Advertentiën. Notaris HORDIJK, iv t» r k n i huws. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. kerk te Texel. Zondag 12 Nov., Burg, voorm. 10 u. en Oosterend, nam. 2 u., ds. van Schaick. 1 Waal, voorm. 10 u. en Oudeschild, nnm. 2 u., ds. dc Mazure. Den Hoorn, voorin. 9.30, ds. Leffef. De Cocksdorp, voorm. 9.30, de heer Barends. Doopsgezinde kerk te Texel. Zondag 12 Nov., Oosterend, voorm. 10 u. en Burg, 's av. 6.30, ds. Kuperus. Ned. Herv. kerk te Noord-Zijpe. Zondag 12 Nov., voorm. 9.30, Schnger- brug, ds. van Deursen. Ned. Herv. kerk te Zuid-Zijpe. Zondag 12 Nov., voorm. 9.30, Burgerbrug, ds. Koch. Avondmaal. Doopsgez. kerk te Zuid-Zijpe. Zondag 12 Nov., voorm. 9 80, Oudesluis, ds. van Calcar. Ned. Herv. kerk te Callantsoog. Zondag 12 Nov., voorm. 10 u., ds. Hobus, van Bnrsingfrhorn. Doopbediening. ?Ned. Herv. kerk te Sint-Maarten. Zondag 12 Nov., geen dienst. Ned. Herv, kerk te Eenigenburg. Zondag 12 Nov., voorm. 9.30, ds. Miedema. Ned. Herv. kerk te Wieringerwaard. Zondag 12 Nov., voorm. 9.30, ds. Mü'iring, van Sint-Maarten. Ned. Herv. kerk te Kolhorn. Zondag 12 Nov., nam. 1.30, ds. Mühring. Ned. Herv. kerk te Petten. Zondng 12 Nov., geen dienst. Rechtszaken. Arrondissements-rechthank te Alkmaar. Zitting van 7 November 1893. H. J., C. V. en K. Z., allen te Alk maar, de eeiste diefstal, de twee laatsten heling, allen 3 maanden gev. C. K., huisvr. v. K. Ste Helder, be vordering der onzedelijkheid aan een min derjarig meisje, 2 maanden gev. C. L., te Aartswoud, diefstal van vee, 1 jaar en 3 maanden gev. P. O-, te Enkhuizen, diefstal, 3 maan- j den gev. J. te Midwoud, oplichting, 5 dagen hecht, en 14 dagen gev. R. S. en H. L. R., zonder vaste woon plaats, bedelarij, beiden 12 dagen hecht. j A. C. W., wed. C. G. T., te Helder, kindermoord en te vondeling leggen, 6 maanden gev., met mindering van het voorarrest; van het eerste feit vrijgespro ken en bare onmiddellijke invrijheidstel ling gelast. Buitenland. Frankrijk. In de redevoering, door den heer Develle, minister van buitenland- 1 sche zaken, jl. Zondag te Bar-le-Duc gehou- den, verklaarde hij dat de politieke gedrags lijn van het kabinet nog niet bepaald is. Spre kende van de militaire organisatie, zeide bij Wij zijn gereed, maar dreigen niemand. Onze buitenlandsche politiek heeft geen geheime bedoelingen en jaagt geen avon turen na, zooals wij bewezen hebben in de aangelegenheden met Siam en bij de Fransch- Russische feesten, waarover Europa verwon derd heeft gestaan. Na de republiek onover winnelijk gemaakt te hebben, zal het land haar roemrijk maken. Duitschland. De gewezen kantoor bediende Meisser, bekend uit de zaak-Ahl- wardt hij had de brieven en akten ge stolen, waarvan Ahhvardt gebruik maakte voorzijne aanvallen tegen den ministerMiquel is waarschijnlijk door zelfmoord aan zijn einde gekomen. In de nabijheid van Jaffa, in Palestina, waar hij zich den laatsten tijd ophield, heeft men zijn lijk gevonden, dat reeds een prooi der hyena's was geworden. I Keizer Wilhelm heeft tot de officieren van het leger eene kabinetsorder gericht, waarin het hazardspel veroordeeld wordt en strenge straffen