I I I I Advertentiën. fSMSXSXAt 4; M S I je de menigte uiteen te gnan, ontruimden liet plein en bezetten het. Koning Humbert, die tegenwoordig te Napels vertoeft, heeft aan zijne omgeving zijne ontevredenheid over het voorgevallene te Aigues-Mortes te kennen gegeven. Tusschen den Koning en den Minister van Buitenl. Zaken Rrin worden druk berichten gewisseld. De Koning heeft inlichtingen gevraagd om trent de bijzonderheden, het aantal dooden, den toestand der gekwetsten, der vrouwen enz. Hij heeft den heer Ressman opgedragen het afzetten van den burgemeester van Aigues- Mortes te eischen. De menigte verzocht Zaterdag het muziek korps, dat op het Colonna-plein eene uitvoe ring gaf, het lied van Garibaldi en bet Duitsche volkslied te willen spelen. Aan dit verzoek werd voldaan beide liederen werden onder het geroep van «Weg inet Frankrijk I Leve Duitschland I Leve het drievoudig verbond!" luide toegejuicht. Een jongmcnsch greep onder daverende toejuichingen de Italiaansolie-vlag, die op het café Fraiggiani stond en zwaaide daarmede door de lucht. Steeds grooter werd de menigte, die maar steeds: Leve Italië 1 Weg met Frankrijk Weg met de moordenaars van onze broedersbleef roepen. Een troep werklieden met vaandels werd met gejuich op de tonen der muziek ontvangen, die op verzoek stukken uit de «Siciliaandsche Vesper" speelde. De Minister van Binuenl. Zaken beeft den prefect van het departement Gard en den burgemeester van Aigues-Mortes naar Parijs ontboden. Twee interpellaties zijn bij de Kamer van Afgevaardigden ingediend met betrekking tot de ongeregeldheden. Missina, 21 Aug. Een volksmenigte rukte onder liet uiten van voor Frankrijk vijandige kreten, het wapenschild van het Fransche consulaat. Het consulaatsgebouw is nu door soldaten bezet. Genua, 21 Aug. Een groote menigte betoogers liep langs de straten onder bet uiten van uitroepen tegen Frankrijkzij dwongen de eigenaars der hotels rouwvlaggen uit te steken en de in het Franscb gestelde opschriften te bedekken. Twaalf wagens van een Fransche tramwegmaatschappij werden vernield en twee in brand gestoken. Drie kiosken bij het station werden eveneens aan stukken geslagen. Eenige dier betoogers werden gevangen genomen; twee politie-agenten zijn gewond. Belgie. De „Indép. Beige" meldt, dat de Minister van Oorlog de groote ma noeuvres, die in het begin van September zouden gehouden worden, heeft afgecom- mandeerd, wegens het heerschen eener dysenterie-epidemie onder de garnizoenen van Antwerpen, Brasschaet en Merhelen en de ge vallen vananderebesmettelijke ziekten, die zich in verschillende plaatsen hebben voorgedaan. Duitschland. Volgens de „Rheinisch- Westphalische Ztg." heeft jl. Zaterdagmor gen n uur in de mijn „Kaiserstuhl" van de maatschappij „Vereinigte Westphalia" te Dortmund een ontploffing van mijngas plaats gehad. Des middags om 3 uur waren reeds 18 dooden en 17 zwaar gewonden naar boven gebracht. Engeland. Gladstone kondigde jl. Vrijdag in het Lagerhuis aan, dat hij Maan dag eene motie zal voorstellen, om de be raadslaging over het rapport omtrent bet Home Rule-ontwerp Vrijdag a.s. te sluiten, (Toejuichingen.) Daarop kondigde Chamberlain aan, dat hij dit zal bestrijden en een amendement zal voorstellen, waarin verklaard wordtdat Gladstone's motie strekken zal om het huis te verlagen tot een stemmachine en Enge land zijn meerderheid in het