i|j fi 1 1 van Jolimont, toen een troep werkstakers, wier aantal op 5000 wordt geschat, hen aanviel. De werkstakers omsingelden de gendarmes en begonnen hen met steenen te bestoken, terwijl ook revolverschoten wer den gelost. De toestand der gendarmes werd zeer hachelijk, zoodat zij vuur moesten geven. De werkstakers deinsden toen terug, waarop de gendarmes zich terugtrokken in een nauw straatje. Var daar deden zij een krachtigen uitval, met dit gevolg, dat de werkstakers in alle richtingen uiteen stoven. De gendarmes gaven eerst vuur, nadat zij een geruimen tijd een hagelbui van steenen hadden verdragen. In vollen ren kwamen 14 gendarmes te hulp. Eerst werden nog eenige charges gemaakt, maar de menigte opende zich om de paarden door te laten en sloot zich onmiddellijk weer, als zij voorbij waren. Toen stegen vier gendarmes af en legden aan. Dood- sche stilte onder de menigte, maar allen bleven staan. De gendarmes laadden weer en herhaalden het salvo nog eenige malen. Vier gekwetsten, allen aan de beenen ge wond, werden weggedragen, en door de geneesheeren verpleegd. Toen eerst begon de menigte te wijken. Dat niet meer per sonen gewond waren en de gewonden niet ernstiger, is alleen daaraan te danken, dat de gendarmes opzettelijk tegen den grond schoten, zoodat de wonden alleen door afstuitende kogels werden veroorzaakt. Toen de werkstakers waren verdreven, vonden de gendarmes in een huis, dat in I aanbouw was, tegenover de coöperatieve vereeniging, een vrouw, wier schedel door boord was dcior een kogel. De vrouw was afkomstig uit Bois d'Haine en keerde van haar dagwerk terug. Voor het ge vecht had zij een schuilplaats gezocht in het nieuwe huis. waar zij door een terug- stuitcndcn kogel werd getroffen. Ook te Mariemont, insgelijks in het Centre, zijn schoten gewisseld tusschen de gendarmes en de werkstakers, waardoor eenige personen werden gekwetst. Vandaar, dat ook de meeste dorpen in deze streken door soldaten bezet zijn. Te La Louvière zijn bovendien twee escadrons jagers te paard gestationeerd, die de omliggende mijnen bewaken. Brussel, 18 April. De advocaat Ed- mond Picart is gevangen genomen. Het park te Saint Gilles (voorstad van Brussel) is door het leger bezet om te beletten, dat daar de meeting zou plaats hebben. Deze moest nu gehouden worden op de vlakte bij Kockelberg. Daar de burgemeester dier plaats weigerde de meeting te verbieden, heeft de gouverneur der provincie verklaard, dat hij ook die vlakte door de troepen zou doen bezetten. De werkstakers zijn hedenmorgen ten getale van Sooo op de „Place de la Du- ehesse" te Molenbeek bijeengekomen. Voorafgegaan door eenige aanplakborden met uitdagende opschriften, staatkundige rechten voor de werklieden eischende, en omstuwd door een groote menigte vrouwen, trokken de werklieden naar het Westelijk stationspleineenige redevoeringen werden gehouden. Volders merkte op, dat de bur gerij aan de betooging geen deel nam en dat van dezen dag af er een groote klove was tusschen het volk en de burgerij. Heden, ging hij voort, is het de groote dag, waarop het volk staatkundige rechten wil en zal verkrijgen. De socialistische re denaars maanden het volk aan rustig naar de stad terug te gaan en zich naar het gebouw, waar de Kamers zitting houden ie begeven. Alle bruggen en alle wegen worden bewaakt door sterke afdeelingen schutters en gendarmes. Het voorstel-Nyssens is aangenomen met 119 tegen 14 stemmen, en weder 12 stera men blanco. Bij het vernemen van den uitslag