Openbare Verkooping. Bölger Zoon, Bölgers Thee, dat deze de vereisclitc eeden in zijne handen heeft afgelegd. Aan de orde i9 de aanbieding van het kohier van den hoofdelijken omslag, zooals dit door B. en VV. is opgemaakt. Na velerlei wijzigingen wordt het vastgesteld tot een bedrug van f 2842.25 en eveneens liet kohier voor de hondenbelasting, tot een bedrag van f 185. Bij de rondvraag bekomt de heer Geerligs het woord en wijst deze op den toestand waarin zich de schoolpleinen aan de Kleine Sluis en in den Oostpolder bevinden, welke dringend voorziening eischen. Hij verzoekt den Voorz. daarop wel acht te willen slaan en de toe stand te doen verbeteren. De Voorzitter belooft hieraan zijn aandacht te zullen wijden en sluit hiermede de vergadering. Graft. De Raad dezer gemeente heeft in zijne vergadering van 15 dezer tot leden van het burgerlijk armbestuur te Graft en te Westgraftdijk benoemd de heeren Cloek de Visser, Graft en J. Koppen, Westgraft dijk. Marine en Leger. Het nieuwgebouwde artïllerie-instructie- schip „Bellona" is hier gisteren, onder com mando van den luit. ter zee iste kl. A. W. F. C. van Woerden, van Amsterdam aangekomen, om te proefstoomen en voor den dienst in gereedheid te worden ge bracht. Het schip werd van IJmuiden naar hier geconvoieerd door de „Bonaire". Hr. Ms. opleidingsfregat „Evertsen", be stemd voor huisvesting der zeemiliciens, werd hier heden op de gebruikelijke wijze in dienst gesteld, onder commando van den kapt. luit. ter zee A. F. J. Frackers. De kleine gouden medaille voor 36 jaren eerlijken trouwen dienst is toegekend aan J. H. Verwer, opzichter in de maritieme ziekeninrichting te Hellevoetsluis. De dirig. off. van gez. 2de kl. bij de zeemacht dr. W. Schutte zal 11 Maart a. s. per stoomschip „Prinses Amalia" zijn be stemming volgen en te Genua scheepgaan. De off. van gez. 2de kl. H. Radcraacher vertrek 4 Maart per stoomschip „Merapi" naar Nederl.-Indië. De „Telegr." verneemt nader, dat de groote torpedoboot-oefeningen in de ver schillende stellingen zullen gehouden worden van 15 April tot 15 October. Het stoomschip „Borneo", bestemd voor de Indische Marine, dat op de werf van de heeren Thomson te Glasgow is gebouwd, zal dezer dagen via de Iersche Zee, Kaap Lizard en het Engelsche Kanaal, naar Ymuiden vertrekken, om van de werf te Amsterdam verder onder bevel van den luit. ter zee 2e kl. Velthuijzen naar Ned- Indie te worden gedirigeerd. Een deta chement van de Kon. Ned. Marine zal dat schip herwaarts begeleiden. Te Hellevoetsluis is de kleine gouden medaille voor 36-jarigen trouwen dienst toegekend aan den schipper W. De Bakker. Mutaties in de directie Hellevoetsluis op 21 dezer: De luit. ter zee ie kl. J. W. üoijer wordt geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Evertsen" te Nieuwediep en bij den torpedodienst te Hellevoetsluis vervangen door den luit. ter zee 2e kl. M. Van Nassau; de off. van gez. ie kl. D. P. Van Nouhuijs wordt geplaatst op Hi. Ms. „Zeehond" en bij dc maritieme zieken-inrichting te Hellevoetsluis vervan gen door den off. van gez. ie kl. R. Wil- lerasen. De Fransche infanterie-oflicieren zullen weder epauletten gaan dragen. Een tien tal jaren geleden waren de epauletten afgeschaft, maar thans geeft de minister van oorlog als reden van de wederinvoering op, dat de epaulette altijd een versiering is ge weest, waarvoor het Fransche leger een voorkeur had. Onderwijs en examens. Mejuffrouw E. Bethlehem, alhier, heeft gis teren te Utrecht met gunstig gevolg examen afgelegd voor de acte nuttige handwerken. De heer C. A. de Bruijn, onderwijzer aan de gemeenteschool 7a alhier, 13 benoemd tot onderwijzer aan de jongensschool-Van Maa- nen te Amsterdam. Anna Paulowna, 20 FebruariOnze