Het nitroomen der Melk, p vuurstoker om het leven gekomen. Ten einde dergelijke ongelukken te voorkomen, heeft de Minister bepaald, dat bij de Zeemacht een nieuw model veiligheidslantaren zal worden ingevoerd, terwijl de noodige verbeteringen voor den afvoer van gassen zullen worden aangebracht. De kolonel Scheltus heeft gisteren het commando over het 4de reg. vest.-artillerie alhier aanvaard. Gisteren hadden o. m. de volgende ver plaatsingen van troepen plaats: de late com pagnie 1ste bataljon van het 1ste regiment infanterie van Assen naar Leeuwardende 4de kompagnie 4de bataljon van het lste regiment infanterie van Leeuwarden naar Assen de lste compagnie van het 4de reu. vest.-artillerie van 's Gravenhage naar Helle- voetsluis; de. 2de compagnie van het 4de reg. vest.-artillerie van hier naar 's Gravenhage de 3de compagnie van het 4de reg. vest.-art. van Willemstad naar hier de 4de como van het 4de reg. vest.-art. van 's Gravenhage naar Willemstadde 5de comp. van het 4de reg. vest.-art. van Ilellevoetsluis naar 's Gra venhage. Onderwijs en examens. Op de voordracht ter benoeming van een hoofd der school te Obdam, ter vervanging van den heer J. N. Rusting, benoemd als gouvernements-onderwijzer 3de kl. in Ned.- Indië, zijn in alphabetische volgorde geplaatst G. Bovenhoorn, te Overveen G. J. Meijer, te Hoorn en H. J. Schneiders, te Amsterdam. Landbouw en Veeteelt. De besmettelijke veeziekte (mond- en klauw zeer) kan te Midwoud als geweken worden beschouwd. Ji. Zaterdag is het laatste der twee aangetaste dieren ontsmet. J. H. VAN BALEN, te Helder, debiteert met succès: door H. B. HYLKEMA, Direct, der Leeuwarder Melkinrichting. Met uitslaande plant. PRIJS f O.SO. INHOUD: De melk. De roomlaag. Afkoe ling der melk voor het uitroomen. Invloed van het vervoer der melk op het uitroomen. Invloed van de temperatuur op het uitroomen. De j wijze van af koelen. Invloed van de hoogte der melk op de uitrooming. De plaats van uitrooming. Herhaling. Het Friesche stelsel van uitroomen. Het Schwartz-systeem. Wijziging van het Schwartz-systeem in Friesland. Uitrooming door middelpunt-vlie dende kracht. Vergelijking van het Friesche-, Schwartz- en centrifuge- systeem. Het Destinonsche stelsel. Het Gussandersche stelsel. Tegen toezending van het bedrag in postzegels of per postwissel, wordt bovenstaand werkje franco toegezonden- Rechtszaken. Kantongerecht te Helder. Uitspraken van 26 April 1893. J. B., te Helder, binnen de gemeente Helder houden van varkens, f 2 boete of 2 dagen hecht. B. K., te Helder, binnen de gemeente Helder houden van varkens, f 1 boete of 1 dag hecht. M. G., te Helder, wateren buiten een urinoir, f 0.50 boete of 1 dag hecht. J. V., te Helder, wateren buiten een urinoir, ontslagen van rechtsvervolging. A. B., A. J. H., W. A. A., en A. M., allen te Helder, spelen met geld, ieder f 0.50 boete of 1 dng hecht. G. B. en C. H., beiden te Helder, spelen met geld, ieder f 0.50 boete of 1 dag hecht. N. L., te Helder, nachtrumoer f 3 boete of 3 dagen hecht. K. H. R. O., F. J. B. en J. B., allen te Helder, dronkenschap, ieder f 1 boete of 2 dagen hecht. W. van O., te Helder, dronkenschup bij tweede herhaling, 3 dagen hecht. P. L., te Helder, dronkenschap bij derde herhaling, 6 dagen hecht. gisteren niet gewerkt zou worden. Niette