MARINE. VRIEND FRITZ. angs de trap te bereiken. Door het aangren zende huis van den schoenmaker Nienhuis kwam de brandweer op de tweede verdieping en van daar op de derde, waar zij het jongste kind van Alikot, een meisje van 1£ jaar, met brandwonden aan het hoofd vond liggen. Het kind werd oogenblikkelijk bij den schoenmaker Nienhuis ingebracht en later naar het Binnengasthuis vervoerd. Der brandweer wachtte in de binnenkamer een nog vreese- lijker schouwspel. In een hoek, niet ver van het venster, lagen drie lijkjes, die van twee meisjes van vijf en zes jaren en van een knaapje ran drie jaar. Alle lijkjes waren ge heel verkoold en werden eveneens naar het Binnengasthuis vervoerd. Een niet minder ontzettend tooneel was onderwijl door eenige bewoners van den Zee dijk waargenomen. Voor het venster van het brandendende gebouw was de moeder van het gezin verschenen, en in haar doodsangst was de arme vrouw uit het venster gesprongen en op een plat van een huis aan den Zeedijk neergekomen. Vreeselijk verminkt werd de ongelukkige opzenomen en eerst ingebracht in de apotheek van den heer v. d. Meiden. Later werd ook dit slachtoffer dezer vreese- lijke ramp naar her Gasthuis vervoerd, waar haar toestand als hopeloos werd beschouwd die van het jongste kind was bevredigend. Eenige vrienden van den diepgetroffen Ali kot hadden, toen de man omstreeks halfacht huiswaarts zou keeren, de ontzettende taakte vervullen, hem zijn verlies mede te deelen. Zijn toestand laat zich niet beschrijven. Een later bericht meldt De vrouw van Alikot, die Dinsdag met den brand uit het raam gesprongen is, heeft in het Binnengasthuis een onrustigen nacht doorgebracht. Gisteren werd zij wat kalmer en kon den slaap vatten. De ongelukkige heeft de wervelkolom gebroken, alsmede eenige ribben. Naar omstandigheden is de toestand vrij bevredigend de geneeskundigen, die haar behandelen, hebben nog eenige hoop haar leven te kunnen behouden. Het is evenwel een ongunstig teeken, dat zij in het geheel niet naar hare kinderen vraagt. Alikot zelf is als versufd hij is bij zijne schoonouders in de Korte Nieuwstraat opge nomen waar hij verzorgd wordt. Het jongste meisje werd bij den schoen maker Nienhuis opgenomsn, waar het liefde rijk verzorgd wardt. Het ongelukkige kind roept herhaaldelijk om hare moeder. Een groote schare menschen stond gedu rende den geheelen dag naar de verwoestingen van den brand te kijken. Voor het huis liggen de overblijfsels der verbrande voor werpen opgehoopt. Het huis wordt door de politie bewaakt. Volgens de „Amsterd." is de ongelukkige moeder in het Gasthuis overleden. Een paar weken geleden is gemeld, dat de zuster van den Russischen roman schrijver Dostoyewsky te bed liggende ver brand was, door dat haar hondje een kaars, die bij de gordijnen van het bed stond, had omgeworpen. Thans blijkt dat de oude dame vermoord is. Na haar geworgd te hebben, hadden de moordenaars het bed in brand gestoken. De moordenaars zijn ontdekt. Zij werden in het bezit gevonden van f 24,000 aan geldswaardige papieren, die zij uit de woning der dame ontvreemd hadden. Volgens telegram uit Siërra Leona is het Eng. stoomschip „Coanza" aan de west kust van Afrika op de Baiyahrotsen ge strand en