LES 28 JOURS Tournées CLAITtETTE. Texel. Gemeenteraad. Zitting van Dinsdag 11 April 1893. Voorzitter de heer Burgemeester. Tegenwoordig de heereu s A. Dros, J. Roe per, P. Boon, T. M. Zijm, G. K. Brouwer, A. P. Koorn en W. K. Bakker. Afwezig de heerenF. Keijzer, Coninck Weetenberg, S. P. Koning en C. P. Keijzer. De drie eerstgenoemden met kennisgeving. Na de opening der vergadering worden de notulen der vorige gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter doet mededeeling van de volgende ingekomen stukken 1. missive van Ged. Staten, berichtende de goede ontvangst van het besluit tot wijzi ging van het Reglement van orde 2. idem instructie Secretaris. Voorzitter merkt op, dat in deze berichten van ontvangst de goedkeuring van Ged. Staten ligt opgesloten; 3. idem van den heer Commissaris der Koningin, bevattende extract van het Kon. besluit tot het heffen van leges en van recht tot huwelijksvoltrekking op anderen tijd of wijze dan waarop zij kosteloos geschiedt. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen 4. adres van den gemeente-veldwachter v. d. Pol, houdende het verzoek voortaan de hem toegestane toelage voor bovenkleeding ad f 50 te brengen op f 70. Wordt aangehouden tot eene volgende ver gadering 5. adres van 46 visschers en ingezetenen van Oudeschild, houdende uitnoodiging aan den Raad tot het doen verdiepen van de zoo genaamde Schilsloot, teneinde met de daar voor bestemde schuiten het aanvoeren van drinkwater uit de putten bij Brakenstein geregeld te doen plaats hebben. Ofschoon het verzoek volkomen billijk is, stelt de Voorzitter voor, het thans niet te behandelenbinnenkort zal den Raad een voorstel van Burgem. en Weth. bereiken, betreffende verbetering in den toestand achter het dorp Oudeschild, in verband waarmede ook verdieping van de Schilsloot zal ter sprake komen, als onmisbaar voor de waterafvoer. Ook in den toestand van den Burgwal dient verbetering te komen, daar deze zoowel als dien achter het dorp Oudeschild, volgens den heer Inspecteur van het Geneeskundig Staatstoezicht zeer onvoldoende is. Teneinde zich voldoende inlichtingen te verschaffen, zal de Voorzitter de hulp van een technicus inroepen en wel om kosten te vermijden, die van den Provincialen Inge nieur 6. Verzoek vnn den ambtenaar ter sec retarie Langeveld, om de bekende gratificatie ad f 100. De Voorzitter herhaalt het in een vorige vergadering gesprokene en stelt voor, het gevraagde te verleenen. De heer Boon stelt voor, de behandeling van het verzoek nogmaals te verdagen. De Voorzitter is er tegen, omdat de zaak te eenvoudig is. Hij is zeer voor het uit reiken van die belooning en betreurt het dat dit verzoek niet is voorkomen. De heer Dros kan zich met het advies van den Voorzitter vereenigen en is mede voor het uitreiken der gratificatie. Het voorstel, daarna in stemming gebracht, wordt met 6 stemmen aangenomentegen stemde de heer Boon 7. een tweetal missives van besturen van instellingen van weldadigheid, inlichtingen verschaffende aangaande personen op de kie zerslijst voorkomende, welke in den loop van het vorige jaar onderstand genoten. Hoewel een tweetal personen als zoodanig worden genoemd, vindt de Voorzitter hierin geen aanleiding hunne namen van de lijst te schrappen alleen reclames overeenkomstig art. 11 der Kieswet kunnen verandering brengen in de eenmaal vastgestelde kiezers lijsten. De Voorzitter staaft zijne meening door het voorlezen van een schrijven over derge lijke zaak, voorkomende in de «Gemeente stem* en stelt voor, beide missives voor ken nisgeving aan te nemen en niet over te gaan tot royement. Met 6 stemmen wordt het voorstel aange nomen