min hebben vele werklieden verzocht toch te mogen werken. Baudin en Vaillant kwamen gisteren aan de arbeidsbeurs te Parijs, die echter gesloten was. Baudin sprak de menigte daarop toehij werd toegejuicht en men riepLeve de commune De politie deed de menigte uiteengaan en Baudin, een journalist en nog een der manifestanten werden gearresteerd. Het volk trachtte hen daarop te bevrijden, maar de politie slaagde er in hen naar de kazerne van 't Chateau d'Eau te transporteeren. Daarop bleven de manifestanten in groepen nabij de arbeidsbeurs verzameld. Engeland. Te Huil zijn onderhan delingen tusschen de werkstakers en de reeders geopend. Op een jl. Zondag te Londen gehou den vergadering besloten de werklieden uit de haven het werk te staken als de werklieden, die niet tot een vakvereeniging behoorden, niet weggezonden werden. Ondanks dat besluit gingen gisterenoch tend bijna alle dokarbeiders, behalve de kolendragers, weer aan het werk. Een groote menigte werkloozen en werkstakers, die bij de toegangen tot de dokken verzameld waren, beschuldigden de opzichters op heftï- gen toon, dat zij hen afgevallen waren. Noorwegen. Koning Oscar ver leende jl. Zaterdagmorgen audiëntie aan den minister Stang en belastte hem met de vorming van een Kabinet. Stang verklaarde zich daartoe bereid. Als leden van het Kabinet-Stang worden genoemd: Motzfeld die zou optreden als minister te Stockholm prol. Hagerup, Jus titie Bonnevïe of ds. Knubsen, Onderwijs; Nielsen, uit Hamar, Openbare Werken Nielsen, uit Kragerö, of kapitein Olsson, Oorlog; Thorne, Binnenl. Zaken. Italië. Keizer Wilhelm woonde jl. Zondag te Napels de parade bij van het geheele garnizoen. Daarna verlieten de keizer en de keizerin de stad. Noord-Amerika. Op zijne reis van Philaaelphia naar Chicago kreeg de broe der van den hertog van Veragua, afstam meling van Columbus, een flauwte. Bij zijn ver,trek was hij iets beter, maar het werd toch raadzaam geacht, dat een geneesheer hem vergezelde. De hertog is jl. Zaterdag te Chicago aangekomen en werd op schitterende wijze ontvangen. Een troepen-afdceling escor teerde hem naar zijn hólel, waar burge meester en wethouders hem hunne opwach ting maakten. Tevens kwamen zij hem het eere-burgerschap der stad aanbieden en de sleutels der stad in zilver, besloten in een prachtige cassette. President Cleveland en de ministers zijn Zaterdag ook aangekomen en werden met geestdrift begroet. Jl. Vrijdag is te New-York groote parade gehouden door afdeelingen matro zen en mariniers der verschillende vreemde vaartuigen en door Amerikaansche troepen. De vreemde admiraals en officieren werden door den burgemeester der hootdslad, zoomede door de gouverneurs Flower en Russell, op het raadhuis ontvangen. Na afloop der parade namen zij deel aan een feestmaal, hun in het hotel Waldorf door de stad New-York aangeboden. De Kamer van Koophandel bood jl. Vrijdagavond denvreemden zeeofficieren een diner aan, waaraan 400 gasten deelnamen. die met vier kinderen, allen beneden de 6 jaren, wenschte overgezet te worden. Daar de kinderen erbarmelijk schreiden en door hun geleider op een hardvochtige manier werden behandeld, kreeg v. B. achterdocht en vroeg aan de kinderen, waar zij vandaan xwamen. De kinderen riepen echter maar aanhoudend om hun moeder. De man gaf