weer klonken van alle banken toejuichingen. Het was hedenavond buitengewoon woelig in de stad. Met groote moeite slaagde men er in, de pleinen te doen ontruimen. Op de groote verkeerswegen was het verkeer moeielijk, want alle voorname straten waren door de gewapende macht bezet. Op het St. Jansplein werd door de socialisten met steenen geworpen naar de gendarmes; dezer, dreven met behulp der schutterij de betoogers uiteen, waarbij eeni- gen wonden opliepen. Hedenavond hielden de leiders der werk liedenpartij eene vergadering. Besloten werd een manifest uit te vaardigen, waarin den werklieden wordt verzocht, een einde te maken aan de werkstaking. In het manifest zal echter ook verklaard worden, dat het volk niet geheel tevreden is en zal blijven eischenhet zuiver en eenvoudig algemeen stemrecht. Den geheelen avond bleef het zeer woe lig zoodra de betoogers een optocht tracht ten te vormen, werd deze door de politie uiteengedreven. Ernstige ongeregeldheden vielen echter niet voor. De burgemeester der voorstad Molenbeek St. Jean heeft gehoorzaamheid geweigerd aan den gouverneur van Brabant. Daarom is de openbare demonstratie aldaar door gegaan. Sinds gisteren is een bevel tot inhechte nisneming uitgevaardigd tegen Vorders, Vandervelde, Maes en andere leden van den algemeenen raad der werkliedenpartij. Toen zij de lucht er van kregen, zijn zij des nachts niet thuis gekomen. Men acht het minder geraden, hen te midden van hunne socialistische volgelingen te arres teeren. Het is opmerkelijk, dat men van daag bijna overal socialistische leiders ge arresteerd heeft. Antwerpen, 18 April. In de dokken heerscht groote verbittering. Om te beletten dat de arbeiders aan het werk blijven, gebruiken de werkstakers de gewelddadigste middelen. Zij beklimmen de bruggen der sohepen en werpen de machines en de arbeiders, die aan het lossen zijn, te water. In het dok no. 4 heeft een hevige botsing plaats ^gehad tusschen de politie en de werkstakers, waarbij velen der laaisten ge wond werden. De kapiteins der schepen loopen op de brug heen en weer met tien revolver in de hand. Aan den anderen kant zijn op het Van Schoonbckeplein talrijke diefstallen gepleegd; de politie maakte een woeste charge op de werksta kers. De petroleum-tanks worden door de artillerie en door de schutterij bewaakt Te drie uur heeft het volk de balen ka toen, liggende op de Rijnkade, in brand gestoken. De pompiers waren bezig met blusschen. De gendarmes maakten een charge eenige werden gekwetst. In de dokken en fabrieken wordt niet gewerkt. Er werden door de politie verscheidene charges gedaaner zijn zes gekwetsten. De opgewondenheid is zeer groot. De werkstakers vallen de booten in de haven aan, en komen daardoor telkens in botsing met de politie. Van weerskanten wordt daarbij van vuurwapenen gebruikgemaakt; op sommige plaatsen is de straat rood van het bloed. Om de Place St. Gilles schoon te vegen, hebben de gendarmes op de dreigende menigte geschoten. Alles doet ernstige gebeurtenissen in den loop van den avond voorzien. 