tegen stemde de heer Bakker. Nog zijn ingekomen een drietal bezwaren tegen den hoofdei, omslag, welke tot eene volgende vergadering worden ter zijde gelegd. Niets meer aan de orde zijnde en niemand het woord verlangende, wordt de vergadering gesloten. Anna Paulowna. Gemeenteraad. Zitting van io April 1893. Alle leden tegenwoordig, behalve de heer D. Schenk. Na opening der vergadering, voorlezing en goedkeuring den notulen, is aan de orde I. Benoeming onderwijzers. De Voorz. zegt, van zich voor de beide vacatures aan school No. 2 slechts 2 sollicitanten hebben aangemelden dat zich evenwel de school opziener heeft vereenigd met het voorstel om beide personen, over wien goede inlich tingen zijn ontvangen, te benoemen. Hij stelt derhalve den Raad voor, tot onder wijzers aan school No. 2 te benoemen de heeren J. G. Schwantje te Surhuisterveen en P. Miedema te Bakhuizen. De Raad benoemt daarna beide heeren en wel met ingang van 15 Mei e. k. II. Reclames hoofdelijken omslag: Wordt in geheime zitting behandeld. Ten slotte deelt de Voorz. mede, dat het verslag van den toestand der gemeente wordt aangeboden en bij de leden zal cir- culeeren. Niemand het woord verlangende, woord de vergadering door den Voorzitter ge sloten. Wieringen. De Gemeenteraad zal eene vergadering houden op Vrijdag 14 dezer, dea namiddags ten 2 uur. Punten ter behan deling 1. Benoeming hoofd der school te Westerland. 2. Ingekomen stukken. Marine en Loger. Naar het „Vad." verneemt, wordt de off. van adra. 2de kl. A. W. Van der Worm aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Hellevoet- sluis op 1 Juni a. s. vervangen door den off. van adm. 1ste kl. J. T. Van Gelsdorp. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft den adelborst 1ste kl. D. J. de Jong vrijgesproken van de beschuldiging van «desertie in tijd van vrede." Tot laten luit. is bevorderd de 2de luit. H. S. Wentink, van het 5de bat. 1ste reg. inf. alhier. De 2de luit.-adj. F. Smith, van het 4de reg. vest.-art., alhier in garnizoen, is bevorderd tot lsten luitenant. Hr. Ms. opleidingsschip „Neptunus" wordt 15 Juni a. s. uit dienst gesteld. Onderwijs en examens. Den 15 April a. s. herdenkt de heer Th. Roep, onderwijzer aan de Op. Lag. School te Schagen, zijn 12|jarige ambtsvervulling. Landbouw en Veeteelt. Invoer van vee. Behalve de Zeeuw- sche kantoren, zullen op de danrvoor aange wezen dagen worden opengesteld Santvliet, Esschen, Wuestwezel, Achel, Hamont, Maes- eyek, Lanacken, en Visé. De voorwaarden, waaronder de invoer zal kunnen geschieden, zullen in de „Staatscou rant" van 14 dezer worden medegedeeld. B. en W. van Alkmaar brengen ter ken nis, dat bij gelegenheid van de groote voor jaarsveemarkt op Maandag 17 dezer liet vee, dat niet per vaartuig naar de markt wordt gebracht, alleen aangevoerd mag wor den langs den Kennemerstraatweg, langs den Helderschen weg en over de Draaiburg over het Groot Noordh. kanaal, op welke plaatsen het vee door een veearts zal worden onder zocht. Invoer van vee langs het Zeglis, bij den Bergerweg, over de Vlotbrug over liet Noordh. Kanaal en bij den Nieuwlandersingel is verboden. Het vee, dat per vaartuig aan gevoerd wordt, mag niet gelost worden, dan onder toezicht van den daarmede belasten vee arts die lossing mug, uitgezonderd de gewone marktschuiten, alléén geschieden aan de Bier kade of aan de Kanaalkade, op de door den havenmeester aan te wijzen plaats. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. kerk te Texel. Zondag 16 April, Burg, voorm. 10 u., ds. van Schaik. Waal, voorm. 10 u., ds. de Mazure. Den Hoorn, voorm. 