vermoedelijk geheel verloren. Passagiers en bemanning zijn gered. De „Coanza" vertrok" 28 Jan. van Rotterdam. Ingezonden stukken. [Voor den inhoud stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.] Het handschrift van ingezonden stukken, geplaatst of niet, wordt nimmer teruggegeven. Helder, 17 Eebruari 1893. Geachte Heer Redacteur Velen uwer lezers die in uw nummer van 17 dezer het hoofdartikel «Een bezoek bij Ferdinand de Lesseps" lazen, uilen onwillekeurig daar bij gedacht hebben «Sic transit gloria mun- di," zonder meer, doch velen misschien ook gevoelden medelijden met den man, die een maal zulk'n grootsch werk verrichte, voor den man, die wereldberoemd, door Vorsten geëerd werd, en die men de grootste zijner natie noemde «Ie grand Francais" en dat mede lijden gaat bij velen zoo ver, dat zij de rech ter, die, dien grooten man, die op zoo'n grootsche wijze duizenden kleine landgenooten ruïneerde, evenals 'n gewone dief tot vijf jaren gevangenisstraf veroordeelde, haast van onrechtvaardigheid beschuldigen 1 Welnu, voor dezulken wier rechtsgevoel zoo verstompt is, dat zij stelen op groote schaal minder veroordeelen, omdat die groote dief toch zoo'n «gladde vent was", en die het toch anders wel ver gebracht bad, en omdat bovendien voor hun geldt«1* argent n' a pas d'odeur", als ook voor hun die zich mis schien geroerd gevoelden door de tamelijk pathetisch-tragiscbe uitdrukkingen van Mevr. de Lesseps: «Ik heb het liever zoo Vader en zoon beiden veroordeeld, nu ontbreekt er niets «meer aan. De grootheid van het schandaal «zal onze eer (Sic) beter dienen dan 'n halve onrechtwanrdiglieid", voor dezulken dan,is cene lezing van hel laatste werk van EdouarJ Drumont «La dernière bataille" uitgegeven in 1890, dus toen de «groote man" nogbijna in volle glorie was, zeer aan te bevelen. Zij zouden misschien wel tót de conclusie komen dnt de Lesseps wel wist, dat «'n bru taal mensch 't grootste deel van de wereld heeft" en dat de «groote man door kuiperijen van allerlei aard, van de toenmalige Knedive van Egypte, de firman of machtiging wist te verkrijgen voor de uitvoering van de plannen ontworpen door eene commissie van bestu- dcering en onderzoek, gevormd in 18-46 en bestaande uit de H.H. Dufour, Enfantin, Sel- liér, Storbuck, Stephenson, geb. Falabot, Jules en Leon Paulin, bijgestaan door een aldaar sedert 1820 gevestigd Ingenieur Linant-bey, vertrouwde van den Khedive. De Lesseps du wist het zoover te brengen dat de oorspronkelijke ontwerpen eenvoudig niet erkend werden, wat hem zooveel te ge makkelijker viel, daar men in de werken van Saint-Simon vol. XII, lezen kan op welke grootmoedige wijze de ontwerpers zich boven de lage kuiperijen van de Lesseps wisten te verheffen, daar toch leest men «De meester herinnert zijne volgelingen aan «hetgeen hij hun reeds zoo menigwerf gezegd «had, nl., dat, sedert hij zich geheel gewijd „bad aan eenc der beschaving gewijde zen- „ding, hij nooit ander doel had gehad dan „het volbrengen dier taak, zonder winstbejag „noch van tinancieelen noch van moreelen „aard." „Dat het grootsche werk, dat ik heb aan- „gewezen, om grondig te onderzoeken, als „zijnde in alle opzichten ten voordeele van „de menschheid, slechts