„PRO PATRIA". AANBESTEDING. de zilveren medaille en f 50 belooning aan den scheepstimmerman J. Dienst. Tot leeraar aan de op te richten cadet tenschool te Alkmaar is, met ingang van 15 Augustus a. s. bestemd de iste luit. J. H. v. d. Hegge Zijnen, van het 4de regiment infanterie. Benoemingen, enz. Gekozen tot Heemraad van den polder Callantsoog, de heer G. Baken Az., te Cal- lantsoog. Benoemd tot Secretaris-Penningmeester der Banne Westwoud de heer C. Schouten te Westwoud. Tot lid van het Dagelijksch Bestuur der Banne Westwoud werd gekozen de heer C. Snip en tot Hoofd-ingeland dier Banne de heer C. Koopman. In de banne Oudijk, gemeente West woud, werd tot lid van het Dagelijksch Bestuur gekozen de heer A. Dekker en tot Hoofd ingeland dier Banne de heer J. LaanCz. Landbouw en Veeteelt. Door het hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van landbouw is voor de op Vrijdag 24 Maart op het Doelenveld te Alkmaar te houden Paaschtentoonstelling, eene bijdrage van f 25 verleend. Gisterenmiddag te 1 uur vergaderde de afdeeling Noord-Holland der vereeniging „het Nederl. Paardenstamboek" in „Kras- napolsky" te Amsterdam, onder voorzitter schap van den heer J. Breebaart Kzn. In het verslag der afgevaardigden naar de algemeene vergadering werd medegedeeld, dat de afdeeling Noord-Holland 210 leden telt. Tot afgevaardigden naar de volgende alge meene vergadering werden gekozen de heeren J. Schoen, te Purmerend, K. Del- court van Krimpen te Velsen, en J. M. Evelein te Haarlemmermeer. Te Schagen zal de volgende vergadering gehouden worden. De begrooting voor 1893 werd daarop goedgekeurd. De ontvangsten en uitgaven worden begroot op f 925. De provinciale subsidie zal als volgt ver deeld worden zes subsidien voor dekheng sten, minstens 3 jaar oud zes aanhoudings- premien voor tweejarige hengstenzes aan houd ingspremiën voor eenjarige hengsten; twaalf aanhoudingspremicn voor drie- en vierjarige merriën veertien aanhoudingspre micn voor vijf- en zesjarige merriën. De keuringen voor het toekennen van de provinciale en aanhoudingspremiën en sub- sidiën voor tweejarige hengsten, en voor hengsten, minstens drie jaren oud, zullen plaats hebben te Schagen op 7 Maart, te Beverwijk op 8 Maart en te Hoofddorp op 9 Maart a. s. De keuring van hengsten ter toekenning der rijkspremiCn van f 2000, zal gehouden worden op Maandag 20 dezer, des namid dags te een uur, in de Hollandsche manege, Verlengde Vondelstraat te Amsterdam. Rechtszaken. Kantongerecht Helder. Uitspraken van 8 Februari 1893. J. K., te Helder, een kist op de straat plaatsen, f 1 boete of 1 dag hecht. P. K., te Helder, harder dan in matigen draf op straat te Helder rijden, f 1 boete of 1 dng hecht. J. M., C. B., A. K., J. K., C. K., A. B., en C. R., allen te Helder, nachtrumoer, f 8 boete of 3 dagen hecht. G. G., te Helder, nachtrumoer, f 1 boete of 2 dagen hecht. M. G., te Helder, nachtrumoer, f 1 boete of 2 dagen hecht. K. K., te Helder, nachtrumoer f 1 boete of 2 dagen hecht., met vrijspraak van dronken schap. P. J. 8., te Helder, een slede onbestuurd langs den openbaren weg laten glijden zonder de voorbijgangers te waarschuwen, f 0.50 boete of 1 dag hecht. J. W. R„ B. dé W. Dz., P. van der H., C. W. en J. de J., allen te Helder, straat schenderij, ieder f 0.50 boete of 1 dag hecht. C. S., te Helder, straatschenderij en een valschen naam aan de politie opgeven, 2 geldhoeten van f 0.50 ieder, subs. 1 dag hecht, voor elke