II Het gouden Bisschopsjubileum van Paus Leo XIII. Bij de algemeene hulde, welke de Katho lieke wereld brengt aan haar H. Vader, ter gelegenheid van zijn gouden bisschopsjubi leum, heeft ook de „Nederl. R.-K. Volks bond" gemeend niet ten achteren te mogen blijven, maar door een gepaste feestviering uiting te moeten geven van zijn gehechtheid aan en liefde voor hem, die de Paus der werklieden wordt genoemd. Nadat reeds jl. Vrijdagochtend in de verschillende R.-K. kerken 's Pausen jubilé was herdacht door een algemeene communie, kwamen tegen écn uur honderden Katholieken, uitgenoodigd door de afd. Amsterdam van den „R.-K. Volksbond" bijeen in de groote zaal van „Frascati" te Amsterdam, waar de eerw. heer G. W. Konings, pastoor der parochie van de H. Maria Mngdelena, eene feestrede hield. Met instemming der vergadering werd be sloten aan den Paus het volgend telegram te zenden „Heilige Vader! De „Nederl. Roomsch-Katholieke Volks bond" in zijn afdeelingen te Amsterdam, Haarlem, Rotterdam, Den Hang, Vlissingen, Delft, Schiedam en Heemstede op feestelijke wijze uw gouden bisschopsjubileum herden kende, brengt aan de voeten van uwe Hei ligheid zijn kinderlijke hulde, stelt er prijs op uwe Heil. de verzekering te mogen geven van zijn onwankelbnre trouw en gehechtheid en vraagt aan uwe Heiligheid den Apostoli- schen zegen. Leve de Paus-KoningLeve de Paus van den werkman I Namens het Bestuur, PASSTOORS, Voorzittter. LAMMERS, Secretaris. De Zangvereeniging „Caecilia", welke reeds bij de opening der vergadering het „Tu es Petrus" had gezongen, hief thans de „Leo- hymne" aan, waarmee het officicele gedeelte werd besloten. Een gezellig samenzijn volgde. Jl. Maandagavond werd in het „Paleis voor Volksvlyt" te Amsterdam een groote feestelijke bijeenkomst gehouden, welke o. a. werd bijgewoond door den bisschop van Haarlem. (De Telegr.) Rechtszaken. Arrondissements-rechtbank te Alkmaar. Zitting van 14 Februari 1893. A. r, d. V., te Petten, beleediging, 5 dagen gev. S. D. L. en P. D. L., te Alkmaar, rijks belastingzaak, ieder f 100 boete, subs. 14 dagen hecht. J. P. J. 1)., te Schagen, diefstal, opzen ding naar een rijks-opvoedingsgesticht tot 1 Januari 1898. S. D. L. en P. D. L., te Alkmaar, rijks belastingzaak, ieder f 200 boete, subs. 4 weken hecht. G. L., te Anna Paulowna, oplichting, 6 maanden gev. J. P., te Winkel, mishandeling, 8 dagen gev. F. V. D. W. en G. D. B., te Helder, wederspannigheid, de eerste 1 maand, de tweede (5 weken gev. K. R., te Opperdoes, mishandeling, f 8 boete, subs. 2 dagen hecht. F. S., te Helder, diefstal, 1 jaar en 6 maanden gev. A. Z. en J. Z., laatstwonende te Oost- woud, huisvredebreuk, enz., ieder 1 jaar gev. K. V., te Enkhuizen, rijksbelasting7aak, f 30,75 boete, invordering bij lijfsdwang. Buitenland. België. Te Baesrode hebben ernstige ongeregeldheden plaats gehad bij een po ging van de gendarmes om een paar per sonen, diebalddadigheden gepleegd hadden, aan te houden. De menigte viel de gendarmes met stok ken aan en ontwapende een hunner. Toen de gendarmerie versterkt was, deed de commandant een charge uitvoeren, waardoor de menigte verspreid werd. Verscheidene