KOFFIS ALEX MEIJER Co. De Heldersche Drogistwinkel, Belangrijke Vsrkooping LAPPEN, als uit de Stoom-Koffiebranderij van AMST Eï RDAM. Bekroond met de Hoogste Onderscheiding Tentoonstelling van Voedingsmiddelen te imstcrda in. Het aanhoudende stijgen der koffieprijzen heeft, zooals dit gewoonlijk het geval is, tallooze surrogaten in het leven geroepen, die onder de meest verschillende benamingen van „Kunstkoffie", //Melange", enz. in mooie verpakkingen de goede Koffie zouden vervangen. Wanneer het flink door reclame wordt gesteund, zal zulk een product om zijn goedkoopen prijs altijd huisvrouwen vinden, die eens de proef er mee willen nemen. Maar hierbij blijft het meestal ook. Want tot nu toe is er nog geen surrogaat uitgevonden, dat de koffieboon en haar aroma kan vervangen. Om goedkoopere Koffie te verkrijgen is het ook volstrekt niet noodig zijne toevlucht tot surrogaten te nemen, veeleer de koffieboonen zoodanig te branden, dat ieder verlies van aroma wordt voorkomen, Inplaats van de oude brandmethode, waarbij vele goede bestanddeelen van de Koffie verloren gaan, passen wij daarom sedert een tiental jaren met veel succes het systeem toe, dat door wetenschappelijke mannen als de Professoren LIE BIG en VOGT als het beste werd aanbevolen. Deze methode bestaat in hoofdzaak daarin, dat de aromatische bestanddeelen, die anders bij het branden en bewaren gedeeltelijk vervliegen, door een zeer dun caramelhuidje vastgelegd en tegen de inwerking der lucht beschut worden. Het ligt voor de hand dat door onze wijze van branden eene aanmerkelijke besparing verkregen wordt. Met 3è Ons van onze Koffie komt men even ver als met 5 Ons gewoon gebrande. Daar de prijs niet duurder is dan die van gewoon gebrande Koffie, zoo is de besparing, die de onze bereikt, eene aanzienlijke. Hierbij komt, dat onze Koffie zich steeds door eene heerlijke, volle smaak onderscheidt. Wat de bereiding aangaat, zoo is onze Koffie even geschikt om gefiltreerd als om op gewone wijze gezet te worden en leent zich ook (beter dan eenige andere soort) voor het maken van extract op Indische manier. Onze Koffie is in 2 soortenmerk A, Prima Preanger Melange en merk B, Prima Huishoudkoffie in pakjes van j en J Kg., voorzien van naam en handels merk, verkrijgbaar bij J. CKEMER, Koningstraat en H. RIESSELMANN, Spoorstraat, te Helder. reisje door de bergen maakte, is door arenden gedood. Zijn reismakker vertelt „Wij gingen met een ezel, die onze goe deren droeg, langs den rand der rotsen keten, die de oevers van de Nine Mili Creek omringt. Plotseling viel de ezel in een afgrond en sleepte mr. Conroy in zijn val mede. Ik boog mij over de diepte om mij te overtuigen of er nog redding moge lijk was en zag, dat Conroy op een rots plateau gevallen was, dat ongeveer 100M. beneden het door ons gebruikte voetpad lag. Het duurde eenige in angst doorge brachte minuten voor ik op mijn herhaalde vragen antwoord ontving. Eindelijk riep mijn metgezel mij toe dat hij zijn voet verstuikt en zijn arm gebroken had. Ik riep hem toe kalm te zijn en te wachten tot ik hem ter hulp gesneld was. Eens klaps verscheurde een angstige gil de lucht. Toen ik weder dadelijk naar den ongeluk- kigen jongen keek, was ik ontzet