worden bedreigd tegen overtreding in deze. De meeste officieren, die bij het monster proces van Hannover gecompromitteerd zijn, zullen ontslagen worden. Oostenrijk. De Keizer heeft de wet tot invoering van het verplicht burgerlijk huwelijk bekrachtigd. Noorwegen. Ter gelegenheid van een maaltijd op het koninklijk paleis te Chris- tiania, tot viering van het Sojarig bestaan der Unie tusschen Zweden en Noorwegen, hield de koning eene rede, waarin hij betoogde dat de Unie noodzakelijk was ten eindede onaf hankelijkheid en onzijdigheid der bei de rijken te verzekeren. Hij wees op de noodzakelijkheid van een gemeenschappe- lijken Minister voor buitenlandsche zaken en sprak de hoop uit, dat alle trouwe onder danen zouden medewerken om de Unie te beschermen. De koning besloot met een dronk op de Unie. De rede werd met ingenomenheid ont vangen en toegejuicht. Marokko. Het gerucht als zou de ge- heele reserve opgeroepen zijn, heeft een da ling aan de beurs veroorzaakt. De oproeping betrof evenwel slechts de eerste lichting der reserve. Het gerucht loopt dat de Kabylen een aanslag beramen op Penongomera. De Minister van Marine maakt lichte vaartuigen gereed, om toezicht op de kust te houden en zoo noodig tot een bombarde ment over te gaan. Brazilië. De „Times" verneemt uit Philadelphia dat agenten van de Brazili- aansche regeering te New-York manschap pen voor een jaar aanwerven. Agenten van De Mello koopen schepen, welke de andere vaartuigen moeten vernielen als dezen uit de Vereenigde Staten vertrekken. CHÜLÏRA. Sedert onze vorige opgaaf kwamen nog cholera-gevallen voor in de navolgende gemeenten Bovenkarspel, a. 1. Gemenyü nieuws De wed. Bakker, te Edam, geraakte jl. Maandag door het aanleggen eener kachel met petroleum in brand. In haar angst liep zij in de sloot achter het huis en verdronk. Zij laat 4 kinderen achter. Welk weer kan dezen winter ver wacht worden Op deze vraag geeft de heerOlland, te Utrecht, het volgende ant woord in het „Zondagsblad van het „N. v. d. Dag" De warme periode, die ons een warme lente, zomer en ten deele herfst bracht, zal, daar wij weten dat zulk een periode lang kan aanhouden, ons vermoedelijk ook een zachten winter geven. Volgens het raadsverslag der gemeente Ouder-Amstel van 28 Oct. jl. maakte een der raadsleden de opmerking, dat er zeer weinig gedaan wordt om de aan deSluitvaart aldaar gepleegde overtredingen te consta- teeren. Bedoeld raadslid ziet volgens zijn zeggen kans, in ééne week een dertigtal processen-verbaal van de aldaar plaats ge had hebbende overtredingen te maken, en voegde er aan toe dat de veldwachter daar nooit komt. De veldwachter komt thans in „De Meer bode" op deze bespreking terug niet om de reden op te geven waarom het politie toezicht aan de Sluisvaart te wenscheu laat doch om bedoeld Raadslid in een door hem onderteekend stuk eenige hatelijkheden naar het hoofd te slingeren. „Daar de veldwachter in quaestie daar geen kans toe ziet en zijn werkkring ook te uitgebreid is, zegt hij, was het wenschelijk dat bedoeld raadslid werd aangespoord om te verzoeken als onbezoldigd politie-arabte- naar te worden aangesteld. „Nu