uitgevoerd worde, „door wien dan ook, en ik zal de eerste zijn „om hem mijne dankbaarheid te betuigen „Ongetwijfeld ware het goed en billijk, dat men „in de toekomst wist, dnt zij, die het initiatief „namen ter verwezenlijking van dat grootsche „doel, juist die waren, in welke de oude „maatschappij niets zag, dan utopisten, droo- „raers of gekken, doch vertrouw in deze maar „op de geschiedenis, die zal wel recht laten „wedervaren. „In elk geval als de landengte doorgegra ven wordt, zij het ook zonder ons, dan zal „het desniettemin onze plicht zijn, het hoofd „te buigen, en uit te roepen Allah Kerim God i6 groot Het contrast is nog al scherp en men ziet dan niet in de Lesseps een man wien het fortuiu de rug toekeerde cn dus eer te bekla gen dan te veroordeelen is, maar de speculant die, ter verzadiging van zijn gelddorst, met de meeste koelbloedigheid duizenden tot den bedelstaf brengt. Hem meer te veroordeelen is niet noodig, maar hij strekte ten bewijs van de waarheid dat alle kwaad zich zelf straft en tot voor beeld voor hen die alleen den mensch beoor- deelen, naar de zwaarte van zijn geldzak, en het bekende „pas d'argent, pas de Suisses", parodieeren, door te laten blijken dat bij hun geldt: „p8s d'argent, pas d'estime. F. WERKLIEDEN-VEREENIGING Geachte Heer Eedacteur Gaarne had ik gezien, dat het door mij aangevalleu bestuur naar de pen had gegrepen om mij te recht te zetten. Het blijkt nu dal het liever het woord alleen had, daarom antwoordde het op mijn ingezonden stuk niet anders dan met een tamelijk bluffige toespraak tot de nlgeraeene jaarlijksche ver gadering, nlias pret-vergadering, waar zeker 60 pCt. der aanwezigen uit vrouwen en kin deren bestaat en waar van debat geen sprnke kan zijn. Daar U. de goedheid had, mijn ingezonden stuk te publiceeren en Uw verslaggever uit de woorden van den President der Vereeniging wellicht de overtuiging heeft gekregen dat ik een onberaden aanval op een prijzenswaardig Bestuur heb gedaan, gevoel ik mij in mijn ongenoemdheid toch zedelijk verplicht om dien aanval te rechtvaardigen, zoowel tegen over U. als tegenover mijne medeleden. Beleefd verzoek ik daarom nogmaals gast vrijheid in uw blad. Bij voorbaat mijn har- telijkcn dank daarvoor. VERITAS. Medeleden der Werklieden-V ereeniging Zooals gij allen gehoord hebt, heeft de President van onze Vereeniging mijn inge zonden stuk punt voor punt besproken en (zoo hij meende) flink weerlegd. Hij eindigde daarop in zelfvoldaanheid met de verklaring, dat het Bestuur op den ingeslagen weg zou voortgaan. Welnu, waarde medeleden, laten wij trachten liet Bestuur door alle mogelijke middelen van dien waan der zelfverheffing te genezen. Als dit ons gelukt, kan er veel goed9 gewerkt worden gelukt het ons echter niet, dan moet dit Bestuur graag of niet graag wijken voor andere mannen, die beter de belangen van den werkman begrijpen Waarde medeleden het lust mij niet om punt voor punt op het gesprokene van den President der Vereeniging te antwoorden doch wel wil ik hem zeggen, dat ik mij Ve- ritas noemde (dus mijn waren naam verborg) omdat ik mijn aanval richtte tegen het Be stuur, niet tegen een enkel persoon. Wanneer ik mij later genoodzaakt mocht zien om op een enkel