lijk prima voedsel op schier zand en zelfs op heidegronden kan fabriceeren moet immers noodzakelijk iets nieuws zijn, want anders moeten heide- en zandgronden toch hooger waarde hebben dan de beste kleigronden. Is het niets nieuws, dat, wanneer een hec tare schrale zandgrond naar systeem goed wordt bebouwd, overvloedig krachtvoeder levert voor 4 koeien, terwijl een hectare klei- of andere goede grond nauwelijks 1 koe kan voeden en dan nog in den winter met toevoer van krachtvoeder 1 Is het niets nieuws dat dit alles te ver krijgen is door doelmatige bebouwing van den gronddoor geen voedende stoffen te laten verloren gaan en meer voedende stoffen uit de dampkringslucht te trekken Ziet u, mijne heeren Bultman en Wal deck 1 dit is voor mij iets nieuws geweest en ik durf gerust te zeggen dat dit voor allen zonder uitzondering nog iets nieuws is, maar daarbij weer zoo eenvoudig, dat iedere boer het kan vatten en ook direct zonder eenige kosten kan deelachtig wor den en hierin ligt misschien wel de grootste waarde Maar dat gij, mijne heeren, deze geheele beschrijving wilt lezen in eene noodbrochure, die speciaal handelt om nog den voedernood voor dit jaar te bezweren hierin straalt door onkunde of opzet. Gij waarschuwt ieder landbouwer voor het scheppen van illusien aangaande iets nieuws, door den heer Bertels in het belang van den landbouw gevonden en verklaart u bereid, aan hen, die somwijlen minder bekend zijn met de bewaring en inkuiling van groenvoeder, inlichtingen daarom trent te verstrekken." Daarvoor heb ik geen woorden van afkeuring genoeg en laat dit gaarne ter beantwoording over aan de heeren die mij bezochten. Dat gij, mijne heeren, zoowel als de hee ren Landbou wieeraren thans nog inkuiling durft aan te bevelen, bewijst mij dat ge nog zeer ver ten achteren zijt. Het heerlijke zoetgroen pers voeder is toch van veel hooger voedingswaarde en den dieren dienstiger alslhet onaangename zuurvoeder, door in kuiling verkregen Dagelijks offer ik mij op om aan een ieder alles te laten zien en zooveel in mijn vermogen is, voor te lich ten wanneer gij dit alles niet waardeerend wilt erkennen, dan ware het beter uw stil zwijgen te bewaren zooals gij tot heden deed om den voedernood te doen bezweren Ik verklaar hier openlijk, dat het persen van groenvoeder, waarbij r. de geheele pers niets kost; 2. waarbij hoege naamd niets behoeft verloren te gaan3. waardoor men steeds zoetgroenvoeder kan verkrijgen hetgeen riekt als versch rogge brood met honig, dus het non plus ultra verkregen wordt, iets geheel nieuw is; of zou het waar zijn, dat de heeren van der Bregger., die deze pers niet kenden en er over verbaasd stonden, dan zooveel ten ach teren zijn dat zij leering moesten nemen bij het hoofdbestuur der Hollandsche Maat schappij van Landbouw? Alles wat ik hier heb beschreven kan de menschheid thans verkrijgen, dit zijn geen groote woorden maar daadzaken, door mij met moeite en opofferingen opgespoord, zon der dat het der Maatschappij iets kost en geef het even belangloos aan de Maatschap pij ten beste. En wanneer de Hollandsche Maatschappij van Landbouw dit niet iets nieuws en eene kleinigheid durft te