i OpenbareVerkooping. OpenbareVerkooping. Amsterdam. gebruik, gesteund door practiscbe kennis, moet leiden tot een meer juist en voordeelig ver bruik. Ten slotte houdt spreker zich weder voor vragen aanbevolen en ook nu worden den Heer M. nog verschillende vragen voor gelegd, die met de meeste welwillendheid on middellijk worden beautwoord. De heer Wal- ler bracht dan ook den heer Marlet warmen dank toe voor zijne bereidwilligheid, om geheel belangeloos zich voor deze vergadering be schikbaar te stellenhij dankte hem voor het vele belangrijke en nutlige dat wij van hem mochten hooren en beval de belangen der afdeeling in zijne welwillendheid aan. Met een krachtig applaus werden deze woor den door de toehoorders bezegeld, en wij hebben het alleen te bejammeren dat niet meerderen van het heldere, zaakrijke en on derhoudende betoog van den Heer Marlet hebbeu geprofiteerd. Buitenland. België. Jl. Vrijdagavond is te Brus sel op uitnoodiging der „Association libé rale", een monstermeeting gehouden met het oog op het volksreferendum van Zondag over het algemeen stemrecht. Men schat het aantal personen, die er aan deel namen, op xo.ooo. Door verschillende afgevaardigden van Brussel werden rede voeringen gehouden. Na afloop der meeting maakten eenige duizenden personen betoogingen op straat, waardoor kleine vechtpartijen met de politie ontstonden, welke laatste nu en dan van de sabel moest gebruik maken. Twee per sonen werden in hechtenis genomen. De Kieswetherziening in België. Bij de volksstemming heerschte overal groote kalmte. In de stad Brussel nam om streeks de helft der opgeroepen inwoners, nl. 25,000, aan de stemming deel. Dc meer derheid stemde voor het voorstel-Janson, d. i. algemeen stemrecht voor allen die 2 r jaar oud zijn. Tot het belangrijke aantal personen, die zich onthielden, behooren katholieken en gematigd liberalen, die tegen radicale maatregelen zijn. In de arbeiders wijken, waar de socialisten het ijverigst aanhangers maken, werd het drukst gestemd. In Brussel en voorsteden werden in 't geheel 111,700 personen opgeroepen. Daar van stemden 60,279; voor het voorstel-Jan son verklaarden zich 48,660, voor het plan- Nothomb 7681, voor andere ontwerpen 3935- De expedities tegen de slavenja gers. Bij een gevecht met Arabieren zijn de oud-resident van Kasougo, Lippens, en zijn adjudant De Bruyn gedood. De luitenant kwam van de Aruwhimi terug, verraste de Arabieren te Yadumba, en dreef hen op de vlucht. De Arabieren vluchtten in wanorde, met achterlating van wapenen en krijgsvoorraad. Na het gevecht werd een groot aantal Arabieren door de inlan ders vermoord en 80 slaven werden vrijge maakt. In een telegram, door het bestuur van den Congostaat ontvangen, wordt gemeld, dat kapitein Dhanis aan de Lomani slag heeft geleverd tegen de Arabieren, die door Sefu, den zoon van Tippo Tib, werden aangevoerd. De Arabieren werden terugge dreven. Vijf hunner hoofden en 500 andere Arabieren werden gevangen gemaakt en 600 geweren in beslag genomen. Frankrijk. De Kamer heeft de be lasting op de livreidragenden in gewijzigden vorm aangenomen. In deze belasting, welke jaarlijks 8 millioen moet opbrengen, zijn ook de be dienden van bankinstellingen, die van de gasfabrieken en dergelijke begrepen. Voor de groote magazijnen, welke pas bij de patentwet zijn getroffen, is deze nieuwe belasting geen onbeteekenend iets. „Le Printemps" alleen heeft 200 belastbare bedienden. Duitschland. De sociaal-democraten in den Rijksdag hebben het onderwerp van een volledige regeling der rechten en verplichtingen van het scheepsvolk inge diend. Noord-Amerika. Jl. Vrijdag