Parlement te ontnemen; dat het Huis het grondwettelijk recht heeft, le beraadslagen over een politiek, waarbij de Britsche belangen ernstig betrok ken zijn dat het Huisde noodzakelijkheid niet inziet van die motie, welke naar de meening van het Auis slechts ingegeven is door beweegredenen van partijbelangdat de regeering de motie zal intrekken en het Parlement zoo spoedig mogelijk ontbinden, ten einde de kiezers in de gelegenheid te stellen hunne meening te kennen te geven over het Home Rule-ontwerp, waarvande bij zonderheden zorgvuldig voor hen verbor gen werden gehouden bij de laatste verkie zingen. Gladstone diende zijne motie in, om de beraadslagingen over de Home ltu- le-voordracht a. s. Vrijdag te sluiten. De premier zeide dat dit voorstel van het grootste belang is voor de degelijkheid van den arbeidvoor de onderhavige voordracht is reeds dubbel zooveel tijd toegestaan als ooit aan eenïg belangrijk ontwerp werd besteed, en de natie zal dus den maatregel der regeering ten zeerste toe juichen. Chamberlain diende het reeds medege deelde amendement in, waarbij Gladstone's motie wordt bestreden. Het amendemont-Chamberlain werd met 200 tegen 162 stemmen verworpen, en de motie-Gladstone daarop zonder hoofdelijke stemming aangenomen. In het kolendistrict Pontypridd (Wa les) heerscht groote spanning tusschen de werkstakers en de werklieden die aan het werk zijn gebleven men vreest voor een uitbarsting. De troepen zijn aangekomen. Te Pontypridd is bericht ontvangen, dat te Merthyr onlusten zijn uitgebroken en de oproerwet reeds is afgelezen. Een datache- jnent infanterie is naar Merthyr vertrokken. Te Dowlais bij Merthyr (Wales) heb ben een aantal mijnwerkers, die den arbeid voortzetten, na een verwoed gevecht een duizendtal werkstakers, die hen wilden aan vallen, op de vlucht gedreven. Te Carniff is bericht ontvangen, dat te Dowlais de onlusten opnieuw begonnen zijn. Op het ooger.blik der afzending van dit bericht, moet er een woest gevecht geleverd worden tusschen ro,ooo man. In Engeland is een schandaal ontdekt dat veel punten van overeenkomst tnel de I meliniet-geschiedenis vertoont. De zaak moet zich als volgt hebben toe gedragen. Kort na de ontdekking van het rooklooze kruit verzocht het Ministerie van j Oorlog eenige uitvinders, monsters van het door hen ontdekte kruit in te zenden, en er werd eene commissie benoemd om de verschillende soorten te onderzoeken. Aan het hoofd dezer commissie stonden sir Fre- derik Abel en prof. Dewar. Zij keurden al de verschillende monsters af, maar bevalen een door hen zelve ontdekt ontploffingsmid del, „cordiet" genaamd, aan, en de regee ring vereenigde zich daarmede. Nu beschul digen de fabrikanten hen, die cordiet te hebben samengesteld uit de verschillende monsters, die zij met de wijze van vervaar diging vertrouwelijk hadden medegedeeld. Nog zwaarder is de beschuldiging, dat deze beide commissie-leden hun fabricaat, dat een geheim voor het Eng. leger moest blijven, aan Belgische fabrikanten verkocht zouden hebben. Eindelijk zouden zij, of schoon het cordiet geheel ondeugdelijk ge bleken was, verschillende latere uitvindin gen toch zonder nader onderzoek kortweg afgekeurd hebben. Spanje. Een bende zoogenaamde re publikeinen is het dorp Albalat (prov. Va- lencia) binnengevallen. Na sommatie heeft de gendarmerie, om de bende uiteen te drijven, vuur gegevenhet