geachte plaatsgenoot, de heer K, Kuiper, hoofd van school No. 2, zal op 1 Maart a. s. den dag herdenken, waarop hij 25 jaren ge leden zijn tegenwoordige functiën aanvaardde. Benoemd tot hoofd der school te Barsin- gerborn, de heer J. de Groot, te Winkel. Landbouw en Veeteelt. Texel. ln de vergadering van de afd. Texel der Holl. Maatsch. v. Land bouw, Donderdag 11. gehouden, werd de door den Penningmeester gedane rekening onderzocht en wees aan ontvangsten f 31S.11; uitgaven f 201.53+saldo f 116.57+. De vraag of de afd. zich op de alg. verg. (24 Febr. te 's-Hage te houden) zal doen vertegenwoordigen, werd met 16 stemmen toestemmend beantwoord. Tot afgevaardigde werd benoemd de heer Roelofts, bij verhindering van dezen de heer Aug. Keijser. Het voorstel van het hoofdbestuur om de groote tentoonstelling om de 5 jaren te doen houden, enz., vond instemming bij de vergadering, evenzoo een voorstel van een der afdeeüngen, om bij bekro ningen, dit naar punten te doen. Voor de verkiezing van een lid voor het Hoofdbestuur (uit Zuidholland) werd besloten te steunen de candidatuur van den heer De Bruine, van Zwijndrechtvoor Noord-Hol land de candidatuur van den heer Jhr. Foreest. Omtrent andere punten werd den afgev. een vrij mandaat gegeven. Indien op de alg. verg. eventueel een voorstel wordt gedaan om bij de Reg. aan te dringen tot afdoende maatregelen in zake het mond- en klauwzeer onder het rundvee, zal de afgev. stemmen voor afma king van het vee, indien de Staat nl. alge- heele vergoeding geeft. De vraagzal dit jaar door de afdee- ling cene tentoonstelling worden gehouden werd met zeer groote meerderheid toe stemmend beantwoordop eene volgende verg. zullen daaromtrent nadere voorstellen worden gedaan. De wenschelijkheid werd betoogd van uitgebreider inzending, b. v. ro pCt van den veestapel. Door den heer Roelolfs werd medege deeld dat met den cursus in hoefbeslag Woensdag a. s. zal worden aangevangen voor dezen cursus hebben zich aangegeven 15 personen, waarvan 7 smeden. Het denkbeeld, dat door sommigen der leer lingen het radicaal van gediplomeerd hoef smid zal worden behaald, verwierf veel toejuiching. Het bestuur verzocht nog den heer C. Keijser Augz. om in eene volgende verga dering, bij wijze van lezing, het een of ander mede te deelen van 't geen door hem op de Rijks-landbouwschool was ge leerd en hier ten nutte van landbouw ot veeteelt zou kunnen strekken. Genoemde heer verklaarde zich hiertoe bereid. Door een der leden werd de vraag ge daan of het bestuur zijne gedachten wilde laten gaan over onze groote lammeren- markten; het voortdurend rijden met wa gens gedurende de markt achtte hij ge vaarlijk en hinderlijk, het bcmoeielijkt koopers. Spr. zou wenschen dat te 9 uur het vee op de markt present was cn niet voor 12 uur met het wegvoeren werd be gonnen, met uitzondering van die dieren, welke met de boot moeten worden ver scheept. Een besluit werd niet genomen, doch in dezen geest zullen maatregelen worden beraamd. Een voorstel om tot het gemeentebestuur het verzoek te richten dat de invoer van rundvee, voor zoolang het mond- en klauw zeer in Noord-Holland hperscht, op het eiland worde verboden, werd verworpen. In tegenstelling met de klacht, dezer dagen door het „Hbl." geuit, dat er behoefte zou bestaan aan kipeieren, wordt gemeld, dat er op Texel veel voorraad van is. Dag aan dag worden groote hoeveel heden van daar verscheept, zoodat de uit voer reeds nu duizende per week bedraagt; en de prijs is ook niet hoog, want bij de boeren worden de eieren reeds opgekocht tegen f 3.50 de 100. Schermerhorn. De landerijen der gemeente, den 14 dezer voor twee jaren publiek verhuurd, brachten ongeveer f 18 minder op dan de vorige