9 uur 45. Op een meeting in de open lucht zeide een socialist„Heden heeft de politie het bloed onzer broeders gestort, morgen zullen wij allen voorzien zijn van wapens en het bloed der politie storten". De opruier en nog een andere zijn inge rekend. In de dokken is de opgewondenheid buitengewoon. Meer dan 3000 werkstakers trekken in vijf troepen langs de kaden. Onophoudelijk hebben er botsingen met de politie plaats. Alle dienst in de haven staat stil. j De werkstakers hebben opnieuw een aan- val gedaan op de stoomboot „Hansen" waarvan het personeel bleef weigeren het j werk te staken, omdat de boot moest ver- trekken. Een der muitelingen sprong daar op aan boord en 'vroeg den kapitein te spreken; deze weigerde en heesch de Deen- sche vlag, daarmede te kennen gevende, dat hij oppermachfig gebieder op zijn schip was. Toen men hem nog verder lastig viel, liet de kapitein de betoogers met kokend water bespuiten. De betoogers antwoord den met een hagelbui van straatsteenen, waardoor verscheiden matrozen gekwetst werden. De kapitein gaf toen aan de be manning bevel om te vuren; een dertigtal revolverschoten weerklonken en drie socia listen werden gekwetst. Door de politie werden een groot aantal betoogers in hech tenis genomen, maar het volk deed een aanval op de politie en bevrijdde de gevan genen. In het dok Mexico heeft men al het ma terieel van een schuitenvoerder vernield. De socialisten zijn woedeud, zij staan voor niets. Als razenden loopen zij tegen de wapens der militairen en polilie-agenten in. Gisteren, nadat de werklieden der fabriek van Gury en Murdoch, uitsluitend uit so cialisten bestaande, het werk in den steek hadden gelaten, vond men de kraan der motoren openstaan. Gelukkig werd dit bij tijds ontdekt, anders had een geheel blok huizen in de lucht kunnen vliegen. Hedenavond bewoog een bende van 2000 werkstakers zich in de Avenue des Arts en dreigde met een aanval op de in richtingen der Jezuïeten. In de voorstad Borgerhout wilde een troep werkstakers hedenavond de kaarsen fabriek binnendringen en wierp de brand weermannen, die hun dit beletten, met steenen. De brandweer gaf toen vuur, waardoor 3 werkstakers gedood en 4 ge wond werden. De werkstakers trokken af, zeggende dat zij in Antwerpen wapens zouden gaan halen en daarmede terugge komen. Uit Ham-sur-Sambre wordt geseind, dat het huis van den vrosgeren directeur der kolenmijn door dynamiet is verwoest. Bergen, 18 April. Twee personen, die gisteren bij het schieten gewond wer den, zijn heden morgen gestorven, zoodat het geheele aantal dooden 7 bedraagthet getal gewonden is zeer groot. De werksta king duurt voort. In de Borinage is men zeer opgewonden door het gevecht van gisteren, de werk staking is hier algemeen. De werkstakers willen in Bergen binnendringeneen af zonderlijk korps der schutterij is onder de wapenen geroepen. Luik, 18 April. Toen de aanneming van het voorstel-Nyssens hier bekend werd, heerschte er dadelijk een ware blijdschap onder de burgerij in de stad. Niet aldus bij de werklieden. Eenige woordvoerders deelden mede, dat het algemeen stemrecht verworpen was. De in dezen vorm verspreide tijding lokte levendige protesten uit. De woord voerders spoorden tot revolutie aan en hielden lange hetoogen, waarin veel voorkwam van burgeroorlog, barricades, bloed en vuur. Hedeunvond werd hier eene hevige ont ploffing gehoord. Men houdt het er voor, dat te Seraing, Tilleur of Jemeppe een dy- namiet-ontploffing heeft plaats gehad. Gent, 18 April. De werkman, die gisteren bij een opstootje gewond werd, is hedenavond gestorven. Een groot aantal miliciens, die opgeroepen waren, trokken heden door de stad, onder het zingen van oproerige liederen. Een deel. hunner, die naar het socialistische „Vooruit" gingen, werden door de politie daaruit gezet. tledeuavond werden drie meetings gehou den, waarin, overeenkomstig het manifest van den algemeenen raad der werklieden partij, besloten werd de