is nog niet bekend hoeveel er gewond werden. Vijf mannen zijn gevangen genomen, waar on der de aanvoerder, die verklaarde dat hij eene versterking van 400 man wachtte. Deze lieden droegen phrygische mutsen met het opschrift„Leve de Spaansche repu bliek". I Een verschrikkelijke cycloon heeft het eiland Porto Rico geheel verwoest en onberekenbare schade veroorzaakt. Bij zonderheden ontbreken nog. I Italië. De pers houdt zich druk bezig met de ongeregeldheden te Aigues-Mortes, waarvan een aantal Italiaansche werklieden het slachtoffer werden. De „Folchetto" ver klaart dat dergelijke daden onze eeuw on waardig zijn, maar voegt er bij, genoeg ver trouwen te stellen in de rechtvaardigheid van Frankrijk om de schuldigen te straffen en de vreemdelingen te beschermen. De „Opinione" meent dat het gebeurde ook in Frankrijk een pijnlijken indruk zal makenlaten wij ons daarom van verdere commentaren onthouden, zegt het blad, om j het reeds zoo ernstige incident niet nog erger te maken. I De „Diretto" hoopt dat de schuldigen voorbeeldig zullen gestraft worden, opdat een dergelijk feit, waardoor de goede ver houding tusschen beide volken in de waag schaal wordt gesteld, zich niet herhale. Marokko. De Israëliet Jacob Cohen, i een Fransch onderdaan,is gisteren teZuani bij Tanger vermoord gevonden. De moor denaars zijn onbekend, maar naar men ge looft, zijn het Mooren. De Fransche autori teiten hebben in de woning van het slacht offer een onderzoek ingesteld. Maar D. had zijn hond meegenomen, en „Stuur" kende de kat wel, vei zekerde hij. Daarop werd de hond op den zolder geroe pen, en terwijl de eene kat zich blazend in postuur stelde, liep de andere miauwende naar den hond toe. E11 „Stuui" begroette zijne oude vriendin met kwispelstaarten, terwijl hij tegen de vreemde kat gromde en blafte. D. behoefde nu niet mis te tasten; de hond had aangewezen, welke van de beide katten zijne huisgenoote was. Eene advertentie. Een jong man vraagt eene betrekking als „schoon zoon" in een stil en rijk huis. Uit onze Koloniën. In den avond van 3 op 4 Juli jl. lag de 6e brigade marechaussees, onder commando van den Europ. sergeant Bocnart, in hinder laag op den spoordijk tusschen Tjot-Iri en Lampermé. Niet lang lag de brigade in stelling, toen een vijftal Atjehers op den dijk gezien wer den. Men liet ze eerst onder schot komen. Na een welgericht salvo attaqueerden onze wak kere „massoosees" den vijand, die verrast terugweek en in het voorterrein trachtte te ontkomen. De brigade, die de vluchiingen met de klewang achtervolgde, bespeur le ge lukkig nog in tijds dat nog andere Atjehers, pl. m. 30 man, in loopgraven en in kuilen zich genesteld hadden. Na op die bende een paar salvo's te hebben gegeven, werd met 1 de blanke sabels aangevallen. Na een kort doch hevig gevecht blies de vijand den aftocht, 4 dooden achterlatende, die allen met den klewang waren afgemaakt. Wij waren in de gelegenheid de in dit ge vecht gebruikte sabels, alsmede de buitge maakte klewangs te zien. De diepe scharen getuigden van de geweldige houwen, die toegebracht waren. De sabel is in de handen onzer dappere marechaussees een geducht wapen en het is waarlijk geen wonder dat de Atjehers voor zoo'n „sabel-aanval" een diepen eerbied hebben. Toen het gewapend detachement van Tjot-Iri op het gevechtsterrein verscheen, was het bloedige drama reeds afgespeeld toch