werd te San Francisco door een 73jarig man, Ratcliffe genaamd, een schot gelost op John Mackay, den bekenden millionnair. De kogel trof dezen in den rug. Ratcliffe schoot zich daarna een kogel in de borst. Zijn toestand is gevaarlijk, maar de wond van Mackay is niet doodeliik. De aanleiding tot deze daad is onbekend. De werkstaking der wissel wachters te Chicago is geëindigd. De stakers zijn door andere wissel wachters vervangen. De ge- emploieerden in andere departementen weigeren zich bij de beweging aan te sluiten. Gemengd nieuws Bij het binnenkomen van Hr. Ms. oor logsstoomschip,, Johan Willem Friso", had jl. Zaterdagmorgen een der onderofficieren, de opper-konstabel Annijas, op de hoogte van Kijkduin het ongeluk uit een der geschutpoorten in zee te vallen. Aan een hem toegeworpen touw wist hij zich ge- ruimen tijd boven water te houden, tot men aan boord van de „Friso" gelegen heid had een sloep te strijken en daarmede den drenkeling te hulp te komen, die, na ongeveer 20 minuten in het water te hebben doorgebracht, dank zij ook zijne bedrevenheid in het zwemmen, behouden het schip weder bereikte. In de vorige week zijn te 's Gravenhage drie personen aan mazelen overleden. Tegen den ontslagen officier van ad- ministratie bij de Nederlandsche Marine M., laatst wonende te Amsterdam, thans ver- moedelijk in het buitenland verblijvende, is bij beschikking van de Arrond.-Rechtb. te 's Gravenhage, dd. 21 Februari jl., ter zake van diefstal van geldswaardig papier, verleend rechtsingang met last tot instructie en bevel tot gevangenneming. De officier van justitie te 's Gravenhage verzoekt aan houding en bericht. Den 23en dezer sloeg te Spanbroek het paard van zekeren A. D., wonende te Obdam, op hol, rende bij een driesprong in woedende vaart rechtuit en kwam daar door met 't rijtuig in de sloot terecht. Met veel moeite slaagde men er in alles op 't droge te brengen, 't Paard bekwam geen letsel, evenmin als A. D. en zijne vrouw, maar de wagen is vrij erg beschadigd. Te Gouda heeft zich een geval van cholera voorgedaan bij een i4jarigen jongen, werkzaam op de Machinale Garenspinnerij Het verhaal van een der matrozen van de „Thekla", die, zooals men weet, een Hollandschen matroos doodden en opaten, is in de Hamb. Nachr. te vinden. Het gedeelte dat op de gruwelijke zaak betrekking heeft en door Olaf Anderson werd medegedeeld luidt als volgt „Wij verheten Philadelphia den 1 Dec. Tot den 20 was onze reis voorspoedig. Daarop begon het slechte weder in de Noordzee. Woeste zeeën sloegen over het schip en weldra verkeerde dit in ontred derden toestand. Twee masten sloegen over boord. Wij wilden in de booten vluchten, maar toen deze werden uitgelaten, braken de trossen en slechts één bleef behouden. Zij, die konden, sprongen in deze boot, de kapitein en anderen, met elkaar acht man. Zij, die op het schip achterbleven, klom men in het want. Wij zagen niet veel van elkaar en wisten zelfs niet, wie zich nog op het wrak bevond. We hadden meer dan genoeg te doen om ons vast te houden en niet weggeslagen te worden. Toen wij wat konden zien, bleek het, dat wij met ons vieren waren, Jakobson, Johansen, de Hollander en ik. 