zich schuldig maken aan vergrijpen tegen het geraeeue recht. Oostenrijk. In het Huis van Afge vaardigden diende de Minister-president een wetsontwerp in, strekkende tot aanvul ling of wijziging der kieswet. Hij verklaarde dat de regeering, overtuigd van de noodza kelijkheidvan kiesrechthervorming,het initia tief heeft genomen tot deze belangrijke quaestie. Het doel van 't ingediende ontwerp is, allen die hun burgerplichten vervullen, in staat te stellen deel te nemen aan het politieke leven door uitoefening van het kiesrecht. Spanje. Uithoofde van de gebeur tenissen te Melila, heeft Spanje zijn militair gezantschap bij den Sultan opgeheven. Rusland. Op het strand bij Riga, dicht bij de badplaats Bilderlingshof, is 8 Oct. door visschers eene gekurkte flesch gevonden,waarin een in hetRussisch geschre ven briefje, luidende „9.45 n.m. De „Russalka" aan den grond geloopenalles verloren Bidt God voor onze redding. Trolow". Noord-Amerika. In goed ingelichte kringen te New-York houdt men het er voor, dat het ontwerp tot intrekking der Sherman-wet nog deze week met onbedui dende wijziging door den Senaat zal wor den aangenomen. Brazilië. De „Herald" verneemt uit Montevideo, dat admiraal De Mello in een manifest verklaart dat hij, ingeval hij slaagt, de republikeir.sche instellingen gestreng zal handhaven. Hij beschuldigt Peixoto de grondwet te verkrachten, de levensbronnen des lands op te offeren door het aan een burgeroorlog bloot te stellen. Tevens zegt hij, niet te streven naar machtzijn eenig doel is, het land te redden en het volk van dwingelandij te bevrijden. Hij vertrouwt, in het eind te zullen zegevieren. Het garnizoen van het fort Villegaignon, gelegen op een eiland aan den ingang der baai van Rio, heeft de partij der opstande lingen gekozen. Marokko. Men verzekert dat Spanje waarborgen en eene schadevergoeding zal eischen. CHOLERA. Sedert onze vorige opgave deden zich choleragevallen voor in de navolgende gemeenten Lage Zwaluwe, a. x, 0. a. Gemengd nieuws. Omtrent het vinden van het lijk eener vrouw in den Amstel tusschen de herberg „De Zwarte Kat" en het gehucht Nes-Zwa- luwenbuurt, deelt men nog de volgende bijzonderheden mede De agent v. d Idsert heeft dit lijk zelf geheel ontkleed. Toen is gebleken, dat het uitwendig nog geheel gaaf was; alleen de oogen waren niet meer te herkennen, aan gezien zich daarvoor een vlies had gevormd. Uiterlijke teekenen van geweld waren niet te bespeuren, alleen was de rechterarm op gezwollen, waarom vermoed wordt dat zij heftig in den arm is geknepen en de vrouw misschien op die wijze onder is gehouden. De handschoenen zaten nog aan de handen. Omtrent de Jong doen thans in de Nes enZwaluwenbuurt allerlei verhalen de ronde. Zoo wordt onder meer verteld, dat de Jong en Maria Schmitz op 21 Juli in een boeier te Uithoorn zijn gezien. Ook wordt mede gedeeld dat de Jong zich op 23 Juli heeft vertoond in een herberg aan den Omval en wel met twee dames. Een dier dames is in die herberg onwel geworden, waarop hij voor haar een recept zou geschreven hebben, dat echter niet bezorgd werd. Be weerd wordt, dat hij op dat recept vergif zou hebben voorgeschreven! Wij geven deze praatjes natuurlijk geheel voor wat zij zijn, daar men aan een en ander, alvorens hier omtrent nadere