den Heer C. H. F R Y T A G, Op de Spuistraat bij de Raamsteeg te Amsterdam woont boven een tapperij sedert langen tijd een vrouw, M. v. E,, met hare zes kinderen, gescheiden van haar man, v. H. De man maakte het de vrouw dikwijls lastig, zoowel toen zij op den Heiligenweg woonde als in haar te genwoordige woning. Jl. Zondagavond kwam v. II. weer bij de vrouw, die een zieke buurvrouw verpleegde, schold haar uit, trok eindelijk een mes en bracht de arme huismoeder daarmede een zeer diepe en gevaarlijke steek in de buikholte toe. De aanvaller nam nu de vlucht, doch op het gegil der getroffene schoot de cafe- houdster van beneden toe en hield den misdadiger vast. Deze trachtte nu ook de caféhoudster een steek toe te brengen wat hij zeker zou gedaan hebben, zoo niet eenige voorbijgangers de vrouw te hulp waren gesneld en den man hadden ont wapend. Een inspecteur van politie en een rechercheur, die nu kwamen toeloopen, zorgden voor een brancard en vrouw v. E., wier wonde door uitzakking der inge wanden doodelijk was geworden, werd naar 't Binnengasthuis vervoerdgis teren leefde zij nog. De ongelukkige kinderen der vrouw, waarvan de drie oudste dien avond, toen zij uit de kerk terugkwamen, hun ongeluk vernamen, waren als krankzinnig van smart. De ont aarde man en vader bevindt zich in hechtenis. Men deelt het „Vad." mede, dat de sergeant H. van de grenadiers berust heeft in de straf, hem door den kolonel-com mandant wegens het bekend feit opgelegd en dus niet in hooger beroep voor den Krijgsraad zal gaan. Jl. Vrijdagavond is het kind van den arbeider M., bij Dinxperlo, door vergiftiging na het gebruik van schadelijk suikergoed gestorven. Te Parijs is dezer dagen een geheim zinnige moord gepleegd en wel op de 36- jarige, zeer schoone Louise Lamier, op wier levensgedrag nog al het een en ander te zeggen viel en die met zekeren Emile Perrin, een ondergeschikt ambtenaar aan een der Spoorwegmaatschappijen, samen woonde. Zaterdagmiddag had Perrin met juf frouw Lamier heel opgewekt het ontbijt gebruikt en was toen naar zijn kantoor ge gaan, vanwaar hij des avonds te 8 uur te rugkeerde. Toen hij Louise niet vond, dacht hij aanvankelijk dat zij was uitge gaan, maar toen hij bij de slaapkamer was en de deur er van opende, ontwaarde hij een afschuwelijk schouwspel. Louise lag, met doorgesneden hals en bijna geheel van den romp gescheiden hoofd, dood op d en grond. De moorddadige snede was geheel toe gebracht op de manier die Prado en Pran- zini (welke beiden onder de guillotine zijn gestorven) eigen was. De doode was bijna geheel ontkleed. Sporen van eene worsteling waren niet te bespeuren. Er is bepaald diefstal in het spel geweest, want alle kasten waren open gebroken. Hoeveel geld ontvreemd werd, weet Perrin, de eerste getuige, niet op te geven. De man kwam, ra ontdekking van de daad, doods bleek bij den portier van het huis binnen- waggelen en viel, na een paar woorden te hebben gestameld, in zwijm. Dadelijk werden de politie en een ge neesheer gehaald. De laatste stelde vast dat de dood onmiddellijk op de daad was gevolgd en deze des middags te 3 uur had plaats gevonden. De