Café Suisse, KANAALWEG 106. Geheel naar de eischen des tijds ingericht. Desiré, Professeur de Billard, boldt-kolonie, welke echter door de opstan delingen omsingeld wordt. De gouverneur heeft gelast, dat de nationale garde van Santa Fé strijdvaardig zal worden gemaakt. jgC De banden voor het tweede deel van den roman „EVA" liggen aan ons B ure el gereed en kunnen worden afge haald tegen betaling van 25 Cent. Gemengd nieuws. STRANDING „CONDOR". „Er zit een schip I" Deze mededeeling, die gisteren bij een deel onzer burgerij van mond tot mond ging, deed menigeen naar den dijk of naar de havenkant snellen, om te trachten daar eenige nadere gegevens omtrent deze ge beurtenis te verzamelen, om te zien of er ook „volk" met de reddingsboot werd aan gebracht, of er ook lading binnenkwam of om eens te hooren of het schip soms reeds vlot en in aantocht was. Men zag echter niets, want 't schip zat te ver om daarvan iets te kunnen bespeuren. 't Was jl.Dinsdagavond, tegen middernacht, toen, tengevolge van den heerschenden dikke mist, nabij „Falga", op korten afstand van de strandingplaats der aan onze plaatsge- nooten nog welbekende „König Wilhelm," strandde de van ijzer gebouwde Engelsche bark „Condor", gevoerd door kapitein Ro berts, geladen met salpeter en van Iquique, laatst van Falmouth, naar Hamburg be stemd. Daar men aan boord van het schip geen enkele poging deed om de aandacht aan den wal op zich te vestigen, werd de stran ding eerst gisteren in den vroegen morgen door schipper Duinker, van den Texelschen loodskotter No. 10, opgemerkt. Deze zette onmiddellijk koers naar de haven en bracht hier het bericht van de stranding aan. Zoo spoedig mogelijk vertrokken nu de sleep- booten „Hercules" en „Stad Amsterdam" met een aantal vletterlieden naar de stran dingplaats om hulp te bieden. Ook de sleepboot „Simson" werd later van IJmui- den ter assistentie uitgezonden. De sleep- booten werden voorgespannen en poogden het schip vlot te brengen, doch door het breken van de sleeptros moest men deze poging opgeven. Met een groote 'naring- vlet van schipper Th. Rijkers werden hier op de echtgenoote en twee kinderen van den gezagvoerder, die de reis vanat Fal mouth hadden meegemaakt, van boord gehaald en door de „Hercules" naar hier gebracht. De kapitein en de equipage weigerden toen nog het schip te verlaten, meenende dat zij daarop voorloopig nog wel veilig waren. Intusschen nam echter de wind hand over hand in hevigheid toe, zware zeefin sloegen voortdurend over het gestrande schip heen en deden de masten schudden en kraken en 't duurde nu niet lang of aan boord van de „Condor" werd om de reddingsboot geseind. Hierop verliet de „Hercules" weder de haven, thans met de bemande reddingsboot op sleeptouw. Vóór men op de strandingplaats was aangeko men, was de wind, die aanvankelijk meer zuidelijk was, echter geheel naar het westen geloopen, waardoor de positie van het gestrande schip ongunstiger en het red dingswerk van de zeezijde totaal onmoge lijk werd. De boot kon geen hulp ver- leenen en keerde dus weer onverrichter zake naar de haven terug. Andere maat regelen tot redding van de schipbreuke lingen, wier positie steeds hachelijker werd, moesten nu worden genomen. Op order van den Voorzitter der plaatselijke Red- dings-commissie, de schout-bij-nacht C. E. Uhlenbeck, die zich aan het strand be vond, werd het te Huisduinen gestation- neerde vuurpijltoestel te voorschijn en in werking gebracht, om te trachten op die wijze de gemeenschap tusschen het schip en den wal tot stand te brengen. Drie