MIEISEB'S KNEIPP-MALZKOFFIE 16 Men. Afslag van Riindvleescli. schokken van aardbeving op Zanta (zoo wel als op Cephalonia en Patras) gevoeld, die gelukkig minder verwoesting hebben aangericht. Nabij het dorp Deme Elatea, niet ver van de hoofdplaats, is een diepe klove in den grond ontstaan, waar uit voortdurend rook opstijgt. De Koning en de Koningin met de beide Prinsen hebben al de geteisterde dorpen bezocht en waren Dinsdag naar de naphta-bronnen, die als de oorzaak van den treurigen ramp worden beschouwd. Brazilië. Te Porto Alegro hebben ernstige ongeregeldheden plaats gehad. De Italiaansche consul werd, toen hij terug keerde van de begrafenis van den ver moorden Italiaan Rizzo, door eenige andere Italianen beleedigd. Het wapenbord werd van het consulaat afgerukt. De Staats president deed daarop het consulaat bewa ken. De moordenaars van Rizzo zijn aangehouden. Hawai. De gezant der Vereenigde Staten heeft, op verzoek van de voorloo- pige regeering, jl. Donderdag het voorloo- pig protectoraat van de V. S. over Hawaï uitgesproken. De Amerikaansche vlag is geheschen op het paleis der regeering, maar de vlag van Hawaï wappert van de andere regeeringsgebouwen. In eene proclamatie zegt de Minister, dat het doel van zijn stap was, de orde te handhaven, in afwachting van den uit slag der onderhandelingen te Washington tusschen de Araerik. regeering en de depu tatie uit Hawaï. Er heerscht volkomen rust. De banden voor het tweede deel van den roman „EVA" liggen aan otis Bureel gereed en kunnen worden afge haald tegen betaling van 25 Cent. Gsmengd nieuws. Schagen, 10 Febr. Wanneer het tijdperk van wolven en ander roofgedierte niet reeds lang achter ons lag, dan zou men soms meenen er nog in te verkeeren. Onder deze gemeente toch werden in de laatste dagen tal van halfverscheurde scha pen in de weide gevonden. Hoorden wij een tiental dagen geleden van een drietal op de Nes, toebehoorende aan de heeren de M. en B., in den nacht van Woensdag op Donderdag werden er weer vier van den heer S. gedood. Men schrijft deze rooftochten aan halfverhongerde, 's avonds losgelaten trekhonden toe. 't Is te wen- schen, dat aan dezen toestand een einde worde gemaakt. Een vaartuig, dat gisterenavond met gebroken spriet in het Kxabbersgat te Enk huizen geankerd lag, sloeg van het anker los en werd door den stormwind in oost- zuidoostelijke richting voortgedreven. Men meent te hebben gezien, dat op het vaar tuig de zeilen werden geheschen. Vreemd schijnt het, dat het schip niet tegen den wind opwerkte, daar in het oostelijk deel der Zuiderzee nog veel ijs is. Een ernstig ongeluk heeft gisterennacht in de No >rdzee tusschen Queensborough en Vlissingen plaats gehad. Omstreeks 2 uur is de mailboot „Prins Hendrik" van de Stoomvaartmij. Vlissin- genLonden in aanvaring gekomen met een Fransch schip, komende van Boulogne. De „Prins Hendrik" sneed de boot door midden. Dadelijk werden alle pogingen in het werk gesteld om de opvarenden te redden, doch wegens de onstuimige zee en de duisternis ging dit met zeer veel moeite gepaard. Het Fransche schip zonk zoo snel weg dat het slechts met buitenge wone krachtsinspanning en levensgevaar gelukte den kapitein, den stuurman en zes matrozen te reddende vier andere ma trozen verdronken. Dit jammerlijk tooneel duurde slechts vier minuten. Noch van het schip, noch van de personen die zich er op bevonden was toen iets meer te bespeuren. Blijkbaar waren