zijn. Nu kunnen de schuiten wel een plaats vinden in de binnenhaven, maar dan moeten zij door de sluis schutten, en dat kost telkens ongeveer 65 cent, wat voor de vissckers op den duur veel te bezwarend wordt. Hij stelde daarom voor dat de Vereeniging zich zal wenden tot de betrokken autoriteiten, met verzoek de visschers kosteloos naar de bin nenhaven te doen schutten. Na eenige dis cussie, waarbij o. a. werd aangevoerd dat de afschaffing der sluis- en kanaalgelden zeker niet verre meer zal zijn, werd besloten po gingen tot afschaffing der slnisgelden aan te wenden en daartoe ook de medewerking van de Kamer van Koophandel in te roepen. Een voorstel om aan den Minister van Ma rine eene meer afdoende betonning en beba- kening te verzoeken van het vaarwater, zoo als b. v. bij Terschelling en om de Zuid, werd ter behandeling tot de volgende ver gadering aangehouden. Aan het einde der vergadering legde de heer Oudenhoven zijne betrekking van Secre taris-penningmeester neer, welke deheerVon Oterendorp bereidwillig voorloopig op zich nam. Hierop werd de vergadering gesloten. Helder. Afloop der openbare verkoo- ping, gehouden op Woensdag 8 dezer, *8 avonds 8 uur, in «Musis Sacrum" alhier, ten overstaun van den notaris J. W. Hat- tinga Raven 1. Een woonhuis en erf, Kanaalweg 19 kooper de heer B. E. C. Seignette qq., voor f1660. 2. Het gebouw, dienende tot bijeenkomst van «het Leger des Heils," met schuur, erf en aanhoorigheden, Spoorgracht 38 kooper de heeren Bantjes, te Soest, voor f 2820. 3. Een woonhuis en erf, Westgracht 49 kooper de heer Tj. Smit, voor f 980. 4. Eon woonhuis en erf, Achtergracht- Westzijde 64kooper de heer J. Bethlehem, voor f 440. 5. Een woonhuis en erf, Wachtstraat 54 kooper de heer A. Visser, voor f 262. Helder. De Scherm- en Gymnastiek- vereeniging «Oefening kweekt Kunst" alhier, hield jl. Maandagavond in «Tivoli" hare gewoue jaarlijksche algemeene vergadering, waarin verslag werd uitgebracht over den staat der Vereeniging. Uit het verslag van den Secretaris bleek, dat het ledental in het afgeloopen jaar weder is toegenomen en de Vereeniging thans bestaat uit 7 eere-leden, 31 werkende- en 52 kunstl. leden van de Hoofd-afdeeling, 19 leden van de Voorbereidingsklasse, 65 van de Adspi- ranten-afdecling en 27 van de Meisjes-afdee- ling. De Schietclub bestaat uit 11, het Vrijwillig Brandweerkorps uit 27 leden. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer H. Zegel, bedroeg in ontvangst f 969.11, in uitgaaf f 939.84£ en sloot dus met een batig saldo vau f 29.62£ De begrooting voor dit jaar werd voorloopig vastgesteld op f 883.12| in ontvangst en uitgaaf. Rekening en begrooting werden tot onderzoek gesteld in handen ecner Commissie, bestaande uit de lieeren J. P. Scbellinger, A. Korff Jr. en S. Meijers. Ter vervanging van den heer A. Krijnen, die aan de beurt van aftreding was en zich wegens drukke bezigheden niet herkiesbaar stelde, werd tot Secretaris benoemd de heer D. M. Griinwald. De heer N. van Ricl werd als Vice-president herkozen. Verder werd het huishoudelijk reglement herzien en besloten de e. v. uitvoering te doen plaats hebben op Zaterdag 15 April a. s. Schagen. Mr. A. P. De