pijlen werden op het schip afgezonden twee misten hun doel geheel, de derde vloog door het want heen, doch juist van deze brak ongelukkig de lijn, zoodat ook dit middel zonder re sultaat bleef. En inmiddels stonden de schip breukelingen var de „Condor" op het ach terschip opeengepakt, doornat, rillende, met ongeduld redding verbeidende. Nu werd de Heldersche reddingsvlet, gestation- neerd bij het Weerkundig observatorium, in gereedheid gebracht en door paarden langs het strand naar de strandingplaals getrokken. Hier werd zij door elf flinke gasten bemand en te water gebracht en het ware reddingsmiddel was nu aanwezig. In twee gevaarlijke en moeitevolle tochten door de branding werden de schipbreuke lingen, 21 in getal, benevens een hond, van boord gehaald en op het strand in veiligheid gebracht. Een paar uur later kwamen de geredden hier goed en wel aan en werden terstond van al het noodige voorzien. Een woord van hulde aan de moedige redders is hier wel op zijn plaats. Door 24 menschenlevens aan de woedende elementen te ontrukken, hebben zij gisteren den naam van den Helderschen kustbewoner opnieuw hooggehouden De „Condor", die vrij hoog op strand zit, is nog dicht, waardoor nog kans bestaat schip en lading te behouden. Volgens den regenmeter aan de School voor de Zeevaart te Terschelling is er in de afgeloopen maand 54,6 raM water ge vallen. Jl. Vrijdag is de alleen-wonende j 7ójarige weduwe Boon, te Hoogwoud, óf door het om vallen, óf door het springen van de petroleumlamp, levend verbrand. Een voorbijganger wist met moeite het huis binnen te dringen (de deur was gesloten) en de woning te bewaren, doch de oude ziel was reeds dood. Moordaanslag in de Spuistraat te Amsterdam. De toestand van de door v. H. getroffen vrouw, M. v. E., blijft voortdurend zeer zorgelijk. Ze is geheel buiten kennis en neemt geen voedsel tot zich; haar wordt echter voortdurend ijs toegediend. Haar kinderen zijn voorloopig opgeno men in de stedelijke inrichting voor be stedelingen aan de Prinsengracht. De mis dadiger is naar de cel overgebracht. Moord in de Koestraat te Am sterdam. Het lijk van den in het Gasthuis overleden H. de S. is door den heer Slork, als hulpofficier van justitie, verzegeld. Te Haarlem is de barbier en lik doornsnijder S. in zijn woning gevonden met bijna afgesneden hals. Op de tafel lag een geopend scheermes, stond een lampetkan en lag ook nog een mesje, waarmede S. gewoon was likdoorns te snijden. Onder het lijk werd een. mesje gevonden, terwijl op een kastje het geopend 1 étui stond, waaruit die mesjes waren ge- j haald. I S. had een goed bestaan. Hij bediende steeds de aanzienlijkste families, en men j schat zijn wekelijksch inkomen op f 50. Buiten was hij altijd opgeruimd en vroolijk, thuis neerslachtig en mistroostig. De justitie heeft een onderzoek ingesteld, hoewel de omstandigheden niet aan een misdaad doen denken. Vrouw Verboom, die in de vorige week aan den Groenedijk onder Charlois zoo deerlijk mishandeld werd, is thans buiten gevaar. Te Maassluis heeft zich weder een geval van pokken voorgedaan, thans bij eene gehuwde vrouw. Dit is het tweede geval in vijf dagen. De moordenaar van vrouw Kahlen te Haarlem bij Aken, in 1891, die door een toeval dezer dagen te Maastricht ge vangengenomen is, was te Eilendorf gebo ren en woonde laatstelijk te Haarlem. Daar is de moordenaar van de twee oude vrouwen nog altijd niet gevonden. Jl. Zaterdagochtend vervoegde zich bij een agent van politie aan het station Beurs te Rotterdam een sergeant van den rammonitor „Panter", liggende