werkstaking te ein digen en morgen den arbeid te hervatten. De schutterij is nu ingeruktde troepen zijn naar de kazerne teruggekeerd. Brussel, 1'' April De aanneming van het ontwerp-Nyssens als voorloopige oplossing is als eerste stap tot algemeen stemrecht ook aansteuomen door de werklieden, die haar „naturalisation politique" en „haplème civi- que" noemen. De werkstaking neemt een einde. De politie en schutterij waren voor beeldig in deze dagen. De uitslag der stemming in de Kamer en het besluit der werklieden om het werk te hervatten, hebbeu de gemoederen hier zeer gerustgesteld. Te Antwerpen en op vele andere plaatsen zijn bijna alle arbeiders weer aan het werk gegaan. Servie. Jl. Zondag hebben eenige liberalen vóór de woning van den voor- maligen minister-president eene betooging gehouden, om van hunne instemming met dezen blijk te geven. De gendarmerie dreef hen uiteen. Maatregelen zijn geno men tot handhaving der rust. Transvaal. Sir Henry Loch, de gou verneur der Kaapkolonie, en PaulKruger, zijn jl. Dinsdag te Colesburg aangekomen, waar zij door de inwoners met geestdrift werden ontvangen. De conferentie wordt met gesloten deuren gehouden. Gomengd nieuws. Het paard van den burgemeester van Barsingerhorn geraakte op hol. De heer Spaans sloeg van den wagen en werd zwaar gekneusd en met gebroken been thuis gebracht. Voor een viertal jaren, werd bij ge legenheid der Amerstoortsche kermis een meisje vermist. Dezer dagen vertoefde de vader te Laren en ontdekte zijn kind, thans een elfjarig meisje, bij een troep ker misreizigers. Door den burgemeester werd onmiddellijk beslag op het kind gelegd, dat door de inmiddels aangekomen moeder terstond werd herkend. Tijdens het bezoek der Koningin aan „Artis" te Amsterdam is jl. Zondagmiddag een aap uit de kooi ontsnapt. Het beest wipte den dierentuin uit en de straat op, waar zijn verschijning een welkome atwis- seling bracht aan de dichte menigte, die geduldig wachtte op de terugkomst der hooge bezoeksters. Opgejaagd door de vele nieuwsgierigen, kroop de vluchteling in een der boomen der Plantage Kerklaan en keek toen met philosophische kalmte van zijn hoogstand- punt raar beneden. Spoedig kwamen ech ter eenige oppassers uit „Artis" een eind maken aan zijn vrije leven. Een net werd onder den boom gehouden en toen schudde men er aan, als aan een appelboom. De zwerveling, niet tegen al die zwaaiingen bestand, werd duizelig en viel in het net. En de oppasser, die blijkbaar met onzen aap goed bevriend was, nam hem onder den arm en kuierde met hem terug naar „Artis". Dat was het eind van zijn kort stondige vrijheid. Jl. Zaterdagnacht is het graf van den vermoorden wachtmeester der marechaus sees Hoekman, te Osch, ellendig geschon den geworden. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft tegen A. van B., thans in voorloo pige hechtenis, als verdacht schuldig of medeplichtig te zijn aan den moord op den wachtmeester Hoekman te Osch ge pleegd, bevel tot gevangenhouding uitge vaardigd. Eer. dame te Parijs kreeg bericht dat haar man, door een omnibus overreden, naar een gasthuis was overgebracht. Doode- lijk verschrikt snelde zij er heen, doch men wist aan het gesticht niets van 't on geval. Daarop ging zij naar haar man's kan toor en vond hem er zoo gezond als een visch. Tehuis komende helderde zich de zaak opdieven hadden haar op die wijze uit den weg doen gaan, om in haar afwe zigheid de woning te plunderen. Een treurig huiselijk drama van een pas drie maanden gehuwd