boete. N. L., S. I. de J., J. D., C. J. R. en P. B., allen te Helder, spelen met geld, ieder f 0.50 boete of 1 dag hecht. J. B. en K. Z., beiden te Helder, spelen met geld, ieder f 0.50 boete of 1 dag hecht. M. B., te Helder, gelegenheid geven tot het houden van hazardspel op den openbaren weg, vrijgesproken. H. S. en J. P. van G., beiden zonder vast verblijf of bekende woonplaats, dronkenschap, ieder f 1 boete of 2 dagen hecht. Kerknieuw 8. Beroepen bij de Herv. Gem. te Hoorn op Terschelling ds. N. L. te Piccardt, pred. te Zanderweer. De bisschop van Haarlem heeft tot pastoor te Noordzijpe benoemd den heer B. J. J. Schiff, te Amsterdam. Buitenland. Het Panama-proces. De heeren De Lesseps zijn, evenals Eiffel, veroordeeld tot het maximum der straf, welke tegen het misdrijf was bedreigd. De veroordeelden kunnen binnen drie dagen cassatie aanteekenen, maar hebben zich dan vooraf in hechtenis te begeven. Zooals men weet, bevinden Charles de Lesseps en Fontane zich wegens het om- kooperij-proces reeds in voorloopige hech tenis, maar Eiffel en Cottu (de laatste sedert 5 dagen) zijn op vrije voeten. Alleen Ferdinand de Lesseps, die bij verstek is veroordeeld, kan zich tegen het vonnis in alle opzichten verzetten, maar zou, om een 'nieuw onderzoek te doen in stellen, zelt voor den rechter moeten ver schijnen. De toestand van den grijsaard laat dit echter niet toe. De beschuldigden waren geheel verslagen. Alleen Cottu bleet zichzelf meester. Na de uitspraak drongen velen tot de veroordeelden door om hun de hand te drukken. Charles de Lesseps barstte in tranen uit. De bladen van alle richtingen betreuren het vonnis tegen F. De Lesseps. Sommige grijpen de gelegenheid aan om Rouvier weder aan te vallen en het te doen voor komen alsof deze veroordeeling de prijs is voor de vrijlating der aanvankelijk wegens omkooperij vervolgde staatslieden. Daarnevens staan vele bladen, welke ge- looven dat de veroordeeling van Ferd. de Lesseps een fout is. De „Lanterne" zegt, dat deze veroordee ling in het buitenland zal worden uitge legd als een zedelijke val Frankrijk. Yves Guyot („Siècle") zegt, dat stralen uit den Franschen gloriekrans zijn gerukt. Toch is roem zoo schaarsch, dat het Fran- sche volk er zuinig mede had moeten zijn. Rochefort („Intransigeant") zegt, dat het publiek met afschuw zal hooren dat De Lesseps veroordeeld is, een man aan wien Frankrijk meer te danken heeft dan de 5 milliards. Zijn fout was, te hebben gehoopt Panama te maken, gelijk hij Suez gemaakt heeft. Spanje. Jl. Vrijdagavond had te Madrid een bijeenkomst van de republi- keinsche jongelingschap plaats. Er werden heftige redevoeringen gehouden. Een der redenaars zeide, dat om koning te wezen, het noodig was, meerderjarig te zijn. De politie dreef de bijeenkomst uiteen. Een talrijke volksmenigte volgde twee redenaars die in hechtenis waren genomen, en eischte dat zij losgelaten zouden worden. De politie joeg de menigte met sabelslagen uiteen. Egypte. De Khedive is heden hier teruggekeerd. Tot ontvangst was uit de Egyptische en Engelsche troepen een eere- wacht opgesteld, terwijl een groote menigte Europeanen en inboorlingen op de been De banden voor het tweede deel van den roman „EVA" liggen aan ons B u re el gereed en kunnen worden afge haald tegen betaling van 25 Cent. Gemengd nieuws. In den toestand van het gestrande schip „Condor" kwam sedert jl. Zaterdag geen verandering. Met het aftuigen van het schip is een aanvang