't Was toen 22 De cember. Wij hadden geen van allen iets te eten, zelfs geen snee brood of een ta baksblaadje bezaten wij. Alles was zoo plotseling in zijn werk gegaan. De honger maakte, dat wij den slaap niet konden vatten. En wanneer dit al eens gebeurde, dan deed een hevige golf ons spoedig ontwaken. Wij leden verschrikke lijk. Verschillende schepen gingen langs ons, doch hel was meestal mistig weer, zoodat ze ons niet opmerkten. Wij zagen ze daarentegen best, zelfs in den donker sten nacht, want de ellende had onze blikken verscherpt. Op den dertienden dag een Vrijdag kalmeerde de zee en helderde het weer op. Er was dauw gevallen, dien wij van de masten en de manille-touwen, voor zoo ver wij konden komen, likten sommigen kregen daardoor nieuwe hoop. Allen echter niet. De Hollander was bij voorbeeld aan de grootste wanhoop ter prooi. Om te voorkomen, dat we dood vroren, klommen we van het kolenhok naar den voorsteven en van den voorsteven naar het kolenhok. Terwijl we daar stonden, deed een onzer een voorstel. Wie dat was, weet ik niet meer, maar dat doet er ook niet toe. Genoeg, het voorstel werd ge daan. Een der onzen moest sterven om de anderen in leven te houden. De Hollan der zei dadelijk, dat zijn leven hem niet meer kon schelen. Maar wij brachten daar tegen in, dat als het moest gebeuren, het eerlijk moest gaan en dat wij moesten doen, wat in dergelijke gevallen de gewoonte was. Eerst wachtten wij van 's morgens tot 's namiddags. Er kon nog eens een schip komen I Maar er kwam niets. De Hollan der begon nu opnieuw. Hij zei, dat we er op de een of andere manier een eind aan moesten makenzoo kon hij het niet j langer uithouden. We gingen andermaal naar den voorsteven. Daar scheurde een van ons een lap zeildoek in vier stukken, waarvan het eene kleiner was dan het andere. Wie dat kleinste stuk trok, moest sterven. De Hollander trok het. De Hollander zei geen woord en ook wij spraken niet. Plotseling keerde hij zijn gezicht naar de zee: dat was het afgespro ken teeken. Geen onzer wilde hem in het gelaat zien. Ik legde mijn armen om zijn borst, Jacobsen hield zijn beenen vast en Johanssen bracht hem een doodelijken steek toe. En toen gingen wij etenwij aten dien dag en de volgende, totdat de Denen ons vonden en verlosten." In het ziekenhuis te Vasinet ligt se dert 5 maanden een meisje van dertien jaar, van goede familie, in een toestand van lethargie. Het meisje is onlangs door dr. Retfegeau tot bewustzijn teruggebracht. Het meisje lag gewoonlijk met den mond open en met ontblootte keel. De genees heer merkte op dat een van de keelklieren was uitgezet en hij besloot deze met een gloeiend ijzer aan te raken. Zelfs al ge raakte het meisje niet tot bewustzijn, dan zou toch deze aanraking in haar belang wezen. Het meisje, dat tot heden niet het minste bewijs had gegeven lichamelijke pijnen haar aangedaan te gevoelen, gaf een kreet, toen het met het ijzer werd aangeraakt. Zij ontwaakte langzamerhand en vroegWaar ben ik De lijderes herinnert zich volstrekt niets van hetgeen in die vijf maanden om haar h#en voor viel. Zij was zeer verbaasd te hooren, dat zij vijf maanden achtereen had geslapen. Het meisje geniet thans een uitstekende gezondheid. Uit onze Koloniën. Batavia, 27 Jan. Te Edi werd op den 2 dezer een verra derlijke moordaanslag gepleegd op een Europeesch fuselier door een zich ter dood i gewijden Atjeher en afkomstig van de XXII 1 Moekims. In den loop van dien morgen had de moordenaar in het pac'nthuis ge dobbeld, veel geld gewonnen en een groot gedeelte daarvan verdeeld aan de daar aanwezige Atjehers. Daarna ging hij in een der warongs in de nabijheid van de benting zitten en wachten tot een der Europeanen voorbijkwam, die zonder eenige aanleiding het slachtoffer werd van den fanatieken haat van den Atjeher. Aan boord van de „Java" gaat naar Poeloe Thursday mee de luit. ter zee 2de kl. Posthumus Meijes, ten einde met een Engelschen zeeofficier nauwkeurig de grens van het Nederlandsche en het Engelsche gebied op de