te Feye- noord, met het signalement van een matroos van dien bodem, die zich zonder verlof had verwijderd. De agent, die den matroos gezien had, ging met den sergeant naar het perron en zag hem daar in den voor vertrek naar Vlissingen gereedstaanden trein zitten. Op aanmaning van den poli tieman verliet de matroos den trein, om met den sergeant mede te gaan. Bereid willig voldeed hij hieraan, zoodat niemand argwaan koesterdedoch eenige oogen- blikken later sprong de matroos over de buffers van den inmiddels in beweging gestelden trein en trachtte aldus te ont komen. De trein stopte en de matroos werd achtervolgd, doch wist eenige wag- gons verder weder over de buffers te sprin gen, waarna hij zich langs de ketting van de op het perron uitkomende goede renlift liet glijden en naar de zijde van de Wijnhaven ontkwam. Hier ontmoette hij een agent, die hem staande wilde hou den. Janmaat trok nu zijn mes en be dreigde den agent. Een tweede agent, inmiddels door den ontstanen volksoploop nabij gekomen, trok zijn hartsvanger en gelastte den matroos het mes op testeken, en toen deze weigerde, gaf hij hem een slag over het gelaat, waardoor hij boven den neus verwond werd. Toch wist de matroos nog te ontkomen, liep den brug wachter van de Groote Wijnbrug, die hem tot staan wilde brengen, omver, en ver volgde zijn vlucht langs de Wijnhaven Z.Z. Daar hij ten slotte door al deze weder waardigheden uitgeput was, gelukte, het aan een derden politieagent hem dadr te grijpen. Hij werd toen ter beschikking van den commandant van de „Panter" gesteld. Onlangs hield in zekere gemeente iemand een lezing. Alle toehoorders waren in bewondering, behalve een oud man, die dicht bij een spreker zat en luide critiek uitoefende, zoo luid, dat de spreker het goed hooren kon. Na een langen volzin merkte de oude heer aan zijn omgeving op: „Dat heeft-i geborgt bij Potgieter!" Eenige minuten later sprak dezelfde heer tot zijn omgeving: „O, maar dat is heele- maal van Van Lennep!" Niet lang daarna hoorde men roepen: „Kijk, kijk, als twee droppels water een betoog van Vosmaer!" De spreker beet zich op de lippen, doch ging met de lezing voort. Tien minuten later klonk het: „Dat 's sterk, dat 's gestolen van Schaepman!" Toen verloor de spreker zijn geduld. Hij boog zich over zijn spreeklessenaartje heen en schreeuwde den ouden man in 't gezicht: „Meneer, als je je mond niet houdt, laat ik je de deur uitgooien!" „Nou, dat is van hem zelf!" riep de ander uit, onder het algemeen gelach der aan wezigen. Uit onze Koloniën. Batavia, 6 Jan. Van Medan schrijft men aan „De Lo comotief1, dat de luit. ter zee iste kl. Tijdeman, commandant van Hr. Ms. op nemingsvaartuig „Melvill van Carnbee," juist toen hij afgelost zou worden en bezig was zijn commando over te geven, door een luik is gevallen en zich zoo ernstig bezeerd heeft dat van dienstdoen voorloo pig niet veel zal komen. Zijn toestand schijnt echter geene be zorgdheid te verwekken. Te Tandjong Priok woedt een zoo hevige storm, dat de ingang van de haven is weg geslagen. De stukken van de welkomst batterij zijn in de diepte gezakt en het water stroomt er overheen. De hooge zee heeft aan de steenen glooiingen belangrijke schade berokkend en die op sommige plaatsen ondergraven. De prauwen konden niet langs boord komen, en de 'stoomsche pen moesten van de kade afhouden, zoodat de toestand in de haven dezelfde was als vroeger bij zulk weêr op de reede. De lichtwachters der havenlichten konden niet worden afgehaald en bleven zonder voedsel. Hedenochtend was het te Priok