9.30, ds. Leffef. Oudeschild, nam. 2 u., ds. de Mazure. Oosterend, nam. 2 u., ds. van Schaick. Bevestiging nieuwe lidmaten. Cocksdorp, voorm. 9 30, de heer Barends. Doopsgez. kerk te Texel. Zondag 16 April, Waal, voorm. 10 u., ds. Kuperus. Ned. Herv. kerk te Noord-Zijpe. Zondag 16 April, geen dienst wegens vacature. Ned. Herv. kerk te Zuid-Zijpe. Zondag 16 April, voorm. 9.30, Burgerbrug, ds. Kocb. Doopsgez. kerk te Zuid-Zijpe. Zondag 16 April, voorm. 9.30, Oudeslnis, ds. van Cslcar. Ned. Herv. kerk te Callantsoog. Zondag 16 April, voorm. 9.30, d». vnn Deursen, van Schagerurug. Ned. Herv. kerk te St. Maarten. Zondag 16 April, voorm. 9 u., Valkoog, ds. Mühring. Ned. Herv. kerk te Eenigenburg. Zondag 16 April, voorm. 9.30, ds. Hobus. Ned. Herv. kerk te Wieringerwaard. Zondag 16 April, voorm. 9.30, ds. van Klnijve, van Schagen. Ned. Herv. kerk te Kolhorn. Zondag 16 April, nam. 1.30, ds. van Kluijve. Ned. Herv. kerk te Westerland op Wieringen. Zondag 16 April, voorm. 10 u., ds. Gran- pré Molière, van Helder. Beroepen bij de Herv. gem. te Langezwaag dr. C. J. Niemeijer, pred. te Blokker. Jl. Zondag nam te Bovenkarspel de heer J. C. Benit, bij zijn vertrek naar Purmerend, afscheid van de Herv. gem., met eene rede naar aanleiding van Matth. 6 10a, waarna de gem. hem een afseheid toezong. De heer Kooijman, beroepen pred. bij de Doopsgez. gem. van Barsingerhorn, Kolhorn en Wieringerwaard, zal a. s. Zondagnamiddag zijne intreerede houden. Buitenland. Belgie. De socialisten te Brussel zul len voortaan iederen avond een betooging langs de straten houden ten gunste van het algemeen stemrecht. De Belgische Kamer heeft het voor- stel-Janson, tot het geven van algemeen kiesrecht op 2i-jarigen leeftijd, verworpen met 115 tegen 26 stemmen en drie ont houdingen. De Kamer heeft daarna achtereenvolgens verworpen de verschillende herzienings- voorstellen en is uiteengegaan. Men gelooft algemeen, dat een gemengd stelsel zal worden aangenomen met meer voudige stemming. In den omtrek der Kamer hieven onge veer 300 manifestanten het algemeen stem recht-lied aan. De politie dreef hen terug tot aan de grens van den neutralen kring, die de Kamers omgeeft. Er had een arrestatie plaats van iemand, die niet wilde doorloopen. Bijzondere korpsen der schutterij hebben, met het oog op mogelijke gebeurtenissen, aanzegging gekregen om bij de eerste oproe ping onder de wapenen te komen, en mond behoeften mede te nemen. Bij een botsing tusschen de politie en een aantal betoogers, die de bureau's van het blad „De Patriot" wilden binnendringen, werden verscheidene personen licht gewond. De algemeene raad der werkliedenpartij heeft in zijne vergadering van jl. Dinsdag besloten onmiddellijk een algemeene werk staking uit te schrijven. Ziehier den tekst van het manifest, dat zal aangeplakt worden „Oproeping tot het volk." „De Kamer heeft het algemeen stemrecht verworpen. „Het volk kan zich echter niet bij deze beslissing neerleggen. „De algemeene raad der werkliedenpar tij, de vroeger genomen besluiten bevesti gende, verklaart, dat er nu aanleiding be staat, ziine toevlucht te nemen tot een onmiddellijke algemeene werkstaking." Een bende van omstreeks 1000 socia listen trok zingend door de stad. Tot nu toe is er echter niets bijzonders gebeurd. Het bataljon jagers der schutterij is met spoed opgeroepen tot handhaving der orde. De „Indépendance" verneemt, dat in het bekken van Bergen Dinsdagmorgen 2000 mijnwerkers den arbeid hebben gestaakt. Men verwacht dat de werkstaking een groote uitbreiding zal krijgen. In alle steenkolenmijnen der Borinage, uitgezonderd te Frameries en Dour, is de werkstaking begonnen. Het geheele aantal werkstakende mijn werkers in de Borinage bedroeg gisteren