Zuidkust van Nieuw-Guinea, waardoor de 141e graad O. L. is aange nomen, vast te stellen. Volgens de En gelsche Regeering was onze onlangs ver jaagde posthouder op Engelsch gebied j gevestigd. Deze zending geschiedt op Engelands verzoek, gedaan vóór de bedoelde verja- ging- Stoomvaart en Schsapstijdingen. Prinses Marie (s.), van Batavia naar 1 Amsterdam, vertrok 24 Eebr. van Aden. Prins Alexander (s.), van Amster dam naar Batavia, vertrok 24 Eebr. van Genua. Prinses Wilhelmina (s.), van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 25 Eebr. van Padang. Prinses Sophie (s.), van Batavia naar Amsterdam, passeerde 25 Febr. Kaap Roca. Burgemeester den Tcx (s.), van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 26 Febr. te Southamptou. Weerk. Waarnemingen te Helder. (Landskeet.) 1 c Windrichting en kracht. fiArometar j Thermometer mM. f Ca. Stand. J Afw. j Stand, j Afw. 26 12Z.O. 10 KG. 27 12.Z.W. 12 28 8 N.N.O. 7 28 12 N.W.t.N.0.7» 745.58 -14.22; 3.0 - 1.5 747.38 -12.42 5.2 f 0.6 751.33 - 8.47! 2.0 - 0.9 756.80, - 3.00' 3.7 - 0 9 '5 1' 1 I t- - Weersgesteldheid. Toestand 26 12 27 12 28 8 28 12 Te 0.83 0.78 0.93 0.87 verwa Bctr., wind, regen, id. Bcw., helder, mooiweer. Held., lichtbew., mooiw. chtenZuidenwind. Golvend, id. id. Slechtw. j Gisteren is hier het treurig- berich 1 ontvangen, dat schipper R. Feenstra, van het bunschip „Stad Workum", dat jl. Za terdag van hier naar Londen vertrok, Zondag in de Noordzee overboord is ge slagen en verdronken. Drenthe (s.), arriveerde 24 Eebr. van Rotterdam te Batavia. Batavia (s.), van Rotterdam naar Ba tavia, passeerde 25 Febr. Kaap Carvoeiro. S a 1 a k (s.), van Batavia naar Rotterdam, vertrok 26 Febr. van Marseille. Prins Federik Hendrik (s.), van Amsterdam naar Suriname, passeerde 24 Febr. Dover. V e e n d a m (s.), arriveerde 24 Febr. van Rotterdam te New-York. E d a m (s.), van Rotterdam naar Baltiinore, passeerde 25 Febr. Scilly. Werkendam (s.J, vertrok 25 Febr. van New-York naar Rotterdam. Maasdam (s.), van Rotterdam naar New- York, passeerde 26 Febr. Liznrd. Zaan dam (s.), van New-York naar Rot terdam, passeerde 27 Febr. Dover. Het Duitscbe bergingsstoomschip „Newa", 24 dezer van Hamburg alhier aangekomen, zal hier voorloopig gestationneerd blijven, ten dienste van de Bergingmaatschappij te Rot terdam. Burgerlijke stand van: Helder, van 2325 Febr. Ondertrouwd E. Flens, werkman, en J. E. Goos. P. Schuurman, timmerman, en E. Sluiter. J. Kwinkelenberg, zeeman, en J. v. d. Veen. J. J. Sturk, stoker, en M. Jonker. A. Smit, timmerman, en M. Darphorn. A. Fortuin en J. J. Pin. Gehuwd: P. Grande en N. Schagen. Bevallen8. v. Dok, geb. Boon, d. M. Termaat, geb. Brasser, d. A. v. de Putte, geb. Hendriks, z. M. Gauw, geb. Blokker, d. M. A. Bakker, geb. Tanis, z. M. Juijn, geb. Fooij, z. Overleden J. Kooger, 80 j. C. J. Bras, 19 m. Anna Paulowna, van 1—27 Febr. GeborenPieter, z. v. P. Dissel en G. Kossen. Johannes Theodorus, z. v. J. Smiers en E. Kapper. Neeltje, d. v. J. Koning en N. Koning. Cornelis, z. v. G. Borst en G. Rotgans. Hendrik Willem Gerard, z. v. B. T). Bras en H. A. Waller. Rudolf, z. v. P. Buitenburg en F. Schouw- vlieger. Overleden: A. Borst, S d. D. Sleutel, wedn. v. G. Grin, 69 j. Zijpe, van 1017 Febr. Ondertrouwd G. Vos, jonkm., metselaar, 31 j., te Zijpe, en A. Wortel, jonged., zonder beroep, 20 j., te Broek op Langedijk. Geboren: Dirk, z. v. 3. Raat en N. Rade maker. Lourens, z. v. A. v. Buuren en P. v. d. Aarde. Elisabeth, d. v. C. Zomerdijk en E. Filmer. Jansje, d. v. S. Hofman en C. Leeuw, won. te Hellevoetsluis. Overleden T. Oom, 19 j. Van 1724 Febr. Geboren