zij in slaap verrast, daar de geredden haast geen kleederen aan het lijf hadden. Treurig was het op het dek van de „Prins Hendrik." T)e Fransche kapitein weende als een kind en de andere geredden waren als verstomd. De passagiers van de mailboot, door den schok uit hun bed geslingerd, stormden eerst naar het dek in zinnelooze angst, doch zoodra zij van den eersten schrik waren bekomen, wendden zij alles aan ter verple ging der geredden. Zij namen de matrozen zelfs mede in de kajuit en boden hen ver- verschingen en droge kleederen aan. Bij aankomst te Vlissingen is door de kapiteins van deze noodlottige zeereis, waarbij vier menschen het leven verloren, bij de bevoegde overheid aangifte gedaan. Onder de verongelukten bevonden zich een vader en zoon laatstgenoemde maakte de reis voor het eerst mede. Omtrent deze ramp meldt de „Middelb. Ct." nog, dat de aanvaring door de „Prins Hendrik" geschiedde midden in de Noord zee, dwars van Calais tusschen de vuur schepen „West Hinder" en „Tonque". De Fransche vischsloep heet „Jeanna Marie, no 1402" van Boulogne. Hoewel het sein vertoond werd dat de sloep ▼oor hare netten lag, bleek het visschers- vaartuig onder zeil te zijn, zoodat de aan varing aan eigen nalatigheid der beman ning moet geweten. Toen de aanvaring geschiedde, was het helder vurenzicht; de commandant en de 2de-officier bevonden zich op de brug der mailboot en de géwóiïe uitkijk van twee man was vooruit. De mailboot zelve bekwam geen schade. Door den jager C. Koeman, te Ou- dorp, werd bij het polderhuis van Heer- hugowaard een groote otter geschoten. De typhus-epidemie te Urk is ge weken. Het lijk van den derden man, die bij het ongeluk te Velsen omkwam, dat van Denijs, is nog niet gevonden. De rechtbank te Haarlem veroor deelde den ontslagen postdirecteur te Ymuiden, tot z\ jaar gevangenisstraf, met aftrek van den tijd in voorloopige hechte nis doorgebracht. De eisch was 4 jaren. Daniël de Lange vertrekt, na te 's- Gravenhage met zijn a capella-koor te zijn opgetreden, naar Parijs, waar hij 23 Febr. in den „Cercle des Mirlitons", 26 Febr. bij „Colonne" zal optreden. Bij het reg. gren. en jagers deed zich dezer dagen het volgend incident voor Gelijk reeds werd gemeld, liet de bij Kon. besluit van 13 Januari 1893 gepension- neerde luitenant kolonel Scheltus van Ysel- dijk het korps onderofficieren van het door hem gekommandeerde eerste bataljon bij elkaar komen om persoonlijk afscheid van hen te nemen. Bij die gelegenheid weigerde de sergeant H., een van de oudste onderofficieren van het korps, zijn voormaligen chef de hand te geven welke hem werd (aangeboden zonder een woord te spreken, ging hij eenvoudig 2 passen achterwaarts. Na een onderzoek werd bedoelde ser geant nu dezer dagen krachtens art. 16 van het Reglement van Krijgstucht door den korpskommandant gestraft met 14 dagen provoost, om den anderen dag water en brood, tegen welke straf, naar men verze kert, die onderofficier in hooger beroep zal komen bij den Krijgsraad, omdat hij van meening is zich niet aan eenig strafbaar feit te hebben schuldig gemaakt. Bij de Lofodden (Noorwegen) heeft een hevige storm gewoed, welke vooral de Noorsche visschersvloot zwaar geteisterd heeft. Reeds weet men, dat T23 visschers zijn omgekomen. De hulp der liefdadig heid is voor de overblij venden ingeroepen. De Engelsche stoomboot „Trinacria"is jl. Woensdagochtend omstreeks ,6 uur vergaan bij kaap Vilano (benoorden kaap Finisterre). Door den dichten mist waren de vuren der kaap onzichtbaar. Het schip liep op een klip en er ontstond een groot lek. Alle opvarenden, ten getale van 37, wierpen zich te water en poogden tevergeefs zich te redden, zoodat 34 hunner in de golven omkwamen. Slechts 3 bereikten het land, waar zij uitgeput van vermoeienis door de bewoners van Corogne (Corunna?) werden opgenomen. Zij hadden alle kleedingstukken weggeworpen. Twee hunner waren gewond. De „Trinacria" zit op de klippen vast; het is onmogelijk iets te redden. Een poging tot omkooping van Carnot. Het echtpaar B., wonende te Puteaux, zond een bankbiljet van 500 frs. aan den President der Republiek, met ver zoek bij den Minister van Justitie te willen aandringen op bespoediging van een pro ces, dat reeds rr maanden te Riom aan hangig was. Het bankbiljet werd door tusschenkomst der politie teruggezonden. Een poos later het proces duurde nog altijd zond het echtpaar andermaal 500 frs. aan Carnot met hetzelfde verzoek, ontvingen het geld wederom door de politie terug, maar begrijpen nog altijd niet waarom Carnot zich niet met de zaak wil bemoeien. Het is zeker niet algemeen bekend dat in Engeland een Koning Saloma-sekte bestaat. Zekere mrs. Turner, te Brighton, was door haar man, een schoenmaker, ver laten. De man beweerde een boodschap uit den Hemel te hebben gekregen, hem gelastend voortaan met een andere vrouw te leven en een zijner vrienden had, op dezelfde wijze, de opdracht ontvangen hem bij mrs. Turner te vervangen. Mrs. Turner wilde daarvan niets weten en daagde haar man voor het gerecht. Turner was bereid haar nu dan vrijwillig geld te zenden voor haar onderhoud, maar weigerde daarin ge regeld te voorzien. Natuurlijk stelde de rechter hem in het ongelijk. Dezer dagen is de Burgemeester van Palermo op geheimzinnige wijze vermoord. Notar Bartolo zoo heette hij keerde van zijn landgoed te Cerda terug, waar hij de pachtpenningen had geïnd. Twee gendarmes en twee bedienden, die hem vergezelden, reisden in een anderen waggon onmiddellijk achter de coupé, waarin hij zat. Toen de trein te Palermo aankwam was de coupé met bloed bevlekt en alles droeg de sporen eener hevige worsteling. Het lijk van Notar Bartolo lag op den grond, door twintig dolksteken doorboord. Het geweer, het horloge en de beurs met 40 lire, die de vermoorde bij zich had, j waren gestolen, blijkbaar alleen om de politie op een dwaalspoor te brengen, want i de moord, vermoedelijk gepleegd terwijl de trein door een tunnel spoorde, is blijk- baar alleen aan persoonlijke wraakneming te wijten, en men brengt dien zelfs in ver band met de bankquacstie te Rome, omdat Notar Bartolo voorheen directeur eener bank is geweest. Het spoor der moorde naars is nog niet ontdekt. Alleen herin nert men zich, dat twee net gekleede heeren aan het station Sciarra plaats namen in de coupé van Notar Bartolo. Vijftien jaren geleden was de vermoorde ongeveer op dezelfde plaats door roovers opgelicht. Een drama op een vuurtoren. Op de rots te Douvre, in de nabijheid van Lezardrieu, hadden de torenwachters Jean René Meyel en Le Roy zich op den toren begeven om het licht aan te steken. Bij het naar beneden gaan, gleed de eerst genoemde uit en viel van den veertig M. hoogen steiger, tot aan den voet, waar hij dood bleef liggen. De wachter Le Roy gaf een noodsignaal, doch te vergeefs. Ook de signalen die hij achtereenvolgens de volgende dagen