is echter de vraag, of het opmaken van 30 processen-verbaal in ééne week, bedoeld ijverig raadslid zijne krachten niet te boven zullen gaan, doch daarin kan hij dan wel door den veldwachter worden geholpen, daar hij als eerstbeginnende toch zeker wel nog iets zal moeten leeren. Echter was het veel meer wenschelijk dat genoemd lid van den gemeenteraad zich onzijdig hield, want ik ben ten zeerste overtuigd dat de meesten zijner buren hem liever vandaag den morgen zien vertrekken". De instructie van dien veldwachter schijnt wel eenige herziening noodig te hebben. In de „Sum. Courant" van 11 Octoberjl. lezen wij Twee fiere Padangsche schutters, die eer- gisterenmorgen aan het zielverheffende schijf schieten hadden deelgenomen, waren wel gemoed en in het volle besef hunner manhaf tige strijdvaardigheid op weg naar huis, „naar moeder de vrouw", zegt een rechtge- aarden welbespraakt schutter, toen zij den Generaal-Inspecteur tegenkwamen. Dat was een kritiek geval. Wat te doen Met een „Goejen morgen, Generaal" kon men niet volstaan. Wacht, dacht de een, ik zal 't 'm wel leveren. Hij presenteert par mantig zijn geweer en marcheert in den ha- nenpas met een buiging den Generaal voor bij. De ander, blijkbaar aangegrepen door dit kranig militaire voorbeeld, volgt zijn ka meraad op den voet, even zwierig en even eens minzaam buigend, maar met geschou derd geweer. De Generaal glimlachte goedig en de goede wil voor de verkeerde daad nemende salueerde militairement terug. Eenige Russische officieren hebben nabij Warschau een proeftocht gemaakt met een te Parijs, naar het stelsel-Krebs vervaar digden luchtballon. De ballon kan zeer goed tegen den wind in gestuurd worden en was in staat neer te dalen, zonder dat de bestuur der gas liet ontsnappen. Eene Fransche dame ging dezer dagen naar Monte-Carlo om te spelen, bracht drie uren aan de roulettetafel door, verloor 200.000 fres. en maakte toen door kolen damp een einde aan haar leven. Hare rsja- rige dochter bevond zich in dezelfde kamer en heeft in hetzelfde lot gedeeld. En de Europeesche mogendheden, die ter wille van de „beschaving" 500 Afri- kaansche negers doodschieten, als die zich verzetten tegen het indringen van blanken in hun land, later het roof hol Monte-Carlo ongestoord voortbestaan. Het 9jarig „wonderkind" Koczalski heeft te Leipzig een orkest gedirigeerd. Hij was daarbij op een zeer hoogen stoel geplaatst, wijl anders de muzikanten de bewegingen van zijn stok niet konden zien. Een telefoonlijn in Bolivia is door de Indianen vernield, daar de ver-klin kende stem der blanken den slaap hunner voorvaderen zou storen, gelijk zij meenden. De lijn werd hersteld, doch opnieuw afge sneden, terwijl de palen verbrand werden. De lijn werd niet weder aangelegd. De Indianen wijdden nu hun aandacht aan het electrisch licht te La Paz, dat volgens hen de maan opat, omdat enkele dagen na het ontsteken van het licht eene maans verduistering had plaats gehad. Zij ver- eenigden zich, om de gebouwen van de Maatschappij aan te vallen. De aanval werd evenwel afgeslagen en enkele India nen werden langs de machines geleid, waar men hun van