voor, dat zij hem van Tiel waren nageloopen Het bleek evenwel, dat zij aldaar gestolen waren; zij werden dan ook nog dienzelfden dag naar Tiel gebracht. De schurk nam de vlucht in de richting van Dodewaard. Bij den heer M. J. Goudsmit (firma Van Maarseveen), Passage 's Gravenhage, is te zien een merkwaardig gioot stuk goud, uit een delverij op Suriname afkomstig. Het is van erts gezuiverd en weegt niet minder dan 794 gram, terwijl de grootte d;e van een kippenei overtreft. Het gehalte wordt geschat op 985 deelen fijn. Het zeldzaam voorkomen van een stuk van dit gewicht en dezen omvang maakt, dat de heer Goudsmit in het bezit is gekomen van een waar curiosum. En nog merkwaardiger is zeker een tweede in het magazijn aan wezig stuk goud, van 56 gram, wijl 't in eenigszins ruwe trekken den vorm van een leeuw weergeeft. Te Beek (bij Breda) heeft een jojarige vrouw haar kind met een touw geworgd en daarna het lijkje in een zak j gewikkeld en het onder de bedstede van i haar broeder verborgen. Door de marechaussee uit Breda is een onderzoek ingesteld en bovenstaande aan j het licht gebracht. De daderes is in voorloopige hechtenis ter beschikking van den officier van justitie aldaar. - Te Apeldoorn zijn jl. Vrijdagavond vier kinderen van nog zeer jeugdigen leef tijd, aan den Asselschen weg spelende, in een kuil onder het zand bedolven. Toen men tot de ondekking geraakte, werden nog drie kinderen levend te voor schijn gehaald; het vierde was echter reeds bezweken. Jl. Zondagmiddag zag men een uur buiten den Ketelmoncl een tjalk met de noodvlag in top. De stoomboot „Minister Havelaar" stoomde van Kampen der waarts en vond er het tjalkschip „Wil- helmina" geladen met lijnkoeken, schipper F. Mouthaan, komende van Antwerpen en bestemd voor Deventer. Het vaartuig, met veel averij, is door de „Havelaar" naar Kampen gesleept. P. Cal and (a.), van Amsterdam naar Baltimore, passeerde 28 April Lizard. Amsterdam (a.), arriveerde 28 April van Rotterdam te New-York. Maasdam (s.), vertrok 29 April van New-York naar Rotterdam. Werkendam (3.), van Rotterdam naar New-York, passeerde 1 Mei Lizard. Schiedam (a.), arriveerde 1 Mei van Baltimore te Amsterdam. Dubbeldam (a.), arriveerde 1 Mei van New-Y'ork te Amsterdam. B 0 1 d 0 n (8.), arriveerde 27 April van Nieuwediep te Penarth. Romulus (s.), vertrok 1 Mei van Nieu wediep naar Montrose. Koophandel, kapt. Ekamp, van Nieu wediep naar Kotkn, passeerde 28 April Elsetieur. Maria, kapt. Ketelaar, van Nieuwediep naar Nerva, passeerde 2!) April Elseneur. Antilope, kapt. Hut, vertrok 29 April van Nieuwediep naar Suudswall. Buitenland. België. De correctioneele rechtbank te Brussel veroordeelde jl. Zaterdag nog een groot aantal betoogers uit den tijd der jongste onlusten, wegens beleediging der politie en opstand tegen het gezag. De straffen zijn betrekkelijk streng, maar de veroordeelingen geschieden voorwaardelijk. Nog niet alle beschuldigden zijn gevonnisd. Levèque, een socialistisch onderwijzer, die den afgevaardigde Woeste aanviel en sloeg, stond eveneens terecht en werd tot 18 maanden gevangenisstraf en 175 frs. boete veroordeeld. In geheel België is het rustig. Te Brussel was gisteren het aantal van hen, die niet werkten, niet grooter dan andere Maandagen. Dertigduizend mijnwerkers in het