Genoemde directeur wees er ons op, dat het hem en zijn medewerkers had gefrappeerd, dat die Wieringermeer, met de rijk aangelegde boerderijen, in de dorpen zoo'n armoedig uitziende middenstandswijk had. Er waren enkele uitzonderingen, doch het totaalbeeld veranderd aan die uit spraak niets. Met dit armoedig werd dan bedoeld dat de meeste winkelpanden totaal on geschikt waren voor het, bedrijf wat er in uitgeoefend werd. En helaas wij moesten deze verne derende uitspraak beamen. Doch het is als met alle dingen: Alles weten is alles begrijpen. Hoe de zakenpanden in de eerste jaren tot stand kwamen en op welke wijze ze bezet werden, zullen we in een volgend artikel uiteenzetten. VAN DEN BURGEMEESTER. 1. Bij de gemeente zijn voor na-' genoemde personen „roode-kruis" paketten ontvangen uit het zuiden des lands: A. Verheijen, Oosterkwelweg L 26. H. J. Derix, Rijkswerkkamp „de Terp". H. Slangen, Oeverscheweg F 36. P. Pauwe, Tusschenweg H 42. A. Kerckhaert, Oudelanderweg. J. M. A. Boot, Schelpenbolweg F 42. A. J. de Jong, Raadhuisstraat 24. J. F. de Kraker, Ulkeweg A 28. Voor het in ontvangst nemen dezer paketten dienen belanghebbenden zich te wenden tot den gemeentebode, wonende Nieuwe Steek E 24 Kolhom. 2. De burgemeester van Wierin germeer verzoekt diegenen, die photo's hebben van de geïnun deerde Wieringermeer één afdruk van iedere photo ter beschikking te stellen voor het archief der ge meente Wieringermeer. Kolhom, 29 Mei 1945. De burgemeester voornoemd, LOGGERS. Met ccn amphibie-tank naar de gaten in de dijk. Ir. A. Ovinge de rentmeester der Domeinen heeft in de afgeloopen week in gezelschap van eenige Canadeesche officieren een tocht gemaakt naar de gaten in de Wieringermeer. De excursie werd gemaakt in een hampibie-tank, een soort auto die zoo wel te land als te water gebruikt kan worden, een voertuig wat een belang rijk aandeel heeft gehad in de oorlogs voering van de landingstroepen in Nor- mandië. Flet zal onze rentmeester wel eenige sensatie hebben gegeven toen de tank de dijk afreed en het water in „stapte". Ongekookte melk. Noodgedwongen wordt de melk en karnemelk rauw (ongepasteuriseerd) in den handel gebracht. Ongekookte of ongepasteuriseerde melk en karnemelk zijn gevaarlijk. Zij kunnen typhus en tuberculose over<- brengen. Kookt daarom Uw melk en karne melk, ook al hebt gij weinig brandstof. Het gaat om de gezondheid van U en Uw kinderen. Ned. Herv. Gemeente. Kerkdiensten. 3 Juni Midwoud, 10.30 uur, Cand. van Offeren. Wieringerwaard 2.30 uur, Cand. van Woerden. 10 Juni Twisk, 10.30 uur, Cand. van Offeren. Hippolytushoef 10.30 uur, Cand. van Woerden. Wieringerwaard 2.30 uur, Ds. Meyer Drees. Mededelingen Ds. Meijer Drees. Bij de inundatie van de Wieringer meer zijn de zondagsschoolhulpkrachten her en der verspreid geraakt, en daar bij is hopelijk wel het meeste materiaal van het zondagsschoolwerk, kinderbij bels en dergelijke gered. Nu lijkt het mij het beste, dat dit materiaal op één plaats bij elkaar wordt gebracht. Wil len daartoe degenen die iets hebben, het bij mij brengen, of, als dit te be zwaarlijk is, mij laten weten aan welke adressen ik het materiaal eventueel kan halen? G. MEIJER DREES. Mededelingen Ds. Germans. Bij het gemeentewerk geeft het grote moeilijkheden, dat wij nog steeds niet van al onze mensen weten, waar zij zijn terechtgekomen, en dat velen, wier adres ons bekend is, vaak in langere

Herrijzend Wieringermeerland | 1945 | | pagina 2