noemen, dan mag ik toch wel aan het hoofdbestuur dezer Maatschappij vragenwat hebt gij dan, ja, wat hebben alle landbouwmaat- schappijen te samen met de duizende gul dens aan contributien en subsidie uitge voerd, hetgeen op meer waarde mag bo gen I Mocht ik hier of daar soms onbescheiden zijn geweest, dan gelieve u dit te willen excu- seeren mijne gewoonte is om alles bij den waren naam te noemen en te zeggen zooals het is en zooals ik het meen. Geloof mij, mijnheer Bultman en Waldeck, ik ben niet boos over uw onoordeelkundig schrijven en verzoek U veeleer, mij zelf eens met een bezoek te willen vereeren ik ben overtuigd dat U beter door eigen oogen kunt zien. De ware theorie ontstaat uit de praktijk en niet omgekeerd. Ned. Herv. kerk te Hippolitushoef op Wieringen. Zondag 13 Aug., voorin. 10 u., ds. Bron, van Helder. Avondmaal. De Kerkeraad der Herv. Gem. alhier, for meerde jl. Dinsdagavond liet navolgende zes tal predikanten C. J. A. Bosch, te lloog- karspelB. W. Colenbrander, te Brielle R, de Haas, te Winsum c. a. H. A. Ludwig, te Zuid-Scharwoudc W. Mekking, te Arum en G. J. Paré, te Tilburg. Buitenland. Belgie. Jl. Vrijdag heelt de Koning mei gevaar voor zijn eigen leven een hol lend paard in de Avenue Lovise te Brussel tot staan gebracht en daarna den berijder opgeholpen. Nadat hij zich overtuigd had, dat deze geen letsel had bekomen, reed de Koning weder verder, alsof er niets gebeurd was. Engeland. De eigenaars der mijnen in Durham hebben geweigerd het loon te verhoogen met 15 en een kwart pCt., wat gelijk zou staan met de verlagingen die het loon sinds 2 jaren onderging. Zij stel den voor, het geschil door een scheidsge recht te doen uitmaken. Waarschijnlijk zullen de arbeiders het voorstel verwerpen. De mijnwerkers van Northumber'and hebben met algemeene stemmen besloten, aan de werkstaking deel te nemen. Noorwegen. Volgens het Russische blad „Grashdanin" is een omwenteling te verwachten voor de opening der Storting in het volgend jaar. Noorweegsche repu blikeinen zouden heimelijk op groote schaal wapenen koopen, welke Noorwegen binnen gesmokkeld worden. De „Grashdanin" zegt, dat de Russische Regeering de ves tiging eener Republiek in Noorwegen geens zins onverschillig zou aanzien. Daarom raadt het blad aan de Regeering den Fin- landschen Landdag bevel te geven, het Finsch-Noorweegsche spoorweg-ontwerp niet verder te behandelen. Zwitserland. In de vergadering van het socialisten-congres te Zttrich werd jl. Dinsdag eene motie van Domela Nieuwen- huis, afgevaardigde van Nederland en Volders, afgev. van Belgie, strekkende om de kwestie van het al of niet uitsluiten der anarchisten opnieuw te onderzoeken, verworpen. Het congres besloot, een adres van sym pathie te richten aan de werkstakende mijnwerkers in Engeland en eene collecte te hunnen bate te houden. Griekenland. Het kanaal van Co- rinthe is gegraven en de droom der oude Grieken is dus verwezenlijkt. Alexander de Groote was voornemens het te maken en nu na vele eeuwen is het geschied. Het kanaal verbindt de Aegeische Zee met de Jonische, en is slechts zeven kilometer lang, maar 't was harde en hooge grond die doorboord moest