kolenbekken te Charleroi zijn gisteren niet aan het werk gegaangroepjes socialisten doorkruisten het geheele district. Geenerlei incidenten zijn tot hiertoe voorgekomen. Frankrijk. De fabrikanten te Rou- baix hebben door aanplakbiljetten ter open bare kennis gebracht, dat in hun fabrieken Gemengd nieuws. Jl. Zondagmiddag omstreeks 2 uur brak te Anna Paulowna plotseling een hevige brand uit op de boerderij ,,'t Oude Veer", bewoond door den heer 1). A. Bak ker. De brand ontstond waarschijnlijk in een schuurtje nabij de woningdaarop werd de woDing aangetast, en in een paar uren lag alles in de asch. Drie kalveren kwamen in de vlammen omhet overige vee werd inderhaast gered, benevens nog eenig huisraad en kleederen of kostbaar heden. Alles was verzekerd. Jl. Vrijdag werd te Schagen het stof felijk overschot van den heer E. Hoekstra, in leven geneeskundige, op plechtige wijze ter aarde besteld. Bij de aankomst van den lijkstoet op de begraafplaats werd door Schagen's Harmoniekapel, waarvanlde over ledene tot zijn dood beschermheer was, de treurmarsch van Chopin gespeeld, waarna de heer Hazeu, voorzitter der Kapel, met eenige hartelijke woorden in herinnering bracht, wie de heer Hoekstra als mensch was geweest en wat hij in zijn leven, vooral ten opzichte der Harmoniekapel, had gedaan. Een prachtige bloemenkrans werd nu namens de Kapel op de lijkkist gelegd. Nadat hierop nog het koraalgezang 38 was gespeeld, dankte de 79jarige broe der van den overledene allen, die de laatste eer aan dezen hadden bewezen. Eene talrijke schare woonde de plechtigheid bij. Met de slooping van den toren te Purmerland is men reeds zoover gevor derd, dat het gevaar als geweken mag beschouwd worden. De hoogte is thans ongeveer gelijk met den nok van het dak der kerk. Men meldt uit Amsterdam aan het „Vad." De notaris Leepel is jl. Zaterdag, na een kort verhoor, door den rechter van in structie in hechtenis genomen, naar men zegt wegens verduistering van gelden van onmondige kinderen, waarover hij het be heer had. Dezer dagen vervoegde zich bij den veerknecht v. B., te Ochten, een landlooper, Niet enkel, dat Dickens allerlei bij zonderheden van de dingen en menschen heeft opgemerkt, die een ander eerst na hem leert zien, maar hij weet ook juist datgene, wat die dingen en menschen, ouder zekere omstandigheden, voor den beschouwer eigen aardigs hebben weer te geven. S. Gorter. Uit onze Koloniën. Batavia, 28 Maart. De lste luit. der inf. K. Kauffmann, in garnizoen te Magelang, is overleden aan de gevolgen van een beet, hem eenigen tijd geleden door een aap toegebracht. Toen de overledene onlangs tijdelijk te Seiiiarang ver toefde, bij gelegenheid van het overlijden zijns vaders, had het ongeval reeds plaats gehad en had hij zich reeds onder behande ling gesteld van een der plaatselijke genees- heeren. Het blijkt nu evenwel, dal niets heeft mogen baten om den noodlottigen afloop tegen te gaan. - Dinsdag 4 April gaf de „Deli Ct." het volgende bulletin uit Onze troepen, gesteund door landingdi visies van de marine, hebben eergisteren na zwaren tegenstand de zeer sterke ben- ting der Atjehers bij Toempa Tcnga, stroomopwaarts van Seroeway, aan den oever van de Tamiangrivier genomen. Onze verliezen zijn 5 dooden, waaronder luitenant v. d. Schroeff, en 36 