onderzoekingen zullen zijn ingesteld, geen waarde mag hechten. Bij den herbergier aan den Omval zou de Jong zelfs zijn naamkaartje vertoond hebben. Uit Keswick is door de Londensche po litie een brief ontvangen, waarin werd voor gesteld, in het district der meren (Noord- Engeland) naar het lijk van mejuffrouw Juett te doen zoeken. De schrijver zegt, dat op den dag der verdwijning van mej. Juett zekere de Jong in de buurt met twee dames reisde en dat eene van haar vermist werd. Zonderlingerwijs heet de eigenaar van het Keswick-hótel, vanwaar deze brief werd af gezonden, William Wilson, de naam van den Amerikaan, met wien volgensjde Jong mej. Juett zou zijn weggeloopen. De politie heeft een onderzoek ingesteld. De zaak-de Jong schijnt menig hoofd in de war te brengen. Men heeft toch te Beek in de bosschen een ernstig onderzoek ingesteld. Voorzoo- ver men echter weet, is de Jong er nooit geweest, maar „iemand meende in het bosch een verdachte lucht te hebben be speurd 1" Nader meldt men uit Amsterdam Ernstige twijfel was gerezen over de identiteit van het gevonden vrouwenlijk merkbare teekenen van geweld aan borst en strottenhoofd gaven aanleiding tot het vermoeden, dat de drenkelinge toch Maria Schmitz kon zijn, en omdat ook geen fa milielid het lijk nog had gezien, wat jl. Dinsdag te 4 uren geschieddetoen het lijk hier in een zwarte houten kist kwam, bleef men nog steeds in twijfel. De tweede zuster van Maria, een ziekenverpleegster te Huizen, heeft echter in het lijk haar zus ter niet herkend. Het gevonden lijk is pertinent herkend als te zijn dat van de uit Arnhem sinds 9 is geconstateerd door de juffrouw bij wie mej. R. in huis woonde. Deze noemde, alvorens het lijk te hebben gezien, de klee- dingstukken der vermiste tot de kleinste onderdeelen op en niet alleen vermeldde zij haarfijn de kleedingstukken die ook reeds in de dagbladen zijn gesignaleerd, maar zij wist allerlei kleine bijzonderheden, o. a. dat aan den horlogeketting een zwart bandje was, dat aan den sleutelring niets dan kleine sleutels moesten zijn, behalve één groote, waarvan de ring gesoldeerd, dat de vermiste 3 paarlmoeren haarspelden in het haar had, enz. enz. Al deze bijzonderheden kwamen volmaakt uit, terwijl bovendien deze getuige het lijk terstond herkende als dat van mej. R. In de zaak-de Jong is dus door dit inci dent niet het minste licht gebracht. Een bericht in de Engelsche bladen, dat de Jong zich ook in Noord-Engeland, in het district der meren, zou vertoond hebben, blijkt onwaar te zijn. Het is in de wereld gekomen door de overeenkomst van den naam van een reiziger met dien van den verdachte. Jl. Zondagavond is het driejarig doch tertje van den timmerman K. Laan, te Heerhugowaard, verdronken. Een aardig reclameplaatje verspreidt „De Amsterdammer", Dagblad van Neder land. De heer Joh. Braakensiek teekende het en de lithografische uitvoering bezorgde de firma L. van I^eer Co., die er frissche kleuren aan gaf. Het plaatje stelt een omni bus voor, die door den heer Tak van Poort vliet wordt bestuurd. Er boven op en er in zitten verscheidene bekende politieke perso nen, die öf de Amsterdammer lezen óf zichtbaar dat blad in den zak dragen. Boven de teekening staat verder vermeld, dat het genoemde blad in prijs verlaagd