffende de bestaande vacature van geneeskundige mede te deelen dat de jaarwedde f 1000 j zal bedragen. vader heeft mij dikwijls verteld, dat een aanval met de bajonet het schoonste schouwspel is, dat men zien kan. De Amerikaan was nog verdiept in de beschouwingen der stad, schijnbaar zonder te letten op de voor hem bestemde woor den het snel op- en neergaan van neus vleugels en wenkbrauweu verried echter een hevige gemoedsbeweging. Bij de laatste woorden van Marcelle keerde hij zich plotseling om en hield haar zijn ver rekijker voor. Het toeval schijnt u gunstig te zijn, mejuffrouw, zeide hij ironisch; gij spreekt van een bajonet-aanval en ziedaar, juist wordt er een door de soldaten van het garnizoen uitgevoerd. Marcelle wees het aanbod echter af. Dank u, mijnheerdat zou mijne angst slechts doen toenemen. Zijn wij er niet wat te dicht bij vroeg Bariquet. Zijt gij bang, dat de bajonet-aanval zich tot hier zal uitstrekken. Gij schertst, Sir Cockney,.en daar voor is het nu niet het rechte oogenblik maar een verdwaalde kogel kan som tijds.... Hij maakte den zin niet af, doch voegde er, een vreemden trek om Pascal's mond bespeurende, onmiddellijk bij Ik ben verplicht voorzichtig te zijn, niet voor mij doch voor mijne nichtik ben.... Wees maar niet bang voor mij, oom, viel hem het jonge meisje in de rede, ik vrees de kogels niet. En ziende, dat Pas cal haar wees op het kanon, waartegen zij leunde, voegde zij er bijen dan te zeggen dat men zich daarvan niet kan onder Haringhuizen, vooral in den herfst door het rijden met mestwagens, stuk gereden worden. Hij vraagt of het bestuur der banne Haringhuizen hiertegen eene keur kan maken. Volgens Voorzitter kan de banne wel eene keur maken, maar moet men eerst bij Gedeputeerde Staten informeeren of daartegen bepalingen kun nen worden gemaakt. Verder zegt hij, dat bij hem klachten zijn ingekomen tegen den heer Hoogschagen, hoofd der school te Haringhuizen. Zoo nu en dan worden de kinderen uit de hoogste klasse naar huis gezonden, omdat de heer H. ongesteld is en dit blijkt nog al eens het geval te wezen. Sommige ouders meenden dat het met de ongesteldheid van den heer H. wel zou gaan, maar dat de kinderen naar huis moesten omdat hij het te druk had wegens zijne vele andere bezigheden. Spreker zegt. dat, indien de kinderen naar huis worden gezonden, de heer H. werkelijk ongesteld is en vraagt of het niet zoo geregeld kan worden, dat de onderwijzeres bij ongesteldheid van den heer H. aan alle kinderen onderwijs kan geven. De Voorzitter antwoordt dat, daar slechts ruim 30 kinderen ter schoolgaan, hiertegen wel geene bezwaren zullen bestaan en dat Burgemeester en Wethouders dit eens zullen onderzoeken. Marine en Leger. Blijkens bij het Dep. van Marine ontvan gen bericht is de oefenings-divisie voor bui- tenlandschen dienst, onder bevel (van den kapt. ter zee K. A. Stakman Bosse, in den voormiddag vau 21 dezer te Simonsstad (Kaapkolonie) aangekomen. Aan boord der schepen was alles wel. De opperstuurman H. J. Kress, te Helle- voetsluis, is thans definitief belast met de opleiding vau stuurmansleerlingen te Am sterdam. De kapt.-luit. ter zee C. Hoffman wordt 1 Jan. a. s. belast met het bevel over Hr. Ms. monitor „Cerberus". De machinist lste kl. der marine L. B. C. Vries deed voor do daartoe benoemde commissie te Amsterdam met goed gevolg examen voor de vereisehten tot opneming in het vaste korps machinisten der marine. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat de kapiteins- en luit.