tijd tot tijd kleine schokken toebracht, om ze een bijgeloo- vigen eerbied in te boezemen voor het „kwade geneesmiddel" der blanken, dat reeds meermalen groote diensten bewezen heeft. Een «chnnd.inl te Rome. De correspondent van het „Berl. Tbl.' te Home meldt een curieuse geschiedenis. Een bende oplichters, onder leiding eener Fransche gravin Saint-Arnaud, een kleindochter van den maarschalk, van een zich noemenden hertog Foscolo du Bustello en van een journalist Martinucfti, sloeg op de gemeenste wijze munt uit de vrome belangstelling, welke buitenlandsche ultramontanen aan den dag plegen te leggen voor den gevan- j gene in het Vaticaan. De bende strooide het praatje rond, dat de Paus niet zoo zeer de gevangene van Italië- zou zijn als wel van de onder de geestelijkheid doorgedrongen vrijmetselaars en dat hij j in de onderaardsche gewelven van het Vaticaan gevangen zou zitten, terwijl 1 een valsehe Paus, zich als Leo voor doende, den Stoel van Petrus zou heb ben ingenomen. De oplichters zamelden nu gelden in, om den Paus te bevrijden en naar Frankrijk te voeren. Ook tal van Fransche priesters en leeken moeten het praatje geloofd en geld gegeven hebben. Zoo moeten de bisschoppen Char en Glenard alleen meer dan 20.000 lire hebben geofferd. Het geld stroomde overigens van alle kanten toe, daar de oplichters hun circulaires overal heen hadden gezonden. Op aandringen van het Vaticaan moet de politie nu op de geheele bende de hand hebben gelegd. Gravin Saint- Arnaud had in haar woning een prach tige kapel, waarin een Madonnabeeld, achter hetwelk een van de oplichters stond, die de goedgeloovigen toesprak. De zoogenaamde hertog deed zich voor als gezant van Honduras en dreef op groote schaal handel in alle mogelijke lintjes. Merkwaardigerwijze moeten er onder de bedrogenen zijn die beweren, dat de oplichters eerlijke lieden zijn en dat de politie onder den invloed der vrij- 1 metselaars staat. Onderofficier bij de theorie„En nu ont houden jelui het maar goed, hoorDe ph wordt altijd uitgesproken als f, behalve in de woorden ophaalbrug en klaphengst. V i 8 8 c h e r 1|. Nieuwediep, 9 Nov. Sedert jl. Dins dag werd hier door trekkers 310 tal haring aangevoerd, die tegen f 4 a 3.25 per tal werd afgeslagen. Andere visch kwam niet aan den afslag. Marktberichten. Schagermarkt van heden. Aanger.: 18 Paarden, I 28 f 190; 210 Gelde- kneien, f 70 f 255 Kalf koeien, f af 90 Vrarzen, f 00 a f 100 100 Hokkeliogen, f25 a f 50; 20 nuoht. Kalt f 4 a f 15; Rammen, f af 677 Schapen, f 8 a 24 210 Lamm f 9 a f 18 4 Hokk. en Geiteu, f 2 a f 520 m. Vark., f 11 af 14; 50 Biggen, f 6 1» f 9.50; 60 Kippen, f 0.40a f 1.25; 160 Benden, 50 11 70 c.; Boter p. kop 674 a 724 c. -, kaat per KG. 25 a 35 c.-, Ki:.- cieren per 100 f 6.- n f 6.50. Bovenkarspel (Station), 7 Nor. Meirapen {-.a Bicten f 4 a 6, wortelen f-. per 1000 «tnka. Strceker .Muizen fO.CO a 0.71, 1 klei re f a blauwe f 0 60 af 0.65 en j ronde f 0.70 a 0.90 per half hectoliter Bloemkool fijne f -.a -.grove f 1.75 a 2.25, reuzen 13.a 5.50; Witte Kool f 2.a 2.50, roode f2.- 1 a 3.uvo'iie f 2.