Lange, voorz. van de Centrale Liberale ICiesver- eeniging in het lioofd-kiesdistrict Alkmaar, zal op 5 April alhier eene lezing houden over het kiesrecht. De toegang is bij introductie verkrijgbaar. Marine en Leger. Bij de Marine zal als proef bij den bouw van schepen djati- in plaats van teakhout worden gebruikt. Per stoomschip „Salak" is uit Oost-Indië teruggekeerd een transport onderofficieren en mindere schepelingen der marine, sterk ii man, onder bevel van den luit. ter zee 2de kl, C. L. Temrainck Groll. Ook de mach. iste kl. H. A. J. Lagaay bevond zich hierbij. Bedoeld transport is op Hr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis aan gekomen! De slotjmkanonneerboot „Lynx" is jl. Dinsdag te Amsterdam in dienst gesteld onder bevel van den luit. ter zee iste kl. G. F. Tydeman mede is aldaar aan boord geplaatst de luit. ter zee 2de kl. jhr. G. L. Van Panhuys. Onderwijs en examens. Op een adres van den Raad der gemeente Schoorl, om ontheffing der verplichting tot het heffen van schoolgeld, is door dc regce- ring afwijzend beschikt. Door het aanstaand vertrek van den heer S. Boot, is eraan eene der openbare scholen te Hoogwoud eene vacature ontstaan. De gemeenteraad, terecht begrijpende, dat eene oproeping van sollicitanten voor een salaris van f- 500 weinig baten zou, heeft het salaris van den nieuwen titularis bepaald op f 550. Landbouw en Veeteelt. Op de lijst tot afkoop der tienden was tot 1 dezer te Texel voor ongeveer 1900 bunders land geteekend, dus nog minder dan de helft van het vereischte aantal. Daarom zal die lijst tot 1 Mei e. k. ter teekening blijven liggen ter secretarie der 30 gemeenschappe lijke polders. Jl. Dinsdag had de keuring van hengsten en merricn, vanwege het Ned. Paardenstamb., afd. Noordh., te Schagen plaats. Voor de prov. subsidiën a f 250 werden ter herkeuring aangeboden 9 stuks. Afge keurd werden er 3. Ter mededinging toegelaten werden1. «Kleber", Koy, Parijs 2. «Cesar", P. Boekei, Schagen3. «Carno", J. Breebaart Kz., Winkel4. «Norman", G. Geerligs, Anna I Paulowna5. «Wellington", J. Breebaart, Winkel 6. «Nelson", J. Breebaart, Winkel. Negen tweejarigen werden er aangeboden, waarvan er één van K. D. Kaan, Wieringer- waard, werd toegelaten. Merricn voor 't Ned. Paardenstamboek aangevoerd zes stuks. Allen aangenomen. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Herv. kerk te Texel. Zondag 12 Maart, Burg, voorm. 10 uur, ds. van Schaick. Koog, voorm. 10 u., ds. de Mazure. Den Hoorn, voorm. 9.30, ds. Leffef. Oudeschild, nam. 2 u., ds. Leffef. Voorbereiding. Oosterend, nam. 2 u., ds. de Mazure. Voorbereiding. Cocksdorp, nam. 2 u., ds. van Schaick. Doop en Voor bereiding. Doopsgez. kerk te Texel. Zondag 15 Maart, Oosterend, voorm. 10 u., ds. Kuperus. Burg, 's av. 6.30, ds. Ku- perus. Ned. Herv. kerk te Noord-Zijpe. Zondag 12 Maart, geen dienst. Ned. Herv. kerk te Zuid-Zijpe. Zondag 12 Maart, voorm. 9.30, Sint- Maartensbrug, ds. Koch. Doopsgez. kerk. te Zuid-Zijpe. Zondag 12 Maart, geen dienst. Ned. Herv. kerk te Callantsoog. Zondag 12 Maart, geen dienst. Ned. Herv. kerk te Sint-Maarten. Zondag 12 Maart, voorm. 