worden. Voor Triest i? de winst in tijd en veiligheid het grootst, want het kanaal verkort met 180 zeemijlen den weg der schepen die uit de Adriatische Zee naar Konstantinopel stevenen. Voor de Middellandsche-Zeehavens wordt de weg met 95 zeemijlen verkort en het omzeilen van de gevaarlijke kaap Matapan wordt vermeden. Siam. Jl. Dinsdag is de Fransche gezant Pavie te Bangkok teruggekomen zonder admiraal Humann. De gezant werd door de forten bij Paknam met 13 saluutschoten begroet. Aan boord van de „Alouette" werd het saluut beantwoord. Van de Fransche legatie wappert opnieuw de driekleur. Pavie bracht Dinsdagavond een bezoek bij den Minister van Buitenl. Zaken. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. kerk te Texel. Zondag 13 Aug., Burg, voorin. 10 u., ds. van Schaick. Waal, voorm. 10 u., ds. de Mazure. Den Hoorn, voorm. 9.30, ds. Leffef. Oudeschild, nam. 2 u., ds. van Schaick. Oosterend, nam. 3 u., ds. Leffef. Cocksdorp, voorm. 9.30, de heer Barends. Doopsgezinde kerk te Texel. Zondag 13 Aug. Waal, geen dienst. Ned. Herv. kerk te Noord-Zijpe. Zondag 13 Aug., geen dienst, wegens vacature. Ned. Herv. kerk te Zuid-Zijpe. Zondag 13 Aug voorm. 9,30, Sint-Maar tensbrug, ds. Koch. Doopsgez. kerk te Zuid-Zijpe. Zondag 13 Aug., voorm. 9.80, ds. v. Calcar. Ned. Herv. kerk te Callantsoog. Zondag 13 Aug., geen dienst. Ned. Herv. kerk te Sint-Maarten. Zondag 13 Aug., voorm. 9 uur, Valkoog, ds. Mühring. Ned. Herr. kerk te Eenigeuburg. Zondag 13 Aug., nam. 1.30, ds. van Deursen, van Noord-Zijpe. Ned. Herv. kerk te Petten. Zondag 13 Aug., voorm. 9.30, ds. van Deursen. Ned. Herv. kerk te Kolhorn. Zondag 13 Aug., voorm. 9.30, ds. Hobus, van Barsingerhorn. Belanghebbenden worden attent gemaakt, dat er bij den Afslager JACQUES VAN ROSEN- DAEL, Stationstraat 1"2, den Helder, steeds gelegenheid bestaat, tegen zeer aannemelijke voorwaarden, tot opgaaf van allerlei goederen, voor publieke verkoopingen bestemd, waarvan de eerst volgende zal plaats hebben öp Woensdag 9 dezer. Gemengd nieuws. Aan de heeren mr. W. Jager Gerlings en H. Roessingh, wijnhandelaren te Haar lem, onderden naam van W.Jager Gerlings, firma J. H. Enschedé, is door H. M. de Koningin-Regentes vergunning verleend, om HDs. wapen te voeren. Te Hellevoetsluis is zwaar geboeid en onder gewapend geleide een goed ge kleed persoon aangebracht en op Hr. Ms. wachtschip aldaar in arrest gesteld. Het is de gewezen korporaal der mariniers de Vries, die in O.-Indië het Gouvernement voor on geveer f 30.000 moet benadeeld hebben. Daarna is hij gevlucht, gaan zwerven en te Londen herkend door den Ned. consul. Deze hielp hem naar Rotterdam, maar waarschuwde gelijkertijd onze justitie. Bij aankomst werd hij gearresteerd. Hij had in den laatsten tijd een anderen naam aangenomen. Jl. Maandag is men te Hoek van Holland aan een ontzettend gevaar ontsnapt. In de gasfabriek ontstond brand en binnen weinige minuten stond het gebouw in lichte laaie. De hitte was hevig, waardoor de ketel met 10 atmosferen gas dreigde te springen. Op eenigen afstand lag een schip met dymaniet, waarvan de schipper, naar men zegt, in angst de duinen was ingesneld. Ijlings werd het