Maartje, d. v. C. Tromp en N. Ivangh. Simon, 7,. v. W. Tamis en A. Stam. Jan, z. v. C. Nieuwenbnrg en T. de Vet. Antiionius Jacobus, z. v. J. Prins en M. 14. Swaerts. OverledenJ. Bakker, echtg. v. T. Vel, 85 j. Schagen, van 2223 Febr. Geboren Willem, z. v. J. Schenk Jz. en M. Jonker. V i 8 s c h 0 r ij. Nieuwediep, 28 Febr. Sedert jl. Za terdag kwam hier van de groote visscherij binnen de sloep MD 2, schipper v. d. Hoek, met 50 levende-, 70 doode kabelj., 18 lengen, G heilbotten, 6 ben rog en 300 schclv terwijl door 90 korders 2 tot 12 mandjes kl. schol en 1 tot 3 manden schar en door trekkers 10 tal haring werden aangevoerdlev. kabelj. gold f 2.85, doode id. f 1.50, lev. leng f 3.25, doode id. f 2.35, heilbot f 32 a 24 per st., rog f 19 per ben, schelv. f 45 per honderd, kl. schol f 2.70 a f 2.30 per mandje, schar f 2.50 per mand en haring f8 a f 7.50 per tal. Wieringen, 27 Febr. Gedurende de afgeloopen week werden van hier verzonden 2S0 balen alikruiken, met bestemming naar landen en Huil. Evenzoo enkele balen naar Antwerpen en Brussel. Prijzen van af fl.50 tot f 4.50 per baal. 300 halve pakjes ge maaid en 250 id. gevischt zeegras naar elders vervoerd. Marktberichten. Alkmaar, 25 Febr. Aancev.10 Paarden, f 50 a 300; 7 Handeren, f 130 a 180; 164 nucht. Kalv., f 5 u 10; 177 Schapen, f 8 n 20121 mag. Varkens. 16 a 22; 197 Biggen, f 10 a 149 Bokken en Geiten, f 3 a 6. Alkmaar, 27 Febr. Aangevoerd15 Runderen, f 150 a f 210; 73 vette Kalveren, f 0.85 a f0 95 77 nuchtere id., f 5 a f 12; 13 Schapen, fSaflö; 130 vette Varkens, 46 a 57 c. per KG. 49 magere idem, f 18 a f 20. Edam, 25 Febr. Aangev.8 st. Kaas, weg. 084 Kg., f 27.50. Amsterdam, 27 Febr. Tnrwe op levering lager; Maart f175; Mei f 177. Rogge op levering lager; Maart f182; Mei f 131. Raapolie vliegend f 28.25.Mei f 28 Scpl-Dcc. f 28. Lijnolie vliegend f24; Maart-Mei f 24.25; Jani- Ang. f 24.50 Sept.-Dec. f 23.62J. Raapkoeken f 62 a 80. Lijnkoeken f Ja 12.50. Petrolcmn. vast, loco en najaar f 5.90 Entr. Amsterdam, 27 Febr. Aardappelen Friescbe Dokk. Jammen f 1.10 a 1.30; id. I'ran. f 1.30 a 1,40, id. Saaiers f 1.a 1.20; Zecnwsohe Spuiscke Jammen f 1.10 a 1.80; dito blauwe, f 1.50 a 1.60 Flakk. jammen f 1.50 a 1.60; Geld. Blauwe f 1.45 a 1.60 id. Chainpious f 1. Schiedam, 27 Febr. Moutwijn f 8.Jenever 12.id. Amsterdarasehe proef f 13.50. AANGEKONDIGDE PAARDENMARKTEN IN NEDERLAND, Schoorl Maandag 20 Maart, üidam Dinsdag 21 Utrecht Maandag 27 Laatste herlchten 28 Februari. Offlcieele berichten uit de „Staatscourant". De heer mr. P. J. Van Löben Seis, benoemd tot consul te San Francisco, is in die hoeda nigheid door de Regeering der Vereeuigde Staten van Amerika erkend. Opgave van met 16 Maart a. s. geplaatste, overgeplaatste en op non-activiteit gestelde officieren Luit. ter zee l9te kl. F. C. E. L. Koster, van stoomschip //Bonaire", op sloomschoener //Zeehond", (late off.)luit. ter zee 2de kl., L. A. Roijen, van id., op //Marnix" id., J. F. Nijland, van id. op wachtschip alhierid., J. G. W. J. Eilerts de Haan, van id. op wachtschip te Arasterdamoff. van gez. 1ste k!., M. J. Brandt?, van id. op ramschip //Schorpioen", off. van adm. 2de kl. W. H. C. Ten Brurameler, van id., op wachtschip alhierluit. Ier zee 1ste kl. W. T. De Boor, van 1ste off. //Zeehond", op rol /Marnix" en ged. aan boord //Amstel" otf. van gez. Iste kl. K. A. E. Seipgens, van ramschip //Schorpioen", non-actief; off. van adm. 2de kl. C. J. Eeg, van wachtschip alhier op wacht schip te Amsterdamluit. ter zee 2de kl. P. A. Bik, van non-actief op wachtschip alhierid. J. P. F. Van der Mieden van Opmeer, van //Nautilus* op „Panter"idem L. P. W. Van der Wal, van wachtschip te Hellevoetsluis, op „Tijger* id. jhr. L. F. Martini, van non-actief, op wachtschip te Hellevoetsluis; knpt.