maal. Buitenland. België. De Gravin van Vlaanderen looft, volgens de Patriotte, een millioen frs. uit voor hem die haar de gestolen juwee- len, meest familieherinneringen, terug be zorgt. Er had gisteren te Bergen een betoo ging voor algemeen stemrecht plaats van de liberale vereenigingen in de provincie Henegouwen. Er waren 3000 betoogers. Op de vergadering eischten alle redenaars in krachtige bewoordingen het recht vooreen ieder tot het uitbrengen van zijn stem. De opgewondenheid in het land zou, naar zij zeiden, niet ophouden voordat het alge meen stemrecht had gezegevierd. Duitschland. In den Rijksdag heeft Caprivi jl. Vrijdag de les gelezen aan de agrariërs, die de debatten in Rijksdag en Landdag sleepende houden; hij gaf te kennen, niet aan hunne eischen te zullen toegeven. Italië. Jl. Zondagmorgen werden te Rome de feesten geopend door het luiden van de klokken in alle kerken. Een batail- lon infanterie en een bataillon bersaglieri stonden geschaard in het midden van het plein bij de Pieterskerk. Het plein werd door de soldaten vrij gehouden, ten einde het geregelde verkeer te verzekeren. In de Basilica werd de orde gehand haafd door Pauselijke dienaren. Reeds om zes uur in den morgen begonnen de pel grims en de toeschouwers de Basilica binnen te gaan. Alles geschiedde in de beste orde. Duizenden menschen moesten buiten blijven, omdat de Basilica geen plaats meer bood voor allen, die deze verlangden. Den gendar mes en een afdecling infanteristen deden de trappen der Basilica ontruimen, ten einde na afloop der plechtigheid den geregclden uitgang voor de aanwezigen open te houden. Hierbij viel niets bijzonders voor. Onder algemecne toejuichingen trad de Paus de kerk binnen. In tegenwoordigheid van meer dan 60.000 personen vierde de Paus zelf de feestmis. Algemeene toejuichin gen weerklonken, toen de Paus na afloop der mis om half twaalf de kerk verliet. De Paus zag er gezond uit cn verleende den zegen met krachtige stem. Servië. Uit vertrouwbare bron wordt thans gemeld, dat de verzoening tusschen Milan en Natalie door Rusland is tot stand gebracht. Er was nl. sprake van een huwe lijk tusschen den jongen vorst Alexander en een Russische Prinses van Keizerlijken bloede, doch de Czaar wilde daartoe zijn toestemming niet verleenen, tenzij, althans voor de wereld, de ouders van den jeug digen Koning zouden zijn verzoend. En ofschoon nu Koningin Natalie ten opzichte van Milan hoegenaamd niet in haar gevoe lens is veranderd, gaf zij ter wille van haar zoon aan de pogingen tot verzoening toe. In 't voorjaar zal zij Petersburg bezoeken. Transvaal. De presidentsverkiezing is nu afgeloopen. Voor zoover de stemmen geteld zijn (nog niet overal is de uitslag bekend) verkreeg Kruger 8029, Joubert 7296 stemmen. I Ü8È?" De banden voor liet tweede deel van den roman „KVA" liggen aan ons H n ree/ gereed en kunnen worden afge haald tegen betaling van 25 Cent. Gemengd nieuwe. .11. Zaterdagavond is hier door het om vallen eener petroleumlamp brand ontstaan in eene der bovenkamers van het café-chan- tant „Alcazar", aan de Spoorgracht. De vlam greep snel om zich heen, deed de ruiten springen en baande zich zoo een weg naar buiten, waardoor de brand een ernstig aanzien kreeg. Weldra waren echter tal van personen in de weer om het vuur te dooven en in betrekkelijk korten tijd mocht men er in slagen de vlammen meester te worden, zonder dat de hulp eener brand spuit werd vereischt. De schade moet vrij belangrijk zijn. Jl. Donderdag is te Wester-Blokker de woning van den turfventer F. Ligthart afgebrand. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft Petnis van der Biezen, die in den avond van 18 Dec. 1892 A. van de Wete ring te Heesch heeft mishandeld, zoodat de dood schier onmiddellijk volgde, veroor deeld tot 5 jaar gevangenisstraf. Te Akersloot heeft de heer H. Tymes dezer dagen in het Noord hol landsch Ka naal een „goudpaling" gevangen. Het dier onderscheidt zich in vorm, behalve den kop, welke stomper is, niet van de gewone paling, doch maakt door zijn prachtige goudkleur met deze een groot verschil. Deze soort schijnt niet groot te worden en komt weinig voor. Het exemplaar is, volgens het N. v. d. D., opgezonden naar het Aquarium te Amster dam, alwaar een dergelijk dier niet aan wezig was; het is levend aangekomen. Acht millioen verbrand Jl. Donder dagmorgen om 11 uur zoo verhaalt het „Nieuwsbl. v. Ned." hield voor de fabriek der maatschappij „Electra" aan den Haarlemmerweg te Amsterdam een ver- zegelde transportwagen stil. Vier heeren vergezelden het voertuig, en onder hun toe zicht werden zes zware, eveneens verzegel de kisten uit den wagen gelost en in de fabriek gebracht. Die kisten bevatten een gezamenlijk bedrag van 8 millioen gulden aan bankbiljetten, die de Nederlandsche Bank aan den omloop wilde onttrekken, omdat zij beschadigd of vuil en versleten waren, ünder het toezicht van eenige be ambten der batik werd de kostbare inhoud der kisten aan de vlammen prijsgegeven. Men kan zich de verbazing der werklie den voorstellen, toen zij het eene pak voor en het andere na zagen vernietigen. In een uur tijds was alles afgeloopen. Het eiland IJsland, dat in de laatste jaren sterk is bevolking achteruit gaat, zal thans weder een groot gedeelte van zijn be woners verliezen. Vele IJsIanders onder handelen over een emigratie op groote schaal naar Manitoba in Canada. Te Szegedin heeft een iste luitenant Sec- cadanavi, wegens een standje op een bal, geduelleerd meteen knaap van 17 jaren, den zoon van den Afgevaardigde Polonyi. Het leelijkste van het gevai is, dat de off. gewond werd en nog al ernstig aan de keel. Te Bayreuth blijkt eene dame in 1878 levend te zijn begraven, niettegen staande door sommige personen de meening geuit was dat mevrouw Von Ammon, de persoon in quaestie, slechts schijndood was. Thans, ten gevolge van r.ieuwe bekend makingen, is het graf geopend. Men vond dat het deksel der kist van binnen uit was opgelicht en dat het geraamte niet op de zijde lag. Er wordt r.u een gerechtelijk on derzoek ingesteld. In Amerika worden tegenwoordig op groote schaal kikvorschen gefokt. Op de zandbanken der Missisippi zijn verschei dene honderden acres gewijd aan het kwee ken van deze nieuwe slachtoffers der Epi curisten, Naar men zegt, is dit een zeer winstgevende bezigheid, daar er dagelijks naar duizenden exemplaren vraag bestaat, i Uit Frankrijk zijn kikvorschen geïmpor teerd, die veel grooter zijn dan de Amerikaan- sche. Ook in Australië enNieuw-Zeeland denken sommigen er over, zich op dezen tak van nijverheid toe tc leggen. Zoo is wellicht de tijd ook niet verre meer, dat „frozen frog" naar Europa wordt uitgevoerd. In de „Geneeskundige Courant wordt gewaarschuwd tegen de giftige wer king van het nieuwe ontsmettingsmiddel, het „lysol," en worden verschillende ge vallen van vergiftiging, ook door uitwen dige aanwending van dit middel, mede gedeeld. De noodzakelijkheid wordt uitgesproken dat door dc fabrikanten het lysol niet meer worde geroemd als een in handen van leeken, vroedvrouwen enz. geheel on schadelijk middel, en dat op de flesschen de woorden worden gedrukt; „niet onver dund te gebruiken". De geniale man heeft een diepen blik in 't menschelijk hart geslagen en toont alle rangen en standen der maatschappij te kennen. Hij wekt zijn lezers op lot menachenliefde, oprechtheid, trouw en vastheid van karakter. Hij leert de vrouwen eeren en liefhebben hij leert dat arbeid alleen den men9ch