gemeenschap hadden zien ont staan, nog geheel onder het wa ter is bedolven, tellen we alle maal alweer: zoo niet de dagen dan toch de maanden, dat de W' meer opnieuw herrijzen zal. En dan gaan we weer met nieuwe moed aan 't werk. In de eerste plaats zal daar zijn het moeilijkste vraagstuk van al les, n.1. het bewoonbaar maken van de polder. Verder het ge reed maken van den bodem om te kunnen gaan zaaien en poten, zoodat er in 1946 weer een oogst zal kunnen groeien. Maar daarnaast zal ook het op gang brengen van een landbouw organisatie onze volle aandacht vragen. Zooals gezegd is daar in oorlogstijd reeds wat mee begon nen, en kunnen en willen wij dat nu, zij het dan niet i n de W' meer dan toch voor de W'meer opnieuw aanpakken. In de hoop, M. H., dat de besprekingen van vandaag er toe mogen bijdragen, dat in de Wieringermeer en in geheel Nederland een gezonde landbouwgemeenschap mag wor den opgebouwd, open ik deze bijeenkomst. (Applaus) Vervolgens memoreerde de heer Kistemalcer de benoeming van den heer S. L. Mansholt tot minister van Landbouw. Spr. ver heugde het ten zeerste dat een lid van de afd. Wieringermeer en tevens collega, tot deze hooge post is geroepen. Aan de orde werd gesteld het probleem van een organisatie voor de Landbouw. De voorzitter deelde één en ander mede over de werkzaamheden die reeds zijn en nog worden verricht om te komen tot een samenwerking van alle landbouwers. Het wordt echter wenschelijk geacht dat de vroegere organisa ties hun werkzaamheden gaan hervatten, zoodat in ieder geval van onderop aan de groote orga nisatie kan worden gebouwd. Men is in den Haag optimistisch t.a.z. van de samenwerking in de toekomst. Het bestuur van de afdeeling stelt haar mandaat ter beschik king van de vergadering, zoodat de leden een nieuw bestuur kun nen kiezen. Op voorstel van één der leden wordt het oude bestuur bij acclamatie gekozen, met uit zondering van de heer K. van Galen, die bedankt heeft wegens vertrek. In deze plaats wordt ge kozen de heer N. R. Doornbos. Allen nemen de benoeming aan. Bij de rondvraag wordt nog medegedeeld dat "het Hoofdbe stuur geld noodig heeft om op gang te komen. Een bijdrage zal worden gevraagd van de leden. Ook heeft men plannen voor een Provinciale afdeeling, ook hier is geld voor noodig. Aangenomen wordt dat alleil, die lid waren van de afdeeling in DE KERKORGELS WORDEN GEBORGEN. Thans is men ook bezig de orgels uit de Ned. Herv. Kerk te Middenmeer en Slootdorp tè ber gen. OFFICIEELE MEDEDEELIN- GEN GEMEENTE WIERIN GERMEER. Collecte ten bate oorlogsslacht offers. Het Comité Vluchtelingenzorg Wieringermeer, tevens contact commissie Ned. Volksherstel, heeft het voornemen op Woens dag 18 Juli a.s. op de beurs te Winkel een open-schaal collecte te houden ten bate van oorlogs slachtoffers. De verkregen gelden zullen die nen om financieelen steun te ver- leenen aan hen, die niet in staat zijn de door bemiddeling van Ned. Volksherstel toe te wijzen goederen uit eigen middelen te betalen. Deze collecte wordt bijzonder in Uwe milddadigheid aanbevo len. Ook zij die reeds in hun eva cuatie-gemeente voor dit doel een bijdrage offerden, worden opge wekt deze collecte met een ruime gift te steunen, de Voorzitter, H. de Graaf, de Secretaris. P. J. Cramwinckel. GEMEENTE WIERINGERMEER. Bekendmaking. De wnd. burgemeester van Wieringermeer maakt bekend, dat het aan een ieder, op grond van de Verordening, betreffende beperking van het verkeer in de gemeente Wieringermeer, verbo den is: a. het grondgebied dier gemeen te, met uitzondering van het gedeelte gelegen ten Westen van het Waard- en Groetka- naal (de z.g. Zwarte pol der"), te betreden of zich aldaar te vestigen of te bevin den zonder schriftelijke vergunning van den wnd. burgemeester; 1941, dit thans ook nog zijn. Ge hoopt wordt dat de jongeren in groote getale zullen toetreden. Het bestuur werd verzocht reeds nu maatregelen te treffen voor haar leden in verband met de toewijzing van kunstmest, de aankoop van werktuigen, wagens, enz. Wat betreft de gewassenkeuze als