moordenaar, die zijn bebloede handen aan de kussens van een bed had afgeveegd, heeft zich, dank zij de eigenaardige inrichting van het huis, onbe merkt kunnen verwijderen. Perrin werd gevangen genomen; hij kan echter zelf de misdaad niet hebben begaan want het is bewezen, dat hij den geheelen middag op zijn kantoor heeft gezeten. Jl. Zaterdagmiddag heeft een negen tienjarig leerling der hoogere burgerschool met vijfjarigen curcus, zich onder Bloe- mendaal met een revolverschot van het leven beroofd. De vermoedelijke reden van die daad is, dat de knaap niet is overgegaan van de vierde in de vijfde klasse der H. B. S. Koninklijk? Een Duitsche Prins was onlangs te Hildesheim in de kazerne, toen zijn oog op een groot gebouw in de nabijheid viel. Hij vroeg een jong officier wat dat was. „Het is een krankzinnigen gesticht, Koninklijke Hoogheid." „Ko ninklijk?", vroeg de Prins, daarmede be doelende of 't een Staatsinrichting was. „Neen, Koninklijke Hoogheid," ant woordde de officier, „iedereen kan er in Een vermakelijk geval deed zich een paar dagen geleden te Parijs voor. Een zekere J., deurwaarder, trad des morgens om half negen bij den heer B. in de rue Kivoli binnen en stelde hem zijne beteekening ter hand. De wet eischt, dat alle stukken door den deurwaarder zeiven afgegeven worden. Zijt gij de deurwaarder J. Zeker, meneer. In dat geval verzoek ik u mij dat eren te willen bewijzen. Mijn verzekering moet u voldoende zijn. Uw verzekeringieder deurwaar dersklerk vertelt hetzelfde praatje. Bewijs mij door een of ander stuk, dat gij de deur waarder J. zijt, anders verlaat gij dit huis niet. En de daad bij het woord voegende, sloot de heer B. de deur van zijn kantoor en ging in een daarnaast gelegen vertrek. Nadat er een uur verloopen was, slaagde de deurwaarder, die niet opgehouden had met alle macht op deuren en muren te trommelen, er in, op een tafel te klimmen, waardoor het mogelijk werd door een raam hulp te roepen. Het duurde niet lang of er stond een troepje menschen voor het huis. Toen J. een brievenbesteller zag, die ook eens kwam kijken, riep hij hem toe Zeg eens, besteller, help me, ik zit hier opgesloten, of ga den commissaris van politie even waarschuwen. Sommigen lachten om het geval, ande ren kozen partij voor den deurwaarder. De heer B. echter wist de menigte tot bedaren te brengen toen hij de grap vertelde. Eindelijk kwam de politie, die den deurwaarder de vrijheid hergaf. Deze is van plan den heer B. te vervolgen. Stoomvaart en Scheepstijdingen. S u m a t r a (s.), van Amsterdam naar Batavia, paseerde 5 Febr. Gibraltar. S o e n d a (s.), van Amsterdam naar Batavia, passeerde 5 Febr. Dungeness. Prins Hendrik (s.), arriveerde 5 Febr. van Amsterdam te Batavia. Utrecht (s.), van Batavia naar Rot terdam, vertrok 3 Febr. van Marseille. Soerabaja (s.), van Rotterdam naar Batavia, vertrok 3 Febr. van Aden. Bromo (s.), arriveerde 4 Febr. van Rotterdam te Batavia. Drenthe (s.), van Rotterdam naar Batavia, vertrok 4 Febr. van Colombo. A r d j o e n o (s.), van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 5 Febr. te Southamp- ton. Gedé (s.), van