personen werden gekwetst, twee personen doodelijk. Ook zijn twee gendarmes licht gekwetst. De rust is hersteld. Frankrijk. Van jl. Zaterdagavond tot Zondagmiddag kwamen te Marseille 35 sterfgevallen voor, waarvan 8 vermoedelijk aan cholera. Zondag werden opnieuw verscheidene verdachten in de ziekenhuizen opgenomen en daarentegen twee als genezen ontslagen. Daar de oude De Lesseps voortdu rend naar zijn zoon vraagt, is deze jl. Maan dag met bijzonder verlof der regeering onder politietoezicht naar het verblijf zijns vaders gebracht. Heden zal de jonge De Lesseps weder naar Parijs worden geleid. Duitschland. De zitting van den Pruisischen Landdag was jl. Dinsdag be langrijk, doordat de minister van eeredienst in antwoord op een vraag van een vrijzin nigen afgevaardigde verklaarde, dat hij voorloopig zijn beschikking handhaafde, waarbij de kinderen van atheïsten op de volksscholen verplicht zijn, het onderwijs in den godsdienst, dat daar gegeven wordt, bij te wonen. „Zonder God is er geen godsdienst," zei de minister. (Dit laatste is nogal duidelijk. Red.) De kinderen van hen, die niet tot een kerkgenootschap behooren, moeten bewij zen, dat men hun in huis voldoend onder wijs in den godsdienst geeft, zoodat zij vrijgesteld kunnen worden van het gods dienstig onderwijs op de scholen. De af gevaardigde Rickert noemde de verklarin gen van den minister in strijd met de grondwet en een verkrachting van de vrij heid van geweten. (Zeer terecht. Red.) Italië. De Koning heeft Verdi in den adelstand verheven en hem den titel verleend van „Marquis de Busseto". Noord-Amerika. Uit Washington wordt aan de „N.-Y. Herald" gemeld, dat de gezant der V. S. te Bogota de opdracht heeft aan de Regeering van Columbia mede te deelen, dat de Ver. Staten gaarne zouden zien, dat de Panama-con cessie niet vernieuwd werd en dat aan Europeanen geen nieuwe concessies zullen worden verleend. De banden voor het tweede deel van den roman „EVA" liggen aan ons Bur eet gereed en kunnen worden afge haald tegen betaling van 23 Cent. Gemengd nieuws. Twee kinderen van 6 k 7 jaar, die jl. Zondagmiddag op eigen gelegenheid van hier naar het strand waren gegaan, om ook eens een kijkje te nemen bij het gestrande schip, geraakten in de duinen verdwaald. Uren achtereen doolden zij daar rond, zonder den rechten weg te kunnen terug vinden. 's Avonds zagen zij in de verte een licht schemeren en daarop afgaande bereikten zij eindelijk doodmoe het gebouw van de Waterleiding, waar men er spoedig voor zorgde de jeugdige zwervers naar de ouderlijke woning terug te voeren. Dat men daar reeds in groote ongerustheid ver keerde, behoeft zeker geen vermelding. Bij het schieten op wilde eenden aan het strand te Velzen sprong het oude geweer, dat een iyjarige schutter gebruikte. Een stuk ijzer trof hem aan het voorhoofd en verwondde hem zeer ernstig. Iemand uit Katwoude vermiste een bankbriefje van f 100. De politie werd kennis gegeven, een onderzoek ingesteld, maar later bleek, dat de vrouw des huizes het „papiertje" in de kachel had geworpen. Ockeloen, wiens veroordeeling, wegens doodslag, gepleegd op een politieagent te Rotterdam, door het