schip in veiligheid gebracht, doch met moeite waren er mannen te vinden, die dit gevaarvolle werk durfden uitvoeren. De fabriek is geheel uitgebrand. Een nieuwe bijdrage voor de wensche- lijkheid van het invoeren eener verordening op de keuring van vleesch geeft de ,,l). C". met onderstaand bericht. „Naar wij vernamen is de vorige week door den keurmeester van vleesch en spek bij den spekslager P. Pluimert een stel longen van een varken afgekeurd wegens tuberculose. Wij vernemen nader dat de zelfde ambtenaar jl. Dindagmorgen bij den spekslager J. H. Meyers in de slachtplaats een stel stinkende longen vond, welke werden afgekeurd en in beslag genomen. Niettegenstaande het door laatstgenoemden gehanteerde blanke mes, was de keurmeester niet bevreesd genoeg om zijn plicht na te laten." Gisteren kwam het te Rotterdam tot een botsing tusschen de salonboot „Merwe- de I" en de „Middelburg II". De„Merwe- de" moest haar vaart verminderen voor een passeerende sleepboot en de „Middelburg", welke direct achter deze opvoer en haar vaart niet verminderd had, liep met kracht op haar in. De „Merwede" werd aan bak boordzijde getroffen en belangrijke schade werd aan de salon en aan het dek toege bracht. Op de veiligheid der talrijke passagiers en kostbare lading bedacht, stoomde de „Merwede" naar Rotterdam terug, waar alles werd afgeladen en vervolgens stoomde zij naar de werf te Krimpen aan de Lek, om gerepareerd te worden. Buiten het Verkooplokaal,de zaal van bijeenkomst van den R. K. Volksbond te Rotterdam, stonden jl. Zondag een vijftal socialisten op het breede Oostvestplein, die zich verwonderden over de graagte waar mede hun woord werd aanvaard. Een dichte drom van honderden Volksbonders omringde hen, geen voorbijganger kon hen genaken, en in een oogwenk waren alle bladen in handen der Katholieke werk lieden. Enkele werden wel verscheurd, maar geheele pakken werden bij het bestuur ge bracht. In den loop der vergadering waren de bestuursleden namelijk verwittigd van het geen hun te wachten stond en hadden zij de leden aangemaand de blaadjes aan te nemen, opdat ze niet elders kwaad zouden stichten. Maar werd er bijgevoegd leest ze niet, doch brengt ze bij ons, dan gaan ze bij het oud-papier voor den Paus. De socialisten hebben dus tegen hun zin de kas van Z. H. gestijfd. Gisterenmorgen waren een paar dames te Zandvoort aan 't baden, toen de vloed op kwam zetten en de stroom de dames onweerstaanbaar noordwaarts medesleepte. Weldra verkeerden zij in levensgevaar, zij riepen om hulp en een bediende van Drie huizen, Willem geheeten, ijlde haar te hulp. Hij slaagde er in de dames te bereiken en haar boven water te houden, totdat een red dingsboot, die intusschen in zee was gesto ken, hen opnam. Ware deze niet spoedig komen opdagen, Willem zou met de beide dames den dood in de zee gevonden hebben, daar ook hem reeds de krachten begonnen te begeven. Aan 't strand werd door eenige dames een inzameling gehouden om den flinken kerel een belooning ter hand te stellen. Bij het onderzoek der politie is ge bleken dat de vermelde doodslag te Leiden zich eenigszinsandersheeft toegedragen dan aanvankelijk werd opgegeven, ten