is en wel tot f1.87} v00r Amsterdam en f2.12} bui ten Amsterdam per kwartaal. Men meldt aan de „Asser Ct." Te 't Haantje, in de gemeente Sleen, moet een zestienjarige jongen zijn twaalfjarig zusje bij ongeluk met een geweer hebben doodgeschoten. Het volle schot moet het ongelukkige kind in de borst hebben ge troffen, waarna onmiddellijk de dood volgde. De „Ass. Ct." schrijftJl. Zaterdag en Zondagavond was een groot aantal jon gelieden voor het huis van een ingezetene op Steendijk verzameld, die spotliederen zongen, rumoer maakten en de woning met groen enz. versierden. Men wildeden man dwingen om met zijn dienstbode, tot wie hij, naar men zeide, in een al te in tieme verhouding had gestaan, te trouwen. Ten slotte moet hij jl. Dinsdagavond, naar men ons mededeelt, aan een afgevaardigde, vooral ook op aandringen zijner familie, de belofte hebben gegeven, dat hij het meisje zou huwen en is hij met haar ge armd buiten de deur verschenen. Een groote menigte was van dit alles getuige en, hoewel er veel lawaai werd gemaakt, was er van wanordelijkheid geen sprake. Tot laat in den nacht was het rumoerig op straat. Te Venendaal, alwaar de Gemeen teraad besloten heeft de kermis af te schaflen, was het de laatste avonden ver van rustig. Bij verschillende Raadsleden, die als anti-kermismannen bekend stonden, werden de glasruiten ingeworpen. Jl. Zon dag zijn, onder bevel van den isten luit. G. J. Blom, dertig infanteristen uit Arnhem aangekomen, om de orde te helpen be waren. Maandag is de justitie uit Arnhem over gekomen om een onderzoek in te stellen. Jl. Vrijdagnacht is uit het militair hospitaal te Kampen ontsnapt de verpleegde v. S., fourier bij het instructie-bataljon. Een gedeelte zijner kleeding werd nabij die inrichting gevonden. Sedert dien tijd wordt hij vermist. Levend begraven te Neerbosch. De heer G. Bouricius, gepensionneerd rijks ontvanger alhier, heeft een vlugschriftje laten drukken ten voordeele van den strijd voor de weezen. Daarin wordt onder 1 bovenstaanden titel het volgend verhaal gedaan 1 „In Mei 1592 liep Willem Postma, ver pleegde te Neerbosch, weg van de wees- inrichting. i Door de politie teruggebracht, deed de weesvader van 't Lir.denhout hem knie len en diende hem een zóó zware kastij ding toe, dat de jongen, uitgeschreeuwd en afgetobd, amechtig bleef liggen. I Hij werd daarop naar de gevangenis gebracht. En hoe dat is te begrijpen 1 Maar welke gevangenis De zoogenaamde kapel is gebouwd op een hoogte, opgeworpen als vluchtheuvel bij overstrooming, en daaronder zijn reus achtige kelderkluizen. Daaronder leidt een trap naar een lange gang, aan welker j duister einde een deur. Deze is de afslui- ting van een soort kluis, ruim één meter in het vierkant, zonder venster en met aarden vloer. Er is een plankje om op te zitten; in een der hoeken staat een tonnetje dat men niet behoeft te zoeken. In de deur is een kleine opening voor licht en lucht. Eenmaal daags steekt men een flesch door die opening met de hals vooruit, waaruit de gevangene mag drin ken water natuurlijkterwijl de flesch van buiten wordt vastgehouden. De gevangene geniet bovendien een stuk droog paarden-roggebrood, waarmede hij drie etmalen moet rondkomen. Drie etma len verbleet genoemde Willem in de gevangenis. Wat waren in die mar- OTJUV 5v.uacm.