9 u., ds. Mühring. Ned. Herv. kerk te Eenigenburg. Zondag 12 Maart, nam. 1.30, ds. van Kluijve. Ned. Herv. kerk te Petten. Zondag 12 Maurt, voorm. 9.30, ds. van Kluijve, pred. te Schagen. Ned. Herv. kerk te Kolhorn. Zondag 12 Maart, voorm. 9.30, ds. van Deursnn, pred. te Noord-Zijpe. Rechtszaken. Kantongerecht te Helder. Uitspraken van 1 Maart 1893. C. M. D., huisvrouw van II. W., te Helder, bij vriezend weer de straat schrobben en daarop water uitstorten, f 0.50 boete of 1 dag hecht. A. A., D. K., D. B. Cz. en D. L., allen te Wieringen, in staat van dronkenschap verkeerende, in het openbaar de orde ver storen, vrijgesproken. W. de Z., zonder vaste woonplaats, een beschilderd zeil op straat vertoonen, zonder vergunning van den Burgemeester, f 1 boete of 1 dag hecht. A. op 't L., te Helder, J. P., te Helder, C. de V., te St. Maarten, C. K., te Texel en H. K., te Enkhuizen, dronkenschap, ieder f 1 boete of 2 dagen hecht. G. K., te Texel, P. B., te Zijdewind, gem. Oude Niedorp en S. B., te Helder, dronken schap bij eerste herhaling, ieder f 3 boete of 3 dagen hecht. P. R., te Helder, dronkenschap bij tweede herhaling, 3 dagen hecht. W. K. en P. J., te Helder, dronkenschap bij derde herhaling, ieder zes dagen hecht. A. van der S., te Helder, dronkenschap bij vijfde herhaling, acht dagen hecht. Arrondissements-rechtbank te Alkmaar. Zitting van 7 Maart. P. B., te Alkmaar, diefstal, 14 dagen gev. J. M., te Alkmaar, vernieling enz., 3 weken gev. W. K., D. S. en W. K., huisvr. van J. M., allen te Helder, mishandeling, de eerste 4 weken, de tweede 14 dagen en de derde 8 dagen gev. J. v. d. M., huisvr. van J. R., te Helder, beleediging, f 5 boete of 4 dagen hecht. C. M., te Wieringen, beieediging, f 5 boete of 3 dagen hecht. P. O., te Bovenkarspel, diefstal 2 maan den gev. G. de B., huisvrouw van P. v. K., te Zijdewind, het niet sluiten van den overweg, waardoor botsing is ontstaan met paard en rijtuig, f 40 boete of 20 dagen hecht. aan koning Humbert nog geen tegenbezoek bracht. Bij de verkiezingen te Serra di Falco rukten de gendarmes de zaal binnen waar de stemming gehouden werd en verjoegen de kiezers met de bajonet. Toen de burgers daartegen protesteerden, werd door de gen darmes herhaaldelijk geschoten, ten gevolge waarvan velen gedood of gewond werden. Noord-Amerika. Jl. Zaterdagmiddag te twaalf uur had te Washington de plech tige installatie van den president Cleveland plaats. Bij deze plechtigheid hield hij een rede, waarin hij wees op het hooge belang van een goeden en vasten muntomloop. De Vereenigde Staten kunnen, ondanks hun nationale kracht en rijke hulpbronnen, de onverbiddelijke wetten, aan welke de financiën en de handel onderworpen zijn, niet tarten. De president hoopt dat voorzichtige, maar afdoende wettelijke maatregelen genezing zullen brengen. In afwachting van de totstandkoming dier wetten zal de president alle hem ten dienste staande middelen aanwenden, om het krediet van het land te handhaven en een financieele ramp af te wenden. Uit de uitspraak der kiezers ten gunste van Cleveland blijkt, dat de bescherming om der wille van de bescherming veroor deeld is. De uitgedrukte stemming van het volk is dat zij van de Regeering