herhaalde, bleven onbeant woord. De ongelukkige wachter wist niet, wat hij met het lijk van zijn kameraad moest uitvoeren. In zee werpen durfde hij het niet, deels uit achting voor den gestorvene, deels uit vrees voor de gevol gen, welke die daad zou kunnen hebben. Want dan kon hij zich niet verdedigen, wanneer men hem van moord zou beschul digen. Veertien dagen moest de ongeluk kige wachter met het reeds in staat van ontbinding verkeerende lijk doorbrengen, tot eindelijk de ingenieursboot „Fresnet" kwam, om de geregelde aflossingen te doen plaats hebben. Le Roy was in dien tijd bijna krankzinnig geworden, zoodat men hem en het lijk naar Lezardrieu moest overbrengen, waar de arme drommel on der geneeskundige behandeling werd gesteld. Moissan, de scheikundige, die het eerst fluor wist af te scheiden, heeft thans diamanten in eenige kleuren gemaakt De tot dusver verkregen kristallen zijn wel klein, maar zij hebben alle eigenschappen van echt diamant. Bij de jongste uitloting van Premie obligaties van het Crédit Foncier te Parijs was het bureau reeds geconstitueerd en men zou juist beginnen, toen een jonge vrouw zich met eene obligatie aanmeldde om die vol te storten, ten einde aan de uitloting te kunnen deelnemen. „Vijf minuten te laat!" werd haar geantwoord. Doch de aanhouder wint: het vrouwtje liet zich niet afschrikken en na eenig gehaspel werd de obligatie alsnog aangenomen. De uitloting begon; het eerste cijfer was het hare en kwam met 100.000 fr. uit. Een nieuw product. Niettegen staande alle uitstekende en voor de spijs vertering bevorderende eigenschappen, welke de koffie bezit, zijn de geleerden liet toch eens, dat het veelvuldig en geregeld gebruik daar van nadeelige gevolgen voor de gezondheid heeft. Door de giftige cafféine, welke de koffie bevat, moet het alleen daaraan worden toegeschreven, dat bloedarmoede, bleekzucht, zenuw- en maag ziekten op zoo onrustbarende wijze toenemen, als helaas het geval is. Personen die veel last van zcuwen hebben, doen goed, zich van het gebruik van koffie te onthouden. Wij begrijpen echter dat het veel zal kosten van dit genotmiddel, want hier hebben wij feite lijk meer een genot- dan een voedingsmiddel op het oog, dat ons ten cenemale onontbeer lijk voorkomt, afstand te doen. De meest beroemde professoren hebben voor het algemeen welzijn reeds lang naar een ge zond product gezocht, dat wel dezelfde smaak heeft, doch niet de schadelijke bestanddeelen van koffie bezit. Na langdurig onderzoek, is het eindelijk Pastoor Kneipp mogen gelukken, ter vervanging van koffie het publiek zijn Kathreiner's Maizkoffie te kunnen aanbieden, welke alle voor de gezondheid dienstige eigen schappen met koffiesraaakin zich vereenigd heeft. Het is geroost mout, dat vooraf een reeds van chemische behandelingen ondergaan heeft, om tot dat stadium te geraken. De professoren Hilger uit Erlangen en L. Aubrij uit München hebben door een open brief de voor de gezondheid dienstige en nuttige eigenschappen van deze Maizkoffie erkend. Men zou haar niet genoeg kunnen aanbe velen. Personen, bij wie het gebruik van koffie een ingewortelde gewoonte is geworden, kun nen zich die afwennen door de Maizkoffie langzamerhand met gewone koffie te ver mengen. De raad om zich van andere koffie-bijmeng- selen te onthouden achten wij niet over bodig. Knthreiner's Kneipp-Malzkoffie wordt in een gewonen koffiemolen gemalen en verder op de eenvoudigste wijze