-11-. i-c u-6^» en drie nachten lang IWist hij, wanneer ze om hem zouden denken Zonder licht, maar niet zonder lucht. Een stoofonder de voeten van een kind in een kerker hol Is het te erg, als ik dat noem levend begraven Dat riekt eerder naar de middeleeu wen Maar de verlossing kwam. Uit de zoogenaamde gevangenis gehaald, joeg de weesvader van 't Lindenhout hem tegelijkertijd voor altijd uit de inrich ting, met wat hij aan het lijf had, meer niets. üp een afstand stonden zijne beide zus jes te snikken, die hun eenigsten broeder zoo zielsgraag vaarwel hadden gezegd, maar door slagen en snauwen daarvan werden weerhouden. Is dat menschelijk (Telegr.) De onsterfelijkheid van groote mannen is, blijkens een verhaal in de „Weiraar Ztg.", dezer dagen door een Gentsche firma wel wat al te letterlijk opgevat. Zij heeft nl. hare prijscourant .van Sept. 1893 per post toegezonden aan „monsieur Goethe, amateur de tableau, Weimar(Allemagne)". De gelaarsde kip. Twee win ters geleden werd te Slikkerveer een kip door een hond zoo gebeten, dat zij dien nacht niet in haar hok kon komen. Het vroor dien nacht dat het kraakte. Den volgenden ochtend werd het arme dier bewusteloos op de sneeuw gevonden door de eigenares. Zij zette de kip in een pot met warm stroo op het vuur en heeft haar zoolang geroosterd, zou men oppervlakkig redeneerend zeggen, tot zij bijkwam. Het dier heeft daarna drie maanden in een stoof gelegen, binnenshuis, zonder haast te eter. of te drinken. Met het begin der lente nam de kip flink in beterschap toe en kon zich weder verplaatsen, maar helaashare pooten wa ren afgevroren. De eigenares bestelde nu bij den schoenmaker een paar schoenen in dan vorm van een eendepoot, met vilt van onderen. Toen deze schoenen thuis kwamen en werden aangepast, bleek niet te zijn gerekend op de overgebleven spoor, die zich juist sterk ontwikkeld had. Daar voor werd van achteren in de laarzen een gat gesneden en nu ging het goedde rijglaarzen bevielen zoozeer, dat de kip er twee paar heeft versleten. De zorgvuldige en liefderijke oppassing werd dus wel be loond. Nu is de kip een oud vrouwtje, dat des avonds niet eens meer boven in het nest kan komen en in een mandje op den bo dem van het hok blijft zitten. Te Toulon zal den Russischen offi cieren door admiraal Rieunier „potage aux ailerons de requin" aangeboden worden. Deze wordt gemaakt van een gestoofd kui ken met Chablis, kalfspoot, selderij, de ge wone soepgroenten en de haaienvinnen, die gedroogd uit China komen. Een dag voor het gebruik worden de vinnen in water te weeken gelegd en daarna 7 uur lang in bouillon gekookt. Voor iederen gast wordt één vin berekend, die in de soep gedaan wordt, nadat deze goed geschuimd is. Een uur voordat de soep gediend wordt, worden de vinnen verwijderd; kort voordat ze ter tafel gebracht wordt, vermengt men ze met een halven flesch Madeira. Een Engelschman, de heer Doïg, heeft een uitvinding gedaan, die volgens hem de rijwielen veel verbeteren zal. Hij wil nl. den pneumatischen band om het rad ver vangen door een band om de naaf, die eveneens de trillingen zou verzachten, maar slechts weinig te lijden zou hebben, daar ze niet met den grond in aanraking komt. Te Petersturg wordt een schaakwed strijd