gelukte het onze Tjot-Iriërs nog een vluchteling neer te schieten. De „Deli-Crt". heeft per bulletin.ver spreid het vermoedelijk in Nederland reeds ontvangen bericht, dat de „Raja Kongsee Atjeh", varende tusschen Oleh-Leh en Pe- nang, door Atjehers is afgeloopen, waarbij kapitein Woodt en diens stuurman zijn ge dood24 andere opvarendenzijn eveneens vermoord, 15 zijn gewond en eenige passa giers zijn als gevangenen naar het binnen land gevoerd, nadat de roovers de „Raja" bij Diamantpunt op strand hadden gezet. Bij de gevangenen zijn geen Europeanen de 2 Europeesche machinisten, die zich aan boord bevonden, hebben zich gered. De kapitein heeft zijn dood eenigszins aan eigen schuld te wijten. Sedert jaren was hij gewaarschuwd geen gewapende Atje hers als passagiers mede te nemen. Het ware een kleine moeite voor hem geweest, bij aankomst aan boord de passagiers hun wapenen af te nemen. Het antwoord van kapt. Woodt was echter altijd „Never mind tjey will do nothing". Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Rnipkocken f 58 a 80. Lijnkoeken f7.75 a U.50. Ter Veemarkt werden heden aangeroerd 293 Run deren, late kvr. 72 ct., 2de kw. 62 et. en 8de kw. 62 ct. per KO.200 Melk- en Kalf koeien, f 110 a f 210. 17 Ornakilrtren41 n Kalveren, f l a f 8 80 Schapen; 392 v. Varken», 38 n 44 cl. per KO. Amstenlum, 21 Aujc. AardappelenKrieicho Franeker f2.60, 2.70 idem Saaier» 1 1.40, fl.O'l dito Hamburgers, f-.f-,G.ldersrhe bla'»e f 1.75, f 1,90 dito Kralen f 160,1 1.00 dito Mui»- je» f f-. - Katwijker Zand f ï.5U, 1 1 60 per HL.And. Muisjes rfWcstiauibehe f-, -.de rnitud .Muisje» f-. 1 per HL.; linnrl. Hollen Iper Hl., Nnord- wyker fimre f 1.2i, f '.50 dito Zw.d f L - f 1 50 Saasetiheiiner Zn <1 f0.f-; Hillcgornmer Zand 12.80, f3.50 de mand. Moutwijn f 8 50 Jeneve AANGEKONDIGDE PAARDENMARKTE IN NEDERLAND. Terschelling 30 Augustus. (Veulen markt), Woensdag •2a l fliOJ-ill lo 20 12Z.Z.W. 21 12 Z.Z W. 2> 8Z.W. 22 12 Z.W. 10 Kg 760 33 - 18 756 15; - 6 759.881- 760.4 0.47 21.5 4.75| 22.2 1.02! 18.4 0.47 20.0 t 1.6 t 1.4 i S a Toe*tan i'- 1 Weersgesteldheid. VHD de ttr 20 12 0.76 Helder, winderig, ntooiweer. Golv. 21 12 0.69 Uew.. betr., regenb., wind. id. 22 8 0 66 Helder, lichibrw., mooiweer, Weinigg. 22 12 0.59 id. id. Te verwachtenvrij krachtige Zuidwes- tenwind. Burgerlijke stand van: Helder, van 17 tot 19 Auzustus. Ondertrouwd A. Jaussens, stoker, en H. L. Ebregt. Gehuwd G. Leen en J. Smit. K. Sme- lik en C. Kooman. P. Duinker en J. M. Ricmcrs. J. Pronk en G. M. Wegman. Bevallen B. Vereist, geb. Janzen, z. T. Gomes, geb. v. Amcsfoort, d. F. G. Harm.% geb. Schipper, d. A. Leeuw, geb. Jongejan, z. A. C. A. Borrius, geb. Stee- gers, d. E. A. L. E. v. Teutera, geb. Modderman, z. D. Feldman, geb. Hoek stra, d. G. de Vries, eeb. Gerssen, d. A. M. Pomper, gel). Portegijs, z. A. M. Hin, geb. v. d. Wooning, d. S. Koorn, geb. Grin, d. M. Conijn. geb. Fooij. d. E. de Boer, geb. Eibers, d. M. Sturk, geb. Jonker, z. A. Visser, geb. Wiegman, d. N. Kikkert, geb. Buisman, z. Overleden M. II. Vries, 3 w. W. G. Garstenveld, ruim 10 m. G. J. Griek, 7 m. N. Ciaasscn, 16 m. H. de Beer, 14 d. Zijpe, van 11 tot 18 Ausustus. Gehuwd J. H. ter Burgen M. Muntjewert. Geboren Johan, z. v. .1. Pool en G. van Megchelcn. Klaas, z. v. A. Nieuwland en A. Koning. OverledenG. Heman, weduwn. v. H. van Amesfoort, 38 j. Gemengd nieuws. Een