bereid. Zij slaat trou wens onder voortdurende controle van het Chemische Laboratorium van Dr. van Hamel Roos en A. Harniens. Voorheen was de toe bereiding omslachtig, doch sedert de toepas sing van eene nieuwe uitvindiug bij de fabri catie, kan de Maizkoffie op dezelfde wijze als Java-kofïle gezet worden. Deze gezonde drnnk, waarin zich geen caffeine bevindt, kost slechts 27£ per kg. en 15 cent per kg. Het gebruik schijnt dan ook zeer algemeen te worden, want, niettegenstaande dat de fabricatie eerst sedert betrekkelijk korten tijd op groote schaal plaal3 vond, zagen de fabri kanten zich genoopt hunne fabriek tot drie maal te vergrooten. gende, luidde het nogBruysch, Ruysch, Bulk, Klots, Smelt en Stol. Wij waren onthutst en kwamen niet weer tot bedaren vóór wij gezien hadden dat in derdaad de schat van Nederlandsche eigen namen zoo rijk aan imperatieven is, dat ons dit alles kan tegemoet gevoerd worden. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prinses Amalia (s.), van Batavia naar Amsterdam, vertrok 8 Febr. van Genua. S 0 e n d a (s.), van Amsterdam naar Bu^ tavia, passeerde 9 Febr. Kaap Carvoeiro. S u m a t r a (s.), van Amsterdam naar Ba tavia, vertrok 9 Febr. van Genua. Utrecht (s.), van Batavia naar Rotter dam, passeerde 7 Febr. Peniche. Gelderland (s.), vertrok 8 Febr. van Batavia naar Rotterdam. Drenthe (s.), van Rotterdam naar Bata via, arriveerde 8 Febr. te Atjeh. Samarang (3.), van (Rotterdam naar Batavia, arriveerde 8 Febr. te Port-Saïd met verlies van schroefbladenmoet te Suez dokken om te repareereu. Didam (s.), arriveerde 10 Febr. van New-York te Rotterdam. V i 8 s c h 0 r ij. Nieuwediep, 11 Febr. Sedert jl. Don derdag kwam hier van de groote visscherij binnen de sloep PR 9, schipp. Noordzij, met 60 levende-, 140 doode kabelj. en 900 schelv., terwijl door 60 korders 3 tot 25 mandjes kl. schol en 1 tol 3 manden schar werden aan gevoerd lev. kabelj. gold f 2.25, doode id. f 1.85 a 1.15 per stuk, schelv. f 37.50 per honderd, kl. schol f 2 a 2.50 per raaudje en schar f 2 a 2.25 per mand. De logger SCH 223 besomile aan tong, rog, kabelj. en schar f 90, de bom SCH 195, sch. Schaap, f 120. Marktberichten. Schagen, 9 Febr. Asngcv.12 Paardeu, f35 a 140; 3 Ossen, f 140 a 175; 15 Geldekoeien, f 110 a 220; 10 u. Kalv., f 8 s 16; 676 Schapen, 1 8 16.50; 20 m. Varkens, f 13 a 18; 12 Biggen, f 10 a 13. Boter per kop 60 a 70 c Kip-eieren. t 4.50 a 5.50 per 100. Alkmaar. 10 Febr. Aangev. 3 stapels Ksss, wegende 1312 KG. Kleine f 30, en middelbare f 29.50 per 50 KG. Tarwe f 6.50 a 7-25. Kogge (5.40 a 5.70. Gerst f 4.75 a 5.10. Haver f 3 a '3.50. Hoorn, 9 Febr. Aangev.44 st. Kaas, weg. 11.395 Kg.; kl. f 31.50, i-omm. f 32. Edam, 9 Febr. Aangev.: 52 partijen Boter; late kwal. 62J a 65 c. de 5 HG. Kieren f 6 a 7 de 100 stuks. Amsterdam, 10 Febr. Tarwe op levering onveranderd; Maart f 176; Mei f 178. Rogge op levering lager; Maart f130; Mei f 128 Knapolio vliegend i 26Mei f 26 Sept-Dec f 25 75. Lijnolie vliegend f20.75; Febr. 21; Maart-Mei f 21.50; Jsni-Ang. f 22.75 Scpt.-Deo. f 21.25. Raapkoeken f 65 a 82. Lijnkoeken 8 a 13. Amsterdam, 10 Febr. Aardappelen: Fricsohe Dokk. Jammen f 1.40 a 1.30; id. Fran. f 1.30 a 1.40, id. Saaier» f 1.— 1.20; Zeenwsche Spuische Jammen f 1.10 a 1.80; ditoblanwe, f 1.50 a l 60 Flakk. jammen f 1.50 n 1.60 Geld. Blauw» f 1.45 a 1.60 id. Champious f 1. Schiedam, 10 Febr.Moutwijn f 8.Jenever 12.id. \raiterdnmsehn proef f 13.50. Londen, 9 Febr. Veemarkt3 00 Rnnderen 2000 Schapen eu Lammeren. 