gemaakt. Tengevolge van het onstuimige weer en de vrij hevige branding kon de laatste dagen niet van de lading worden gelost. Jl. Zondag werd de strandingplaats door duizenden nieuwsgierigen bezocht. Van 's morgens vroeg tot tegen den avond we melde het langs het strand en den Huis- duinerweg van de menschen en had men, zoowel in het Badpaviljoen als in de andere ontspanningsplaatsen te Huisduinen, handen vol werk om de dorstige wandelaars te laven. In een hótel alhier werd voort durend geld, sigaren, enz. vermist en wat men ook aanwendde, het mocht niet ge lukken den schuldige te ontdekken. Ein delijk besloot men de hulp der politie in te roepen. Twee agenten werden des avonds laat in de gelagkamer gelaten en dezen hadden het geluk een kruier en tevens schoenpoetser in dat hótel op heeter- daad te betrappen. Gisteravond om 9$ uur brak te Alkmaar brand uit op de bovenverdieping van het huis, bewoond door den heer A. A. Brunklaus, winkelier in manufacturen en bedden, aan de Langestraat. Meende men aanvankelijk dat de brand weinig te beteekenen had, later zag men dat hij eene grootere uitgebreidheid had gekregen. Het hooge huis, een magazijn gevuld met bovengenoemde handelsartikelen, maakte het blusschen voor de brandweer hoogst moeielijk. Toch wist men den brand tnt het boven gedeelte van het huis te beperken. De brandschade, maar ook die door de massa water teweeggebracht, zal aanzienlijk zijn. Alles is verzekerd. De snebbeschuit van schipper Heinst- man, van Alkmaar op Nieuwe Niedorp, geraakte den 10 dezer in het Oudkarspel- sche Waardje, na het schrikken van het paard en het breken van de jaaglijn, ten gevolge van den hevigen wind aan lager wal. Het water sloeg er daarna aan de voor- en achterzijde in, zoodat in korten tijd de schuit vol water stond. De rechtbank te Leeuwarden ver oordeelde jl. Zaterdag de tien beschul digden, betrokken bij de werkeloozenbe- weging te Franeker, ieder tot een jaar ge vangenisstraf. Het i7jarige meisje in de Van Spaen straat te Arnhem, dat sedert 30 Januari in slapenden toestand verkeerde, is weer ont waakt. Zij is zeer zwak, doch de genees heer heeft hoop op volkomen herstel. Ter vervanging van de Italiaansche „confetti", die eenigen tijd enorraen opgang maakten in Frankrijk, maar nu verboden zijn geworden, heeft de vindingrijke Fran- sche nijverheid nu iets nieuws uitgevon den voor 't carnaval, nl. de „pluie d' ar- gent" en de „spirale opéra", weer projec tielen, die op de eerste partijen van het seizoen nog veel meer in den smaak vielen dan de „confetti" (waarvan ons sneeuw- borabarderaent eenigszins een navolging is). Inderdaad zegt „le Matin" niets gracieuser dan die „zilver-regen", die, neergevallen op de lichte toiletten der dames, haar een onweerstaanbare be koorlijkheid geeft, waardoor de leelijkste vrouwen lief worden. Het is onmogelijk, den regen te schudden van de toiletten, door de bijzondere eigenschappen der grondstof waaruit de nieuwigheid is ver vaardigd; zij is bijzonder licht en geheel onschadelijk. De „opera-spiraal" bestaat uit een licht papieren lint, dat zich voortdurend ontrolt, daarbij de meest fantastische arabesken beschrijvende, als men het van een hoogte laat vallen of het aan iemand toewerpt. j Het getal bij de jongste stormen bij 1 de Loffoden verongelukte visschers is, blijkens de later ingekomen berichten, tot 123 gestegen. Het noodlot vervolgt de familie De j Lesseps. Fransche soldaten, op een tocht in