Batavia naar Rotterdam, vertrok 6 Febr. van Port-Said. Prins Willem II (s.), arriveerde 4 Febr. van Paramaribo te New-York. Prins Willem III (s.), van Amster dam naar Suriname, passeerde 4 Febr. Ouessant. Prins Frederik Hendrik (s.), arriveerde 5 Febr. van Suriname te Am sterdam. Spaarndam (s.), arriveerde 3 Febr. van Rotterdam te New-York. Maasdam (s.), vertrok 4 Febr. van New-York naar Rotterdam. Werkendam (s.), van Rotterdam naar New-York, passeerde 6 Febr. Lizard. V i s s c h e r ij. Nieuwediep, 7 Febr. Sedert jl. Zater dag kwamen hier van de groote vissckerij binnen de sloepen M. D. 11, schipper Koster, met 40 levende-, 40 doode kabelj. en 1600 schelv.Z. W. 13, schipper Valkenier, met 30 levende-, 40 doode kabelj. en 800 schelv. Z. W. 15, schipp. Zwartveld, met 200 levende-, 100 doode kabelj., 20 lengen, 1 heilbot, 40 punt rog en 300 schelv. en M. A. 20, schipp. Spanjcrberg, met 70 levende-, 80 doode kabelj. en 500 schelv., terwijl door 80 korders 4 tot 18 mandjes kl. schol en 1 tot 3 manden schar en door trekkers 15 tal haring werden aangevoerd lev. kabelj. gold f 2 55 af 2.05, doode id. f 1.95 a f 1.40, leng f 8.10 per stuk, de heilbot f 36, rog f S.65 a f 8.GO per punt, schelv. f 33 a f 35 per honderd, kl. schol f 2.90 a f 2 per mandje, schar f 2.25 a f 1.50 per mand en haring f 8 a f 7 per tal. Een Scheveniuger bom, schipp. v. Tonningen, besomde aan tong, rog en schol f 90. De handel in wier is te Texel in 1892 zeer toegenomen de prijzen zijn stijgende. Er is nog een goede voorraad aanwezig. Wieringen, 6 Febr. In de afgcloopcn week werden van hier verzonden, met be stemming naar Londen, Huil, Antwerpen, Brussel en Parijs, 320 balen alikruiken prijs van af f 2 tot f 4.50 per baal. Even zoo werden nog 6 balen groote mosselen gevischt. Deze kondén evenwel niet verzon den worden, wijl de vaart tusscheu hier en Harlingen nog steeds door ijs is gestremd. Zeegras kon evenmin naar elders vervoerd worden, wijl ook Amsterdam over de Zui derzee nog niet te bereiken is. Weerk. WaamBminjao te Helder. (Landskeet.) mlrichtine 5 12 Z.t.W. 0.3KG. 6 12 Z.t.W. 1.2 7 8iZ.W.t.Z. 13 7 12jZ.\V.t.W. 7 Stand. Afir. Thormonm C.. Stand. Afw. 775.28 115.38 772.98| j 13 08 1.3 - 2.8 768.23 f 6.43 2.7 765.60 f 5.80 4.1 Weersgesteldheid. Toestand van de xee. 0.78 Helder, vorst, mo-iweer. Vlak. 6|12 0.76 Helder, lichlbenolkt, mooiw. Slechtiv. 1.00 [Dikke inist, wind, regeob. Golvend. 7|l2| 0.98 ]Diehtbew., benev., winderig. ld. Van 4 op 5 dezer gevroreD 28, van 5 op 6 dezer 23 en van 0 op 7 dezer 5 mM. ijs. Te verwachtenZuidwestenwind. Politie. Gevonden voorwerpen. Adres: Cornelis Lak, Hoogstraat 79: een zilveren knip, inhoudende eenig klein geld. Adres Bureau Raadhuis eene portemon- naie, waarin twee centen. Amsterdam, 6 Febr, Tarwe op levering vast; Maart f 177 Mei f 178 Kogge op levering vestMuart f 132Mei f 130. Raapolie vliegeud 1 26. Mei f 26 Sept-Dco. f 25.75. Lijnolie vliegond f20.75; Febr. 21; Maart-Mei f 21 50; Jrni-Aug. f22,75 Sept.