persoon aan te vallen, dan zal ik mijn waren naam wel degelijk onder mijn stuk zetten. De quaestie„of een bestuur goed of slecht zijn plicht vervult," is een quaestie over zaken daarbij doet mijn ware naam niets af. De leden onder ons, die bun gezond ver stand gebruiken, zullen echter wel degelijk met mij eens zijn, dat het in onze vereeniging zoo stil is als op het kerkhof. Immers wij vergaderen slechts éénmaal per jaar de leden worden daar heen gelokt met een bon voor vertering van dien avond en dan is er op die ééne vergadering per jaar nog geen gelegenheid tot debat. Denkt het Bestuur dan, dat het onfeilbaar is en de leden maar moeten zwijgen Het schijnt zoo En om aan te toonen, dat dit Bestuur volstrekt niet onfeilbaar is, heb ik slechts een paar vragen te doen, waarop wij, leden der Werklieden- Vereeniging dadelijk het antwoord kunnen geven. 1. Wat heeft onze Vereening hier in de gemeeute gedaan om de werklieden verzekerd te krijgen legen ongelukken? Heeft het zich de moeite gegeven om daarover een enkel request bij het gemeentebestuur in te dienen P Men kon dan ten minste beginnen met be palingen in de gemeentebestekken. 2. Wat heeft onze Vereeniging gedaan om er toe mee te werken, dat aan oude werk lieden pensioen wordt verleend? 3. Wat heeft onze Vereeniging gedaan om het ambachts-onderwijs te bevorderen P Steunt onze Vereeniging de teekenschool der timmer lieden Steunt onze Vereeniging de oefenschool Her schilders hier ter plaatse Heeft onze Vereeniging van zich laten hooren, toen het raadslid Korver sprak over eene ambachts school Heeft het Bestuur één cent uitge geven voor nuttige voordrachten door bekwame mannen Al deze vragen Lebben betrekking op be langen van ons, werklieden. En nu nog iets. In den aanvang, toen onze Vereeniging pas bestond, hadden de sectiën recht van bestaan, maar tegenwoordig kan die verdeeling in sec tiën wel verdwijnen als men alle leden bij elkaar riep zouden er al licht honderd ter vergadering komen, terwijl thans slechts IS leden stemgerechtigd zijr., van de 770, dat is 1 stem op 43 leden. Dat zouden de mannen zijn, die niet voortdommelen, man de hand aan den ploeg willen slaan. Die zouden misschien de heele winkel in de Ko ningstraat opheffen, dat onding, waar men alles duurder of even duur betaald als in andere winkels. (Dit heeft ook zijn reden.) Die zouden misschien vragen, hoeveel elk lid van het hoofdbestuur uit de kas geniet. Die zouden vragen, waarom dit, waarom dat P Zulke lastige lieden En nu meneer Vries heeft uitgerekend, dat wij 12£ pCt. winst maken, zou ik zelf vragen, waarom wij slechts 4- pCt. dividend krijgen. Of zou meneer Vries met het verlaten van zijn rekenmeesters ambt ook het rekenen verlaten hebben Zoo neen, dan heb ik hier een vraagstukje voor hem ter oplossing. Eenige werklieden richtten een coöperatieve broodbakkerij op. Zij kochten alles uit de eerste hand, dus goedkoop, zoodat een wit brood van 1 K.G. zeer goed voor 9 cent kon geleverd worden. Zij verkochten dit echter aan hunne medeleden en aan andere voor 12 cent per brood. Bepaal de waarde, die aan zulke coöperatie moet worden toegekend Als ik in aanmerking neem, dat coöperatie moet beoogen het leveren van solide waren tegen lagen