man in het Kortenbosch te 's-Gravenhage, die ondertrouwd was, mis handelde zijn bruid na terugkeer van het Raadhuis zoodanig, dat zij „moord" riep, waarop de politie de deur der woning forceerde en den woesteling onder hevig verzet naar het Commissariaat van Politie overbracht. Te Warasdin in Croatiö is een troep ellendelingen ontdekt, die kinderen stalen en die dan moedwillig verminkten om ze als bedelaars te gebruik-en. Met onmen- schelijke wreedheid braken ze armen of beenen ot staken de ongelukkige slacht offers de oogen uit. De onmenschelijke wezens zijn gevangen genomen en zullen te Warasdin terechtstaan. Te Toulon heeft aan boord van het pantserschip „Magenta" een vreeselijke ontploffing plaats gehad, terwijl men bezig was de machinis te beproeven. Elf man schappen werden gekwetst; een ingenieur en twee machinisten bekwamen zeer ern stige verwondingen. Om van te watertanden! Te Venloo werd Zaterdagmorgen door den stads-omroeper bekend gemaakt, dat er in de hal bij een slager uit Venraai versch ge slacht rundvleesch verkrijgbaar is, tegen 60 cent het kilo. De winkelier D., te Groningen, had een aardig zwart poesje. Het gebeurde, dat voor eenige dagen poes plotseling ver dwenen was. D. vraagde een paar jongens of zij ook gezien hadden, waar het katje gebleven was. De jongens vertelden, dat eene vrouw het dier had opgepakt. Spoedig ging onze winkelier naar de vrouw, die zich verontschuldigde met de bewering, dat zij meende hare eigene kat naar huis te hebben gebracht. Zij had de kat op den zolder gebracht, en daar was nog precies zulk een beestje. Welke was nu de kat van D. De vrouw wist het niet meer, en D. kende de dieren ook niet uit elkander. V i s s c h 0 r ij. Nieuwediep, 22 Aug. Sedert jl. Zaterdag werden hier door 120 korders aan gevoerd 20 tot 60 groote-, 5 tot 20 kl. tongen, 20 tarbotten, 2 tot 12 roggen, 2 tot 10 mandjes kl. schol en 2 tot 5 manden schar; gr. tong gold 60 a 45 cent, kleine id. 25 cent, tarbot f 8 a f 5, rog 90 a 80 cent per stuk, kl. schol 50 a 20 cent per mandje en scbnr f L.50 a f 1.25 per mand. Marktberichten. Alkmaar, 21 Aug. Aangevoerd: 21 Runde ren, I 120 n f 240; 146 ve te Kalveren. 70 a 85 c, per KG.; 16 n, id., f 6 n f 14 203 Schapen, f 12 o f 11; 116 v. Varken, 44 u 53 c. per KG.57 m. id., f 17 a 1 20. Enkhuizen, 13 Aug. Muizen f 1.a 1.10, kl. f 0.40 a 0.60, Blauwe f 1.20 a 1.25 p. half Hl. Andijk, 18 Ang.Groote Muizen f 1.10 a-, en kl. f 0.90 a-.per half Hl. Broekerhaven, 18 Aug. Groote Muizen fl. a 1.10, kl. id. f 0.55 a 0.65, Graafjes f 1.10 a 1.20, blauwe f 1.25 a 1.35 per half hectoliter. Wijdenes, 18 Aug. Gr. Muizen f 1.65, midd. id. 11.40 a -.p. half heotoliter. Bovenkarspel (Station), 18 Aug.Meirapen f-.a -.wortelen f 1.a 1.10 per 1000 sluk9. Strceker Muizen f 1.10 n 1.20, kleiiio f 0.55 a 0.65 en ronde fl.25 a 1.40 per half hectoliter Bloemkool fijne f 3.25 a 3.75, grove f 5.25 a 0.75 Witte Kool f 3.50 a 5.roode f 4.