echtpaar is te Parijs voorgekomen. De leeraar Lucas van het College Rollin doodde zijn igjarige vrouw met drie messteken, en sprong ver volgens van het balcon der tweede ver dieping. Hij was onmiddellijk dood. Men gelooft, dat ontrouw van zijn vrouw hem tot deze daden aanzette. In een restaurant. Kellner, breng me een cotelet, maar niet zoo'n kleine. Elke kleinigheid agiteert me Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prinses Sophie (s.), van Amsterdam naar Batavia, passeerde 17 April Perim. C 0 n r a d (9.), van Batavia ï.aar Amster dam, arriveerde 19 April te Genua. Prins Alexander (s.J, vertrok 19 April van Batavia naar Amsterdam. Soerabaja (s.), van Batavia naar Rot terdam, passeerde 16 April Sngres. Zuidholland (s.), van Rotterdam naar Batavia, vertrok 18 April van Southarapton. G e d (s.), van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 18 April te Port-Saïd. Zaandam (s.), van Baltimoro naar Rot terdam, passeerde 6 April Kaap Henry. Edatn (s.), van Rotterdam naar Balti- more, passeerde 18 April Lizard. Maasdam (s.), nrriveerde 18 April van Rotterdam te New-York. Didam (s.), arriveerde 19 April van New-York te Amsterdam. Romulus (9.), vertrok 18 April van Nieuwediep naar Montrose. Sored deren, kapt. Olsen, arriveerde 18 April van Fredriksstad te Nieuwediep. Staerk, kapt. Olsen, vertrok 19 April van Nieuwediep naar Drammen. T hek la, kapt. Hammer, van Hamburg naar Talcahuano, arriveerde 19 April te Nieuwediep, gesleept door de Duitsche sleep boot „Seeadler". V i 8 8 c h e r ij. Nieuwediep, 20 April. Sedert jl. Dinsdag werden hier door 120 korders 10 tot 100 groote-, 5 tot 20 kl. tongen, 2 tot 20 roegen, 1 tarbotten, 8 tot 20 mandjes kl. schol en 1 tot 3 manden schar, door beugers 400 roggen en door trekkers 1050 tal haring, 10 thl geep en 1 zalm aange voerd gr. tong gold 50 a 25 cent, kleine id. 20 a 15 cent, rog 75 a 65 cent, tarbot f 9 a f 6 per stuk, kl. schol f 2 a f 1.50 per mandje, schar f 1.25 per mand, haring I 1 a 35 cent, geep f 11 a f S per tal en de zalm f 1,0.50, Marktberichten. Purmerend, 18 April. Aangevoerd 174 stapels kl. Kans, f 25 a f 31.50 de 50 KG.Boter, f 0.95 a f 1.05 het KG.; 136 Runderen 13 Paarden 108 vette Kalveren, 0.70 a f 1 par KG.360 n. id., f 5 n f 12 het stuk 109 vette Varkens, -16 11 34 c. het KG.; 150 magere id., f 15 n. f 33 300 Biggeu. f 9 a f 13 het stuk. Kipeieren, f 2.75 a f 3.25 de 100 st. j Kivitseïe- ren; 12 a 13 c. per stuk. Amsterdam, 19 April. Tarwe op leverint- hoogerJIci f 173; Nor. f172. kogge op levering lager; .Mei 1*129, Oct. f 127. Raapolie vliegend f 25.50; .Mei f 25.50; Sept.- Dec. f 25.75. Lijnolie vliegend f 22.75April f Mei 22.50; Juni-Aug. f 22.75 Scpt.-Dec. 21.75. Raapkoeken f 56 a 76. Lijnkoeken f74 a 12. Veemarkt: 185 vette Kalveren, lsle kwal. f 1: id. 2de kwal. f 0,75 per KG; 164 nuchtere Kalve ren f 5 a 92 Schapen, 155 vette Varkens, 43 a 48 oent per KG. Amsterdam, 19 April. Aardappelen: Friesche Doklc. Jammen f 0.60 a 0.70; id. 1'ran. f 0.60 a 0 70, id. Saaiere f 0.50 a 0.60, Zcenwiche Spnische Jammen f 0.60 a 1.dito blauwe f 0.90 a 1. Flakk. jammen f 0.70 a 0.90Geld. Blauwe f 0.80 a f 0.90 Champion» f Schiedam, 19 April. Moutwijn f 9.75. Jenever f 13 75, id. AmRterilnmaebc proef f 15.25. Weork. ^aarmningen te Held (La id «keet.) T W iu'iriclitiog Barometer Thermo Mieter mM. Ca. Stand, j Afw. Stand, j Afw. 19 12 O.t.N. 0.8 KG. 20 O.t.N. 0.2 20 12 O.t.N. 0.6 763.68' f 3.9s| 9 9 1- 0.4 763.65 f 3 95' 9.4 f 1.1 764.35. f4.65 11.0 f 0.5 •g g Woèwgostrldtieid. Toestand van da zee. 19'l2 20 8 20 12 Te 0.79 Held., lirhlbew., mooi weer. 0.84 Helder, mooiweer. 