ochtend 8500. Men gelooft intusschen niet aan een algemeene werkstaking, ondanks het besluit der werkliedenpartij. Onder het zingen der Marseillaise trok ken troepen werkstakers langs den weg. De orde is in het bekken van Bergen niet gestoord. De syndicaten der metaalwerkers, der boek- en der steendrukkers benevens de bond der schrijnwerkers hebben gisteren morgen verklaard, dat het werk gestaakt zal worden. Vele mataalfabrieken in de straten van Brussel staan stil. In de patroonfabriek van Cureghera, Funboury de Bruxelles, hebben 1500 werk lieden den arbeid gestaakt. Te Ensival, bij Verviers, zijn vele weve rijen en te Louvain 4 werktuigenfabrieken gesloten. Driehonderd werkstakers vielen de kolen mijn werkplaats te Ouaregnon aan, ver nielden die en wierpen de stukken van het materieel ir. de mijn, waar de mijn werkers nog aan den arbeid waren. Bij een andere inrichting had een botsing plaats met de gendarmen. Een brigadier werd gewond. De stakers werden ver dreven. Engeland. De werkstaking der dok werkers te Huil loopt ten einde. De non unionisten zijn talrijk genoeg om het werk te verrichtenzij arbeiden onder bescher ming van politie en militaire macht. Het laden en lossen der schepen ondervindt geene vertraging. Het is nog niet tot een schikking ge komen tusschen de werklieden en de ree- ders. Jl. Maandagmiddag ontstond cr te Pontypridd brand in de machinekamer der steenkolenmijn Great Western, in de nabijheid der stad. Daardoor kunnen de 300 werklieden, die zich in de mijn be vinden, er niet uit. De mijnschachten staan in brand. Zeventig werklieden zijn er in geslaagd boven te komen; zij verkeerden in een staat van groote zwakte. Ten minste zeventig mijnwerkers zijn nog bedolven. Portugal. Het gerucht, als zou er op het leven van den Koning een aanslag zijn gepleegd, is geheel onwaar. De ware toedracht der zaak is dezeEen jongmensch, Salomon Levy Azancot, naderde 's Konings rijtuig, terwijl deze door Lissabon reed, en uitte onder het zwaaien met zijn stok eenige kreten. Het jongemensch was krank zinnig en zal in een krankzinnigengesticht opgenomen worden. Hij beweerde dat hij des Konings schoonbroeder was. Gemengd nieuws. Door eenige schuiten, die nabij Vlie land gingen visschen, zijn in het Storte- melk een menigte nieuwe battings gevonden en te Texel aangebracht. Het hout is aan de einden gemerkt E f R. Naar beweerd wordt, is het afkomstig var een overstoomd schip of stoomboot. Bij den havenmeester- strandvonder, zijn 334 stuks aangebracht. Stoomvaart an Scheepstijdingen. Prins Hendrik (s.), arriveerde 11 April van Batavia te Arasterdam. Prinses Sophie (s.) van Amsterdam naar Batavia, Rrriveerde 11 April te Port-Said. Prinses Marie (s.), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 11 April van Southamp- ton. Prinses Amalia (s.), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 12 April van Colombo. C 0 n r a d (s.), van Batavia naar Amsterdam, vertrok 12 April van Port-Said. Soenda (s.), vertrok 12 April van Ba tavia naar Amsterdam. M e r a p i (s.), arriveerde 11 April van Rotterdam te Batavia. G e d (s.), van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 11 April te Marseille. E d a m (s.), van Baltimore naar Rotterdam, passeerde 10 April Lizard. Maasdam (3.), van Rotterdam naar New-York, passeerde 9 April Prawlepoint. Dubbeldam (s.), arriveerde 11 April van Amsterdam te New-York. P. C a 1 a n d (s.), van Baltimore naar Am sterdam, passeerde 12 April Scilly. V i 8 s c h 0 r ij. Nieuwediep, 13 April. Sedert jl. Dinsdag werden hier door 130 korders 10 tot 60 groote-, 5 tot 20 kl. tongen, 3 tot 20 roggen, 3 tot 15 mandjes kl. schol en 1 tot 3 