C 9 Mededeelingen van de Commissie ter behar tiging van de belangen der geëvacueerde Wieringer- meerbewoners. De voorzitter van de Commis sie, de heer H. A. Giezen, las een schrijven voor van Minister Mansholt, waarin deze zijn dank betuigde aan de Wieringermeer- bewoners, voor de bloemenhulde hem gebracht. Gered Meubilair. Voorts werd medegedeeld dat van de volgende bewoners van de Polder meubilair is aange bracht te Kolhorn, t.w.: C. Hart- land, Middenmeer, J. G. van Strien, Middenmeer, C. Onder- dijk, Middenmeer, E. Bruins, Slootdorp, A. Jukema, Slootdorp en P. Jansen, Wierweg, Sloot dorp. Belanghebbenden worden verzocht deze goederen zoo spoe dig mogelijk af te halen van -Kol horn. Bond van Boerinnen. De afdeeling Wieringermeer van de Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen gaat haar werkzaamheden weer hervatten. Een vergadering wordt hiertoe belegd op 26 Juli te Winkel. Voor de oogst. in Gelderland worden eenige jon gelui gevraagd met diploma R. L. W. S., liefst eenige bekendheid met de Engelsche taal (doch niet vereischt), salaris 150.— 200.per maand. Opgave bij den heer G. P. Kistemaker, Ab- bekerk A 63. N.S.B,-bedrijven. Verschillende Wieringermeer- boeren, die als bedrijfsleider op een N.S.B.bedrijf zijn benoemd, hebben de begrijpelijke klacht ge uit dat op deze bedrijven nog res ten van families zijn achtergeble ven. De heer Giezen deelde mede, dat de Minister telegrafisch van deze klacht in kennis is gesteld en dat een afschrift van dit telegram aan de Prov. Voedselcommissaris is gezonden. Aanvraag paarden. Wederom werd uit verschillen de gemeenten een beroep gedaan op de W.Meerboeren om paarden beschikbaar te stellen. O.a. Heilo vraagt 50 stuks, die men dringend rioodig heeft om de groenten naar de veilingen te vervoeren. Vc- rts waren er aanvragen uit Ursem, Warder, Anna Paulowna, Scher mer en Oterleek. Men kan zich hierover met de heer G. P. Kiste maker verstaan en de P.B.H. te Winkel de heer Stompedissel. Comité Vluchtelingenzorg. De heer H. de Graaf deed na mens het Comité Vluchtelingen zorg een dringend beroep op hen, die goederen aanvragen bi; het comité dit vooral gespecificeerd te doen en dat aan te vragen w aar- om men dringend verlegen is. Het comité heeft de beschikking gekregen over oorlogsbuit, die verdeeld kan worden onder de ge_ troffenen van de Wieringermeer. I.C.O. Zij die nog iets te vorderen heb ben van de I.C.O. moeten dit zoo spoedig mogelijk opgeven bij de heer EI. de Graaf, Klaverzaad De heer Giezen deelde nog me de dat de vooruitzichten betref fende de aankoop van Klaverzaad voor volgend jaar er gunstig voor staat. Op welke wijze de distribu tie ter hand zal worden genomen is nog niet bekend. Doch aange nomen mag worden dat men over flinke partijen zal kunnen beschik ken. OFFICIEELE MEDEDEELIN GEN WIERINGERMEER. Goederen voor oorlogsslachtoffers Voormalige, Wieringermeerbe- woners, die als oorlogsgetroffe nen dringend behoefte hebben aan een kookkachel, kolenfornuis, meubilair, serviesgoederen of emaille-artikelen worden alsnog in de gelegenheid gesteld vóór Zaterdag 28 Juli a.s. een schrif telijke aanvraag in te dienen bij den secretaris van de Commissie, Raadhuis te Kolhorn. ïn de aan vrage moet nauwkeurig vermeld worden soort en aantal der arti kelen waaraan dringend behoefte bestaat. Voor financiëel niet draag- krachtigen kunnen eventueel de goéderen tegen zeer geringen prijs beschikbaar worden gesteld. Verzocht wordt de aandacht van belanghebbenden op deze be kendmaking te vestigen. Kolhorn, 21 Juli 1945. De Comm. Vluchtelingenzorg Wieringermeer, De Voorzitter, H. de Graaf. De Secretaris, P. J. Cramwinckel. Openstelling Secretarie. De secretarie der gemeente Wieringermeer. te Lutjekolhorn, is voor het publiek uitsluitend ge opend op eiken werkdag van 9 tot 12 uur. DOODELIJK ONGEVAL BIJ HET BERGINGSWERK. Donderdagmiddag had bij het bergingswerk in de Wieringer meer een ernstig ongeval