Soudan, hebben een brigadier ziek moe ten achterlaten. Die brigadier heet De Lesseps en is een zoon van den grooten Franschman. Gemeente Helder. Uitkomsten der beproeving van het gas voor de straatverlichting in de maand Januari 1893. Lichtsterkte in kamen Z «'«velgehalte in 100 knb. roet gas, in grein» Zwavelwaterstof. Ammoniagehalte in 100 kuh. voet ga», in graioa Druk in millimeters op den watermanometer: V an zonsondergang tot middernacht. Van middernacht tot zons opgang Gedurende den overigen tijd des daags Bij het contract bepaald. Bij de beproe- ving bevonden. mag niet aanwezig 80 tot 82* 22* tot 17* 17* tot 15 Stoomvaart en Scheepstijdingen. Voorwaarts (s.), van Batavia naar Amsterdam, passeerde 10 Febr. Kaap Roca. Prinses Marie (s.), van Batavia naar Amsterdam, vertrok 11 Febr. van Padang. Prinses Amalia (s.), van Batavia naar Amsterdam, passeerde II Febr. Gibraltar. Prins Alexander (s.), van Amster dam naar Batavia, arriveerde 12 Febr. te Southampton. Ardjoeno (s.), van Rotterdam naar Ba tavia, passeerde II Febr. Gibraltar. G e d (s.), van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 12 Febr. te Marseille. Gelderland (s.), van Butavia naar Rot terdam, vertrok 12 Febr. van Padang. Drenthe (s.), van Rotterdam naar Ba tavia, arriveerde 13 Febr. te Padang. Utrecht (s.), arriveerde 12 Febr. van Batavia te Rotterdam. Zaandam (s.), vertrok 10 Febr. van New-York naar Rotterdam. Spaarndam (s.), vertrok 11 Febr. van New-York naar Rotterdam. Veendam (s.), van Rotterdam naar New- York, passeerde 12 Febr. Lizard. Maasdam (s.), van New-York naar Rot terdam, passeerde 13 Febr. Lizard. V i s s c h e r ij. Nieuwediep, 14 Febr. Sedert jl. Za terdag kwam hier van de groote visscherij binnen de sloep P.R. 4, schipper v. d. Steen, met 180 levende-, 100 doode kabelj. en 1200 schelv., terwijl door 30 korders 3 tot 15 mandjes kl. schol en L tot 3 manden schar en door 8 garnalenkorders 2 tot 10 tal groote- en 2 tot 6 manden kl. haring werden aangevoerd lev. kabelj. gold f 2.25, doode id. f 1.50 a f 1.40 per stuk, schelv. f 40 per honderd, kl. schol.f 3 a f 2.50 per mandje, schar f 2.25 per mand, groote haring f 8 a 5 per tal en kleine id. f 1.50 a 75 cent per mand. Marktberichten. Alkmaar, 11 Febr. Aangevoerd 5 Paarden, f 60 a 1502 Runderen, f 110 a 140 32 nnchtere Kalveren, f6 a 10; 170 Schapen, f10 a 16; 102 Lammeren f 16 a 23 112 mag. Varkens, f 9 a 12.75 3 Biggen, f3 a 7. alle» p. atuk. Alkmaar, 13 Febr. Aangevoerd22 Runde ren, f 180 n 24083 vette kalveren, f 0.85 n 0.95 25 nucht. id. f 7 a 15 29 Schapen, 1 14 a 24; 132 vette Varken», f 0.48 a 0.56; 05 magere id. f 17 a 22. Amsterdam, 13 Febr. Tarwe op lavering onveranderd; Maart f176; Mei 178. Rogge op levering lagerMaart f 180Mei f 128 Raapolie vliegend t 26Mei f 26 Sept-Dec f 25.75. Lijnolie vliegend f20.75; Febr. 21; Maart-Mei f 21.50; Jani-Ang. f 22.75 Scpt.-Deo f 21.25. Raapkoekeu f 65 a 82. Lijnkoeken 8 a 13. Veemarkt290 vette Runderen, lite qual. 73 c.p 2<lc qual. 63 c., 3de qual. 53 c. per KG. 64 nucht. Kalveren, f 6 n 9; 9 Schapen; 390 vette Varkens, 45 a 51 c. per KG. Amsterdam, 13 Febr.Aardappelen: Friesehe Dokk. Jammen f 1.40 a 1.50id. Krnn. f 1.30 a 1.40, id. Saaier» f 1.a 1.20; Zeeuwsche Spuïtche Jammen f 1.10 n 1.80; dito blauwe, f 1.50 a 1.60; Flakk. jammen f 1.50 a 1.60; Geld. Blauwe f 1.45 a 1.60; id. Champion» f 1. Schiedam, 13 Febr. Moutwijn f 8.Jenever 12.id. Am»terdam*flhft proef f 18.50. Weetv.. Waarnemingen