door het verschrikkelijke schouwspel, dat zich aan mijn blikken voordeed. Twee groote aren den, die hun nest dicht bij de plaats hadden waar Conroy neergevallen was, stortten zich op mijn armen vriend en vielen hem met klauwen en snavels aan. Conroy ver dedigde zich met zijn mes, doch spoedig begaven hem zijn krachten. Eenige pikken van de roofvogels trollen hem in de oogen; de blinde deed een misstap en stortte in een afgrond. Zijn lijk is nooit weerge vonden". In de Transvaal worden vier jonge zebra's gebruikt voor de diligence tusschen Pretoria en Tuli. De eigenaar kocht acht halfvolwassen dieren van een Transvaalschen boer, die ze gevangen had. Vier er van waren, na een maand lang afgericht te zijn geworden, tam genoeg om den van hen gevordenden arbeid te verrichten; bij de andere vier duurde het wat langer, daar ze ouder waren. De zebra's luisteren goed naar den toom, gehoorzamen de bevelen en zijn zachter in den bek dan muilezels. Zij zijn zeer ge willig in het trekken. Het gebruik dier dieren als trekdieren zal ook goedkooper zijn dan dat van paarden, voor welke de Transvaal niet gezond is. Jammer is het, dat men daarmede niet voor eenige jaren is begonnen, toen de zebra's nog niet naar het binnenland ge vlucht - waren. Boven het paard en den muilezel zouden zij ook de voorkeur ver dienen in streken waar de tetse-vlfeg voor komt daar dier steek op hen in het geheel geen nadeeligen invloed oefent. Nu deze fraaie dieren zoo gemakkelijk getemd zijn geworden tot trekdieren, zullen zij misschien ook spoedig als rijdieren ge bruikt worden. Ze hebben wel niet de grootte van het paard of den muilezel (de grootste soorten zijn 12 handbreedten hoog) doch ze zijn sterk en kunnen zeker meer ontberingen en vermoeienissen in een warm, droog klimaat ve rdragen dan eerstge noemde dieren. Afloop van Aanbestedingen. De uitslag van de jl. Dinsdag te Wierin- gerwaard gehouden aanbesteding voor de levering van 900 stère grint ten dienste des polders was, dat het laagst werd ingeschre ven door den heer T. den Breejen van den Bont, ad f 1.70 per stère, aan wien het werk is gegund. Vacante betrekkingen. Machine-Teekenaar (practisch bekwaam) be kend met stoomwerktuigen. Adr. Nieuws van den Dag, Lt. P. P. 131. Organist bij de Ned. Herv. gemeente te West-Zaandam; hon. f 200. Adres den presi dent kerkvoogd H. van der Weij te Zaandam. Secretaris-Thesaurier bij de Algemeene Arm en Weesvoogdij te Harlir.gen; hon. f 1000; borgstelling f 5000. Adr. voor of op 29 April den burgem; instructien a f 0.25 verkrijgb. ter Gemeente-secrct. Solo-Clarinettist (stafmuzikant) bij het 2de regiment infanterie te 's Hertogenbosch. Aar. den kapelmeester Bern J. A. Rehl, ald. Veldwachter beneden 35 jaar te Rijssen hon. f 400 met vrije bovenkleeding en be wapening. Adr. in persoon op 2 Mei, 'sm. 11 ure. Uit onze Koloniën. Toekoe Bintara Kamangan, hoofd van de federatie van Gighien, is 16 Maart met zijn volgelingen te Kota-Radja aangekomen. Hij wenscht zijn opwachting te maken bij den Gouverneur. Sedert zijn installatie in 1886 is het nog niemand gelukt een ontmoeting met hem te hebben. Nu is hij op verzoek van den Gouverneur gekomeD om medewerking te vcrleenen ter oplossing van de moeilijkheden tusschen Pedir en Gighien. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Conrad (s,), van Batavia naar Amster dam, vertrok 12 April van Genua. Koningin Emma (s.), van Amster dam naar Batavia, arriveerde 20 April te Atjeh. Soenda (s.), van Batavia naar Amster dam, passeerde 20 April Point de Galle. Sumatra (s.), van Batavia naar Amster dam, arriveerde 20 April te Aden. Prinses Amalia (s.), arriveerde 20 April van Arasterdam te Batavia. Prinses Mar ie (s.), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 20 April van Genua. Ardjoeno (s.), van Batavia naar Ro t terdam, vertrok 19 April van Colombo. G e d (s.), van Rotterdam naar Batavia, vertrok 19 April van Suez. Zuidholland (s.), van Rotterdam naar Batavia, passeerde 19 April Ouessant. Soerabaja (s.), arriveerde 20 April van Batavia te Rotterdam. Drenthe (s.), van Batavia naar Rotter dam, arriveerde 21 April te Marseille. Samarang (s.), van Batavia naar Rotter dam, vertrok 21 April van Port-Said. Dubbeldam (s.), vertrok 19 April van New-York naar Amsterdam. Rotterdam (s.), van Rotterdam naar Ncw-York, passeerde 20 April Wicht. Marktberichten. Schagen, 20 April. Aangevoerd 5 Paarden, f 40 a f 1502 Stieren, f 70 a f 130 172 Geldekoeien, f 80 af 26095 kalfkocico. 1 120 a f 24040 vaareen, f 60 a f 130; 25 Hokkcli'gen, f40 af 70; 130 nuchtere kalvere f 4 a f 15 259 Schapen, f8 a f 20; 20 mug.-re Varkeus, f 17 a t 22; 30 b ggen, f 9 a f 14. JLSoter, 42J n 471 cent per kop. ki|icieren, f 2 50 aft 2.80, Keodeieren, f3.10 a 3.25 per 100 stuks. Alkmaar, 21 April Kleine Kaas f 30, Com missie f 27 eu middelbare i 26 per 50 KG. Tarwe f 4.75 a f7; Itogge f 5.25 af5 50; Gerst f 4.25, id. Chevalier f 4.80 a 5.371, Haver f 3.25 a f 3 65. Hoorn, 20 April. Aanvoer 219 stapels Kaas, wegende 59,351 KG.; kleine f 30.50, comm. f25.50 per 50 KG. Edam, 20 April. Aangcvo-rd 209 partijen Boter; 1ste kw. i 521 55 c. de KG. Kipeicreu f3 a I 3.35 dr 100 stuks. Enkhuizen, 19 April. Aangevoerd: Karwei- zaad, f 10.50 a f 11.50; Mosterdzaad, f 26 a f 28 Maanzaad, f 15 a f 15 a f 16 Vale erwtott, f 8 a f 12; grauwe erwten, f 11 a I 14; bruine boonen f 5 a f 8 Gerst, f 5 25 af 5.75 Haver, f 3.25 a f 3.50 per HL Big:en, f f 10 a 13 Konijnen, 75 a 1.75 Kippen, 90 a 1.30 c. per stuk. Kipeieren, f 3 a f 3.25 per 100 atuks. Boter, 55 a 571 e- P#r kop. Amsterdam, 21 April. Tarwe op levering hooger Mei f 173 Nov. f 172. Rogge np levering lager; Mei f129, Oct. f 127. Raapolie vliegend f 25.50; Mei f 25.50; Sept.- Dee. f 25.75. Lijnolie vliegend f 22.75April f Mei 22.50; Juni-Ang. f 22.75 Sept.-Dec. 21.75. Raapkoeken f 56 a 76. Lijnkoeken f71 12. Amsterdam, 21 April. Aardappelen: Frieache Ookk. Jammen f 0.60 a 0.70; id. Fran. f 0.60 a 0.70, id. Saaier» f 0.50 a 0 60, Zeenwscbe Spuisrhe Jammen f O.BO a 1.dito blauwe f 0.90 a 1. Flakk. jammen f 0.70 a 0.90 Geld. Blauwe f 0.80 a f 0.90 Champion» f -. Schiedam, 21 April. Moutwijn f 9.75. Jenever f 13 75, id. 4 msterdamsehe proef f 15.25. V I s s c h e p ij. Nieuwediep, 22 April. Sedert jl. Donderdag werden hier door 85 korders 10 tot 80 groote-, 5 tot 20 kl. tongen, 3 tot 20 roggen, 4 tarbotten, 2 tot 15 mandjes kl. schol, 1 tot 3 manden schar en 1 steur door beugers 300 roggen, 15 kabelj. en 100 schelv. en door trekkers 1150 tal haring en 55 tal geep aangevoerd gr. tong gold 35 a25 cent, kleine id. 16 cent, rog 65 a 50 cent, tarbot f 9 a f 7 per stuk, kl. schol f 1.50 af 1.25 per mandje, schar 75 cent a f 1 per mand, de steur f 16, kabelj. 