persoonlijke, bijzondere en directe voordeelen wacht. De kiezers hebben het stelsel van premies en subsidies van staatswege afgekeurd, even als de werking der syndicaten (trusts). Het werk van de herziening der tarieven moet met wijsheid ter hand worden geno men, zonder zucht naar wraak. Onze roe ping, zoo zeide Cleveland, is niet te straffen, maar begaan onrecht te herstellen. Alleen de noodzakelijkheid inkomsten te verkrijgen tot instandhouding derRegeering, rechtvaardigt het heffen van belastingen. Bij het wetsontwerp-Chandler, dat door het Congres is aangenomen, wordt aan de drie volgende categorieën van personen de toegang tot de Ver. Staten verboden: per sonen boven de 60 jaar, die gebrekkig of blind zijn en niet kunnen lezen en schrij ven; personen met physieke gebreken, waar door zij ten laste van den Staat kunnen komen; en leden van vereenigingen, die gevaar opleveren voor het leven en den eigendom van anderen. Buitenland. Engeland. Aan de „Times" wordt gemeld dat 9905 mijnwerkers inNorthum- berland stemden vóór het aannemen van de loonsverlaging zooals door de patroons was voorgesteld en 4875 tegen. Spanje. Aan de „Standard" wordt geseind uit Madrid dat „El Puls" een zeer heftig artikel bevat tegen de koningin en het monarchale stelsel. Het blad zal ver volgd worden. De miuisterieelen en conservatieven laken de onverschilligheid der regeering, omdat deze geene maatregelen nam de overwin ning der republikeinen te beletten. De republikeinsche vereeniging heeft de vensters van haar lokalen versierd met vlaggen en opschriften, vermeldende de over winning te Madrid. Een aantal personen doorkruisten de Castellaansche straten, schreeuwende: Leve de Republiek. De gendarmerie maakte ver scheidene charges en van weerszijde werd geschoten. Verschillende arrestatiën hadden plaats. Patrouilles doorloopen de straten. Italië De meeste bladen kondigen het bezoek van den Duitschen keizer aan zonder verdere commentaren. De „Diritto" echter zegt, dat dit bericht met blijdschap zal worden begroet in het gansche land. Dit tweede bezoek zal nog sterker doen uitkomen de onbeleefdheid van keizer Frans Jozef, die Gemengd nieuws. In de Van Woustraat 49 te Amster dam had een oude vrouw op een achter kamer der tweede verdieping Dinsdagavond halfelf het ongeluk een petroleumlamp om te stooten. In een oogwenk stond de geheele kamer in brand en voordat de vrouw van den schrik wasbekomen, hadden de vlammen den weg naar de trap afgesneden. Daar de rook steeds zwaarder werd, vluchtte zij naar de voorkamer en nam in haar angst het besluit uit het raam te springen. Ze viel neer op een voorbijganger, die er met den schrik afkwam, en werd ernstig verwond in een apotheek binnen gedragen, vanwaar ze later per brancard naar het gasthuis werd vervoerd, waar zij overleed. Inmiddels was de brandweer ter plaatse aangekomen. Zij mocht er in slagen het vuur tot de tweede étage te beperken, welke nochtans geheel is uitgebrand. Toen de spuitgasten het huis waren binnengedrongen vonden zij op de derde verdieping boven de kamer, waar de brand was ontstaan, de lijken van twee mannen, vader en zoon. Beiden waren gestikt. Voor de Haagsche rechtbank