De heer Levering deelt mede. dat hij en zijn gezin, man, vrouw en twee kin deren, bij de boer K. Ursem te Hoog woud zijn ondergebracht in een var kenshok. Het luikje waardoor de var kens anders doorgaan is ook de uit gang voor deze menschen. Vervolgens wordt een schrijven voorgelezen van de secretaris der Cen trale Commissie, die mededeelt dat een aantal arbeidersgezinnen in Friesland geplaatst kunnen worden. Het Militair Gezag zorgt voor woningen. De heer Feikes zegt dat men zich tot en met Woensdag 27 Juni a.s. kan op geven bij de heer Horst, die voor de arbeiders zitting heeft in deze com missie. De heer Dijksma merkt op, dat er werk genoeg te krijgen is in deze om geving. Men behoeft niet weg te gaan. Spr. persoonlijk wil weer naar de Wie- ringermeer terug en hij neemt aan van met hem zeer velen. De hoofdzaak is een behoorlijke behuizing. Spr. is in Wieringerwaard geëvacueerd. Daar zit men met 13 menschen in een krot van een arbeiderswoning, terwijl er kapitale boerenbehuizingen met één of twee menschen er in beschikbaar zijn. Wij behoeven hier niet weg, Er is een groot gebrek aan arbeidskrachten. Zij die geen belang meer hebben bij de Wieringermeer vertrekken maar. Doch wij blijven. (Applaus). Nadat nog verschillende voorbeelden zijn opgenoemd over slechte huisves ting, wordt afgesproken dat, indien er niet spoedig maatregelen getroffen worden, men weer bijeen zal komen. Nadat de heer Feikes dank heeft ge bracht aan pater Gardiaan, wordt de vergadering gesloten. Gemeente Wieringermeer OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. De burgemeester van Wieringermeer verzoekt aan onderstaande personen zich op 27 of 28 Juni 1945 des voor middags tusschen 9 en 12 uur op het gemeentehuis te Lutjekolhorn te mel den. B. de Boer, voorheen Groetweg C 3, Middenmeer, R. Remelink, voorheen Havenstr. 21, Middenmeer. Wed. Dijkshoorn-Remelink, voorheen Havenstr. 21, Middenmeer. S. v. d. Sande, voorheen Ulkeweg B 45, Middenmeer. Wed. Freeke-Hoogerhuis, voorheen Ulkeweg B 45, Middenmeer. A. Geelhoed, voorheen Torenstraat 38, Middenmeer. J. Geelhoed, voorheen Torenstraat 38, Middenmeer. Wed. P. Michielsen-de Graaf, voor heen Sternstraat 19, Wieringerwerf. H. P. Jacobsz, Schagerweg B 88, Mid denmeer. FI. Hagen, voorheen Sportstraat 11, Middenmeer. S. Kamp, voorheen Koggenrandweg D 85, Middenmeer. W. v. Wieren, voorheen Kanaalweg 4, Middenmeer. J. Langbroek, voorheen Medemblikker„ weg K 2, Wieringerwerf. I. Boersma, voorheen Oostermidden- meerweg K 53, Middenmeer. A. Noorloos, voorheen Oostermidden- meerweg K 53, Middenmeer. A. Boomsma, voorheen Terpstraat 31, Middenmeer. J. W. Souwer, voorheen Alkmaarsche- weg C 24, Middenmeer. R. Roolvink, voorheen Middenmeer. J. W. Stevenson, voorheen Kolhorner- weg C 16, Middenmeer. J. de Vos, voorheen Breestraat 9, Middenmeer. J. de Vries, voorheen Groetweg C 7, Middenmeer. L. Haverkamp, voorheen Kolhornerweg C 29, Middenmeer. H. Battering, voorheen Praamweg G 38 Middenmeer. F. Prinsse, voorheen Praamweg G 38, Middenmeer. L. Koopman, voorheen Ulkeweg, Mid denmeer. J. J. Koopmans, voorheen Ulkeweg, Middenmeer. P. R. v. Zanten, voorheen Noorder- kwelweg J 43, Wieringerwerf. Kolhorn, 23 Juni 1945. De burgemeester voornoemd, LOGGERS.

Herrijzend Wieringermeerland | 1945 | | pagina 3