niet beter. De gouvernements-koffieoogst op Sumatra's Westkust werd 30 November jl. geraamd °P 554°6 pikols, dus op 100 pikols meer dan eene maand te voren. Omtrent den kindermoord te Blitar schrijft men aan „De Loc." De Raad van Justitie te Soerabaja heeft een bevelschrift uitgevaardigd tot gevan genneming van de 23-jarige juffrouw R., schoonzuster van den hotelhouder S. Gis terenmorgen is de verdachte door den deurwaarder Tandie gearresteerd en per trein van n uur overgebracht naar Soe rabaja, om daar in 's lands gevangenis te worden opgenomen. Het geval moet zijn geschied ten huize van mevrouw S. tijdens S. op de terugreis was van zijn welbekende comediezending naar Europa. Tijdens het onderzoek zijn 0. a. door den heer S. verlovingskaarten van mej. R. rondgezonden en op allerlei wijzen werd wat trouwens ieder in hun plaats zou hebben gedaan getracht de verdenking van de thans aangehoudene af te wenden. O. a. werd ook beweerd, dat de iste getuige Kario, die voor mej. R. zeer bezwarend schijnt, was gearresteerd wegens valsche getuigenis onder eede, maar die man is nimmer in de boei geweest, en de aanhouding van mej. R. bewijst vol doende het gewicht zijner verklaringen. Het examen voor de nieuw te scheppen categorie adjudant-onderofficier dd. officier zal voor den ganschen archipel te Batavia worden afgenomen 1 de commissie zal spoe dig gecoustitueerd en de eerste candidaat kort daarop benoemd worden. Onder het opschrift: „Een Secret de Polichinelle" schrijft de „Soer. Ct." Heel aardig, dat „streng onderzoek", door den Minister van Koloniën gelast om er achter te komen, hoe „De Loco motief' aan een „geheim" stuk over de Tjiomas-zaak gekomen kan zijn. De Indische Regeering behoeft daarnaar, geloof ik, niet lang te zoeken. Zij vrage het slechts aan zeker heel hoog ambtenaar te Solo, die zal het haar wel willen neen, dat meen ik niet, ik bedoelde weten te zeggen. Als men te Buitenzorg het werkelijk weten wil trouwens, hoe ook al weder dïtt fameuse „geheim" zoo doodleuk in de krant kon komen, dan zal men daar óok den draad wel weten te vinden. Ik denk echter voor het naast, dat men het daar niet gaarne zal weten, want dan moest immers dat muisje wel een staartje hebben, en residenten kunnen nu eenmaal een heel potje breken bij de Hooge Regeering, eer dat zij het gelag en de gebroken gla zen te betalen hebben. Of de opdracht tot publicatie van dat stuk door den schul digen hoofdambtenaar even fair was als vrijmoedig, dat is een andere quaestie. Het stoomschip „J. Nienhuijs", van de failliete Stoomvaart-Maatschappij „Deli", is op de publieke vendutie voor f 42.000 gekocht door de Koninklijke Pakketvaart- Maatschappij, die op de vroegere veiling reeds het andere schip der genoemde Maat schappij, de „Medan", had gekocht. Haringkarspel, 10 's morg. Bij de Jong: huis en bouwland in liet Waarland, gr. 3.6.15. Wieringerwaard, 8 nam. Bij Boon huis met pakhuis, aan de Groote Buurt, gr. 0.15.42. Aanbestedingen. Dinsdag 14 Februari. Alkmaar, 12 u. Het gemeentebestuur: het bouwen van eene school voor onvermo- genden, op een terrein gelegen aan de Oude gracht, in massa en in 2 perc. perc. 1, gebouw, begr. f 23,537perc. 2, meubelen, begr. f 3913 te zaraen f 27,350. Verkoopingen. Maandag 13 Februari. Scharwoude, 7 nam. Bij Spoelder Huis cn boomgaard aan den Straatweg, gr. 1.3.20 2 perc. bouwland aan den Jaagweg en Trekvaart. Dinsdag 14 Februari. Barsingerhorn, 7 nam. Bij Slotemaker huis in den Kaagpolder, gr. 13 a. Haringkarspel, 10 's morg. Bij de Jong: huis pn bouwland in het Waarland, gr. f6 