1889er St. Sstèphe Médoc 1889 Gebroeders Serbrock, EERSTE KWALITEIT ENGELSCHE STOFFEN, De erfgenaam van Robinson, KROOSSCHOUW. VAN GEND LOOS, Medoc en St. Estèphe-Médoc. HH. Grossiers in Wijnen en Cognae genieten flink rabat. per anker f 30. er Depots op alle flinke plaatsen. Damrak H. 61. ^2 SGHOEISE G. MUIJS, Belangrijk berieht. B. WEIJENS, Geen grijs haar meer! in g ez o naen s i u k k e n. [Voor den inhoud stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.] Het handschrift van ingezonden stukken, geplaatst of niet, wordt nimmer teruggegeven. LEGER DES HEILS. In zakeHet „verborgen" Meisje. Geachte Redactie In verband met de twee brieven omtrent bovengenoemde zaak, voorkomende in het „N. v. d. D." van 29 September en de „Kamper Ct." van 12 October, welke hierna door verschillende nieuwsbladen zijn overgenomen, wensch ik nadrukkelijk te verklaren, dat deze aantijgingen tegen mij als Leider van het Leger des Heils in Nederland, nl. dat ik zou aansprakelijktijn nvoor de verdwijning der minderjarige'' en „dat ik een leugenaar in publieke geschriften" zou zijn, niet slechts valsch, maar ook lasterlijk en ztraflaar zijn. Gij zult het mij niet ten kwade duiden, dat ik deze beschuldigingen eenigszins wijd- loopig beantwoord. Sedert het verschijnen van de boven vermelde brieven, heb ik een onderzoek ingesteld naar de omstandigheden en kan nu de volgende bijzonderheden daaromtrent mededeelen. Ten eerste wensch ik de aandacht er op te vestigen, dat de lange brief, voorkomende in de „Kamper Ct." van 12 October en waarvan sommige nieuwsbladen gemeld hebben, dat die door de Jamilie geschreven ii, in werkelijkheid slechts afkomstig is van de drie zonen van wed. M., waarvan twee minderjarig zijn, terwijl de meerderjarige en een minderjarige de eenige leden der familie zijn, die bij de moeder in huis zijn. Nu zegt de meerderjarige zuster J. M. (ziekenverpleegster), in haar ingezonden ■tuk in het „N. v. d. D." van 7 October, dat haar minderjarige zuster van huis ge vlucht is, omdat zij „gedurende geruimen tijd thuis werd mishandeld, een feit, waarmede de Kamper politie bekend is." Zij is dus niet gevlucht om zich aan te ■luiten bij het Leger des Heils, waarvan zij geen lid is, noch ooit was, maar een voudig om de bescherming harer vier zus ters te zoeken, welke allen meerderjarig zijn en waarvan één officier is in het Leger des Heils. Deze vier zusters zijn allen volko men met de omstandigheden van dit geval bekend en hebben diep medelijden en innige sympathie met hare jongere zuster. Deze zusters zeggen, dat wat ook hare verhouding is tot het vermiste meisje sedert haar vlucht, zij geheel en al in die zaak handelen volgens haar geweten en dat zij niets anders beoogen, dan het welzijn en belang van de minderjarige en van de familie in het algemeen. Ongetwijfeld zal nu een ieder wel be grijpen, waarom ik onder bovenvermelde omstandigheden niet gemeend heb, al ware mij dit mogelijk geweest, pressie te mogen uitoefenen op de houding der meerderjarige bloedverwanten, of daartoe onze organisatie aanstonds beschikbaar te stellen, vooral omdat de politie er mede gemengd is. Daarom wensch ik er nog eens uitdruk kelijk de aandacht op te vestigen 1. Ik ben „niet aansprakelijk voor de verdwijning van de minderjarige;" 2. zelfs haar zusters, tot wie zij vluchtte, wisteD, voordat zij tot haar kwam, niets er van dat zij zou wegloopen 3. ik ben in het geheel niet betrokken geweest in het verbergen van het meisje en evenmin heeft eenig officier van het Leger des Heils, met mijn mede weten of toestemming, dat gedaan 4. integendeel heb ik aan mijne officieren instructies gezonden, dat zij niets met deze zaak moesten te doen hebben. Dat het mogelijk geweest is, om den