prijs, dan kom ik tot het besluit, dat de waarde van deze coöperatie ml is, of minder dan nul, want nu is menig eerlijk winkelier of bakker in zijn belangen geschaad zonder eenige noodzakelijkheid. Nu ik toch over coöperatie spreek komen mij ook de contracten met de schoenmakers voor den geest. Die schoenmakers hebben zich verhouden om 6 pCt. korting te geven. Maar wat beteekent dat? Dat beteekent niemendal! Ze hebben immers geen vast tarief, waaraan ze zich moeten houden Als ze dat hadden was het voor den werkman eigenlijk nog erger, want dan zou de liaas-schoenmaker wel zorgen, dat hij de schade niet leed hij zou eenvoudig het loon van zijn knecht, (onzen lotgenoot) beknibbelen. Dan trapt de eene werkman dus den ander naar de laagte. Mooie dingen En daar bluft het Be stuur nog op een omzet van ruim tachtig duizend gulden eu een totale winst van tien duizend gulden Ik vrees, dat aan een ge deelte van die winst het bloed en zweet van menig werkman kleeft, van onze lotgenooten, medeleden misschien Ten slotte nog iets over den uitslag der stemming! Ik moet zeggen, dat ik daar zeer tevreden mee ben, niet omdat men op Domela Nieuwenhuis gestemd heeft, maar omdat ik bemerkt heb, dat mijn woorden in dit blad toch niet geheel nutteloos zijn ge weest. Ik ben er zeer tevreden mee, omdat mij gebleken is, dat Goddank nog niet alle leden der Vereeniging in zoete rust voort dommelen, er zijn er ook die wakker zijn En zeker had mijn woord meer succes gehad, al9 het een paar dagen vroeger in de krant had gestaan dan zou de President wel een toontje lager gezongen hebben, veel minder bluf en eigenwaan hebben ge toond. Er was dan onder onze leden wat meer over gesproken en niet ten voordeele van het Bestuur, dat is zeker Nog iets over de algemeene jaarlijksche i vergaderingIk dacht waarlijk, dat ik in het Heilsleger verzeild was. Zangnummers, waarin voorkomt„door Jezus bloed bespat,.... gereed voor de zalige eeuwigheid," afgewisseld door herrie en geschreeuw van „gooit hem er uit!" zoodat de menschen in de zaal allen opstaan om naar het opstootje te kijken. Bah ik vraag maar Is dat de toepassing van de leusdoor Orde en Spaarzaamheid tot Welvaart Voor zulke schandalen is het bestuur verantwoor delijk; want het is de oorzaak van die „feestelijke" vergadering. Dit jaar is alweer mijn meer.ing verder bevestigd, dat wij geen leden zijn van een nationale Werklieden- Vereeniging maar van een c/irwtóy'A-nationale Jfér/lieden -Vereeniging. Kom aan, medeleden die het goed meen met de belangen van den werkman, laten wij toch zorgen, dat het anders wordt. Ik zou u nog wel meer willen zeggen doch ik be waar dit liever tot later. Laat meneer Vrie9 het Bestuur prijzen zooveel hij wil, wij be grijpen beter, hoe de vork aan den steel zit, dan hij wij denden hij weet niet beter. Ik eindig dus nu met u aan te sporen om bij een volgende gelegenheid niet te stemmen op aftredende leden van het Bestuur. Dit Bestuur drijft geheel op een streng af te keuren verwaterde coöperatie, inplaats van de groote belangen van den werkman te behartigen Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prinses Sophie (s.), van Batavia naar Amsterdam, vertrok 20 Febr. van Genua. C 0 n r a d (s.), van