te Holder. (Landskeet.) iteht. .Stand. I Afw. 13!l2|W.Z.W. 8 KG. 750 92 - 8.78 3.9 - 0.1 1312jW.Z.W. 5 750.20 - 9.40| 3.8 - 0.2 14 8Z.W.tZ. 25 748.38 -11.22 4.6 2.2 14 12 Z/W.t.Z. 20 '747.82 -11.78 5.3 f 1.3 Toe* tand Burgerlijke stand van: Helder, van 9 tot 11 Jan. OndertrouwdA. L. van der Ham, torpe- dist bij de Marine, en G. Strikker. P. Grande, werkman, en N. Schagen. Gehuwd J. C. de Kok en M. Kastelijn. P. Gerritsen en A. de Groot. BevallenM. P. C. Monnichmann, geb. Piek, d. ,C. J. W. Lipbuijsen, geb. van Geelhuijsen, d. A. van Zwijndrecht, geb. van Wingaarden, d. A. van Brederode, geb. Mens, z. A. J. Jongkees, geb. Duinker, d. I. J. F. Luik, geb. Zegers, d. C. de Zeeuw, geb. Zeeman, z. D. v. d. Hoeven, geb. Roerdomp, z. A. Bakker, geb. Bras, d. H. P. Heppenen, geb. de-la-Court, d. Overleden: W. Boon, 1 dag. Levenl. aangeg. 1. M. J. Schut, 9 m. J. Jong kees, 1 d. Politie. Gevonden voorwerpen. Adres W. van der Voorde, Jonkerstraat 37 i schort. Adres Bureau IIi portemonnaie, waarin een weinig geld. Adres Bureau Raadhuis: i huisdeursleu tel i muntbiljet van f io. wegens zijn dapper en bereidvol gediag tijdens de eerste Atjeh-expeditie. De heer dr. Mertz dankte als de oudste niet-militaire vriend van Haremaker, namens de weduwe en kinderen, de aanwezigen voor de laatste eer, den ontslapene betoond. (Vad.) Laatste berichten. 14 Februari. Jl. Zondag en gisteren werden langs de kust, in dc nabijheid van Callantsoog, drij vende gezien de cadavers van 3 koeien 2 paarden, vermoedelijk afkomstig van den over boord geslagen deklast eener veeboot. Sedert jl. Zondagavond wordt ver mist de heer C. M. Hennequin, hoofdcom mies bij de posterijen te Amsterdam. Men vreest dat den algemeen geachten, man die aan kortzichtigheid leed, een ongeluk is overkomen. Het „Nbl. v. h. kanton Oosterhout" roept de presidenten der kiesverenigingen in Noord-Brabant op tot het organiseeren van een katholiek petitionnement tegen de nieuwe Kieswet. ADVERTENTIEN. Voorspoedig bevallen van een Zoon H. A. RAS—WALLER. Anna Paulowna, 13 Februari 1893. Heden overleed onze jongste lieveling CORNELIS J0HANNES J0SEPH, in den leeftijd van 9 maanden. T. OUWEHAND. M. OUWEHAND— Torré. Helder, 12 Februari 1893. 1212: 0.80 Betr., winderig, reijenbuiig. Golvend. 13:12 0.S5 Lichtbewolkt, gocdweer. id. 14 8 0.95 Dicntbetr., onst., regeubuiig. Hol in zee 1412| 0.95 id. j id. Te verwachten Westen- tot Zuidw. wind. Met Militaire honneurs. Het stoffelijk overschot van den kapi tein-luitenant ter zee J. Haremaker, wien de eer eener militaire begrafenis werd be wezen overeenkomstig zijn rang van hoofd officier der zeemacht en als ridder van de Militaire Willemsorde,werd gisteren onder toeloop van eene groote menigte nieuws gierigen te 's Gravenhage ter aarde besteld. Toen het lijk het sterfhuis werd uitge dragen, loste het in de nabijheid der woning geposteerde vuurpeloton een ge weersalvo. De kist werd gedekt met deNederland- sche driekleur en aan die vlag werd ge hecht de epauletten van den overledene en zijn ridder- en eereteekenen, de deco- ratifin in een lijst van de nationale kleu ren, waarover een zilveren palmtakje was gelegd. Een fraaie bloemkrans van officieren der Marine getuigde van de deelnemende ge voelens van de wapenkameraden van over ste Haremaker. De Marinesabel bevond zich op de andere zijde van het rood, wit en blauwe lijk kleed. Als slippendragers gingen aan weerszij den, rechts de kapitein-luitenant