gewonden, waaronder de xste luitenant der marine Mensert zwaar en luitenant Engelen licht. In de benting werden 63 doode Atjehers gevonden. Veeljwapens werden buitgemaakt. Cura9ao, 7 April. Naar Bonaire is vertrokken, Hr. Ms. «Alk maar", aan boord hebbende den gouverneur der kolonie en den commandant van het gar nizoen. De gouverneur zal over een week van die inspectiereis terugkomen. Sioomvaart en Scheepstijdingen. Prinses Sophie (s.), van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 29 April te Padang. Prinses Wilhelmina (3.), van Am sterdam naar Batavia, passeerde 29 April Kaap St. Vincent. Prins Alexandcr svan Batavia naar Amsterdam, vertrok 29 April van Colombo. Voorwaarts (s.), vun Amsterdam naar Padang, arriveerde 30 April te Port-Said. Drenthe (s.), van Batavia naar Rotter dam, passeerde 27 April Peniche. Salak (s.), vertrok 29 April van Rotter dam naar Batavia. V i 8 8 c h 0 r ij. Nieuwediep, 2 Mei. Sedert jl. Za terdag kwam hier nog van de groote vïs- scherij binnen de sloep MD 4, schipper Boon, met 40 kabclj., 5 heilbotten, 5 ben rog, 5 ben vleet en 500 schelv., terwijl door 120 korders 30 tot 400 tongen, 10 tot 100 kl. id., 10 tarbotten, 5 tot -10 roggen, 2 tot 15 mandjes kl. schol en 1 tot 3 m. schar, door beugers 80 kabelj., 890 roggen en 480 schelv. en door trekkers 55 tal geep en S0 tal haring werden aangevoerd kabelj. gold 60 a 80 c., heilbot f 7 per stuk, rog f 10.50 per ben en 60 a 50 c. p. stuk, vleet f 8 per ben, schelv. f 16 a 11.50 per honderd, tong 80 a 25 c., kl. id. 10 c., tarbot f 8 a 3.50 per stuk, kl. schol 75 c. a f 1.25 per mandje, schar 50 a 75 c. p. mand, geep f 2 a 3 en haring f 0.20 6 f 0.30 per tal. Wieringen, 29 April. Gedurende deze week zijn van hier naar Engeland verzonden 80 balen alikruiken prijs vanaf f 0.60 tot f 2.50 per baal. Deze week naar Zeeland erscheept 400 ton plantmosselen. Naar elders vervoerd 300 halve pakjes gemaaid- en 100 pakjes gevischt zeegras. Naar Schotland geen aasmosselen verzonden. Marktberichten. Alkmaar, 29 April. Aangev.3 Paarden, f 40 100; 33 Run-leren, f 40 f 180; 225 n. Knlv., f4, 12377 Schapen, f 8, 1 23 j 105 Lammeren, f 3.50, f 7.50; 154 mag. Vui-kcn-, f 17, f 23 221 ""ggen, f3, f 1016 Hokken en Geiten, f 3, f 8. Alkmaar, 1 Mei. Aangev.4 Runderen, f 1S0, 230; 160 t. Kalveren, i 80, f 90. 53 u f 3, f9; 3 Schaf en, f 14, 1' 22; 157 v. Varkens, 40 a 51 c.43 mag., f 18, t 22. Edam, 29 April. Aangev.39 stapels Kaas, tg. 7137 Kg., f 29. Purmerend, 1 .Mei. Aangevoerd op de voor- jaarsmarkt2015 Rnndcren, l 150, I 250. Amsterdam, 28 April. Weekbericht. In Karweizaad ging deze week meer om, ook van geel Mosterdzaad ruimden divcr e partijtjes voor export Kanariezaad blijft voortdurend flauw gestemd. NoteeriugenBruiu Mosterd/.a ,d 1" 45, f 35, geelid. f 34 b f 28, Kanariezaad f 20 a f 22 per 100 KG. Karweizaad jarig t 11,25, a f 12, id. 1S92 f 12 a f 12,25, lilauw Maanzaad, f 22 a f 23 per 50 KG. Petroleum. De omzet van Araerik. bepaalde zich tot enkele znken in loco. Termijnen eerst on- eranderd, doch >en siottc iets lager aangeboden. Raapolie was aanvankelijk willig bestemd doch sloot weder iets trager; iu dadelijk giug niet veel maar op levenug was nog al handel. Lijnolie ging in prijs vooruitin vliegend was de handel niet levendig, ook op de tcrmijucu wsren de zaken niet zeer uitgebreid. Lijnzaad weinig veranderd Botnbav f 265, April- Juni f 245, Mei-Juli f 246.50, Juïi-Scpt. f 250, Aug.