kelijke plaats ongeschikt was en boven dien miste Wieringerwerf elke voor waarde, wat de ligging betreft, om hoofddorp te worden. Men zal nu misschien van ons gaan denken dat wij, nu alles toch plat ligt, propaganda gaan maken voor Midden- meer. Dit in geen geval. De naam Midden- meer spreekt tot ons omdat we er bijna twaalf jaar hebben mogen wonen en veel lief en leed hebben doorgemaakt. Waar we voor willen ijveren, nu alles toch opnieuw herbouwd moet wor den is één centraal dorp, zooveel mo gelijk in het hart van de polder. Dit moet mogelijk zijn, wanneer dorp A, zoo zullen we het maar noemen, ge projecteerd wordt in de driehoek Dol- fijntocht, Slootweg, Schagerweg, dan kunnen we met een kleine opschuiving van alle drie de dorpen tot een geheel komen. De industrieterreinen, het groo- te vaarwater en de wegen sluiten allen op het dorp aan, terwijl de afstanden vanuit de polder naar het dorp A niet veel grooter worden als voorheen naar één van de drie dorpen. In een volgend artikel zullen we dit plan nader uitwerken. MEDEDEELINGEN van de Commissie ter bch. van de belangen der geëvac. Wieringermeerbewoners. De heer H. R. Gielen, deelde Woens dagmorgen mede, betreffende de plaat sing van vee en stamboek, dat de prov. voedselcommissaris er ernstig over denkt om dit vee tot zich te nemen. Wanneer men zijn bedrijf dan weer begint, kan men weer een koe van ge lijkwaardige waarde terug krijgen. Voor stamboekvee wat hier in de omtrek blijft en wat moeilijkheden zou krijgen met het voedsel, is de Prov. voedselcommissaris van plan hier hooi voor te vorderen. Vervolgens deelde de heer Gielen mede dat in Zeeland en Brabants Biesbosch paarden en werktuigen worden ge vraagd. Aanmelding hiervoor bij de commis sie. T.a.z. van de benoeming van de heer S. L. Mansholt tot Minister van Land bouw werd medegedeeld dat de Be stuurscommissie in overleg met de heer Mansholt een dag zal afspreken, waar op dan gelegenheid zal worden gege ven aan afgevaardigden uit de polder bevolking om de heer Mansholt geluk te wenschen. Ir. R. Ovinge noemde wederom een groot aantal namen op van personen voor wien een partij aardappelbakken beschikbaar zijn. Namens P.T.T. deed Ir. Ovinge een dringend beroep op hen die een tele foontoestel mee hebben genomen uit den polder om dit in te leveren aan het postkantoor of op het Domeinkantoor te Medemblik. Men is heel erg om toe stellen verlegen. De heer H. R. Smit deelde mede dat de laatste besprekingen zijn gehouden met de vertegenwoordigers van de voedselcommissaris te Groningen over de verplaatsing van paarden en werk tuigen naar Groningen. De kwestie van het transport wordt na afloop van de beurs met belanghebbenden besproken. De heer G. P. Kistemaker deed op gelijke wijze mededeelingen t.a.z. van de N. O. Polder. De heer S. Breebaart sprak over de N.S.B.-bedrijven. Het regelen hiervan heeft veel moei lijkheden gegeven. Er zullen ook teleur stellingen komen. Het zijn overwegend grasbedrijven die beschikbaar zijn, zoo_ dat akkerbouwers op een grasbedrijf komen. Ook zijn er nog al kleine bedrijven, die het salaris van een bedrijfsleider niet kunnen opbrengen. Het voorbereidende werk is thans klaar, niet allen die zich hebben opge geven krijgen een bedrijf toegewezen, de oorzaak hiervan is mede, dat een aantal geïnterneerden is terug gekomen. Wanneer men eventueel van een be drijf afziet moet dit rechtstreeks aan den heer Breebaart worden gemeld. Veearts Reitsma naar Den Haag. De heer P. Reitsma, voorheen dieren arts te Slootdorp, heeft een tijdelijke betrekking aanvaard aan het Gem. Abattoir te 's-Gravenhage.

Herrijzend Wieringermeerland | 1945 | | pagina 2