60 cent per stuk, schelv. f 20 per honderd, haring 45 a 20 ceut en geep t 8 a f 6.50 per tal. Andijk, 20 April. Naar de „Enkh. Ct." verneemt, zijn door een visscher 4 stuks ansjovis gevangen. Hedenavond gaan er eenige op uit om de netjes uit te zetten. •A'eeri- .'«aan>9ming8n ta Helder (Landskeet.) Wiudriehünii «n kracht. O.t.N. 0.2 KG. O.t.N. 1.2 O.t.N. 0.8 767.97! t 8.271 10.1 - 0.5 769.40 f 9.70 8 5 !- 0.2 769.86 f 9.66 9.8 - 1.0 Weêrsgesteldheid. Held., schoon, mooiwccr. Vlak. Sleehtw Te verwachten Oostenwind. Burgerlijke stand van: Texel, van 12 tot 18 April. Ondertrouwd P. Bakelaar eu M. Blom. Gehuwd S. Kuiper en A. Scbaatsenberg. GeborenAlida, d. v. J. Bakker en D. Buis. Catharina Reinetta, d. v. J. Bakker en R. G. Bakker. Overleden: Geene. Levenl. aang. 1. Schagen, van 15 tot 18 April. Geboren Maartje, d. v. A. Dikstaal en M. Broersen. Politie. Gevonden voorwerpen. Adres Bureau Raadhuis1 armbandje (z.g kapittelstokjes). Laatste berichten, 22 April. Offlciëele berichten uit de //Staatscourant". De luit. ter zee 2de kl. L. P. De Stoppe- laar wordt, met intrekking zijner plaatsing aan boord van Hr. Ms. ramscbip //Guinea", met 25 dezer geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip alhier. Met gelijken datum wordt de luit. ter zee 2de kl. P. J. Serlé, behoorende tot de rol van Hr. Ms. wachtschip alhier, gedetacheerd als oudste ofF. aan boord van Hr. Ms. zeil- schoener «Argus", onder intrekking van ge lijke detacheering van den luit. ter zee 2de kl. M. H. E. Sachse. Met 16 Mei a. s. worden geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip alhier de luits. ter zee 2de kl. H. G. Surie en L. A. Van der Stok en aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis de luit. ter zee 2de kl. VV. H. Nolthenius. kanten, met gitten afgezette robe, de Ko ningin in het crómezij droeg een witten hoed met veer. De freules De Pesters en Des Tombe boden der vorstinnen bou- quetten aan. Onmiddellijk na aankomst van de Ko ninginnen werd een inspectie gehouden over de batterijen, die gecommandeerd werden door de kapiteins Viruly en Van Es, onder de orders van kapt. jhr. Des Tombe. Hr. Ms. stelden zich daarna voor de revue op en achter haar de officieren. Een paar manoeuvres in 't vuur gaan vooraf en vervolgens werd gedefileerd in draf en in galop, gevolgd door een frontmanoeuvre. Bij het halthouden werd met de sabels ge zwaaid en „Leve de Koningin" geroepen. Na afloop gingen HH. MM. naar de tent van den luit.-kol. jhr. De Pesters, waar deze de Vorstinnen dank zeide voor de eer, het korps aangedaan. Daarna werden de officieren aan HH. MM. voorgesteld en door de Regentes ieder afzonderlijk toegesprokenaan den commandant jhr. de Pesters, schonk zij het. officierskruis der Oranje-Nassauorde, en aan de kapiteins Des Tombe en Viruly het ridderkruis; ook de iste luit. Van Hoogstraten ontving het. De onde-radjudant Hoek en de opperwachtmeester-pikeur Smulder ontvingen de gouden medaille der