Hof te 's Gravenhage is bevestigd, zoodat zijn straf op tien jaren blijft bepaald, heeft in die uitspraak berust. Jl. Vrijdag, tijdens een stormwind, wierp een der watermolens aan de Beere- sluis, tusschen Winkel en Kolhorn, het geheele kruis af. Het te Halfweg mishandelde meisje is thans geheel hersteld en door de justitie te Haarlem gehoord. Jl. Maandagmiddag is de heer Van Heel, adsistent der contróle bij de H. IJ. Spoorwegm., van een te Haarlem komenden trein, nabij den overweg aan den Harmen- jansweg, vermoedelijk bij het overstappen op een anderen wagen, daaraf gevallen, aoodat de trein hem over het linkerbeen is gereden, dat daardoor nagenoeg geheel afgesneden werd. Behalve dat heeft de ongelukkige nog andere belangrijke kwet suren bekomen, zoodat hij terstond een lijk was. Maandagavond is achter het Lies bosch, nabij Breda, vermoord gevonden door een messteek in den buik, zekere Joseph Kühl, reizend koopman. De dader is nog niet gevonden. Nader wordt bericht, dat de koopman twist kreeg in eene herberg met eenige door drank verhitte jonge kerels, die hem, toen hij de herberg verlaten had, achter volgden en verraderlijk met een mes in den buik staken, zoodat de dood onmid dellijk intrad. Door de politie zijn de vermoedelijke daders opgespoord. Een werkjongen van 15 jaren te Berlijn heeft de vrouw van zijn baas en diens kindje van enkele weken vermoord. Met het grootste cynisme verhaalde hij hoe hij het had aangelegd; zijn doel was de vrouw te bestelen en 't kind had hij van kant gemaakt omdat het zoo schreeuwde. Jl. Dinsdagmiddag werden twee gevan genen in de gevangenwagen, onder ge leide van een rijksveldwachter, naar het huis van bewaring op de Weteringschans te Amsterdam getransporteerd. Aan de gevangenis gekomen, schijnt de deur van den wagen te spoedig te zijn opengemaakt, waardoor den gevangenen gelegenheid gegeven werd te ontsnappen. Zij maakten hiervan onmiddellijk gebruik, sprongen flluks uit den wagen en zetten het op een loopen. De politie trachtte hen nog op de Ziezeniskade te achterhalen, doch te vergeefs; de vogels waren reeds gevlogen! Dat de begeleider minder plezier van deze ontsnapping had dan de gevangenen zal niet gezegd behoeven te worden. De „Times" brengt een moedigen daad van Ferdinand de Lesseps in herinnering. In 1831 heerschte te Alexandric de cholera. Het Fransche ziekenhuis was vol zieken en dooden. Op de binnenplaats van het gebouw lagen stapels lijken. Ferdinand de Lesseps, toen consul te Alexandric, hoorde van de verwarring die in het ziekenhuis heerschte. Hij riep de beambten van het consulaat bij elkander en ging met de Fransche vlag als symbool van de reini gende vaderlandsliefde met zijne ambte naren naar het hospitaal. Op zijn bevel en met zijn medewerking werden toen de dooden begraven en aan de zieken werd hulp verleend. Een vreeselijke moord is gepleegd te Mohelef in Rusland. Ken Israëlietische vrouw en haar vier kinderen werden dood in huis gevonden. Blijkbaar waren allen door bijlslagen om het leven gebracht. Het lijk van een daglooner werd ook met wonden overdekt gevonden. In weerwil van de ijverige nasporingen heeft de politie