naam van het Leger des Heils in deze zaak te betrekken, heeft de volgende oor zaak Toen de minderjarige van huis wegliep, vluchtte zij naar die zuster, welke officier van het Leger des Heils is en die toen ter tijde, onder Ensign Beckett, kapitein was in de kweekschool voor vrouwelijke officieren te Amsterdam, waar zij met haar zuster, daar zij anders geen onderdak had, den nacht doorbracht. Dit was geheel buiten mijn weten en dus geheel zonder mijn toestemming, terwijl ten overvloede de politie nog niet naar haar zocht en kapitein Modders niet de minste gedachte had, dat zij komen zou. Naar ik thans eerst vernomen heb, stelde de minderjarige zich den volgenden dag onder de hoede van haar meerderjarige zuster J. M. (zie N. v. d. D. 7 Oct.), die verpleegster is in Rotterdam en die zooals zij in dat stuk zegt, sedert dien tijd „voort durend bekend geweest is, met haar ver blijfplaats." Laat mij hierbij opmerken, dat het even dwaas zou zijn, om de Commissie, onder wier toezicht de eene zuster als verpleegster werk zaam is, aansprakelijk te stellen voor de ver dwijning van de minderjarige, als het is om het Leger des Heils daarvan te beschuldigen, omdat de andere zuster daarin werkzaam is. Het is en was niets anders dan een een voudige familiekwestie en beide zusters han delen geheel en al op eigen verantwoordelijk heid en als vrije Nederlandsche burgeressen. Ens. Tjaden, die ook in deze zaak is genoemd, is, zooals reeds bekend is, ver loofd met kapt. Modders en men zal zonder twijfel toegeven, dat hij om die reden eenig recht heeft om zich in deze zaak te mengen en daarenboven noch over zijn geweten, noch over het geweten van iemand anders, zal ik in deze, nog in eenige andere zaak, een inquisitie instellen, zelfs niet tot genoegen van mijne beschuldigers 1 „door sommige officieren van het Leger des Heils de politie wordt tegengewerkt," wensch ik op te merken, dat met mijn voorkennis en toestemming geen enkel officier ooit de politie heeft tegengewerkt. Dat het „vermiste meisje verschillende malen door vertrouwbare personen op onze platformen ir. openbare bijeenkomsten is gezien," is, zelfs als het waar is, juist een overtuigend bewijs er voor, dat het Leger des Heils niet zou getracht hebben haar te verbergen. Er is altijd politie op post bij onze zalen, terwijl ook een ieder weet, dat onze bij eenkomsten open zijn voor elk, die daar wenscht te komen. De ex-kapitein, die zich vernieten heeft in het „N. v. d. D." iets over deze zaak te schrijven en wiens beweringen geheel en al omvergeworpen zijn door het meisje zelf, waarover hij schreef, (zie N. v. d. D. van 16 Oct.) en door den heer Jansen (zie N. v. d. D. van 14 Oct.) moet een zekere jongeling zijn, dien wij geruimen tijd ge leden verplicht zijn geweest te ontslaan. Met de toedracht der zaak, voor zoover wij die kennen, hebben wij de politie in kennis gesteld en wij behouden ons voor, indien ons dit nog noodzakelijk mocht voorkomen, de schrijvers en uitgevers van beleedigende geschriften te doen vervolgen. Laat mij hier nog aan toevoegen, dat het mij slechts spijt, dat niet alle nieuws bladen, voordat zij deze aautijgingen over namen, gedaan hebben, zooals de „Nieuwe Rott. Ct.", die door haar (linken vertegen woordiger, den heer Vierhout, de zaak eerst onmiddellijk aan het Hoofdkwartier, Prins Hendrikkade 131, Amsterdam, deed onderzoeken, waar wij altijd met het grootste genoegen aan de pers volledige inlichtingen verschaffen, voor zoover ons dit mogelijk is. U bij voorbaat dankende voor de ver leende plaatsruimte, Verblijve hoogachtend, Uw dienstwillige, W. ELWIN OLIPHANT. Het Bestuur van den polder^ Helder en Huisduinen maakt bekend, dat de jaarlijksche algemeene Kroosschouw in dien