herrijzend W iering er meerland 0, vrij te zijn, de nieuwe vrjheid eten Met grage beten, als van gul, goed brood De vrijheid drinken en vergeten JLet schroeien van dien dorst, zoo brandend groot. Weer wakker worden en, de oogen open, Zich te bezinnen: fa, het is voorbij! En 's avonds door verlichte straten loopen, Niet langer tastend, maar weer fier en vrij. Niet langer luisteren met gesloten deuren, Naar sterke troost van 't vechtend Engeland, En geen geschriften lezen en verscheuren, Geen Uuitsche leug$ns lezen in ver- duitschte krant. Geen kamp meer en geen celstraf voor de sterken, Voor -wie er zeggen durfde, wat hij dacht, Weer met elkander samen mogen -werken En niet meer bukken in der schoften macht Geen vette Duitschers meer, die pakjes sjouwen, Geen Gestapo beluisterend elk gesprek, Geen hakenkruizen meer op groene mouwen, Noch van de vreemde vlag de vuile plek. En niet meer bang zijn voor die besmetten, T)ie zonder bel en zonder kleppen gaan, Die 't gif verspreiden van hun Duitsche wetten Om vreemd idool het eigen volk verraen. O, vrij te zijn, o vreugde ongemeten, Dan eigen land en eigen volk alleen, Clkaar in de oogen zien en woordloos weten Wij droegen 't samen en zoo zijn wij een!" Maar als ik leven mag tot de bevrijding Cn juichen op 't overwinningsfeest, God, doe mij dan dit weten: Wat voorbijging Aan nood en leed is niet vergeefs geweest. Laat hier een volk herrijzen, wijzer, schooner Dan toen het neerdaald' in hel doods- gebied. Dat van Uw aard' opnieuw een vrij bewoner Staag naar de kom van Uw voleinding ziet Omdat dan van dit land de horizonnen Rijp werden door Uw licht van eeuwigheid, Omdat Uw martelaars hier overwonnen Cn met hun bloed de bodem is gewijd... Laat hun dit land zoolang Uw zon zal schijnen, God, doe' het ons ontvangen uit him hand Laat ons slechts wat zij wonnen met hun pijnen Herboren worden tot een vaderland! UitJe Maintendrai. Nummer 2-11 Mei 1945 Redactie - adres Th. J. v. Vegten B 4, N. Niedorp Periodiek voor de Wieringermeerbevolking en de herrijzing van het polderland.

Herrijzend Wieringermeerland | 1945 | | pagina 1