gevolge waarvan de doodslag vervalt en alleen moet gedacht worden aan hei door schuld berokkenen van iemands dood. Een der jeugdige werklieden werpt met een stuk cokes een ander op een afstand van 10 meters in den hals. Deze neemt een stuk ijzer, en door het lachen den kende dat zekere Latcrveer het doet, werpt hij dezen daarmede, waarop L., boos wor dende, zijn voorhamer opneemt en deze naar zijn tegenpartij werpt, met het onge lukkig gevolg, dat hij niet dezen, maar zekeren van Loo, die naast hem stond, raakte en wel zoodanig, dat de getroffene ineenzeeg en enkele oogenblikken daarna den geest gaf. In de Swansea-baai heeft jl. Maan dag een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Een aantal bewoners van Wales, die een uitstapje maakten, hadden een boot ge huurd en deden daarmede een tochtje op de baai, hoewel het hun door de zeelieden werd afgeraden. Plotseling sloeg de boot door een rukwind om en 22 personen vonden den dood in de golven. De bekende tooneelspeelster miss May Thorn, te New-Y'ork, heeft een einde aan haar leven gemaakt. Een moderne Romeo en Julia. Te Venetië beminde de zoon van een fabrikant een arm i7jarig buur meisje, maar zijn ouders weigerden hun toestemming. In een oogenblik van wanhoop maakte de jonge man een einde aan zijn leven14 dagen later pleegde ook het meisje zelfmoord. Het volk trok zich de droevige geschiedenis zeer aan en bedreigde den fabrikant, wiens huis door de politie wordt bewaakt. Bij de begrafenis van het jonge meisje volgden honderden vrouwen achter het lijk en strooiden kransen en bloemen op het graf. Nog een sensatie-procesje te Parijs. In 1S86 trouwde zekere markies de Z., van een der oudste geslachten van Bour- gondie, met een danseres van de Groote Opera. De danseuse was rijk en had een i2jarige zoon, dien zij wilde Iegitimeeren en hiertoe was de markies, die niet de minste aanspraken op den jongen had, bereid tegen een jaargeld van f 6000. De markies bleef op zijn villa bij Hdvre wonen en zag zijn vrouw en wettel ij ken zoon nooit, maar hij klopte aanhoudend aan ora inecr fondsen. Teneinde raad eischte zij echtscheiding, maar de rechtbank heeft geweigerd dit zaken-huwelijk te ont binden. Een Indiaan over een wiel rijder: Zoo'n lnie kerel, wandelen, i maar er toch bij zitten? geb. van Wijngaarden, d. G. J. Knrtmaa geb. Timmerman, z. C. J. Lycling, gcb.' Bouverie, d. Overleden W. Huvers, 1 j. A. M. Schutter, 2 m. J. van Hert, 62 j. C. Berg, wed. v. 1'. Rijlaarsdam, 82 j. Weer-. va.Hi nemingen la Heldor. Landskeet.J Tb-rraoi Poëzie en proza. Zij: Hoe zou je zonder mij kunnen leven Hijgoed- kooper Stoomvaart ar» Scheepstijdingen. Prins Hendrik (s.), van Batavia naar Amsterdam, vertrok 8 Aug. van Genua. Prinses Amalia (a.), van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 7 Aug. te Aden. Burgemeesterden Tex (s.), arri veerde 9 Aug. van Amsterdam te Batavia. Prinses Sophie (s.). van Amster dam naar Batavia, arriveerde 9 Aug. te Genua. Sumalra (s.), vertrok 9 Aug. van Ba tavia naar Amsterdam. B r 0 m 0 (s.), van Batavia naar Rotterdam, vertrok 7 Aug. van Perim. G e d (a.), van Rotterdam naar Batavia, vertrok 8 Aug. van Southampton. S