- a 4.50 per 100 stuks. Peren 11a 1.25 per half Hl. Amsterdam, 18 Aug. (Weekbericht.) Fijne Zaden. Karwcizaad stil, doch niet lager af gegeven. Andere artikelen bij kleinigheden tot vaste prijzen. Mosterdzaad hruin f 45 a 35, id. geel f 30, Kanarieznad f 17 a 18 per 100 kg. Karweizaad jarig f 14.75, id. 1892 f 15. Maanzaad blauw f21 a 22 per 50 kg. Petroleum. Voor Aracrikaamche ondergingen de prijzen weinig veranderingde handel zoowel in loco als levering was onheteekenend. Raapolie leverde geeu noemenswaardig prijsverschil op; in dadelijk ging weinig om, maar op levering wureu nog al zaken. Lijnolie verkeerde in eene trage stemming, de handel bad niet veel te beteekenen. Lijnzaad zeer vast. Boiubsy f256, Mei-Juli f257. Juli-Sopt. f258, Calcutta Mei-Juli f 24S, Jnni-Aug f2121- Koolzand vast; Cawnpore f218£. Oplevering iets hooger gehouden. Amsterdam, 21 Aug. Tarwe op levering vast; Nov. f16 4; Maart f171. Rogge op levering hooger; Oct. f 115, Maart 1894 f 117. j Raapolie vliegend f 25.50 Sopt.-Dcc, f 24. Lynolie vliegend f22.75 Juni-Aug. f 21.371 Sept,-D«c. f21.75. Politie. Adres Bureau Raadhuis 1 gouden broche 1 ijzeren schroefsleutel1 hangslotsleutel met z. g. nuramerhoutje. Laatste r 1 c h t b 4 11 Augustus. Officiëele berichten uit de «Staatscourant". De gewone audiëntie van den Minis ter van Oorlog zal op 24 dezer niet worden gehouden. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de lste luit. der ir.f. F. Van der Molen en de fuse lier P. Von der Klamp, ter zake van hun gedrag bij eene ontmoeting met den vijand in Atjeh in het eerste halfjaar 1893, bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indië als in Nederland, eervol zullen worden vermeld. De luit. ter zee lste kl. A. O. Zeeman, behoorende tot de rol van Hr. Ms. wacht- Ll. u,;„SUv. ,uu, schip te Hellevoetsluis en belast met liet be- j or(|c uitgevallen. vel over Hr. Ms. kanonneerboot No. 3, wordt met den 26 dezer eervol van dat bevel ont heven eu weder gedetacheerd bij het Depar tement van Marine en toegevoegd aan den chef van den marine-staf. De detacheering van den luit. ter zee 2de kl. W. H. Nolthenius, behoorende tot de rol van bovengenoemd wachtschip, aan boord van genoemde boot, wordt met denzelfden datum ingetrokken. Met 1 Sept. a. s. wordt: 1. de luit. ter zee lste kl. P. C. Swaan, dienende als lste officier aan boord van Hr. Ms. nantsersehip «Schorpioen", in gelijke betrekkin! overge plaatst aan boord van Hr. Ms. art.-instructie- schip «Bellona" en vervangen door den luit. ter zee lste kl. H. C. A, Schliiter, onder intrekking van diens op non-activitcitsstelling; 2. de luit. ter zee lste kl. S. Woldringh en de off. van adm. 2de kl. C. P. Soutendam geplaatst aan boord van Hr. Ms, wachtschip alhier 3. de luit. ter zee 2de kl. C. L.Temminck Groll en de off. v^nn adm. 2de kl. J. F. W. In de Betou, beiden dienende aan boord van Hr. Ms. wachtschip alhier, eerstgen. op folio van luit. ter zee lste kl., op non-act. gesteld. alhier ontdekten kindermoord, 't Is de weduwe C. (t. T., wonende aan de Hoofdgracht alhier, een moeder van drie nog jonge kinderen. Na des nachts in hare woning door de politie te zijn bewaakt, werd zij Zondagmorgen naar het Muis van bewaring aan de Kerk- gracht overgebracht. Bij het daardoor de inmiddels uit Alkmaar overgekomen justitie gehouden verhoor, heeft de da- deres eene volledige bekentenis afge legd. w:m run zij Zondagavond per Iaat- sten trein naar Alkmaar werd getrans- 1 porioerd. Ken stalhoudersknecht, bij de wedu- I we in dienst, werd onder verdenking van medeplichtigheid mede gearresteerd, doch 11a te zijn verhoord weder op vrije voeten gesteld, j De plaatselijke weerbaarlieids-ver- eeniging Artillerie-Vrijkorps" alhier, in 1867 opgericht, is ontbonden. De laatste vergadering, de «begrafenis plechtigheid", heeft