gespeeld tusschen Tarrasch en Tchi- gorin, den bekenden Russischen kampioen. De prijs, f 3000, zal worden toegekend aan den speler, die het eerst 10 partijen wint; onbesliste partijen worden niet medegeteld. Een afschuwelijke misdaad is gepleegd te Neuss. In een prieel van een tuin, even buiten de stad, vond men een meisje van 4} jaar, slechts met een hemdje gekieed en het lijf geheel opengesneden. Het kind leefde nog, maar stierf een half uur later in 't gasthuis. De dader is onbekend. Het gebeurde op klaarlichten dag, een kwartier van de ouderlijke woning. Een waarschuwing. Een Katholiek blad van Florence verwijt den Kroonprins van Italië, dat hij tijdens zijn Duitsche reis twee Zondagen de mis verzuimde en zegt dat ook voortaan de gangen van den Kroonprins zullen worden nagegaan. Men zegt, dat F. de Lesseps op het uiterste ligt. Hij is bijna 89 jaar oud. Te Cilento bij Napels kregen twee broeders twist. De een ging den ander met een mes te lijfhun zuster wilde hen scheiden en kreeg een messteek, tengevolge waarvan zij overleed. De broeder verdronk zich in de zee. Een Beiersch blad bevatte dezer dagen de volgende advertentie „Vermist sinds 22 Sept. mijne vrouw Anna. Wie haar vindt, mag haar behouden en zal daarvoor nog ruim beloond worden." Vacante betrekkingen. Directeur, bekend met bet vak der moderne talen en boekhouden, aan de Stoomruivel- fabriek te Marrumhon. f 960, met vrije woning. Adr. vóór 18 Oct. F. Wiesenhaan, te Ferwerd. Hoofdopzichter by de gemeentewerken te Dordrecht hon. f 1200 9 f 1600. Adr. vóór of op 15 Oct., ter gemeente-secretarie. directie der Marine te Amsterdam. Sluiswachter van den grooten Veenpolder van Opaterland en Smallingerland hon. f 800, met vrije woning en gebruik van een heet. grond. Adr. vóór 15 Óct. den Voorzitter des Polders J. II. van der Meulen te Drachten. Veldwachter (Gcm.) te Heusdenhon. f 350 met vrije bovenkleeding. Adr, vóór 15 Oct. den Burgera. Poster ij en. Helder. Lijst van brieven, geadres seerd nnn onbekenden, verzonden door het Postkantoor alhier, gedurende de tweede helft der maand September 1893: Wed. Narenhorst, Wed. A. J. Mennes en L. Kalishoek, allen te AmsterdamH. E. Swart, te Haarlem A. Dijkstra, te Medium; R. Snel, te NoordscharwoudeMijtske de Jong, te Sneek P. de Graaf, te Utrecht Snel, Van het Hulpkantoor te Anna Paulowna. P. de Boer, te Dordrecht Hoogen, te Roltevalle. Van het Hulpkantoor te Wieringen D. Smijns Cf., te Velzen. Briefkaarten C. Maas, Mandelien en wed. v. d. Boch, allen te Amsterdam. Brieven, bestemd voor het buitenland. Amerika H. E. Hansen, te Jersey CityE. Grahan, te New-York. Duitschland J. Sander, te Assmanshausen. Van het Hulpkantoor te De Cocksdorp op Texel. C. Visser, te Rotterdam. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Burgemeester den Tex (s.), van Batavia naar Amsterdam, passeerde 9 Oct. Kaap Roca. Sumitra (s.), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 10 Oct. van Southampton. C o n r a d (s.), van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 11 Oct. te Port-Said. Soerabaja (s.), van Rotterdam naar Batavia, passeerde 8 Oct. Gibraltar. Brorao (s.), van Rotterdam naar Ba tavia, vertrok 9 Oct. van Perim. M e r a p i (s.), van Batavia naar Rot terdam, vertrok 9 Oct. van Marseille. S