nog geen spoor van de moordenaars ont dekt. Dickens koD met den held der oudheid zeggen„ik kwam, ik zag, ik overwon." Niets of niemand heeft hem van het veroverd terrein kunnen verdringen. Geen wonder, Dickens geeft ons met photographische nauw keurigheid „das volle Menschenleben" te be schouwen, en vandaar is iedere bladzijde „interessant". Dickens is even volkomen thuis in het menschelijk hart als onder alle rangen en standen der maatschappij, en of schoon Engelschman op en top in al zijn doen en laten, toch heeft het nationale bij hem het algemeene menschelijke niet op den achtergrond gedrongen. Vandaar dat hij in ieder beschaafd land het burgerrecht ver kreeg niet alleen, maar dut zijne werken het steeds behouden zullen. Amsterd. Ct. 1867, No. 273. Uit onze Koloniën. Batavia, 10 Jan. Te Edi is het zeer rustig. Het Vorsten huis aldaar maakt toebereidselen voor het aanstaande huwelijksfeest van den jeugdigen Vorst van Edi met de dochter van den Radja van Perlak. Het is daareen heen en weer trekken van de familieleden der betrokken partijen tot het wisselen van huwelijksgeschenken. Het huwelijk zal in de volgende maand plaats hebben. Van Poeloe Raije werd bericht, dat de scheepvaart op Telok Kroet zeer leven dig is en steeds toeneemt. De „Soer. Ct." schrijft: Door dwangarbeiders in het Sibogasche (Sumatra) zijn ernstige ongeregeldheden gepleegd. Twee Europeesche opzichters, belast met het toezicht over hun werk zaamheden, werden door hen vermoord. Een derde, die het geluk had zijn aan rander neer te schieten, werd verwond en wordt thans in het hospitaal te Siboga verpleegd. ingezonden stukken. [Voor den inhoud stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.] Het handschrift van ingezonden stukken, geplaatst of niet, wordt nimmer teruggegeven. De heer G. Diihne, luitenant bij de K. Sachsische Landweer, die in den laatston tijd in verschillende steden van ons land populaire voordrachten heeft gehouden over jicht en electriciteit, heeft het voornemen, ook te Helder twee voordrachten te houden. Vele buitenlandsche natuurkundigen, waar onder van de meest bekende, en ook de hoog leeraren in de natuurkunde te Amsterdam, Leiden eu Utrecht, hebben den heer Dahne de meest vleiende getuigschriften uitgereikt. Één onzer, die onlangs te Amsterdam eene voordracht van den heer Diihne heeft bijge woond, kan het algemeene oordeel beves tigen, dat de heer Diihne over uitstekende instrumenten beschikt en daaruit talrijke zeer fraaie proeven met groote zekerheid verricht. De verklaring der proeven wordt in aangenamen en bevattelijken vorm gege ven. Ook voor hen, die geene studie van natuurkunde gemaakt hebbes, zijn die proeven zeer interessant en de vele dames, die de voordrachten van den heer Diihne hebben bijgewoond, zullen de overtuiging gekregen hebben, dat de natuurkundige wetenschap op vele verschijnselen kan wijzen, die door schoonheid uitmunten. Aan de genoemde voordrachten zijn groote kosten verbonden, 0. a. voor het onderhoud eener batterij van 70 z.ink-platiua-elementen voor electrisch booglicht. De heer Dahne kan daarom slechts uitvoering geven aan zijn plan, indien vooraf een