— a f 2.50 per 100 .tuk». l/ien j groot gele f 1.15 a 1.20. kl. id. f 2.50a 2.65. Perrn f 0.90 m 1.75, Appelen f 0.60 a 0.90 per half Hl. Purmerend, 7 Nov. 313 lUpels kl. Kan», f 24 a I 31 de 50 KG.; 1413 KG. Boter, f 1 30 f 1.40 bet KG. 651 Runderen, 25 Paarden, 130 v. Kalveren, 45 a 75 ct. het KG.; 120 n. id.f6afl4 het atuk134 v. Varkena, 44 a 52 ct. het KG. 78 ra. id f 14 a 25 256 Biggen, f 6 a f 9 het atuk; 3534 Schapen en Lammeren. Kip-eieren, f4.50 n f 5 de 100 stuk»; 618 HL. Appclan, f 1 a f 2 2471 HL. Peren, 50 ct. a f 1 per Hf,.; 174 Gan- zen, f 2 a f 2.20 per stuk. Amsterdam, 8 Nov. Tarwe, op levering vaat; Nov. f153; Maart 1894 f 103. Kogge op levering prijshoudend; Oct. f 115 Maan 1894 f 113. Raapolie Oct. f 23.25. Lijnolie Nov. f22.50; Jan.-Mei 1894 f 21.25 Juni-Aog. f 21.75. Raapkoeken f 58 a 82. Lijnkoeken f7.75 a 11.50. Amsterdam, 8 Nov. Aardappelen: Franeker Jammen f 1.50, f 1.60, dito Saaiera f 1.20, f 1.30, Zeeuwache Spuiaehe Jammen f 2 s f 2.10, id. Blauwe f 1.75, f 1.80, Flakkeeache Jammen f 1.80 af 1.90, Geldersehe blauwe f 1.50, 1 60, id Muitje» f 2, f 2.10, Prui«. Hamburger* f 2 75. f 2,80. Noord». Grave f 2.20, f 3, d.to Zand- f 1.80. f2.20, Sassen- heiraer Zand f 1.50 a 1.60, Hillegommer Zand f 2, f 3.25. Schiedam, 8 Nov. Moutwijn f 7.Jenever fll.id. Amst. proef f 12.50. ZijDe dokter zegt, dat ik te dik word en dat ik noodig een badkuur moet doen. Als je daarvoor het geld niet over hebt, dan heb je me ook niet lief. HijIk heb je juist zoo lief, dat ik niets van je wil verliezen. Rotterdam, Vrijdag 10 November. Gorinchem, Maandag 18 en Dinsdag 14 Nov. Schagen, Donderdag 30 November. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet.) Uit onze Koloniën. Nog wordt geseind, dat Toekoe Oemar een deserteur der Marine heeft uitgeleverd j en dat eene vijandelijke stelling aan de Suratte-passage door artillerie-vuur is ver- 1 nield, met welk vuur waarschijnlijk dat van oorlogsschepen is bedoeld, daar eene stelling aan de Suratte-passage, die zich van Koningspunt tot Atjehhuofd uitstrekt en de weg is voor de schepen, die van de Westkust naar Oleh-leh gaan, niet door het vuur van onze posten kan wor den bereikt. Hr. Ms. fregat „Tromp", de aflosser van de „Atjeh, stoomt binnen enkele dagen naar de wateren van Bali en Lombok, ten j einde deel uit te maken van „de scheeps macht" in die wateren. Volgens een telegram uit Medan aan het Bat. Nbld." is de vloot van vijan delijke schepen van de kust van Siak on- verrichterzake naar Kota Lima teruggekeerd en keerden de troepen naar Benkalis terug. Den 7 Oct. werd uit Kota Radja ge seind Gisteren is Kroeng Kali door onze troepen bezetde luitenant Groese en een mindere zijn daarbij gewond. Kroeng Kali ligt in de Moekim Siöm, behoorende tot de XIII Moekim Toengkoeb. Vroeger hadden wij er eene benting, die wij nu waarschijnlijk weer hebben veroverd. Windrichting en kracht. Stand. Afw. I Stand. 8 12 O.Z.O. 0.2Kd 770.26j fll.76] 4.4 -3.9 9 8 O.t.N. 7 772.76 f14 16: 1.5 - 5.1 9 12 O.N.O. 9 j 772.70 +14.10 3.4 - 4.8 Sll2' 0.68 Liehtbew., koud. inooiw. Vlak. 9 8 0.72 Heldkoud, mooiw. Golvend. 9 12! 