adelt. (Prov. Gron. Ct. 1867, No. 142. Ingezonden stukken. [Voor den inhoud stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.] Het handschrift van ingezonden stukken, geplaatst of niet, wordt nimmer teruggegeven. Helder, 20 Februari 1893. Mijnheer De ondergeteekende verzoekt u, het onder staande te willen doen plaatsen als ingezonden stuk in uw eerstvolgend blad Indien wij de eer mogen hebben alhier acht dageu na a. s. Zaterdag den heer van der Goes als spreker te zien optreden, stel ik mij voor, in die bijeenkomst eenige toelichting te geven omtrent zijn zeggen «dit Christendom heeft de verdeeldheid in de wereld gebracht", en wegens de wanorde, die er bestaat in den tegen woordigen toestand der maatschappijverder over de //Voorzie nigheid" van den heer Staalman en het woord van Taal als taaldat de wet zoo oud is als de wereld en waar Hij vandaan gekomen is, is Hij weer heengegaan. Met aanbeveling, J. P. QUANT. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prins Alexander (s.), van Amster dam naar Batavia, passeerde 19 Febr. Kaap Carvoeiro. Prinses Sophïe (s.), van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 20 Febr. te Genua. S 0 e n d a (9.), van Amsterdam naar Ba tavia, vertrok 20 Febr. van Suez. Gelderland (s.), van Batavia naar Rotterdam, vertrok 18 Febr. van Colombo. Batavia (s.), van Rotterdam naar Ba tavia, arriveerde 19 Febr. te Southampton. Soerabaja (s.), arriveerde 19 Febr. van Rotterdam fe Batavia. Salak (9.), van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 20 Febr. te Suez. Prins Maurits (9.), arriveerde 20 Febr. van Suriname te Amsterdam. Rotterdam (s.), vertrok 18 Febr. van New-York naar Rotterdam. Werkendam (s.), arriveerde 19 Febr. van Rotterdam te New-York. Obdam (s.), van Rotterdam naar New- York, passeerde 20 Febr. Lizard. V i s s c h e r ij. Nieuwediep, 21 Febr. Sedert jl. Za terdag kwamen hier van de groote visscherij binnen de sloepen M. D. 13, H. V. 23, M. A. 53 en V. L. 145, samen met 133 levende-, 204 doode knbelj., 30 lengen, 50 punt rog en 890 schelv., terwijl door 60 korders 5 tot 20 mandjes kl. schol en 1 tot 3 manden schar en door trekkers 10 tal baring werden aangevoerd lev. kabelj. gold f 2.10 a f 2.20, doode id. f 1.50 a f 1.35, leng f 3.50 n 2.20 per stuk, rog f 7.50 a 7.30 per punt, schelv. f 50 a f 47 per hon derd, kl. schol f 3 a f 2.30 per mandje, schar f 2 per mand en haring f 9 a f 8 per tal. Dc bom Sch. 41 besomde aan tong, schol en kabelj. f 100. WIeringen, 19 Febr. Gedurende de afgeloopen week werden van hier nuar elders verzonden 300 halve pakjes gemuaid en 250 idem gevischt zeegras. Eveneens werden van hier geëxpedieerd naar Engeland, België en Frankrijk 430 balen alikruiken j prijs vanaf f 1.75 tot f 3.75 per 'baal. In consignatie werden verz-onden 150 balen groote mosselen, met bestemming naar diverse plaatsen in Engeland. Marktbericht en. Alkmaar, IS Febr. 6 1'asrden, f70 a 300; 5 Runderen, f 140 a 180 64 nuchtere Kalveren, f5 a 10 j 128 Schapen. 110 a 18103 magere Varkens, f 18 a 22; 155 Biggeu, f 10 a 13. Alkmaar, 20 Februari. 22 Runderen, f 160 a 27057 vette Kalvercu f 80 a 1 33 nuehtcre id., f5 a 12; 8 Schapen, f10 a 18; 163 vette Var kens, f47 a 50; 63 mag. id., f 18 a 25. Edam, 18 Febr. 5 at. Kaa9, weg. 827 KG.; prijs f27. Amsterdam, 20 Febr. Tarwe op lavcring lager; Maart f175; Mei f 177. Rogge op levering lager -. Maart f132; Mei f 131. Raapolie vliegeod f 28.25 Mei f 28 Sept-Dcc. f 28. Lijnolie vliegend f24; Maart-Mei f 24.25 Jani- Ang. f 24.50 Sept.