50 Kalveren en Varkens. PrijseuRunderen 2-4 a 4-4, Sehapcn ou Lammeren 3-8 a 5-6, Kalveren 8-4 a 6-2 en Varkens a Weerk. Waarnemingen te Helder. (Landskcet.) 10 12Z.Z.W. 25 KG. 11| 8jZ.\V. 18 llil2j\V.Z.W. 13 I Barometer Thermon.»: Stand. Afw. 738.25, -21.45} 6.2 7 1.4 749 24 -10.46 5.0 'f 2.7 749.S8 - 9.82 6.0 f 2.1 Toe» tand 10 12 0.82 Betrokken, regenb., stormw. Hol water, lli 8 0.93 |l!e!r, onst., buiig. Hol in ree. 11|12| 0.76 jBew, wind, buiig. id. 10 Febr.Grootste winddruk te 3 u. 50 min. 's nam., 75 Kg. op de vierk. meter, richting YV.N.W. Te verwachten krachtige Westenwind. Politie. Gevonden voorwerpen. Adres Bureau I: i rozenkrans. Adres W. van der Voorde, Jonkerstraat 37 1 schort. Laatste berichten. 11 Februari. Uit het bij Falga gestrande schip „Con dor" zijn jl. Donderdag in het geheel 659 balen salpeter gelost en alhier aangebracht. Gisteren kon, wegens het stormachtige weer, niets worden geborgen. Het schip, dat nog altijd dicht is, kwam gisteren weder onge veer een scheepslengte hooger op strand, nadat de stalen kabel van een uitgebracht anker was gebroken. De berging der lading is opgedragen aan de sleepdienst-reederij, onder directie van den heer A. D. Zurmu'nlen. Jl. Donderdagmorgen is brand ont staan in een nieuwgebouwd woonhuis aan de Sluisdijkstraat alhier, beloond door C. J. Revier. De achterkamer is geheel, de voorkamer gedeeltelijk uitgebrand. Alles was verzekerd. Schoorsteenbrand wordt als de vermoedelijke oorzaak genoemd. Maandagmorgen zal te's Gravenhage de kapitein-luitenant ter zee J. Haremaker, ridder der Militaire Willemsorde 4e klasse, met militaire honneurs op Eik-en Duinen ter aarde worden besteld. De ridders der Militaire Willemsorde worden uitgenoodigd die plechtigheid bij te wonen. De stoet zal te elf uur het sterfhuis, Koningsplein 44, verlaten. ADV ERTENTIEN. De ondergeteekende bericht ziju geachte eliëntelle, dat bij hem vanaf heden het Rundvleeseh met 10 cent per KG. is afge- W. S. J. BEEK, Middenstraat 51. Helder. %/t Tengevolge van Imperatieven en eigennamen. Men leest in het „Schoolblad" Onlangs vond iemand, ons een bezoek brengende, een adresboek van een onzer groote steden op tafel liggen, en er al bla derend in lezende, begon hij ons allerlei imperatieven naar het hoofd te werpen. Verloop, Verzijl, Verhaar, klonk het plotse ling, maar toen in een geheel anderen toon Leeflang, Treurniet, Trouw, Quispel, Blink, Pronk, Kreukniet, Schenk, Tap, Koop, ja Koopal, en daarop, terwijl onze verwonde ring toenamPlukhooy, Leguit, Back, Stuur, Schop, Begeer, Sluijk, Plet, Mecth, Wasch, Rol, Stap, Pas, Nijgh, Wenk, Keer, Zack, Braat, Bik, Pel en Timmer. Overleggende hoe wij aan die reeks van uiteenloopende bevelen zouden voldoen, hoor den wij den bezoeker ons nog geheel andere dingen ons opdragenLoopuyt, Verzett, Vecht, Kneipp, Knel, Crab, Quack, Bats, 1 Brom, Klog, Snijdoodt zelfs cn Schreij. En aarop inderdaad het onmogelijke verlun- Vy NIEUWE UITVINDINGEN is het voortaan overbodig, om ^HREINfsj Kneipp-Malz-Koffie v^TMaT: <D 07 V p O 8 g "5 5 F B *o o C 5) —O t? £cr bekroond met de 5 o te £5 r ai fy C. t f45 "W VJ tU S A* 5 3 b P Internationale Visscherij- te Scbeveuiugou GOUDEN Miioji ILLE. VERKOOPPRIJZEN 27i cent fier 4 KG. 15 1 Kathreiner's Oentraal-Depot voor Nederland en België, AMSTERDAM.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 3