-Dec. f21.25. Raapkoeken f 65 a 82. Lijnkoeken 8 a 13. Amsterdam, 6 Febr. Aardappelen: Fricsohe Dolk. Jammen f 1.55 a 1.70 j id. 1'ran. f 1.50 a 1.60, id. Snni'-rs f 1.20 a 1.20; Zeenwsche Spiiisrhe Jammen f 1.30 a 2; dito blauwe, f 1.65 n 175; Flakk. jammen f 1.60 a 1.70; Geld. lilauwe f 1.60 a 1.70; id. Championt f 1. Schiedam. C Febr. Moutwijn f 8.50, Jenever f 12.50, id. Arasterditrasobe proef f]4. 34lste Staatsloterij. Vijfde klasse. Zeventiende lijst: No. 9851 f 31,000. No. 6826 f 3070. No. 4024 f 200. Nos. 3363, 6240, 7530, 3335, 10833, 11644, 13845, 16801, 3685, 6305, 7937, 9079, 11196, 13054, 15590, 16985, 6238, 7154, 8315, 10530, 11530, 13375, 16736, 19049, ieder f 70. Marktberichten. Alkmaar, 4 Febr. Aangevoerd: 0 Paarden, f 40 a 150-, 4 Runderen, f 130 a f 180 29 nacht. Kalveren, f7 a 14 227 Schapen, f 8 a 16 79 magere Varkens, f 17 a 32; 140 Biggen, f 10 a 13.505 Bokken en Geiteu, f 3 a 7. Burgerlijke stand van: Helder, van 2 tot 4 Februari, OndertrouwdJ. van Santen, 1ste pro voost bij de Marine, en D. Mangel. Gehuwd D. J. Cornielje en K. v. Halen. J. H. Glotzbach en A. de Vroome. J. K. Bakker en E. Huizinga. J. van Hengst en A. Bruin. Bevallen O. C. Takel, geb. Kohier, d. A. W. Wezelman, geb. Koene, d. A. Veldhuizen, geb. Oorthuis, d. C. v. d. Bosch, geb. Brands, z. D. J. Lankhof, geb. v. d. Brugge, z. M. G. Looman, geb. Mennes, z. A. Stam, geb. de Porto, z. Overleden J. Workum, 60 j. M. Kramer, 11 d. H. E. v. d. Ploeg, 27 j. J. P. Schuhman, 14 d. J. E. Stolk, 18 m. A. Driessen, 77 j. Schagen, van 1 lot 3 Februari. Gehuwd W. Zweckhorst en M. Schouten. Sint-Maarten, van 1 tot 31 Jan. GeborenGerrit, z. v. C. Leeuwen en N. Stins. Overleden T. Jongejan, 26 d. N. Groet, wed. v. K. Groeneveld, 78 j. J. Peetoom, eehtg. v. G.Strijbis, eerder geh. geweest met T. de Geus, 78 j. J. Schotvanger, laatst weduwn. v. D. Koning, eerder v. G. de Waard, 77 jaren. Noordscharwoude, van 1 tot LI Jan. GeborenJohanna Margaretha, d. v. A, Borst en G. Nat. Mietje, d. v. S. Stam Jz. en M. Dekker. Overleden i Levenl. kind (vr. gesl.) van J. Jonker en T. Oudes. J. Bruijn, 82 j. K. van Dijk, 7 ra. Winkel, van 1 tot 31 Jan. Geboren Cornelia, d, van J. Kaaij en J. Leijen. Klaas, z. v. T. v. d. Molen en R. Vader. Jariaantje, d. v. P. Leijen en G. v. Soelen. Pieter, z. v. P. Pijper en T. Smit. Jan, z. v. B. Start en G. Otter. Jacob, z. v. A. Kuiper en T. Oortgijsen. Trijntje, d. v. J. Butter en M. Dikker. Jacoba, d. v. J. Smit en T. Klaren. Jannetje, d. v. J. Kuiper en A. Rood. OverledenG. Liefhebber, echtg. van J. Aij, 51 j. A. Holwerda, wed. v. J. ten Cate 81 j. J. G. Kaas, wed. van H. Labou, 77 j. C. Gouwen, echtg. v. K. Wit, 76 j. B. Nes, 3 j. P. Nes, 8 m. Nieuwe Niedorp, van 1 fot 31 Jan. Ondertrouwd J. Molenman en M. Lange- dijk. H. Schild en N. Kok. Gehuwd A. Bakker en E. Rezelman. Geboren Jannetje, d. v. J. Mooij en C. Baken. OverledenC. Veldman, 8 m. Heer-Hugowaard, van 1 tot 31 Jan. Ondertrouwd D. Wijnker en A. Dekker. Gehuwd P. 1'annekeet en M. Hof. K. Groot en A. Schipper. J. Kaspers en A. Appel. D. Wijnker er. A. Dekker. GeborenMarie, d. v. P. Molcuaar en M. Klaver. Jantje, d. v. D. Kramer en T. Oudejans. Adriana, d. v. J. Buren en C. Berger. Maria, d. v. J. Tromp en C. Bakker. Anna, d. v. P. Jongkind en