jl. Donderdagavond in «'t Centrum" plaats gehad. Uit de mededeolingen van het Bestuur bleek, dat de schuld, die nog op de Vereeni- ging rustte, tot den laatsten cent kon worden afgedaan, wat wel der vermel ding waard is. Het vaandel der Vereeniging, haar op 8 September 1867 door een aantal Heldersche dames ten geschenke ge geven, is, ter voldoening aan de voor waarde, bij de aanbie ling gesteld, bij de opheffiing aan Burgemeester en Wethouders dezer gemeente overge dragen. Zulks heeft jl. Zaterdag plaats gehad door twee leden van het bestuur, die van den Burgemeester de verzeke- l ring ontvingen, dat het vaandel in de Bouwzaal bij de attributen van de I «Metalen Kruis-vereeniging" zal wor den bijgezet. Het «fB. H.' verneemt, dat aan den nieuw benoemden Gouverneur- Generaal Van der Wijck zullen worden uitbetaald vóór zijn vertrek naar Indië aan uitrusting f 60.000 en aan reis kosten f 20.000. Rome, 21 Aug. Bij besluit van den minister van binnenl. zaken zyn in hun ambt geschorst wegens het schandaal op h<-t Far- nese-plein vóór het Fransche gezantschap 1. de prefect van Rome, G'nllendn 2. directeur vnn politie t« Rome, Sandri 3. de inspecteur ven politic in de wyk waarin het gezantschapsgebouw staat. Bij een ander besluit wordt eene commissie van onderzoek benoemd en belast met bet aanwijzen van de verantwoordelijkheid der burgerlijke en militaire ambtenaren, die de bevelen tot handhaving der orde m de hoofd stad niet uitvoerden. Parijs, 21 Aug. De minister-president Dupuy ontving heden den halinanschen ge zant Ressmann. Deze betoogde, dat de pro clamatie van den burgemeester van Aigues- Mortes in Italic veel verontwaardiging had gewekt. Minister Dupuy betuigde zijn leedwezen over het gebeurde te Aigues-Mortes, er bij voegende dat de orde nu hersteld is en voor de veiligheid der Italianen wordt ingestaan, en dat voor de eewynde Italianen gezorgd L. Een administratief onderzoek At» een gerech telijke instructie zijn geopend, waaruit zou gebleken zijn, dat de eerste slagen door Ita lianen mooi en zijn toegebracht. De burge meester van Aigues-Mortes, die door ziin proclamatie een groote verantwoordelijkheid op zich laadde, is geschors*. Parijs, 21 Aug. De uitslag der ver kiezingen is bijna geheel hekend. Zeer vele I eandidatcn komen in herstemming 28 tc I Parijs alleen. De algcme'me indruk is, dat de tegenwoordige Kamer weinig verandering zal ondergaan. De socialisten winnen vooral in aantal stemmen zij nemen aan vele her stemmingen deel. Hun leider, Gucede, is gekozen. Velen komen in herstemming, Alle Ministers zijn herkozen. Overal hebben de verkiezingen volkomen kalm plaats gehad en over het algemeen zijn ze gunstig voor de handhaving Ier openbare Dmmont (de woelige re dacteur van de «Libre Parolc'", die telkens nieuwe, onthullingen bedacht) heeft een ver pletterende nederlaag geleden. 0; v' Onze geachte Vriend en endin J0HANNES STEEMAN De politie is er jl. Zaterdagavond in geslaagd de hand te leggen op de bedrijfster van den in de vorige week MARIA DE GROOT. hebben heden het voorrecht J den dag te herdenken, dat zij dertig jaar gehuwd zijn. tüf Moge» zij hunne verderf levensdagen onbezorgd te- IHl gemoet gaan, dat zij onze jg§| wensch tg* Mede namens pij hunne Kinderen, §k ADR. DON. M A.O.DON— 'S E1JI.KKXS. 'gf Helder. 23 Aug. 1893. ;g' M jfe

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 3