0.78 Van 7 op 8 dezer gevroren 3 mM. ij». .8,9 4 laatste berichten 9 November. Officiëele berichten uit de „Staatscourant". Blijkens bij het Departement van Marine ontvangen bericht, is Hr. Ms. fregat „De Ruyter", onder bevel van den kapt. ter zee C. Hoffman, 7 dezer te Rio de Janeiro aangekomen. Aan boord was alles wel. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Burgemeeter den Tex fs.), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 7 Nov. van Southamplon. Prinses Marie (s.), van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 7 Nov. te Sucz. Prins Alexander (s.), van Amster dam naar Batavia, arriveerde 8 Nov. te Port-Said. Ardjoeno (s.), van Rotterdam naar Batavia, vertrok 6 Nov. van Perim. Samarang (s.), van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 7 Nov. te Marseille. Oranje Nassau (s.), arriveerde 6 Nov. van We9t-Indië te New-York. Rotterdam (s.), van Rntterdnm naar New-York, passeerde 5 Nov. Lizard. Spaar 11 dam (s.), arriveerde 6 Nov. van Rotterdam le New-York. Burgerlijke Stand van: Texel van 1 tot 7 November. Ondertrouwd C. Kuiter en M. Eriman. Geboren Cornelis Dirk, z. v. J. Bremer en M. Boon. Trijntje, d. v. J. van der Sterre en N. Bruin. Cornelis Maarten, z. v. D. Bremer en A. Trap. Fijtje, d. v. J. P. Kuiper en A. Plaatsman. Schoorl, van 1 tot 31 October. GeborenMartje, d. v. H. Kuijpcr en T. Zwaluw. OverledenP. Hugtenburg, echtg. v. A. Meijring, 64 j. De Directie der Holl. IJz. Spoorweg- Maatschappij heeft afwijzend beschikt op een verzoek van de Kamer van Koophandel te Alkmaar, om op de lijn HelderAmsterdam doorgaande rijtui gen in te voeren voor reizigers naar Haarlem, waardoor het overstappen te Uitgeest zou vervallen. De Directie heeft echter toegezegd, dat voor vol doende verlichting van de perrons te Uitgeest zal worden gezorgd. Gisteren middag is het aan eenige Texelaars en Wieringer?, die hier toe gratis hunne diensten hadden aan geboden, gelukt de jl. Donderdag te de Cocksdorp op Texel gestrande blazer schuit W. R. 123, af te brengen, na dat men vooraf de noodige maatregelen had genomen om zinken te voorkomen. De mastelooze en zwaargehavende schuit ligt thans aan het einde der Rogge- sloot en zal naar Makkum worden gesleept, ten einde daar weer in goeden staat te worden gebracht. (Tex. Ct.) Londen, 8 Nov. De „Times"- correspondent te Rome verklaart uit boven twijfel zekere bron, in antwoord op een artikel in de „Hamburger Nachrichten," dat het volstrekt onwaar is, dat Italië gepoogd zou hebben van Rusland beloften te verkrijgen dat het ingeval het Drievoudig Verbond ver slagen mocht worden, bemiddelend zou optreden. Het eerste beginsel zijner staatkunde is, samen te werken met Engeland in elke kwestie betreffende de Middellandache zee, indien dit door middel van een verdrag verkregen kan worden. Italië zou gaarne bet Drie voudig Verbond verlaten, indien En geland dit vroeg bij het eindigen van den loopenden verdragstijd. Engeland echter wenscht niet, dat Italië zich terug trekt. Italië wil bovenal de vriendschap met Engeland onderhouden, waarvan het Drievoudig Verhond zelf afhankelijk is. Londen, 8 Nov. De „Daily News# vpi neemt, dat bij de forten Sa lisbury en