manden schar, door beugers 500 rog gen eu door trekkers 5 tal geep en 215 tal haring aangevoerd gr. tong gold 55 a 45 cent, kl. id. 25 cent, rog 70 a 55 cent per stuk, kl. schol f 2 a f 1.50 per mandje, schar f 1.50 per mand, geep 10 a 7 cent per stuk en haring f 1.25 a 75 cent per tal. Marktberichten. Purmerend, 11 April. Anngev.106 »t. Kaas, kl. 1 cnmin. f 31 de 50 Kg.; 1632 Kg. Boter, f 1 a 1.10 p. Kg. Eieren f 2.75 a 3.25 de 100. Vee 328 Knaderen eu Paarden797 v. Kalv., 70 a 95 0. p. Kg.; 455 d., f 4 1 12 p. st. 113 v. Varkens, 45 a 53 0. p. Kg.mag. f 14 a 35 126 Biggen, (8a 12 per stak; 2096 Schapen en Lamm. Amsterdam, 12 April. Tarwe op levering hoogerMei f 174Nov. f 173. Kogge op levering lager; Mei (128, Oct. f 125. Raapolie vliegend f 25.50; Mei f 25.50; Sept.- Dee. f 25.75. Lijnolie vliegend 22.75; April Mei 22.50; Jnni-Ang. f 22.75; Sept.-Dec. 21.75. Kaapkoeken f 56 a 76. Lijnkoeken f74 a 12. Amsterdam, 12 April. Aardappelen: Frieache Dokk. Jammen f 0.80 a 1.id. Fran. 0.80 a 1.id. Saaier» f 0.70 a 0.75, ZeeuvfscheSpuiiche Jammen 0.90 a 1.30; dito blsawe f 1.a 1.10; Flakk. jammen f 0.90 a 1.10; Geld. Blauwe (0.85 a f 0.90 Championa f 0.70. Schiedam, 12 April. Moutwijn f 9 25, Jenever f 13 25, id. Ameterdamsehr proef (14 75. Burgerlijk» stand van: Helder, van 10 tot 12 April. GehuwdW. Rippens en N. Smit. A. A. Overtoom en M. J. Rippens. F. R. Schwarz en M. A. Veen. Bevallen E. Hoogland, geb. Zwaan, d. M. G. Leidekkers, geb. van Santé, z. A. M. Landman, geb. Hoogerwerf, d. N. Abbenes, geb. Zeeuw, z. G Sturk, geb. Kraft, d. N. Wessel, geb. Schaap, d. A. Bontes, geb. Krul, z. J. Scholte, geb. Lenior, z. Overleden A. van Rhijn, 25 j. A. Vis been, 21 j. T. J. Leijen, circa 4 m. J. Plaatsman, 10 w. P. Kooijman, 21 j. A. R. Bossaert, 20 ra. C. M. Termaat, 7 w. Politie. Oivoadii voorwsrpsa, Adres Bureau II1 boezelaar, 1 huisdeur- sleutel. Laatste berichten 13 April. Offlcieele berichten uit de „Staatscourant". Bij Kon. besluit is aan den adelborst 1ste kl. C. H. Julius, op zijn verzoek, tot het waarnemen van een particuliere betrekking, een verlof verleend voor den tijd van een jaar, onder stilstand van non-activiteitst-trac- tsraent en zonder opklimming in de ranglijst. Met 2 Mei a. s. wordt de off. van adm. lste kl. J. F. Van Gelsdorp, dienende aan boord van llr. Ms. stoomtchip „de Ruyter", op non-activ. gesteld en vervangen door den off. van adm. 2de kl. R. F. baron van Heerdt tot Eversherg, thans dienende aan boord van Hr. Ms. ramschip „Schorpioen" en op laatst genoemden bodem geplaatst de off. van adm. lste kl. W. Brunings. Gisterenavond werd door mevr. Drucker, van Amsterdam, in het Casino-gebouw aan den Kanaalweg alhier eene voordracht gehouden over „Het kieswet-ontwerp en de vrouw." De zaal was goed gevuld. In den breede besprak de spreekster de achterstelling in maatschappij en wetgeving van de vrouw bij den man en wees zij er op dat in het nieuwe kieswet-ontwerp de vrouw weer iets lager is gesteld als zij tot heden stond. Zijn bij het cencus-kies- stelsel zoowel mannen als vrouwen uitge sloten, in hel ontwerp-Tak zijn bijna alle mannen opgenomen, behalve de bedeelden en met deze laatste categorie wordt de vrouw gelijkgesteld, want ook haar wordt het kiesrecht niet gegeven. Dit werd door spr. eene groote onrechtvaardigheid ge noemd, die geen reden van bestaan heeft. Zij spoorde de aanwezigen aan om mede te wer ken hieraan een einde te maken en zich aan le sluiten bij eene Vereeniging, die zich ten doel stelt te bevorderen dat ook aan de vrouw het kiesrecht zal worden verleend, waarvoor binnenkort eene oproeping zal geschieden. De spreekster werd herhaal delijk toegejuicht. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. De Tweede Kamer is tegen Dinsdag a. s., des namiddags ten 1 ure, bijeenge roepen. De heer Eugen Wolf, correspondent van het „Berliner Tageblatt" in Afrika, schrijft van 14 Dec. 1893 uit Uganda.dat het bericht dat Era in Pacha bij een tocht naar de Ituririvier door de inboorlingen vermoord zou zijn, bevestigd is door een verhaal van enkelen dier inboorlingen, die aan Awad Effendi verklaarden, dat Emin den 12 of 13 Maart 1892 vermoord was. Brussel, 12 April Bij de opstootjes, welke in den omtrek van het Parlements gebouw plaats hadden, werden 15 per sonen in hechtenis genomen. Tot 4 uur vielen er echter geen ernstige ongeregeld heden voor. Even daarna deed de menigte eene po ging, door het cordon van politieagenten heen te breken. De gendarmes te paard maakten in vollen galop met de blanke sabel een charge. De menigte wierp met steenen, waardoor eenige agenten en gen darmes gewond werden. Een rijtuig, waarin een der belhamels gevankelijk werd weg gevoerd, werd aangehoudenin een koffie huis werd alles vernield. Te Brussel werd hedenavond een socia listische meeting gehouden, waarin de leider Vold-rs een heftige redevoering hield, die begroet werd met de kreten: Leve de algemeene werkstaking I Leve de revolutie Talrijke benden trokken met vaandels onder het zingen van socialistische liederen rondop verschillende plaatsen werden rijtui gen door de betoogers aangehouden. Bij den heer Woeste, den conservatieven afgevaar digde, werden de glazen ingegooid. De voornaamste troep bevond zich op de Groote Markt, waar Volders van een balkon een toespraak hield tot het volk, ondanks het verbod der politie. Hij kondigde aar. dat binnenkort de roode vlag van het Stadhuis zal waaien. ADVERTENTIES. Heden overleed, na een geduldig lijden, zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoot en Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Cornelis Aria Kaan, in den ouderdom van bijna 82 jaar. Mede namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, Wed. J. C. KAAN—GUIJKEN. IJmuiden, 9 April 1893. Doopsgezinde Gemeente van BARSINGERHORN c. a. ZONDAG 16 APRIL: intrede van ds. Kooijman, des namiddags 2 uur, te Barsingerhorn. Inschrijving van Leerlingen voordegemeentescholen No. 3 tot No. 7a De Burgemeester maakt bekend, dat de inschrijving zal plaats hebben in de genoemde scholen op Zaterdag den 15 April 1893, des middags van 12 uren. 't Geboorte- en vaccinebewijs moeten worden medegebracht. Helder, 13 April 1893. De Burgemeester, C. A. BEUKENKAMP. Albert Ohartier. H ELDE R. Théatre dn Tivoli. Mardi 18 Avrü 1893. Burcaux a 7 li. i/2. Rideaa h 8 heares. Mlle LÉO GUILB. Première Chanteuse du Théatre de la Renaissance de Paris. UNE SEULE REPRËSENTATION DE de OPERETTE EN 4 ACTES. Représentée pour la première fois a Paris, sur le Théatre des Folies- Dramatiques, le 3 Mai 1892. Musique de Victor ROGER, Paroles He MM. H. RAYMOND et A. MARS, Auteur des „Surprises du Divorce". illlle Léo Gl'ILB remplira le röle de CLAIRETTE. ra. mrat du théfitre de la Gaiete de Paris, remplira le róle de MICHONNET. Au Deuxième Acte, DUEL AVEC CLAIRETTE, réglé par A. GOTIS. Ex-Maitre d'Armes au 24e de Ligne, Professcur titulaire des Théatres de la Porte-Saint-Martin et de FAmbigu. M. PELLETIER, Chef d'Orchestre, Pianiste. La Scène se passé de nos joursIer acte a Paris, 2e k Montargis dans un quartier de cavalerie, 3e et 4e aux environs de Montargis. Vu la longueur et 1'mportance de eet ouvrage, il sera joué seul. Prix des place»: f 1.49. Pour la Location, s'adresser comme d'usage.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 3