De opgaven moeten daarom vóór Vrijdagavond a.s. binnen zijn gekomen bij den Secretaris, A 63, Abbekerk. Loondorschbedrijven. Gelegenheid om in de verwoeste gebieden materiaal (meest volledige dorschstellen) te ver huren aan Coöperatieve dorschbedrij- ven, waarvan het materiaal is ver woest. Ook is er gelegenheid voor enkele loondorschers om daar zelf te gaan dorschen, na overleg met Voedsei- ccmm. in Groningen en de vakgroep. Ook voor landbouwers met eigen dorschstellen is daar zeker emplooi. Zij zouden met trekker, binder, ploegen en het dorschstel werk voor een of meer bedrijven kunnen verrichten. Landarbeiders. Hieraan is groote be hoefte. Onderbrengen in gezinsverband zal echter maar beperkt kunnen plaats vinden. Ook voor landbouwers met kleine inventaris bestaat gelegenheid om ge plaatst te worden in Groningen. Opgaven hiervoor uiterlijk Zaterdag 16 Juni bij den secretaris, A 6.3, Ab bekerk. Noord-Oost Polder. Arbeiders. Groote vraag. Loon 60 ct. per uur. Voor volledige vakkennis wordt 10 ct. per uur extra betaald. On dergebracht kan alleen worden in ba rakken. Landbouwwerktuigen, enz. Vooral trekkers (alleen rups) zijn daar noodig. Tevens kunnen nog wel binders, stop- pelploegen en schijfeggen, en groote ploegen geplaatst worden. Men kan de werkzaamheden daar aannemen per h.a. zooals maaien, stop pelen, ploegen, graan naar de. machine rijden, enz! De trekkerschauffeurs kun nen met eigen werktuigen werken en de zoons van landbouwers of paarde- knechts met eigen paarden. De Directie zorgt voor brandstof, smeerolie, touw, enz. Haar technische dienst staat voor re paraties ter beschikking, er zijn echter in hoofdzaak alleen onderdeelen voor radig voor de Lanz.binders. Er zijn nog een 30 stuks Lanz.binders over. Wie dus alleen een rupstrekker heeft, zou toch kunnen gaan maaien met zulk een binder. Een paar honderd paarden kunnen nog wel bijgeplaatst worden, en dan desnoods ook gedurende den winter daar blijven. Paardebinders bevallen daar niet erg. Boerenwagens kunnen ook ingezet worden. Een vrij groot aantal 2 schaar paarde,, ploegen zijn daar ook nog ter beschik king voor het stoppelploegen. Vee. Kan niet geplaatst worden. Loondorschbedrijven. Mogelijk nog wel eenige vraag, echter alleen met vol ledige personeelsbezetting. Hierover volgt nog nader bericht. Noord-Holland. Voor het geïnundeerde gebied in Nrd.-Holland worden gevraagd werk tuigen voor lichte landbewerking, als schijfeggen en tractoreggen, machinale trekkracht. Brandstof is aanwezig. Huisvesting voor gezinnen is niet mogelijk, wel voor enkelingen. Paar- dentractie kan men ook niet gebruiken aangezien men met het voedingspro bleem zit. Zeeland. Ook voor de Wilhelminapolder op Zuid-Beveland kan men nog hulp ge bruiken van eenige Wieringermeer,. boeren. Aanmelding en inlichtingen bij de commissie. Plaatsing Middenstanders Aan belanghebbenden wordt nog medegedeeld dat er voor middenstan ders uit de V/ieringermeer alsnog ge legenheid bestaat om zich op te geven voor plaatsing als bedrijfsleider in za ken van N.S.B.-ers. Opgave zoo spoedig mogelijk bij S. Breebaart, Barsingerhorn, A 65.

Herrijzend Wieringermeerland | 1945 | | pagina 3