-bataljonsadjudanten voortaan niet langer dan 5 jaren met die speciale functiën mogen blijven belast. Door den minister van Oorlog is ophelde ring gevraagd omtrent het in vrijheid stellen van een kadet der Kon. Milit. Academie, die voor het zoogenaamde „baren" met 8 dagen provoost om den anderen dag op water en brood was gestraft, nadat hij slechts 2 dagen in de provoost had doorgebracht. De off. van gez. lste en 2de kl. bij de zeemacht W. M. Mertens, dienende aan boord van Hr. Ms. rammonitor „Panter", en dr. G. van Eijsselsteijn, geplaatst bij het Hospitaal der Marine alhier, worden met 5 Jan. a. s. op non-activiteit gesteld en ver vangen respectievelijk door de otf. van gez. lste en 2de kl. bij de zeemacht G. Poolman en B. van Utteren. De off. van gez. 2de kl. bij de Marine dr. G. van Eijsselsteijn is bestemd om in de tweede helft van Februari a. s. per particu lier stoomschip naar O.-Indië te vertrekken. De luit, ter zee 2de kl. J. 8. F. Gallay, dienende aan boord van Hr. Ms. wachtschip alhier, wordt 5 Jan. a. s. op non-activiteit gesteld en vervangen door den luit. ter zee 2de kl. C. M. van Rijn. Departement van Marine in Oost-Indië. Ontslagen op verzoek eervol, uit 's lands dienst, de waarnemend 2e-opziener voor hef bedienen 1 I Dit is een Chineesch schip, denkt gij daar wel aan Wij mogen ons geluk- kig achten, dat de kapitein het niet tegen de bezetting aanwendt. Dat zou hij niet durven zei het jonge meisje. Gewis; want eerst zou ik hem den I kop verpletteren vervolgde de oude hu- j zaar dreigend. i Verschrikt keek de Amerikaan om I Dat zou een moord zijnriep hij. I Denkt gij dat? j Ziet gij de vlag, die op den achter- steven wappert; dat is die eener met Frankrijk bevriende natie. China bevriend met Frankrijk Als China werkelijk onze vriend is, waarom komt de kapitein dan het garnizoen niet i te hulp? Bij God, lachte Cockney, en waar I blijft dan de wet der neutraliteit. 1 Daarvan heb ik geen verstand en het kan mij niet schelen ook; maar ik I zeg als een vriend mij in den nood ziet en mij er niet zoekt uit te redden, is het geen vriend, doch een vijand. De Amerikaan kneep op zonderlingen manier zijne oogleden. Spreek in ons aller belang niet zoo luid; gij haalt ons een aanval van onze equipage op den hals. De equipage, riep Pascal schouder ophalend, acht Chineezen, het is de moeite waardik heb indertijd mijn kolonel ont zet, toen hij met vijfentwintig Arabieren handgemeen was, acht Chineezen,ik maak ze alleen onschadelijk. En hij zwaaide bij die woorden zijn knuppel als een molentje om zijn hoofd. vak van scheepsbouw bij het marine-etablis sement op Soerabaja, de ambtenaar op non-activiteit H. Siebers, laatstelijk die betrek king bekleed hebbendetot havenmeester, tevens fungcerend ontvanger der in- en uit voerrechten en accijnzen te Muntok (Banka) de havenmeester te Soemenep H. ran Dorp te Soemenep (Madoera), de havenmeester te Laboean-Deli J. Kuijptot havenmeester te Laboean-Deli (Oostkust van Sumatra), de commies bij het havendepartement te Soera baja W. L. van Reestot commies bij het havendepartement te Soerabaja, de gewezen luitenant-ter zee 2de kl. bij de Koninklijke Nederlandsche Marine B. F. Meijboom. Ontslagen door den commandant der zee macht en chef van het departement der marine in Nederlandsch-Indiëbij den dienst van het loodswezen te Soerabaja eervol uit zijne betrekking, wegens ziekte, de looda der lste kl. H. W. Mariens. Benoemd Tot loods der lste kl. de loods der 2de kl. W. C. van Ligtentot loods der 2de kl., de loods der 3de kl. S. C. Amalotot loods der 3de kl. de hulploods H. Boomstra. Benoemingen, enz. Bij Kon. besluit is jhr. J. C. W. Strick