de polder weer droog is, deel de de voorzitter mede, dat de voorlichtingsdienst, speciaal Ir. Dijkema een studie maakt van de mogelijkheden. In September zal hierover meer kunnen worden medegedeeld. Hierna sluiting, b. in het gebied van die ge meente vaartuigen te hebben of te brengen zonder schrif telijke ontheffing van den wnd. burgemeester. Vergunningen kunnen worden aangevraagd ten raadhuize te Kolhorn en aan het domeinkan toor te Medemblik. Kolhorn, 11 Juli 1945. De wnd. burgemeester van Wieringermeer, Loggers. De secretaris der gemeente, A. N. Nap. GOEDEREN VOOR OORLOGSSLACHTOFFERS Het Comité Vluchtelingenzorg heeft de beschikking gekregen over een partij zeer eenvoudig meubilair, terwijl voorts toezeg ging werd ontvangen voor een tweede partij gebruikt meubilair ten behoeve van Wieringermeer- gedupeerden. Het meubilair bestaat' uit ta fels, stoelen, kasten en kribben. Voorts worden pogingen in het werk gesteld de beschikking te verkrijgen over serviesgoederen en emaille-artikelen. In verband hiermede bestaat de gelegenheid voor voormalige Wieringermeerbewoners, die dringend behoefte hebben aan genoemde goederen uiterlijk Zaterdag 21 Juli a.s. schriftelijk een gespecificeerde aanvrage in te dienen bij den secretaris van het Comité, Raadhuis te Kolhorn. De aanvraag dient te geschie den voor elk der artikelen meubi lair, 'serviesgoed en emaillewaren afzonderlijk. Er moet nauwkeurig worden vermeld, waaraan drin gend behoefte bestaat. De aandacht wordt er op geves tigd, dat in verband met de ge ringe beschikbare hoeveelheid goederen slechts zij, die inderdaad dringend verlegen zijn om deze goederen, in aanmerking komen. Op de ingediende aanvragen zal controle worden uitgeoefend. Zij, die reeds een schriftelijke opgave verstrekten aan het secretariaat behoeven dit niet weer te deen. Indien een aanvrage ten on rechte wordt ingediend, zal de aanvrager ook van eventueel later te verrichten verstrekkingen van andere dan bovengenoemde goe deren worden uitgesloten. De voorzitter, H. de Graaf. De secretaris, P. J. Cramwinckel. KERKNIEUWS Predikbeurten: 15 Juli v.m. 10.30 u., Winkel, Ds. Meyer Drees. 15 Juli v.m. 10.30 u., Lambert- schaag, Ds. Bretschnei]der. 15 Juli v.m. 10.30 u., Midwoud, Cand. van Offeren. 22 Juli v.m. 10.30 u., Midwoud, Ds. Meyer Drees. 22 Juli v.m. 10.30 u., Oostwoud, Ds. Bretschneijder. 22 Juli v.m. 10.30 u., Twisk, Ds. de Jong. JEUGDVEREENIGING „DE RIJZENDE KERK, WIERIN GERMEER. Zooals wij reeds schreven, zal er a.s. Zondag 15 Juli voor het eerst na de ramp van de Wierin germeer, een bijeenkomst worden gehouden van de Rijzende Kerk uit de Wieringermeer. Eerst samen naar de kerk te Winkel, v.m. 10.30 uur, daarna wandelen, brood eten en bonte middag. (Zelf brood meenemen) Ik heb een goede 30 adressen van clubleden, die een uitnoodiging hebben gehad, kunnen vinden, maar er zijn er nog meer. Zegt dit dus zooveel mogelijk voort. Ds. Meyer Drees. BEHEER DER DOMEINEN Rentambt Wieringermeer. Betaling erfpachtscanon De Rentmeester der Domeinen in de Wieringermeer, brengt ter kennis van erfpachters van bouw grond in de Wieringermeer, dat de verplichting tot betaling van den erfpachtcanon blijft bestaan. Betaling kan plaats hebben bij voorkeur door storting of over schrijving op postrekening no. 425028 ten name van den Rent meester der Domeinen in de Wie,, ringermeer te Medemblik. De Rentmeester voornoemd, Ir. A. OVINGE. BEHEER DER DOMEINEN Rentambt Wieringermeer. De Rentmeester der Domeinen in de Wieringermeer maakt be kend, dat het kantoor der Domei nen in de Wieringermeer is ge vestigd in huize St. Radboud, Ridderstraat no. 10 te Medem blik. Tel. no. 140. De Rentmeester voornoemd, Ir. A. OVINGE. Familie berichten Met groote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter Theda Minke S. L. Mansholt H. J. Mansholt-Postel Oudkarspel, 12 Juli 1945 tijdelijk adres Centr. Ziekenhuis, Alkmaar Verloofd: YLKE WOUDSTRA en JAN DE GORTER Lutjewinkel, B 22 Wieringerwaard, Sluizerw. A 42 17 Juli 1945.

Herrijzend Wieringermeerland | 1945 | | pagina 3