Amsterdam naar Ba tavia, arriveerde 20 Febr. te Padang. Sumatra (s.), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 21 Febr. van Aden. Prinses Wilhelmina (s.), vertrok 32 Febr. van Batavia naar Amsterdam. S a 1 a k (s.), van Batavia naar Rotterdam, vertrok 20 Febr. van Port-Said. Batavia (s.), van Rotterdam naar Ba tavia, vertrok 21 Febr. van Southampton. Gedé (s.), arriveerde 21 Febr. van Ba tavia te Rotterdam. Prins Willem I (s.), vertrok 21 Febr. van Suriname naar Amsterdam. Prins Willem III (s.), arriveerde iS Febr. van Amsterdam te Paramaribo. Spaarndam (s.), van New-York naar Rotterdam, passeerde 22 Febr. Lizard. V i s s c h 0 r ij. Nieuwediep, 23 Febr. Sedert jl. Dinsdag kwamen hier van de groote visscherij binnen de sloepen P.R. 6, M.A. 20, en 72, V.L. 54 en V. L. 146, samen met 360 levende-, 157 doode kabelj., 208 punt rog en 1300 schelv., terwijl door 90 korders 2 tot 16 mandjes kl. schol en 1 tot 3 manden schar werden aangevoerd lev. kabelj. gold f 2.30 a f 2.60, doode id. f 1.50 a f 1.40 per stuk, rog f 6.50 a 6.25 per punt, 9chelv. f 88 a f 49 per honderd, kl. schol f 3.50 a f 3.20 per mandje en schar f 2 per mand. Marktberichten. Amsterdam, 22 Febr. Tarwe op levering lager Maart f 175 Mei f 177. Rogge op levering lager; Maart f132; Mei f 131. Itnapolio vliegend f 28.25 Mei f 28 Sept-Dec. f 28. Lijnolie vliegend f24; Maart-Mei f 24.25 Jani- Ang. f24.50; Sept.-Deo. f23.62*. Raapkoeken f 62 a 80. Lijnkoeken f8 a 12.50. Petroleum, vast, loco cn najaar f 5.90 Entr. Amsterdam, 22 Febr. Aardappelen Friesche Dokk. Jnmmon f 1.10 n 1.30; id. Fron. f 1.30 e 1.40, id. Saaiera f 1.n 1.20; Zeenwscbe Spuiiche Jammen f 1.10 a 1.80; ditoblauwe, f 1.50 a 1 60 Flakk. jnmtuen f 1.50 a 1.60 Geld. Blauwe f 1.45 a 1.60; id. Championa f 1. Schiedam, 22 Febr.Moutwijn f 8.Jenever 12.-—, id. Amstardamtehe proef f 13.50. Weerk. Waarnemingen te Helder. (Land skeet.) e in.lrir!itin|i mM. c». 1 - ro lcr.tc.Kt. StAod. i Afw. Stand.! Afw. 22 12|N.O.t.N.13KG. 735.07!-24.53 3.5 !- 0.9 23 H N.O. 8 74I5.52; -13.08 - 0.2 - 3.0 23 12N.O. 15 748.40 -11.20 - 0.8 - 5.2 •s ii Toestand "2 0 Weersgesteldheid. rnn de tee. 22|12| 0.94 j Diclitbctr., reg. sneeuw, wind.IHol inzcc. 23: 8 0.85 Dichtbew., onst., vriezend. .HolwAtcr. 23 12, 0.86 Dichtbew., onst., vorst, id. Van 22 op 23 dezer gevroren 6 mM. ijs. Te verwachten Zuidoostenwind. Burgerlijke stand van: Helder, van 20 tot 22 Februari. Bevallen T. Kok, gcb. Blom, z. A. v. d. Veen, geb. Boxboorn, d. L. C. Ser- vaas, geb. Spil, z. C. Jansen, geb. de Jong, d. 0. E. Bouwhuis, geb. de Roos, d. B. Bakker, geb. Spruit, d. R. Ja cobs, geb. Corper, z. J. de Waard, geb. v. d. Wiele, z. J. W. Edelenbos, geb. Krijgeman, z. M. T. C. NobeL. geb. Visker, z. M. J. Korver, geb. Visman, z, A. C. van Os, geb. Elekint, z. A. E. Gerritsen, geb. v. d. Wal, d. Overleden: M. A. Murks, 20 m. P. B. Oost Lievense, 4 m. J. van Halen, 77 j. J. H. Hessing, 52 j. Texel, van 15 tot 21 Febr. GeborenPieter Cornelis, z. v. P. Witte en P. Veeger. Marretje, d. v. C. Kuiter eu A. Eelman. OverledenP. Martinusse, geh. met M. de Graaf, 75 j. C. Zoetelief, geh. met P. Zoetelief, 35 j. E. H. IV. Teriet 15 d. Schagen, van 18 tot 21 Febtuari. GeborenGeertje, d. v. R. Kok en A. Stroet. Laatste berichten. 