T. Schipper. Cornelis, t. v. T. Peper' en P. de Groaf. Alida, d. v. K. Heers en M. Huisman. Si- mon, z. v. S. Beemster en A. Dekker. Ni- colaas, z. v. A. de Groot "en E. Kielt. Maartje, d. v. G. Gelder en E. Hos. OverledenA. Bobeldijk, echtg. v. S. Groot, 75 j. P. van Stralen, weduwn. v. V. Groothuizen, 52 j. Levenl. aang. kind van J. Oudes en G. Visser. P. Schilder, weduwn. van G. Stam, eerder van T. Groot, 64 j. N. Smit, wed. van C. Polnml, 74 j. A. Schilder, echtg. v. M. Krom, 27 j. De Directie der Onderlinge Verzekering-Maat- j schappij tegen de geldelijke gevolgen van onge- ■P lukken, te 's Gravenhage (Westeinde 35), bericht bij deze, dat zij als haren Vertegenwoordiger heeft aangesteld Hoofdgracht 30. te Helder, De Maatschappij sluit individueele en collectieve verze keringen voor werklieden in fabrieken, werkplaatsen enz. en voor aannemers-werkvolk, tegen billijke premiën en op voor- deelige voorwaarden. Zij bestemt 85 pCt. der winst voor de Deelnemers. Inlichtingen, prospectussen, statuten, euz., te verkrijgen bij genoemden Agent en de Directie der Maatschappij. Laatste borichten 7 Februari. Gisterenavond is, terwijl de vrouw des huizes afwezig was, door het springen eener petroleumlamp een begin van brand ont staan ten huize van J. B., aan de Achter gracht-Westzijde alhier. Een Sjarig meisje kwam met de brandende petroleum in aanraking en bekwam daardoor brand wonden aan gelaat en handen. Het kind liep, terwijl hare kleeren nog brandden, naar buiten en riep om hulp, waarop eenige buren toeschoten, die er in mochten slagen de vlam te dooven en de arme kleine te redden. Schagen. Gemeenteraad. Zitting van Dinsdag 7 Februari 1893. Voorzitter de heer Mr. C. H. Beels, burge meester. Tegenwoordig xo ledende heer Hazeu is afwezig. Na de opening der vergadering worden de notulen van de vorige voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Mededeeling geschiedt van een ingeko men schrijven van den heer dr. P. de Boer, waarin deze, wegens zijne benoeming te Gouda, eervol ontslag verzoekt als plaatse lijk geneesheer, met ingang van 1 Mei e. k. Namens B. en W. wordt door den Voorzitter voorgesteld het gevraagde ont slag eervol te verleenen, behoudens de aan sprakelijkheid van den betrokken ambte naar betreffende zijn werkking tot 1 Mei. Aldus wordt met eenparige stemmen besloten. Naar aanleiding van het voorgenomen vertrek van dr. de Boer stelt de Voorzitter voor, sollicitanten naar de vaceerende be trekking van gemeente-geneesheer op te roepen, op eene jaarwedde van f 300, be nevens genot van vrije woning. Dr. de Boer genoot f 400 's jaars, maar naar de mee ning van B. en W. zijn de werkzaamheden van den gemeente-geneesheer, die zich hoofdzakelijk bepalen tot lijkschouw en vaccinatie, niet zoo veelomvattend, of eene jaarwedde van f 300 is wel voldoende te achten. De heer Plomp betwijfelt of de namens B. en W. voorgestelde belooning wel de wenschelijke is. Hij herinnert er aan dat een paar jaar geleden de kerke lijke armen door de gemeente zijn overge nomen, waarvoor een tweeden geneesheer moest worden aangesteld. Z. i. zou het wenschelijk zijn den te