-Oct. f 250. Koolzaad vaster, sluit traag Cawn- pore April-Juni f 228, f 229, f 230. Amsterdam, 1 Mei. Tarwe op levering onveranderd; in deze maand f 176; Nov, f182. Rogge op levering voorjaar iets hooger, najaar onveranderd; in deze maaud f 138, Oct. I 134. Raapolie vliegend f 26.75 Mei f 26.12J-Sept.- Dee. f27.121. Lijnolie vlieitcnd f 23; Mei f 22.50: Juni-Ane. f 223521SepL-Dec. 21.75. Raapkoeken f 54 a 74. Lijnkoeken f71 12. Veemarkt332 Rnndcren, lste kwal. 64, 2de kwal. 54. 3de kwal. 44 c. p Kg.; 10 Graskalveren 115 n. Kalv., f 5, f9; 343 v. Varkens, 36 a 45 c. p. Kg. Amsterdam, 1 Mei. Aardappelen: Friesche Dokk. Jammen f 0.60 t 0.80; id. Fran. f 0.60 a 0.80, id. Sasiers f 0.50 a 0.Zccuwsche Spuiscbe Jammen f 0.60 a 1.dito blauwe f 0.90 a 1. Flakk. jammen f 0.75 a 0.90 Geld. Blauwe f 0.80 a f 0.90 Champions f J Schiedam, 1 Mei. Moutwijn f 9.Jenever f 13id. Amaterdamsehe proef f 14.50. Londen, 1 Mei. Ter Veemarkt zijn aan gevoerd: 1500 Runderen, 15000 Schapen en Lam meren, 30 KalvereD, 20 Varken». Prijzen: beste Runderen 3- a 4-9 Schapen en Lammeren 3-6 a 5-2, Kalveren 3-4 a 5-8, Varkens 3-6 a 5-2. Weerk. Waarnemingen ie Halder. (Landakeet.) Burgerlijke stand van: Helder, van 27 tot 29 April. OndertrouwdW. Wissekerke, landman, en F. J. Qucrelle. H. de Boer, bootsmaat, en C. llarn C'. dc Wjjn, stoker, en A. J. Minneboo. J. Termast, slachter, en J. M. van Halen. A. J. Gieles, kwartiermeester, en A. M. II. Koopman. Gehuwd W. J. C. B. Droogleever For- tuijn en E. A. Duitiker. I'. de Boer en E. Blank man. J. van Os en J. Kroonstuivcr. P. Klein en F. Hoving. G. Blankers en C. Droog, Bevuilen C. Schenk, ?eb. Prins, z. Overleden: II. van Wijk, 4 d. P. van Wijk, 5 dagen. J. Broersen, 71 j. Schagen, van 25 tot 28 Maart. Ondertrouwd H. J. v. Roon, jonkm. 27 j. won. te Nicuwcr-Amstel, en E. Ranke, jd. 21 j. Gehuwd M. de Moei en J. Bleeker. Geboren Simnn, r. v. P. Ruig en van D. Bakker. Maria Martha, d. v. D. Marees en van M. Jimtnink. Nicolaas, z. v. K. Snaas Jr. en van A. Pater. Overleden E. Hoekstra, 81 j. Politie. Gevonden voorwe rp e n. Adre3 Bureau III1 portemonnaie, waarin loten van de Staatsloterij. Adres Bureau Raadhuis1 sleuteltje, ver moedelijk van een kast. Prins Maurits (s.), arriveerde 2S April van Wcst-Iiulië tc New-York. Prins Willem II (s.), van Amster dam naar Suriname, passeerde 29 April Ouessant. Oranje Nassau (s.), arriveerde 1 Mei van Suriname te Amsterdam. Thermometer a Windrichting mM. C». nn kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. 30 19, IV. 12 KG. 759.351. - 0.55 9.0 - 2.6 1 12 W, 5 763.40 f 3.40 9.3 - 2.3 P 8 W,t.N.0.2 763.38, f 8.38 9 2 - 0.7 2 12 Z.W.t.Z.0.4 764.00 f 4.00 11.0 - 0.7 a ii I Toestand -S Weersgesteldheid van de zee, 12 0.66 Field., wind, koel weer. Golvend. 11? 0.69 Bewolkt, helder, koelweer. Weinigg. 