Oranje-Nassauorde. De Regentes liet zich nog den 8ojarigen oud-kolonel Thooft voorstellen en den gewezen commandant Von Pestel. Na het gebruik van eenige ververschingen werd de tocht naar de stad aanvaard. Het korps-collation had in het „Hotel de Zon" plaats. De Regentes maakte nog een rijtoer voor het diner, terwijl de Koningin ten huize van den gouverneur tot het diner bleef uitrusten. H. M. ver trokken te 10 uur per extra-trein naar het Loo. ADVERTENTIE N. Het eeuwfeest der rijdende artillerie. De feestelijkheden bij gelegenheid van het honderdjarig bestaan der rijdende artillerie zijn jl. Donderdag te Arnhem begonnen met een plechtige ontvangst der reünisten en deputatiën. Daarbij had de aanbieding plaats der onderscheidene geschenken, het regiment aangeboden. Na afloop hield de gep. kol. Beijerman een feestrede. Gisterenmorgen 9 uur complimenteerde het Dag. Bestuur in de kazerne de officie ren van het feestvierend korps. Te 9.30 had de reünie van genoodigden aan de kazerne plaats en de afmarsch in rijtuigen naar de Kemperheide, waar de revue zou zijn. De massa rijtuigen op 1 weg daarheen maakte, dat men slechts j langzaam vooruit kwam. Te n.30 verkondigden twee kanonscho ten reeds de komst der Koninginnen, die op het terrein reden in een landauer, A la 1 Daumont, de jockey's met een bouquet op 1 de borst. H. M. de Regentes was in een zwart Het jl. Woensdag alhier ter reede ge komen Duitsche fregat „Thekla" is jl. Don derdag in de haven gesleept, om door ex perts te worden onderzocht. Uit het onder zoek bleek dat het schip boven water eenige schade heeft bekomen. Een paar boegplaten zijn ingedrukt, terwijl eenige klinknagels zijn gesprongen. Met de reparatie is onmid dellijk aangevangen. Bij de jl. Dinsdag door de Directie der Holl. IJz. Spoorwegmaatschappij ge houden aanbesteding voor de uitvoering van eenige werken op het gemeenschappe lijk stations-emplacement Almelo, was laag ste inschijver de heer C. A. van Neck, alhier, voor f 11.483. Men schrijft uit IJmuiden aan het „Hbld." vau 21 dezer Zoo even kwam hier binnen de visch- sloep „Pernis No. 7", schipper H. van Vliet, welke het volgende rapporteert. Zondagnamiddag ró April te 4.30 op 55 gr. 30 min. NB., bij onstuimig weer en hooge zee, zagen wij een scheeps- boot drijven, welke naderbij komend bleek te zijn een boot van voren en achter scherp, vol water, waarin vier of vijf lijken lagen vastgebonden met zwemgordels om. De boot was gemerkt „S. S. Noranside." Het slechte weer liet niet toe eigen boot uit te zetten om nader onderzoek in te stellenwij kwamen er dus zoo dicht mo gelijk bij met ons schip, zoodat de naam op de sloep gelezen kon worden en de lijken gezien. Londen, 22 April. Het Lagerhuis heeft het Home Rule-ontwerp bij tweede lezing met 347 tegen 304 stemmen, dus met een meerderheid van 43 steramen aangenomen. Londen, 21 April. Blijkens een tele gram uit Windsor is de hertogin van Suther- land (die dezer dagen wegens vernietiging van proces-stukken werd veroordeeld) in hechtenis genomen en onder geleide van twee geneesheeren naar de Holloway-ge- vangenis vervoerd. Brussel, 21 April. De Senaatscom missie tot onderzoek van het stelsel-Nys- sens, dat reeds door de Kamer is aange