0.74 id. verwachten Oostenwind. Vlak. id. id. Burgerlijke stand van: Helder, van 17 tot 19 April. Bevallen A. R. van Nes, geb. Oosting, d. A. Duif, geb. Oostendorp, z. W. M. de Greuve, gel). Knol, d. T. Brouwer, geb. Reuvers, z. T. Louis, geb. Kuiper, z. M. Kramer, geb. van Pelt, z. A. Prins, geb. van der Plas, d. C. C. Esse- laar, geb. Malthijsen, z. G. Post, geb. de Yries, z. G. Vink, geb. Zweerus, i. Overleden F. K. F. ter Haar, 31 j. Politie. Gevonden voorwarpen. Adres Bureau 11 handschoen. Adres Bureau III koperen gewicht. Adres Bureau III1 stalenboek gemerkt J. W. Kamper Jr. Laatste berichten 20 April. Officieele berichten uit de „Staatscourant". De off. vau gez. 1ste kl. en die der 2de kl. bij de zeemacht dr. II. G. Ringeling en A. Tiickermann, eerstgenoemde dienende aan boord van Ilr. M3. opleidingsschip „Adm. v. Wnsienaer" en laatstgen. geplaatst in de rol vun Hr. Ms. wachtschip alhier en gedetacheerd aan boord van Hr. Ms. stoorasehoeuer „Dol fijn", worden met 22 dezer op non-act. ge steld laatstgenoemde wordt vervangen door den off. van gez. 2de kl. bij zeemacht J. B. De Blccourt. De volgende officieren worden geplaatst met 22 dezer op Hr. Ms. fregat „Neptunus", de luits. ter zee lste kl. H. E. Bunnik en die der 2de kl. jhr. E. G. Wichers met 2 Mei a. s.in de rol van Hr. Ms. wachtschip alhier en gedetacheerd respectievelijk aan boord van Hr. Ms. zeilschoener „Argus" en stoom- schoener „Dolfijn de luits. ter zee 2de kl. H. P. Dil en M. J. Reyuvaanin de rol van Ilr. Ms. wachtschepen te Amsterdam en alhier de luits. ter zee 2de kl. A. A. Visser en E. De Haan, laatstgenoemde op folio van luit, ter zee lste kl. en gedetacheerd bij de di rectie der marine te Amsterdam, off.-mach. 2de kl. C. Munnik. Blijkens bij het Departement van Marine ontvangen bericht, is Hr. Ms. schroefstoom- sehip lste kl. „Van Speyk", onder bevel van den kapt. ter zee W. A. Arrtëns den 17den dezer te Hampton aangekomen. Aan boord was alles wel. Jl. Dinsdagmorgen is aan de gevolgen van bloedvergiftiging in het Marine-hospitaal al hier op 31 jarigen leeftijd overleden de lste luitenant der mariniers F. K. F. ter Haar, laatstelijk geplaatst aan boord van Hr .Ms. fregat „Neptunus" alhier, van welken bodem hij Maaudag naar het Hospitaal was overge bracht. De vergiftiginjr, die den dood van den al gemeen «reachte officier ten gevolge had, moet zijn ontstaan door het snijden in een puistje aan de wang. Het stoffelijk overschot van den overledene werd heder. niet militaire honneurs grafwaarts gebracht. Uitgelokt door het zeldzaam mooie voor jaarsweer, waren honderden wandelaars op de been, overal waar de stoet passeerde, waar door meermalen, vooral in de nauwere straten van het westelijk deel der gemeente gedrang ontstond. De lijkkoets, die door het stafmuziekkorp3 der marine, tamboers en pijpers en een pe- leton mariniers werd voorafgegaan, werd gevolgd door tal van officieren van land- en zeemacht, door deputaties uit de equipages der ver schillende oorlogsschepen en van het korps mariniers en door een aantal rijtuigen, in een waarvan de Schout-bij-nacht, directeur en commandant der Marine alhier had plaatsge nomen. De lijkkist werd gedragen door on derofficieren der mariniers, terwijl drie offi cieren der mariniers en een der marine als slippendragers fungeerden. Op de begraafplaats werd de stoet opge- wacht door een talrijke menschenmassa, die door politie en militairen op een behoorlijken afstand werd gehouden. Nadat de met vele broemkransen bedekte lijkkist in de groeve was neergelaten en de gebruikelijke geweer salvo's waren gelost, werd achtereenvolgens het woord gevoerd door den kapt.