a. Heer-Hugowaard, 11 's morg. In Nieuw Stal weghuis, boomgaard en weiland aan den Middenweg, gr. 12.94.30. Bij C. Eecen Gz., aan den Middenweg 90 parken hakhout, eene partij takkenbossen, eenig vee, 3 paarden, boeren- en bouwge reedschappen. Wieringerwaard, 9 's morg. Bij erven Schenk, in de Groote Buurt1 paard, eenig vee, hooi, stroo, diverse wagens, landbouw werktuigen en gereedschappen, meubelen en huisraad, goud, zilver, juweelen en 5 aaud. in de Wieringerw. Maatschappij tot bereiding van kaas, groot ieder f 400. Woensdag 15 Februari. Avenhom, 10 's morg. Bij J. Bakker, op het Hoogeene partij steenen, pannen, vorsten, tegels, timmermans- en metselnars- gereedschuppen, enz. Verhuringen en Verpachtingen. Vrijdag 10 Februari. Hoogwoud, 2 nam. Not. Sannes, in de Witte Valk, voor 8 j.een perc. bouwland nld., gr. 5.18.70. Afloop van Aanbestedingen. Te Andijk is jl. Maandag aanbesteed 1. het bouwen van een nieuw lokaal aan de openbare school No. 1 aan het Buurtje minste inschrijver J. Bot, aldaar, f 8360. 2. Het bouwen van een nieuw lokaal aan de openbare school No. 3, aan den Ooster- dijkminste inschrijver J. Visser, aldaar, ad f 2949. 3. Het maken en leveren van het ver- eischte ameublement voor bovengenoemde lokalen. Minste inschrijver W. Weel, aldaar, ad f 177.50. f Vee: 6 Paarden; 251 v. Varkens, 46 52 c. p. I Kg.; 95 wngoro i<l., f 15 n 25; 112 Biggen, f 8 a 1310 Gnuzon, f 2.90 j 2 Zwiuen, f 7 p. at. Enkhuizen, 8 Fcbr. Karwijxaod, f 11.25 a f 11.50, Mosterdzaad, f 29 a f29.50. Maanzaad, f 15 a f 16. Groene erwten, f 10 0 f 14, Vele erwten, f8 u f 14, Wijker erwten, f7 1 f 8, Granwc erwtan, 1 f 13.50 a f 15.50. Bruine booneu, f 4 a f 9.50, Gerst f 5 u f 5.50. Haver f 3.25 a f 3.50 per H.L. Konijnen f 0.40 a f 0.90. Kippen f 1 a f 1.50. Kip-neren f 4 a f 4.50 de 100 atuks. Boter f 0.70 a f 0.72 per kop. Amsterdam, 8 Fcbr. Tarwe op levering onvuran-icrJMaart f176; Mei f 178. Kogge op levering lager; Maart f130; Mei f 128. Knapolic vliegeutl f 26Mei f 26 Sopt-Dcc. f 25.75. Lijnolie vliegend f 20.75 Febr. 21 .Maart-Mei f 2150; J<ni-Aag. f22.75 Sopt.-Deo. f21.25. Raapkoeken f65 a 82. Lijnkoeken 8 a 13. Veemarkt: 200 vette Kalveren 1ste kwal., f 0.80 2de 1' 60 per KG.fll nuchtere Kalveren, f 6 a 8 8 Scliapcu; 140 vette Varkens45 a 50 cent per KG. Amsterdam, 8 Febr. Aordsppelen: Friosche ilokk. Jammen f 1.40 a 1.50; id. Fran. t 1.30 a 1.40, id. Saaier* f 1.a 1.20; Zecnwsche Spnische 1 Jammen f 1.10 a 1.80; dito blauwe, f 1.50 n 1.60; Flnkk. jammen f 1.50 a 1.60 Geld. Blauwe f 1.45 a 1.60 id. Champions f 1. Schiedam, 8 Febr. Moutwijn f 8.Jenevor f 12.id. Amstardnmsebe proef '13.50. Stoomvaart an Scheepstijdingen. C o n r a d (s.), van Amsterdam naar Bata via, passeerde 6 Febr. Perim. S o e n d a (s.), van Amsterdam naar Bata via, passeerde 6 Febr. Ouessant. Prinses Amalia (s.), van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 8 Febr. te Genua. Prinses Marie (s.), vertrok 8 Febr. van Batavia naar Amsterdam. Prins Hendrik (s.), arriveerde 8 Febr. van Amsterdam te Batavia Utrecht (s.), van Batavia naar Rotter dam, passeerde 6 Febr. Gibraltar. A r d j o e n o (s.), van Rotterdam naar Ba tavia, vertrok 7 Febr. van Southampton. D i d a m (s.), van New-York naar Rotter dam, passeerde 8 Febr. Lizard. V i s s c h o r ij. Nieuwediep, 9 Febr. Sedert jl. Dins dag kwamen hier van de groote visscherij binnen do sloepen P. R. 7, P. R. 8, M. D. 10, V. L. 54 en M. A. 80, gezamenlijk aanbren gende 410 levende-, 220 doode kabelj., 26 lengen, 1 heilbot, 43 punt rog, 5 ben vleet en 2900 