nomen, heeft daaraan insgelijks hare goed keuring gehecht. Angers, 21 April. Een aantal werk stakers, die een poging deden om werk lieden in hun arbeid te belemmeren, werden daarin door de gendarmerie en de dragonders verhinderd. Bij de hieruit ont stane botsing werden verscheiden personen gewond, onder wie ook een officier der gendarmerie. Heden overleed te Voorburg onze innig geliefde Moeder en Behuwdmoeder, Mevrouw J. E. J. EIJ8ERGEN—WAGNER, in den ouderdom van 66 jaar. J. E. J. EIJBERGEN. C. J. EIJBERGEN— Blankenstein. Helder, 20 April 1893. Volstrekt eenige kennisgeving. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. 't Beste en goedkoopste adres is Koningstraat 69. Fabriek van BESCHUIT-GELEI „de Beijenkorf," van BLANK Co., te Haarlem. Bekroond met de zilveren medaille op de Internationale Tentoonstelling van Brood- eu Pasteibakkerij te Gent 1893. Proefvaatjes van 12£ en 25 Kilo, a 45 Ct. per Kilo. 500 Kilo a 44Ct. p. Kilo. I I.orerln? binnen 3 1000 U a 44 g II U maanden. COX DITIËX: Franco spoor of boot alhier. Betaling 2 maanden na levering. HH. Bakkers word het Beschuit- Gelei niet alleen aanbevolen om haar billijken prijs, maar ook vooral om haar uitnemende kwaliteit, waarvan attesten voorhanden zijn. Aanbesteding, op Woensdag lO Mei 1893, 's middags 12 ure, in «het Wapen van de Zijpe," aan de Schagerbrug, van 't ophoogen, egalioccren enz. van wegen !u <lc Zijpe, als 1. den Belkmerweg, van den Burgenveg tot den Schooxdschen dijk, lang 1330 M., en 2. den weg langs de Groote Sloot enz. in polder K., lang 3540 M., waarvan de bestekken 14 dagen te voren ter lezing liggen en ii 25 cent per stuk verkrijgbaar zijn in bovengenoemd logement. K. BIERSTEKER, Dijkgraaf. A. P. BURGER, Secretaris. BEKENDMAKING. Gelegenheid tot kostelooze inënting en herinënting. De Burgemeester der Gemeente Helder brengt ter openbare kennis, dat door den Heer H. Bitter Sr., plaatselijk geneesheer der gemeente, zitting zal gehouden worden tot kostelooze inënting en herinënting, op Donderdag den 27 dezer, des namiddags ten 2 uur, in de Bouwzaal aan de Kerkgracht. De belanghebbenden worden uitge- noodigd, de geboortebewijzen mede te brengen. Helder, 21 April 1893. De Burgemeester, C. A. BEUKENKAMP. V erkooplokaal „DE ZWAAN." van Wollen en Katoenen MANUFACTUREN, oj Maandag 24 en Dinsdag 25 April a. s., telkens des namiddags ten twee ure, in bovengenoemd lokaal in de WAGENSTRAAT. Da Vendumeester B, B. Bergirt, zal ten verzoeke van zijn principalen, ten overstaan van den Deurwaarder H. KWANT, publiek verkoopen: Manufacturen, bestaande voor het meerendeel uit fijne Japonstoffen, S a t i n-D r i 11 voor Japonstoflen, Callicots, zwarte en ge bloemde Thibets, gekleurd en witFlanel, Baai, Bever, witte Shirtings, Oogjes- en Blokjesgoed, Ajonr voor Kinder boezels en Jurkjes, Satinstreep, Vitrages, Cretonnes, Bedden- en VriesLont, Heel- en Halflinnen, ongebleekt Katoen, Engelsch Leer, Pilow, Buksking voor Heeren- en Kinderpakken, Tricot- Ondergoederen, Sajet. Rencvene in alle afmetingen KARPETTEN, BEDKLEEDJES, LOOPER- EN TAPIJTfiOED, EescMUeri Vloerzeil, enz. Alles op beide verkoopdagen van af des voormiddags 10 uur te zien.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 3