ter zee Land, ridder der M. W. O., lid van de Tweede Kamer, en de kapitein Evenwel, van de grenadierslinks de majoor Van Hoogstraten en de kapitein jhr. Calkoen, van het reg. grenadiers en jagers, alle drie ridders der M. W. O. Een 15-tal zeeofficieren van verschillen den rang, waaronder de kapitein-luitenant Hordijk en de luit. ter zee waarn. inspecteur der artillerie Bentz v. d. Berg, gingen achter de rouwkoets. De stoet had een groote lengte, geopend als hij werd door een bataljon jagers met geweer en muziek en gesloten door batal jons grenadiers ongewapend, een compagnie vesting-artillerie; een sectie veld-artillerie en een eskadron huzaren, allen te voet. Het doffe tromgeroer werd afgewisseld door de treurmuziek der jagers en door de Ko ninklijke Militaire Kapel, welke in den stoet een plaats onmiddellijk voor den rouwwagen was aangewezen. Op de begraafplaats Eik-en-Duinen waren aanwezig o. a. de Minister van Marine, de schout-bij-nacht G. Kruys, de kapts. ter zee jhr. De Brauw en Stakman Bosse, zoo mede vele officieren van land- en zeemacht en ridders der Militaire Willemsorde. Nadat de lijkbaar tot aan de groeve was gedragen en de gebruikelijke militaire eerbewijzen waren verricht, trad de kapt.- luit. ter zee Land naar voren, om hulde te brengen aan den overledene, door wiens verscheiden de Nederlandsche marine een harer kundigste officieren verloor. In zijn 3ojarige loopbaan als officier, waarvan 15 in de Koloniën doorgebracht, had Haremaker blijken gegeven van zijn grondige zeemanschap. Spr. wees er op, hoe de ontslapene geacht werd door zijn collega's wegens zijn aangenamen omgang, en bemind was door zijn minderen, voor wie hij niet alleen een verstandig, maar tevens humaan aanvoerder was. Bij de korte schets, welke de heer Land gaf van I de verschillende krijgsverrichtingen van den 1 overleden zeeofficier, herinnerde hij aan diens benoeming tot Ridder der M. W. O. De Heer en Mevrouw SNETHLAÖE—YAN ERPERS ROIJAARDS betuigen hun dank voor de vele bewij zen van belangstelling, bij de geboorte hunner dochter ondervonden. Kraamvisites worden bij voorkeur afgewacht op Donderdag 16 Februari. Gymnastiek- en Exerc.-Ver. S 0 i r e op Donderdag 23 Februari a. s. De Secretaris, H. J. A. VERHOEVE BRUINVIS. Burgemeester en VVethouders der gemeente Helder zullen op Vrijdag den 24 Februari 1893, des namiddags ten 2 ure, publiek, alleen bij inschrij ving, aanbesteden: Het verfwerk, enz. aan de gemeente-gebouwen, bruggen, enz., gedurende het jaar 1893. Bestek en voorwaarden liggen ter Gemeente-Secretarie ter inzage en zijn aldaar tegen betaling van 50 cent te bekomen. Aanwijzing geschiedt op Woensdag 22 Februari in de Bouwzaal. De inschrijvingsbiljetten moeten aan het Raadhuis in eene daarvoor bestemde bus gestoken worden op Donderdag 23 Februari 1893, vóór des namiddags 4 uur. Helder, 13 Februari 1893. C. A. BEUKENKAMP, Burgemeester. C. BOON, Secretaris. Volksbijeenkomst, op Vrijdag 17 Februari 1893, 's avonds 8 uur, in Tivoli. Entree-kaarten a 10 cents, zijn, tot een beperkt getal, verkrijgbaar in de bekende depóts. Ook nu geldt de bepaling,- dat aan personen beneden 16 jaar en aan meisjes zonder geleide geen toegang wordt verleend. Afslag van Rundvleesch, 10 Cents per kilogram. Rolladef 1.00 Ribstuk1.00 15 Boeul1.00 s Klompstuk. 1-00 Bielstuk Haas 1.40 V Lapjes Gehakt en 1? Boulli 0.80 bij J. A. KORVER, Keizerstraat 104.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 3