plaats, het leven kostende aan de 45-ja- rige kantonier de heer A. L. Pouwer. ■De heer Pouwer was voor het toezicht op het sloopen aangewe zen. Men was bezig met het neer halen van een schoorsteen van een boerderij, hetgeen met een sleepboot gebeurde. Vermoedelijk stond de schoorsteen reeds te wankelen, althans hij viel de ver keerde richting uit met het nood lottig gevolg dat de heer Pouwer, die niet meer tijdig kon wegko men, de volle last over hem heen kreeg. De getroffene laat een weduwe met 5 kinderen achter. Handeldrijvende en ïndustrieëlen Middenstandsver. Wieringermeer Het Dag. Bestuur van boven genoemde vereeniging is thans sa mengesteld. Het bestaat uit de heeren: J. Vos, Voorzitter; J. P. Koolhaas. Secretaris en R. Hoe- kinga, Penningmeester. KERKNIEUWS Ned. Herv, Gemeente. Begunstigd door stralend weer (haast al te warm!) hield op Zon dag 15 Juli de Vrijzinnig Her vormde jeugdvereniging De Rij zende Kerk uit de Wieringermeer haar eerste bijeenkomst sinds 15 April, de laatste Zondag vóór de onderwaterzetting. In de kerk dienst, die de jongeren des mor gens te Winkel bijwoonden, wa ren ook verscheidene ouderen uit de Wieringermeer. Na een wan deling om en door het dorp ging de club in de schaduw van de noteboom in de pastorietuin broodeten. De bonte middag bracht behalve de nodige ont spanning onder anderen een ge sprek over de afkondiging, die des morgens in de dienst was voorgelezen. Deze afkondiging was opgesteld door het z.g. Inter kerkelijk Overleg, en werd dus gedaan namens de diverse daarin samenwerkende kerkgenootschap pen. Sommige jongeren vonden, dat de dingen in deze afkondiging hier en daar wel wat traditioneel, en ook wel wat te eenvoudig wa ren voorgesteld, met name waar het ging over het vorstenhuis en het god.delijk recht van het ge zag. Het is nuttig over deze din gen van gedachten te wisselen (niet alléén in een jeugdvereni ging); wij weten ons intussen er voor te behoeden, dat het gesprek ontaardt in een politiek debat. Enkele mededelingen werden gedaan over de heroprichting en de vermoedelijke reorganisatie van de Vrijzinnig Christelijke Jeugd-Centrale te Utrecht, die ook is aangesloten bij de Natio nale Jeugd-Gemeenschap. De club zal worden vertegenwoordigd op de gewestelijke ,,dag van herop richting" op 22 Juli te Schagen. Tenslotte werd besloten, dat de club in het vervolg eens per maand zal samenkomen op Don derdagavond. Over de eerstvol gende samenkomst komt nog na der bericht in dit blad. Ds. Meijer Drees. Preekbeurten. 22 Juli: Midwoud 10.30 uur, Ds. Meijer Drees. Oostwoud, 10.30 uur, Ds. Bredschneyder. Twisk, 10.30 uur. Ds. de Jong (van Medemblik) 29 Juli: Abbekerk, 10.30 uur, Cand. van Offeren. Midwoud 8 uur, Ds. Bredschneyder. 22 Juli: Den Helder, 10 uur Cand. van Woerden. Kolhorn, 4.30 uur Cand. van Woerden. Ds. VAN TWÏLLERT TIJDE- LIJK PREDIKANT TE DEN HELDER. Ds. H. van Twillert, v.h. predi kant te Wieringerwerf, is tot tij delijk predikant benoemd bij de Geref. Kerk te Den Helder. Zijn evacuatie-adres is nu: Vi olenstraat 33, Den Helder. Familie berichten Inplaats van kaarten. Verloofd: ELÏZABETH HOFSTRA en A. T. HOOGLAND Oudeschouw, Akkrum E 22 (Fr.) Oostwoud 160 (N.-H.) 25 Juli 1945. (Voorheen ,,Sinneljocht", Wie ringerwerf) Niet thuis. Inplaats van kaarten. Geboren: MARJAN GUUS dochter en zusje van C. DEKKER G. L. DEKKER-BAKKER WILLY GERARD Noordscharwoude, 18 Juli 1945 Spoorstraat 32. Tijdelijk St. Elisabethziekenhuis Alkmaar. 'I MM WW Jag?aaaagi??aiMrrT:-v T r-rsrerasswreaog Heden nam de Heere plot- 1 seling van ons weg en in 1 Zijn heerlijkheid op onze lieve man en vader ABRAHAM LEVINUS POUWER in de leeftijd van 45 jaar. Zijn vrouw en kinderen, P. J. Pouwer Polderman Nellie Cor en Piet Joop Joke Nieuwe Niedorp, 19 Juli '45 B 150. De teraardebestelling zal d.v. plaats vinden op Maan dag 23 Juli om 2 uur op de begraafplaats te N.Niedorp.

Herrijzend Wieringermeerland | 1945 | | pagina 3