sclielvterwijl door 6 beugers 10 tot 30 kabelj. en 30 tot 100 roggen, door 100 korders 0 tot 40 mandjes kl. schol en 1 tot 3 manden schar en door trekkers 80 tal haring werden aangevoerd lev. kabelj. gold f 2 a f 1.60, doode id. f 1.40 af 1.10, leng f 2.05 a f 2.30 per stuk, de heilbot f 34, rog f 7.75 a f 8.50 per punt en f 1.20 af 1 per stuk, vleet f 16 a f 16.50 per ben, schelv. f 34 a f 35 per honderd, kl. schol f 2.60 a f 1.70 per mandje, schar f 1.50 per mand en li8ring f 12.50 a f 13 per tal. Weerk. ^aarno.niiigen ta Heldar. (Landskeet. Z.W.t.VV.40 KG. YV.t.Z. 6 z.w.t.vr. 5 753.05, - 6.75 757.54; - 2.26 757.40 - 2.40 3^6 1.4 4.7 t 0.9 8 12 0.77 9 81 0.90 9 12 0.86 Betrokken, stormweer. Bewolkt, mooiwccr. Liclnbowolkt, moriweer. Toestand de zee. IIol water Weinigg. 8 Febr.: Grootste winddruk te 2 u. 5 min.'s nam., 54 Kg. op de vierk. M. Te verwachten krachtige Zuidwestenwind. Marktberichten. Purmerend, 7 Febr. Aangevoerd95 stapel» kl. Kaas, f 25 n 31.50 de 50 Kg.; 854 Kg. Boter, f 1.30 a 1.40 per Kg. Eieren f 6 a 7 de 100 st. Burgerlijke stand van: Helder, van 6 tot 8 Februari. Bevallen L. Reitsma, geb. Kwast, d. G. Jongkind, geb. van Bon, z. A. S. M. Bakker, geb. v. d. Kaaij, d.M. Springer, geb. Hut, d. I'. Streutker, geb. Steinrath, z. M. C. G. Oolbekkink, geb. Govers, z. J. H. A. Boom, geb. Noordhoek Hegt, i. OverledenA. van Zwol, 37 j. S. Bo- tenga, 39 j. Texel, van 1 tot 7 Februari. GeborenFrouwtie, d. v. J. Barber en J. Former. Arie, z. v. J. Daalder en P. Ellen. Egbert Hendrikus Willem, z. v. G. Terlet en A. G. Zigaler. Overleden G. Leen, weduwn. v. Zeilema- ker, 75 j. T. van E9, wed. v. J. Reuvers 73 jaren. Oudkarspel, van 1 tot 31 Januari. GehuwdA. de Jager en IJ. Bakker. C. Bruijn Dz. en A. Hoogeboom. J. Rootjes en A. Hofland. Geboren Meijntje, d. v. C. Kaag en T. Baij. Alida, d. v. C. Duijs en C. Bei. Meijle, z. v. A. Kuiper en D. Hoekma. Johanues Theodorus, z. v. J. Brammer cn O. Zut. Elisabeth, d. v. R. Bergen en A. Emmeloth. Evert, z. v. A. Zeeman en T. Berkhout. OverledenR. Blom, 11 w. P. Groeti 11 jaar. Haringkarspel, van 1 tot 31 Januari. Ondertrouwd en GehuwdC. Tol, jonkm., 28 j. eti K. Takken, jonged., 26 j. D. Bruin, weduwn. v. G. van Schagen, 41 j. cn N. Bruin,.jonged., 29 j. Margaretha, d. v. P. Borst en G. Raadgers. Jan, z. v. A. de Groot en M. Wit. Simou, z. v. C. Stam en A. van Diepen. Alida Catharina, d. v. S. Kuilboer en P. Beneden. Jannetje, d. v. P. van Dijk en T. Swager. Maria, d, v. J. Blecker en N. Groen. Overleden J. P. Hoogeboom, 3 j. J. de Groot, 2 d. C. Nat, 24 j. J. Bakker, echtg. v. A. Kossen, 40 j. M. Teffelaar, echt?, v. T. Stoel, eerder weduwn. v. A. M. Filmer, 77 j. A. Molenaar, weduwn. van E. Hes- sing, 84 j. T. Spaans, wed. v. R.. Kruijer, 09 jaren. Laatste berichten. 9 Februari. Met het lossen der lading salpeter van het gestrande schip „Condor" (zie Gemengd nieuws) is hedenmorgen een aanvang gemaakt. AD VERTEN TIEN. Voor de treffende bewijzen van deelneming, bij de ziekte en het overlijden onzer Dochter HENDERIKA ELISABETH ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. Helder, 6 Februari 1893. B. VAN DER PLOEG en Familie. Opening van bovengenoemd CAFÉ en RESTAURANT, met geheel nieuw gerestaureerde overdekte Kegelbaan, op Zaterdag 11 Februari, des namiddags 6 uur. H.H. liefhebbers van Biljardspel worden uitgenoodigd op Zaterdagavond aanstaande eene séanee gratis bij te wonen, te geven door den Heer van 's Gravenhage. Onder aanbeveling, Uw Dw. Dr., J. R. BUIJS.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 3