werd gisteren behandeld de zaak van Adriaan Willims, beklaagd in den jongsten oude- jaarsnacht een vrouw, waarmede hij op I inliemen voet verkeerde, dermate op den j Woutschen dijk, onder Ter Aar, mishan- I deld te hebben, dat zij kort daarop over- 1 leed. Haar gruwelijk verminkt lijk werd den volgenden ochtend door den veldwachter gevonden. De getuigenverklaringen en aanwijzingen waren zeer bezwarend voor den beklaagde, die in verwaaiden en bebloeden toestand werd aangetroffen, ter wijl hij ook uitdrukkingen had gebezigd, welke een bedekte bekentenis inhielden. Uit het verhandelde voor de rechtbank bleek, dat zoowel hij als de verslagen vrouw in den bewusten nacht in benevel den toestand uit een herberg waren ge komen. Het O. M. eischte tegen den beklaagde levenslange gevangenisstraf. In het dorp Orlau, van Oostenrijksch- Silezië, waar steenkolenmijnen zijn, kan men eiken dag een straat in vlammen zien. Langs den straatweg stijgt gas op, dat de mijn werkers eiken morgen aansteken, omdat zij gelooven er dan minder last in de mijnen van te hebben, 's Avonds worden de vlam men voor de veiligheid met natte doeken gedoofd. De vlammen stijgen soms tot 7 meter hoogte. Het Fransche adviesjacht „La Bour- donnais" heeft schipbreuk geleden in den Indischen Oceaan; van de bemanning kwa men 28 personen om. Prins Hendrik (s.), vertrok 8 Maart van Batavia naar Amsterdam. Koningin Emma (s.), vertrok 8 Maart van Amsterdam naar Batavia. M e r a p i (s,), van Rotterdam naar Bata via, vertrok 7 Maart van Southampton. C o i m b r a (s.), vertrok 8 Maart van Nieuwediep naar Hamburg, met 4180 balen salpeter uit de «Condor". Ne wn (s.), vertrok 8 Maart van Nieuwe diep naar Cuhaven. Alert (s), vertrok 8 Maart van Nieuwe diep naar Huil. W i d g eo n (s.), vertrok 8 Maart van Nieuwediep naar Londen. V I s s c h e r Ij. Nieuwediep, 9 Maart. Sedert jl. Dins dag kwamen hier van de groote visscherij binnen de sloepen P. R. 7, M. D. 17, V. L.30 en 132, samen met 186 levende-, 160doode kabelj., 3 ben- en 108 punt rog, 1 ben vleet en 420 schelv., terwijl door 45 korders 1 tot 20 mandjes kl. schol en 1 tot 3 manden schar en door trekkers 410 tal haring werden aangevoerd lev. kabelj. gold f 1.85 a f 1.90, doode id. fl.05 a fl per stuk, rog f 15 per ben en f 7.15 a f 6.30 per punt, vleet f14 per ben, schelv. f47 a f45 per honderd, kl. schol f 3.50 a f2.50 per mandje, schar f 2.50 per mand en haring f 5.25 a f 3 per tal. Marktberichten. Purmerend. 7 Maart. Anngcv.63 at. kl. Kaas, f 25 a 33 de 50 Kg.; 887 Kg. Boler, f 1.25 a 1.35 per Kg Kieren f 2.75 a 3.50 de 100. Vee: 2 Paarden; 46 vette Vark., 46 a 58 c. p. Kg. 138 mag., f 15 a 35 Biggou f 9 a l4p.it. Amsterdam, 8 Maart. Tarwe op levering flauw; Maart fl6S; Mei f 172. Rogge op levering lager; Maart £125; Mei f 123, October f 127. Kaapolie Mei f 27.75. Lijnolie Maart f 24April-Mei f 24.50. Raapkoeken f 62 a 80. Lijnkoeken f b 12.50. Vee; Aangevoerd -365 Rundereu, Tette Koeien late kw. 72 c., Ossen 64 c„ 2de 60 c„ 3de 50 c. per KG.129 nuchtere Kalveren £6 a 8364 vette Varkens, 46 a 51 e. per KG. Amsterdam, 8 Manrt. Aardappelen: Friesche Ookk. Jammen f 1.10 a 1.20; id. Fran. f 1.30 a 1.40, id. Saaiere f 1.n 1.20 Zeenwache Spuische Jammen! 