a 1 a k (s.), arriveerde 8 Aug. van Batavia te Amsterdam. Prins Maurits (3.), arriveerde 8 Aug. van Amsterdam te Paramaribo. Oranje Nassan (s.), vertrok 8 Aug. van Paramaribo naar Amsterdam. Obdam (s.), arriveerde 7 Aug. van Rot terdam te New-York. Schiedam (s.), arriveerde 7 Aug. van Amsterdam te New-Y'ork. D i d a m (s.), van New-Y'ork naar Rotter dam, passeerde 7 Aug. Lizard. Zaandam (s.vertrok 9 Aug. van Amsterdam naar New-York. Spaarndam (s.), arriveerde 9 Aug. van New-York te Rotterdam. Amsterdam (s vertrok 9 Aug. van Rotterdam naar New-Y'ork. M a r i a, kapt. Ketelaar, arriveerde 3 Aug an Nieuwediep te Nerva. V i 3 s c h 0 r ij. Nieuwediep, 10 Augustus. Sedert jl. Dinsdag werden hier door 110 korders 2 tot 40 groote-, 2 tot 10 kl. tongen 10 tarbotten, 1 tot 6 roggen, 1 tot 5 mandjes kl. schol en 1 tot 2 manden schar aangevoerdgr. tong gold 65 a 55 cent, kleine id. 25 cent, tarbot f 10 a f 7, rog 80 a 90 cent per stuk, kl. schol f 2 a 50 cent per mandje en schar f 2.50 a f 2 per mand. Ünrouiet.r nM- SUr.5. Af». c*. 9 12 O.S M 10 8.1 UZ. 10 12 0.t Z. llil f! 767.iv f 6 -'O.i f 1.4 765.40 4.60 19.4 r 2.1 765.15, 4.65 21.8 f 2.3 9 l2j 0.72 10 8 0 72 10 18 0 62 Wecrvgeiteldbeid. 1 da 1 Vlak. Slecht*. Hel!., eehoonw. id. id. Te verwachten Oosten-tot Zuidoostenwind. Politie. Marktberichten. Schagermarkt van heden. Aangev. 8 1'aarden, f 40 a f 195 14 Stieren, f 50 a f 155 166 Geldek., f 70 a 250 16 Kalfk., f 130 a f 230; 39 Vaarzen, f 50 a f 110; 10 n. Kalv., I 5 a f 14; 472 Sehnpeo, f 6 a f 21 109 Laram., f 3a f 12; 4 Bokken an Geiten, f la f8; 20 ra. Vark., f 16 a f 20. 16 Biggen, f 8 a (10; 50 kippen, f 0 10 a f 1.25 Boter per kop 55 a 65 o.; Kaas per KG. 25 a 40 c. kip-eieren f 3 a f 8.25, Eend-eieren f 3.25 per 100. Texel. 9 Aug. Aangeroerd741 Schapen, f6 a f 15; 210 l ammeren, f 6 a f 10; 8 koeieo. f80 a f 1304 Paarden Maandag a. a. xal alhier Venlomnrkt Worden ge- honden. Bovenkarspel (Station), 9 Aug. Meirapen f-.a wortelen fl.— a 1.10 per 1000 atnka. Strceke.r Muizen f 1.10 a 1.20, kiene i'0.55 a 0.65 en ronde f 1.25 a 1.40 per half hectoliter Bloemkool fijne I' 3.25 a 3.75, grove l' 5.25 a 6.75 Witte Kool f 3.50 a 5.roode f 4.- a 4.50 per 100 atnka. Peren I 1 a 1.25 per half Hl. Enkhuizen, 9 Ane. Muizen f 1.a MO, kl. f 0.40 a 0.60, Blauwe f 1.20 a 1.25 p. half Hl. Andijk, 9 Ang.Groote Muizen f 1.10 a en kl. f 0.90 a -.per half Hl. Broekerhaven, 9 Aug. Groote Mnizcnfl.i a 1-10, kl. id. f0.55 a 0.65. Graafjes fl.10 a 1.20, hl.uwe f 1.25 a 1.35 per half hectoliter. Wijdenes, 9 Ang. Gr. Muizen f 1.65, midd. id. tl.40 a p. half hectoliter. Purmerend, 8 Ang. Aanger.366 .«tap. kl. Kaaa, f 25 de 50 KG. 1873 KG. Boter, i 1.15 p. KG. Eieren f 3, f 8.75 de 100 atuka. Vee: 480 Hnndcren20 Paarden; 189 v. Knlv., f 0.45, f 0.70 per KG. 93 n., f5, f 12; 178 v. Varken», f 0.40, f 0 51 per KG 110 ra., f 14, f 27; 156 Biggen, f 7, f 11 p«r atuk. 500 HL. Appelen, f 1.60, f 2.50; 200 Hl. Pcran, f 2.50, f 3.50 per HL. Amsterdam, 10 Aug. Tarwe op levering Taat; N'ov. f 171 Maart f177. Rogge op levering hooger; Oct. f 120, Maart 1894 f 120. Raapolie vliegend f 25.50; Sepl.