a 1 a k (s.), arriveerde 9 Oct. van Rot terdam te Batavia. Samarang (s.), arriveerde 9 Oct. van Batavia te Rotterdam. Drenthe (s.), van Batavia naar Rotterdam, vertrok 10 Oct. van Port-Said. Prins Maurits (s.), vertrok 9 Oct. van Paramaribo naar Amsterdam. Oranje Nassau (s.), arriveerde 10 Oct. van Amsterdam te Paramaribo. Anna, kapt. Berg, arriveerde 11 Oct. van Söderhamn te Nieuwediep. V i s s c h 0 r ij. Nieuwediep, 12 Oct. Sedert jl-Dins dag werden hier door 290 korders 2 tot 50 groote-, 2 tot 10 kl. tongen, 25 tarbotten, 1 tot 20 roggen, 2 tot 10 mandjes kl. schol en 1 tot 3 manden schnr aangevoerdgr. tong gold 60 a 50 cent, kleine id. 30 cent, tarbot f 9 a f 5, rog f 1.10 a f 1 per stuk, kl. schol f 1.50 n f 2.50 per mandje en schar f 1.75 a t 1.50 per mand. Marktberichten. Schagermarkt van heden. Anngev.11 Paarden, f 40 a f 200; 275 Gelde- kocien, f 40 a f 220; 40 KnlfkoeieD, f 130 a225 55 Vaarzon, f 60 a 10050 Hokkeliogen, f 15 a f 48 11 n. Knlv., f 4 a 11 10 Kammen, f IC a I 40 276 Schapen, f 8 a 21 100 Lamra., (6a f 14 4 Bokkeu en Geiten, f 2 aó; 34 raag. V*rk., f 13 a 21; 35 Biggen. f 5.50 a 8.50; 100 Kippen, I 0.40 a 1.50; 40 Kenden, 40 a 50 c.Boter per kop 67i a 72j c Kaas per KG. 25 a 45 c. Kip eieren per 100 f 4 a 5. Texel, 9 Oct. Aangev.1 Paard 3 Koeien, II kal?., vermoedelijk f 20 en (30; SI Schapen, f S a 14; 124 l.amm.. 5 a 1011 Biggen; 1 kor( Kippen. Purmerend, 10 Oct 313 stapels kl. Kaa«, f 24 a I 31 de 50 KG.; 1413 KG. Boter, f 1 30 a f 1.40 liet KG. 651 Runderen, 25 Paarden, 130 v. Kalveren, 45 a 75 ct. het KG,; 120 n. id. f 6 3 f 14 het stuk134 v. Varkens, 44 a 52 et het KG. 78 rn. id f 14 l a 25 256 Biggen, f 6 a f 9 het stuk; 3534 Schapen en Lammeren. Kip-eieren, f4.50 a f 5 de 100 stuks; 618 HL. Appelan, f 1 a f 2 2471 HL. Peren, 50 ct. a f 1 per HL.; 174 Gan zen, f 2 a f 2.20 per stnk. Enkhuizen, 11 Oct. Aangevoerd: 12 stapels Kaas, f 28 per 50 KG.Karweizaad f 16 a f 16".50 Mosterdzaad, f 20 a f 21.75 Maanzaad, f 15 a f 16 50; vale Erwten f 11 a 1 13; Wijker Vale, f 6 a f 8; grauwe Erwten, f 12 a (14; bruine Boouen, f 9 a f 9.50 Gerst, (4.25 a f4.75; Haver, f 3,25 a f 3.50; vette Varkens, f 0.23 a f 0.25 per half KG. Kip-ciereo f 4.50 a f 5 per 100 stuks Boter f 0,57 a f 0.65 per kop. Enkhuizen, 9 Oct. Muizen f 0.55 f0.60 Ronde, f 0.70 n f 0,90; Blauwe f 0.6o a f 0.75 p, half Hl. Andijk, 9 Oct. Groote Muizen f 0.90 a -.— Blauwe f 0.85 a -.per halt Hl. Bovenkarspcl (Station), 9 Oct. Msiropen f-n Bieten 6 a 8, wortelen fa per 1000 stuks. Sireeker Muizen f0.60 a 0.70, kleit e f -.blauwe f 0.60 a f 0.65 en ronde f 0.70 a 0.90 per half hectoliter Bloemkool li ine f a grove f 1.75, a 2.25, reuzen (3.— a 5.50 Witte Kool f 2.— a 2.50, roode f2.- a 3.savooic f 2.— a f 2.50 per 100 stuks, l'ien groot gele f 1.15 a 1.20, kl. id. f 2.50a 2.65, Peren I 0.90 a 1.75, Appelen f 0.50 o 0.90 per half III. Amsterdam, 11 Oct. Tarwe op levering icta lager Nov. f 162; Maart 1894 f171. Kogge op levering weinig veranderd; Oct. f 119; Maart 1894 I 119. Raapolie Oet. f 23.25. Lijnolie Nor. f 22.50 Jan.