-Iuit. ter zee G. A. Van der Mieden, van id., op rol wachtschip alhier en belast met het bevel over Ilr. Ms. stoom- schoencr „Dolfijn" luit. ter zee 2de kl. A. A. Flacs van id. (als oudste off.) op rol wacht schip alhier en gedetacheerd aan boord van Hr. Ms. stoomschoener „Dolfijn", id. G. K. graaf Van Hogendorp, van „Panter", op id. id. J. H. Junins, van wachtschip alhier, op id.off. van gez. 2de kl. A. Tückermann, van hospitaal alhier, op idem. Bljjkens bij het Departement van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms. schroefstoom- schip 1ste kl. „de Ruijter", onder bevel van den kapt. ter zee D. G. Brand, den 25 dezer van Port de France (Martinique) vertrokken, ter voortzetting vau de terugreis naar Neder land. Aan boord was alled wel. BEKENDMAKING. Het Gemeentebestuur van den Helder brengt ter kennis van de daarbij belanghebbende ingezetenen, dat op Woensdag den 8 Maart 1893, des namiddags tusschen 1 en 3 uren, aan het Raadhuis der gemeente, eene vergadering van kiesgerechtigden zal worden gehouden, ter benoeming van een lid voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, in de plaats van den Heer C. L). ZURMUHLEN, die voor de benoeming heeft bedankt. De lijst der kiezers is op de gewone kantooruren ter Secretarie der gemeente ter inzage nedergelegd. Van deze vergadering worden geene afzonderlijke kennisgevingen verzonden. Voorts wordtin herinnering gebracht, dat men, om kiezer te zijn 1. Nederlander, meerderjarig, inge zeten der gemeente en in het volle genot der burgerlijke en burgerschaps rechten moet zijn. 2. Ter zake van een bedrijf van handel of fabriekswezen in het patent recht moet zijn aangeslagen tot een bedrag van minstens zeven gulden. Helder, den 23 Februari 1893. Het Gemeentebestuur voornoemd, C. A. BEUKENKAMP, Burgemeester. C. BOON, Secretaris. Hr. Ms. schroefstooraschip iste kl. „Jo han Willem Friso" werd hedenmorgen ter rcede geïnspecteerd door den schout-bij nacht C. E. Uhlenbeck, directeur en com mandant der Marine alhier. APVERTENTIEN. Notaris Hattiuga Raven, te Helder, zal op Dinsdag 7 Maart 1893, 's avonds 8 uur, in de Landbouw- Societeit „tére»'1, te SCHAGEN, publiek verkoopen Het onlangs nieuw gebouwde Heerenhuis, genaamd ,.1IERAPI," met Erf en aanhoorigheden, te Schagen, aan de Hoep, C. 15, Kad. Sect. C. No. 546, groot 4 aren 80 centiaren. Nadere informatiën ten kantore van Notaris HATTINGA RAVEN, te Helder. Notaris Hattinga Raven, te Helder, azal op Woensdag 8 Haart 1 MIS, 's avonds 8 uur, in het lokaal „1BUSIS SACRti.11,1' te Helder, publiek verkoopen 1. Een WOONHUIS en ERF, te Helder, Kanaal weg 19, groot 1 are 22 centiaren. 2. Het GEBOUW, dienende tot bijeenkomst van ,.li et Leger de» Heil met SCHUUR, ERF en AANHOORIGHEDEN aldaar, Spoor- gracht 38, groot 2 aren 31 centiaren, 3. Een WOONHUIS en ERF aldaar. Westgracht 49, groot 62 centiaren. 4. Een WOONHUIS en ERF aldaar, Achtergraclit-Westzijde 64, groot 35 centiaren. 5. Een WOONHUIS en ERF aldaar, Wachtstraat 54, groot 1 are 13 centiaren. Nadere informatiën ten kantore van Notaris HATTINGA RAVEN. TRADB MARK Verkrijgbaar te II E L D E R bij Mej. de Wed. A. J. L E IJ E R UURBANUS, Kanaal weg; te KIEUW E I» I E P bij C. DE WIT en J. KORVER, Spoorstraatte B O L L 1' H op Ameland bij C. v. d. MEIJ, en te SCHIGEX bij K. VERHEUS. Probeer s. v. p. de Sou- clion-Thee. No. 3 k f 1.25 per half kilo.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 3