van Linschoten benoemd tot burgemeester van Texel. Bij Kon. besluit ziju benoemd met 1 Jon. 1892, tot burgemeesters: te SintMaarten, W. Schermerhornte Noord-Scharwoude, C. Kroon Mzn., secretaris dier gemeentente Schoorl, J. D. Peeck, secretaris dier gemeente. De volgens den rooster aftredende leden van bestuur van onderstaande polders, onder Bergen, werden den 16 dezer allen weder herbenoemd, 11.I.voor den Philistijnschen polder, de heer C. RoskamOldenbnrger polder, de heer J. van ReenenSluispolder, de heer J. Leijen Sr.Damlanderpolder, de heer S. Bakkum Noorder Reeker en Man- gelpolder, de heer J. van ReeuenZuider en Midden-Rcekerpolder, de heer L. van der Oord en Zuurvenapolder, de heer J. Delis, allen te Bergen, uitgezonderd de heer L. van der Oord, te Koedijk. Tot zetters van 's Rijks directe belastingen zijn den 12 dezer door den Commissaris der Koningin in Noord-holland benoemd te Bennebroek G. Stam, in 'plaats van wijlen 1 F. Stam te Bovenkarspel P. Pz. Schuurman, in plaats van wijlen C. Schuurmante Buiksloot W. Greve, in plaats van wijlen R. Kroonte Ondkarspel C. Tz. Borst, in plaats van wijlen P. Duijveste Spanbroek 1 P. de Groot, in plaats van wijlen Jan Schil der te Sijbekarspel J. Broers, in plaats van wijlen A. Wiukelte Wieringerwaard A. Kz. Kaan, in plaats van wijlen D. Sleutelte Wormerveer J. de Vries, in plaats van wijlen W. Honkoopte Wijdenes L. Schekkerman, in plaats van wijlen F. Bakkerte Zaandijk J. Vis Wz., in plaats van wijlen J. Kouwer te Zuidscharwoude P. Fz. de Boer, in plaats van wijlen J. Strijbiste Zijpe A. Zijp, in plaats van wijlen A. Zyp Sr. Onderwijs en Examens. Benoemd tot onderwijzer te Kapelle aan den IJsel, de heer A. Starreveld Jzn., te Schellink hout; tot hoofd dar school te Wor merveer, de heer L. de Vries, te Midsland op Terschelling. In de zitting van den Gemeenteraad van Amsterdam is het voorstel Treub c. s., tot evenredige scboolgeldheffing voor de inrich tingen van M. O., verworpen met 24 tegen 5 stemmen. Uit de zitting van den Gemeenteraad van Slochteren. KooiHoogst verwondert het mij, dat er om verhooging van tractement gevraagd wordt (namelijk door onderwijzers der openbare lagere scholen). Vóórdat zij, die nu onder wijzers zijn, bij het onderwijs gingen, wisten Dit scheen echter mijnheer Bariquet min der te bevallen, want op strengen toon zeide hij tot den oucb-huzaar Ik verzoek je, Pascal, rustig te blij ven en niet door dergelijke moedwillige beleedigingen het leven van mijne nicht en mij in de waagschaal te stellenwil je je eigen huid er aan wagen, goed, maar mijn leven behoort mij niet, het behoort aan de wetenschap. Wat Sir Cockney daar zegt, voegde hij er fluisterend tot Marcelle bij, is volkomen waar; wij zijn in de macht dier kerelsHet beste is dus, ons bedaard te houden. Óndertusschen werd de kanohnade nog steeds voortgezet, doch de dikke rookwol ken, die de stad omgaven, beletten den passagiers den strijd, die op een paar hon derd meter van de „Pei-Ho" gevoerd werd, nauwkeurig te volgen. Sir Cockney had zijn kijker weder opgeborgen en bedaard zijne morgenpijp opgestoken, alsof het hem niets kon sche len, welken loop de zaken namen. De oude heer was naar zijne hut teruggekeerd, doof van het geweldige rumoer, zooals hij zeide. Waarschijnlijk achtte hij zich veiliger achter de beschot ten van de stoomboot, dan op het dek, waar elk oogenblik een kogel kon inslaan. Marcelle had hardnekkig geweigerd hem te volgen. Zij bleef, over de verschansing geleund, naast Pascal uitkijken. (Wordt vervolgd.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2