0.77 Diehtbewolkt, koel, goedw. Vlak. V~ 0.87 Dichtbew., bcnev., mooiweer. id. Laatste b 0 r i c h t 0 n, 2 Mei. Wij maken er onze lezers attent op, dat in ons vorig nummer een paar abuizen zijn gemaakt in de prijzen der door ons aangeboden premiën. In het bericht op de eerste pagina van dit nummer is dat thans verbeterd. De prijs der premien is nu respectie velijk 40, 20 en 50 cent. Jl. Zaterdag is hier op 8'jarigen leeftijd overleden de heer M. W. Ruijgh, oud -strijder van de jaren 183031. De heer Ruijgh was tot de ontbinding der afdeeling Helder van de Vereeniging «het Metalen Kruis", voorz. dezer afdeeling. In den Stadsschouwburg alhier werd gisterenavond door het gezelschap van de heeren Van Lier met veel succès opgevoerd het drama «Jnue Shore, de Koningin van ééa dag." Mejuffrouw Julia Cuypers, die in de rol van Jane Shore zou optreden, was door ongesteldheid verhinderd tegenwoordig te zijn, waardoor deze rol vour rekening van mevrouw Elleuberger kwam, die deze op uitnemende wijze vertolkte er. herhaaldelijk een welver diend applaus mocht verwerven. Ieder der overige meclcspelenden en inzonderheid de heer Veltman, als Richard, hertog van GIou- cester, droeg veel tot het welslagen van het stuk bij, terwijl de heer Van Nieuwland als Pluggy, de hofnar, de lachers op zijn hand bad. Zeer waarschijnlijk tengevolge van het vergevorderd seizoen, was de zaal minder goed bezet als gewoonlijk. Schagen. In de heden plaats gehad hebbende Gemeenteraadszitting werd besloten, op den 29 Juli e. k. vanwege de gemeente het gewoon jaarlijksch vuurwerk te doen ont steken. Op advies der daartoe in de vorige zitting benoemde Commissie, werd besloten de noo dige reparaticn aan den kap pan de onder- wijzerswoning te doen geschieden. Naar aanleiding van een ingekomen schrij ven van het Polderbestuur, waarbij dit het Polderhuis, bij do gemeente als Raadhuis iu medegebruik, tc koop aanbiedt voor een som van f 5000, op voorwaarde dat het Bestuur des Polders voor zijne vergaderingen van de raadszaal zal kunnen blijven gebruikmaken, weril op voorstel vnn B. en W. besloten, op deze aanbieding niet in te gaan. Het in de vorige vergadering door den heer Plomp gedaan voorstel, om voor 1894 de eiscli van het Polderbestuur, voor het medegebruik van het Raadhuis f 100 meer te betalen, in tc willigen, werd met alg. stem men aangenomen. Verder werd nog besloten om aan K. Hop man het door hem in erfpacht gevraagde terrein in huur te geven en aan den heer F. Koster op zijn verzoek met 1 Juli e. k. eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de openb. lagere school. Door den Voorzitter werd o. n. medege deeld 1. dat dc kosten der beharding van een deel van den Tolkcrdijk zijn geraamd op f 79.75 en van hel jaarl. onderhoud op f 30, in welke kosten den Besturen van Polder en Kerk zal worden verzocht elk een-derde bij te dragen. 2. Dat de oprichter der alg. begraafplaats zich bereid heeft verklaard de hem opge dragen meerdere werkzaamheden op zich te nemen, cn 3. Dat de heer Th. Roep zijn dank heeft betuigd voor de verhooging zijner jaarwedde. (Het meer uitvoerig verslag plaatsen wij in ons volgend nummer.) De gemiddelde declinatie van de magneetnaald ten westen, des namiddag» 2 uor, bedraagt over de maand April: 15 gr. 3 min. 51 »ec. Te verwachtenWestenwind. ADVERTENTIE». Heden overleed, na een langdurig en smartelijk lijden, onze beminde Echtgenoot en Vader, de Heer M. W. RUIJGH, Oud-strijder van 1830/31, in den ouderdom van ruim Sl jaar. Helder, 21» April 1893. Wed. M. W. Ruijgh-Geerlin-g. C. Rcijgiï, en Kleinkinderen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 3