-Dee. f 23.62J. Lijnolie vliegend f21.75; Juni-Ang. f21.371; Sept.-Dec. f21.12*. Raapkoeken f 60 a 80. Lijnkoeken f7.75 a 11.50. Amsterdam, 10 Aug. Aardappelen: Fricsehe Saaiera f2.f2.10; dito Hamburgers, f2.90, f3, Gtldersche blauwen f2.90, f3, dito Kralen f2.25, f 2.30 per HL., Rjjnburgeri f-.f-.per HL. Katwijker Zand f 2.1' 3.de mand dito Mnia- jea f 2.50, f 2 60 de mand And. Maiajes f 2.20, f 2.30 per HL.,Westlandiebe f -, dito Zand f de raatid Muiajea f 0.f 0. Haarl. Bollen f 2.—, f 2.10 per Hl.Noordwgker Grave f2.50, f3.— dito Zaad f 1.S0, f2.20 de mand; Saaaenheiiner Zand f0.f-; Hillegommcr Zand f2.f4.de mand. Schiedam, 10 Aug. Moutwijn f 8.50. Jenever f 12.50, id. Amaterdamacha proef f 14. Burgerlijke stand van: Helder, van 7 tot 9 Augustus. Bevallen P. Bakker, geb. Strijder, z. A. Deelder, geb. Zwaan, d. J. Schellin gerhout, geb. Hendrikse, d. M. Schouten, Adres Bureau IIi gouden oorknopje. Laatste berichten. 10 Augustus. Offlciëele berichten uit de «Staatscourant*. Bij Koe. besluit zijn de off. van gez. der 2de kl. bij de zeemacht IJ. FoMma en F. II. Bobrc, met ingang van 16 Aug. a. s., be vorderd tot off. van gez. der 1ste kl. Bij Kon. besl. van 8 dezer is, met den 16<len Augustus a. s.1. aan den luit. ter zee 2de kl. M. J. Reynvaan, op zijn verzoek, vergunning verleend tot het waarnemen van een betrekking buiten het zeewezen, voor den tijd van een jaar, onder stilstand van non- activiteitstractement en zonder opklimming in de ranglijst2. bevorderd tot luit. ter zee 2de kl. de adelborst 1ste kl. H. E.baron van Aabeck. De Zweedsche oorloskorvet „Norrköping". commandant de kapt. ter zee Ingelman, is hier jl. Dinsdagavond, onder het wisselen van het voorgeschreven aantal salutschotcn, van Marstrand ter reede aangekomen. Het schip zal hier een week vertoeven. Hr. Ms. monitor „Tijger", comman dant de kapt. luit. ter zee W. G. van Nes, is hier jl. Dinsdag met een tros in de vin van de Zuiderzee aangekomen. Nadat deze gisteren door duikers was verwijderd, ver trok de monitor weder, ter voortzetting van den oefeningtocht. ADVERTENTIE V. Ondertrouwd C. VAN EYSDEN, Weduwnaar van M. K. PROPER, en WILHELMINA TEGEL. Weduwe van den Heer p. van vliet. Helder (Rozenstraat), 9 Augustus 1893. GF.E.M RECEPTIE. Eenige kennisgeving. Huwelijksvoltrekking 24 AusumIiim. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van ons geliefd Zoontje WILLEM, betuigen wij onzen har tel ijken dank. W. HU VERS. A. HU VERS, geb. v. d. GRAAFF. Helder, 10 Augustus lt>93. Een algemeen bekend Huis in wenscht te Den Heldor een DBPÖT te vestigen. II.H. Winkeliers, die genegen zijn een billijke borgsom te storten, komen alleen in aanmerking. Brieven, onder lett. RR 60, aan het Bureau van dit Blad. BERICHT. Wij hebben de eer kennis te geven, dat de Heer C. II. FREIJTAG tegen 15 Augustus a s., op zijn verzoek, eervol wordt ontheven van zijne betrekking als AGF.X'T onzer firma voor Helder en omstreken en in zijne plaats is aangesteld de Heer Gr. EiOISriISTG-. Het Kantoor en pakhuis blijven gevestigd Hoofdgracht 30. W. JAGER GERLINGS. firma J. II. ENSCHEDÉ, Uoflc verander*. Wijnhandelaren, Haarlem.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 3