Mededeelingen f KERKNIEUWS van de Commissie ter behar- tiging van de belangen der geëvacueerde Wieringer- meerbewoners, De Vice-Voorzitter van de Commissie kondigde Woensdag morgen eenige mededeelingen af: In verband met opgaven van benoodigde materialen wordt be leefd verzocht gevorderde mate rialen, als paarden, wagens, tui gen enz., in 't algemeen goederen die niet bij Molest zijn opgegeven als verloren, spoedig op te geven bij den Secr. G. P. Kistemaker, Abbekerk A 63, Tel. 3. Een aanvraag is binnengeko men voor een 3 a 4 scharige trac- torploeg (voor zware moeilijke klei) Te huur gevraagd 800 aardap- pelkiembakjes. De adressen der aanvragers zijn te bekomen bij den Heer G. P. Kistemaker voornoemd. Aanvragen om paarden komen nog steeds binnen bij de Commis sie, ook deze adressen zijn te be komen bij den Heer Kistemaker. Van de volgende bewoners uit de Wieringermeer zijn goederen aangebracht te Kolhorn: S. Slot, Middenmeer. R- Roolvink, Mid- denmeer, J. K. Greidanus te Sloot- dorp, J. Rienstra, Middenmeer, I. I. Spriensma (Molenweg) Sloot- dorp. A. Jukema, Slootdorp. J> C. Onderdijk (Oudelanderw.) Mid denmeer, H. A. v. d. Zande, Mid denmeer. Men wordt verzocht de goederen zoo spoedig mogelijk af te halen. derwijs en voorlichting. Grooter voedselproductie per man is onder die omstandigheden de eerste voorwaarde voor verbetering van het voedingspeil. In de Westersche, economisch ontwikkelde landen zal FAO's taak vooral liggen op het gebied van statistische en technische voorlichting bij de aanpassing van de landbouwproductie aan de we reldbehoeften. Een land als Ne derland behoort ongetwijfeld tot de laatste groep. o o In de jaren tusschen de twee wereldoorlogen hebben de land bouwers in de Westersche landen bittere ondervinding opgedaan met uitbreiding van productie, die geen rekening hield met het eco nomische opnemingsvermogen der consumenten. Overproductie is een schrikbeeld van de landbou wers geworden; zij zijn huiverig voor propaganda, die uitbreiding van productie beoogt, en terecht, want hun ervaring in het verleden v/as pijnlijk. Wanneer dus grooter voedsel productie noodig is om aan de inenschen een voldoende en doel- Mededeeling voor eigenaren van gebouwen in de Wieringermeer. Op verzoek van het Gemeente Bestuur Wieringermeer is er een commissie gevormd van ingezete nen uit de Wieringermeer, die tot taak heeft te beoordeelen of par ticulieren eigendommen al dan niet gesloopt dienen te worden- Deze Commissie bestaat uit de volgende Heeren: N. Kaan, J. Vos J. P. Koolhaas en als deskundige is benoemd de Heer J. van Has selt, Inspecteur Bouw en Woning' toezicht te Den Helder. Gemeente Wieringermeer Officiëele Publicatie Schade aan houtopstanden De Dienst Landbouwherstel en Staatsboschbeheer maken het vol gende bekend inzake opgave van schade door bezettings- of oor logshandelingen aan bosschen en andere houtopstanden (wegbe- plantingen of erfbeplantingen en dergelijke) toegebracht. Eigenaren van bosschen, waar aan door bezettings- of oorlogs handelingen schade is toege bracht, kunnen bij den houtvester in wiens ambtsgebied deze bos schen gelegen zijn, de noodige for mulieren aanvragen, waarop de schade kan worden aangegeven. Het formulier behoort nauwkeurig en waarheidsgetrouw te worden ingevuld en teruggezonden aan den houtvester voornoemd, die zoo noodig nadere inlichtingen kan verstrekken. Eigenaren van andere houtopstanden, zooals weg beplantingen, erfbeplantingen enz. waaraan vorenbedoelde schade is matige voeding te verschaffen, zal er cok gezorgd moeten worden voor bescherming van de produc tie tegen herhaling van de ontred- derende onverkoopbare surplus- sen. Met andere internationale eco nomische organisaties heeft FAO hier een taak, die gericht moet zijn op toenemende economische acti viteit, waardoor de effectieve vraag naar goederen in evenwicht zal blijven met de toenemende productie- FAO kan daartoe me dewerken door een zoo goed mo gelijke voorlichting met betrek king tot voorraden en vermoede lijke productie, met betrekking tot behoeften en afzetmogelijkheden. Wanneer FAO tijdig een beeld kan geven van te verwachten ont wikkeling op het gebied van land bouwproducten, kunnen de ver schillende landen hun economi sche plannen aanpassen aan dat beeld. FAO kan ook medewerking ver- leenen, wanneer reorganisatie van den