benoemen genees heer ook met de behandeling der kerkelijke armen te belasten. Hij geeft daarom in overweging, den te benoemen titula ris, behalve vrije woning, eene belooning toe te kennen, minder dan f 300 en hem tevens de verplichting op te leggen even tueel de kerkelijke armen te behandelen, zonder dat daarvoor de jaarwedde zal worden verhoogd. De Voorzitter ver zoekt den heer Plomp in deze een bepaald voorstel te doen, en aan te geven welke jaarwedde hij zou wenschen toe te kennen. De heer Plomp stelt nu voor, de jaar wedde te bepalen op f 200 en deze later met f 100 te verhoogen, als de te benoemen geneesheer de geheele armenpractijk voor zijne rekening neemt. De heer Van der Maaten kan zich niet geheel met het voor stel van den heer Plomp vereenigen. Ware het alleen te doen om doodschouw en vaccinatie, dan zou de andere geneesheer dat wel voor f 100 's jaars willen waar nemen. 't Is echter wenschelijk een tweeden geneesheer in de gemeente te hebben, omdat de ingezetenen dan niet aan een en denzelfden geneesheer verplicht zijn en 't is niet denkbaar, dat zich op de door den heer Plomp gewenschte voorwaarden een bekwaam geneesheer zal aanmelden. De Voorzitter trekt dit laatste niet in twijfel, want toen in 1874 een tweeden geneesheer werd benoemd, waren bijna geen genees kundigen in de omliggende gemeenten gevestigd, terwijl er nu verschillende doc toren zijn. Ook Schagerbrug zal, naar hij heeft vernomen, nu een eigen geneesheer benoemen. De heer Plomp zegt, dat de voorgenomen benoeming van een dokter te Schagerbrug een feit is. Hij heeft de oproeping van sollicitanten gelezen. Hij acht 't trouwens in 't belang der gemeente, dat de geneesheer in de gemeente-zelf zijn bestaan kan vinden. Dr. P. de Boer moest dat voor een deel buiten zoeken. De heer Buijs geeft in overweging nog 14 dagen met de oproeping te wachten, daar men dan gelegenheid heeft nader omtrent de voorwaarden te overleggen en zich op de hoogte kan stellen of dr. S. de Boer de practijk wil blijven waarnemen. Spr. meent dat, wanneer men sollicitanten op roept, alleen met genot van vrije woning, dit, met het oog op de vrij uitgebreide burgerpractijk in de gemeente, voor geneeskundigen aanlokkelijk genoeg zal zijn om zich hier te vestigen. De Voor zitter kan er zich niet mee vereenigen de oproeping uit te stellen. Dat dr. S. de Boer niet bereid zoii zijn de practijk op zich te blijven nemen, is z. i. niet denkbaar. Vrije wo ning alleen, zonder geldelijke belooning, acht Voorz. onvoldoende voor een bekwaam geneeskundige. De heer Buijs dringt nader op aanneming van zijn voorstelaan. I Hij zou gaame een meer afgerond voorstel ter tafel zien gebracht als dat van B. en W. Nadat de heer Plomp er nog op heeft gewezen dat het tegenover den (ouden) heer de Boer «iet kiesch is, hier verder over deze zaak uit te wijden, wordt het voorstel van den heer Buijs, om de oproeping van sollici tanten 14 dagen uit te stellen, in stemming gebracht en met 8 tegen 2 stemmen ver worpen. Vóór het voorstel stemden de heeren Stammes en Buijs. Met eenpa rige stemmen wordt hierop aangenomen het voorstel-Plomp, 0111 sollicitanten