In ons vorig nummer konden wij nog niet vermelden naar welke plaats pastoor Langedijk geëvacueerd is. Thans kunnen wij mededeelen dat Z.Eerw. zich gevestigd heeft te Medemblik. Vandaar uit zal pastoor Langedijk zijn verstrooide parochianen regelmatig be zoeken en bij toerbeurten in de diverse plaatsen een dienst houden. ds. Germans. Maandag 21 Mei 10.30 uur te Lam- bertschaag, ds. Bredschneijder. Bevestiging lidmaten. 3 uur te Abbekerk, ds. Bredschneijder H. Avondmaal. In beide diensten synodale noodcollecte. Op Zondag 6 Mei hadden wij een gedenkwaardige dienst in Abbekerk. Het was de eerste godsdienstoefening na onze bevrijding; de vlag wapperde van de toren, en men zag verscheide ne kerkgangers met oranje getooid. Toch had deze dienst meer een ern stig dan een feestelijk karakter; er is immers nog zoveel rouw en onzeker heid, en er staat nog zo ontzettend veel werk te wachten 1 Deze dienst had in verschillende opzichten een Wieringermeer-karakter: er waren ver scheidene Wieringermeerders aanwezig, en twee telgen uit de Wieringermeer werden in deze dienst gedoopt, te weten: Marjanne Trienette van Bavel en Ivo Meijer Drees. In een speciaal daartoe gehouden ringvergadering van de ring Medem blik werd de mogelijkheid onderzocht, de vacaitures van deze ring wekelijks een dienst te geven, inplaats van om de 14 dagen zoals tot nu toe werd gedaan. Dat bleek mogelijk, doordat zowel Ds. Germans als ik thans te Abbekerk zijn geëvacueerd. Ik zelf hoop daarnaast ook nog af en toe een preekbeurt te kunnen vervullen in de dorpen waar een belangrijk aantal Wieringermeerders is gehuisvest. Door dat ik driemaal ben wezen „varen" en daarna nog eens ben verhuisd, heb ik over deze beurten nog niets kun nen vastleggen, maar zij zullen te zij- nertijd in dit blad worden gepubliceerd. Ons adres is thans: p.a. familie Wil deman, A 90 Abbekerk. Het mooie kerkorgel uit de Gerefor meerde Kerk te Middenmeer heeft men kunnen bergen, dank zij de medewer king van zeer veel ijverige handen. Het orgel heeft van het transport niets te lijden gehad. In een advertentie in dit nummer wordt bekend gemaakt, dat Woensdag 16 Mei a.s. te Winkel in de zaal van den heer Laan een contact-bijeenkomst zal worden gehouden, zooals wij dat in Middenmeer gewend waren. De eerste doelstelling van dit loffe lijk besluit is, het contact te herstellen van de naar alle kanten verstrooide bevolking. Daarnaast het regelen van tallooze zaken die op afdoening wachten of nog geregeld dienen te worden. Kort om deze wekelijksche bijeenkomst zal er niet weinig toe bijdragen dat de Wie- ringermeergemeenschap bijeen blijft. Dat men Winkel heeft gekozen als plaats voor de beurs lijkt ons eveneens goed gezien. Dit dorp ligt vrijwel in het centrum van de gemeenten waar het overgroote deel van de Wieringermeerbevolking is geëvacueerd. De afstanden die afge legd moeten worden komen ongeveer overeen met die van den polder. Het lijkt ons toe dat het besluit om weer beurs te houden toegejuicht zal worden en wij durven de initiatief nemers te voorspellen, dat aan de op roep om ter beurze te komen algemeen gevolg zal worden gegeven. De middenstanders en eigenaren van gebouwen in de Wieringermeer, wor den in dit nummer opgeroepen ter vergadering op Woensdag 16 Mei '45 te Winkel. Op deze vergadering zal KERKELIJK LEVEN. Pastoor Langedijk. Predikbeurten Ned. Herv. Gemeente. Zondag 13 Mei 10.30< uur te Lambert- schaag, ds. Germans. Zondag 20 Mei 10.30 uur te Twisk, Kerknieuws van Ds. Meijer Drees Kerkorgel gered. ALGEMEEN. Gaan we weer beurs houden? De berging van gebouwen.

Herrijzend Wieringermeerland | 1945 | | pagina 5