landbouw in verschillende landen noodig is om tot een pro ductieplan te komen, dat past in het raam van betere voeding en doelmatiger landbouwproductie. toegebracht, kunnen zich ter regi stratie wenden tot de Adviescom missie van den Dienst Landbouw herstel in de gemeente, waar deze houtopstanden gelegen zijn. Deze adviescommissie zetelt ten kanto re van den plaatselijken bureau- houder van den Voedselcommis- saiis. PUBLICATIE Gemeentebestuur Wieringermeer Het telefoonnummer van den gemeente-secretaris, de heer Nap, is veranderd in Winkel (K2244) No. 216. Wie heeft voor het gemeente bestuur van Wieringermeer een telefoonboek beschikbaar? GOEDEREN VOOR OORLOGSSLACHTOFFERS. 1. Textiel: Wij hebben de beschikking ver' kregen over een kleine voorraad textielgoederen, hoofdzakelijk be staande uit kinderkleeding, ter verdeeling onder de Wieringer- meer-oorlogsslachtoffers. Gedupeerden, die textiel-schade hebben geleden, kunnen bij den secretaris van de Commissie een schriftelijke aanvraag indienen. In de aanvraag moet worden ver meld soort en aantal der ge- wenschte goederen, benevens, leeftijd en geslacht van de(n) per soon waarvoor aangevraagd wordt. Indien voor een bepaald gezins lid reeds textiel is ontvangen van een andere instantie (N.V.H. of H.A.R.K. e.d.) kan bij onze Com missie voor dat gezinslid geen tex tiel meer worden aangevraagd- Voorradig is: Jongens en meisjes onder- en bovenkleeding, brei- en stopga ren, kousen, jongensbretels, werk broeken, werkjassen, werkhemden overhemden, sokken, overalls, vi trage, benevens eenige kleine co- cosmatten. Verder zijn nog ter beschikking een paar ledikanten, matrassen, kinderboxen, kinder ledikanten en bedjes. 2. Electr. Kookapparaten. Ten behoeve van Wieringer- meer-gedupeerden kunnen gele verd worden electrische kookap paraten, n.1. éénplaats comforen, welke op de gewone lichtinstal latie kunnen worden aangesloten. Op deze comforen kunnen gewo ne pannen gebruikt worden mits voorzien van een vlakken bodem. Per gezin kunnen 2 comforen ter beschikking gesteld worden. Zij, die deze comforen aanschaffen ontvangen door onze bemiddeling 'n electriciteitsrantsoen voor elec- trisch koken. Het kookproces op deze platen neemt evenwel meer tijd in beslag dan op normale elec trische kookplaten. Aanvragen voor bedoelde comforen moeten schriftelijk worden ingediend bij den secretaris van de Commissie onder opgave van de grootte van het gezin. 3. Weckglazen: Er is een zeer geringe hoeveel heid weckglazen ter beschikking gesteld. Aanvragen schriftelijk te richten tot den secretaris van de Commissie. 4. Kookkachels: Er is een beperkte hoeveelheid kookkachels ontvangen. Aanvra gen schriftelijk te richten tot den secretaris van de Commissie. Kolhorn, 8 September 1945- 5- Tafelgerei. Er is een partij tafelgerei, be staande uit lepels, vorken, mes sen, theelepels ontvangen. Aan vragen schriftelijk te richten tot den secrstaris van de Commissie. De Comm. Voorziening W ieringermeer, H. de Graaf, Voorzitter P. J. Cramwinckel, Secr. NED. HERV. GEMEENTE Preekbeurten 9 Sept. Lambertschaag: 10.30 u. Ds. Bretschneijder Midwoud: 10.30 u. Cand. van Offeren. 16 Sept. Medemblik, 10 u. Cand. van Offeren. 23 Sept- Abbekerk 10.30 u. Cand. van Offeren. 30 Sept. Benningbroek(?) 2 uur, Cand. van Offeren. N.H. JEUGDVEREEN. „DE RIJZENDE KERK'' afd. Wieringermeer Op 1 en 2 Sept. heeft de N.H. Jeugdvereeniging ,,De Rijzende Kerk" een week-end gehouden bij de boerderij van den Heer G. Baken te St. Maartensbruq. Bij het stralende weer kwam de om geving prachtig uit. Wij hebben volop genoten van bosch, duinen en zee. Het was fijn zoo bij el kander te zijn. Wij kunnen nu het feest van onze jeugd we :r vrijuit vieren. Jaren van onze kostbaie jeugd zijn verslingerd. Tionen nu, dat we die jeugd zijn, die besef heeft van een nieuw begin met nieuwe mogelijkheden- Er ligt een groote taak voor ons. Wij hebben een mooi week-end gehad. Allen zijn wij nu weer een kant uit ge gaan, maar de band blijft bestaan. Wij zijn gesterkt naar huis ge gaan en weten wat ons bindt. Gouw H 74, Hoogwoud. Familie berichten Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van een dochter, die bij het H. Doopsel de namen ontving PETRONELLA MARIA W. Steenbakker Joh. Steenbakker Poortvliet Medemblik, 28 Aug. 1945 Brakeweg 18.

Herrijzend Wieringermeerland | 1945 | | pagina 2