voldoend aantal per sonen hebben ingeteekend. Wij wekken daarom Helder's ingezetenen op tot teekening op .eene lijst, die dezer dagen zal circuleeren, of op eene lijst bij de firma De Buisonjé Zn. Eene kaart voor beide voordrachten samen kost f 2 voor volwassenen, fl voor scholieren. De dagen, waarop de voordrachten worden gehouden, zullen ten spoedigste bekend ge maakt worden. Helder, 14 Febr. 1893. Dr. P. C. F. FROWEIN. Dr. II. J. 003TING. Poster ij en. Helder. Lijst van brieven, geadres seerd aan onbekenden, verzonden door het Postkantoor alhier, gedurende de tweede helft der maand Januari 1893 J. Zwager, Tromme, H. L. Snijder en L. J. F. Smit7, allen te Amsterdam Loetf, te BoskoopG. Naber en L. Kober, te Den Hang-, A. Dijk, te Groningen F. Koopman, te Wleringen. Briefkaarten J. Arends, J. Schagen, Wed. J. J. van Hatlem en P. C. van Steeubloem M. Meijer, te Rotterdam. Brieven, verzonden geweest naar Duitschland: H. Wemhof, te Geiske. Politie. Gevonden voorwerpen. Adres Bureau T1 wollen sok 1 koperen gewichtje. Adres Bureau II1 glacé-handschoen. Verkoopingen. Vrijdag 17 Februari. Anna Paulowna, 9 's morg. Op de plaats Geerenstein, in den Oostpolder, aan den Zwem weg7 werkpaarden, eene partij vee, div. wagens, landbouwgereedschappen, haver, tarwe, rogge, hooi, stroo, riet, enz. Maandag 20 Februari. Bovenkarspel, 6 nam. In het Roode Hert: huis met wei-en bouwland, gr. 6.94.80. Woensdag 22 Februari. Heer-Hugowaard, 11 'a morg. In de Zwaan boerenplaats met tuin, boomgaard en bouw- en weiland, aan den Middenweg, gr. 15.45.10 perc. wei- en bouwland gr. 8.70.72; 2 huizen gr. 0.8.70. Aanbestedingen. Woensdag 22 Februari. Callantsoog. In het Raadhuis het ma ken van 350 strekk. meter straatweg ald. Donderdag 23 Februari. Haarlem, 10 u. De genie, op het bureel aan de Kinderhuisve3thet maken van eene inundatiekade langs de Buitenlanden onder Beverwijkbegr. f 7800. Vacante betrekkingen- Gem.-architect-mr. timmerman te Vlagt- wedde lion. f 200 en 3| pCt. van nieuw uit te voeren werken. Adres vóór 20 Febr., den burgem. van Vlagtwedde, te Sellingen. Chef-machinist, in staat de zorg van alle machines en de leiding van het geheele machine-personeel op zich te nemen, in eene groote brouwerijhon. f 1000, met vrije woning, vuur en licht. Adres Nijgh en van Ditmar, Adv.bureau te Rotterdam, letters E. P. D. Klerk bij den inspecteur der reg. en dom. te Gorinchem. Adr. Appeldijk, B 217, ald. Machinist aan de stoomzuivelfabriek „de Concurrent, te Usquert. Adres H. Reinders, aldaar. Persoon, die zich schriftelijk en mondeling gemakkelijk kan uitdrukken, op een kantoor te Amsterdamvoorl. hon. f 500. Adr. H. C. üeisman, boekh. ald., lelt. M. N. Vader en moeder, gehuwd, zonder kinde ren, circa 40 jaar, de man bekend met administratie, in het Ned. Herv. Diaconiehuis te Haarlem hon. f 400 boven verpleging. Adres vóór 21 Febr. den diaken-boekhouder F. C. Hos, Kruisweg, aldaar. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prinses Sophie (s.), van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 18 Febr. teSuez. S 0 e n d a (s.), van Amsterdam naar Ba tavia, passeerde 14 Febr. Pantellaria. Voorwaarts (s.), van Batavia naar Amsterdam, passeerde 15 Febr. Dnngeness. G ede (n.), van Batavia naar Rotterdam, vertrok 13 Febr. van Marseille. A r d j 0 e 11 o (s.), van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 14 Febr. te Marseille. S a 1 a k (9.), van Batavia naar Rotterdem vertrok 15 Febr. van Perim. Prins Willem II (s.), vertrok 11 Febr. van New-York naar West-Indië. Rotterdam (s.), arriveerde 14 Febr. van Rotterdam te New-York. P. Cal and (s.), arriveerde 15 Febr. van Baltimore te Amsterdam. Maasdam (s.), arriveerde 15 Febr. van New-York te Rotterdam. V i 8 s c h e r ij. Nieuwediep, 16 Februari. Sedert jl. Dinsdag kwam hier van de groote visscherij binnen de sloep M. D. 8, schipp. v. d. Hoek, met 60 levende-, 40 doode kabelj., 10 lengen en 500 schelv., terwijl door 50 korders 3 tot 10 mandjes kl. schol en 1 tot 2 manden schar en door gnrualenvischers 12 tal groote en 22 manden kl. haring werden aangevoerd lev. kabelj. gold f 2.80, doode id. f 1.40, leng f 1.80 per stuk, schelv. f 40.50 per honderd, kl. schol f 3.25 per mandje, schar f 2.50 per mand, groote haring f 5 a f 4 per tal en kleine id. f 1 a 30 cent per mand. Wieringen, 12 Febr. In de afge- loopen week zijn van hier verzonden 240 balen alikruiken met bestemming naar Enge land en België. Prijzen vanaf f 2.50 tot f 4.25 per baal. Evenzoo in consiguatie naar Enge land verzonden 100 balen groote mosselen. Nog zijn van hier verzonden 300 halve pakjes gemaaid en 200 halve pakjes gevischt zeegras. De vaart van hier op Harlingen en Am sterdam is nu voor zeilschepen ook weer open. Marktberichten. Enkbuizen, 15 Febr. Karwcizoad f 11.50 a 11.75, Most-rdzaad f29 29.50, Maanzaad f 16 a 16.50; groeue Erwten f10 a 13, Tale idem f7 a 16. Wijker vale id. f 6 a 9, grauwe 14 a 16 bruine iioonen f4.25 a 10, Paardebooncu f5 a 5.50, Gerst f5.25 a 5.50, Haver f3 a 3.75, alle» p. hl. Vette Varkens, 22 a 27 c. p. h. kg. Konijnen 40 a 75 ct. en Kippen f l a 1.40 p. stuk. Eieren f 4 a 4.50 dc 100 stuksliotcr 72J a 75 ct. de kop. Purmerend, 14 Febr. Aangev. 52 s'apels kl. Knas, f26 a 32 de 50 kg.; 561 kg. lloter, f 1.40 a 1.50 p. kg 3 blinderen, 122 vette Vnrkens, 48 a 56 het kg.; 92 mag. idom f 14 a 30 46 biggen, f8 a 13 p. stuk. Eieren f3 a 4 de 100 stuks. Amsterdam, 15 Febr. Tarwe op levering onveranderd; Maart f176; Mei f 178. Rogge op levering lager; Maart f 130 Mei f 128. Raapolie vliegend f 26Mei f 26 Sept-Dec. f 25.75. Lijnolie vliegend f20.75; Febr. 21; Maart-Mei f 21.50Jani- \ng. f 22.75 Sept-Dec. f 21.25. Raapkoeken f 65 a 82. Lijnkoeken 8 a 13. Veemarkt: Aangevoerd 160 vette Kalveren 1ste kwal. 90 cent; 2de kwal 65 cent per KG.45 nneh- tere Kalveren f 6 a f 10133 vette Varkens 45 a 56 eent per KG. Schiedam, 15 Febr.Moutwijn f 3.Jenever 12.id. Amsterdamsehe proef f 13.50. Amsterdam, 15 Febr. Aardappelen Frieiohe Dokk. Jammen f 1.10 a 1.30; ld. Fran. t 1.30 a 1.40, ld. Saaiera f 1.