-Deo. f 23.62J. Raapkoeken f 52 80. Lijnkoeken f8 a 12.50. Petroleum, vast, loco cn najaar f 5.90 Entr. 397 Runderen, le kw. 73, 2o 63 en 3c 53 cent per KG.; 65 nuchtere Knlveren, f 7 a 10 7 Sehapon, 351 vetto Varkeus, 44 a 16 c. per KG. Amsterdam, 20 Febr. Aardappelen: Friesehe Dokk. Jammen f 1.10 a 1,30id. I'ran. f 1.30 a 1.40, id. Saaiera f 1.a 1.20; Zecawsclie Spniaeha Jammen f 1.10 a 1.80; ditoblauwe, f 1.50 a 1.60 Flakk. jammen f 1.50 a 1.60 Geld. Blauwe f 1.45 a 1.60; id. Champïona f 1. Schiedam, 2-0Febr.— Moutwijn f 8.—, JenaTer 12.id. \m«terd*mtohe proef f 13.50. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek zijn wij genoodzaakt het ingezonden stuk van //Veritas" tot het 1 volgend nummer te laten liggen. Weerk. Waarnemingen te Helder. (Landske^t.) j P Windrichting en kracht. Barometer 1 Thermometer mM. Ca. Stand. Afw. Stand. Afw. 19 20 21 21 12,Z.W.t.3. 6 KG. 12 Z.W.t.Z. 3 8 Z.O.t.O. 8 12 Z.O.t.O. 7 758.231- 1.271 6.8 f 2.1 753.511- 5.99 fl.0 T 1.7 739.55 -20.05 4.0 f 1.3 735.60 -24.00 4.6 7 0.3 j i 3 s I c- Wetrigeiteldheid. Tom tand Tan de in. 19 20 21 21 12 12 8 12 0.97 0.9 0.91 0.90 Dikke mist, goedweer. Helder, mooiweer. Betrokken, regen en wind. id. Weinigg. id. Golvend, id. Burgerlijke stand van: Helder, van 16 tot 18 Februari. OndertrouwdA. Henkes, zeeman, eu M. Smak. Gehuwd H. J. H. Deering en H. Wal- lost. J. van Santen en M. Mangel. BevallenT. Oost, geb. Mangel, d. J. V. E. ten Bosch, geb. Smits, z. T. Wols, geb. de Vries, z. R. P. Zeeman, geb. Gude, z. J. Zwaan, geb. Klinkert, d. F. Stoops, geb. Harst, d. M. de Vries, geb. Brand, d. Overleden A. Bakker, 3 m. C. G. Isaksson, 3 d. L. Mekel, 1 m. J. P. Valter, 67 jaren. Politie. Gevonden voorwerp* a. Adres Bureau II2 sleutels. Laatste berichten. ai Februari. Uit het gestrande schip „Condor" wer den sedert jl. Vrijdag ongeveer 4900 balen salpeter gelost en alhier aangebracht. Vier sleepbooten hebben gisteren vergeefs getracht het schip, dat jl. Zaterdag op de uitgezette ankers ongeveer een scheeps lengte achteruit werkte, vlot te sleepen. De nieuwe Militiewet zal, naar „de Telegr." verneemt, vóór 28 Februari bij de Tweede Kamer inkomen. Men zal lichtelijk beseffen, dat dit ont werp slechts een theoretische waarde zal hebben. Het zal leeren, hoe de Minister Seyfïardt zich een nieuwe regeling denkt, maar niet veel meerwant tot behandeling zal het wel nooit komen, daar het wel als onmogelijk zal worden erkend, ook dit ont werp nog vóór het kiesrecht te schuiven. Wageningen. De laatste dagen hadden hier eenige manifestatiën van werk- loozen plaats. Zingende trok men door de stad, doch de orde werd niet merkbaar verstoord. Jl. Zaterdag werden drie hunner bij den burgemeester binnengelaten, terwijl de an deren op het marktplein bleven wachten. Men verwacht dat allen aan het werk zullen worden gezet. ADVERTENTIEN. Bevallen van een meisje Mevr. H. A. SCHOONHOVEN— PETRI. 's Hage, Ikoningsplein 43, 20 Febr. 1893. Notaris Hattinga Raven, te Helder, azal op Woensdag 8 .llaart 1893, 's avonds 8 uur, in liet lokaal „ni'SIS SUMIII," te Helder, publiek verkoopen 1. Een WOONHUIS en ERF, te Helder, Kanaalweg 19, groot 1 are 22 centiaren. 2. Het GEBOUW, dienende tot bijeenkomst van „het Leger des Heil s,"' met SCHUUR, ERF en AANHOORIGHEDEN aldaar, Spoor gracht 38, groot 2 aren 31 centiaren, 3. Een WOONHUIS en ERF aldaar. Westgracht 49, groot 62 centiaren. 4. Een WOONHUIS en ERE aldaar, Achtergracht-Westzijde 64, groot 35 centiaren. 5. Een WOONHUIS en ERF aldaar, Wachtstraat 54, groot 1 are 13 centiaren. Nadere informatiën ten kantore van Notaris HATTINGA RAVEN. Hofleveranciers van Hare MajeBteit de Koningin-Weduwe. bekroond te Amsterdam, Gent en Parijs, wordt verkocht bij: Helder J. Ilubhellng, Kanaalweg, Nieuwediep L. Buter, Oudesluis P. H. de Carpentler, Anna Paulowna P. de Vries. 't Zand in de Zïjpe H. Bakker, g 8. Korver.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 3