-Mei 1894 f 21.25 Jnni-Ang. f 21.75. Kaapkoeken f 58 82. Lijnkoeken f7.75 a 11.50. Jammen f 1.60."f L75, dito Saawrs f 1.10 1.40, Zeeuwsche Spuieche Jammen f 2 a f 2.10, id. Blauwe f 1.75, f 1.80, Flakkreseha Jamman f 1.80 af 1.90. Gcldenehe blauwe f 1.50, 1.60, id. Muisjes f 2. f 2.10, Pruis. Hamburgers f 2.75, f 2,80. Noordw. Grare f 2.20, f 3, dito Zand- f 1.80, f2.20, Sas<e:i- heimer Zand f 1.50 a 1.60, Hillegoromer Zand f2, 8.25. Schiedam, 11 Oet. Moutwijn f8..Jenever f 12,— id, Ainst. proof f 13.50. AANGEKONDIGDE PAARDENMARKTEN IN NEDERLAND. Tcrscliclliiur, Mnnndag 16 October. Amersfoort, Dinsdag 17 October. Schoor!, Mnandug 23 October. Woerk. Waarnemingen te Helder. (La»<!skeet.) li O W.-„' rio!.'.;rt- en kracht. Barometer nM. Staad. 1 Af». Thermometer Ca. Stand 5f». 11 12i'z.t.W. 16 Kg. 12 8iN.W,t.W.1.5 12 12'N.W.t.W. 6 n 759 92 t 0.52 759.27 - 0.03 760.76 f 1.46 13.8 1 t 0.6 10.6 - 0.6 11.6 - 1.4 Ootobï.-. Wen, j 5 s 1 Weèregeeteldhei d. ToeatauJ de zee. 11 12 0.86 Betr., wiod, braig. 1 Golv. 12 8 0.81 Betr.. regen. 12 12 0.74 Bewolkt, held., mooi wee r. Weinigg. Te verwachten Zuidw. tot Zuidenwind. Burgerlijke stand van: Helder, van 9 tot 11 October. Bevallen D. lloltz, geb. Verberne, d. J. Koch, geb. Buijtendijk, i. J. Mijn, geb. Speur, z. C. Eindhout, geb. Bosma, d. A. Klaver, geb. Kraakman, d. J. Stroomer, geb. Schilder, d. J. v. d. Spek, geb. Huijsman, z. A. de Kreij, geb. Duijs, d. A. S. Brnin, geb. Klijn, z. J. Schouten, geb. Kossen, d. J. J. Zan der, geb. Boon, z. OverledenJ. T. Lebbe, 42 j. L. Dor- ijn, 80 j. G. Koorn, 7 j- H.Grijm, 94j. Laatste berichten. 12 October. De gecombineerde manoeuvres van zee- en landmacht, die hier hedenavond zouden worden gehouden, zullen, naar wij verne men tengevolge eener vrij ernstige onge steldheid van den divisie-commandant, den kapt. ter zee Stakman Bosse, niet plaats hebben. Uit Velsen meldt men, dat jl. Dins dagmiddag de vaart op het Noordzee kanaal gestremd was. De kleine pijler der Velserbrug was nl. met het vaste gedeelte der brug overgezakt tot het beweegbare gedeelte en klemde hier nu dusdanig tegen aan, dat de brug niet meer losgedraaid kon worden. De passage was echter spoe dig weder vrij. De Britsche „Board of Trade" heeft een zeekijker geschonken aan den heer G. E. Olthoff, gezagvoerder van het Ned. schoenerschip „Twee Gebroeders," te Wer kendam, ter erkenning van de diensten, verleend bij de redding van de schip breukelingen van het Britsche schoenerschip „Ocean Queen," van Plymouth, dat den I4den September jl. in de Noordzee ver laten werd. Advertentiën. Ondertrouwd C. R U IJ G H, Weduwnaar van Mejuffrouw H. Dekema, en J. F. II A N B E R, Weduwe van den Heer J. F. Kaoos. Helder, 12 October 1893. Amsterdam, J Algemeenc kennisgeving. Heden overleed onze geliefde Vader en Grootvader, de Heer H. GRIJM, in den onderdom van bijna 95 jaar. Namens de Familie, J. SEVENHUIJSEN. Helder, 11 October 1893. Koningstraattrgenoeer „Musut Sacrum". Hollaudsch Tooneelgezelschap. Directie: A. VAX LIER, van Amsterdam. No. 1 van het Abonnement. Dlnnilas: >7 Ortolicr ISï>3 uur). Tot opening van het Winter-seizoen. Groot tuech U Amatenlam l SLECHT GEZAAID. i Tooneelspcl in 4 bedrijven, naar hetlloogduitsch Sckümmf Saai", van Otto Viischer, door Peka. Regie Joseph van laer. SoccessUt ran bel lessini Tbealet te Berlijn. Prijzen en plaatsbespreking als gewoonlijk. 8 Abounementsk. Ie Rang f6.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 3