— n 1.20; Zeenwiche Spuische Jammen f 1,10 a 1.80; ditoblanwe, f 1.50 a 1.60 Flakk. jammen f 1.50 a 1.60; Geld. Blauwe f 1.45 a 1.60 id. Championt f 1. Wee;*:. A/aarnsmingen te Helder. Land skeet.) •-1.1 «la Windrichting ah Barometer mM. Thermometer c». Stand. Afw. Stand. Afw. 15 16 16 12 8 12 '.:t.W. 0.7 KG. Z.Z.O. 0.5 Z.Z.O. 1.5 758.97] - 0.63 756 72! - 2.88 756.80, - 2.80 5.6 |f 1.5 3.6 F 1.1 8.1 jf 4.0 c 1 P f- Wecngeateldheid. Toestand dc lee. 15 16 16 12 8 12 0.94 0.91 0.86 Licht bewolkt, mooiweer. Helder, mooiweer. id. Vlak. id. Sleehtw. 14 Februari GrooUte winddruk ten 6 u. en 30 min. namiddag 54 Kilog. op den vierk. meter. Te verwachten Zuidenwind. Burgerlijke stand van: Helder, van 13 tot 15 Februari. Bevallen C. van Scheijen, geb. Dalmeijer, z. A. Kwinkelenberg, geb. Wilner, z. A. Kapteijn, geb. Salvesen, d. G. Looij, geb. Poldervaart, d. H. W. Koster, geb. Gijsberts, d. J. van Pelt, geb. van Rig- teren. d. I. ter Burg, geb. de la Court, z. M. Kater, geb. Smit, d. C. H. Isaksson, geb. v. d. Poll, z. F. M. N. Bosman, geb. van Stralen, d. G. Veen, geb. van Driel, z. A. Heeroma, geb. de Jong, d. G. Blokker, geb. Snijders, t. A. Blankraan, geb. Dekker, d. M. Visser, geb. Pronk, z. Overleden T. Biersteker, 29 j. C. J. J. Ouwehand, 9 m. Texel, van 8—14 Februari. OndertrouwdD. Barendse en N. Dogger. J. A. Eelman en A. Knaap. Geboren Albertina Cornelia, d. v. J. Buijs en F. Mets. Elisabeth, d. v. S. Zijm en N. Kaas. Cornelis, z. v. D. Bakkeren J. Roeper. Sjoerd, z. v. R. Kuperus en K. Oosterhaven. Dirk, z. v. D. Hemelrijk en J. Schagen. Maarten, z. v. C. Koorn en R. Lap. Overleden J. Bruin, geh. met N. Kikkert, 60 j. T. Badker, 7 weken. A. Hollander, wed. v. J. Bruin, 72 j. Zijpe, van 27 Jan. tot 3 Febr. GeborenCornelis, z. v. W. Gutker en A. Groeneveld. Lucas Ariën, z. v. G. Vrij burg Pz. en F. VV. Zijp. Cornelis, z. v. C. Brouwer en M. Schoen. Cornelis, 7. v. G. Beek en J. C. Bakker. Ariaantje Mar- garetha, d. v. D. Marees en D. Bas. Overleden8. Quax, 1 w. Van 3 tot 10 Febr. GehuwdA. Kossen en J. Niemau. GeborenPetrus Adrianus, z. v. J. de Wit Pz. en T. Heddes. Grietje, d. v. J. Schuit en T. Kiesling. Overleden: A. Mosk, echtg. v. J. Kos, 60 j. Laatste berichten 16 Februari. Uit het gestrande schip „Cordor" zijn gisteren niet minder dan 2506 balen sal peter gelost en alhier aangebracht. Ook heden is men door de gunstige weersge steldheid in staat, met succès aan boord van het schip werkzaam te zijn. Gisteren werden 3 ankers in zee uitge bracht, om te verhinderen dat het schip nog hooger op strand werkt. Parijs, 15 Febr. Het Hof van Assises heeft uitspraak gedaan in de zaak der Dy- namietmaatschappij. Leguay is veroordeeld tot 5 jaren gevangenisstraf en 3000 fr. boete, Prévot tot 3 jaren gevangensstraf en 100 fr. boete. Ten opzichte van Arton zal later uit spraak worden gedaan. ADVERTENTIE i. Heden overleed zacht en kalm, na een kortstondig doch geduldig lijden, ten huize van den Heer J. KOSSEN Pz., te Anna Paulowna, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer DIRK SLEUTEL Az., in den ouderdom van bijna 70 jaar. 15 Februari 1893. z P. SLEUTEL. Callantsoog, A. SLEUTEL NIEUVVLAND. A. SLEUTEL. G.SLEUTEL— SLOOVES. Wieringerwaard, D SLEUTEL. G.SLEUTEL— V SMIT. Doopsgezinde Gemeente te BARSINGERHORN c.a. ZO.XDAG 19 IEBR14RI: Ds. de Boer, van Alkmaar, aan de KREIL.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 3