23 Februari. Het gestrande schip, „Condor" is, na vele vruchteiooze pogingen, jl. Dinsdag avond door de sleepbooten „Hercules,, en „Simson" vlotgesleept en alhier binnenge bracht. Het schip heeft oogenschijnlijk niets door de Stranding geleden en maakt in het geheel geen water. Het zal de geloste sal peter waarschijnlijk weer innemen. Portugal. Het kabinet is aldus samen gesteld; Voorzitter en Buitenlandsche Zaken Hintze RibeiroBinnenlandsche Zaken Franco Castelle BrancoJustitie Antonio AzevedoOorlog Kolonel Pimentel Pinto Financiën Augusto FuschiniMarine kapt. ter zee Nedes Ferreiraj Openbare werken Bernardio Machado. Volgens de „Pinang Gazette" zijn in Jan. jl. te Telok-Semawé een sergeanten een fuselier door Atjehers vermoord en is de controleur het binnenland ingegaan om de uitlevering van de moordenaars te eischen. ADVERTENTIE N. Getrouwd H. W. DE JONCHEERE, Luitenant ter zee 2e klasse, en C. Th. GRENFELL. Hntteni, 22 Februari 1893. Geboren ADIDA MARIA, dochter van A. E. GERRITSEN— Van der Wal. en J. GERRITSEN. Helder, 20 Februari 1893. Heden ontsliep, zacht en kalm, onze Behuwd- en Grootvader, de heer JAN KOOGER Mz., in den ouderdom van ruim 80 jaren. Namens Behuwd- en Kleinkinderen, S. W. Stookeb, H. van Wingerden. H. Stooker Jr. P. J. van Wingerden. Volstrekt eenige kennisgeving. Helder, 22 Febr. 1893. Openbare Aanbesteding bij de Directie der Marine te Willemsoord, op VRIJDAG den 3 IIAART 1893, de» voormiddag:» ten 11 are, van: 1Het verrichten van eenige werkzaamheden aan gebouwen, enz., van het Maritieme Eta blissement te Willemsoord. 2. Het verrichten van Schilderwerk aan gebouwen, enz., van het Maritieme Eta blissement te Willemsoord. De Bestekken liggen ter lezing bij het Departement van Marine te 's Gravenhage en bij de Directi ën der Marine te Willemsoord, Amsterdam en Hellevoetsluis, alsmede bij de Provin ciale Besturen en ter Secretariën van de gemeenten Rotterdam en Dordrecht. Voor zoover de voorraad strekt zijn de bestekken te verkrijgen ter Griffie der Marine te Willemsoord voor perceel 1 a fl.en voor perceel 2 h f0.50 per exemplaar. De noodige aanwijzing, in loco, zal geschieden op de twee de aanbesteding voorafgaande werkdagen, 's morgens ten 10 ure. Verdere inlichtingen kunnen verkregen worden ten Bureele van den Hoofdingenieur der Marine te Willemsoord. De inschrijvingen op gezegelde bil jetten voor ieder perceel afzonderlijk, ingericht volgens artikel 5 der Alge meene Voorwaarden, moeten vóór het uur der aanbesteding franco bezorgd zijn in de bus, geplaatst 1*11 het Directie gebouw. De Schout-bij-Naclit, Directeur en Commandant der Marine, UHLENBECK. Willemsoord, 21 Februari 1893. STADS-SCHOUWBURG. Koningstraat, tegenover Musit Sacrum. Hollandsch Tooneelgezelschap, DirectieA. VAN LIER. I'o. 5 van het Abonnement WOENSDAG 1 MAART (8 uur), Feestelijke herdenking van het 15jarig Jubileum van den Heer L. J. V e 11 m a n. Beroemd Blijspel in 3 bedrijven. David Sichel de Hr. L. J. Veltman. Voorafgegaan door MOED ADELT. Tooneelspel in één bedrijf. Graaf van Westerhorn de Hr. L. J. Veltman. Bekende prijzen. Plaatsbespreking als gewoonlijk.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 3