polder, zal gehouden worden op Woensdag den 25 October 1893, en maant belanghebbenden aan om te zorgen dat vódr dien dag de langs hunne landerijen loopende bocht- en scheidingsslooten, behoorlijk zijn opge maakt, uitgekroosd en schoongemaakt. De nalatigen verbeuren eene boete van zestig cent, onverminderd hunne verplichting om binnen acht dagen 11a de schouwing, de slooten alsnog op te maken, uit te kroozen en schoon te maken. De wijdte dezer slooten is bepaald op 2.50 Meter, en de diepte op 1.25 Meter. Tevens wordt in herinnering gebracht, dat honden, die onbeheerd in den polder loopen, zooveel mogelijk onscha delijk zullen worden gemaakt. Helder, 17 October 1893. H. SMIDS, Voorzitter. C. BOON, Secretaris. ALGEMEENE Expeditie-Onderneming (H. COLIGNON Co.) De Administratie heeft de eer te berichten, dat zij een groot aantal uleiitve overeenkomsten heeft aangegaan met verschillende middelen van vervoer. Daardoor is zij in de gelegenheid naar dc meeste plaatsen in het binnenland ter vervoer aan te nemen PAKKETTEN tot 5 Kilo's tegen het tarief van de Post en boven dit gewicht tegen zeer laag gestelde prijzen. Wij vestigen de aandacht op onze uitstekende TAFELWIJNEN, die door ons met inbegrip van Impost tegen den prijs van f28, resp. f30, per Anker van 45 gecapsuleerde flesschen geleverd worden. W. J. ABELEVEN Co. 'sGravenhage. Rotterdam. Balistraat 53. Delftschestraat 61/63. Koningin Emmakade 58. HELDER. WESTGRACHT 4 1. Uitvoerige Prijscouranten gratis verkrijgbaar bij de Heeren T. M00Y, Hoofdagent v voor Helder K. GELDER, Agent en omstreken. MEDICINA Ij. Deze Cognac, direct geïmporteerd, is in alle opzichten zuiver en dus ten zeerste aan te bevelen voor geneeskundig gebruik. Vooral in deze tijden is liet uoodig dat alleen d i e soorten Cognacs aanbevolen worden, die den toets van een nauwkeurig onderzoek kunnen doorstaan. Deze Coguac wordt geleverd op flescli, franco naaste spoorweg station van bestemming. No. 1 a f 1.80 pei No. 2 a - 2.50 No. 3 a -3.50 No, 4 a -5.- No. 5 a - 7.- Men lette er op dat alle flesschen verzegeld zijn, EIGEN VERKOOPHUIZEN. AMSTERDAM idem LEIDEN MAASSLUIS ROTTERDAM Commelinstraat 78. Marnixstraat 75. Turfmarkt 5. Zandweg 39. Jonker fransstraat 85. khliSDj, Kelders eu Kantoor Hun Magazijn is steeds ruim voorzien van in de keurigste dessins. 'SB I Q 2 rl ik I 50 fra Heeren-Bottines, met breede neuzen en lage bakken (Eugelscb model), worden in verschillende soorten, naar den geleverd door A. ADRIAANS E, Schoenwinkel „Bonne Chaussure," 21. KONINGSTRAAT 21. voet gemaakt, Bij J. H. VAN BALEN, te Helder, is verschenen door André Laurie. met 24 platen van L, B E N E T. In prachtband f 1.60. In geïll. omslag f 1.30. Bij eiken Boekhandelaar verkrijgbaar. PI. y. y. Distr.-Yeearts te Schagen, vanaf heden dagelijks te consulteeren. Doopsgezinde Gemeente te BARSINGERHORN c. zondag 22 october: aan de Kreil geen dienst. Middenstraat, Helder, heeft de eer kennis te geven, dat Zaterdag 21 October a. s. bij hem een depót zal geopend worden der algemeen beroemde Sigaren fabriek van C. J. BOELE (voorheen C. .1. BOELE ZOON), Hofleveran ciers te Kampen. Heeren rookers worden beleefd ver zocht een proef te nemen, waaruit de fijnheid dezer goed belegen Sigaren en Tabak zal blijken. WÊgUS** Een ieder, die 10 cents sigaren koopt, zal een cadeautje ontvangen. Zaterdag a. s. opening. De nieuwe London is de beste der Parfume rieën om 't grijze haar te [doen verdwijnen, is onscha delijk voor de huid, verft niet af en is te Nienwediep alleen verkrijgbaar bij Wed. P. KAMPER, Kanaal weg 18, te Helder. Prijs 85 eent per flacon en f 1.50 per dubbele flacon. Snelpersdruk van J. H. van fialen, te Helder.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 4