1.10 a 1.80; dito blauwe, f 1.50 a 1.60; Flakk. jammen f 1.50 a 1.60Geld. Blauwe 1.45 a 1.60 id. Champion» f jl. Schiedam, S Maart. Moutwyn 8.75, Jenever 12-75, id. Amtterdnmiohs proef f 14.52. AANGEKONDIGDE PAARDENMARKTEN IN NEDERLAND. Schoorl Maandag 20 Maart, üidam Dinsdag 21 Utrecht Maandag 27 Wesrk. Waarnemingan te Helder. (Landskeet.) Wiuilrichtinjc en kracht. 8 12 W.N.W. 8 KG. 9 8 Z.ZAV. 1 9 12 Z.W. 1.5 768.82 f 8.72 766.36 f 6.26 765.28: f 5." Thermonie Ca. 6.0 f 1.1 4.6 f 1.4 7.3 f 2.3 0.80 Helder, 0.90 Bewolkt, 0.8S I I.ichtbew. Golvend. Vlak. Gemeente Helder. Uitkomsten der beproeving van het gas voor de straatverlichting in de maand Februari 1893. Bij bet contract bepaald. Bij de beproe- vingbevouden. Lichtsterkte in kaarsen Zwavelgehalte in 100 knb. voctgas, ingraina Zwavelwaterstof. mag niet aanwezig Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prinses Mar ie (s.), van Batavia naar Amsterdam, vertrok 7 Maart van Genua. S u matra (s.), van Amsterdam naar Ba tavia, arriveerde 7 Maart te Padang. S 0 e n d a (s.), van Amsterdam naar Bata via, passeerde 7 Maart Point de Galle. Amraouingeliidte in 100 kub. voet ga», in grains Druk in millimeters op den watermanometer: Van zonsondergang tot I middernacht. Van middernacht tot zons- i opgang Gedurende den overigen j tijd des dnags 12.9 8.7 niet aanwezig. 2.7 27è tot 25 25 tot 221 22£ tot 15 OverledenJ. Slijkerman, echtg. v. 0. Bruin, eerder weduwn. v. M. Ligthart, 51 j. Sint-Maarten, van 1 tot 28 Febr. Geboren: Jan, z. v. J. Delver en J. Bruin. Dieuwertje, d. v. P. Berkhout en W. C. Moll. Cornelis, z. v. C. Nielen cn K. A. van Leeuwen. Overleden T. de Geus, 19 j. Schoorl, van 1 tot 28 Febr. GeborenFrederik, z. v. C. Gutker en E. dc Jong. Cornelis, z. v. C. Kager en T. dc Wit. Overleden: It. Bijl, 23 d. C. Hoogvorst, echtg. v. T. Gutker, 61 j. Oude Niedorp, van 1 tot 28 Febr. Geboren Catharina, d. v. C. Hopmon en D. D. Romar. Aatje Wilhelraina, d. v. F. Wijn- ker cn M.Stam. Martinus Johaunis,z.|v. J. Wie ringen W. Janseu. Sibertha, d. v. P. Kuilboer en S. Wijnker. Margaretha, d. v. D. Hoog land en N. Mol. Pieter en Cornelis, zoons van J. de Jong en M. Noordstrand. Overleden J. Ursem, echtg. v. G. Wie- ring, 24 j. W. van Amstel, echtg. v. M. Volger, 54 j. N. Oven, echtg. v. K. Bos, 61 jaren. Haringkarspel, van 1 tot 28 Febr. GeborenAaltje, d. v. J. Boon en A. Smit. Margaretha, d. v. C. Smit en M. de Leeuw. Lourentius, z. v. D. Stoop en A. Smit. Andrias, z. v. J. Wink en M. Dekker. Johan, z. v. C. Broersen en A. Baas. Jan, z. v. J. Hoek en A. Bijpost. Ava Gecr- truida, d. v. J. B. Boekei en E. Groot. Overleden: A. Berkhouwer, 19 j. J. Age- nant, 1 j. D. de Bakker, 14 j. J. Klerk echtg. van T. Huisman, 56 j. C. Bierste ker, echtg. van A. Dekker, 92 j. Politie. Gevonden voorwarpen. Adres Bureau Raadhuis1 ijzeren bout. Adres Bureau I1 geldbeursje waarin een koop- en verkoopbewijs. Laatste berichten. 9 Maart. Officiëele berichten uit de «Staatscourant". Bij Kon. besluit is aan den eervol ont slagen 2 de licht wachter van 's Rijks lichtschip „Haaks", H. Krijnen, een pensioen toege kend van f 189 's jaars. De kapt.