op te roepen tegen eene belooning van f 200 's jaars met vrije woning en met de ver- plichting om, bij wijziging van de behan deling der armenpractijk, zooals die door I de kerkelijke gemeente vroeger werd uit- I geoefend, die geheel waar te nemen tegen eene vermeerderde beiooning van f 300. Op voorstel des Voorzitters wordt nog besloten te bepalen dat de sollicitatie stukken tegen het einde dezer maand worden ingewacht. De heer Plomp ver zoekt den Voorzitter, om, vóór de benoe ming, een door B. en W. opgemaakte voor dracht van sollicitanten ter tafel te bren gen, waaraan de Voorzitter zegt te zullen voldoen. Voorlezing geschiedt nu van een adres van G. Wester en andere bewoners uit de buurt van Tolken, houdende het ver- zo ek om van gemeentewege te willen mede werken tot beharding van een gedeelte van den Tolkerdijk over eene lengte van 50 meter, waardoor die voor voetgangers beter begaanbaar zal worden. Op voor stel van den Voorz. wordt besloten dit adres om advies te stellen in handen van B. en W., nadat [de heer Stammes heeft medegedeeld dat reeds door het Polderbe stuur is besloten den weg in quaestie over eene lengte van 30 a 40 meter te beharden. Ten slotte wordt het Dag. Bestuur met eenparige stemmen machtiging verleend tot het doen van uitgaven voor den aan koop van 28 jonge boomen, ter vervan ging van de gerooiden en van gegalva niseerd ijzerdraad voor het reinigen der riolen. Hierop wordt de vergadering na rond vraag gesloten. ADVERTENTIEN. Heden overleed onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder ANNA MARIA JUNGBACKER, Weduwevan denHeer J. SCHULD, in den ouderdom van 8*2 jaren. 2 Februari 1893. Namens de Familie, A. SCHULD. Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank voorde vele blijken van deelneming, ondervonden tijdens de ziekte en het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot en onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader. Inzonderheid aan de HH. dragers, voor de laatste eer, aan het stoffelijk overschot van onzen geliefden doode bewezen. Helder, 7 Februari 1893. Wed. A. GO VERS—BAKKER en Familie. Voor de vele bewijzen van belang stelling, gedurende de ziekte, en de treffende blijken van deelneming en waardeering, bij het overlijden en de; teraardebestelling van den Heer J. C. REIJERS, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de Familie, F. SANT. Helder, 7 Februari 1893. Voor de zeer gewaardeerde bewijzen van deelneming, in deze voor mij zoo droevige dagen, betuig ik hartelijken dank. Helder, 7 Januari 1893. N. SEVENHUIJSEN. Hoofdelijke Omslag. Ter voorkoming van vervolgings- kosten worden achterstalligen in de betaling van hooftlclijken oniwlas over het dienstjaar 1892, waarvan de laatste termijn verschenen is op 1 Februari jl., uitgenoodigd het ver schuldigde binnen acht dagen na lieden te betalen. Het kantoor is geopend dagelijks van 's morgens 9 tot 's namiddags 3 uur, uitgezonderd den Zaterdag, den laatsten Donderdag der maand en Zon en feestdagen. Helder, den 7 Februari 1893. De Gemeente-Ontvanger, A. J. DE JONGH.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 3