Forbes een beslissende slag geleverd is met de Matabele, die ver liezen leden. Knnpwtnd, 8 Nov. Een afdee- ling troepen, onder bevel van Raaf de Tuli, heeft 2 dezer met de Matabele gevochten en hen met groot verlies geslagen. De Matabele trokken af in de richting van Buluwayo. De Afrika-reiziger Selous werd licht gewond. Bnrceionn, 7 Nov. Gedurende het 2de bedrijf van „Willem Teil', dat hier gisteravond vertoond werd bij de inwijding van het Liceo-theater, werden twee bommen in de stalles geworpen. Eén ontplofte en doodde 9 dames en 6 heeren. Een groot aantal toeschou wers werd gekwetst, gelukkig niet ernstig. Twee verdachte anarchisten zijn in hechtenis genomen. 8 Nov. Drie gewonden zijn over leden. Een derde anarchist is gevat. te Helder, .gfefo zal op Woensdag 29 November B)"g« 1893, 's avonds 7 uren, in het f£Jg» lokaal „Tivoli* aldaar publiek verknopen, de volgende perceelen te Helder, als 1. Een PAKHUIS en ERF aan dc Zwaanstraat, groot 3 aren 20 centiaren. 2. Een HUIS met STEEG en ERF aan de Laan, No. 6, groot 2 aren 17 centiaren. 3. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, No. 4, groot 1 are 24 centiaren. 4. Een HUIS met STEEG en ERF naast het vorige perceel, No. 2, groot 1 are 46 centiaren. 5. Een LOGEMENT en KOFFIE HUIS, waarin vergunning tot verkoop van sterken drank en ERF aan de Dijkstraat, hoek Laan, No. 50, groot 1 are 60 centiaren. 6. Een STAL en ERF aan de Laan, achter het vorige perceel, groot 3 aren 22 centiaren. 7. Een perceel BOUWLAND in den Helderschen Polder, groot 55 aren 90 centiaren, helend ten noorden en oosten den Heer R. BOOMSMA, ten zuiden de Diaconie der Hervormde gemeente Helder en Huisduinen en ten westen den Heer D. HOOGENBOSCH. 8. Een perceel WEILAND in den Helderschen Polder, groot 1 hectare 20 aren, belend ten oosten de I leeren C. KUIPER en A. METZELAAR, teji zuiden het Algemeen Weeshuis te Helder en ten westen het volgende perceel. 9. Een perceel WEILAND naast het vorige perceel, groot 1 hectare 14 aren 70 centiaren, helend ten zuiden Mevrouw SA VERBEEK geb. WEBER en ten westen Mevrouw de Weduwe HAREMAKER. 10. Een perceel WEILAND in den Helderschen Polder, groot 53 aren 10 centiaren, belend ten noorden Mevr. EVERTS geb. KE1.TSER, ten zuiden den Heer C. KUIPER, en ten westen het Algemeen Weeshuis te Helder en Mejuffrouw de Wed. WALRAVEN. 11. Een perceel WEILAND in den Helderschen Polder, groot 61 aren 70 centiaren, belend ten noorden het Algemeen Weeshuis te Helder en ten westen den Heer It. BOOMSMA cn den Heer J. S. BEEK. Alles behoorende tot den boedel van wijlen den Heer H. GRIJM. Breeder bij biljetten, terwijl nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden Notaris HORDIJK, alwaar de veilconditiën van af acht dagen vóór den verkoop ter inzage liggen. Die te vorderen heeft van-, verschuldigd is aan-of borg tochten heeft ten laste van den Heer ABRAHAM LEVIE VAN GELDER, gewoond hebbende te Helder en den 19 September jl. overleden, wordt verzocht daarvan vóór 1 December a. s. opgave of betaling te doen ten kantore van den Notaris HORDIJK.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1893 | | pagina 3