-luit. ter zee W. J. P. Van Wa ning en de luit. ter zee ade kl. J. O. Kolk- meijer, uit Oost-Indië in Nederland terng- gekeerd, zijn op non-activ. gesteld. Bij besch. van den Minister van Marine, is benoemd tot klerk bij 's Rijks werven en geplaatst bij die tc Willemsoord, de heer M. W. N. De Barbanson. De benoemde commies F. J. Kloprogge wordt geplaatst bij 's Rijks werf te Amsterdam. Burgerlijke stand van: Helde^, van 6 tot en met 8 Maart. Bevallen T. Klijn, geb. Koenders. z. M. R. Muller, geb. Schraver, z. I.. van Haaien, geb. Schouten, z. D. Lub, geb. Vos, z. W. Wijn, geb. Nooij, d. A. J. Adriaanse, geb. Vergouwen, z. C. Groot, geb. Kooger, z. Overleden H. J. Thesingh, 3 m. J. Swart, 21 m. P. Schotvanger, 26 j. C. van Baar, 2 m. T. J. Berkeljon, 10 m. Texel, van 1 tot 7 dezer. OndertrouwdT. Boon en C. Kok. P. W. Roeper en A. J. Keijser. C. Zutphen en A. Vlaming. GehuwdD. Barendse en N. Dogger. J. Huisman en A. Gorter. Geboren Eliesa, d. v. J. Kiljan tn A. Gieles. Klaas, z. v. H. Troost en A. Ab- benes. OverledenM. Smit, wed. vau Z. Schoen maker, 68 j. Zijpe, van 24 Febr. tot 3 Maart. GehuwdG. Vos en A. Wortel. Den 13 dezer zullen worden in dienst gesteld bij de Marine alhier Hr. Ms. torpe" dobooten „Hekla", „Dempo", „Habang", XX en XXI. Door den 3den stuurman P. Gouds waard is op het wachtschip alhier een zeer voldoend examen algelegd voor 2 den stuurman bij de Marine. Het wrak van het in de Noorder- gronden gestrande Eng. schip „Lucy March" is met de inbebbende lading leien gisteren in veiling verkocht aan den heer L. van Roosendaal, alhier, voor f 75. De geborgen inventaris van het schip heeft f 137.50, het geloste deel der lading leien f 37.50 opgebracht. Het Eng. schip «Condor" heeft ile nog inhebbende lading geheel gelost en ligt thans gereed om van hier naar loonden te worden gesleept. De heer J. Hoogerduijn, thans klerk bij de Rijkstelegraaf alhier, is met ingang van 1 April a. s. bevorderd tot telegrafist. In de zitting der Tweede Kamer van gisterc-n werd behandeld het wetsontwerp tot wijziging van art. 469 Burg. Rechtsv., strek kende om te voorkomen, dat executoriale ver koop van roerend goed bemoeilijkt wordt door voortdurend opbieden, zoodat de toewijzing onmogelijk wordt. De deurwaarder wordt nu gemachtigd, de pot te eischen van de geboden geldsom. Na een redactiewijziging in den geest vau het amend.-Hartogb, is 't ontwerp aange nomen. De Indische mailcontracten zijn uitgesteld tot heden, daar de Minister van Koloniën een nota van wijziging zal indienen. Een voorstel-Sanders, om het adres in zake Tjomas te venenden aan den minister van Koloniën, is verworpen met 38 tegen 35 st. De heer A. van Dedem kreeg verlof, op een nader te bepalen dag te interpelleeren over den stand der onderhandelingen met Duitschland ter zake van openstelling der Duitsche grenzen voor ons fokvee. ADVERTENTIEN. Heden overleed, na een smartelijk lijden, onze geliefde Zoon GERRIT. in den ouderdom vnn bijna lSjnren. J. KLARE. T. KLARE— Dekker. Kolhorn (Waardpolder), 8 Maart 1893. Strekkende deze tot eenige en algemeene kennisgeving.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 3