-luit. ter zee A. F. J. Frnckers, commandant van het fregat „Neptunus", <ls. G. E. Bron en den luitenant der mariniers G. A. Linckens, die aan de nagedachtenis van den overledene hulde brachten, hem schetsten als een degelijk en humaan mensch en tot zijne familiebetrekkingen woorden van troost richtten. Door een broeder van den overledene en den luit. ter zee lste kl. Gregoiy werd voor de bewezen eer bedankt. Gisterenmiddag is hier, gesleept door de Duitsche sleepboot „Seeadler" ter reedc aangekomen het Duitsche fregatschip „Thekla" kapitein Hammer, met stukgoe deren van Hamburg naar Talcahuano be stemd. De kapitein van het schip rapporteert, jl. Maandagnacht, W, N. W. van Terschel ling, pl. m. 40 mijlen afstand, in aanvaring te zijn geweest met een onbekend gebleven Engelschen stoomtrawler, die ongeveer 3 minuten na de aanvaring zonk. Aan boord van den stoomtrawler bevond zich slecnts één man aan dek, die men door het toe werpen van een lijn nog poogde te redden, doch dit mocht helaas met gelukken. De overige opvarenden van het visschersvaar- tuig waren vermoedelijk in de kooi en zijn dus slapende verdronken. De „Thekla", die oogenschijnlijk weinig belangrijke schade bekwam, werd gisteren nacht door de „Seeadler" op sleeptouw ge nomen en naar hier gebracht. De kapitein wacht orders van de reederij, alvorens de reis te vervolgen. Wij ontvingen heden de officieele zomer- dienstfeïcling der Hollandsche Spoorweg-maat schappij. Daaruit blijkt dat de uren van vertrek en aankomst der treinen alhier met 1 Mei a. 3. worden geregeld als volgt Vertrek 's morgens 5.30 u., 6.48 u. en 8.4S u., 's middags 12.55 u. en 3.16 u. en 's avonds 7.36 u. Bovendien vertrekt des Donderdags, 's morgens 9.40 u., een markt- trein naar Schagen. Aankomst's morgens 8.30 u., 's middags 12.06 u. en 3.54 u., 's avonds 7.22 u., 10.38 u. en 11.43 u. Donderdags loopt bo vendien een trein UitgeestHelder, die hier 's morgens 7.23 u. aankomt. De trein, die 's avonds om 9.45 u. van Amsterdam vertrekt en hier 11.43 u. aan komt, stopt niet te Castricum en Heiloo en alleen op tijdig verzoek (tot het uitlaten van reizigers) te Hecr-Hugowaard, Noord-Schar- woude en Anna Paulowna. De uren van aaukomst en vertrek zijn ge rekend naar den tijd van Greenwich. Bij de jl. Dinsdag te Harlingen ge houden herstemming is tot lid der Tweede Kamer gekozen mr. J. Th. Heemskerk (a.-r.) met 1366 stemmen. Men seint ons uit Alkmaar: Bij de jl. Dinsdag in het kiesdistrict Alk maar plaats gehad hebbende verkiezing voor een lid der Provinciale Staten, zijn uitge bracht 2048 geldige stemmen. Gekozen werd de heer Mr. J. 1'. Kraakman (kath.) met 10S3 steramen. De heer Mr. A. P. de Lange (lib.) bekwam 946 stemmen. York, 19 April. Heden hield eene 1 commissie uit de Reeders-vereeniging eene 1 vergadering om de schikking, welke door minister Mundella en eeuige Parlementsleden was voorgesteld, te bespreken. Na eene beraadslaging die drie uur duurde, werd het plan goedgekeurd. De vergadering besloot machtiging te geveti dat de unionisten met de vrije arbeiders werken, en gaf toe, dat de reeders vrij blijven om naar goedvinden dok- I werkers in dienst te nemen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 3